o2.pl forum.o2.pl
poczta.o2.pl
E-mail 20GB
Pudelek.pl - plotki, zdjęcia, sensacje
Pudelek
Wrzuta.pl - video, muzyka, mp3
Wideo+mp3
Login: @o2.pl Hasło:
  Strona główna» forum Historia
 » Odpowiedz na ten temat

Płk Kukliński - bohater czy zdrajca?

1 2
[18.07.2007] 16:01
gregrog
Co sądzicie o działalności pułkownika? "Those who know when to fight and when not to fight are victorius"
Sun Tzu, The Art of War

(Zgłoś do usunięcia)
IP i czas połączenia logowane.
[19.07.2007] 08:21
rama24
Bohater!Byl gotow narazic swoja rodzine,swoje zycie,ciepla posadke....Stanal po stronie wolnosci(USA),nasze wladze po stronie zniewolenia(dyrektywy z Moskwy).

(Odpowiedz cytując)    (Link do tej wypowiedzi)    (Zgłoś do usunięcia)
IP i czas połączenia logowane. [10816226]
[19.07.2007] 09:57
gregrog
POLAK102 (07.07.19 00:38):
ZDRAJCA, ZDRAJCA, ZDRAJACA

Może rozwiniesz? "Those who know when to fight and when not to fight are victorius"
Sun Tzu, The Art of War

IP i czas połączenia logowane. [10816768]
[19.07.2007] 14:05
widiowy7
Z dzisiejszej perspektywy był bohaterem,lecz w czasach w których działał robił to przeciwko nam(amerykanie lepiej wiedzieli gdzie umieścić swoje atomówki)

IP i czas połączenia logowane. [10818825]
[19.07.2007] 20:14
jowak
Prawda zwykle leży posrodku więc ani bohater ,ani zdrajca ,ale mimo to cene zaplacil bardzo wysoka ,bo choc mógł sie dorobic jakiegos statusu majątkowego w USA a I TU BIEDY NIE klepał ,to stracił w niewyjasnionych okolicznościach dwoch synów

IP i czas połączenia logowane. [10821363]
[28.03.2017] 04:23
[20.07.2007] 20:33
l_o_l
Szpieg to szpieg
Napewno nie bohater zdradzil to co przysiegał i narazil Polske ( pomijam armie ale ludnosc na masakre w przypadku konfliktu ze strony USA).
Dla amerykanów moze i był bohaterem ale szpiedzy to taka profesja jak prostytucja a kto apoteozuje prostytutki? Nawet ich klieci sa dalecy od tego bo zawsze sie nowy towar pojawi .
To ze mu synów zabili no cóz takie sa zasady gry wiedzial to jest jak jazda po pijanemu wiesz co ci grozi a i tak idioci sie znajda co to zrobia czy sko@@@ do wody.
Nie jest mi szkoda kolesia bo sie zeszmacil i dobrze ze zaplacil za to szkoda mi tylko tych którzy go bronia bo to swiadzy o ich dwólicowosci i bardzo bardzo luznym podejsciem do tematu.

Na marginesie w Polskiej historii kupa jest takich kwiatków jak kukliński którzy zamiast potepienia czy napietnowania zostali wbieleni a ich czyny przedstawiono jako pozytywy.

IP i czas połączenia logowane. [10829831]
[20.07.2007] 20:34
l_o_l
rama24 (07.07.19 08:21):
Bohater!Byl gotow narazic swoja rodzine,swoje zycie,ciepla posadke....Stanal po stronie wolnosci(USA),nasze wladze po stronie zniewolenia(dyrektywy z Moskwy).

IP i czas połączenia logowane. [10829840]
[20.07.2007] 20:37
l_o_l
l_o_l (07.07.20 20:34):

ALE TY MASZ WYPRANE W GLOWIE
wolnosc USA napadli jugoslawie i irak nic nie udowodnili a w imie tzw. demokracji morduja ludzi tak jak kiedys w wojnach krzyżowych no chyba ze wdłóg cieb ie wszytko jest ok

IP i czas połączenia logowane. [10829851]
[20.07.2007] 23:09
gregrog
l_o_l (07.07.20 20:33):
Szpieg to szpieg
Napewno nie bohater zdradzil to co przysiegał i narazil Polske ( pomijam armie ale ludnosc na masakre w przypadku konfliktu ze strony USA).
Dla amerykanów moze i był bohaterem ale szpiedzy to taka profesja jak prostytucja a kto apoteozuje prostytutki? Nawet ich klieci sa dalecy od tego bo zawsze sie nowy towar pojawi .
To ze mu synów zabili no cóz takie sa zasady gry wiedzial to jest jak jazda po pijanemu wiesz co ci grozi a i tak idioci sie znajda co to zrobia czy sko@@@ do wody.
Nie jest mi szkoda kolesia bo sie zeszmacil i dobrze ze zaplacil za to szkoda mi tylko tych którzy go bronia bo to swiadzy o ich dwólicowosci i bardzo bardzo luznym podejsciem do tematu.

Na marginesie w Polskiej historii kupa jest takich kwiatków jak kukliński którzy zamiast potepienia czy napietnowania zostali wbieleni a ich czyny przedstawiono jako pozytywy.
No więc ja go będę bronić.
Dlaczego płk Kukliński nie jest zdrajcą narodu polskiego i jego interesu. Rozpocznijmy od sprawy przysięgi wojskowej złożonej przez pułkownika. W momencie kiedy wstąpił do armii, przysięga zawierała elementu mówiące o Bodu, honorze i wierności Wojsku Polskim i narodowi polskiemu. Z biegiem lat przysięga zmieniała swoją treść kilkakrotnie. Boga wykreślono, Wojsko Polskie zstąpiono armiom "sprzymierzonym", a naród polski zmienił się na lud robotniczy. Stawiam tu pytanie: Czy polski żołnierz, oficer ma moralne prawo przysięgać na wierność innej armii(Radzieckiej)?
Druga sprawa to suwerenność PRL-u. Jak było, wiemy. Listy kandydatów na dowódców dywizji, pułków i wzwyż musiały mieć aprobatę Moskwy. Więc stawiam kolejne pytanie: Kogo zdradził Kukliński? System, który wydał na śmierć kwiat polskiego społeczeństwa i ZSRR czy może Kierownictwo KC PZPR, generalicję, czy może jeszcze kogoś innego?

*resztę opiszę jutro, ponieważ nie mam teraz wystarczająco czasu. "Those who know when to fight and when not to fight are victorius"
Sun Tzu, The Art of War

IP i czas połączenia logowane. [10831108]
[21.07.2007] 08:14
gregrog
Płk Kukliński sprawował newralgiczną funkcję w sztabie LWP. Mimo, że nie miał stopnia generała, wiedział o rzeczach, o których nawet gen. Jaruzelski nie miał zielonego pojęcia. Przez jego ręce przechodziły ważniejsze dokumenty Układu Warszawskiego i LWP. To on organizował najważniejsze manewry UW, to on redagował dokumenty wydawane przez Sztab armii i przemówienia gen. Jaruzelskiego. Często zdarzało się, że Rosjanie najpierw zwracali się do Kuklińskiego, ponieważ wiedzieli, kto będzie zajmował się tą sprawą, a dopiero później do jego przełożonych. Tak więc pułkownik miał szeroki wgląd w sytuację w bloku komunistycznym. W tym czasie zorientował się co grozi Polsce. Wojna obronna ZSRR i UW była wojną obronną w cudzysłowie. Pierwsze plany zakładały, że w ramach tej obrony, armie NRD, Czechosłowacji itd. miały ruszyć do ataku kamikadze na zachód. W 8 dniu dołączyłaby także Polska. Nacierając wzdłuż wybrzeży. Cała ta machina miała wyrąbywać sobie drogę bombami atomowymi. Następnie przez Polskę, najkrótszą drogą miały zostać przerzucone ogromne siły radzieckie. Miały się poruszać po 20 drogach strategicznych i 7 kolejowych. Taki ruch na pewno zostałby dostrzeżony. W tym momencie Polska jest stroną w konflikcie, więc jest wrogiem. NATO chcą się bronić atakuje terytorium Polski Bombami A. Dlaczego Polska, a nie Rosja? Ameryka boi się reakcji ZSRR. NATO woli zniszczyć frontowe siły nieprzyjaciela niż narażać się na kontruderzenie sił nuklearnych Sowietów. Płk Kukliński przekazał plany inwazji na zachód i przekonał Amerykanów, że zamiast wojny nuklearnej da się powstrzymać npla wykorzystując siły konwencjonalne. Wśród 30-45tys stron dokumentów przekazanych CIA, znajdowały się takie informacje, jak położenie strategicznych schronów przeciwatomowych, w których mieli się schronić dowódcy UW i ZSRR, z marszałkiem Koniewem, dowódcą ataku na zachód, na czele. Dokument ten został przedstawiony stronie Rosyjskiej na konferencji w Reykjaviku, co spowodowało, wręcz panikę wśród komunistów. Na koniec należy dodać, że dokumenty te w większości były pisane w języku rosyjskim. Znajdowały się wśród nich także dokumentacje techniczne nowoczesnego uzbrojenia tj. T-72 i innych. "Those who know when to fight and when not to fight are victorius"
Sun Tzu, The Art of War

IP i czas połączenia logowane. [10832661]
[21.07.2007] 10:06
rama24
l_o_l (07.07.20 20:37):
l_o_l (07.07.20 20:34):

ALE TY MASZ WYPRANE W GLOWIE
wolnosc USA napadli jugoslawie i irak nic nie udowodnili a w imie tzw. demokracji morduja ludzi tak jak kiedys w wojnach krzyżowych no chyba ze wdłóg cieb ie wszytko jest ok

Zapomnieles wymienic Wietnam!Amerykanie brali udzial w wojnach krzyzowych???????A mi nie podoba sie olimpiada w Chinach!A beda tam kibice i sportowcy z calego swiata.Ten kraj,to dopiero ostoja demokracji.

IP i czas połączenia logowane. [10832879]
[05.08.2007] 15:27
Wąsacz
gregrog (07.07.20 23:09):
Szpieg to szpieg
Na pewno nie bohater zdradził to co przysięgał i naraził Polskę ( pomijam armie ale ludność na masakrę w przypadku konfliktu ze strony USA).
Dla amerykanów może i był bohaterem ale szpiedzy to taka profesja jak prostytucja a kto apoteozuje prostytutki? Nawet ich klienci są dalecy od tego bo zawsze sie nowy towar pojawi .
To ze mu synów zabili no cóż takie są zasady gry wiedział to jest jak jazda po pijanemu wiesz co ci grozi a i tak idioci sie znajda co to zrobią czy sko@@@ do wody.
Nie jest mi szkoda kolesia bo sie zeszmacił i dobrze ze zapłacił za to szkoda mi tylko tych którzy go bronią bo to świadczy o ich dwulicowości i bardzo bardzo luźnym podejściem do tematu.

Na marginesie w Polskiej historii kupa jest takich kwiatków jak Kukliński którzy zamiast potępienia czy napiętnowania zostali wybieleni a ich czyny przedstawiono jako pozytywy.

Dlaczego płk Kukliński nie jest zdrajcą narodu polskiego i jego interesu. Rozpocznijmy od sprawy przysięgi wojskowej złożonej przez pułkownika. W momencie kiedy wstąpił do armii, przysięga zawierała elementu mówiące o Bodu, honorze i wierności Wojsku Polskim i narodowi polskiemu. Z biegiem lat przysięga zmieniała swoją treść kilkakrotnie. Boga wykreślono, Wojsko Polskie zstąpiono armiom \"sprzymierzonym\", a naród polski zmienił się na lud robotniczy. Stawiam tu pytanie: Czy polski żołnierz, oficer ma moralne prawo przysięgać na wierność innej armii(Radzieckiej)?
Druga sprawa to suwerenność PRL-u. Jak było, wiemy. Listy kandydatów na dowódców dywizji, pułków i wzwyż musiały mieć aprobatę Moskwy. Więc stawiam kolejne pytanie: Kogo zdradził Kukliński? System, który wydał na śmierć kwiat polskiego społeczeństwa i ZSRR czy może Kierownictwo KC PZPR, generalicję, czy może jeszcze kogoś innego?

*resztę opiszę jutro, ponieważ nie mam teraz wystarczająco czasu.

Mimo, że dyskusja już ustała, postanowiłem dołączyć tutaj też swoją opinię, a przypiąłem ją do Twojej gdyż bardzo wiele osób wypowiada się podobnie do Ciebie - co wcale nie znaczy, że maja rację jak i Ty z resztą !

Otóż, zastanawiam się czy byłeś w wojsku i czy wiesz co w ogóle oznacza słowo przysięga ?
Może spróbuj porównać to z przysięgą składaną w mafii, gdzie efektem jej zerwania jest zawsze śmierć !
Teraz może zastanów się tutaj głośno, czy zawarłbyś przyjaźń z takim człowiekiem, taką na śmierć i życie ? Czy może wybrałbyś się z takim człowiekiem na zdobycie K2 ? Co z tego, że będzie Ci przysięgła, że będzie stał za tobą murem, skoro w pewnym momencie uzna, że przysięga go już nie obowiązuje ?
Czy kiedykolwiek zastanawiałeś się nad stroną moralną takiego postępowania, na d stroną etyczną ?
Z innej strony - jeżeli Kukliński był szpiegiem, to jak sądzisz wykonywał swój proceder za darmo ? nie dostawał żadnego wynagrodzenia ?
Na usta ciśnie się setka pytań, jednak przy Twoim nastawieniu raczej będziesz starał się opacznie tłumaczyć zasady etyki i moralności. Przekonany jestem, że za parę groszy również byłbyś zdradzić chyba nawet własną matkę - niestety to wynika z Twojej wypowiedzi !

IP i czas połączenia logowane. [10954175]
[05.08.2007] 23:42
de Payens
Witaj Wąsaczu!
W końcu jeden więcej, kto potrafi argumentować i przedstawiać swoje racje bez obrażania oponentów.

Co do tematu topicu: zapytam okrężnie i prowokacyjnie: czy Romuald Traugutt nie złamał przysięgi wojskowej?
Jaka jest Twoja ocena dyktatora? Volenti non fit iniuria

IP i czas połączenia logowane. [10957862]
[06.08.2007] 20:16
QAT
Skoro Jana Nowaka-Jeziorańskiego uznaje się za bohatera to dlaczego za takiego nie uważać płk. Kuklińskiego?Jego zadanie jako agenta było o wiele niebezpieczniejsze.

IP i czas połączenia logowane. [10964106]
[09.08.2007] 13:41
Soldiers87
Jest zdrajcą i tyle. Złamał przysięgę wierności Rzeczypospolitej, a PRL była kontynuacją Polski.

IP i czas połączenia logowane. [10985893]
[12.08.2007] 10:44
gregrog
Wąsacz (07.08.05 15:27):
gregrog (07.07.20 23:09):
Szpieg to szpieg
Na pewno nie bohater zdradził to co przysięgał i naraził Polskę ( pomijam armie ale ludność na masakrę w przypadku konfliktu ze strony USA).
Dla amerykanów może i był bohaterem ale szpiedzy to taka profesja jak prostytucja a kto apoteozuje prostytutki? Nawet ich klienci są dalecy od tego bo zawsze sie nowy towar pojawi .
To ze mu synów zabili no cóż takie są zasady gry wiedział to jest jak jazda po pijanemu wiesz co ci grozi a i tak idioci sie znajda co to zrobią czy sko@@@ do wody.
Nie jest mi szkoda kolesia bo sie zeszmacił i dobrze ze zapłacił za to szkoda mi tylko tych którzy go bronią bo to świadczy o ich dwulicowości i bardzo bardzo luźnym podejściem do tematu.

Na marginesie w Polskiej historii kupa jest takich kwiatków jak Kukliński którzy zamiast potępienia czy napiętnowania zostali wybieleni a ich czyny przedstawiono jako pozytywy.

Dlaczego płk Kukliński nie jest zdrajcą narodu polskiego i jego interesu. Rozpocznijmy od sprawy przysięgi wojskowej złożonej przez pułkownika. W momencie kiedy wstąpił do armii, przysięga zawierała elementu mówiące o Bodu, honorze i wierności Wojsku Polskim i narodowi polskiemu. Z biegiem lat przysięga zmieniała swoją treść kilkakrotnie. Boga wykreślono, Wojsko Polskie zstąpiono armiom \\\"sprzymierzonym\\\", a naród polski zmienił się na lud robotniczy. Stawiam tu pytanie: Czy polski żołnierz, oficer ma moralne prawo przysięgać na wierność innej armii(Radzieckiej)?

*resztę opiszę jutro, ponieważ nie mam teraz wystarczająco czasu.

Mimo, że dyskusja już ustała, postanowiłem dołączyć tutaj też swoją opinię, a przypiąłem ją do Twojej gdyż bardzo wiele osób wypowiada się podobnie do Ciebie - co wcale nie znaczy, że maja rację jak i Ty z resztą !

Otóż, zastanawiam się czy byłeś w wojsku i czy wiesz co w ogóle oznacza słowo przysięga ?
Może spróbuj porównać to z przysięgą składaną w mafii, gdzie efektem jej zerwania jest zawsze śmierć !
Teraz może zastanów się tutaj głośno, czy zawarłbyś przyjaźń z takim człowiekiem, taką na śmierć i życie ? Czy może wybrałbyś się z takim człowiekiem na zdobycie K2 ? Co z tego, że będzie Ci przysięgła, że będzie stał za tobą murem, skoro w pewnym momencie uzna, że przysięga go już nie obowiązuje ?
Czy kiedykolwiek zastanawiałeś się nad stroną moralną takiego postępowania, na d stroną etyczną ?
Z innej strony - jeżeli Kukliński był szpiegiem, to jak sądzisz wykonywał swój proceder za darmo ? nie dostawał żadnego wynagrodzenia ?
Na usta ciśnie się setka pytań, jednak przy Twoim nastawieniu raczej będziesz starał się opacznie tłumaczyć zasady etyki i moralności. Przekonany jestem, że za parę groszy również byłbyś zdradzić chyba nawet własną matkę - niestety to wynika z Twojej wypowiedzi !

Czarnecki, Sobieski - zdrajcy przysięgi królowi Szwecji, Traugutt - zdrajca przysięgi carskiej, Piłsudski. Żołnierze walczący w powstaniach. Jeżeli nie zauważyłeś to Polacy jakoś szczególnie upodobali sobie zdrajców.

Nie ma żadnych dowodów, że Kukliński przyjmował pieniądze za to co robił. Sam się zgłosił, co było dla Amerykanów dość dużym zaskoczeniem. Wszyscy przedstawiciele amerykańskiego wywiadu twierdzą, że nie przekazywali pieniędzy Kuklińskiemu, co potwierdza sam pułkownik. Chciałbym zauważyć, że doniesienia o tym biznesie rozpoczął rozsiewać Jaruzelski i cała junta generałów LWP. Mówili coś o willi - willi w Warszawie kupionej za dolary. Sęk w tym, że willa ta stała na osiedlu, gdzie mieszkali oficerowie LWP. Czyżby było więcej dysponujących nielegalną waluta?

Złamanie przysięgi LWP jakoś nie kojarzy mi sie ze zdradą narodu i tu podkreślam NARODU polskiego. Gdybym był wtedy w wojsku i dano by mi rozkaz wyjechania czołgiem na ulicę i postrzelania do robotników, to wybacz, ale rozkaz bym złamał, ew strzelał w powietrze. Aż mi wstyd, że takie zdradzieckie myśli tu wylewam... Nie uważam PRL-u za państwo polskie, a będą Polakiem, nie uznaję zwierzchnictwa elementu innego niż Polski. Twoje insynuacje co do mojej ew. zdrady ojczyzny są godne pożałowania. Myślałem, że mam do czynienia z ludźmi na poziomie. Chociaż, jeżeli jesteś w stanie ocenić moją osobę po tym, że mam swoje zdanie i to ma doprowadzić do mojej zdrady to zwracam honor.

ps. Nie pisałem, bo nie mogłem. "Those who know when to fight and when not to fight are victorius"
Sun Tzu, The Art of War

IP i czas połączenia logowane. [11007346]
[13.12.2008] 17:40
fantomas75  piwosz73@tlen.pl
Moim zdaniem Kukliński to zdrajca

IP i czas połączenia logowane. [14000745]
[13.12.2008] 22:36
+ak
Chciałbym się odnieść do początku wypowiedzi gregroga.
Piszesz o przysiędze wojskowej jakoby Kukliński składał ją w czasie gdy w rocie był Bóg, Honor i Ojczyzna.
BZDURA.
Wstępuje do wojska na ochotnika w okresie gdy władza ludowa święci triumf po sfałszowanych wyborach. Wtedy wstępuje do wojska już nie polskiego.
Zostaje oficerem w okresie stalinowskim, na początku lat 50-tych. Po wstąpieniu do PZPR składa przysięgę oficerską na wierność Bierutowi.
Piszesz o aprobacie Moskwy w sprawie awansów. Rokossowski musiał wiedzieć jaka postawa ce@@@e młodego kandydata na oficera, Moskwa nie była do niczego potrzebna, Moskwa była w Warszawie.

I dalej o zdradzie.
Piszesz Sobieski, Czarnecki (domyślam się iż chodzi o Czarnieckiego ) zdradzili Karola Gustawa. Dobry jesteś tylko nie do końca. WCZEŚNIEJ ZDRADZILI króla Jana Kazimierza!!! Oni odkupili jednak swój grzech. Oni jednak pozostawili po sobie pamięć tak dobrą iż sam zapomniałeś iż byli zdrajcami po trzykroć a zdrada jaką zafundowali Polsce spowodowała iż na długie ponad sto lat pogrążyli Polskę w chaosie, biedzie i ostatecznie doprowadzili do jej zagłady. Czarniecki naprawiał szkody jakie wyrządził Sobieski i jemu podobni zdrajcy Karola Gustawa. ALE WCZEŚNIEJ jak KUKLIŃSKI byli ZDRAJCAMI Jana Kazimierza.
Dobieraj lepiej patronów Kuklińskiemu. ...mówią o mnie źle a więc żyję...

IP i czas połączenia logowane. [14002525]
[14.12.2008] 13:29
fantomas75  piwosz73@tlen.pl
Dlamnie to On jest paskudnym zdrajcą narodu Polskiego. powinni go oddać pod sąd !!

IP i czas połączenia logowane. [14005142]
[10.05.2009] 11:51
widiow7
widiowy7 (07.07.19 14:05):
Z dzisiejszej perspektywy był bohaterem,lecz w czasach w których działał robił to przeciwko nam(amerykanie lepiej wiedzieli gdzie umieścić swoje atomówki)

IP i czas połączenia logowane. [14850812]
[07.08.2009] 23:37
Synek1993  chrome123@tlen.pl
mój wujek z nim pracował w sztabie generalnym LWP tylko on na bardziej scisłym szczeblu... wykradał dane na temat rakiet, czołgów... wg mnie on był szpiegeim który zdradził polskę... to rzeden bohater!!!!!!!!!

koniec przekazu!!

IP i czas połączenia logowane. [15308556]
[07.08.2009] 23:40
jak go dali pod sąd to najpierw miał kare smierci a potem 25 lat więzienia bo zachód interweniował (USA) w koncu nie dostał zadnej kary ehh.....

IP i czas połączenia logowane. [15308570]
[07.08.2009] 23:47
przeczytałem wypowiedz mówi sie ze on stracił 2 synów ze to była zemsta KGB nieprawda!!! Jeden z synów zyje bodajze Bogdan został on objety specjalnym programem ochrony swiadków podobno zaginął on z kolega na łodzi otuż nie... został prze transportowany na teren USA. W morde nadstawiam karku z ta sprawa... TE INFORMACJE SA POUFNE!!!! :):):):):):):):)hehehehe

IP i czas połączenia logowane. [15308620]
[22.11.2009] 09:23
Anna-Maria Elken
http://jajakobyly.bloog.pl/d ,20,id,5178597,m,listopada,r,2009,title,ZMARTWYCHWSTANIE -KUKLINSKIEGO,index.html

IP i czas połączenia logowane. [15833021]
[21.12.2009] 16:23
rychu rych
Ten kto uważa kuklińskiego za bohatera jest idiotą.Jak tak można nazwać szpiega który szpiegował na rzecz obcego mocarstwa i brał za to duże pieniądze.Działał przeciwko Polsce nie rozumiecie że plany kture przekazywał dotyczyly między innymi broni Atomowej która zniszczyła by nasz naród, a Kukliński w tym pomagał.Jeśli twój ojciec np. był żołnierzem LWP zginołby za Polske.To jest bohater ktury bronił swojego narodu.Żal mi was w komunie była propaganda ale i w demokracji też jest.

IP i czas połączenia logowane. [15973947]
[27.12.2009] 00:49
kikoki
facet złamał prawo!!!
wałęsa złamał prawo rzeczpospolitej ludowej .. a Noblista.
górnicy którzy zostali zamordowani w kopalni wujek też złamali prawo! a bohatery! prawo nie pozwalało im strajkować!
ba! prawo, religia, zdrowy umysł ! nie pozawala strugać metalowych dzid na władcę... a w Wujku było jak było!
Przyszło zomo by wypędzić walczących przeciwko władzy, napotkało opór to pojedzieli z czym umieli...
Podziwiam Kaczyńskich, Tusków, Lepperów , Pawlaków, i sld że od kilkunastu lat nie doprowadzili do wojny, do rozbioru Polski.

IP i czas połączenia logowane. [15995900]
[03.02.2010] 22:53
Su22
ZDRAJCA. Zdradził naszą Polskę, a swoją Ojcowiznę, jaka by nie była. Byłem wtedy pięcioletnim chłopcem, znacznie obniżył strach amerykanów przed odwetem Układu Warszawskiego i jankesi mogli łatwiej mnie zabić swoimi bombami atomowymi. I to za judaszowe srebrniki (tzn. dulary)...

IP i czas połączenia logowane. [16210856]
[05.02.2010] 13:19
Mig 29
Zdradził Polskę, w której się urodził, która go wychowała i obdarzyła niesamowitym zaufaniem. Skąd się w ogóle biorą takie wątpliwości? Podręcznikowy przykład zdrajcy. Niedługo zaczną nazywać bohaterami, Polaków, którzy kolaborowali z Niemcami w wojnę... Co za czasy...

IP i czas połączenia logowane. [16218276]
[01.04.2010] 14:11
Infantka

Dla mnie on jest zdrajcą. To niegodne munduru wysokiego oficera.Skalał gniazdo, w którym żył, pracował , które stanowiło źródło jego egzystencji.Myślę, że pozbawiony był także honoru oficerskiego, jak on się uchował w armii? Po przyjeździe do Polski kreował się na bohatera.

IP i czas połączenia logowane. [16477113]
[02.04.2010] 23:01
Dantą
Kukliński zdradził towarzyszy radzieckich a więc jest zdrajcą.
Co innego Jaruzelski: był im i jest nadal wierny a więc jest bohaterem.

IP i czas połączenia logowane. [16484042]
[03.04.2010] 10:51
Sum sumatrański z Sumatry
Kukliński był zwykłym szpiegiem i zdrajcą! Przestańmy robić z niego bohatera!

IP i czas połączenia logowane. [16484853]

1 2
 » Odpowiedz na ten temat