o2.pl forum.o2.pl
poczta.o2.pl
E-mail 20GB
Pudelek.pl - plotki, zdjęcia, sensacje
Pudelek
Wrzuta.pl - video, muzyka, mp3
Wideo+mp3
Login: @o2.pl Hasło:
  Strona główna» forum Niepełnosprawni
 » Odpowiedz na ten temat

złamanie kręgosłupa

1 2 3   » 5 Strony tematu:
[09.08.2007] 22:56
kasiulka1112  dziewczynka1-1987@tlen.pl
czy ktoś z was coś takiego przeżył?

(Zgłoś do usunięcia)
IP i czas połączenia logowane.
[25.08.2007] 15:50
SMOK ein zwei drei polizei
a ja mialem zlamanie na poziomie c7 - th2 no i juz dwa lata tak leci tez wlocze sie po rechabilitacjach no ale niejest zle tylko ze niechce mi sie juz jezdzic bo wyspac sie tam nigdy niemoge a lubie siedziec po nocach jakby ktos odpisal to odpowiem z mila checia bo to forum jest po to chyba zeby rozmawiac o czyms milym a nie o jakichs dziwactwach jakie tu najczesciej widac baj

(Odpowiedz cytując)    (Link do tej wypowiedzi)    (Zgłoś do usunięcia)
IP i czas połączenia logowane. [11109107]
[25.08.2007] 16:19
ZLAMANY OGONEK
JA MAM ZLAMANA ALBO PRZESTAWIONA KOSC OGONOWA .TAK NAPRAWDE NIEWIEM CZY KTOS MI MOZE COS Z TYM ZROBIC

IP i czas połączenia logowane. [11109292]
[01.09.2007] 19:13
Piotrekpp11
Mój ojciec dzisiaj skoczył z przyczepki samochodowej i złamał sobie kęgosłup ma pęknięty trzeci krę od dołu nie licząć kęgów ogonowych ma czycie w nogach nie ma obrzęku i przemieszczenia mam pytanko jak będzie wyglądało leczeniei jak długo to potrwa Bardzo prosze jakieś informacje

IP i czas połączenia logowane. [11168752]
[08.09.2007] 17:37
SMOK ein zwei drei polizei
no troche to potrwa ale wyjdzie z tego po zlamaniu ledzwiowego czesto ludzie szybko zaczynaja chodzic tak jak chodzili baj

IP i czas połączenia logowane. [11217992]
[16.09.2014] 02:53
[07.10.2007] 14:01
dance
miesiac temu uleglem wypadkowi w wyniku ktorego doszlo u mnie do zlamania kompresyjnego w odcinku piersiowym Th8 i ledzwiowym L2 do szpitala zglosilem sie po 2 dniach bo myslalem, ze wszysko gra dopoki nie zaczelo mnie strasznie bolec... w szpitalu zostalem przez 5 ciezkich dni, pozniej odwieziono mnie karetka do domu, kolejne 3 tygodnie lezalem, wstajac 3 razy dziennie na od 15 do 30 min., teraz juz wstaje na dluzej, bol mi dokucza bardzo zadko, przede wszystkim gdy zbyt dlugo siedze. prawdopodobnie po jeszcze 3 miesiacach w gorsecie Jewetta bede mogl chodzic bez niego. Pytanie jak sprawny bede po kilku miesiecznej rehabilitacji? bylem bardzo aktywny fizycznie i nie wiem co bede mogl robic (biegac, tanczyc-electro, poppin, wykonywac gwaltowne ruchy, skakac, itd.)?... Pozdrowinia dla wszystich w podobnej i gorszej sytuacji, wiem ze i tak mialem niesamowicie duzo szczescia, ze wogole chodze...

IP i czas połączenia logowane. [11411742]
[04.06.2008] 22:11
Olii
Moja siostra właśnie przechodzi operację.. dziś rano spadła z dachu, ok 3-4 metry, niby nisko, ale złamała sobie kręgi piersiowe. Niewiele wiemy, rokowania są kiepskie, złamanie uciska na rdzen i nerwy, siostra nie czuje nog od kolan w dół. Dopiero po operacji dowiemy się więcej, trzeba być dobrej myśli, ale to naprawdę nie łatwe, trzeba też brać pod uwagę wózek... ;( Jestem naprawdę roztrzęsiona, nie mogę już usiedzieć w miejscu, ale przecież nic nie mogę zrobić. Co z nią dalej będzie... Może ktoś z was miał podobny przypadek do mojej siostry, jak to wszystko wyszło, jak wygląda rehabilitacja? Pozdrawiam smutno

IP i czas połączenia logowane. [12874829]
[04.06.2008] 23:43
koteczka2004
Witam współczuje Twojej siostrze i wam wszystkim, w zeszłym roku w lipcu mialam wypadek samochodowy-zdezenie czołowe, doznałam kompresowego złamania kręgosłupa piersiowego od TH5 do TH8 (4kręgi) odpryski dochodziły od 12 do 18 cm. na początku odczówałam drętwienie i okropny bol w kregosłupie po 4 dniach rozciągnięto mnie miedzy dwoma stołami w celu niby nastawienia kręgosłupa i założono gips... przeleżałam długi czas... obecnie noszę gorset sciągany na 6h dziennie do tego rechabilitacja ale tylko \"świetlna\" jakies lasery itp szczeze nie czułam po nich zadnego efektu dodatkowo basen(codziennie, ostatecznie 4 razy w tygodniu) aby wzmocnic mięsnie i uelastycznic kręgosłup. Niestety nadal odczówam bóle kręgosłupa nie zazegnałam problemu, obawiam sie operacji... 3mam mocno kciuki za Twoją siostrę, modle się zeby wszystko było w pożadku, dodatkowo proszę o kontakt na email(ponieważ żadko jestem na internecie ale email sprawdzam codziennie) jesli ktos zna dobre metody, lub osrodki które mogą mi pomoc zażegnać problem byla bym b. wdzieczna... Wracajcie szybko do zdrowia!!! Pozdrawiam koteczka2004

IP i czas połączenia logowane. [12875431]
[09.06.2008] 21:59
Olii
Siostra jest już 4 dobę po operacji i jest lepiej jestem nastawiona zupełnie inaczej niż ostatnio w szoku... Zdecydowanie bardziej optymistycznie. Do Koteczki2004: fakt, to że jesteśmy wierzący i modlimy się o powrót do zdrowia Moni to daje nam siłę i wiarę, że będzie dobrze. Prawie pewność... porusza mięśniem 4-głowym uda, co cieszy także lekarzy, a tym bardziej nas. Rehabilitacja zaczęła się od dziś, wcześniej tylko ja i mama Moni próbowałyśmy masować nogi i delikatnie ćwiczyć.. Teraz dopiero zacznie się wszystko na poważnie. Bardzo współczuję Ci, że nie było efektu, życzę Ci, żeby wszystko dobrze się skończyło, tj operacja (ona może Ci tylko pomóc) i oczywiście aby bóle ustąpiły. Mój e-mail to olka-glaszczka@wp.pl

IP i czas połączenia logowane. [12903653]
[03.07.2008] 16:02
mariola17
moj brat wczoraj skoczyl w wodzie na glowke. ma powaznie uszkodzone kregi szyjne. jest sparalizowany od barkow w dol.nie ma czucia w rekach i nogach.jestem poprostu zalamana ma dopiero 15 lat. lekarze w tej chwili nie rokuja nic dobrego tak bardzo chcialabym mu pomoc a nie umiem czy ktos moze mi powiedziec cos wiecej na temat wlasnie takich przypadkow? prawdopodobnie bedzie mial rowniez problemy z oddychaniem przestrzegam wszystkich nie wybierajcie sie na kompieliska bo nie wiadomo jak glupi skok moze zmienic cale wasze zycie

IP i czas połączenia logowane. [13043947]
[03.07.2008] 17:49
jjjjjjjjjjjj
mariola 17 two brat bedzie tetraplegikiem

IP i czas połączenia logowane. [13044371]
[04.07.2008] 20:33
zjem Cie
Czesc
Wejdz tu:www.tetraplegik.com
Twoj brat jest jeszcze mlody wiec mozesz byc dobrej nadziei
Ja sam jestem juz trzy lata na wozku i jak napisal to ktos wyzej "Twoj brat bedzie tetraplegikiem", tez nim jestem i da sie z tym zyc
Jesli bedzie zle poczatki beda ciezkie, ale zawsze tak jest
Zyj nadzieja i poczytaj na tym forum co Ci dalem link o wszystkich @@@ach, troche pozytecznych rzeczy tam jest
Wejdz jeszcze tu:www.far.org.pl
I staraj sie byc przy nim zawsze wesola, by nie zaczol sie dolowac
Nie placz przy nim, jesli chcesz rob to w domu
I nie pozwol zeby stracil przyjaciol
Poki jest jeszcze czas zalatwiajcie mu rehabilitacje w jakims dobrym osrodku, wszedzie pisze, ze przyjmuja po dwoch latach ale task naprawde swierzakow wezma odrazu, a to jest wazne nawet jesli by zaczol chodzic moga pojawic sie przykurcze lekkie niedowlady, a to trzeba rozciagnac/rozcwiczyc
Jakby sie lamal, ze nie bedzie mogl miec dzieci
To spoko
Dzieci bedzie mogl miec, choc on pewnie jeszcze o tym nie mysli
Bedzie mogl plywac, zwiedzac, "zapychac babki "
Wszystko zalezy od checi jakie wlozy w poczatkowa rehabilitacje
I gdyby ktos kazal mu gadac z psychiatra, to wywalcie tego czlowieka za drzwi, sam niech sie leczy
Kupcie mu dobra komorke, laptopa, mp3 zeby sie nie nudzil
Jesli pozwalaja wam na to finanse
Jesli bedzie mial ochote na pizze czy hamburgera, kup mu go nie zaszkodzi mu, a wrecz ucieszy
Jesli was stac spelniajcie w miare rozsadnie wszystkie jego zachcianki by mu psychika nie siadla
A to teraz jest najwazniejsze

Pisalem to z wlasnego punktu widzenia
Ja robilem takie rzeczy i robie
Wszystko bedzie dobrze

IP i czas połączenia logowane. [13051236]
[04.07.2008] 21:48
mariola17
dziekuje za pocieszajace inf no ale jak narazie nie ma zmian a co gorsz maprzerwany rdzien kregowy;( ma trudnosci z oddychaniem. jak narazie wyglada to tragicznie. teraz jest usypiany by nie ruszal glowa i nie czuc bolu. jak powiedzieli lekarze musi stac sie cud by kiedykolwiek stnal na nogi;( jestesmy caly czas z nim. i staramy sie nie pokazywac zalamania. wierzymy ze bedzie dobrze

IP i czas połączenia logowane. [13051714]
[11.07.2008] 17:46
zjem Cie
Mariola17 pisz co tam u brata
Czy cos zaczelo sie dziac, poprawilo sie
Lekarze zawsze strasza
Przerwac rdzen jest naprawde trudno
Bardzo zadko to sie zdaza
A raczej u skoczkow nie wystepuje
Jak bedziesz chciala pogadac to napisz mi w emailu swoj na gg

IP i czas połączenia logowane. [13088801]
[03.08.2008] 13:35
papula26
Witam, proszę o pomoc! Mój brat złamał kręgosłup C4, 2 dni temu Go operowano, musimy wybrać szpital rehabilitacyjny, do którego będzie przetransportowany, proszę pomóżcie. Jesteśmy z Legnicy także szukam we Wrocłąwiu, czytałąm też o centrum rehabilitacji w Kudowie Zdrój, może ktoś mi doradzi jaki szpital wybrać, gdzie jest dobra rehabilitacja. nie wiem jak się za to zabrać, jak narazie jest załąmka i trudno się pozbierać dlatego proszę Was o pomoc!

IP i czas połączenia logowane. [13210147]
[05.08.2008] 19:10
Serpenta
Papula, własnie przeczytałam, że we Wrocławskiej Klinice Neurochirurgii AM prof. Włodzimierz Jarmundowicz przeprowadzono pierwszą w Polsce operację przeszczepienia do rdzenia kręgowego komórek nerwowych pobranych z nosa. Proponuję tam uderzyć, tam muszą być dobrzy specjaliści. Badź dobrej myśli. Jeżeli Twój brat był operowany w Gdańsku i ma na imię Krzysiek, to napisz do mnie na prywatnego maila

IP i czas połączenia logowane. [13221305]
[05.08.2008] 20:19
beatka85
Ja się bardzo gorąco pragnę przyłączyć do prośby papuli26. Jeśli ktoś by wiedział gdzie naprawdę są dobre szpitale rehabilitacyjne na dolnym śląsku do bardzo prosimy o informację.
Papulcia Ty moja, musimy wierzyć i się modlić. Siostrunia już niedługo wracam tak więc możecie na Mnie liczyć, kochana moja.

IP i czas połączenia logowane. [13221653]
[05.08.2008] 20:35
papula26
SERPENTA podaj mi swojego maila abym mogła do Ciebie napisać, bo nie wiem jak się do ciebie odezwać na prywatnego maila!

IP i czas połączenia logowane. [13221732]
[06.08.2008] 14:25
Serpenta
papula26 (08.08.05 20:35):
SERPENTA podaj mi swojego maila abym mogła do Ciebie napisać, bo nie wiem jak się do ciebie odezwać na prywatnego maila!

Papula, mój mail: itax@data.pl

IP i czas połączenia logowane. [13225397]
[08.08.2008] 08:05
torfiak
trzymaj sie. O ile lekarze nie popełnią błędu nie będzie tak żle.Ja również miałem pęknięty krąg, gdy podniosłem ciężką szafę.lwk 1. odszczep wielkości 7mm.zła diagnoza w szpitalu w Schwelm-Niemcy.10 dni w szpitalu,silne środki przeciw bólowe,i z pękniętym kręgem wypisany do domu.2tygodnie urlopu,silne bóle nóg,ortopeda,dr. Jaworski stwierdza pęknięcie kręgu.Trzy miesiące gorset.Jeden dr.pisze wypadek przy pracy, 2gi dr. pisze ze z pękniętym kręgem poszedłem do pracy! Skutkiem tego że przez miesiąc chodziłem bez gorsetu jest to że krąg jest żle zrośnięty,mam chroniczne bóle (Tramal)szczegulnie na zmianę pogody.Jednak dr.Brenne uważa że mogę z tymi bólami 8 godzin pracować Myślę że w Polsce doktorzy nie popełnię tego błędu. Jeszcz raz życzę powrotu do zdrowia.

IP i czas połączenia logowane. [13235412]
[09.08.2008] 12:59
misiaczek1986  misia-j@tlen.pl
ja mam zlamanie na poziomie C5, C6. 5 lat temu skoczylam na glowke do wody

IP i czas połączenia logowane. [13241908]
[11.08.2008] 09:51
mariola17
u mojego brata jak narazie nie polepsza sie. juz miesiac lezy na oiomie. i dalej nie wiedza czy rdzen jest przerwany czy nie. mial zlamanie na odcinku c4,c5. to jest straszne widzac ze lezy caly nieruchomy i nie moze nawet sam cos zjest. do tego prubuje oddychac sam no ale jego pluca ie pracuja i oddycha sama przepona co powoduje ze szybko sie meczy.

IP i czas połączenia logowane. [13250773]
[11.08.2008] 14:11
zjem Cie
mariola17 (08.08.11 09:51):
u mojego brata jak narazie nie polepsza sie. juz miesiac lezy na oiomie. i dalej nie wiedza czy rdzen jest przerwany czy nie. mial zlamanie na odcinku c4,c5. to jest straszne widzac ze lezy caly nieruchomy i nie moze nawet sam cos zjest. do tego prubuje oddychac sam no ale jego pluca ie pracuja i oddycha sama przepona co powoduje ze szybko sie meczy.

Czesc Mariola
Jesli chcesz sie czegos wiecej dowiedziec napisz mi swoj nr gg
Najlepiej wyslij go przez email tzytze

IP i czas połączenia logowane. [13252285]
[15.08.2008] 12:36
mariola17
to moj nr gg 3753125

IP i czas połączenia logowane. [13274792]
[17.08.2008] 15:36
peteraske
Mój ojciec ma złamany kręg, ale nawet nie wiadomo od czego to sie stało... gdzieś w okolicy szyi, najpierw bolały go plecy, pozniej odjeło nogi.. ma mieć operację i wstawienie nowego kręgu, ale lekarze mowia ze nie wiadomo czy bedzie chodzil.. miał ktos podobny przypadek ?

IP i czas połączenia logowane. [13286408]
[17.08.2008] 15:41
torfiak
peteraske (08.08.17 15:36):
Mój ojciec ma złamany kręg, ale nawet nie wiadomo od czego to sie stało... gdzieś w okolicy szyi, najpierw bolały go plecy, pozniej odjeło nogi.. ma mieć operację i wstawienie nowego kręgu, ale lekarze mowia ze nie wiadomo czy bedzie chodzil.. miał ktos podobny przypadek ?

niech twój tata zrobi badania na osteoporozę.

IP i czas połączenia logowane. [13286438]
[17.08.2008] 18:13
peteraske
on już leży w szpitalu pod kontrolą, robili rezonans magnetyczny i określili przyczynę..

IP i czas połączenia logowane. [13287305]
[18.08.2008] 13:25
torfiak
peteraske (08.08.17 18:13):
on już leży w szpitalu pod kontrolą, robili rezonans magnetyczny i określili przyczynę..

cieszy fakt że znaleziono przyczynę.Polscy lekarze są jednymi z lepszych w Europie. brak tylko więcej,dobrej aparatury.

IP i czas połączenia logowane. [13291156]
[21.08.2008] 12:39
ambrose666
Cześć !
Około 3 miesięcy temu w wyniku wypadku złamałem kręg szyjnny C7.
Orientuje się ktoś ile moge dostać odszkodowania?

IP i czas połączenia logowane. [13309631]
[21.08.2008] 19:44
Mareczek pomorskie
przykro mi dostaniesz tylko 200zl

IP i czas połączenia logowane. [13312252]
[21.08.2008] 21:45
ambrose666
Mareczek pomorskie (08.08.21 19:44):
przykro mi dostaniesz tylko 200zl

Poważnie mówisz? To powinni sie wstydzić.

IP i czas połączenia logowane. [13313114]

1 2 3   » 5 Strony tematu:
 » Odpowiedz na ten temat