o2.pl forum.o2.pl
poczta.o2.pl
E-mail 20GB
Pudelek.pl - plotki, zdjęcia, sensacje
Pudelek
Wrzuta.pl - video, muzyka, mp3
Wideo+mp3
Login: @o2.pl Hasło:
  Strona główna» forum Niepełnosprawni
 » Odpowiedz na ten temat

złamanie kręgosłupa

1 «   5 6 7 Strony tematu:
[02.10.2016] 10:41
Agtar
Szłyszeliście może o kregosłup center?

(Odpowiedz cytując)    (Link do tej wypowiedzi)    (Zgłoś do usunięcia)
IP i czas połączenia logowane. [22462303]
[03.10.2016] 22:48
Amadeusz11
Miałem wypadek i mam złamany kręgosłup. Na razie nie dają mi dużych szans na chodzenie.. Mam już wózek inwalidzki, rodzice kupili na schodolaz.eu. Polecam, bo mają w porządku ceny, a już teraz wiem ile pieniędzy trzeba po takim wypadku.

IP i czas połączenia logowane. [22464049]
[05.10.2016] 23:11
marconi
koteczka2004 (08.06.2008.04 23:43):
Witam współczuje Twojej siostrze i wam wszystkim, w zeszłym roku w lipcu mialam wypadek samochodowy-zdezenie czołowe, doznałam kompresowego złamania kręgosłupa piersiowego od TH5 do TH8 (4kręgi) odpryski dochodziły od 12 do 18 cm. na początku odczówałam drętwienie i okropny bol w kregosłupie po 4 dniach rozciągnięto mnie miedzy dwoma stołami w celu niby nastawienia kręgosłupa i założono gips... przeleżałam długi czas... obecnie noszę gorset sciągany na 6h dziennie do tego rechabilitacja ale tylko \"świetlna\" jakies lasery itp szczeze nie czułam po nich zadnego efektu dodatkowo basen(codziennie, ostatecznie 4 razy w tygodniu) aby wzmocnic mięsnie i uelastycznic kręgosłup. Niestety nadal odczówam bóle kręgosłupa nie zazegnałam problemu, obawiam sie operacji... 3mam mocno kciuki za Twoją siostrę, modle się zeby wszystko było w pożadku, dodatkowo proszę o kontakt na email(ponieważ żadko jestem na internecie ale email sprawdzam codziennie) jesli ktos zna dobre metody, lub osrodki które mogą mi pomoc zażegnać problem byla bym b. wdzieczna... Wracajcie szybko do zdrowia!!! Pozdrawiam koteczka2004

koteczka2004 jeżeli możesz proszę o kontakt pozdrawiam marconi

IP i czas połączenia logowane. [22466922]
[05.10.2016] 23:16
marconi
GamiG (16.07.2016.12 13:10):
Witam, mam 25 lat i 3 lata temu w wyniku wypadku samochodowego miałam złamany L1 z naciskiem na Th12. Na szczęście rdzeń nie został uszkodzony, choć 2 mm bliżej i rdzeń zostałby przerwany.
Ból niemiłosierny, którego nawet morfina do końca nie maskowała, sztuczny sen wywołany przez leki, bezsilność bo wstać nie można i to czekanie.
Na początku miałam mieć gorset, w trzecim dniu od wypadku założyli mi go i kazali wstać co było najgorszym przeżyciem jakie doświadczyłam.
Na szczęście trafiłam do dobrej kliniki i zostałam zoperowana - cztery śruby i dwa stabilizatory. Zostały tylko blizny na plecach, ale chodzę i rozumiem każdą osobę, która miała złamany kręgosłup, bo to był w moim życiu najgorszy czas, także życzę Wam siły, wytrwałości i zdrowia.

GamiG jeżeli możesz proszę o kontakt chciałem porozmawiać pozdrawiam marconi

IP i czas połączenia logowane. [22466929]
[05.10.2016] 23:20
marconi
MalwaYoshi (12.06.2012.10 13:33):
Ryba10102010 (10.04.26 20:51):
mam prośbę ....mój 15 letni brat 2 dni temu miał wypadek na motorze...ma złamany kręgosłup w 2 miejscach(jak dobrze pamiętam to 5 i 6 kręg), jest sparaliżowany od pasa w dół, ma też podobno okropnie stłuczony rdzeń....oprócz tego ma stłuczone serce i płuca i jego stan jest ciężki, ale stabilny ...sam oddycha, usypiają go bo jest nerwowy jak się wybudza i chce wstawać, wariuje, nikt nie potrafi go inaczej uspokoić....!!!Cała moja rodzina po prostu fiksuje...ja też....piszcie jak ktoś zna podobne przypadki!

Mam 24 lata,w 2007 roku miałam wypadek samochodowy, przez 8 miesięcy żyłam w nieświadomości.. lekarze nie zdiagnozowali złamania kręgosłupa, ciągle bolały mnie plecy jadłam tramale garściami, pojechałam prywatnie zrobić prześwietlenie kregosłupa nooo i okazało się ze przez tyle czasu chodziłam ze złamanym kregosłupem , stwerdzono złamanie kompresyjnie w odcinku lędźwiowym L2,L3,L4. Niestety wystapiły jakies uciski i zmiany, nie poddałam się operacji, wstawieniu śrub, fakt chodze do dzis jeżdze po lekarzach, ostanio jeden narobił mi nadziei na zabieg Wertebroplastyki, jednak po rezonansie wycofał sie... i nie wiem co robic.. na sruby sie nie zgodze...

proszę o informację na maila three123@vp.pl pomogę pozdrawiam marconi

IP i czas połączenia logowane. [22466933]
[27.03.2017] 02:46
[09.10.2016] 11:41
Maciek777
Mojej babci kupiliśmy wózek na schodolaz.eu i jest bardzo dobry, więc potwierdzam, firma jest godna polecenia.

IP i czas połączenia logowane. [22470974]
[11.10.2016] 14:31
Tagter
Jeżeli chodzi o złamanie kręgosłupa, to osobiście polecam wam kontakt z kregoslupcenter.

IP i czas połączenia logowane. [22473862]
[15.11.2016] 15:55
efsedsd
Rehabilitacja! Koniecznie! Sam chodziłem do http://rehapro.com.pl/ z dużo mniejszym urazem, ale maja szeroki zakres leczenia.

IP i czas połączenia logowane. [22519183]
[26.12.2016] 17:04
flis@
Tylko neurolog potrafi określić czy jest jakaś szansa na powrót do zdrowia czy też nie. Tutaj http://psychomedic.pl/neurolog-warszawa/ są namiary na świetnych specjalistów. Warto się tam udać na konsultacje.

IP i czas połączenia logowane. [22573857]
[12.01.2017] 21:08
Crokoste8
Witam Dwa miesiące temu miałam wypadek samochodowy, w którym złamałam trzy kręgi w odcinku piersiowym th5, th7 i th9 co lekarz dopiero odkrył dopiero tydzień po wypadu. Na szczęście przez ten czas nic sobie nie zrobiłam. Noszę teraz gorset Taylora, a ból, drętwiejące kończyny i zanik mięsni jest naprawdę tragiczny.

IP i czas połączenia logowane. [22599059]
[05.02.2017] 02:25
hania001
A wypadek był z czyjej winy? Jeśli nie ty byłeś sprawcą, to należy ci się odszkodowanie. Czym prędzej skontaktuj się z EuCO.

IP i czas połączenia logowane. [22634334]
[11.02.2017] 16:56
nowicjusz 100  iwonne153@tlen.pl
Mój ojciec (89)złamał sobie trzy kręgi latem w zeszłym roku lekarz zalecił mu sznurówki wcześniej go tak nie bolało ,a teraz ostatnio bardzo boli jak diabli bierze przeciwbólowe i smaruje go maścia żywokostową nie wiem czy jeszcze mu się zrośnie.

IP i czas połączenia logowane. [22642320]
[26.02.2017] 11:19
Erten
Historie, które przytaczacie w tym temacie nie dotyczą mnie bezpośrednio, ale u rodziny znajomego znają to z doświadczenia. Kumpel ma przed sobą długi okres rehabilitacji. Wyjazdy rehabilitacyjne to jednak nie wszystko. W domu też czeka remont. Wiecie może gdzie na Śląsku można załatwić coś w stylu podnośników sufitowych? Znalazłem stronę takiej firmy: http://www.liftplus.pl. Ktoś miał z nimi do czynienia?

IP i czas połączenia logowane. [22659115]
[28.02.2017] 16:30
tymek376
jeśli ktoś będzie potrzebował porady odnośnie świadczeń powypadkowych to zapraszam do kontaktu 691-249-272

IP i czas połączenia logowane. [22661897]
[03.03.2017] 10:42
Rafał53
Rehabilitacja w takiej sytuacji jest trudna niestety. Wymaga dużo czasu i cierpliwości. Pod koniec rehabilitacji warto wspomagać się specjalnymi gorsetami, które wzmacniają też mięśnie i do tego pomagają utrzymać prawidłową postawę. takie sprzęty do rehabilitacji ma np. MDh - bardzo dobra firma, polecam ich sprawdzić

IP i czas połączenia logowane. [22665066]
[17.03.2017] 13:49
andiraz
Pisac czy tez nie,te tematy sa trudne.Jestem tetrapegikiem po zlamaniu C5 w 1974 roku.tak wiec troche czasu minelo.Ludzie,nauczcie sie z tym zyc.Kilka dni temu opuscilem szpital po walce o zycie z powodu wysiekowego zapalenia pluc co oznacza smierc,udalo sie olewam problemy,idzie wiosna bedzie pieknie i to jest to co mnie cieszy i pozwala ciagnac za soba caly bagaz problemow.PAMIETAJCIE ,niczego nie zmienicie,nauczcie sie z tym zyc i badzcie otwarci na ludzi.pozdrawiam. Zocha

IP i czas połączenia logowane. [22681199]

1 «   5 6 7 Strony tematu:
 » Odpowiedz na ten temat