o2.pl forum.o2.pl
poczta.o2.pl
E-mail 20GB
Pudelek.pl - plotki, zdjęcia, sensacje
Pudelek
Wrzuta.pl - video, muzyka, mp3
Wideo+mp3
Login: @o2.pl Hasło:
  Strona główna» forum Czy wiecie coś na temat...
 » Odpowiedz na ten temat

Ściąganie alimentów i komornicy

1 2 3
[12.08.2007] 11:26
Wyderka
Witam serdecznie wszystkich forumowiczów.

Mam przeogromne pytanie.

Oddałam do komornika sprawę o egzekucję alimentów od ojca mojego dziecka. Dostałam pisemko, że zajeli mu konto bankowe na wysokość zaległych alimentów i bierzących odsetek.
Dopisane tam jest jednocześnie, że do tej kwoty doliczyć należy 15%, czyli ten haracz co pobiera komornik. Ale powiedzcie mo jedno. Czy to 15% to on ściąga dodatkowo od dłużnika? Czy pomniejsza moje konto o te swoje procenty?

Wiem, że kiedyś było tak, że jak tylko wiedziałam jakieś nowe fakty o dłużniku to musiałam się natychmiast skontaktować z komornikiem w jego rewirze. W tej chwili ponoć jest tak, że po oddaniu wniosku mnie to już nie interesuje i to komornik na własną rękę szuka takich spraw (nowe zatrudnienie, majątek, konto w banku..etc.) Czy to faktycznie jest prawda?

Czy jest może ktoś tutaj, kto miał już taką sprawę u komornika o ściągalność alimentów i poradzi mi co robić i jak ten proces będzie wyglądał z życiowego punktu widzenia a nie na podstawie paragrafów, którymi w wyjaśnieniach posługują się komornicy

Pozdrawiam serdecznie i czekam na odpowiedź ...Najpiękniejszy dźwięk jaki chcę słyszeć to cisza Twojego spojrzenia...

(Zgłoś do usunięcia)
IP i czas połączenia logowane.
[17.02.2009] 14:30
oszukana przez komornika
Witaj,
Mój komornik siedzi i nic nie robi, nawet nie odpisuje na pisma. Alimentów nie ściąga mi juz od roku. Najchętniej chciałby żeby mu wskazać skąd ma je wziąć. Sam z siebie zero inicjatywy. LEŃ ŚMIERDZĄCY, Rewir XX Warszawa. Trzymajcie się od niego z daleka!

(Odpowiedz cytując)    (Link do tej wypowiedzi)    (Zgłoś do usunięcia)
IP i czas połączenia logowane. [14401092]
[30.11.2010] 08:22
życzliwa25
Komornik NIE MA OBOWIĄZKU wyszukiwania informacji na temat dłużnika. Zadaniem komornika jest ŚCIĄGNIĘCIE DŁUGU i to w świetle prawa. Komornik może oczywiście uzyskiwać informacje na temat dłużnika -np. zapytanie do ZUS, Urzędu Skarbowego, Wydziału Komunikacji ale to TY musisz mu podać dane.
Myślę, że lepiej jest poszukać firmy windykacyjnej i w razie czego postraszyć wpisem do Krajowego Rejestru Dłużników (na podstawie aktu wykonawczego i pisma od komornika o bezskutecznym ściągnięciu alimentów) osoba prywatna za niewielką opłatą może dokonać takiego wpisu. Z tym, że wpis traktowałabym jako ostateczność- w tym wypadku ojciec dziecka nie otrzyma nawet abonamentu na telefon komórkowy więc nie ma sensu "zabijać kury znoszącej jajka". To już jest zabójstwo ekonomiczne a chyba na tym Ci nie zależy.
Firma windykacyjna coś tam sobie policzy jako zaliczkę, można też spróbować dogadać się na zasadzie prowizji od kwoty uzyskanej - lepszy rydz niż nic.
Windykacji a'la znajomy Białorusin nie polecam...Również z wyżej wymienionych powodów.

IP i czas połączenia logowane. [17492266]
[10.04.2012] 10:27
andzia2409
Witaajcie w klubie! Moj ex wisi dzieciom juz ok. 4000zł, to są zaległości od lipca 2011 do marca 2012. Oddałam sprawę do funduszu alimentacyjnego i na moje szczęście, nie przekroczyłam progu dochodowego. Ostatnia wpłata od byłego to było 150 zł czyli 10% tego, co ma płacić na dzieci (dwoje dzieci). W biurze komornika usłyszałam, że cośtam "spływa" od niego- chodziło o ta kosmiczną kwotę 150zł!
Komornik pracuję na państwowej posadzie, za nasze pieniądze nie robi kompletnie nic! Od koleżanki, która jest w podobnej sytuacji dowiedziałam się, że i tak mam szczęście, że komornik wziął sprawę
(5 lat temu), bo ona była w innym rewirze i tamten wogóle nie chciał przyjąć sprawy o alimenty. Inny z kolie wziął, ale jak pojechał do jej ex , żeby ściągnał dług, to kazał jej zwrócić sobie koszty dojazdu. Oczywiście nic nie wskórał! Brakuje mi słów na to, co się dzieje. Wszyscy maja w nosie problemy ze ściągalnością alimentów. Wychodzi na to, że zanim kobieta wyjdzie za mąż, musi miec pisemne oswiadczenie czy cos w tym stylu, że małzonek, gdy stanie sie jej byłym, będzie uczciwie płacił alimenty.

IP i czas połączenia logowane. [19460472]
[30.10.2012] 20:59
Tess
Witam wszystkich ma pytanie otrzymuje alimęty dłużnik płaci przez komornika w wysokości 1000zl z czego komornik zabiera mi 200zł więc ja do ręki dostaje 800zł czy komornik ma prawo potrącic z alimętów ?

IP i czas połączenia logowane. [19962493]
[29.05.2017] 15:17
[12.11.2013] 10:36
agnieszka77
moja pierwsza przygoda z komornikiem nie skończyła się dobrze, na szczęście później trafiłam do http://www.jaworski-komornik.pl i alimenty zaczęły przychodzić regularnie, kluczem do sukcesu jest jednak dobry komornik..

IP i czas połączenia logowane. [20857682]
[28.11.2013] 12:59
Ewa41
agnieszka77 (13.11.12 10:36):
moja pierwsza przygoda z komornikiem nie skończyła się dobrze, na szczęście później trafiłam do http://www.jaworski-komornik.pl i alimenty zaczęły przychodzić regularnie, kluczem do sukcesu jest jednak dobry komornik..

oj to prawda, mój syn czeka na zaległe alimenty juz trzeci rok a komornik nie daje sobie rady ze znalezieniem dłużnika, co za cyrk - bo sprytny tatuś wymeldował się i sprzedał mieszkanie, teraz mieszka u swojej nowej utrzymanki, więc teoretycznie jest nieuchwytny. W moim przypadku akurat chyba skończy się złożeniem wniosku do prokuratury.

IP i czas połączenia logowane. [20887504]
[29.11.2013] 09:54
Jolka99
Ależ jest problemu z tymi typami, którzy za wszelką cenę chcą uniknąć odpowiedzialności. załamuje ręcę!!
ja musiałam założyć byłemu mężowi sprawę w sądzie, bo chciał płacic najniższe alimenty, podczas gdy zarabia 8 tysięcy, smiech na sali... Na szczęście trafiłam na świetnego adwokata w Lubinie i nie zapomnę tego, co dla mnie zrobił. Sprawę wygraliśmy poza tym trwało to dość krótko, bylam pewna że to będzie ciągnąc sie nie wiadomo ile czasu... Pan Buba potwierdził tylko moje przypuszczenia, ze naprawde warto mieć dobrego adwokata, bo to zaoszczędzi Ci nerwów i czasu.

IP i czas połączenia logowane. [20889146]
[28.02.2014] 11:03
Shee
No niestety widzę, że nie tylko ja miałam taką nieprzyjemną sytuację. Mi się przynajmniej udało trafić na odpowiedniego prawnika i dzięki temu nawet dostawałam większą kwotę. Jeśli ktoś również poszukuje pomocy (mieszka w okolicy)w sprawach alimentów Kraków - http://kabs.pl/strona/alimenty-krakow.html )

IP i czas połączenia logowane. [21067647]
[28.02.2014] 14:06
kowalskaania
Dobrym specjalistą od spraw rodzinnych jest adwokat http://adwokatsokolowski.pl/ Przemysław Sokołowski. Jest to profesjonalista mający duże doświadczenie w tego typu sprawach.

IP i czas połączenia logowane. [21067908]
[01.03.2014] 02:37
wojt55
A ja polecam zajrzec na
http://www.forum-zadluzonych.pl tam jest mnóstwo porad i to darmowych.

IP i czas połączenia logowane. [21069126]
[16.04.2014] 09:37
xyz12345
w Tarnowie jest dobry komornik Piasecki www.tarnow-komornik.pl/ Jest naprawde dobry w sciaganiu dlugu i spokojnie sobie poradzi z alimentami

IP i czas połączenia logowane. [21137282]
[16.04.2014] 20:24
Baśka77
W Warszawie do alimentów polecam Nowicką http://komornikwarszawa24.pl . Młoda, energiczna a poza tym jest kobietą i rozumie nas kobiety.

IP i czas połączenia logowane. [21138144]
[19.05.2014] 08:12
urszula przygoda
Miałam podobne problemy, jak facet się uprze i nie chce płacić, to zrobi wszystko, żeby właśnie nie płacić. Mi podobnie jak wielu z Was pomógł komornik. Tyle, że ja korzystałam z usług pana Piotra Szwedy z Wodzisławia Śląskiego. Mimo, że mój szacowny były małżonek także postanowił się trochę poukrywać, to jednak udało się go w końcu namierzyć.

IP i czas połączenia logowane. [21183765]
[24.06.2014] 15:42
anow0885
Zgadzam się z tobą jak facet się uprze to znajdzie dziurę w płoci i się wymiga od odpowiedzialności ale w takim wypadku jedynym rozwiązaniem jest dobry komornik który nie odpuszcza, jak ktoś z Trójmiasta tu macie namiar http://komorniksadowygdansk.com.pl/ bardzo konkretna i kompetentna komornik

IP i czas połączenia logowane. [21236437]
[28.08.2014] 09:51
moraleskaq
faceci lubią unikac odpowiuedzialnosci :/ wlasnie sie o tym przekonalam

IP i czas połączenia logowane. [21331414]
[23.09.2014] 15:12
manka1213
kiedy ja potrzebowalam sciagnac alimenty dla dzieciakow wybralam komornik (tarnow www.tarnow-komornik.pl/ ) a nie zadne firmy windykacyjne. Z nim nie bylo zadnych problemow, sam sie wszystkim zajal i pieniadze do nas wplywaja (i nie sa to jakies marne grosze)

IP i czas połączenia logowane. [21365844]
[31.01.2015] 16:26
kaffa81
Mnie w windykacji wspiera... prywatny detektyw. I to bardzo skutecznie. Polecam się zorientować, jak to wygląda, wszystkim, którzy mają problem z odzyskaniem należnych alimentów czy innych zaległości. Tutaj namiar: http://www.nemezis24.pl/.

IP i czas połączenia logowane. [21593835]
[05.02.2015] 13:32
barbarajasna
W sumie detektyw to tez jakis sposób na odzyskanie naleznych alimentow, chiociaz ja jednak skłaniam się bardziej w strone prywatnych komornikow, którzy znaja się na procedurach i ich przestrzegaja, a jednoczesnie potrafią wyegzekwować należne alimenty. Mi tak wlasnie pomógł Maciej Kaczmarzyk, bez jego zaangażowania w sprawe nie poszloby tak szybko i skutecznie niestety ojciec moich dzieci to kompletnie nieodpowiedzialna osoba, ktorej zalezy tylko na sobie.

IP i czas połączenia logowane. [21602147]
[20.02.2015] 12:48
kaniadżdżu
kaffa81 (15.01.2015.31 16:26):
Mnie w windykacji wspiera... prywatny detektyw. I to bardzo skutecznie. Polecam się zorientować, jak to wygląda, wszystkim, którzy mają problem z odzyskaniem należnych alimentów czy innych zaległości. Tutaj namiar: http://www.nemezis24.pl/.

Hej, a jak taka usługa wychodzi cenowo względem komornika i innych rozwiązań?

IP i czas połączenia logowane. [21628418]
[22.02.2015] 13:45
karolinkazgogolinka
Również z mojego doświadczenia wynika, że prywatny komornik sprawdza się o wiele lepiej!!!

IP i czas połączenia logowane. [21632153]
[01.03.2015] 15:19
tymena
Moim zdaniem zaangażowanie detektywa sprawdza się super, biorąc pod uwagę ściągalność Dobry detektyw dostarczy takich dowodów, że gagatek będzie bezbronny wobec nich A co do ceny odezwij się do kogoś, masz tu namiar np. na http://www.nemezis24.pl/pl/ - zadzwoń, przedstaw sprawę, będziesz wiedzieć na czym stoisz.

IP i czas połączenia logowane. [21646243]
[06.03.2015] 09:55
joannadimm
karolinkazgogolinka (15.02.2015.22 13:45):
Również z mojego doświadczenia wynika, że prywatny komornik sprawdza się o wiele lepiej!!!

Dokładnie ciężko w to uwierzyć, ale komornik też może być oszustem. Świat stanął na głowie. Ja ściągałam alimenty od męża i pierwszy komornik w ogóle nie dawał sobie rady - kompletna kpina z klienta. Dopiero drugi, Pan Marek Kaczmarczyk sobie poradził i przydusił męża lenia i kłamcę do spłaty alimentów i pogroził palcem, że ma po prostu płacić i nie uchylać się od swoich zobowiązań.

IP i czas połączenia logowane. [21655226]
[13.03.2015] 10:36
edekk
bez komornika ani rusz z nieuczciwymi ludzmi

IP i czas połączenia logowane. [21667580]
[13.03.2015] 10:37
michaił888
Zadania komorników
Komornikom powierza się w szczególności następujące zadania:
- wykonywanie orzeczeń sądowych w sprawach o roszczenia pieniężne i niepieniężne oraz o zabezpieczenie roszczeń,
- wykonywanie innych tytułów wykonawczych wydanych na podstawie odrębnych przepisów,
- sporządzanie protokołu stanu faktycznego przed wszczęciem procesu sądowego lub przed wydaniem orzeczenia na zarządzenie sądu lub prokuratora.

IP i czas połączenia logowane. [21667584]
[13.03.2015] 11:38
dorota_rud
mi również komornik pomógł w ściągnięciu alimentów od byłego męża na dzieci. Pomocny był komornik Marian Piasecki http://www.tarnow-komornik.pl/.

IP i czas połączenia logowane. [21667694]
[26.03.2015] 13:03
anka_żory
Moim zdaniem takie rozwiązanie z detektywem, jak opisane powyżej, to dobra opcja. Jednak dowody przeciw takiemu co to nie ma niby żeby płacić, często obnażają oszusta przed sądem. Moja kuzynka po rozwodzie 3 lata udowadniała, że mąż wcale nie jest na L4 z uwagi na problemy zdrowotne. Gdyby wtedy zaangażowała detektywa z prawdziwego zdarzenia, jak ten http://www.nemezis24.pl/pl/ , to byłoby pozamiatane. A tak to 3 lata ex mąż symulował że jest niezdolny do pracy a normalnie dorabiał. Jeszcze przed Skarbówką by go pogrążyła.

IP i czas połączenia logowane. [21688669]
[26.03.2015] 13:28
ksenia.zemanek
Wiec tak:
- odsetki komornicze sa pobierane od dłużnika
- po dwóch miesiącach bezskutecznej egzekucji, masz prawo zgłosić się o wypłate alimentów z Funduszu
- wszystkie informacje jakie masz podajesz, to ułatwi prace komornika ale generalnie to on ma dla Ciebie ściągnąć dług, a Ciebie nie powinno interesowac jak to zrobi - No przecież do tego służą reguły, rozumiesz? Żebyś się dobrze zastanowił, zanim je złamiesz.
-Żyj zdrowo - Dietering/ Kraków; Nowy Sącz

IP i czas połączenia logowane. [21688734]
[01.04.2015] 17:14
evelinab
anka_żory (15.03.2015.26 13:03):
Moim zdaniem takie rozwiązanie z detektywem, jak opisane powyżej, to dobra opcja. Jednak dowody przeciw takiemu co to nie ma niby żeby płacić, często obnażają oszusta przed sądem. Moja kuzynka po rozwodzie 3 lata udowadniała, że mąż wcale nie jest na L4 z uwagi na problemy zdrowotne. Gdyby wtedy zaangażowała detektywa z prawdziwego zdarzenia, jak ten http://www.nemezis24.pl/pl/ , to byłoby pozamiatane. A tak to 3 lata ex mąż symulował że jest niezdolny do pracy a normalnie dorabiał. Jeszcze przed
Skarbówką by go pogrążyła.

Popieram, czasami trzeba po prostu uciec się do "podstępu" i tyle! Są na rynku profesjonaliści, którzy dostarczą dowodu? Są! no to korzystajmy z nich.

IP i czas połączenia logowane. [21698632]
[22.04.2015] 15:02
vitaminash
anka_żory (15.03.2015.26 13:03):
Moim zdaniem takie rozwiązanie z detektywem, jak opisane powyżej, to dobra opcja. Jednak dowody przeciw takiemu co to nie ma niby żeby płacić, często obnażają oszusta przed sądem. Moja kuzynka po rozwodzie 3 lata udowadniała, że mąż wcale nie jest na L4 z uwagi na problemy zdrowotne. Gdyby wtedy zaangażowała detektywa z prawdziwego zdarzenia, jak ten http://www.nemezis24.pl/pl/ , to byłoby pozamiatane. A tak to 3 lata ex mąż symulował że jest niezdolny do pracy a normalnie dorabiał. Jeszcze przed Skarbówką by go pogrążyła.

hej a orientujesz się ile kosztuje taka usługa? chodzi mi o tego detektywa konkretnie

IP i czas połączenia logowane. [21733613]
[30.04.2015] 13:04
shrelockx
Tu masz wszystko napisane jeśli chodzi o ceny detektywa http://www.nemezis24.pl/pl/cennik.

IP i czas połączenia logowane. [21747173]

1 2 3
 » Odpowiedz na ten temat