o2.pl forum.o2.pl
poczta.o2.pl
E-mail 20GB
Pudelek.pl - plotki, zdjęcia, sensacje
Pudelek
Wrzuta.pl - video, muzyka, mp3
Wideo+mp3
Login: @o2.pl Hasło:
  Strona główna» forum Historia
 » Odpowiedz na ten temat

Historia - Archiwistyka i zarządzanie dokumentacją

1 2
[17.08.2007] 18:44
Ilma
Witam serdecznie

Chciałabym zadać Państwu kilka pytań, dotyczących moich wątpliwości i niepewności. Mam zamiar studiować historię o specjalności - archiwistyka i zarządzanie dokumentacją i w zawiązku z tym chciałabym spytać, czy kończąc studia o takiej specjalności trudno jest znaleźć dobrą pracę? Oraz gdzie jej szukać, pomijając Archiwum Państwowe?
Ile przy takiej pracy można zarabiać maksymalnie i minimalnie?
Jak wygląda praca po takich studiach? Czy ten zawód wymaga nieustannego dokształcania się? Oraz czy można w nim awansować?
Czy po ukończeniu takich studiów można znaleźć prace w organach administracji państwowej?
Czy jest to kierunek perspektywiczny i przyszłościowy...?
Bardzo proszę o pomoc i odpowiedź. Z góry dziękuję

(Zgłoś do usunięcia)
IP i czas połączenia logowane.
[17.08.2007] 20:40
Pius XIX
Wiesz w tej chwili na historię trafiają 2 typy ludzi:
- tacy co po prostu chcą mieć zrobione studia a nie jest to kierunek, który ludzi szczególnie przeraża. Nic po tym poza dyplomem właściwie nie osiągają. Niektórzy potem idą uczyć w szkołach.
- pasjonaci (mniejszość). Przeważnie zostają na uczelniach, poświęcają się pracy naukowej. Nie oszukujmy się, to nie jest szczególnie dochodowe zajęcie.

Archiwistyka - prawdę mówiąc średnio to wygląda. To znaczy nie jest to kierunek perspektywistyczny szczególnie (lubię takie paradoksalne pytania "czy historia jest perspektywiczna"? . Chyba, że ktoś chce się zatrudnić w IPN, ale w tej chwili i tak nie ma tam zbyt wielu etatów dla nowych. Awans? Nie ma wielkich szans. Praca może jest mało stresująca i nie ma w niej "wyścigu szczurów", ale satysfakcji raczej też wielkiej nie przynosi a o większych pieniądzach to właściwie można zapomnieć. Nie słyszałem, żeby początkujący archiwista dostawał więcej niż z 800-1000 zł na rękę.
Natomiast można próbować zatrudnić się w administracji, znam osoby, które znalazły pracę np. w ZUSie a nawet w wydziale ksiąg wieczystych w sądzie rejonowym. W takich miejscach może być archiwistyka pewnym atutem. Istnieją też prywatne firmy zajmujące się archiwizacją akt. Można próbować. Nie ma gigantycznych perspektyw, ale nie jest tak, że zupełnie na nic się to nie przydaje.
Nieustanne dokształcanie się? Przydaje się w każdym zawodzie.

(Odpowiedz cytując)    (Link do tej wypowiedzi)    (Zgłoś do usunięcia)
IP i czas połączenia logowane. [11050746]
[19.08.2007] 09:49
rama24
Tez sie wybieram-sama archiwistyka,zarzadzanie jako osobny przedmiot.
A potem podyplomowe.Chce zdobyc tytuly:historyka i historyka sztuki.Inne kolezanki chca isc po nich,na podyp.admin.

IP i czas połączenia logowane. [11060250]
[19.08.2007] 09:57
rama24
rama24 (07.08.19 09:49):
Tez sie wybieram-sama archiwistyka,zarzadzanie jako osobny przedmiot.
A potem podyplomowe.Chce zdobyc tytuly:historyka i historyka sztuki.Inne kolezanki chca isc po nich,na podyp.admin.
Chcialam jeszcze dodac,ze na wszystkie kierunki(przynajmniej humanistyczne ida pasjonaci i ci ,,inni'',bo na scisle tylko pasjonaci).Na dzienne-roznie to bywa-najczesciej ludzie trafiaja tam,gdzie sie dostali(nawet jesli to kierunek awaryjny i mysleli o innym).

IP i czas połączenia logowane. [11060280]
[19.08.2007] 20:25
Ilma
Dziękuję za pomocne słowa

Pozdrawiam!

IP i czas połączenia logowane. [11064840]
[11.12.2017] 22:03
[24.10.2007] 08:39
adsdasdasd
To bzdura co piszą o tych kierunkach. Jest dobrze i są perspektywy właśnie. Sam mam prace już a studiuje 4 rok.

IP i czas połączenia logowane. [11514498]
[04.01.2008] 18:41
onnnnnaaaaaaaaaaa
Własnie kończe takowy kierunek + specjalność pedagogiczną, tylko ze w moim przypadku sama historia mozna powiedzieć jest pasją, archiwistyka juz nie bardzo, szczególnie po odbytych praktykach w sądzie i archiwum ....... zanudzic sie tam mozna, przewalając papierki, nio możliwe ze nie w Archium Głównym Akt Dawnych bo tam możma doszperac sie ciekawych wiadomości tyle, ze tam nie dopuszczają zazwyczaj wiekszości. ale nio z tego co mi wiadomo, ponoć mają budować archiwa. także moze i praca bedzie, ale ja siebie widze szybciej w szkole próbując "przemówić" do licealistów niz w archiwum

IP i czas połączenia logowane. [11978497]
[04.01.2008] 21:18
+ak
onnnnnaaaaaaaaaaa (08.01.04 18:41):
Własnie kończe takowy kierunek + specjalność pedagogiczną, tylko ze w moim przypadku sama historia mozna powiedzieć jest pasją, archiwistyka juz nie bardzo, szczególnie po odbytych praktykach w sądzie i archiwum ....... zanudzic sie tam mozna, przewalając papierki, nio możliwe ze nie w Archium Głównym Akt Dawnych bo tam możma doszperac sie ciekawych wiadomości tyle, ze tam nie dopuszczają zazwyczaj wiekszości. ale nio z tego co mi wiadomo, ponoć mają budować archiwa. także moze i praca bedzie, ale ja siebie widze szybciej w szkole próbując \"przemówić\" do licealistów niz w archiwum

Omiyay gimnazyum, w liceum mozesz naprawde popracowac. ...mówią o mnie źle a więc żyję...

IP i czas połączenia logowane. [11979572]
[24.02.2008] 20:08
Zweistein
to co ze zarobki małe,kto raz pozna rozkosz kwerendy i paginacji, nigdy go nie zapomni...

IP i czas połączenia logowane. [12287930]
[24.02.2008] 20:09
Dreistein
i te białe rękawiczki....

IP i czas połączenia logowane. [12287937]
[25.02.2008] 20:32
Kapitan Nuda
O tak jeżeli cię interesują recesy ordynków, rozwój kancelarii pod zaborami i inne tego typu pasjonujące rzeczy to kierunek dla ciebie...dla mnie ewidentnie nie (dałem sobie spokój po pół roku). Satysfakcji ze ślęczenia nad rozwojem biurokracji nie miałem żadnej.

IP i czas połączenia logowane. [12294202]
[25.02.2008] 21:39
Zweistein
Baartuś[a raczej- Kapitanie Nudo]- jak ja się cieszę, że w końcu wiesz, co to recesy ordynków

IP i czas połączenia logowane. [12294619]
[25.02.2008] 21:46
Dreistein
mozolna, archiwistyczna praca u podstaw naszego ulubieńca nie poszła jednak na marne

IP i czas połączenia logowane. [12294653]
[26.02.2008] 18:08
Dreistein
o to jest Dreisteinów więcej ;P

IP i czas połączenia logowane. [12299081]
[06.12.2008] 12:08
pasjonat
to dobry kierunek tylko dla zainteresowanych pracą we wszelkich instytucjach państwowych w archiwach zakładowych - jest tam spore pole, by się rozwijać na przedpolu archiwalnym, ale taka praca wymaga dużo samozaparcia, więc polecam tylko zdecydowanym, można wiele osiągnąć, ale jest trudno - wiem to z własnego doświadczenia

pozdrawiam wszystkich archiwistów, a szczególnie zakładowych

IP i czas połączenia logowane. [13959113]
[16.04.2009] 07:59
Amitiel
Witam, Mam takie pytanie gdzie można studiować archiwistykę szukam wszystkich możliwych miejsc nie tylko Toruń

Pozdrawiam serdecznie

IP i czas połączenia logowane. [14714812]
[16.04.2009] 17:50
pasjonat
najlepszym miejscami na studiowanie archiwistyki są ... archiwa przede wszystkim instytucji publicznych, ponieważ to praktyka w takim miejscu i rozwiązywanie wszelkich spraw i problemów wynikających z bieżącej pracy podparta właściwą literaturą i przepisami daje najlepszy efekt w postaci wielostronnego doświadczenia w tej dziedzinie, natomiast co do teorii to warto zapoznać się z zagadnieniami metodologicznymi bądź to na kursach albo lepiej na studiach czy to I stopnia, czy II w ramach specjalizacji na kierunku Historii

POZDRAWIAM ZAINTERESOWANYCH oraz oczywisćie Archiwistów

IP i czas połączenia logowane. [14717520]
[14.07.2009] 14:21
michal r
Witajcie! Chciałbym zapytać osoby zorientowane czy po archiwistyce można starać się o pracę w prowadzeniu i zarządzaniu dokumentacją ośrodków kulturalnych, telewizyjnych czy teatralnych. Macie jakieś informacje na ten temat? Pozdrowienia!

IP i czas połączenia logowane. [15199829]
[18.07.2009] 17:09
mgr-historii
po tym nie ma zadnej pracy, tylko do Anglii.

IP i czas połączenia logowane. [15216316]
[20.07.2009] 11:36
michal r
Skoro Tobie się nie udało, nie każdy musi wyjeżdżać do Anglii. Pozdrawiam

IP i czas połączenia logowane. [15222849]
[20.07.2009] 20:24
od.
Synek, za jakieś 10 lat w Polsce nie będzie papierowych archiwów,wszystko ma być skomputeryzowane i zarządzane przez informatyków. Pomyśl nad innym kierunkiem.

IP i czas połączenia logowane. [15225079]
[20.07.2009] 20:49
michal r
Gdybyś miał jakiekolwiek pojęcie o tej dziedzinie wiedziałbyś, że już dziś mówi się, że przyszłością archiwistyki są komputery i informatyka. Poczytaj więcej, później włączaj się w dyskusję. Pozdrawiam

IP i czas połączenia logowane. [15225228]
[22.07.2009] 18:47
szydercaaaaaaaa
i dlatego prace dostanie informatyk,nie ty, ale to twoj problem.hehehehe.

IP i czas połączenia logowane. [15234259]
[23.07.2009] 14:34
michal r
Nie trzeba ukończyć informatyki, aby włożyć płytkę CD do napędu lub utworzyć bazę danych. Poza tym informatyk, jako umysł ścisły, nie nadaje się do pracy w archiwum. Chociaż...propaganda pcha na na kierunki techniczne, ścisłe, kusząc dopłatą do studiów. Za parę lat będziemy mieć więc "kulawych" informatyków, inżynierów, itd. Pozdrawiam

IP i czas połączenia logowane. [15238289]
[26.07.2009] 15:58
mgr historii
przynajmniej nie archiwistów (?) czy jak to się nazywa i pokrewnych ch...z IPN, dziadostwo

IP i czas połączenia logowane. [15250859]
[27.07.2009] 14:03
michal r
Słodziacy, odbiegamy od tematu! Pozdrawiam

IP i czas połączenia logowane. [15254643]
[09.08.2009] 12:55
michal r
Witajcie! Chciałbym zapytać osoby zorientowane czy po archiwistyce można starać się o pracę w prowadzeniu i zarządzaniu dokumentacją ośrodków kulturalnych, telewizyjnych czy teatralnych. Macie jakieś informacje na ten temat? Pozdrowienia!

IP i czas połączenia logowane. [15314246]
[06.01.2010] 12:42
zmaq1234
Wiele osób na forum pisze głupoty, jeżeli ktoś pisze że na archiwistyce są nudy itd. to po prostu był mongołem i oblał egzaminy albo miał dużo poprawek;p Ja skończyłem historię specjalizację archiwistyczną. Bez żadnego problemu dostałem prace jako archiwista za naprawdę dobre pieniądze. Znajomi ( ci którzy skończyli studia na tym samym kierunku i naprawdę się uczyli) też mają pracę w zawodzie. Ale nie ma co się oszukiwać, że praktyka w pracy jest całkowicie inna niż teoria na studiach...

Pozdr

IP i czas połączenia logowane. [16054691]
[15.01.2010] 18:45
bezrobotny archiwista
A ja od prawie roku szukam pracy lub stażu. Historyk-archiwista, dyplom magisterski z oceną bardzo dobrą i co z nim mogę zrobić? Chyba tylko w piecu palić.

IP i czas połączenia logowane. [16105857]
[08.09.2010] 21:10
svietlana
mam pytanie co znaczy 3 Z w archiwistyce?

IP i czas połączenia logowane. [17152022]
[17.09.2010] 23:49
titoooo
Archiwistyka
ja jestem na 5 roku mam już tytuł licencjusza i pracowałem chwilkę w archiwum.
Na ten zawód jest zapotrzebowanie.
Pensje wahają się od 800 - 1100 zł na rękę na początek z czasem ( starszy archiwista zarabia 2000 - 3000, ale raczej 2000)
Możliwości pracy w :
archiwach zakładowych ( bankowym, urzędowym, uczelnianym itp)
archiwach historycznych ( IPN, Państwowe i miejskie)
w frmach archiwalnych
Firmy na zamówienia nie narzekają lecz aby taką założyć kapitał spółki musi wynosić minimum 50 tys zł i mieć własny budynek archiwalny
Co do pracy w administracji jest możliwa gdy :
posiadasz tytuł mgr
masz znajomość języków obcych (mając poziom wyżej od FC z angielskiego, lub ZD z niemieckiego już można myśleć)
ja liczę że mając certyfikaty se poradzę. Większość ludzi albo liczy na dr albo robi 2 kierunek

IP i czas połączenia logowane. [17188410]

1 2
 » Odpowiedz na ten temat