o2.pl forum.o2.pl
poczta.o2.pl
E-mail 20GB
Pudelek.pl - plotki, zdjęcia, sensacje
Pudelek
Wrzuta.pl - video, muzyka, mp3
Wideo+mp3
Login: @o2.pl Hasło:
  Strona główna» forum Zwierzęta
 » Odpowiedz na ten temat

Pies dla dziecka.

[21.06.2007] 19:44
rewa
Niewiem jakiej rasy byłby odpowiedni dla nich pies.Chciałabym ,żeby6 był to pies , który mieszkał by w budzie. Miałby miejsce do biegania.
Jeżeli mozecie to czekam na propozycje. Pozdrawiam.

(Zgłoś do usunięcia)
IP i czas połączenia logowane.
[22.06.2007] 09:15
Acherin
Nie ma problemu:
http://pedigree.pl/Psygora/pl-pl/Nasze+progr amy
wybierasz w menu "wybierz psa" My fresh Lara!
http://larafresh.fotolog.pl
Mika - Lollipop

(Odpowiedz cytując)    (Link do tej wypowiedzi)    (Zgłoś do usunięcia)
IP i czas połączenia logowane. [10601921]
[22.06.2007] 19:49
Hate
po pierwsze okreslenie pies dla dziecka jest nierealne. zawsze to jest pies rodzicow z dzieckiem i do tego trzeba sie nastawic kupujac/biorac psa bo dzieciak chcial. po drugie pies rodzinny powinien jak najwiecej czasu spedzac z rodzina byc jej czlonkiem. trzymanie psa w kojcu bez kontaktu z domownikami lub minimalny kontaktem owocuje roznymi problemami w kwestii rodzina-pies. po trzecie dzieci nalezy uczyc obchodzenia sie z pse na rowni z uczeniem psa obchdzenia sie z dziecmi. wielu robi blad i pozwala dzieciakom na zbyt wiele wobec psa bez rzadnych konsekwencji a psa izolujac wrecz od jakiejkolwiek spoufalosci czy czase nawet kontaktu z dziecmi co owocuje poziej konfliktami czy porgyzieniem w ostatecznosci. moja rada ? masz psa nie ma cie w domu to niech siedzi na dworze bo moze pobiegac, ale jestescie w domu to niech pies bedzie zawsze przy was. pies zrzyje sie z rodzina tylko poprzez kontakt z nia, nie bedzie zazdrosny o dzieci tylko wtedy gdy bedzie mial z nimi kontakt i ustawi sobie z nimi stosunki. czasem trzeba skarcic dziecko jesli traktuje psa nie tak jak trzeba a dziecko jest dzieckiem. pies zrzyty z rodzina zagryzie za nia izolowany od niej nie kiwnie lapa albo sam zrobi krzywde. co do rasy to nie ma szczegolnych wymogow. kryterium tutaj jest wasze doswiadczenie odnosnie chowania psow jesli nie za duze to darujcie sobie psy obronne choc i yorki potrafia byc zle wychowane i agresywne. pies rodzinny powinien byc jak najwiecej z rodzina wtedy pies jest szczesliwy bo jest czlonkiem stada i rodzina bo ma mniej problemow wychowawczych z nim. dla poczatkujacych wlascicieli biorac pod uwage dzieci osobiscie wzialbym albo malego kundelka, bernenczyka(sa dosc lagodnego usposobienia), beagla(zywe lubia sie bawic i nie slyna z agresji), jamnika, basetta, pudla(te lubia byc charakterne jak jamniki zreszta) i ogolnie raczej mniej silne lagodne rasy. bardziej doswiadczeni beda wiedzieli co chca wziasc. osobiscie mam slabosc do owczarkow i psow pracujacych, niemieckie, kaukazkie, rottki czy dobcie, nawet tak demonizowane ostatnio w mediach staffki wszystkie te rasy nadaja sie swietnie na psa rodzinnego warunkiem jest tylko wychowywanie psa i dzieci w rownym stopniu.

IP i czas połączenia logowane. [10606976]
[26.06.2007] 15:41
rewa
Zastanawiam się nad psem rasy HOVAWART nie wiem czy będzie do nich odpowiedni.
Dziękuje za wasze sugestie.

IP i czas połączenia logowane. [10634500]
[28.01.2008] 15:05
kinka75
Jezeli to pies do budy,to owczarek kaukaski.Tylko gorzej z obcymi dziecmi,bo bedzie swoich bronil.Zalezy tez,jak sa wychowane dzieci,bo czeste sa pogryzienia,ze wzgledu na dokuczliwosc dzieci .Wtykanie palcow do oczu,ciaganie za ogon itd.W rezultacie pies obrywa,a dziecko wychodzi pogryzione w ramach samoobrony psa.Trzeba sie zastanowic,zanim sie wezmie psa.TO NIE ZABAWKA!

IP i czas połączenia logowane. [12123934]
[23.10.2017] 02:32
[26.09.2008] 16:09
espz  eduforma@tlen.pl
Najlepiej w takiej sytuacji skonsultować się z zoopsychologiem - możesz się zgłosić bezpłatne konsultacje u zoopsychologów w najbliższy weekend w Międzyborowie (50km od Warszawy).
Tutaj jest info http://szkolaszczeniat.republika.pl

IP i czas połączenia logowane. [13529250]
[27.09.2008] 15:24
Alutka z Osia
Na moje najlepszy LABRADOR

IP i czas połączenia logowane. [13533466]
[28.09.2008] 16:21
lloret
Moim zdaniem, to Golden Retriver, Lablador, Owczarek Niemiecki. Należą do łagodnych ras, ale to zależy też jak człowiek wychowa swojego pupila? Są to duże psy i poczebują kątaktu z ludzmi. Nie polecam, aby mieszkały w budzie ...

IP i czas połączenia logowane. [13538519]
[09.10.2008] 19:38
little_dancer
Według mnie to zależy od pochodzenia, jak i ułożenia, ja mam owczarka niemieckiego, mieszka w budzie i w domu (zamiennie np. jak nikogo nie ma lub jest ładna pogoda). Według mnie to idealny pies, wierny, raz nauczona,ze nie wolno wychodzi za bramę choćby ktoś ją prowokował i brama była otwarta nie wyjdzie. Wszystkie dzieci w rodzinie ją tarmoszą, ujeżdżają ale wie ze nie można ich ruszy, mimo to świetnie broni, obroniła mnie 4 razy (bokser, inny owczarek, 2xamstaff , niezły łomot im spuściła(do pierwszej krwi, choć sama wyszła bez szwanku). Kilkoro ludzi jest już chętnych na szczeniaki po niej, wszystkie to właśnie rodziny z malutkimi dziećmi. Ale trzeba zainwestować aby się nie zawieść, można znaleźć tanie szczeniaki z dobrym pochodzeniem, ojciec mojej był rodowodowy, a jej matka się nie \"zahaczyła\" ale mogła mieć.

IP i czas połączenia logowane. [13600665]
[12.10.2008] 19:20
Labrador- NIE
Alutka z Osia (08.09.27 15:24):
Na moje najlepszy LABRADOR

Mam małego (czyt. młodego labradora- 4mc.)- może dorosłe psy tej rasy są wyjątkowo spokojne, ale jako szczeniaki to MALI TERRORYŚCI!
Nie polecam szczeniaka przy małym dziecku!!!

IP i czas połączenia logowane. [13618063]
[18.10.2008] 19:12
Goldeny najlepsze
No ja slyszalam, ze labradory sa najlepsze da dzieci i golden retriver czy jakos tak

- - - - - -
Gry dla dzieci online
http://www.gry-on-line.com/

IP i czas połączenia logowane. [13655702]
[18.10.2008] 21:37
Hate
taaa labki i goldeny sa ostatnio modne jako "lagodne" rasy ale to pol prawdy. psy te nie maja wiekszych predyspozycji do agresji ale nieprawidlowo prowadzone bywaja agresywne. u nas na dzielnicy sa dwa goldeny , jeden totalnie niewychowany jedyne co baran wlasciciel zrobil to kupil mu kolczatke i kaganiec drugi jest po szkoleniu lazi luzem bez kaganca za brame nie wychodzi , brama otwarta - pies cie zleje i nie interesisz go , brama zamknieta - sprobuj wejsc to zostawisz reke lub noge. kazdego psa trzeba szkolic niezaleznie od rasy. choc nieukrywam ze wole mode na labki i goldeny niz na stafki i pitbule mimo ze nie mam nic do tych ras a bardziej do wiekszosci polskich wlascicieli bullowatych. Your little princess is my little whore.

IP i czas połączenia logowane. [13656716]
[21.10.2008] 11:38
kinka75
Faktycznie goldeny nie sa zbyt lagodne i potrzeba sporo czasu,zeby psiunia ulozyc.Hovawart znalazl sie na liscie psow niebezpiecznych.Wariactwo calkowite w naszym kraju.Moje cztery rottweilewry pomagaly mi wychowac coreczke,a teraz mam dogo canario i zero problemow wychowawczych.

IP i czas połączenia logowane. [13671723]
[29.09.2014] 16:05
kamikos00
zdecydowanie psa nie wybiera się dla dziecka bo to żadna zabawka nie jest tylko żywa istota, ale jeśli chodzi Ci o to aby był bezpieczny, przyjazny to też polecam labradory, bardzo wesołe, energiczne psiaki i posłuszne

IP i czas połączenia logowane. [21375119]
[09.07.2015] 19:33
janek789
Wybierzcie jakąś łagodną rasę. Tylko pamiętajcie,żeby zapewnić psu komfortowe miejsce do spania i bezpieczeństwo. my zamówiliśmy budę z http://www.dobrekojce.com/ jest ładna i solidnie wykonana.

IP i czas połączenia logowane. [21862156]
[30.07.2015] 14:52
klekot
rasa dla psów musi być łagodna, poczytaj spobie o różnych rasach, na myzoo znajdziesz sporo informacji, warto tam zajrzeć.

IP i czas połączenia logowane. [21899311]
[24.09.2015] 22:46
korpoloko
pies musi być przede wszystkim lagodny - na przykład labradora bym polecila. musisz się jednak liczyc z tym, ze jaki by nie był to trzeba o niego dbac, ja swojego kapie raz w tygodniu i myje mu żeby zelem orozyme pozabiegu.pl
bo jednak ma kontakt z dzieckiem i trzeba ograniczać ilość bakterii

IP i czas połączenia logowane. [21984494]
[07.10.2015] 09:36
krysia.marona
Ja ze swojej strony dodałabym też propozycje zaczipowania pieska. My - mieszkając w mieście uznaliśmy to za bezwzględną konieczność. Suczka już 2 razy wyrwała się synowi podczas spaceru w parku gry zobaczyła innego psiaka i baliśmy się o jej bezpieczeństwo. Teraz gdy dodaliśmy ją do Centralnej Bazy Danych Zwierząt Oznakowanych Elektronicznie jesteśmy trochę spokojniejsi. Więcej o tym na https://www.cbdzoe.pl/pds/chip-dla-psa/.

IP i czas połączenia logowane. [22003880]
[16.10.2015] 19:07
robeert
Po pierwsze myślę, że najpierw powinniście się zastanowić jaki to ma być pies. I dostosować psa przede wszystkim do warunków jakie panują w domu, a w szczegulności wziąć też pod uwagę wiek dziecka i to jak się dziecko zachowuje w stosunku do zwierząt. Po wyborze rasy polecam trochę poczytać na ten temat, sięgnąć po jakiś poradnik o danej rasie. Niedrogie poradniki o wielu rasach mają w matrasie, wiem bo sam tak kupiłem książkę o sznaucerach. Mam 5letnią córeczkę i takiego psa kupiliśmy do domu, a z racji niedużego ieszkania jest to sznaucer miniatura w sam raz do domu z dzieckiem, a nie dla dziecka jak już tu ktoś 3cześniej wspomniał...pozdrawiam

IP i czas połączenia logowane. [22018147]
[21.10.2015] 11:32
kasienka2
E tam. Najczesciej mozna uslyszec, ze najlepiej wziac malego pieska. ale piesek (tak jak ktos juz wspomniał) to nie jest zabawka!
Ja wychowywalam się z amstaffem jakoś zyje i mam sie dobrze, nie zagryzł mnie!
Najwazniejsze by rodzice odpowiednio wychowali psa. jesli mieszkamy w domu z ogrodem to pies obronny jak najbardziej! Jesli bedzie dobrze wychowany to na pewno nic sie dziecku nie stało. a nawet gdzies czytalalm ze amstaffy pomagaly kiedys w opiece nad dziecmi.
takw iec drodzy rodzice, z głową te pieski! Żyjesz tylko raz, nie spieprz tego.

IP i czas połączenia logowane. [22025175]
[01.11.2015] 22:42
Bonuska
Jeśli pies ma być przy budzie to niekoniecznie musi być pasowy. Bardzo dobrze sprawdzi się także mieszaniec Najlepsza karma dla szczeniąt to http://www.petstation.pl/firmy-produkujace-k arme-dla-psow , przynajmniej mój szczeniak ją uwielbia Bonuska

IP i czas połączenia logowane. [22043617]
[27.09.2017] 13:56
huportyx
Pies dl małego dziecka to jakieś nieporozumienie. To nie zabawka a żywe stworzenie

IP i czas połączenia logowane. [22810878]
[28.09.2017] 12:06
kamila123
Nie mogę się zgodzić Dziecko przy psie uczy się troski o innych. Syn tak się troszczy o naszego pupila, że karmiłby go tylko ciateczkami snack mobility expert. Niestety dzienna dawka nie może przekroczyć 6-10 ciasteczek. Zresztą nie samymi przekąksami żyje pies.

IP i czas połączenia logowane. [22811252]
[28.09.2017] 12:16
Hehehe!
Zbyt uczeni to wy nie jesteście

IP i czas połączenia logowane. [22811259]
[29.09.2017] 21:22
pachira
Najlepszy jest Labrador. Tylko to duży pies, a więc duży obowiązek.

IP i czas połączenia logowane. [22812114]

» Odpowiedz na ten temat