o2.pl forum.o2.pl
poczta.o2.pl
E-mail 20GB
Pudelek.pl - plotki, zdjęcia, sensacje
Pudelek
Wrzuta.pl - video, muzyka, mp3
Wideo+mp3
Login: @o2.pl Hasło:
  Strona główna» forum Historia
 » Odpowiedz na ten temat

Gen. Rozwadowski faktycznym dowódcą w bitwie warszawskiej

1 2
[15.08.2013] 23:11
ula
A ja się cieszę, że dziś w Święto Wojska Polskiego i w rocznicę wydarzeń z bitwy warszawskiej wyemitowany został na TVP Historia film "Zapomniany generał..." poświęcony generałowi Rozwadowskiemu. Jego zasługi są wielkie i niesłusznie został skazany na zapomnienie. Mam nadzieję, że historia się zrehabilituje i wskaże należne miejsce gen. Rozwadowskiego. Już jakieś małe kroczki się dzieją w tym kierunku. Mam nadzieję, że filmy o generale Rozwadowskim ukazujące jego prawdziwe zasługi będą pokazywane w telewizji publicznej i podręczniki do historii będą pisać o nim z należytym szacunkiem.

(Odpowiedz cytując)    (Link do tej wypowiedzi)    (Zgłoś do usunięcia)
IP i czas połączenia logowane. [20676939]
[16.08.2013] 14:40
zxc
Aby zrozumiec zachowanie Pilsudskiego w czasie najazdu zydobolszewikow nalezy przyjrzec sie kim naprade byl Pilsudski.
Pilsudski zostal wypromowany przez zydomasonerie, byl tez agentem austriacko-niemieckim. Dlatego przy jego grobie Hitler kazal postawic warte honorowa w roku 1939 gdy zajal Krakow.
Jesli przyjzymy sie planom zydomasonerii opanowania calej Europy za pomoca zydobolszewikow i Pilsudskiemu ktory byl czescia tych planow, wtedy wszystko staje sie jasne.
Pilsudski nie bral udzialu w Bitwie warszawskiej, byl u kochanki.
Pilsudski zamordowal prawdziwych zwyciezcow Bitwy Warszawskiej a sobie przypisal to zwyciestwo.
Pilsudski zniszczyl tez wyposazenie Armii Hallera. Byl to nowoczesny sprzet z Francji.
Pilsudski dzialal na szkode Polakow. Sluzyl zydomasonerii.
Dlatego dzisiaj zydzi ktorzy rzadza Polska tak go wychwalaja.

IP i czas połączenia logowane. [20677856]
[03.11.2013] 15:54
grht
zxc (13.08.16 14:40):
Pilsudski zniszczyl tez wyposazenie Armii Hallera. Byl to nowoczesny sprzet z Francji.
.

Może zniszczył te 18 sztuk FT-17

IP i czas połączenia logowane. [20841744]
[01.01.2014] 20:41
k@n@li@
viceQAT (07.08.15 22:55):
Mam jedno tylko pytanie do autora topiku.
Jaki jest twój osobisty stosunek do piłsudczyków i samego Piłsudskiego i czy przeczytałeś tylko tę jedną książkę będącą paszkwilem czy może jeszcze jakąś broszurkę? To nie jest złośliwość tylko proste pytanie a wynika ono z jednej perspektywy nakreślonego przez ciebie tematu.

w tamtym okresie potrzebny był bohater narodowy - kto za tym stoi że jest nim akurat Piłsudski - nie wiem ale wraca specjalnym pociągiem z Magdeburga - dziwne powstania śląskie olał - powstanie wielkopolskie też nie było mu na ręke - po zdobyciu krakowa w 1939r niemiecka warta honorowa przy jego grobie - dziwne - po zamachu majowym więzi swoich generałów min. Rozwadowskiego - dziwne i ta zmiana w banku polskim i nominacja amerykańca do tego banku -dziwne

IP i czas połączenia logowane. [20957114]
[27.01.2015] 16:44
privorovmus1972krvcp
QAT (07.08.2007.16 11:23):
<cytat>Cichy84 (07.08.16 09:53):
<cytat>QAT (07.08.16 09:19):
<cytat>Cichy84 (07.08.15 23:04):
<cytat>viceQAT (07.08.15 22:55):
Mam jedno tylko pytanie do autora topiku.
Jaki jest twój osobisty stosunek do piłsudczyków i samego Piłsudskiego i czy przeczytałeś tylko tę jedną książkę będącą paszkwilem czy może jeszcze jakąś broszurkę? To nie jest złośliwość tylko proste pytanie a wynika ono z jednej perspektywy nakreślonego przez ciebie tematu.
</cytat>
Tym jak to nazwałeś paszkwilem jest książka "Rok 1920" napisana przez Piłsudskiego. Ja po prostu wyciągam wnioski z tego co napisał marszałek i dowodzę, że nie był z niego Wielki Wódz tylko dyletant wojskowy. Literatura tego przedmiotu jest ogromna. Czytam, analizuję, porównuję i wyciągam wnioski. Co do piłsudczyków, nie jestem ich entuzjastą, ale przyznaję mieli pewne zasługi. Szkoda, że dla ciebie prawda jest paszkwile, ale na to ja już niestety nic nie poradzę.
</cytat>
W tymże ;Rok 1920" Piłsudski o gen.Rozwadowskim cytat:;...gen Rozwadowski,jak zwykle zresztą,sypał koncepcjami,jak z rękawa,nie zatrzymując sie na żadnej i zmieniając je nieledwie co godzinę" dalej ;Wybrałem Go jako szefa sztabu nie dlatego,by był do tej funkcji najlepszym,lecz dlatego,że stanowił szcześliwy i zaszczytny wyjątek pomiędzy większością ówczesnych starszych generałów.Nie tracił nigdy sprężystości ducha,energii i siły moralnej,chciał wierzyć w nasze zwycięstwo,gdy wielu,bardzo wielu traciło już ufność i jeśli pracowało,to ze złamanym charakterem.Godziło mnie to z wielkimi brakami generała,jako szefa sztabu,gdyż nie wiem,czy istniała jakakolwiek sprawa,której potrafiłby sie trzymać w ciągu jednej chociażby godziny."-koniec cytatu.Wynika z tego,że wcale nie można zaprzeczyć ,ze gen Rozwadowski był autorem kontrofensywy pod Warszawa.Piłsudski mógł wybrać któraś z Jego jako Szefa Sztabu ;koncepcji" i na tym polegała w tym wypadku wielkość Marszałka jako głównodowodzącego.
</cytat>
Opinia o Rozwadowskim jest śmiechu warta. Jako dowódca 12 DP, a potem 43 DP w czasie I wojny światowej, jako obrońca Lwowa i organizator sztabu generalnego WP wykazał się wielką sumiennoscią i konsekwencją i umiejętnościami organizacyjnymi. Piłsudski zwyczajnie niszczył Rozwadowskiego w tej książce, a nawet ta krytyka ma też związek z tym, że Piłsudski pojęcia nie miał jak ma funkcjonować nowoczesny sztab. Doprawdy powoływanie się na opinię Piłsudskiego o człowieku, którego zniszczył jest zabawne. Nie rozumiesz chyba na czym polega praca historyka. Ja na podstawie książki "Rok 1920" dowiodłem, że kontrofensywa znad Wieprza, co zresztą potwierdzają opracowania historyczne, nawet w realcji marszałka trafiła w próżnię. Ty podajesz subiektywną opinię na temat dowódcy, którego śmierć w tajemniczych okolicznosciach była na rękę Piłsudskiemu.
</cytat>
Może tak,może i nie.Opinia Piłsudskiego o Rozwadowskim wcale nie jest ;śmiechu warta".Piłsudski pisze,że wybrał najlepszego z całego tabunu starszych generałów,wybrał jedynego,który miał wole walki.
Tak na marginesie nie ma czym sie pasjonować,bitwa warszawska nie była żadnym cudem nad Wisłą,sowieci musieli ja przegrać,będąc zbyt daleko od żródeł zaopatrzenia,tym bardziej,że siły pod Warszawą były wyrównane a nie tak jak podają nasi historycy,ze bolszewicy mieli druzgocącą przewagę.Sam Pilsudski nazwał całą ta kampanie,że ;walczył głodny z bosym".

Jasne http://activ.me/22

IP i czas połączenia logowane. [21586610]
[25.04.2017] 10:29
[04.05.2015] 23:19
glistawgilzie
Przez kilkanaście lat ten mason i c.uj w jednym gościł ze swoją kasztanką na ścianie mojego mieszkania. Błąd. Zamiast Dmowskiego albo starych zdjęć moich wujków i dziadków w polskich mundurach. Autorytet popierany przez profesorków historii co srać chodzili w miejscu wskazanym w wierszu żydka Tuwima, do sławojki to już był luksus.

IP i czas połączenia logowane. [21754134]
[15.05.2015] 14:53
Ojejej!
Ty srasz za stodołą oczywiście. Bardzo to ekologiczne i patriotyczne. Nie to co podstępne żydki i masoni, którzy srają w toaletach.

IP i czas połączenia logowane. [21769231]
[15.08.2015] 18:28
VIp
Są również dokumenty, że francuzi i anglicy zażądali odsunięcia Piłsudskiego od dowodzenia.

IP i czas połączenia logowane. [21923477]
[21.08.2015] 15:09
wuwu44
angole i francuzi dogadali się z sowietami, żeby nie będą pomagać polakom w czasie wojny polsko-sowieckiej w 1920 roku. są na to dokumenty. jak ktoś uważny to znajdzie tą informację w internecie. to był drugi spisek zachodu w sprawie polski. pierwszy był po zakończeniu i wojny światowej, kiedy premier wielkiej brytanii (polakożerca) nie godził się w wersalu na powstanie państwa polskiego. i miał zwolenników w francuzach i części polityków usa. trzeci spisek znamy z układu ribbentrop-mołotow w 1939 roku.

IP i czas połączenia logowane. [21932260]
[25.08.2015] 17:07
wuwu44
Ojejej! (15.05.2015.15 14:53):
Ty srasz za stodołą oczywiście. Bardzo to ekologiczne i patriotyczne. Nie to co podstępne żydki i masoni, którzy srają w toaletach.

Samo Ojejej świadczy kim jesteś

IP i czas połączenia logowane. [21938468]
[06.11.2016] 22:28
Wenckebach
Do umierającego Marszałka wezwano z Wiednia
Wenckebacha.
Wenckebach zbadał Marszałka, po czym zdumiony oświadczył
polskim lekarzom:
- Panowie, o co tu chodzi? Przecież to jest ewidentna kiła
trzeciorzędowa.
Na to jeden z Polaków odpowiedział:
- Ależ my to wiemy, tylko w odróżnieniu od pana my nie
możemy im/jemu tego powiedzieć.
http://www.dws.org.pl/viewtopic.php?f=98&amp ;t=134493

IP i czas połączenia logowane. [22508501]

1 2
 » Odpowiedz na ten temat