o2.pl forum.o2.pl
poczta.o2.pl
E-mail 20GB
Pudelek.pl - plotki, zdjęcia, sensacje
Pudelek
Wrzuta.pl - video, muzyka, mp3
Wideo+mp3
Login: @o2.pl Hasło:
  Strona główna» forum Moje wrażenia z...
 » Odpowiedz na ten temat

Co można zabrać do bagażu podręcznego do samolotu?

1 2 3
[22.07.2007] 11:31
Dżoana_89
Wybieram się samolotem do Turcji, ale nie wiem co można zabrać do bagażu podręcznego do samolotu. Czy jest możliwość zabrania jakiejś wody mineralnej, ewentualnie czegoś do jedzenia. Proszę o pomoc. Świat jest ok. To ludzie psują mu opinię.

Każdego poranka dostajemy szansę na nowe życie i od nas zależy, czy zaświeci słońce.

(Zgłoś do usunięcia)
IP i czas połączenia logowane.
[23.07.2007] 15:35
mimkaa
ja tam mialam i picie i jedzenie i nikt mi uwago nie zwrocil.

wiem ze nie mozna zabierac ostrych rzeczy takich jak pilnik, nozyczki etc. (ja musialam wyrzucic do specjalnego kosza) Ogolem to nie ma jakis surowych zasad, zreszta na lotnisku co krok sa tablice z info co mozna a co nie mozna wniesc na poklad

(Odpowiedz cytując)    (Link do tej wypowiedzi)    (Zgłoś do usunięcia)
IP i czas połączenia logowane. [10849241]
[24.07.2007] 16:12
lul
Cytat ze strony Lotu (http://www.lot.com/Portal/PL/aspx/Content__B aggage_Information.aspx )
"Pasażerom wolno zabierać ze sobą jedynie niewielkie ilości artykułów w płynie w bagażu podręcznym, w opakowaniach jednostkowych o maksymalnej pojemności 100 ml. Opakowania należy umieścić w jednej przezroczystej torebce plastikowej z możliwością wielokrotnego zamykania. Jeden pasażer może przewozić nie więcej, niż jeden litr płynu

Artykuły w płynie obejmują:

*
woda i inne napoje, zupy, syropy;
*
kremy, toniki i olejki;
*
perfumy;
*
aerozole;
*
żele, włącznie z żelami do włosów i pod prysznic;
*
zawartość pojemników pod ciśnieniem, włącznie z pianką do golenia, innymi piankami i dezodorantami ;
*
pasty, włącznie z pastą do zębów;
*
mieszanki substancji płynnych i stałych;
*
tusz do rzęs;inne przedmioty o podobnej konsystencji. "

IP i czas połączenia logowane. [10858773]
[24.07.2007] 16:14
lul
Dodam ze lecialam ostatnio 12.07 i te przepisy byly przestrzegane (przynajmniej Krakowie) nie tylko dla Lotu, ale takze dla tanich linii lotniczych

IP i czas połączenia logowane. [10858785]
[24.07.2007] 16:59
ina_wiosenna
NA LOTNISKU W WARSZAWIE WSZYSTKIE PRZEPISY SA PRZESTRZGANE, NAJLEPIEJ JUZ PO ODPRAWIE WEJSC DO BALTONY I KUPIC SOBOE COS DO PICIA, GDZIE PAKUJA TOWAR W PLASTIKOWA TOREBKE KTORA MOZNA OTWORZYC DOPIERO W SAMOLOCIE. A WPODRECZNYM TO NALEPIEJ IEC APARAT TEL, FOT. KAMERE ALE NIE PERFUMY DEZODORANTY CZY PASTE DO ZEBOW ZABIERAJA

IP i czas połączenia logowane. [10859268]
[02.10.2014] 06:22
[30.07.2007] 00:35
lazik
Posłuchajcie wszystko co jest płynem, żelem, aerozolem, kosmetykiem i jest w opakowaniu ktore ma powyzej 100 ml jest niewpuszczane na poklad. www.laziki.pl

IP i czas połączenia logowane. [10904611]
[09.04.2009] 08:32
Ryba-14
Jeśli artykuły w płynie zostały zapakowane w specjalną zapieczętowaną torebkę, nie należy jej otwierać przed kontrolą, gdyż z przeciwnym wypadku jej zawartość może zostać skonfiskowana w punkcie kontroli (Osoby podróżujące tranzytem przez lotniska krajów UE nie powinny otwierać takich torebek przed kontrolą na lotnisku transferowym lub ostatnim lotnisku transferowym jeśli jest ich więcej niż jedno).

powyzej wycinek ze strony LOT -ale ja w zeszlym roku wracalam z Afryki i w Amsterdamie odebrali mi caly alkohol kupiony i zapakowany w ten sposob jeszcze w sklepie wolnoclowym w Afryce. Innym Polakom skonfiskowali alkohol kupiony w Meksyku- i na nic zdaly sie nasze protesty ze przeciez jest zapakowany w specjalne torebki. Ich odpowiedz to 100 ml -i koniec ;((

IP i czas połączenia logowane. [14677719]
[16.06.2009] 21:48
okej/nie za dobrze
Ja leciałam dwa razy samolotem teraz lece trzeci i za pierwszym w warszawie wszystko okej, za drugim za granicą już gorzej całą mnie przetrzepali ja tam napojów radze nie brać.. perfumy itp. teraz już nic nie kupuje no chyba że po przejściu tam to spoko

IP i czas połączenia logowane. [15066435]
[27.10.2009] 19:09
malysobolek
Ja również lecąc z żoną mieliśmy przesiadkę w Amsterdamie. Mieliśmy zakupione 3 x 0.5 l
Żubrówki, zapakowane w specjalną torbę ze strefy wolnocłowej na Okęciu. Przy odprawie na samolot docelowy w Amsterdamie nie pozwolono nam tego wnieść do samolotu. Po sprzeciwie
Kobieta zawołał drugą która z krzykiem zabrała nam torbę i powiedziała, że towar musi być zakupiony na lotnisku w Amsterdamie. Bardzo nas to zabolało tym bardziej, iż inni pasażerowie mieli również po kilka butelek zapakowanych alkoholi, lecz faktycznie zakupionych na lotnisku w Amsterdamie.
Po dotarciu do celu podróży wysłałem zapytanie do Urząd Lotnictwa Cywilnego w Warszawie
czy słusznie zostaliśmy tak potraktowani, ku memu zaskoczeniu Pani odpowiedziała, że nie.
Cytuję:
„W odpowiedzi na Pana zapytanie z dnia 7 października br. przesłane do Urzędu Lotnictwa Cywilnego uprzejmie informuję, że zgodnie z rozporządzeniem Komisji (WE) Nr 820/2008 z dnia 8 sierpnia 2008 roku ustanawiającym środki w celu wprowadzenia w życie wspólnych podstawowych norm ochrony lotnictwa na pokład statku powietrznego można wnieść płyn, który został zakupiony m.in.:
1) w strefie operacyjnej lotniska za punktem kontroli kart pokładowych, w sklepach podlegających zatwierdzonym procedurom bezpieczeństwa w ramach programu ochrony portu lotniczego, pod warunkiem, ze płyn zapakowany jest w torbie zabezpieczonej przy użyciu plomb umożliwiających łatwe stwierdzenie jej naruszenia, a pasażer przedstawi odpowiedni dowód jego zakupu w danym porcie lotniczym z tego samego dnia, lub
2) w strefie zastrzeżonej lotniska, w sklepach podlegających zatwierdzonym procedurom bezpieczeństwa w ramach programu ochrony portu lotniczego, lub
3) w innym porcie lotniczym Wspólnoty, pod warunkiem, że płyn zapakowany jest w torbie zabezpieczonej przy użyciu plomb umożliwiających łatwe stwierdzenie jej naruszenia, a pasażer przedstawi odpowiedni dowód jego zakupu z tego samego dnia w strefie operacyjnej owego lotniska.

W związku z powyższym sugeruję Panu zwrócenie się do zarządzającego lotniskiem w Amsterdamie w celu wyjaśnienia zaistniałej sytuacji.
Dlatego postaram się zrobić tak jak mi zasugerowano, nie wiem z jakim skutkiem ale będę próbował
Chociaż po to żeby więcej inni nasi obywatele nie byli traktowani jak ludzie z trzeciego świata.
Aby rozwiać wątpliwości niektórych czytelników dlaczego aż 3 butelki – po prostu jechaliśmy do trójki mego starszego rodzeństwa które nie było dawno w kraju .
Może znajdzie się jeszcze ktoś kto miał podobne problemy i może wspólnie złożyć taki protest.
Z tego, co udało mi się znaleźć w Internecie na złożenie skargi do władz lotniska pasażerowie mają 2 lata.

IP i czas połączenia logowane. [15699040]
[27.10.2009] 19:10
malysobolek
Jeżeli ktoś potrzebuje tego rozporządzenia w języku angielskim proszę o konktakt

IP i czas połączenia logowane. [15699046]
[10.12.2009] 20:01
Nicol82
Mam pytanie.
1. Czy jeśli mam perfumy w domu, moje kilka butelek, to mogę je zabrać ze sobą do Kanady, czy mi je skonfiskują?;/
2. Ile mogę wziąć bagażu z kilogramach?
3. Ile kosztuje dokupienie nadbagażu?
To dla mnie bardzo ważne, proszę odpiszcie, niedługo wyjeżdżam.

IP i czas połączenia logowane. [15923025]
[18.12.2009] 15:22
okeytravel.pl
Nicol82 (09.12.10 20:01):
Mam pytanie.
1. Czy jeśli mam perfumy w domu, moje kilka butelek, to mogę je zabrać ze sobą do Kanady, czy mi je skonfiskują?;/
2. Ile mogę wziąć bagażu z kilogramach?
3. Ile kosztuje dokupienie nadbagażu?
To dla mnie bardzo ważne, proszę odpiszcie, niedługo wyjeżdżam.

1) Jesli chodzi o perfumy, kosmetyki oraz roznego typu zele, kremy itd radzimy spakowac do bagazu glownego. Do bagazu podrecznego mozna zabrac co najwyzej 1 litr (lacznie) plynow (w tym rowniez zeli, kremow itp), jednakze w buteleczkach po 100 ml kazda. Jesli przewozi Pani plyny w bagazu podrecznym nalezy zabezpieczyc je zamknietej przezroczystej torebce (dostepne na lotniskach). Przy przewozeniu w bagazu glownym - nalezy pamietac aby zabezpieczyc je przed rozlaniem,

2) bagaz dozwolony obecnie przy przelotach do USA, Kanady to 2 sztuki po 23 kg (ale nalezy uwazac niektore linie wprowadzily oplaty za druga sztuke bagazu, w zaleznosci od lini jest to 50 USD lub 50 EUR). Nalezy pamietac iz na lotnisku waza kazda walizke oddzielnie i w przypadku kiedy jedna walizka bedzie wazyc np 20 a 25 kg zostaniemy poproszeni o przepakowanie sie tak aby kazda walizka miala po max. 23 kg lub zaplacimy za 2 kg nadbagazu. Oczywiscie do tego mozna zabrac bagaz podreczny do 5 kg.

3) co do opaltza nadbagaz... no coz lepiej go neimiec, niestety przy przelotach do USA i Canady sa dosc wysokie. Zaleza oczywiscie od konkretnych lini ale wyliczane sa za kilokram oraz dodatkowa sztuke bagazu (nalezy pamietac iz przewoznicy maja prawo odmawic bagazu gdzie \"walizka\" wazy ponad 32 kg, w takim przypadku bedzie trzeba przepakowac sie do kolejnej walizki - i neistety poniesc oplate zarowno za dodatkowe kilogamy jak i dodatkowa walizke).
Bilety Lotnicze, Hotele, ubezpieczenia, wynajem samochodu

Biuro Podróży OkeyTravel.pl
tel.+48 12 443 19 35
fax. + 48 12 443 19 36
biuro@okeytravel.pl

Mamy rowniez oddzialy w:

Poznaniu, Warszawie, Rzeszowie

Odwiedz nasza strone internetowawww.okeytravel.pl

IP i czas połączenia logowane. [15960085]
[07.01.2010] 21:01
Madiuchna.xd.
Hey. ja mam jeszcze takkie pytanie. lecę po raz pierszy samolotem i mam parat na zębach moja kuzynka kochana xd mnie straszy że może mi to zapikać czy to prawdaa?xD

IP i czas połączenia logowane. [16062647]
[25.01.2010] 19:22
Sokol77726
Niedlugo lece do polski mam pytanie czy w bagazu podrecznym moge miec laptopa i konsole play station, biorac pod uwage ze wszystkie kable bede mial w duzym bagazu. prosil bym o szybka odpowiedz.

IP i czas połączenia logowane. [16159114]
[03.02.2010] 15:55
Tinki1988
Jak to co - bagaż podręczny musi się mieścić w takim specjalnym koszyku na lotnisku. No i nie możesz przewozić płynów, ani żadnych ostrych narzędzi. Ale nie powinieneś mieć problemów, jeśli czegoś nie można zabrać, to na kontroli Ci to po prostu wywalą z torby, z podręcznego Kto jada sałatki, ten piękny i gładki

IP i czas połączenia logowane. [16208249]
[22.02.2010] 20:28
loara85
Bagaż podręczny jest bardzo dokładnie sprawdzany, więc nie ma co liczyć na to, że się przemyci jakiś pilniczek. Moja znajoma pozbyła sie w ten sposób bardzo drogich perfum. No niestety, ale trzeba sie mocno zastanowić nad tym co sie bierze do bagażu podręcznego.

IP i czas połączenia logowane. [16301552]
[16.03.2010] 15:46
fantasticforce
fantasticforce (10.03.16 15:44):
na stronie ulc można odnaleźć dokładną liste przedmiotów, które można zabrac na pokład samolotu. Lista ta precyzuje także to czego nie można zabrać lub w jakim bagażu przechowywać taki przedmiot.
http://www.chcebilet.pl/bilety-lotnicze ,poradniki,p,83,82,jakie-przedmioty-mozna-zabrac-na-pokl ad-samolotu.html

a to jest poprawny link: Co można zabrać na pokład samolotu

IP i czas połączenia logowane. [16403984]
[16.03.2010] 15:48
fantasticforce
fantasticforce (10.03.16 15:46):
fantasticforce (10.03.16 15:44):
na stronie ulc można odnaleźć dokładną liste przedmiotów, które można zabrac na pokład samolotu. Lista ta precyzuje także to czego nie można zabrać lub w jakim bagażu przechowywać taki przedmiot.
http://www.chcebilet.pl/bilety-lotnicze ,poradniki,p,83,82,jakie-przedmioty-mozna-zabrac-na-pokl ad-samolotu.html

a to jest poprawny link: Co można zabrać na pokład samolotu

co można zabrac na pokład samolotu

IP i czas połączenia logowane. [16403996]
[15.04.2010] 18:20
nieznajoma006
a czy można przewieść jakieś tabletki??

IP i czas połączenia logowane. [16539669]
[02.07.2010] 11:19
ziom54
jak w tamtym roku ja,babcia i mama lecieliśmy do Holandii to wyżócili babci sok z czarnej porzeczki

IP i czas połączenia logowane. [16869516]
[02.07.2010] 15:19
krzysztof70
loara85 (10.02.22 20:28):
Bagaż podręczny jest bardzo dokładnie sprawdzany, więc nie ma co liczyć na to, że się przemyci jakiś pilniczek. Moja znajoma pozbyła sie w ten sposób bardzo drogich perfum. No niestety, ale trzeba sie mocno zastanowić nad tym co sie bierze do bagażu podręcznego.
Wszystko zależy od szczęścia tak naprawdę... Nieraz latałem i dużą pianką do golenia i surowa szynką (a wiadomo, że oficjalnie nie można...). Niestety czasem się zdarzyło, że plecak trzeba było otworzyć no i wtedy zabrali mi piankę np.
Lepiej po prostu nie zabierać nic z czym trudno byłoby się w razie czego rozstać...

IP i czas połączenia logowane. [16870367]
[09.11.2010] 12:41
renwia  renwia5858@tlen.pl
Witam lece samolotem po raz pierwszy i prosze o lnformacje co do bagazu podrecznego ,czy mozna zabrac do samolotu aparat fotograficzny i kamere ,lece bez bagazu głownego.Prosze o pomoc

IP i czas połączenia logowane. [17397792]
[08.12.2010] 15:58
czajkamadzia
jamam proste pytanie, czy moge zabrac do bagazu podrecznego artykuly spozywcze, a dokladniej slodycze, jak czekolada, cukierki, czy ciastka?

IP i czas połączenia logowane. [17530892]
[08.12.2010] 23:14
vilkowy
czajkamadzia (10.12.08 15:58):
jamam proste pytanie, czy moge zabrac do bagazu podrecznego artykuly spozywcze, a dokladniej slodycze, jak czekolada, cukierki, czy ciastka?
Jasne, że możesz, ale nie napoje.
Tak dla przestrogi - należy uważać na nadbagaż. Na Kanarach zapłaciłem 8 euro za kilogram.
Jeszcze jedna przestroga - uważajcie na laptopa. Jeśli nie umiecie wyjąć z niego akumulatora, to zostanie skonfiskowany. Mnie po dłuższej manipulacji udało się go wyjąć i pokazać, że tam niczego podejrzanego nie było. http://www.youtube.com/watch?v=u8XgBb_nFSY

IP i czas połączenia logowane. [17533203]
[13.12.2010] 10:59
tripsta.pl
czajkamadzia (10.12.08 15:58):
Hej Madzia Oczywiście, że możesz zabrać ze sobą słodycze. Problem jest tylko w przypadku napojów, które musisz przewozić w specjalnych 100 ml butelkach. Możesz je kupić w strefie bezcłowej, zanim wsiądziesz do samolotu. Ola http://www.tripsta.pl

IP i czas połączenia logowane. [17553272]
[30.12.2010] 15:51
Guziec
Witam,
niedługo lecę z Pyrzowic przez Dortmund do Luton(takie kombinacje z uwagi na ceny) i mam pytanie odnośnie alkoholi zakupionych w sklepie wolnocłowym.
W świetle tego co cytuje malysobolek zgodnie z prawem mogę kupić alkohol w wolnocłowym na Pyrzowicach i o ile będzie on odpowiednio zapakowany(plomby itd.) to powinien przejść kontrolę na każdym innym lotnisku tranzytowym w UE. Jednak przykład z Amsterdamu temu przeczy. Chciałem się więc spytać, czy ktoś ma informacje jak to wygląda na lotnisku w Dortmundzie? Czy uda się(zgodnie z prawem) wejść z takim alkoholem na pokład samolotu czy też zostanę potraktowany jak malysobolek w Amsterdamie? Ktoś ma jakieś doświadczenia z Dortmundu? malysobolek, czy mógłbyś zgodnie z zapowiedzią podać jakiś link albo przesłać to rozporządzenie w j.angielskim? Z góry dzięki, pozdrawiam.

IP i czas połączenia logowane. [17630326]
[01.02.2011] 22:05
Barek88
Praktycznie wszystko poza ostrymi narzędziami i bronią palną Aha a co do jedzenia to suchy prowiant jak najbardziej ale np jak planujecie zabrać kabanosy to jedynie hermetycznie zamknięte http://www.dyskrecja.pl/

IP i czas połączenia logowane. [17785053]
[13.02.2011] 17:26
Efiiiiiiiiiiii
Witam. A mogę zabrać susarkę do podręcznego?
pozdrawiam Efi

IP i czas połączenia logowane. [17834864]
[13.02.2011] 17:28
Efiiiiiiiiiiii
Suszarkę, oczywiście

IP i czas połączenia logowane. [17834874]
[15.02.2011] 16:58
tripsta.pl
Suszarkę teoretycznie można, ale w praktyce zależy to od obsługi.
Jeżeli np. ma ona metalową obudowę to na pewno będzie pikać na bramce, wtedy możesz zostać poproszona o pokazanie bagażu.
Dla bezpieczeństwa i wygodny zapakowałabym do bagażu głównego Pzdr,
Ola http://www.tripsta.pl

IP i czas połączenia logowane. [17843748]
[17.03.2011] 12:20
Gościu
szukam szukam i nie moge znaleść czy nikt nie zapyta o naj ważniejsze ile mozna zabrac papierosów na pokład samolotu....

IP i czas połączenia logowane. [18149077]

1 2 3
 » Odpowiedz na ten temat