o2.pl forum.o2.pl
poczta.o2.pl
E-mail 20GB
Pudelek.pl - plotki, zdjęcia, sensacje
Pudelek
Wrzuta.pl - video, muzyka, mp3
Wideo+mp3
Login: @o2.pl Hasło:
  Strona główna» forum Ogólne forum dla studentów
 » Odpowiedz na ten temat

Fajne humanistyczne kierunki-co polecacie ?

1 «   3 4 5 Strony tematu:
[03.03.2015] 13:31
Italieri
Teraz trwa jeszcze rekrutacja na 2,5 letnie prawo magisterskie na Uniwersytecie Wrocławskim (WPAE). Jak byłem na pierwszym roku studiów prawa (było to dwa lata temu, teraz kończę trzeci rok) to wtedy otworzyli pierwszą rekrutacje na to prawo. Kilka osób z mojej grupy, które posiadały licencjat, od razy przepisały sięna ten tryb studiów i teraz, gdy ja kończę trzeci rok - oni są już pół roku po obronie magistra. Moim zdaniem świetna i bardzo opłacalna opcja, tym bardziej, że kosztuje niewiele więcej od zaocznego prrawa.

(Odpowiedz cytując)    (Link do tej wypowiedzi)    (Zgłoś do usunięcia)
IP i czas połączenia logowane. [21650040]
[20.03.2015] 14:32
Shee
Widzę, że mowa o studiowaniu prawa we Wrocławiu więc pozwolę sobie wspomnieć o innej uczelni, mianowicie o WSP Chodkowskiej Jako jedyna uczelnia niepubliczna we Wro. oferuje 5-letnie prawo magisterskie Jeśli ktoś jest zainteresowany to wszelkie informacje znajdują się tutaj: http://prawowroclaw.edu.pl/ Ogólnie rzecz biorąc jako studentka nie mam żadnych zastrzeżeń. Prawo to moja pasja, więc jestem zadowolona z dużej ilości wykładów, zajęć itd. Zresztą przecież o to chodzi w studiowaniu aby nauczyć się jak najwięcej Proste? Proste

IP i czas połączenia logowane. [21678707]
[02.04.2015] 08:17
KosikWrc
Jak jużstudiować prawo to zdecydowałbym się na 100% na uczelnie publiczną, taką jak m.in UWr. To przecież nawet dumniej brzmi, że studiowało się prawo na Uniwersytecie Wrocławskim a nie na jakiejś uczelni prywatnej. Moim zdaniem dla tak prestiżowych kierunków jak prawo, czy medycyna - uczelnie publiczne to jedyny słuszny wybór.

IP i czas połączenia logowane. [21699439]
[02.04.2015] 09:18
Tracers
Jak wybierałem studia 3 lata temu, większość moim znajomych (byłem w klasie humanistycznej) wybierało studia takie jak: prawo, adminsitracja, politologia, socjologia. Ja wybrałem prawo na Uniwersytecie Wrocławskim, ponieważ po pierwsze studiował tam mój brat, a po drugie do Wrocławia mam najbliżej. Odkąd tylko wprowadziłem się do Wrocławia po rozpoczęciu roku akademickiego, chodziłem od kancelarii do kancelarii za pracą. No i udało mi się i jedna z kancelarii przyjęła mnie do pracy. Teraz jestem na trzecim roku prawa. Studia są super ciekawe, w pracy dostałem podwyżkę i wszystko zmierza ku dobremu.

IP i czas połączenia logowane. [21699518]
[06.05.2015] 09:11
AlinaWroc
Ja cały czas zastanawiam się nad wyborem studiów. Teraz jestem w trakcie pisania matur. Język polski poszedł mi lepiej niż sięspodziewałam, więc mam nadzieję, że będę miała realne szanse dostać sięna prawo na WPAE do Wrocławia w trybie dziennym. Jeśli jednak nie, to albo prawo zaoczne, albo Administracja. Brałam też pod uwagęEkonomię ze specjalnością prawniczo-biznesową "prawo w biznesie"

IP i czas połączenia logowane. [21756013]
[16.01.2018] 18:05
[21.05.2015] 20:29
wiola438
Shee - faktycznie studia prawnicze to bardzo dobry wybór. Z pewnością znajdziesz po nim pracę. Jak będziesz przygotowywała się do egzaminu na aplikację to rzuć okiem tutaj http://www.sprawnik.pl/e-learning/ . Z pewnością pomoże Ci ten system w nauce ustaw.

IP i czas połączenia logowane. [21777815]
[01.06.2015] 09:32
Ciiitek971
AlinaWroc (15.05.2015.06 09:11):
Ja cały czas zastanawiam się nad wyborem studiów. Teraz jestem w trakcie pisania matur. Język polski poszedł mi lepiej niż sięspodziewałam, więc mam nadzieję, że będę miała realne szanse dostać się na prawo na WPAE do Wrocławia w trybie dziennym. Jeśli jednak nie, to albo prawo zaoczne, albo Administracja. Brałam też pod uwagęEkonomię ze specjalnością prawniczo-biznesową "prawo w biznesie"

Prawo w biznesie to dobry wybór. Musisz jednak pamiętać, że "Prawo w biznesie" to specjalność na kierunku Ekonomia - który nie jest stricte humanistyczny. O specjalności słyszałem same dobre rzeczy, że ciekawa i że opłaca sięjąwybrać podczas studiów ekonomii. Więc powodzenia!

IP i czas połączenia logowane. [21792122]
[14.06.2015] 15:57
lanis
Polityka społeczna lub praca socjalna, czyli kierunki przyszłościowe, bo problemów społecznych nie ubywa, a wręcz przybywa - np. zmiany demograficzne, w tym starzenie się społeczeństwa, bezrobocie, wykluczenie społeczne. Potrzebni będą specjaliści od rozwiązywania tych wszystkich problemów, aktywnego wspierania ludzi potrzebujących pomocy. Wyższa Szkoła Pedagogiczna im. J. Korczaka, w której studiuję, prowadzi te kierunki i ma znakomitą kadrę dydaktyczną, najlepszych w Polsce ekspertów od polityki społecznej i pracy socjalnej.

IP i czas połączenia logowane. [21814796]
[11.08.2015] 15:25
wiola.g
Ja polecam filologię polską oraz organizację produkcji filmowej i telewizyjnej, dwa kierunki, które studiowałam i jestem bardzo zadowolona! Ale możesz jeszcze zajrzeć na http://study4u.eu/ tam jest spoko wyszukiwarka!

IP i czas połączenia logowane. [21917552]
[30.08.2015] 23:40
Dorottiiiiiiiii
ja studiowałam kultoroznwastwo w Krakowie na tej uczelniwww.ignatianum.edu.pl. Wbrew pozorom to nie jest taki lekki kierunek i sporo chętnych na miejsce przypada, ale można po nim znaleźć prace. Ja np. jestem animatorem kultury i ciesze się ze robie to co lubie .

IP i czas połączenia logowane. [21946611]
[22.11.2017] 09:52
AlA9000
potwierdzam, ze wbrew pozorom kierunek nie jest prosty bo łączy bardzo wiele rożnych dziedzin.

IP i czas połączenia logowane. [22839906]
[23.11.2017] 08:39
bUNIIA23
Tak to prawda. Ja np. pracuję w social media jako copywriter. Tutaj http://praca-malopolskie.pl/praca-w-mediach- spolecznosciowych/ możecie sprawdzić jak tego typu praca wygląda. Znajomi ze studiów robią rożne rzeczy np. jedna koleżanka zajmuje się organizacją imprez kulturalnych. Możliwości jest sporo, ale raczej w większym mieście.

IP i czas połączenia logowane. [22840449]
[23.11.2017] 10:01
wklejaj te linki
Ale po co kłamiesz, zmieniasz płeć, nicki i wymyślasz coraz to inne historyjki?

IP i czas połączenia logowane. [22840464]

1 «   3 4 5 Strony tematu:
 » Odpowiedz na ten temat