o2.pl forum.o2.pl
poczta.o2.pl
E-mail 20GB
Pudelek.pl - plotki, zdjęcia, sensacje
Pudelek
Wrzuta.pl - video, muzyka, mp3
Wideo+mp3
Login: @o2.pl Hasło:
  Strona główna» forum Zwierzęta
 » Odpowiedz na ten temat

Dobra i tania karma dla kota

1 2 3   » 8 Strony tematu:
[05.07.2007] 19:03
Febra
Wiele sie nacyztalem, ze Whiskas i KiteKat wcale nie sa takimi dobrymi karmami. Zawieraja malo miesa.. coz, jako, ze postanowilem cos zrobic w tym kierunku to zainteresowany jestem zmiana karmy. Nie chce drogiej karmy, ale tez nie chce karmy do niczego. Co mozecie polecic? Ja niestety nie znam sie na tym.

(Zgłoś do usunięcia)
IP i czas połączenia logowane.
[06.07.2007] 23:20
daymio
Z takich najprostszych karm, najłatwiej dostepnych, a ktore sa lekkie i dobre to Purina ONE. z Drozszych RC.

(Odpowiedz cytując)    (Link do tej wypowiedzi)    (Zgłoś do usunięcia)
IP i czas połączenia logowane. [10722701]
[16.07.2007] 16:57
nicol_17
ja uważam że jednak najlepszą karmą dla kotka jest jednak Whiskas sama kupuję go swemu pupilkowi..
hmmm.. nie należy on chyba do najtańszych karm, ale cóż.. warto żeby zwierzaczek był najedzony i w dobrym humorku..
pozdrawiam

IP i czas połączenia logowane. [10796445]
[10.11.2008] 10:24
uyttgbb5787
whiskas i kitikat to najtańsze karmy marketowe. Są tańsze, ale nie mają żadnej firmy. Mają mało mięska i są niezdrowe. Ale co zrobić jak kogoś niestać na inną?

IP i czas połączenia logowane. [13796674]
[12.11.2008] 21:48
ava-19
każda karma jest tania! naprawdę
pomyślcie: whiskas mokry zawiera 4% mięsa. jedna saszetka nie pokrywa pokrywa nawet 1/4 jego dziennego zapotrzebowania na białko zwierzęce. kot musi jeść tego duuuużo, żeby to zapotrzebowanie pokryć, przez co tyje.
a pierwszy z brzegu karma dobrej jakości, np. z animalia.pl ma 40% mięsa - 1 saszetka pokrywa to zapotrzebowanie całkowicie.
różnica w cenie jest dużo mniejsza niż różnica w ilości potrzebnej karmy. whiskasa kot mógłby zjeść 4 saszetki dziennie i być głodnym, mokrej karmy dobrej jakości wystarczy mu 1 dziennie.
to samo z suchą karmą.
jak ju.ż koniecznie chcecie "tanie a dobre" to sucha purina one ma bogaty i zbilansowany skład, a przy tym jest niedroga.
z mokrej karmy inwestowałabym tylko w te "pozornie droższe", przez wzgląd na to, co napisałam wcześniej.

IP i czas połączenia logowane. [13813511]
[19.09.2017] 21:06
[12.11.2008] 21:50
inod
Spróbuj Puriny One, niewiele droższa od whiskasa i kitekata, też do kupienia w markecie, a jakość bez porównania

IP i czas połączenia logowane. [13813522]
[13.11.2008] 23:03
ava-19
o widzę że ktoś się ze mną zgadza w kwestii puriny

oprócz suchej karmy polecam też dawanie mięska, najlepsze jest wołowe (tylko trzeba je przemrozić wcześniej) albo gotowany kurczak. od czasu do czasu żółtko jajka, choćby codziennie jogurt naturalny. wtedy oszczędza się na puszkowych karmach, a jedzonko jest odpowiednie. a sucha karma doskonale uzupełnia tę dietę, pomaga dbać o ząbki itp

IP i czas połączenia logowane. [13820353]
[14.11.2008] 00:19
inod
Polecam serwis Puriny.
http://www.purina-one.pl/pl/cat/diary/

To naprawdę niezła karma

IP i czas połączenia logowane. [13820942]
[16.11.2008] 21:21
ava-19
znam ten serwis i też polecam wiele pożytecznych informacji można na niej znaleźć, no i konkurs z pamiętnikami mi się baaardzo podoba:]

IP i czas połączenia logowane. [13838055]
[18.11.2008] 12:25
kakaka
Whiskas jest na poziomie psiego pedigree. Syf i tyle. Radziłabym zainwestowac w droższą np. 10kb pedigree kosztuje 30zł a Eukanuby 150zł.. Ależ czego sie nierobi dla pupilka

IP i czas połączenia logowane. [13847861]
[18.11.2008] 22:05
ava-19
ale tak jak pisałam - droższej karmy zwierzę zje mniej, bo mniejsza ilość pokryje jego zapotrzebowanie energetyczne - bo ma więcej mięsa, czyli więcej białka, itd. a poza tym im lepszy skład karmy, tym jest ona bezpieczniejsza i mamy większą pewność, że kotek/piesek nie zachoruje za jakiś czas na wątrobę, nerki czy inne przykre choroby. więc warto lepszą karmę zainwestować. poza tym jak juz wcześniej było pisane - lepsze to niekoniecznie dużo droższe - purina one jest świetnym przykładem.

IP i czas połączenia logowane. [13851844]
[18.11.2008] 23:04
inod
Popieram ava-19. A 800 gramowe pudełko Puriny One kosztuje zaledwie 12 zł. Nie ma sensu przepłacać, ani kupować byle czego. Purina wydaje się być złotym środkiem

IP i czas połączenia logowane. [13852210]
[20.11.2008] 21:29
ava-19
dokładnie - zapłacić kilka groszy więcej i karmić kota dobrze i zdrowo - dla mnie to nieporównywalny plus. a już poza wszystkim to w konkursie można wygrać odlotowy drapak

IP i czas połączenia logowane. [13864377]
[20.11.2008] 21:34
a 1 kg wołowego bez kości 10zł

[nie mam nic do powiedzenia]

IP i czas połączenia logowane. [13864425]
[22.11.2008] 05:41
tokalda
kakaka (08.11.18 12:25):
Whiskas jest na poziomie psiego pedigree. Syf i tyle. Radziłabym zainwestowac w droższą np. 10kb pedigree kosztuje 30zł a Eukanuby 150zł.. Ależ czego sie nierobi dla pupilka

Rozumiem, że próbowałaś Whiskas`a Spróbuj sobie Puriny, prawie jak chrupki... Prawie

IP i czas połączenia logowane. [13872447]
[23.11.2008] 19:53
kama82
ale czy trzeba samemu próbować karmę, żeby stwierdzić czy jest wartościowa? no chyba nie. wystarczy poczytać, porównać skład itp. ja purinę one kupiłam wczoraj pierwszy raz i kotki chętnie ją jedzą. skład też wygląda przyzwoicie i konkurs też

IP i czas połączenia logowane. [13881686]
[23.11.2008] 21:55
inod
a 1 kg wołowego bez kości 10zł (08.11.20 21:34):
xxxxxxxxxxx

Ale na samym wołowym to kot długo nie pociągnie. Kocię jak dziecko musi dostać dobrze zbilansowaną, pełnowartościową karmę. No i nie samym mięchem kot żyje...

IP i czas połączenia logowane. [13882509]
[26.11.2008] 20:58
ava-19
no właśnie - mięso można podawać zamiast mokrej karmy, i to jest ok. ale na samym mokrym kot jechać nie powinien - suche dobrze działa na zęby i higienę pyszczka, no i zawierają różne dodatki, których kot potrzebuje. tylko też warto kupować te lepsze suche karmy, np. purinę, bo mają inny skład.

IP i czas połączenia logowane. [13900437]
[28.11.2008] 22:42
palele
A czy bierzecie udział w tym konkursie Puriny na koci pamiętnik?

IP i czas połączenia logowane. [13915826]
[29.11.2008] 18:40
ava-19
już pisałam wyżej - że można wygrać odlotowy drapak ja mam na niego chrapkę, albo chociaż na worek karmy - bo piszę wytrwale już przez dłuuugi czas

IP i czas połączenia logowane. [13919443]
[21.12.2008] 23:38
olo_12
Best Coice, dobra cena

http://www.anber.com.pl/Best_Choice_Indoor_4 kg-168.html

IP i czas połączenia logowane. [14048744]
[02.02.2009] 22:16
majken
ja karmę moją koteczkę suchym sanabelle no i dostaje raz dziennie "przekąskę" w postaci jakiejś fajnej saszetki - najczęściej gourmet perle, bo jej to straszliwie smakuje :]

IP i czas połączenia logowane. [14313200]
[03.02.2009] 00:22
Sucha karma jako dodatek...
...nie powinno się karmić kota tylko sucha karmą, powinien dostawać też zwykłe mięso, wołowina, kurczak, ryba.
Sucha karma nie ma wszystkiego co twój kot powinien dostawać, wiele jest karm wybrakowanych, nawet te mokre karmy z saszetek i puszek nie mają tego co trzeba, dobrze dać czasem żółtko z jajka surowe na lepszą sierść.

PS. Koty są niesforne i wybredne ale i tak można je wiele nauczyć jak się oczywiście umie

IP i czas połączenia logowane. [14314036]
[03.02.2009] 16:16
soł laki
Majken, a co to za saszetki Gourmet Perle? chyba takich nigdzie nie widziałam. O jakim są smaku? I gdzie je kupujesz?

IP i czas połączenia logowane. [14316577]
[03.02.2009] 19:39
majken
kupuję głównie przez internet, ale w kakadu też jest ich masa. smaków jest bardzo dużo - z kurczakiem, z rybą, wołowiną, dziczyzną... do wyboru do koloru :] u mnie szaleństwo jest głównie na punkcie rybnych i wołowinki :]

IP i czas połączenia logowane. [14317683]
[03.02.2009] 23:58
soł laki
A możesz jeszcze cenę podać? I jak z wartościami odżywczymi?

IP i czas połączenia logowane. [14320108]
[05.02.2009] 21:24
majken
cena to ok. 3-3.50za saszetkę. to jest zbilansowana karma, z tego co pamiętam ma ok. 15% białka, witaminy i składniki mineralne. no i ważne jest to że moja kicia to wcina - a innych mokrych karm nie chciała jeść wcale. te jej bardzo smakują.

IP i czas połączenia logowane. [14331774]
[05.02.2009] 21:46
soł laki
No właśnie mój kotek też z gatunku takich bardzo wybrednych, więc kupię na próbę i zobaczę jak będzie smakować. Ale już widzę, że smaki ma bardzo ciekawe, szczególnie ten z kaczką i pstrąg ze szpinakiem

IP i czas połączenia logowane. [14331939]
[09.02.2009] 20:51
majken
pstrąga ze szpinakiem to u mnie nie ma w ciągu 10 sekund od włożenia do miski - tak szybko kocina wcina i inne smaki gourmeta też lubi bardzo

IP i czas połączenia logowane. [14357616]
[09.02.2009] 21:04
czarowna
jeden z moich kotow kitekata nie ruszy, whiskasa ewentualnie, drugi do obydwu podchodzi bez entuzjazmu, nie kupuje innych karm, podaje kotom surowa wolowine i kurczaka, czasem na gotowane miesko sie zalapia, czasem jakies resztki ziemniakow czy zupki skubna... (nie, do misek nie dostaja, same domagaja sie wsadzajac pyski do resztek na talerzach)
diete uzupelniaja tym, co uda i sie zlapac, mysia siersc dobrze robi na zeby oczywiscie, moge sobie na to pozwolic, bo swiezy pokarm lowny zdrowy, wiejski jest a wlascicielom "miejskim" radzilabym nie ograniczac kotom dostepu do roznorakiego jedzenia, odrobina jarzyn czy zboz na pewno dobrze im zrobi (choc wedlin nie polecaa, generalnie slone i ostre nie jest wskazane kotom ze wzgledu na nerki)

IP i czas połączenia logowane. [14357733]
[10.02.2009] 20:50
ava-19
wędlin, resztek z obiadu, przyprawionego mięsa kotom nie wolno dawać... jeśli mięso, to gotowany kurczak albo wołowina mrożona 3 doby - żeby pozbyć się pasożytów i bakterii. wszystkie moje koty dostają purinę one i proplan suchą, mięsko odpowiednio przygotowane, z gotowych karm ostatnio gourmet perle saszetki i puszki, sheba puszeczki, czasem jakieś przysmaki. te karmy są przygotowane specjalnie pod kątem kotów, wzbogacone o odpowiednie mikroelementy, czego niestety w resztkach ze stołu często brakuje...

IP i czas połączenia logowane. [14363724]

1 2 3   » 8 Strony tematu:
 » Odpowiedz na ten temat