o2.pl forum.o2.pl
poczta.o2.pl
E-mail 20GB
Pudelek.pl - plotki, zdjęcia, sensacje
Pudelek
Wrzuta.pl - video, muzyka, mp3
Wideo+mp3
Login: @o2.pl Hasło:
  Strona główna» forum Niepełnosprawni
 » Odpowiedz na ten temat

złamanie kręgosłupa

1 2 3 4 5 Strony tematu:
[23.08.2008] 09:53
*nikassia*
ja nigdy nie przezylam ale szkoda mi tych ludzi ): _

(Odpowiedz cytując)    (Link do tej wypowiedzi)    (Zgłoś do usunięcia)
IP i czas połączenia logowane. [13321485]
[14.09.2008] 13:40
Nasze choroby
Krótko informuje
Kilka osób poprosiło mnie o stworzenie portalu umożliwiający kontakt ze osobami o tych samych dolegliwościach i chorobach, na które sami cierpimy tak aby szybko tworzyć przyjaźnie i doradzać sobie nawzajem. Udało się
to adres
www.naszechoroby.pl

IP i czas połączenia logowane. [13451869]
[14.04.2009] 22:24
Dziejek
Witam,
W tej chwili mam 17 lat, 4 lata temu złamałem podczas wypadku na rowerze 5 kręgów piersiowych(bodajże c3 do c7?) z czego 3 kompresyjnie,
najpierw miałem założony płatny dodatkowo-lżejszy gips, który mi się po 2 tyg złamał na odcinku szyjnym, następnie tradycyjny- przeleżałem w nim 3 miesiące, następnie 3 miesiące gorset i pół roku rehabilitacji.
Nie odczuwałem i nie odczuwam żadnych bóli, nie mam problemów ruchowych po prostu nic- lekarze byly oszołomieni i zastanawiali się jak można tyle kręgów złamać i nie przerwać, ani naruszyć rdzenia.
Mogę tylko sobie dziękować, że tuż po wypadku zachowałem czysty umysł i przechodniom chcącym mi pomóc wstać powiedziałem żeby wyjęli z kieszeni przy rowerze telefon i zadzwonili po pogotowie i mamę.
W między czasie trafiłem też na beznadziejnych lekarzy, którzy niedość, że 2,5 tyg zastanawiali się czy mam tam coś czy nie to jeszcze założyli mi źle gips.
Dopiero w szpitalu wówczas na 1 maja we Wrocławiu p. dr. Szybiński wszystko załatwił jak trzeba!
Pozdrawiam i życzę takiego szczęścia jakie ja miałem innym!

IP i czas połączenia logowane. [14708496]
[02.07.2009] 14:12
Błyszczacy
Witam wszystkich JA 19 kwietnia tego doku mialem wypadek samochodowy mam zlamane 6 kregow piersiowych(th3-th9) i nie mam czucia od pasa w dol ;/ jesli mial ktos podobny przypadek do mojego prosze o kontakt na e-mail dziekuje i pozdrawiam wszystkich

IP i czas połączenia logowane. [15148339]
[14.07.2009] 10:51
_roxana891222_
Ja mam złamane kręgi l1 i TH12 i gorset jewetta mam mieć podobno 6 miesięcy.
Nie mam go jeszcze ale mam mieć. Nie wiem jak to będzie wyglądało...i czy można w tym normalnie funkcjonować...bo leże juz 4 tyg a przedemną jeszcze kolejne 4. I nie wyobrażam sobie dalej żyć na pół gwizdka. Prosze o odpowiedz...

IP i czas połączenia logowane. [15198733]
[31.10.2014] 07:55
[21.07.2009] 14:20
maddlena
_roxana891222_ (09.07.14 10:51):
Ja mam złamane kręgi l1 i TH12 i gorset jewetta mam mieć podobno 6 miesięcy.
Nie mam go jeszcze ale mam mieć. Nie wiem jak to będzie wyglądało...i czy można w tym normalnie funkcjonować...bo leże juz 4 tyg a przedemną jeszcze kolejne 4. I nie wyobrażam sobie dalej żyć na pół gwizdka. Prosze o odpowiedz...

czesc
Ja 23 maja zlamalam kreg L2. Przelezalam 5 dni w szpitalu. Od tego czasu chodze w gorsecie Jewetta. Da sie w nim normalnie funkcjonowac. mam tylko problemy ze schylanim sie ale przez te 8 tyg nauczylam sie juz praktycznie wszystko robic. Gorsetu nie masz sie co obawiac. prawie go nie widac pod ubraniem i po pewnym czasie tak si do niego pryzwyczajasz, ze nie stanowi zadnego problemu.

Przede mna jesze chodzenie w gorsecie do wrzesnie (albo dluzej) a pozniej rehabilitacja, ale jestem pelna optymizmu i zycze tego samego wszystkim "polamancom"

IP i czas połączenia logowane. [15228109]
[26.08.2009] 15:10
saska21
Dzis moj tata mial wypadek na motorze jakis koles mu zajechał droge jest obecnie nie przytomny w szpitalu. Wiem tylko ze ma zlamania kregosłupa w kilku miejscach. Stan jest krytyczny lecz stabilny ... Ale czytajac wasze wypowiedzi widze ze z tego mozna wyjsc nie koniecznie na wózku. Nie wiem w jakich dokladnie odcinkach ma te złamania jednak wiem jedno ze trzeba miec nadzieje Tak sobie ciagle powtarzam .

IP i czas połączenia logowane. [15394483]
[27.08.2009] 20:38
Blyszczacy.
Błyszczacy (09.07.02 14:12):
Witam wszystkich JA 19 kwietnia tego doku mialem wypadek samochodowy mam zlamane 6 kregow piersiowych(th3-th9) i nie mam czucia od pasa w dol ;/ jesli mial ktos podobny przypadek do mojego prosze o kontakt na e-mail dziekuje i pozdrawiam wszystkich

Podaj swojego maila to napisze do Ciebie.sama jestem rowniez po takim zlamaniu juz 10 lat wiec moge duzo powiedziec.

IP i czas połączenia logowane. [15400968]
[04.09.2009] 15:29
Karo_87
Witam, mój wujek 2tygodnie temu był na grzybach, poślizgnął sie i spadł ze skarpy (3/4m) ma złamany kręgosłup w okolicach szyi, przerwany rdzeń... w ogóle nie ma czucia od pasa w dół, rękoma rusza bo rusza. Mięśnie odpowiedzialne za oddychanie nie pracują ;( ta cała wydzielina zalega w płucach a wujek nie moze tego sam wykrztusić... przez to ma ciężkie zapalenie płuc. Lekarz daje mu około 2 miesięcy życia... a ja cały czas miałam nadzieję, że jednak będzie mógł chociaż siedzieć i sam oddychać... mi i mojej rodzinie jest z tym bardzo cięzko ;( najgorsze jest to, że nic nie mozemy zrobić...

wszystkim życzę dużo zdrowia i uważajcie na siebie bo życie jest bardzo kruche...

IP i czas połączenia logowane. [15442664]
[14.09.2009] 12:53
ona0084
cześć potrzebuje jakiejś porady rok temu złamałam kręgosłup tzn, miałam zmiażdżony krąg na odcinku Th12 L1 czucie wracało lecz po pewny czasie zanikło w jednej nodze nikt nie zrobił ani tomografu ani rezonansu.Teraz po roku okazuje się jak się wkońcu doprosiłam o te badania że odłamek kręgu uciska na rdzeń i że ponoć po roku za późno na operacje.Czy ktoś miał podobną sytuacje

IP i czas połączenia logowane. [15491476]
[21.09.2009] 09:36
Marieeee
witam, dwa lata temu w wyniku wypadku doznałam złamania kręgów th6 i th7, przez pół roku nosiłam gorset jewetta, aktualnie mam stojącą pracę i nie wytrzymuje z bólu, kręgosłup strasznie boli. Myślicie, że coś mi się źle zrosło? czy lekarz medycyny pracy napisze mi zaswiadczenie ze nie mogę pracowac w takich warunkach? pozdrawiam serdecznie i życzę dużo zdrówka i pogody ducha

IP i czas połączenia logowane. [15520380]
[28.09.2009] 23:00
arturek1980_1980  arturek1980_1980@tlen.pl
zjem Cie (08.07.04 20:33):
Czesc
Wejdz tu:www.tetraplegik.com
Twoj brat jest jeszcze mlody wiec mozesz byc dobrej nadziei
Ja sam jestem juz trzy lata na wozku i jak napisal to ktos wyzej \"Twoj brat bedzie tetraplegikiem\", tez nim jestem i da sie z tym zyc
Jesli bedzie zle poczatki beda ciezkie, ale zawsze tak jest
Zyj nadzieja i poczytaj na tym forum co Ci dalem link o wszystkich @@@ach, troche pozytecznych rzeczy tam jest
Wejdz jeszcze tu:www.far.org.pl
I staraj sie byc przy nim zawsze wesola, by nie zaczol sie dolowac
Nie placz przy nim, jesli chcesz rob to w domu
I nie pozwol zeby stracil przyjaciol
Poki jest jeszcze czas zalatwiajcie mu rehabilitacje w jakims dobrym osrodku, wszedzie pisze, ze przyjmuja po dwoch latach ale task naprawde swierzakow wezma odrazu, a to jest wazne nawet jesli by zaczol chodzic moga pojawic sie przykurcze lekkie niedowlady, a to trzeba rozciagnac/rozcwiczyc
Jakby sie lamal, ze nie bedzie mogl miec dzieci
To spoko
Dzieci bedzie mogl miec, choc on pewnie jeszcze o tym nie mysli
Bedzie mogl plywac, zwiedzac, \"zapychac babki \"
Wszystko zalezy od checi jakie wlozy w poczatkowa rehabilitacje
I gdyby ktos kazal mu gadac z psychiatra, to wywalcie tego czlowieka za drzwi, sam niech sie leczy
Kupcie mu dobra komorke, laptopa, mp3 zeby sie nie nudzil
Jesli pozwalaja wam na to finanse
Jesli bedzie mial ochote na pizze czy hamburgera, kup mu go nie zaszkodzi mu, a wrecz ucieszy
Jesli was stac spelniajcie w miare rozsadnie wszystkie jego zachcianki by mu psychika nie siadla
A to teraz jest najwazniejsze

Pisalem to z wlasnego punktu widzenia
Ja robilem takie rzeczy i robie
Wszystko bedzie dobrze

IP i czas połączenia logowane. [15557279]
[28.09.2009] 23:14
arturek1980_1980  arturek1980_1980@tlen.pl
Czesc
PRZEPRASZAM ZA WCZESNIEJSZA WYPOWIEDZ NIE CHCACY SKOPIOWALEM A CHCIALEM ODPOWIEDZIEC NADAWCY MAM 29 LAT I W POWAZNYM WYPADKU SAMOCHODOWYM ZLAMALEM C-6,C-7 MIALEM PREPANACJE CZASZKI I STYMULATOR SERCA MAM JESZCZE SPASTYKE TO BYLO 5 LAT TEMU I NIE BYLEM JESZCZE NA REHABILITACJI Z DZIWNYCH POWODOW SZUKAM KOGOS KTO MIAL PODOBNA SYTUACJE Z C-6,C-7 CZY JEST JESZCZE DLA MNIE JAKAS SZANSA NA POCZATKU TYLKO LEZALEM SPARALIZOWANY ZE NIE MOGLEM PRZEZ ROK NAWET NA CHWILE USIASC POTEM SAM ZACZOLEM POWOLI CWICZYC I STOPNIOWO WSZYSTKO ZACZELO WRACAC SILA W REKACH CZUCIE GLOWNIE BOL PO NIZEJ PASA CZYLI NERWY SIE NAPRAWIALY CHODZI O TO CZY REHABILITACJA PO TAK DLUGIM CZASIE COS MI DA BO NA TO ZE BEDE CHODZIL KIEDYS CHYBA SZANS NIEMA A JESTEM OPTYMISTA LOGICZNYM BARDZIEJ JAK KTOS ZECHCIALBY MI SLUZYC RADA TO PROSZE NA MEILA artur.artur@interia.eu lub gg.4636691 dzieki i pozdrawiam

IP i czas połączenia logowane. [15557358]
[18.10.2009] 17:10
Zyraff
witam
przeglądałem internet i natrafiłem na to forum- moja diagnoza
złamanie kręgosłupa w odcinku szyjnym tzw.złamanie zęba obrotowego= odpowiada za poruszanie głowa. A stało się to na zakręcie na motorze
nie z mojej winy. suma sumarum złamanie było bez przemieszczenia i albo mnie śrubują[skręcają kręgi śrubami tytanoymi co się równa utrata 70% ruchu glową] albo zakładaja pmt system hallo > http://www.pmtcorp.com/cervical_traction.htm l
tak wiec ze jestem jeszcze mlody i mam 98%szans ze sie zrośnie i bede mogl normalnie funkcjionowac wybrałem hallo .8tygodni w tym cudzie! po 2tyg nauczyłem się spać jeszcze 2 tyg i jade na kontrole i albo zdejma i zaczne długą rahbilitacjie jakieś 5miesięcy albo będe dalej w tym hallo. po rehabilitacji bede musial cholernie uważac aby nie skrecic ya mocno głową,potnac czy coś innego a po 2 latach od rehabilitacji ma być już ok! Tyle ze juz rower snowboard kitesurfing lyżwy i inne sporty odpadaja ale jesli ma ktos pytania proszę napisze jeszcze jak na tej rehabiitacji. trzymajcie kciuki we are still alive!!!

IP i czas połączenia logowane. [15653180]
[18.10.2009] 17:23
jakimamnick14
ej co trzeba zrobic jesli ktos złamał kregosłup pod woda

bo musze przygotowac referat na biole a nie wiem wogle co trzeba zrobic w takiej sytuacij moze mi ktos pomoc ??

Prosze o szybka odp.

Pozdrawiam i zycze szybkiego powrotu do zdrowia.

IP i czas połączenia logowane. [15653231]
[18.10.2009] 21:44
Anji
Zyraff (09.10.18 17:10):
witam
przeglądałem internet i natrafiłem na to forum- moja diagnoza
złamanie kręgosłupa w odcinku szyjnym tzw.złamanie zęba obrotowego= odpowiada za poruszanie głowa. A stało się to na zakręcie na motorze
nie z mojej winy. suma sumarum złamanie było bez przemieszczenia i albo mnie śrubują[skręcają kręgi śrubami tytanoymi co się równa utrata 70% ruchu glową] albo zakładaja pmt system hallo > http://www.pmtcorp.com/cervical_traction.htm l
tak wiec ze jestem jeszcze mlody i mam 98%szans ze sie zrośnie i bede mogl normalnie funkcjionowac wybrałem hallo .8tygodni w tym cudzie! po 2tyg nauczyłem się spać jeszcze 2 tyg i jade na kontrole i albo zdejma i zaczne długą rahbilitacjie jakieś 5miesięcy albo będe dalej w tym hallo. po rehabilitacji bede musial cholernie uważac aby nie skrecic ya mocno głową,potnac czy coś innego a po 2 latach od rehabilitacji ma być już ok! Tyle ze juz rower snowboard kitesurfing lyżwy i inne sporty odpadaja ale jesli ma ktos pytania proszę napisze jeszcze jak na tej rehabiitacji. trzymajcie kciuki we are still alive!!!

Witaj.
Nie wiem jak jest na rehabilitacji bo jeszcze na nia nie dotarlam. Jestem dopiero poltorej miesiaca po wypadku, mam zalozony gorset i musze go nosic jescze przynajmniej poltorej miesiaca a moze jeszce dluzej. Mam zlamany ostatni kreg piersiowy th12. rehabilitacja to dopiero chyba 5 albo 6 miesiecy od czasu wypadku, takze jescze troche to potrwa, ale slyszalam ze najgorsze jest pierwsze pol roku a pozniej jest powoli coraz lepiej. Pozdrawiam Anka.

IP i czas połączenia logowane. [15654710]
[19.10.2009] 00:29
Zyraff
a Dziękuje Aniu/ tak jak rozmawiałem z lekarzem w niemczech gdzie przeprowadzają takich zabiegów mnustwo nie tak jak w PL 2w roku
to podobno tak to wyglada 2miesiace na rehabilitacji w szpitalu masaze miesni szyi oraz falami ultradzwiękowymi. potem długi Kołnierz ortopedyczny jakies 2miesiace po domu i po dworze nastepnie 1miesiac rehabilitacji w szpitalu nast jakies 1,5 miesiaca w średnim i jakies 3 miesiace w krótim kołnierzu ortopedyczny
a tak na marginesie to z higiena w hallo jest do niczego jedna koszulka pod aparatem przez 3 miesiace do bani

IP i czas połączenia logowane. [15655745]
[26.10.2009] 15:45
Ktoś kto jeździ na wózku
arturek1980_1980 (09.09.28 23:14):
Czesc
PRZEPRASZAM ZA WCZESNIEJSZA WYPOWIEDZ NIE CHCACY SKOPIOWALEM A CHCIALEM ODPOWIEDZIEC NADAWCY MAM 29 LAT I W POWAZNYM WYPADKU SAMOCHODOWYM ZLAMALEM C-6,C-7 MIALEM PREPANACJE CZASZKI I STYMULATOR SERCA MAM JESZCZE SPASTYKE TO BYLO 5 LAT TEMU I NIE BYLEM JESZCZE NA REHABILITACJI Z DZIWNYCH POWODOW SZUKAM KOGOS KTO MIAL PODOBNA SYTUACJE Z C-6,C-7 CZY JEST JESZCZE DLA MNIE JAKAS SZANSA NA POCZATKU TYLKO LEZALEM SPARALIZOWANY ZE NIE MOGLEM PRZEZ ROK NAWET NA CHWILE USIASC POTEM SAM ZACZOLEM POWOLI CWICZYC I STOPNIOWO WSZYSTKO ZACZELO WRACAC SILA W REKACH CZUCIE GLOWNIE BOL PO NIZEJ PASA CZYLI NERWY SIE NAPRAWIALY CHODZI O TO CZY REHABILITACJA PO TAK DLUGIM CZASIE COS MI DA BO NA TO ZE BEDE CHODZIL KIEDYS CHYBA SZANS NIEMA A JESTEM OPTYMISTA LOGICZNYM BARDZIEJ JAK KTOS ZECHCIALBY MI SLUZYC RADA TO PROSZE NA MEILA artur.artur@interia.eu lub gg.4636691 dzieki i pozdrawiam

Ćwiczyć trzeba, nawet i pięć lat po wypadku. Im będziesz silniejszy tym lepiej dla Ciebie.

IP i czas połączenia logowane. [15693024]
[28.10.2009] 16:37
Piotr2
Witam. Mam kompresyjne zlamanie. Oto opis TK:Komp złam. Th 12 (blaszka graniczna górna) ze zmniejszeniem wys trzonu w 1/4 lewobocznej i w 1/2 przedniej 0 7 mm (1/4). Nie uwidoczniono zniekształcenia otworów miedzykręgowych lub przewężenia kanału kręgowego na tym poziomie. Czy ktoś może mi to przetłumaczyć na polski? Spadlem z wys ok 2 m plasko na plecy. W miejscu zlamania nic nie boli tylko kość ogonowa bo na nią głównie upadlem. Jeden dzień w szpitalu i gorset jawetta. Prosze o odp osób z podobną historią

IP i czas połączenia logowane. [15703500]
[31.10.2009] 22:30
Paffcio
witam jakies 3 miesiące temu miałem wypadek na motorze w szoku doszegłem normalnie do domu szwystko wyglądąło na złamany mostek lecz gdy usiadłem w domu zaczołem tracicz czucie w nogach niemogłem nimi poruszać po przybyciu pogotowia zbadał mnie lekarz i zabrano mnie do spzitala przeszłedłem badania i stwierdzono kompresyjne zlamanie kręgu th 4 na 2 dzień mialem operacje załozono mi jakies tam klamry obudziłem sie i normalnie poruszam nogami po 2 dniach po operacji zaczołem siadać i wstawać na wlasne nogi co prawda 3 miesiące bulów ;/ ale teraz ucze sie i odbywam normalnie praktyki niekiedy odczuwam lekki bol no ale wiadomo juz nigdy niebędzie jak pprzed wypadkiem zycze dużo zdrowia i pozdrawiam szerokości motocykliści

IP i czas połączenia logowane. [15720861]
[14.11.2009] 22:02
Maniekk001  fertun@tlen.pl
Witam.jestem Po wyapdku ucisku rdzeniu,szyjnego C4,C5,C6.Minął dopiero rok.Mam niedowład kończyn górnych i dolnych oczywiśćie najem się napiję się,zaczołem stawać przy łóżku za pomocą innej osoby,Skręca mnie mocna spastyka,np:Jak Stoję i chcę iść to nogi robią co chcą.Niewiem co będzie dalej jakie mnie czekaja objawy...Czy będzie lepsza poprawa czy nie.Chodzę po pokoju za pomocą chodzika.Proszę o pomoc kogoś znanego w tej dziedzinie co przeszedł już dłuższy czaś z taką chorobą lub jest w tym Doświadczony.Mój E-Mail to ciocia12dj@o2.pl Pisać Jak Coś!! Numer Gadu-Gadu to :10989157 Pozdrawiam!! Czekam Na Wasze Opinie. ;]

IP i czas połączenia logowane. [15795221]
[28.11.2009] 21:50
Maagdaa1234
2 miesiące temu miałam wypadek samochodowy. Kompresyjne złamanie th 7 i th8. Dostałam gorset javetta który mam nosić przez 6 miesięcy. Czy ktoś orientuje się ile mniej wiecej może potrwać rehabilitacja po zdjeciu gorsetu ? Nie mam kompletnie pojecia czy to bedzie trwac 1 miesiac,2 czy 12! czy ktos moglby mi odpowiedziec na pytanie ? Mam jeszcze jedno czy myslicie ze po 3 miesiacach od zdjecia gorsetu i rehabilitacji bede mogla tanczyc??(mam w tym czasie wyjazd z zespolem za granice i nie wiem czy bede na tyle sprawna)Nigdy nie miałam nic złamanego i dlatego kompletnie nie mam pojęcia jak to wygląda! pozdrawiam

IP i czas połączenia logowane. [15866790]
[02.01.2010] 03:27
hello kitty
Przede wszystkim życzę wszystkim dużo zdrowia i nadzieji.
Rok temu(w lutym) spadłam z balkonu.
Zmiażdżyłam kości w lewej stopie, złamałam miednicę i złamałam kręgosłup w odcinku lędźwiowym.
Wiem jak brzmi: możliwe, że nie będziesz chodzić albo, że możliwe, że nie bedziesz czuła parcia na pęcherz.
Nie pomaga, wiem.
Na całe szczęście wszystko jest w miare ok teraz już.
Miałam 8-godzinną operację.
Wszystko idzie w dobrym kierunku.
Niestety, nigdy już nie będę biegać, skakać ani jeździć na nartach.
Ale ciesze się tym co jest, moge chodzić. Noga troche przeszkadza, boli strasznie i puchnie ale daje rade.
Za 3 tygodnie prześwietlenie, pierwsze po roku od operacji, strasznie się boje, mam nadzieje ze bedzie ok.
Trzymam za was wszystkich kciuki(i za wasze kegosłupy!) " to był Twój ostatni skok..."

IP i czas połączenia logowane. [16030881]
[11.01.2010] 19:54
Tajemnica128669
Witam, odpowiem wam w skrócie na wszystkie pytania, jestem tetraplegikiem po skoku na banie do wody trzy kregi mi poszly c1 c2 c3. Podróżuje po Polsce rehabilitujac sie nie ma dnia bez rehabilitanta 3 godziny dziennie juz przez 2 lata. Jesli ktos z twojej rodziny mial wypadek a mieszkasz na wiosce, lub w miescie gdzie nie ma dobrego szpitalu to dopilnuj zeby go przetransportowali z zalozonym wyciagiem (odbarczeniem kregoslupa) do jakiegos wiekszego miasta, wyciag powinien byc zalozony do 3 godzin. Jesli zlamales kregslup szyjny masz @@@ane lub masz farta, mozesz z tego wyjsc calkowicie lub byc roslina,obiawem bedzie tez spastyka i przeczulica nawet taka ze bedziesz chcial urzec lecz nikt ci w tym nie pomoze a sam nie dasz rady, masz najwieksze szansne posiadac calkowite czucie, nie miec problemu sexem, ale mozesz byc uzalezniony tez od opieki do konca zycia... Jesli poszedl ci piersiowy, to sam nie wiem co jest gorsze totalny brak czucia od piersi w dol a za to sprawne rece, i bycie samodzielnym czy porazone rece i mozliwosc powrotu do zdrowia, prawie zawsze uszkodzenie rdzenia jest calkowite poniewasz kanal w ktorym jest rdzen na poziomie piersiowym jest bardzo wąski. Jesli poszedl ci ledzwiowy to mozesz nie czuc klejnotów oraz nog od kolan w dol ale mozesz tez z tego wyjsc. To mozna pisac i pisac to jest napisane w dwóch słowach bardziej skrócić nie moglem, jeszcze dodam jesli masz uszkodzony kompresyjnie to wyjdziesz z tego jesli rdzenia nie uszkodzilo (raczej na bank nie uszkodzi przy kompresyjnym) STARCZY

IP i czas połączenia logowane. [16085085]
[12.01.2010] 07:27
Magda Fixa
SMOK ein zwei drei polizei (07.08.25 15:50):
a ja mialem zlamanie na poziomie c7 - th2 no i juz dwa lata tak leci tez wlocze sie po rechabilitacjach no ale niejest zle tylko ze niechce mi sie juz jezdzic bo wyspac sie tam nigdy niemoge http://school.allfreez.waw.pl a lubie siedziec po nocach jakby ktos odpisal to odpowiem z mila checia bo to forum jest po to chyba zeby rozmawiac o czyms milym a nie o jakichs dziwactwach jakie tu najczesciej widac baj

IP i czas połączenia logowane. [16086779]
[24.02.2010] 14:59
Daniel1995
Cześć. 5 miesięcy temu złamałem trzon kręgu TH8 kompresyjnie. Przez 4 miesiące nosiłem gorset , nie z gipsu tylko taki zapinany na rzepy. Teraz jestem już około pół roku po wypadku, i mam wracać do wychowania fizycznego dopiero w 3 klasie gim ( teraz chodze do 2 ) jest mi strasznie ciężko , bo od 6 roku życia chodziłem na sztuki walki wogole nie wyobrazam sobie zycia bez tego, to jest moja jedyna pasja i za nic nie chciałbym jej zmieniać. Jednak od lekarzy za wiele się nie dowiedziałem.
Miał ktoś może złąmany kregoslup i po zroścnieciu wrocil do dawnego aktywnego zycia? moje gg jakby ktos chcial pogadac 200068

IP i czas połączenia logowane. [16308546]
[26.04.2010] 20:51
Ryba10102010
mam prośbę ....mój 15 letni brat 2 dni temu miał wypadek na motorze...ma złamany kręgosłup w 2 miejscach(jak dobrze pamiętam to 5 i 6 kręg), jest sparaliżowany od pasa w dół, ma też podobno okropnie stłuczony rdzeń....oprócz tego ma stłuczone serce i płuca i jego stan jest ciężki, ale stabilny ...sam oddycha, usypiają go bo jest nerwowy jak się wybudza i chce wstawać, wariuje, nikt nie potrafi go inaczej uspokoić....!!!Cała moja rodzina po prostu fiksuje...ja też....piszcie jak ktoś zna podobne przypadki!

IP i czas połączenia logowane. [16587809]
[09.05.2010] 20:46
Pani P
Ja takze mialam zlamany kregoslup, upadek z wysokosci - 4 kregi, ale rdzen nie zostal przerwany i chodze, po 3 latach i wyjeciu srub oraz szyn z kregoslupa (one powodowaly odczuwalny dyskomfort dla plecow) jest juz dobrze. Na poczatku zawsze jest trudno, ale trzeba miec wiare i nadzieje
Bardzo wspolczuje wszystkim dla ktorych nie skonczylo sie to tak dobrze, a spedzajac czas w szpitalu w ciagu tych 2 operacji widzialam rozne przypadki... Pozdrawiam wszystkich zwiazanych z tym tematem, sluze rada i pomoca: el_pati@o2.pl

IP i czas połączenia logowane. [16646146]
[07.06.2010] 17:27
Szukam_Pomocy
Mój tata w ubiegłym roku miał wypadek samochodowy. Pech chciał że złamał kręgosłup. Jakie są powikłania po złamaniu kręgosłupa. Chodzi mi o to jakie dolegliwości czekają go po takim złamaniu.

IP i czas połączenia logowane. [16768967]
[15.07.2010] 01:02
ni ma ciszy ni spokoju
Szukam_Pomocy (10.06.07 17:27):
Mój tata w ubiegłym roku miał wypadek samochodowy. Pech chciał że złamał kręgosłup. Jakie są powikłania po złamaniu kręgosłupa. Chodzi mi o to jakie dolegliwości czekają go po takim złamaniu.

Może nie chodzić i sam się nie załatwiać. Może być niesamodzielny z początku, ale poprzez ćwiczenia wszystkiego się można nauczyć.

IP i czas połączenia logowane. [16922153]

1 2 3 4 5 Strony tematu:
 » Odpowiedz na ten temat