o2.pl forum.o2.pl
poczta.o2.pl
E-mail 20GB
Pudelek.pl - plotki, zdjęcia, sensacje
Pudelek
Wrzuta.pl - video, muzyka, mp3
Wideo+mp3
Login: @o2.pl Hasło:
  Strona główna» forum o2.pl / Opinie czytelników do artykułów
 » Odpowiedz na ten temat

Szwecja to raj?

1 2 3 4 Strony tematu:
[10.08.2007] 11:57
jo-anka
Palacz Centralnego Ogrzewania (07.08.09 02:19):
Szwecja..............raj.........tak jak rajem miał być Kołchoz zza Buga.
Ile jeszcze ich przesocjalizowane państwo będzie wrzodem na dup.e gospodarki?
Socjal = promocja lenistwa i obiboctwa.
Ale czego można wymagać od kraju, który jest monarchią, promuje na szeroką skale dewiacje seksualne, homomałżeństwa i adopcję dzieci przez homozwiązki, nawet kler aby zyskać na popularności zaczął promować pedalstwo.
Ktoś napisał, że Szwedki lubią sex, chyba z łosiem, albo raczej z klempą.
a ty tam byłeś, że tak się wymądrzasz?

(Odpowiedz cytując)    (Link do tej wypowiedzi)    (Zgłoś do usunięcia)
IP i czas połączenia logowane. [10993541]
[10.08.2007] 12:42
aaaA1122

[nie mam nic do powiedzenia]

IP i czas połączenia logowane. [10993977]
[10.08.2007] 21:17
cara1234
Szwecja rajem?
Ale mnie zaskoczyliscie, to ze dostaje jakis heavy metalowiec kase na zycie to zaraz musi oznaczac raj?
Czy osoba ktora napisala te bzdury wogole odwiedzila kiedys ten kraj? Jestem od kilku lat obywatelka Szwecji i znam to miejsce z innej strony. Na chodnikach pusto po godzinie 20. Dlaczego? Bo ludzie sie boja ze zostana pobici, obrabowani albo zabici przez arabow, romow, narkomanow i innych ktorym sie nudzi. A kobieta w godzinach wieczornych przechadzajaca sie ulicami miasta to juz zaproszenie do gwaltu. Co do opieki medycznej, dzieci umieraja w poczekalni bo czekaja na pomoc po kilka godzin. Nie wspomnialam ze chodzi o pogotowie. Wmawiaja ludziom o bezpieczenstwie niektorych zabiegow, np. aborcja, badz lekow a potem z innych zrodel czlowiek dowiaduje sie ze uszkodzil sobie nerki lub serce.Tego jest duzo aby wymienic. Jestem tu bo moj chlopak dostal dobra robote a ja dostalam sie na zadowalajace studia z dobra perspektywa na przyszlosc.
Jesli ktos chcialby przyjechac tu w poszukiwaiu raju to proponuje Polske, tu pozna co to znaczy rasizm i durnota ludzka. Moja fascynacja Szwecja trwala kilka miesiecy dopoki nie poznalam ich mieszkancow i stosunku do cudzoziemcow.

IP i czas połączenia logowane. [10998249]
[11.08.2007] 08:12
hgfhgfjgfj
No tak polskie dziwki i w niemczech rzucaja sie w oczy kiedy szarpia dziecko w wozku i nadaja mu do najgorszych , rozumiem szwedow.....
aaaA1122 (07.08.10 07:48):
apo (07.08.09 15:40):
Szwecja to:
- 45% nieodebranych urn z prochami przez bliskich
- 80% zarejestrowanych gospodarstw - jednoosobowe
- rodzina z dwiema matkami i trzema ojcami /po kolejnych rozwodach/ lub wyłącznie trzema ojcami
- prawa dzieci górujące nad zdrowym rozsądkiem rodziców
Szwecja to...

zgadzam sie!!!ja mam problem z tym jak reagowac na zle zachowanie dziecka na ulicy, czego sie niezrobi to sie krzywo patrza, mysle o zmianie kraju, wogole tu wszystko jest niespecjalne

IP i czas połączenia logowane. [11000408]
[11.08.2007] 08:15
hgfhgfjgfj
jak mieszkasz tam w slumsach z cyganami to co sie dziwisz, w lepszej dzielnicy dzikusy z polski mieszkania nie dostana tak jest wszedzie bo zdemoluja i okradna
cara1234 (07.08.10 21:17):
Szwecja rajem?
Ale mnie zaskoczyliscie, to ze dostaje jakis heavy metalowiec kase na zycie to zaraz musi oznaczac raj?
Czy osoba ktora napisala te bzdury wogole odwiedzila kiedys ten kraj? Jestem od kilku lat obywatelka Szwecji i znam to miejsce z innej strony. Na chodnikach pusto po godzinie 20. Dlaczego? Bo ludzie sie boja ze zostana pobici, obrabowani albo zabici przez arabow, romow, narkomanow i innych ktorym sie nudzi. A kobieta w godzinach wieczornych przechadzajaca sie ulicami miasta to juz zaproszenie do gwaltu. Co do opieki medycznej, dzieci umieraja w poczekalni bo czekaja na pomoc po kilka godzin. Nie wspomnialam ze chodzi o pogotowie. Wmawiaja ludziom o bezpieczenstwie niektorych zabiegow, np. aborcja, badz lekow a potem z innych zrodel czlowiek dowiaduje sie ze uszkodzil sobie nerki lub serce.Tego jest duzo aby wymienic. Jestem tu bo moj chlopak dostal dobra robote a ja dostalam sie na zadowalajace studia z dobra perspektywa na przyszlosc.
Jesli ktos chcialby przyjechac tu w poszukiwaiu raju to proponuje Polske, tu pozna co to znaczy rasizm i durnota ludzka. Moja fascynacja Szwecja trwala kilka miesiecy dopoki nie poznalam ich mieszkancow i stosunku do cudzoziemcow.

IP i czas połączenia logowane. [11000413]
[22.01.2018] 15:22
[11.08.2007] 08:17
hgfhgfjgfj
a co Ty myslisz ze sie roznisz od smierdzieli z Afryki? Dla Szwedow jestes takim samym smierdzielem.
npc (07.08.09 22:29):
to wszystko długo nie potrwa. Ten sielski obraz kraju w którym niczego nikomu nie brakuje i wszytsko wolno zaczyna sie walić. W głównej mierze dzięki śmierdzielom z Bliskiego Wschodu i Afryki

IP i czas połączenia logowane. [11000418]
[11.08.2007] 09:55
cara1234
dzikusy z Polski? Chyba Cie porabalo, kazdy przyjezdza tu aby zarobic i jesli juz ma robote to napewno nie siedzi wsrod cyganow i inych ktorzy zyja w Szwecji aby dostac zasilek i tyle. Jesli chodzi o mieszkanie to nie narzekam.

hgfhgfjgfj (07.08.11 08:15):
jak mieszkasz tam w slumsach z cyganami to co sie dziwisz, w lepszej dzielnicy dzikusy z polski mieszkania nie dostana tak jest wszedzie bo zdemoluja i okradna

Szwecja rajem?

IP i czas połączenia logowane. [11000712]
[12.08.2007] 21:22
agatkaaaaaaa
http://www.3dwhite.pl/?click=f6a5596f07e7fb4 c0c80c9a213317e0a

IP i czas połączenia logowane. [11011410]
[12.08.2007] 22:30
maybellene
nie tylko Szwecja jest taka, w innych krajach zasiłek dla bezrobotnych tez pozwala na normalne zycie: wynajecie 2 pokojowego mieszkania jedzenie,ubranie itp.,(znajomy w Niemczech) na co tutaj trzeba harowac caly miesiac, bo inaczej bezrobotny jest posadzany o lenistwo zlodziejstwo i naciagnanie urzedow na skladke zdrowotną dajacą super opiekę medyczną na światowym poziomie, lub co gorsza o ten niesamowicie bulwersujaco wysoki zasiłek dla bezrobotnych...

IP i czas połączenia logowane. [11012075]
[12.08.2007] 23:10
kris3d
jesli byles zerem w Polsce jak wyjedziesz bedziez jeszcze wiekszym

Ludzie wezcie sie do roboty , a raczej uruchomcie swoje szare komórki
Polska to @@@isty kraj , wystarczy po tułać sie po włoszech angli
niemczech ,
za kilka euro wiecej , byc muzynem w innym kraju !
wstyd , i tak wiekszosc wraca bez grosza.
Polska kraj naprawde ogromnych możliwości
znam mnustwo ludzi którym powodzi sie tu lepiej niz szwedom , niemcom
angolom , czy włochom

IP i czas połączenia logowane. [11012475]
[13.08.2007] 14:03
spremuta
moja siostra siedzi w szwecji, ma prace i jest zadowolona. to pewnie zalezy od nastawienia, wyksztalcenia i umiejetnosci, ale jak sie chce to prace mozna znalezc smieszne gadki nawww.10am.tv

IP i czas połączenia logowane. [11016072]
[15.08.2007] 21:23
Izabelaok
Gosia24 (07.08.09 01:08):
Ja bylam tam niedawno.Pracuej tam moj ojciec i mieszka nażeczony doktorego sie przeprowadzam niedlugo.i tonie prawde ze polak musi znac szwedzkizeby tam pracowac Kraj niesamowity i calkiem inna mentalność ludzka. tam cie nikt nie wytyka palcami nie to co tutaj.

I tu sie mylisz Po pierwsze do dobrej pracy jezyk, a nawet kilka trzeba znac (a Ty masz problemy nawet z polska ortografia Po drugie obcokrajowcy tez sa wytykani palcami; zauwaz, ze tworzone sa dzielnice pelne obcokrajowcow i dzielnice duzo drozsze, zamieszkale glownie przez Szwedow (w GBG np. Bergsjon, Angered, Kortedala i kilka innych). I tak naprawde doceniany jest pewien status (m.in. wyksztalcenie), ponizej ktorego bedziesz tylko obcokrajowcem.

IP i czas połączenia logowane. [11034885]
[15.08.2007] 21:30
Izabelaok
Najlepsza opieka medyczna??? Wtedy kiedy lekarz Cie nie chce przyjac przez kolejnych kilka tygodni, bo jest kolejka i porzadek musi byc??? Jestem w 6-tym miesiacu ciazy, prowadzonej przez szwedzka polozna i caly czas rozwazam porod w Polsce, bo szwedzka sluzba zdrowia powoduje u mnie daleko posunieta niepewnosc. Ciaze traktuja powaznie po 20 tygodniu, oszczedzaja na badaniach do przesady, sprwdzenie badaniem USG czy ciaza jest blizniacza uznali za zbedne (mimo wszelkich podejrzen lekarza), bo przeciez moge zaczekac prawie 2 miesiace na swoja kolejke... Szwecja to raj... dla biednych, pozbawionych ambicji i leniwych. A reszta placi na to podatki.

IP i czas połączenia logowane. [11034948]
[15.08.2007] 21:32
Izabelaok
hgfhgfjgfj (07.08.11 08:15):

Szwecja rajem?

Dokladnie: nie chcielismy mieszkac w czarnej dzielnicy i dlatego bylismy zmuszeni kupic mieszkanie na rok (czas budowy domu). W Polsce jest kapitalizm i wszystko jest kwestia ceny, a w Szwecji kwestia pochodzenia.

IP i czas połączenia logowane. [11034965]
[19.08.2007] 23:37
Szwecja inaczej
http://cut.kuczok.net/cudo

IP i czas połączenia logowane. [11066761]
[19.01.2009] 11:09
Wacek1
Rencistka (07.08.09 13:01):
I w sumie jestem ciekawa ile w Szwecji wynosi renta inwalidzka z tytułu całkowitej niezdolności do pracy.

Bardzo z grubsza min ca 7000 max 17120. Dochodza dodatki w zalenosci od tego czy sie pracowalo czy nie i dla typowych zarobkow 80% zarobkow. Jesli jest to choroba zawodowa to 100% (na papierze). Jest kupa roznych warunkow i otrzymanie choroby zawodowej to w zasadzie niemozliwe. Jak komus uda sie taka sztuka to otrzymuje rozne inne jednorazowe dodatki (dosc wysokie). Wszystkie sumy sa brutto.

IP i czas połączenia logowane. [14219075]
[28.12.2010] 13:45
Bloodek1991
Ludzie... co wy pier****cie...
mam 19 lat... nie znam jezyka, mieszkam na angered, sprzątam na nocnych zmianach 5 fitnesów (max 42 h tygodniowo), zarabiam 27 tys koron, Jestem po gimnazjum... Fakt, trudno jest mi sie zaklimatyzować... Dla mnie raj... Polska żywność dostępna na Kvibergu (czy jak to sie tam pisze). Szef, Szwed... wyróżnił mnie dyplomem za zajęcie drugiego miejsca jako najlepiej sprzątająca osoba w całym Goteborgu (w fitness clubach) więc dzięki zwykłej pracy i odrobiny wisiłku, starań i chęci dzięki takiemu gestowi szefa przyjmą mnie do każdej firmy sprzątającej.
Sprzątanie? hańba? mycie kibli, smród, błoto? Fakt... ale za takie pieniądze warto sie poświecic by coś osiągnąć w życiu... nażekajcie dalej.

IP i czas połączenia logowane. [17619700]
[15.04.2016] 11:44
RobięKrany
Trochę nawet bardzo jak lubisz brać zasiłki
Ja tam latam w odwiedziny do rodziny i tyle mi starcza szwecji. Północ jest bardzo ładna. Jeśli się wybeirasz to obczaj bilety na http://www.eloty.pl/szwecja/sztokholm/

IP i czas połączenia logowane. [22273640]
[25.10.2017] 09:50
233
No właśnie, jak to z tą Szwecją jest? Bo ja właśnie zastanawiam się nad wyjazdem do Szwecji do pracy, ale nie wiem, czy o dobry pomysł. Przeglądam codziennie nowe oferty pracy: http://zagraniczneofertypracy.pl/Szwecja , aby wybrać coś fajnego. Znalazłem naprawdę ciekawych kilka ofert.

IP i czas połączenia logowane. [22824690]

1 2 3 4 Strony tematu:
 » Odpowiedz na ten temat