o2.pl forum.o2.pl
poczta.o2.pl
E-mail 20GB
Pudelek.pl - plotki, zdjęcia, sensacje
Pudelek
Wrzuta.pl - video, muzyka, mp3
Wideo+mp3
Login: @o2.pl Hasło:
  Strona główna» forum Ogólne forum dla studentów
 » Odpowiedz na ten temat

Fajne humanistyczne kierunki-co polecacie ?

1 2 3   » 5 Strony tematu:
[09.09.2007] 10:11
szana4
hejka!
jakie kierunki polecacie teraz...

zastanawiam sie nad stosunkami miedzynarodowymi-ale to jest brany kierunek :/.... ....czy już zawsze bedzie tak źle...?

(Zgłoś do usunięcia)
IP i czas połączenia logowane.
[09.09.2007] 15:04
socjologia...
...na: 1) Uniwersytecie Warszawaski, tylko nie pamiętam wydziału, bo na dwóch jest )Uniwersytet Łódzki wydz.ekonomiczno-socjologiczny badz 3)Uniwersytet Jagielloński - wlasnie te 3 socjologie sa na podium w Polsce.
a tak poza tym, to masz racje - stosunki miedzynarodowe ze wskazaniem na gospodarcze, nie polityczne, no ale te drugie tez moga byc, kierunki za to bez przyszlosci to politologia no i kompletna porazka po wielkim wejściu, czyli europeistyka!

(Odpowiedz cytując)    (Link do tej wypowiedzi)    (Zgłoś do usunięcia)
IP i czas połączenia logowane. [11223442]
[09.09.2007] 19:34
szana4
socjologia... (07.09.09 15:04):
...na: 1) Uniwersytecie Warszawaski, tylko nie pamiętam wydziału, bo na dwóch jest )Uniwersytet Łódzki wydz.ekonomiczno-socjologiczny badz 3)Uniwersytet Jagielloński - wlasnie te 3 socjologie sa na podium w Polsce.
a tak poza tym, to masz racje - stosunki miedzynarodowe ze wskazaniem na gospodarcze, nie polityczne, no ale te drugie tez moga byc, kierunki za to bez przyszlosci to politologia no i kompletna porazka po wielkim wejściu, czyli europeistyka!
europeistyka porazka ? ! a to czemu ? chyba dopiero 3 rok jest ? wiec chyba predzej sie opyla nic stosunki m. czyz nie ? ....czy już zawsze bedzie tak źle...?

IP i czas połączenia logowane. [11225215]
[09.09.2007] 19:40
czyz nie
NIE
europeistyka to g.o.w.n.o. w pelnym tego slowa znaczeniu. mozna stworzyc o tym oddzielny kierunek "europeistyka-porazka czy po prostu dno". tak serio to poczytaj sobie lub pogadaj z doradcami zawodowymi ew. przemysl potencjalny rynek pracy dla absolwenta tego kierunku.
co innego stosunki - trundo sie dostac, jeszcze trudniej przetrwac (mowa o uczelniach publicznych) potem duzo mozliwosci ale to juz zalezy od czlowieka

IP i czas połączenia logowane. [11225257]
[09.09.2007] 20:28
***gucio***
a ja właśnie od pażdziernika zaczynam europeistyke i szczerze mówiąc też miałam obawy co do tego kierunku, ale po dłuższym namysle stwierdziłam, że jednak skonczenie tego kierunku i prawa, które planuje zacząć w przyszłym roku da mi wiele możliwości .

IP i czas połączenia logowane. [11225567]
[16.01.2018] 18:08
[09.09.2007] 21:19
szana4
czyz nie (07.09.09 19:40):
NIE
europeistyka to g.o.w.n.o. w pelnym tego slowa znaczeniu. mozna stworzyc o tym oddzielny kierunek "europeistyka-porazka czy po prostu dno". tak serio to poczytaj sobie lub pogadaj z doradcami zawodowymi ew. przemysl potencjalny rynek pracy dla absolwenta tego kierunku.
co innego stosunki - trundo sie dostac, jeszcze trudniej przetrwac (mowa o uczelniach publicznych) potem duzo mozliwosci ale to juz zalezy od czlowieka

a moge wiedziec co studiujesz lub masz zamiar studiowac ?
dziwi mi Twoja opinia na temat europeistyki:/ ....czy już zawsze bedzie tak źle...?

IP i czas połączenia logowane. [11225911]
[09.09.2007] 22:40
Catbert HRM
wzornictwo przemysłowe, grafika,architektura,prawo,administracja,filologie obce ,ekonomia

IP i czas połączenia logowane. [11226760]
[10.09.2007] 12:22
ehh.......................
Catbert HRM (07.09.09 22:40):
wzornictwo przemysłowe, grafika,architektura,prawo,administracja,filologie obce ,ekonomia

architektura i ekonomia to napewno nie kierunki humanistyczne

IP i czas połączenia logowane. [11229091]
[10.09.2007] 14:19
czyz nie
a co to ma do rzeczy? studiuje prawo i filologie, na europeistyce mam znajomych wiec wiem o czym mowie. wiekszosc chce isc na sum na dosc odlegle kierunki - ratuja tylki.

IP i czas połączenia logowane. [11229933]
[10.09.2007] 15:23
socjologia
moge tylko powielic odpowiedz kolegi - wiem ze europeistyka to klapa od osob to studiujących na moim wydziale, od tych samych osob probujących znalezc prace a no i na wszelkich forach (?) internetowych i rankingach na temat kierunkow i ich przyszlosci tez duzo na ten temat znajdziesz - europeistyka jest w gruncie rzeczy o wszystkim i o niczym. kolezanka z roku chce zdawac na uczelnie do usa na doktor. ale najpierw ma wymog skonczenia w polsce drugiego kierunku i co jej powiedzieli?aby absolutnie darowala sobie m.in europeistyke - oni uznawaja to za cos niezwykle bezwartosciowego. ja bym powiedziala ze europeistyka powsatala jako cos, co mialo byc takie cool i trendy jak do EU wchodzilismy, "fachowcow" od siedmiu bolesci chcieli zrobic chyba...

IP i czas połączenia logowane. [11230480]
[10.09.2007] 17:58
szana4
okey;]

mam rozumiec ze europeistyka odpadaa....

wiec narazie gora stosunki i socjologia ??

prosze o Wasze typyyy......bo ja sama nie wiem gdzie isc jeszcze:/ a to jednak wazna decyzja ehhhhh.

Wiem tylko e zdaje histe wos pol;] i ruski nic wiecej;p ....czy już zawsze bedzie tak źle...?

IP i czas połączenia logowane. [11231633]
[10.09.2007] 18:19
Catbert HRM
ehh....................... (07.09.10 12:22):
Catbert HRM (07.09.09 22:40):

architektura i ekonomia to napewno nie kierunki humanistyczne

Ścisłe też nie są :
Architektura - zróbcie makietę tak żeby było ładne .
Ekonomia - ilu ekonomistów tyle opinii patrz. Liberałowie vs Kęsiści .

Chyba że jako humanistyczny kierunek uznajesz tylko taki na której nie ma matematyki a za humanistów uznajesz tylko ludzi którzy nie umieją liczyć.

Reszta kierunków w praktyce nic sobą nie przedstawia oprócz tego że absolwent ma dobrą pamięć i/lub radzi sobie z logicznym myśleniem no i
ma jakieś tam ambicje - skoro zrezygnował z pracy w fabryce/restauracji/sklepie w Wielkiej Brytanii przez 3 lata co mogło dać mu minimum 20 tys. funtów oszczędności.

IP i czas połączenia logowane. [11231758]
[10.09.2007] 20:06
spremuta
socjologia, psychologia, filologie i np. amerykanistyka smieszne gadki nawww.10am.tv

IP i czas połączenia logowane. [11232504]
[11.09.2007] 15:27
rgssdg
wlasnie tez jestem cikaw piszcie ;p

IP i czas połączenia logowane. [11237422]
[11.09.2007] 20:14
onap
wlasnie a socjologia..? gdzie mozna pracowac po tych studiach ?

czy europeistyka jest rzeczywiscie taka bezprzyszlosciowa ?

IP i czas połączenia logowane. [11239340]
[12.09.2007] 01:21
blondyneczqa21
socjologie polecam http://www.3dwhite.pl/?click=581a1169b0d621a 25b9f49f88add2e7e
Jak toś ma ochotę kliknąć niech klika :] ( dopiero zaczynam ) ...

________________________________________________________ ______

Żyj pełną parą - i nigdy nie żałuj niczego!

________________________________________________________ ______

moja wypowiedz może uledz zmianie ale dopuszczalne jest to u nas w PL :]

IP i czas połączenia logowane. [11241425]
[12.09.2007] 11:40
mmilkaa
jak lubisz historie to spoko stosunki mogą być a jak wolisz WOS to polecam politologie sama ja studiuję i jest super jak coś to pisz na mojego maila jak masz jakieś pytania

IP i czas połączenia logowane. [11242497]
[12.09.2007] 21:44
szana4
mmilkaa (07.09.12 11:40):
jak lubisz historie to spoko stosunki mogą być a jak wolisz WOS to polecam politologie sama ja studiuję i jest super jak coś to pisz na mojego maila jak masz jakieś pytania

a jakie zawody mozna wykonywac po politologii?
wydaje mi sie wlasnie ze ten kierunek ma mało perspektyw :/

nie znam Twojego e-maila ....czy już zawsze bedzie tak źle...?

IP i czas połączenia logowane. [11246353]
[13.09.2007] 15:23
vyuhgyf

[nie mam nic do powiedzenia]

IP i czas połączenia logowane. [11251111]
[13.09.2007] 19:04
ciachooo
a ja polecam psychologie, sama ja studiuje na 3 roq i poki
co jestem bardzo zadowolona z tego kierunku

IP i czas połączenia logowane. [11252421]
[13.09.2007] 19:31
szana4
ciachooo (07.09.13 19:04):
a ja polecam psychologie, sama ja studiuje na 3 roq i poki
co jestem bardzo zadowolona z tego kierunku
to jednak kierunek dla odsoby otwartej, smialej....ja do takiej nie naleze ;p ....czy już zawsze bedzie tak źle...?

IP i czas połączenia logowane. [11252558]
[13.09.2007] 20:21
czyz nie
wiec stosunki tym bardziej nie sa dla Ciebie

IP i czas połączenia logowane. [11252845]
[14.09.2007] 18:19
szana4
heh moze zle sie wyrazilam...

tak czy siak bede musiala przelamac swoja niesmialosc...

bo bez tego ani rusz w dzisiejszym swiecie....

tyle ze sa kierunkii na ktorych 3ba szczegolnie wykazac sie OTWARTOSCIA ....czy już zawsze bedzie tak źle...?

IP i czas połączenia logowane. [11258167]
[14.09.2007] 18:32
MKej
Jakoś nie widzę tu żadnych konkretów... czyli kierunków z przyszłością, których praktyczność ktoś potrafił uargumentować. Czy mi się wydaje, czy kierunki "humanistyczne" to totalne dno?... _____________________________________________ _____
http://www.last.fm/user/mkej87/ - - - http://www.last.fm/group/f14
­ ­­­­­­­­­­­­­­­­­­­­­­­­­­­­­­­­­­­­­­­­­­­­­­­­­­­­­­­­­­ Hasło do moich plików to zazwyczaj: MKej_dla_forum.o2.pl

http://chomikuj.pl/f14

IP i czas połączenia logowane. [11258240]
[14.09.2007] 18:42
czyz nie
wydaje Ci sie

szana4, uwierz mi stosunki naleza do tej grupy kierunkow. moze juz lepsza bylaby dla Ciebie socjologia?

IP i czas połączenia logowane. [11258301]
[14.09.2007] 18:55
MKej
czyz nie (07.09.14 18:42):
wydaje Ci sie

szana4, uwierz mi stosunki naleza do tej grupy kierunkow. moze juz lepsza bylaby dla Ciebie socjologia?

Kim można zostać po stosunkach międzynarodowych? Chętnie dowiem się kilku nowych rzeczy _____________________________________________ _____
­ ­­­­­­­­­­­­­­­­­­­­­­­­­­­­­­­­­­­­­­­­­­­­­­­­­­­­­­­­­­ Hasło do moich plików to zazwyczaj: MKej_dla_forum.o2.pl

IP i czas połączenia logowane. [11258394]
[14.09.2007] 19:00
szana4
MKej (07.09.14 18:32):
Jakoś nie widzę tu żadnych konkretów... czyli kierunków z przyszłością, których praktyczność ktoś potrafił uargumentować. Czy mi się wydaje, czy kierunki "humanistyczne" to totalne dno?...

dnooo ? moze i tak...
mnie niestety Bog nie obdarzyl zdolnosciami matematycznymi itp;] wiec ja nie mam wyjscia.....

finanse i rachunkowosc @@@isty kierunek ale nie dla mnie :/ niestety ....czy już zawsze bedzie tak źle...?

IP i czas połączenia logowane. [11258424]
[14.09.2007] 19:05
szana4
czyz nie (07.09.14 18:42):
wydaje Ci sie

i tak znajac zycie nie bede pracowala w zawodzie...a SM jakos mnie kreca,boo to mnie interesuje chyba najbardziej...
choc zastanawiam sie nad socjologia jeszcze....:/hm...a jakie sa specjalizacje-3 tylko tak ? ....czy już zawsze bedzie tak źle...?

IP i czas połączenia logowane. [11258458]
[15.09.2007] 15:52
czyz nie
nie ukrywam ze najprostszym sposobem znalezienia informacji o kierunku i specjalnosci to wglebic sie w strony temtyczne ale dzis mam dobry humor zatem:

3 specjalnosci sa na Uj, ktory z reszta stosunki ma bardzo slabe natomiast na innych uczelniach sytuacja wyglada zupelnie inaczej. dla przykladu na Uniwersytecie Wrocławskim na stosunkach jest 6 specjalizacji:
1. integracja europejska
2. wschodnia
3. problemy globalne
4. niemcoznastwo na UŁ można wybrać spośród specjaloności:
niemcoznawstwo
amerykanistyka i mass media
wschodnia
euromarketing
interregionalna

coś obiło mi się o uszy,że za dwa lata ruszy specjalność gender W WSMSGiP w Gdyni jest kilka specjalizacji, m.in. integracja europejska, dyplomacja międzynarodowa, skandynawistyka, chinoznastwo UMK:
Wschód(j.ukr)
Rosja(j.ros)
Niemcy(j.niem)
Skandynawia (j.norweski)
Unia Europejska(do wyboru)
Francja(j,franc)
kiedyś była jeszcez spec. latynoameryk. z j.hiszp, ale juz nie ma Akademia Ekonomiczna w Krakowie:

Handel Zagraniczny
Studia Europejskie
Zarządzanie Międzynarodowe
Międzynarodowe Stosunki Gospodarcze

Collegium Civitas oferuje : dyplomacje, studia strategiczne oraz UE

Jesli interesuja Ci inne uniwerki/uczelnie to po prostu poszukaj informacji na stronach odpowiedniego wydzialu nie ma za co acha i jeszcze jedno, to ze nie jestes uzdolniona w dziedzinac scislych nie oznacza jeszcze ze jestes humanistka. stosunki to nie sa studia hobbystyczne. Twoje perspektywy zaleza od tego co bedziesz robic podczas studiow, w ilu organizacjach miedzynarodowych bedziesz dzialac, ile eventow zorganizujesz, gdzie odbedziesz praktyki (polecam konsulat i ambasade polski w UK) uwierz mi, ze sa to studia dla ludzi ktorzy wiedza czego chca i potrafia to jeszcze uzyskac. jesli pojdziesz tam na zasadzie "wybieram mniejsze zlo" to zapewne skoczysz jedynie kierunek "po bozemu" i rozpoczniesz przygode zawodowa w budce z kebabem. dlatego przemysl decyzje. co do MKej i jego jakze bystrego pytania z serii a kim sie zostaje po?
synku, jedynie po medycynie wiesz kim zostaniesz ew. po zawodowce. studia jako takie nie daja Ci zawodu, daja Ci pewna widze, mozliwosci i... znajomosci. nie powiem Ci kim mozna zostac po sotsunkach bo nie nikt tego nigdy nie okreslil. mam wielu znajomych po i w trakcie stosukow (stad moja wiedza na ten temat) i nikt z grupy "po" nie jest bezrobotny wprost przeciwnie pracuja na dosc wysokich stanowiskach, na ktorych mowia ludziom "z zawodem" co maja robic. jesli nadal nie poruszylo to Twojej wyobrazni to moge Ci w stopniu minimalnym okreslic pewiem nazwijmy to zakres perspektyw zawodowych. procz oczywscie pracy w konsulatach, ambasadach ( a uwierz mi ze nie przyjmuja tu inzynierow badz nawet ludzi po filologiach - 90% to wlasnie osoby po stosunkach) i MSZ (tu mozna sie dostac po 2letniej akademi dyplomatycznej do ktorej ze wzgledu na radyklany przesiew merytoryczny dostaja sie w glownej mierze ludzie po stosukach) mozna znalezc zatrudnienie w instytucjach i urzędach Unii Europejskiej (wiekszosc europeistow sie ludzi ze to oni beda tam pracowac, niestety tak nie jest)
biurach i sekretariatach organizacji międzynarodowych, rządowych i pozarządowych, konsulatach i przedstawicielstwach państw obcych w Polsce, fundacje polskich prowadzących działalność międzynarodową,
polskie urzędy administracji państwowej i samorządowej (urzędy centralne, urzędy wojewódzkie, urzędy marszałkowskie, starostwa powiatowe, urzędy miast i gmin),służbach mundurowych (policja, wojsko, straż graniczna, straż miejska), bankach, firmy ubezpieczeniowych, finansowych i leasingowych, agencjach reklamowych, marketingowych i wydawniczych, hotelach i biurach podrozy, firmach spedycyjnych obsługujących ruch zagraniczny, redakcjach mass mediów,
portali internetowych, spółkach z udziałem kapitału zagranicznego w polsce, firmach, przedsiębiorstwach i organizacjach polskich za granicą. oczywiscie tak pracuja ludzie ktorzy juz na studiach dzialali w odpowiednim kierunku, mozna jak juz mowilam wyladowac w budce z kebabem ale to juz na wlasne zyczenie. z reszta moj znajomy (po SM) twierdzi ze czlowiek wyksztalcony, inteligentny, potrafiacy odnalezc sie w towarzystwie i do tego znajacy kilka jezykow moze robic w zyciu wszystko a tych wlasnie elementow ucza stosunki (choc nie wszystkich uwazam ze prawo, stosunki i odpowiednie filologie sa najlepszymi kierunkami humanistycznymi. studiuje 2 z nich a z 3 mam wielu znajomych wiec naprawde wiem o czym mowie.

reasumujac
stosunki sa swietnymi studiami dajacymi ogoromne perspektywy i przede wszystkim bardzo rozwijajacymi ale tylko dla osob odnajdujacych sie w tego rodzaju roli

IP i czas połączenia logowane. [11263551]
[15.09.2007] 16:07
MKej
czyz nie (07.09.15 15:52):
co do MKej i jego jakze bystrego pytania(...)

Mimo niezbyt ciekawego wstępu który sugeruje chęć dania upustu urażonej dumie to jest właśnie odpowiedź, na którą czekałem Wyjaśniła mi kilka spraw, co do których miałem wątpliwości - jakikolwiek kontakt z kierunkiem "stosunki międzynarodowe" mam jedynie poprzez moich znajomych na Akademii Ekonomicznej w Krakowie, gdzie jednogłośnie wszyscy uznali pójście na ten kierunek za prostą, wręcz ekspresową drogę do przegranego życia...
Nie zgodzę się jednak z tym, że jedynie po medycynie jest się szczególnie ukierunkowanym zawodowo. To prawda, różnie to bywa z pracą po ukończeniu studiów (niezależnie od kierunków), ale ludzie z kwalifikacjami, które daje ukończenie tego czy innego kierunku studiów są chętnie widziani na niektórych stanowiskach - stąd wzięło się moje pytanie. _____________________________________________ _____

IP i czas połączenia logowane. [11263650]
[15.09.2007] 16:18
czyz nie
najwidoczniej popelnili blad w wyborze kierunku ale jedynie z tego powodu ze moze nie odpowiadac ich predyzspozycjom. btw a co robia (procz oczywiscie samego faktu studiowania) zeby owego zycia nie przegrac? wbrew pozorom to kluczowe pytanie aby stwierdzic czemu tak akurat podsumowali ten kierunek.
ps. duma nie zostala urazona, jako student powinienes posiadac swiadomosc (ktora pokazales dopiero w ostanim poscie) ze wlasnie niewiele kierunkow daje gotowa recepte "co dalej", masz racje, to nie tylko medycyna, zaliczaja sie tu jeszcze wedlug mojego uznania kierunki informatyczne oraz czesc kierunkow dajacych w konsekwencji tytul inzyniera

IP i czas połączenia logowane. [11263696]

1 2 3   » 5 Strony tematu:
 » Odpowiedz na ten temat