o2.pl forum.o2.pl
poczta.o2.pl
E-mail 20GB
Pudelek.pl - plotki, zdjęcia, sensacje
Pudelek
Wrzuta.pl - video, muzyka, mp3
Wideo+mp3
Login: @o2.pl Hasło:
  Strona główna» forum Niepełnosprawni
 » Odpowiedz na ten temat

starania o stopień niepełnosprawności

1 2 3   » 5 Strony tematu:
[21.08.2007] 21:04
karoo
Witam. Staram się o orzeczenie o stopniu niepełnosprawności. Jestem po operacji kręgosłupa i nietylko.... Moje pytanie dotyczy tego czego można spodziewać się na komisji. o co pytają??

(Zgłoś do usunięcia)
IP i czas połączenia logowane.
[07.09.2007] 22:43
fjhkjsb
jest tu tyle osób które były juz na takiej komisji. Dlaczego nikt nie chce pomóc i napisać coś na ten temat?

(Odpowiedz cytując)    (Link do tej wypowiedzi)    (Zgłoś do usunięcia)
IP i czas połączenia logowane. [11214007]
[08.09.2007] 20:13
stanisław_43
poprostu chcący dostać orzeczenie o niepełnosprawności to musisz narzekać narzekać i jeszcze raz narzekać na bóle rekonwalescencje wieczne wizyty u lekarzy itp. itd.
jak załatwisz orzeczenie o niepełnosprawności skontaktuj się ze mną podpowiem Ci co możesz załatwiać i gdzie się ubiegać.
napisz na gg 9979728
lub zadzwoń 667432253 Stanisław

/emeil córki/

IP i czas połączenia logowane. [11218980]
[08.09.2007] 22:59
karoo
dziękuję bardzo. Komisję mam co prawda dopiero na początku października ale już chciałabym mniejwięcej wiedzieć co mnie czeka. W sumie to faktycznie powiem prawdę, że się źle czuje. A jakieś konkretne pytania zadają czy tylko pytają o ogólne samopoczucie?

IP i czas połączenia logowane. [11220176]
[09.09.2007] 10:35
stanisław_43
nigdy nie wiadomo o co zapytają.. ale pamiętaj że musisz troche ponarzekać.. bo innaczej nic nie uda Ci się załatwić.. jeśli załatwisz to zadzwoń .. i życze powodzenia

IP i czas połączenia logowane. [11221635]
[15.09.2014] 06:02
[10.09.2007] 11:29
ISZCZYK
Ja też się staram o stopień niepełnosprawności. W zeszłym roku dostałam lekki stopień niepełnosprawności.

IP i czas połączenia logowane. [11228720]
[10.09.2007] 12:47
ISZCZYK
Jestem po czterdziesce i mam trzy schorzenia.Choruję między innymi na otosklerozę obuuszną.W zeszłym roku byłam po zabiegu na jedno ucho,a drugie z perespektywą na udany zabieg.Przed komisją przedstawiłam wyniki badań,w którym stwierdzono,że w tym nieoperowanym u@@@est ubytek słuchu w granicach 90db(norma 20db,głuchota powyżej 120db).Pani laryngolog zadawała mi pytania typu:czy jestem zamężna?Na czyim jestem utrzymaniu?CZY NIE PLANUJĘ URODZIĆ DZIECKA?Nie było żadnych pytań dotyczących choroby np.czy mam szumy uszne?(jedni chorzy je mają,drudzy nie).Natomiast orzecznik stwierdził,że tym operowanym uchem dobrze słuszę i rozumię mowę(ubytek po zabiegu 45db).Dowiedziałam się też na komisji,że to iż nie słyszę szeptów nie wpływa na nie możność porozumiewania się z innymi ludzmi i mogę normalnie funkcjonować w społeczeństwie(stąd ten przyznany lekki stopień niepełnosprawności).Dziś wiem jak ważne jest to co napisze Ci we wniosku lekarz.Po pół roku od komisji dowiedziałam się,że zrobiono zabieg na to ucho, którym lepiej słyszałam,bo te drugie ju wówczas nie nadawało się na zabieg(orzecznik tego NIE wiedział?).RADZĘ CI DOWIEDZIEĆ SIĘ JAK NAJWIĘCAJ O ROKOWANIACH TWOJEGO SCHORZENIA,CZY JEST SZANSA POWROTU DO NORMALNEGO ZYCIA-BO WŁAŚNIE TO DECYDUJE STOPNIU NIEPEŁNOSPRAWNOŚCI.

IP i czas połączenia logowane. [11229214]
[10.09.2007] 13:15
ISZCZYK
Piszesz,że miałaś zabieg na kręgosłup.Mój znajomy też miał zabieg na kręgosłupie(wypadnięcie dysku).Gdy składał wniosek czekała go rehabilitacja,nie wiedział w jakim stopniu będzie sprawny.Wiadomo było że ma czucie w rękach i nogach,mógł wstać i poruszać się może trochę koślawo, ale się poruszał.Na komisji stwierdzono,że rokowania są pomyślne i też dostał lekki stopień niepełnosprawności.Nie chę cię straszyć,bo tak naprawdę zależy tylko od tego jakiego będziesz mieć orzecznika i czy nie opuści Cię szczęście.Jeszcze co do pytań, standartowe pytania:czy palisz?czy pijesz?Gdy je usłyszysz nie denerwuj się.Ja zadałam wówczas pytanie:czy stwierdzono że utrata słu@@@est powikłaniem po spożyciu alkoholowym?Życzę Ci powodzenia.

IP i czas połączenia logowane. [11229428]
[10.09.2007] 17:44
karoo
Dziękuję za zainteresowanie. Szczerze mówiąc to juz sama nie wiem czy mam jakieś szanse. Jestem po operacji kręgoslupa (skolioza, implanty), usunięcia żeber, klatki piersiowe a przez to wszystko mam astme(tak stwierdziła lekarka). Wyglądam na osobę zdrową. Generalnie mogę normalnie życ chociaż czesto się zle czuję. Dodam że jestem osobą młodą. Mam 23 lata. Moja znajoma jest po operacji kręgosłupa i dostała umiarkowany stopień niepełnosprawności. Jestem ciekawa jak do mnie podejdą i co stwierdzą. Widzę że chyba trzeba sie z nimi kłocic i postawic na swoim za wszelką cene ale niestety sprawia mi to problemy . bede wdzieczna za dalsze podpowiedzi. Pozdrawiam

IP i czas połączenia logowane. [11231530]
[12.09.2007] 10:48
ISZCZYK
Witam ponownie.Nie radzę Ci kłócić się i okazywać brak opanowania jeśli nie ma w dokumetacji medycznej zaburzeń psychicznych.Z doświadczenia wiem,że wybuchowość chorego wpływa na emocje orzeczników i więcej z tego szkód,niż pożytku.Pomaga retoryka,ale nie zaawansowana(mogą stwierdzić,że masz wyjątkowy umysł i szkoda go zamknąć w domowych czterech ścianach bez pożytku dla społeczeństwa-zakopany geniusz). Wyobraż sobie,że jesteś orzecznikiem.Z twojego zaświadczenia lekarskiego orzecznik wie:jaka jest zasadnicza choroba(twoja-skolioza),jakie są choroby współisniejące(astma),czy doszło do uszkodzenia struktualnego i funkcjonalnego(skrzywienie kręgosłupa skorygowany przez implanty,usunięcie żeber),stadium zaawansowania choroby(moja sugestia-duży lub bardzo duży).Jakie są wyniki leczenia(zabieg-przy skoliozie bierze się stopień skrzywienia przed zabiegie i po zabiegu,w jakim stopniu nastąpiła poprawa).

IP i czas połączenia logowane. [11242223]
[12.09.2007] 11:12
ISZCZYK
Rokowania-możliwość dolszej poprawy(skolioza to choroba nieuleczalna można ją zaleczyć,spowodować by stworzyć jak najdłuższy okres powstrzymania przed dalszym rozwojem choroby-stąd implanty.Lekarz nie jest wstanie stwierdzić na jaki okres Ci to pomoże.Ta choroba jest nieobliczalna,bo jedni mają skrzywienie przez całe życie w lekkim stopniu nie musząc poddawać się zabiegom,bo choroba się nie rozawija tak dramatycznie,a inni tak jak ty by żyć jako tako musieli z niego skorzystać).Dalsze twoje leczenie i rehabilitacja(pod ścisłą kontrolą do końca życia).Orzecznik bierze też pod uwagę:wiek(24LATA) I KWALIFIKACJE ZAWODOWE!!!Jest to bardzo ważne-w orzeczeniu będziesz miała wskazania do odpowiedniego zatrudnienia np.nie będziesz mogła podjąć pracy w MARKETACH jako pracownik przy wykładaniu towaru,bo nie wolno ci obciążać kręgosłupa.Radzę zapoznać się z przeciwskazaniami jakie są przy tym schorzeniu.

IP i czas połączenia logowane. [11242327]
[12.09.2007] 12:41
ISZCZYK
Nie wiem w jakim stopniu jest zaawansowana twoja astma.To też nieuleczalna choroba.Jeśli masz lekki przebieg choroby to i tak musisz ją przedstawić komisji(ważne jest badanie spyrometryczne-twoja pojemność płuc,na co jesteś uczulona)To jest bardzo ważne,gdyż w ten sposób można stwierdzić w jakich warunkach możesz pracować. Przy niesprzyjających warunkach pracy choroba może się uaktywnić(tak było ze mną-pracowałam na wolnym powietrzu,gdzie alergeny na które jestem uczulona sobie buszowały atakując mnie bez przeszkód.Gdy wylądowałam w szpitalu z atakiem astmy,to lekarze krzyczeli na mnie,że nie wiedziałam nic o przeciwskazaniach.Tylko że nikt mi tego nie powiedział!!!Choroba uśpiona to taka,której nie ma,bo nie ma objawów).

IP i czas połączenia logowane. [11242839]
[12.09.2007] 13:12
ISZCZYK
popełniłam ważny błąd-nie spyrometria tylko SPIROMETRIA-badanie płuc. I jeszcze trochę uwag o kwalifikacjach.Orzecznik oprócz tego jaki masz zawód,bierze pod uwagę twoje możliwości intelektualne(czy jesteś wstanie się uczyć by np.przekwalifikować się)I tak na komisji u mnie padło pytanie:czy czytam np.gazetę?Jeśli tak to jaką?I tu masz mało czasu na to co odpowiedzieć,bo wten sposób orzecznik bardzo łatwo może stwierdzić twój poziom intelektu.Dylemat wyjść na idiotę,czy na mądralę?Wybór będzie twój.Dla orzecznika też powinno być ważne od kiedy chorujesz?Moje przypuszczenia to od dziecka,jeśli tak to powinnaś ubiegać się o rentę w ZUS-sie. Starałam się Ci obrazowo przedstawić twoją sytuację,abyś przestała się bać komisji. Mam cichą nadzieję,że to mi się udało.Nie wiem ile lat miała twoja znajoma i jakie miała kwalifikacje zawodowe,ale masz duże szanse na teki sam stopień niepełnosprawności.Powodzenia.

IP i czas połączenia logowane. [11242969]
[12.09.2007] 13:25
ISZCZYK
Jeszcze jedno masz wsobie implanty, niepełnosprawność Ci się należy,pamiętaj o tym.Serdeczne pozdrowiam.Głowa do góry.

IP i czas połączenia logowane. [11243048]
[14.09.2007] 14:02
ISZCZYK
Witam,to jeszcze raz ja.Nawet nie przypuszczałam,jak trafna jest moja dewiza życiowa OMAGASZ INNYM,POMAGASZ SOBIE !Gdy analizowałam twoją sytuację życiową,zauważyłam najpierw paradoks.Pisząc o przeciwskazaniach przy astmie,przypomniałam sobie,że jestem uczulona między innymi na kurz domowy(roztocze).Tak więc nie mogę podjąć pracy jako sprzątaczka np.hali,bo przy energicznym ruchu miotły jest tuman kurzu(takich ofert pracy jest dużo w pośredniaku i co ciekawe jedna firma miała status zakładu chronionego).Natomiast nie mam przeciwskazań do podjęcia pracy jako pracownik biurowy,a przecież jest kusz w pomieszczeniach biurowych(czy zawsze sprzątaczka wyciera kusz w biurach?)Zajrzałam potem do swojego starego orzeczenia o stopniu niepełnosprawności szukając punktu szczegółowe wskazania zatrudnienia i zbaraniałam.Nie ma nic o przeciwskazaniach związanych z astmą(alergią).

IP i czas połączenia logowane. [11256852]
[14.09.2007] 14:46
ISZCZYK
Gdybym to stare orzeczenie przedstawiła w Urzędzie Pracy,to urzędniczka nie wiedziałaby,że nie może mi oferować pracy jako sprzątaczka hali przemysłowej,bo nie miałabym na piśmie przeciwskazań.Teraz mam co robić,jestem wtrakcie wyjaśnień czy mogę domagać się by to w orzeczeniu było zapisane.Dowiedziałam się też iż moja astma nie była przyczyną niepełnosprawności więc nie było potrzeby by były wskazania przy odpowiednim zatrudnieniu wynikające z alergii.Orzecznicy to też ludzie ktorzy popełniają błędy.Tyle tylko że te orzeczenia mają ułatwiać i usprawniać urzędnikom znalezienie odpowiedniego zatrudnienia ludziom z orzeczonym lekkim stopniem niepełnosprawności.Taki jest chyba cel tego system.

IP i czas połączenia logowane. [11257096]
[14.09.2007] 15:11
ISZCZYK
Jeszcze o twoich prawach na komisji.Masz prawo czegoś nie wiedzieć.Jak czegoś nie będziesz rozumieć,to się pytaj i mów,że nie rozumiesz.Stres obniża logiczne myślenie,a każdy na komisji się stresuje.Gdy się żle poczujesz lub coś Cię będzie boleć,masz prawo prosić o przerwę,aby np.zażyć lekarstwo przeciwbólowe lub opanować niekorzystne emocje.Na komisji masz przedstawić jak najpełniejszy obraz twojej choroby.Jeśli masz bóle to je mówisz,że je masz i też jakiego rodzaju.Gdy tego nie powiesz to skąd orzecznik będzie wiedział,że je masz?Tego z opisu lekarskiego nie wyczyta.

IP i czas połączenia logowane. [11257231]
[18.10.2007] 11:20
karoo
Bardzo dziękuję Wam za zaangażowanie w moją sprawę. Powiesz szczerze, że bardzo pomogły mi Wasze rady. Dostałam lekki stopień niepełnosprawności. Teraz zastanawiam się co dokładnie mogę przez to zyskać. Niestety w pracy nic się nie znienia, ale może z własnego doswiadczenia powiecie mi takie są z tego profity. Z góry dziękuję

IP i czas połączenia logowane. [11477434]
[23.10.2007] 15:08
iszczyk  iszczyk@tlen.pl
Witam w klubie.Ja jeszcze jestem przed komisją,ale nie przypuszczam bym miała większy stopień niż lekki.Przy lekkim stopniu niepełnosprawności czas pracy nie może przekraczać 8 godzin na dobę i 40 godzin tygodniowo.Osoba niepełnosprawna nie może być zatrudniona w porze nocnej(chyba ,że praca jest w chrarakterze stroża i zezwoli na to lekarz),a także nie może pracować w godzinach nadliczbowych.(chyba,że też zezwoli na to lekarz,którzy Cię bada na wniosek pracodawcy).Osoba z lekkim stopniem niepełnosprawności ma prawo do dodatkowej przerwy np. na wypoczynek(wynosi według przepisów pracy 15 minut) i jest wliczany do czasu pracy.Nie masz prawa do dodatkowych dni urlopu.
Jeśli powiadomisz swojego pracodawcę o przyznaniu Ci tego stopnia,musi on wiedzieć o twoich przywilejach.W razie kontroli Urzędu Pracy w swoim zakładzie pracy,musi mieć papierek że lekarz dopuszcza lub niedopusza Cię do pracy nadliczbowych. fiszbonkocór

IP i czas połączenia logowane. [11509887]
[23.10.2007] 15:40
iszczyk  iszczyk@tlen.pl
Pracodawca zatrudniający osobę z lekkim stopniem niepełnosprawności otrzymuje z PFRON-u dofinansowanie do wynagrodzenia w wysokości 251,75zł bez schorzeń specjalnych,a ze schorzeniem specjalnym 818,18zł.Jakie to są schorzenia specjalne tego jeszcze nie sprawdzałam.
Rzeczywistośc jest taka,że pracodawcom na ogół nie chce się wypełniać stosu różnych wniosków dla jedynych 250zł.(trzeba zapoznać się z różnymi przepisami z tymi związanymi(niepełnosprawny w pracy) w ZUS-ie,Urząd Skarbowy,Urząd Pracy-czy nie łamane są przepisy pracy,no i do tego dochodzi jeszcze PFRON).Wszystko zależy od pracodawcy, jego polityky związanej z prowadzeniem swojej firmy i rozwiązywaniem problemów związanych z kosztami firmy.
Jeśli chodzi o przywileje związane z lekkim stopniem niepełnosprawności dla nas,to tak naprawdę nie istnieją.Na ogół czas pracy jest kamuflowany przez pracodawców,a jak nam się to niepodoba "zawsze możemy się zwolnić".Na ogół tak słyszę. fiszbonkocór

IP i czas połączenia logowane. [11510067]
[23.10.2007] 19:29
karoo
no własnie i to jest ten problem. przepisy swoje a praktyka zupełnie co innego. Ja pracuje w małej firmie (10 pracowników) więc chyba te pieniądze z PRFON sie nie należą. zastanawiam sie jeszcze czy mając to orzeczenie mam sie postarac o jakaś legitymacje? jest coś takiego?

IP i czas połączenia logowane. [11511521]
[23.10.2007] 20:28
iszczyk  iszczyk@tlen.pl
Tak możesz już składać wniosek o wyrobienie legitymacji.Składa się go w Powiatowym Zespole do Spraw Orzekania Stopnia Niepełnosprawności. fiszbonkocór

IP i czas połączenia logowane. [11512030]
[23.10.2007] 22:31
iszczyk  iszczyk@tlen.pl
Wydaje mi się,że twój pracodawca może wystąpić do PFRON-u o dofinansowanie do twojego stanowiska pracy.Jeśli jesteś wśród 10 osób zatrudnionych to stanowisz 10% ogółu zatrudnionych osób niepełnosprawnych w firmie,w której pracujesz.Niedawno podawali,że ZUS zatrudnia 1,3% osób niepełnosprawnych i korzysta z tych dofinansowań.Podstawą dofinansowań są przepisy programu dotyczącego zwrotu kosztów ponoszonych przez pracodawców firm zatrudniających osobę/osoby niepełnosprawne, które nie posiadają statusu zakładu chronionego. fiszbonkocór

IP i czas połączenia logowane. [11513120]
[25.10.2007] 22:52
martynika.a
Ja mam umiarkowany stopień niepełnosprawności, już na stałe, ale nie pracuję.
Słyszałam, że do urlopu wlicza się jeszcze dodatkowo 10 dni wolnego, tzw. rehabilitacyjne.
A po co ta legitymacja?

IP i czas połączenia logowane. [11526983]
[26.10.2007] 11:16
iszczyk  iszczyk@tlen.pl
Mając stopień niepełnosprawności ma się różne korzyści(przywileję).W niektórych regionach Polski np. ma się zniżki na przejazdy komunikacją miejską.Wówczas przy kontroli dokumentujesz swą zniżkę właśnie legitymacją.Legitymacja przydaje mi się wtrakcie zakupu ulgowego biletu na basen(też te ulgi są różne w różnych regionach Polski)Korzystałam z legitymacji w Banku przesuwając termin spłaty pożyczki motywując chwilową trudnością z pracą wynikającą z mojej niepełnosprawności.Natomiast przy ubieganiu się o dofinansowanie z PFRON-u czy z Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie wymagają umotywowania wniosku kserem dokumentu przyznania stopnia niepełnosprawności przez Powiatowy Zespół Orzekania Stopnia Niepełnosprawności. fiszbonkocór

IP i czas połączenia logowane. [11528830]
[26.11.2007] 21:02
mazurzanka
własnie odebrałam dzisiaj orzeczenie i dali mi lekki stopień niepełnosprawności .Jestem po operacji kręgosłupa , jednak choroba szybko się rozwija dalej , czuje ciągły ból , trzy razy w roku rehabilitacje , pracuje normalnie i dojeżdżam do pracy 20 km , dobrze ze to praca umysłowa , mam inne powazne schorzenia .Bardzo mnie zawiedli , liczyłam na umiarkowany to przynajmniej 2 tyg dodatkowo urlopu i inne drobne korzyści. lekarze sa do kitu . Trzeba dużo mówic czy pytaja czy nie a ja liczyłam ze jak maja dokumenty to wystarczy. Komisja phi jeden lekarz

IP i czas połączenia logowane. [11731006]
[27.11.2007] 17:21
Ula20
czesc wszystkim mam pytanie czy nie wiecie gdzie moge znalesc arykul o niepelnosprawnosci dokladnie chodzio mi o MPD.A jesli ktos cos wie to prosze o odpisanie podaje tez ,moj adres email lajcik12@op.pl

IP i czas połączenia logowane. [11735555]
[31.10.2009] 19:48
roxito11  roxito11@tlen.pl
Witajcie
Ja w zeszłym roku starałam się o stopień. Byłam na komisji w lutym gdzie się mnie pytano czy sama chodzę, jem i czy się sama myję... O mało nie wyśmiałam kobiety w twarz, przecież stałam kawałek przed nią... Pytania są czasami beznadziejne... Powodzenia wszystkim

IP i czas połączenia logowane. [15719712]
[02.11.2009] 18:11
hudajek
iszczyk (07.10.23 15:40):
Pracodawca zatrudniający osobę z lekkim stopniem niepełnosprawności otrzymuje z PFRON-u dofinansowanie do wynagrodzenia w wysokości 251,75zł bez schorzeń specjalnych,a ze schorzeniem specjalnym 818,18zł.Jakie to są schorzenia specjalne tego jeszcze nie sprawdzałam.
Rzeczywistośc jest taka,że pracodawcom na ogół nie chce się wypełniać stosu różnych wniosków dla jedynych 250zł.(trzeba zapoznać się z różnymi przepisami z tymi związanymi(niepełnosprawny w pracy) w ZUS-ie,Urząd Skarbowy,Urząd Pracy-czy nie łamane są przepisy pracy,no i do tego dochodzi jeszcze PFRON).Wszystko zależy od pracodawcy, jego polityky związanej z prowadzeniem swojej firmy i rozwiązywaniem problemów związanych z kosztami firmy.
Jeśli chodzi o przywileje związane z lekkim stopniem niepełnosprawności dla nas,to tak naprawdę nie istnieją.Na ogół czas pracy jest kamuflowany przez pracodawców,a jak nam się to niepodoba "zawsze możemy się zwolnić".Na ogół tak słyszę.
Istnieją istnieją a dlatego że łamanie przepisów KP i innych wiąze się z Inspekcją pracy i nalezy się dodatkowa przerwa w pracy , zakaz nadgodzin ,40 godzinny czas pracy i karta parkingowa.Także nie każdy pracodawca zdje sobie sprawe lub jest niedoinformowany ale faktycznie uciązliwych pracowników się zwalnia.

IP i czas połączenia logowane. [15730055]
[17.11.2009] 12:28
dziula
Mam trochę inne pytanie. Mam 22 lata, od dziecka mam problemy z psychiką. W tej chwili mam stwierdzone zaburzenia lękowe z napadowym lękiem panicznym. Czy mogę się na tej podstawie starać o niepełnosprawność? Bardzo proszę o odpowiedź

IP i czas połączenia logowane. [15808055]
[17.11.2009] 13:26
karoo
niestety nie wiem, ale proponuje zadzwonić do powiatowej komisji ds orzekania o niepełnosprawności i się zapytać.

IP i czas połączenia logowane. [15808353]

1 2 3   » 5 Strony tematu:
 » Odpowiedz na ten temat