o2.pl forum.o2.pl
poczta.o2.pl
E-mail 20GB
Pudelek.pl - plotki, zdjęcia, sensacje
Pudelek
Wrzuta.pl - video, muzyka, mp3
Wideo+mp3
Login: @o2.pl Hasło:
  Strona główna» forum Zwierzęta
 » Odpowiedz na ten temat

sterylizacja suki - czy to groźne??

[05.08.2007] 23:39
Nikona
Moja suczka ostatnio zachorowała na ropomacicze miała operacje i jest teraz bardzo słaba.Jest 2 dni po operacji i bardzo się martwie o nią, nie chce jeść tylko pije, czaem wymiotuje i nie siusia.BOje się, że stanie się z nią coś złego. Moze ktoś wie czy to normalne???

(Zgłoś do usunięcia)
IP i czas połączenia logowane.
[19.01.2009] 11:20
collie2
emtea73 (07.08.15 13:36):
choroba Twojej pupilki i jej zły stan po zabiegu wynika właśnie z tego, że suka nie została na czas wysterylizowana (zabieg najlepiej wykonać 2 miesiące po pierwszej cieczce), kiedy była w pełni zdrowa - wtedy rekonwalescencja po zabiegu sterylizacji przebiega szybko i bez powikłań, a sama sterylizacja bardzo skutecznie zabezpiecza sukę przed bardzo poważnymi chorobami - takimi jak ropomacicze właśnie, nowotwory narządów rodnych i gruczołów mlekowych.

To wszystko prawda, ale nie ma róży bez kolców. Kastracja suki - a tym jest z reguły sterylizacja jej - powoduje zaburzenie równowagi hormonalnej w organizmie. A hormony płciowe służą nie tylko do prokreacji - oddziałują na cały organizm. Jednym z przejawów braku równowagi hormonalnej u wysterylizowanych suk jest tendencja do tycia - trzeba pilnować psiego menu. Jednak dużo bardziej dolegliwym - i dla suki i dla jej właściciela - jest możliwość pojawienia się tzw. syndromu pokastracyjnego, czyli problemów z nietrzymaniem moczu. Suka siusia normalnie, ale oddaje mocz mimowolnie w czasie odpoczynku lub snu. Innymi słowy, jak to się mówi, popuszcza. A leczenie tej przypadłości jest długie i może trwać już przez całe sucze wysterylizowane życie. Nie odszczekuję pomarańczowym kundlom!

(Odpowiedz cytując)    (Link do tej wypowiedzi)    (Zgłoś do usunięcia)
IP i czas połączenia logowane. [14219135]
[19.01.2009] 14:30
collie2
Aha, i jeszcze jedno:

emtea73 (07.08.15 13:36):
bo choroba Twojej pupilki i jej zły stan po zabiegu...

To nie jest zabieg! To jest bardzo trudna i ciężka dla suki OPERACJA!
Ze wszystkimi tego konsekwencjami, wiążącymi się ze skomplikowaną operacją chirurgiczną. Nawet jeśli suka młoda i zdrowa. To nie jest prosty zabieg, jak nie przymierzając... kastracja samca. Nie odszczekuję pomarańczowym kundlom!

IP i czas połączenia logowane. [14220045]
[19.01.2009] 17:48
smutne dziewczę
Proponowałabym spojrzeć na datę wątku

IP i czas połączenia logowane. [14221262]
[19.01.2009] 19:02
collie2
smutne dziewczę (09.01.19 17:48):
Proponowałabym spojrzeć na datę wątku

Gdyby wszystkie posty-wpisy na Forum miały spełniać tylko rolę doraźnej pomocy - takiego wirtualnego pogotowia ratunkowego, to oczywiście forum by się nie nazywało forum, ale Poradnik Domowy. A pojawiają się tu wciąż nowi miłośnicy zwierzaków wszelakich i klikają sobie po wątkach w dziale "Zwierzęta" nie z konkretnej potrzeby, ale po prostu z ciekawości. A nigdy nie wiadomo, co kiedy - jaka informacja dotycząca naszych przyjaciół na czterech łapach, wyczytana nawet w nowo-starym wątku, może się akurat nam przydać dzisiaj, czy jutro. Nie odszczekuję pomarańczowym kundlom!

IP i czas połączenia logowane. [14221788]
[02.10.2014] 14:26
[10.06.2011] 08:34
Bora13.07.09-09.06.11
A mój piesek, malutki pudelek toy , który za miesiąc miałby dwa lata wczoraj umarł.Jest to kara za ingerencję w nature i za to,że jesteśmy wygodni bo nie chce nam się jej pilnować podczas cieczki.NIE RÓBCIE TEGO.

IP i czas połączenia logowane. [18472309]
[14.06.2011] 19:31
olka...loove dogs!!!!
JA JADĘ Z RODZICAMI W PIĄTEK(CZIŚ JEST WTOREK)DO WETERYNARZA WYSTERLIZOWAĆ MOJĄ PSINKĘ,ONA ,MA JUŻ 8 LAT;(ALE WETERYNARZ POWIEDZIAŁ ŻE TO NIE STARY PIES,TYLKO W ŚREDNIM WIEKU,I PROSZĘ O ODPOWIEDŻ CZY MOŻE JEJ SIĘ COŚ STAĆ?!ODPISZCIE,DZIĘKUJE.

IP i czas połączenia logowane. [18488823]
[15.06.2011] 13:50
lithuania
Zawsze istnieje możliwość komplikacji, ale jeśli lekarz jest doświadczony i prawidłowo przeprowadzi operację, po której suczka będzie miała zapewnioną opiekę, nic nie powinno się jej stać. Potem musicie na nią uważać, póki rany pooperacyjne się nie zagoją. Możecie jej również podawać odpowiednie preparaty witaminowe, tak, żeby szybko wracała do sił, np. Beaphar (jest dostępny na krakvet.pl)

IP i czas połączenia logowane. [18491360]
[20.01.2013] 17:46
gogolina
Witam
Moja sunia, ma 1 rok, po pierwszej cieczce, 11 kg wagi, miała sterylizację 16 stycznia 2013. Około godziny 20,30 wróciła do domu bidulka. Narkoza działała jeszcze i miała zamuła Pierwszy mocz oddała w posłanie- specjalnie przygotowane. Później mąż na rękach wyniósł ją w nocy na siku. Na dworze odżyła i ledwo ją złapał-łobuza jednego. Rano jeszcze lekki zamuł a potem ADHD. Masakra wręcz. Wizyta u weta po antybiotyk. Stwierdził, że szwy są bardzo mocne, więc odetchnęłam z ulgą. Trzeba pilować coby nie lizała rany, oczywiście dostała specjalny kubraczek od weta, w którym stoi jak posąg. Nie lubi ciuszków Na trzeci dzień miała lekki wysięg z rany. Byłam zła na siebie i weta, bo szkoda mi było łobuza. Ale troszkę poczytałam i przyłożyłam jej na moment wacik z rivanolem kupiłam też specyfik do odkażania ran w aptece octenisept. Też na moment się przykłada. Rano rana sucha. Dzisiaj była u weta po antybiotyk i potwierdział, że dobry jest rivanol i że goi się świetnie. Jedyne co mi się nie podoba to to, że wet twierdzi że po dwóch dniach tabletki przeciwbólowe nie potrzebne są. Niby znajomi to przeszli i nie zauważyli u swoich suń bólu.. Pewnie dlatego ma ADHD Ja i tak daje jej jedną tabletkę przeciwbólową dziennie. Pewnie wet wie co robi ale wiadomo jak to włąściciele psów Ogólnie bardzo dobry weterynarz, ma podejście do psów. I nie leci na kasę. Zapłaciłam 227 zł za sterylizację w Choszcznie - zachodniopomorskie. Jutro piąty dzień zobaczymy co będzie.

IP i czas połączenia logowane. [20161393]
[30.01.2013] 15:59
czarna.mary
Sterylizacja suczki u dobrego weterynarza nie jest groźna, a czasami jest wręcz wskazana. Moja psinka miała początek ropomacicza i gdybyśmy jej nie wysterylizowali pewnie nie byłoby jej już dzisiaj z nami . Jest to wprawdzie kilka dni cierpienia dla psa, ale warto to przemyśleć.

IP i czas połączenia logowane. [20191248]
[05.03.2013] 16:08
gogolina
Witam, moja Safcia miała sterylkę w lutym, była po pierwszej cieczce i miała już ponad rok. Zabieg był o godz. 18.00, po 20.00 była w domu. Nietomna oczywiście Położona została na specjalnym posłaniu-bo może zrobić siku bezwiednie, co też uczyniła. Chochoł szalał już na drugi dzień, ale trzeba było ją przytemperować. Na szczęście weterynarz dał jej mocne szwy - rozpuszczalne. Wszystko się dobrze zagoiło i jest teraz super.

IP i czas połączenia logowane. [20290794]
[25.03.2013] 16:50
tosiula
mojej suni sterylizacia po ropomaciczu przedluzyla zycie o 2 lata
mam druga z adopcj po sterylizacj tez nie trzyma moczu czy to sie nasila z wiekiem psa?

IP i czas połączenia logowane. [20350458]
[20.03.2014] 18:57
Nokiloa
Sporo o sterylizacji możesz wyczytać na tym forum: http://www.mojpies.com/
Zresztą z każdym problemem z psem możesz się tam zwrócić.

IP i czas połączenia logowane. [21098561]
[21.03.2014] 08:25
spieprzaj reklamiarzu
Won razem ze swoją badziewną stronką, na która nawet pies z kulawą nogą nie zagląda.

IP i czas połączenia logowane. [21099202]

» Odpowiedz na ten temat