o2.pl forum.o2.pl
poczta.o2.pl
E-mail 20GB
Pudelek.pl - plotki, zdjęcia, sensacje
Pudelek
Wrzuta.pl - video, muzyka, mp3
Wideo+mp3
Login: @o2.pl Hasło:
  Strona główna» forum Ogólne forum dla studentów
 » Odpowiedz na ten temat

co sądzicie o studiowaniu budownictwa???

1 «   7 8 9 Strony tematu:
[05.02.2015] 00:03
Nelka18
witam wszystkich. wiem, że upłynęło dużo czasu od ostatniego wpisu, mimo to chciałabym odświeżyć ten temat.
obecnie jestem w trzeciej klasie technikum budowlanego. myślę nad studiowaniem budownictwa, jednak nie interesuje mnie raczej praca na budowie, nie zamierzam być pracownikiem fizycznym ani kierownikiem budowy. chciałabym uzyskać jakieś propozycje pracy (chodzi mi o wymienienie przykładowych stanowisk) związane z tym zawodem np. w biurach, urzędach, może jakieś sporządzanie kosztorysów - jakie mogą być specjalizacje związane z tym?
w moich planach jest UTP Bydgoszcz budownictwo, czy ktoś może jest w trakcie bądź ukończył tam studia? czekam na relacje i opinie.

(Odpowiedz cytując)    (Link do tej wypowiedzi)    (Zgłoś do usunięcia)
IP i czas połączenia logowane. [21601553]
[13.03.2015] 18:23
yyhy
na 1 roku jest matematyka 1 semstr pochodne calki liczby zespolone liczxby rzeczywiste macierze calki oznczone i nieoznaczone 2 semstr 1 roku calki podwojne potrojne równania rozniczkowe

IP i czas połączenia logowane. [21668218]
[13.03.2015] 18:25
kole
z geometryczne podstawy grafiki inżynierskiej to rzut rownolegly rzut mongea rzut doodatkowy rzut cechowany drogra z fizyki na początku wekotory iloczyn skalrny iloczyn wektorowy przesuwanie wektorow
z informatyki na urz praca w excel word na drugim semestrze 1 roku mechanika która sklada się ze statyka i kinematyka

IP i czas połączenia logowane. [21668223]
[13.03.2015] 18:28
kole
w drugim semestrze praca w autocadzie - rysowanie ze statyki ksiazka zylskiego z matmy etrapez

IP i czas połączenia logowane. [21668225]
[13.03.2015] 18:32
kole
książki wydane przez politechnikę rzeszowska można kupic w budynku politechniki elektrotechniki

IP i czas połączenia logowane. [21668229]
[23.11.2017] 17:33
[13.03.2015] 18:35
wfth
ze statyki plaski układ sil zbieżnych, podopora stała, podpora przesuwna ,utwierdzenie, dowolny plaski układ sil,z geometryczne podstawy grafiki inżynierskiej Januszewski Bogusław inne przedmioty to chemia( w laboratorium),geologia ,bhp

IP i czas połączenia logowane. [21668236]
[25.03.2015] 05:39
gQHtd7SG0  1CtYlbB8m85p@tlen.pl
Deadly accurate answer. You've hit the buyslele!

IP i czas połączenia logowane. [21686300]
[25.03.2015] 10:39
pMcrB4ny  5wBFbkeOVy@tlen.pl
Haha. I woke up down today. You've chreeed me up!

IP i czas połączenia logowane. [21686701]
[25.03.2015] 15:06
ohggii
Aby dobrze wybrać studia można wstępnie zapoznać się z ofertami pracy jakie są na rynku. Jakich ludzi szukają pracodawcy i jakie umiejętności są potrzebne by po studiach znaleźć pracę.
Znam fajną stronę, gdzie pracodawcy oferują wolne wakaty i stanowiska, które są potrzebne na rynku pracy
rekrutacyjnarewolucja.pl

IP i czas połączenia logowane. [21687123]
[20.05.2015] 18:07
jolka1budowlaniec
bla bla bla. studiuję budownictwo i jest to kierunek prosty, ale dla osób myślących. jestem po biol-chemie. nic ma co słuchać, że trzeba byc takim śmakim i owakim, żeby to studiować. wszystkiego da się nauczyć, ale trzeba używać mózgu. jeżeli ktoś nie pójdzie na budownictwo,tylko dlatego, bo ktoś mu powiedział to tamto czy siamto, to dobrze, że nie poszedł, bo głupków nikt tu nie potrzebuje. dobry budowlaniec, to taki, który ma PEWNĄ wiedzę, rozumie otaczający świat i nie zarzyna się na studiach. wszystkiego da się nauczyć, ale trzeba chcieć, a nie słuchać gamoni, którzy mówią, jak to trudno jest dostać pracę po budownictwie. w żadnej branży nie jest łatwo. ot co. a i jeszcze nadmienię, że budownictwo to mój drugi kierunek studiów-więc da się

IP i czas połączenia logowane. [21776080]
[09.07.2015] 12:50
kanalarz77
jolka1budowlaniec (15.05.2015.20 18:07):
bla bla bla. studiuję budownictwo i jest to kierunek prosty, ale dla osób myślących. jestem po biol-chemie. nic ma co słuchać, że trzeba byc takim śmakim i owakim, żeby to studiować. wszystkiego da się nauczyć, ale trzeba używać mózgu. jeżeli ktoś nie pójdzie na budownictwo,tylko dlatego, bo ktoś mu powiedział to tamto czy siamto, to dobrze, że nie poszedł, bo głupków nikt tu nie potrzebuje. dobry budowlaniec, to taki, który ma PEWNĄ wiedzę, rozumie otaczający świat i nie zarzyna się na studiach. wszystkiego da się nauczyć, ale trzeba chcieć, a nie słuchać gamoni, którzy mówią, jak to trudno jest dostać pracę po budownictwie. w żadnej branży nie jest łatwo. ot co. a i jeszcze nadmienię, że budownictwo to mój drugi kierunek studiów-więc da się

połykasz?

IP i czas połączenia logowane. [21861447]
[05.08.2015] 01:34
olga010101
Budownictwo tutaj http://www.wseiz.pl/pl/studia/wydzial-archit ektury/budownictwo tak, na innych uczelniach nie wiem. Uważam, że to świetny kierunek z 2 powodów - daje konkretny zawód i dobrze płatną pracę - oczywiście nie wiadomo jak długo.

IP i czas połączenia logowane. [21908334]
[29.01.2016] 20:42
kaczka_diwaczka
moim zdaniem lepiej studiować architekturę bo z tego większa kasa , no i o uprawnienia jest łatwiej
http://www.uprawnieniaarchitektoniczne.pl/

IP i czas połączenia logowane. [22173995]
[11.02.2016] 17:02
ziomussiek
Moim zdaniem jest to przyszlosciowe - zawsze bedzie sie cos budowac. Ja studiuje zaocznie, ale tylko dlatego, ze wole teorie od praktyki. Udalo mi sie zdobyc robote we wroclawiu, budownictwo amg group i jestem zadowolony. W praktyce mozna pojac duzo wieccej niz w samej teori

IP i czas połączenia logowane. [22191625]
[08.07.2016] 23:16
adaskojurki
Jestem zdania że budownictwo zawsze będzie kierunkiem na topie http://www.wseiz.pl/pl/studia/wydzial-archit ektury/budownictwo , który zapewni chleb w domu. Ludzie zawsze będą budować. Trzeba się tylko do tych studiów przyłożyć .

IP i czas połączenia logowane. [22372015]
[11.07.2016] 13:05
aniaklis
Myślę że to jest, był i będzie zawsze kierunek na czasie . Ta uczelni m bardzo ciekawe propozycje może akurat coś podpasuje http://www.wseiz.pl/pl/studia/wydzial-archit ektury/budownictwo .

IP i czas połączenia logowane. [22374455]
[11.07.2016] 13:07
mierniczy budowniczy
Tylko nie pchajcie się na kierownika budowy. To najbardziej upierrdliwa funkcja w budownictwie. Odpowiada za wszystko jak dowódca kompanii w wojsku.

IP i czas połączenia logowane. [22374459]
[08.08.2016] 10:12
Ann97
wiesiu222 (07.09.2007.09 18:58):
studiuje budownictwo na UTP i nie jest łatwo.
Witam w tym roku właśnie wybieram się na budownictwo na UTP tylko nie wiem czy to dobry pomysł bo jestem po klasie biologiczno chemicznej i nie wiem czy nie będę miła braków bo miałam tylko podstawy matematyki i 1 rok fizyki. Ogólnie nigdy nie miałam problemu z matematyką ani fizyka ale boję się czy dam radę na ten uczelni.

IP i czas połączenia logowane. [22406108]
[08.08.2016] 12:10
No ale
nie każdy nadaje się na studia techniczne, a na jakiekolwiek budownictwo (ogólne lub specjalne) szczególnie. Jeśli ktoś nie rozumie pracy konstrukcji, nie rozumie instrukcji obsługi urządzenia technicznego, nie potrafi wykonać prostej naprawy, nie umie rysować, to niech się nie pcha na inżyniera. Przy zwiększonym wysiłku może te studia skończyć, ale co to będzie za inżynier...

IP i czas połączenia logowane. [22406197]
[12.08.2016] 12:17
tomek_w
Jeśli widzisz się w tej branży to próbuj, nic nie tracisz. Mnie w sumie odkąd pamiętam to interesowało, dlatego po maturze poszedłem na studia związane z budownictwem. Teraz w październiku zacznę już trzeci rok na budownictwie ogólnym na Chodkowskiej w Warszawie. Studia są ok, czasem za dużo nauki, ale za to jest też sporo zajęć praktycznych.

IP i czas połączenia logowane. [22409986]
[28.10.2016] 13:27
kasiuka123
sama skończyłam i był ta największy błąd. główny powód niskie zarobki, mało wręcz brak ofert bracy, najgorsze ze pracodawca o tym wie i proponuje Ci grosze. Często po studiach ludzie w celu zdobycia doświadczenia pracują za darno, to jest absurd! studia budownictwa nie sa tego warte, i jeszcze później egzamin na uprawnienia który kosztuje kilka tysięcy i skad na to wziąć pieniądze

IP i czas połączenia logowane. [22496510]
[10.11.2016] 16:55
Alvin78
Fajny kierunek i dość łatwo jest potem znaleźć pracę. Jak jeszcze sam przysiądziesz i się będziesz doszkałam z neta lub książek (polecam literaturę wyd. Polcen -https://polcen.com.pl/kategoria/12/0/ogolnob udowlane/ ), do tego będziesz gdzieś dorabiał na budowach i dają ci referencje to sukces gwarantowany. Warto też rozważyć własną firmę budowlaną - jest ich wiele, ale robota zawsze się znajdziesz.

IP i czas połączenia logowane. [22513381]
[04.01.2017] 18:42
remekss
W branży sporo się dzieje co widać np. po newsach na http://www.inzynieria.com Kierunek z perspektywą ale wydaje się być trudny?

IP i czas połączenia logowane. [22587600]
[06.01.2017] 23:46
Olek92222
Kredyty firmowe do 500 000 zł, Minimum formalności, udokumentowane dochody firmy. Udzielamy każde leasingu i kredytów gotówkowych, mieszkaniowych dla osób indywidualnych do 200 000 zł. Zapraszam Olek 668 810 547

IP i czas połączenia logowane. [22590532]
[07.01.2017] 11:56
w dupie z twoją lichwą
i z tobą. Wypierrdalaj!

IP i czas połączenia logowane. [22590838]

1 «   7 8 9 Strony tematu:
 » Odpowiedz na ten temat