o2.pl forum.o2.pl
poczta.o2.pl
E-mail 20GB
Pudelek.pl - plotki, zdjęcia, sensacje
Pudelek
Wrzuta.pl - video, muzyka, mp3
Wideo+mp3
Login: @o2.pl Hasło:
  Strona główna» forum o2.pl / Opinie czytelników do artykułów
 » Odpowiedz na ten temat

Polacy wyzyskiwani w Irlandii?

1 2 3   » 6 Strony tematu:
[21.06.2007] 16:59
Redakcja o2.pl
Zapraszamy do komentowania artykułu:

Mówią, że cała Irlandia to jedna trzecia Londynu. W tej jednej trzeciej jest teraz tylu Polaków, Czechów, Słowaków i innych obcokrajowców, że właściwie nie ma już czego szukać na rynku pracy. Irlandzcy pracodawcy doskonale wiedzą, co się dzieje na rynku, i z dnia na dzień pogarszają warunki pracy i płace obcokrajowców, faworyzując przy tym swoich.

http://wiadomosci.o2.pl/?s=512&t=9117 --
Redakcja o2.pl

(Zgłoś do usunięcia)
IP i czas połączenia logowane.
[21.06.2007] 21:04
tomekpl-
Po pierwsze sami chcieli zeby obcokrajowcy przyjeżdzalu po drugi Polak szuka tak az znajdzie a jak znajdzie to nie piscie . To jest głowną przyczynątego " przeludnienia" w Irlandii, jaki i w innych krajach w Europie. Polak nie jest wyzyskiwany gdyz zarabia wiecj nie z swim kraju ojczystym, więc tu nie mozemy mowic o jakims wyzyskiwaniu naszych rodaków www.pbr.roxhost.com - Prison Break Sezon III wkrótce ....

(Odpowiedz cytując)    (Link do tej wypowiedzi)    (Zgłoś do usunięcia)
IP i czas połączenia logowane. [10599331]
[21.06.2007] 21:35
melo
tomekpl- (07.06.21 21:04):
Po pierwsze sami chcieli zeby obcokrajowcy przyjeżdzalu po drugi Polak szuka tak az znajdzie a jak znajdzie to nie piscie . To jest głowną przyczynątego \" przeludnienia\" w Irlandii, jaki i w innych krajach w Europie. Polak nie jest wyzyskiwany gdyz zarabia wiecj nie z swim kraju ojczystym, więc tu nie mozemy mowic o jakims wyzyskiwaniu naszych rodaków

Ty to chyba adwokatem pragniesz zostać? Przynaj się. No taki mądry jesteś, że chej. Może podaj tym niewykorzystywanym swój adres, moze zechcą z tobą o tym porozmawiać?

IP i czas połączenia logowane. [10599614]
[21.06.2007] 22:05
legwana10
Rynek sie nasyca wszedzie na swiecie, w czerwcu zaczeli przyjezdzac tu do USA studenci z Europy... dziwi mnie to, ze wielike firmy jak Burrougs & Chapin co rok sponsoruja wiecej osob niz sa w stanie zatrudnic... nigdy chyba nie pojme regul rzadzacych tutejsza gospodarka...

IP i czas połączenia logowane. [10599866]
[21.06.2007] 22:38
legwana10
Przed chwila rozmawialam z dziewczynami z Rosji, ktore nie moga podjac pracy, bo nie dostaly jeszcze Social SEcurity Number... przyjechaly tu na poczatku czerwca, zaplaciwszy 3000$ za program Work & Travel... ich potencjalny pracodawca nie marnowal czasu - pozycje wypelnily osoby o (od lat) nieuregulowanym statusie emigracyjnym, ktore zdobyly falszywe dokumenty za 50USD... to, co sie w tej chwili u wuja Sama jest po prostu absurdalne...dziwie sie, ze tylu ludzi nadal tu przyjezdza, wiedzac, ze co roku wybuchaja afery... wkurza mnie to, ze ktos zarabia na naszej naiwnosci...

IP i czas połączenia logowane. [10600189]
[23.10.2014] 05:46
[22.06.2007] 00:51
w miare zaradny po studiach
i co emigranci raczej czarnuchy... jedziecie nieudacznicy bez jezyka i kwalifikacjii. Ja skonczyłem studia otworzyłem firme( mała bo mała) ale stac mnie na wczasy srednie auto i mam w dupie emigracje ....a wy co smieciami tam jestescie ...a u nas jak przyjada wielkie pany hahaha smiechu warte...

IP i czas połączenia logowane. [10601206]
[22.06.2007] 01:03
ulfberht
przeciez ten atrykul jest zerzniety z gazety wyborczej, kilka tygodni temu ten tekst ukazal sie w Duzym Formacie
to ze ktos sparafrazuje tekst to nie znaczy ze go nie kradnie!!

IP i czas połączenia logowane. [10601254]
[22.06.2007] 01:05
critic
Zaradny p****sz jak potluczony. Ja skonczylem studia i taki sam ciul mi zaoferowl prace za 600 zł do reki. Podziekowalem mu. Pojechalem na dwa lata do UK. Harowalem ale zarobiłem, wrocilem do kraju, otworzylem konkurencyjna firme. Dzieki kontaktom handlowym i zarobionych funtach wygryzlem sknere z rynku i teraz on mnie blaga bym mu dal prace.

IP i czas połączenia logowane. [10601268]
[22.06.2007] 01:08
kumpelka217
legwana10 (07.06.21 22:38):
..dziwie sie, ze tylu ludzi nadal tu przyjezdza, wiedzac, ze co roku wybuchaja afery... wkurza mnie to, ze ktos zarabia na naszej naiwnosci...

Masz racje i dlatego tez o takich sprawach trzeba mowic glosno( tym bardziej ze prawo i przepisy sa po naszej stronie).
Wg. mnie w danym zakladzie wystepuje ogolny niedowlad organizacyjny skoro ludzie musza przychodzic do pracy ze swoimi rekawicami lub jesli pojecie czasu pracy jest dla pracodawcy niezrozumialy.
Ja znam taki zaklad ktory miał klopoty z pozyskiwaniem pracownikow dlatego tylko ze byl nie fer w stosunku do zalogi.
Mam nadzieje ze moi rodacy w Irandii ucza sie jezyka ang. i takie niemiłe incydenty wynikajace min. z tego ze, no coz jestesmy troche ubozsi o ich slogany,będa tylko wspomnieniem.Wszystkiego naj...

IP i czas połączenia logowane. [10601278]
[22.06.2007] 01:21
kumpelka217
w miare zaradny po studiach (07.06.22 00:51):
i co emigranci raczej czarnuchy... jedziecie nieudacznicy bez jezyka i kwalifikacjii. Ja skonczyłem studia otworzyłem firme( mała bo mała)
Czy uwazasz ze studia to wszystko? Czy uwazasz ze jak otworzyłeś firme to juz nie jestes czarnuchem jak sie wyrazasz?Czy uwazasz ze tylko nieudacznicy wyjechali i bez kwalifikacji?
Ciekawa jestem kto Ci pomagał w tym wszystkim o tym nie piszesz.Byc moze ojciec i matka haruja za granica lub przekazuja ci skromną emeryture bys ty cwaniaku bezkarnie probowal obrazac ludzi.
Wiedz ze Polacy sa bardzo wartościowymi pracownikami za granica i powoli bo powoli zdobywaja coraz lepsze stanowiska.Jestem za granica od 5,5 roku,uczeszczam do collegu, mam dobra prace jestem szanowana i wypraszam sobie takich komentarzy pod Naszym adresem.

IP i czas połączenia logowane. [10601324]
[22.06.2007] 01:39
buahahah
siema! a ja sobie pracuje w musgrave super valu centra i sie wypowiem. artykul nie do konca oparty na prawdzie. prawda ze irlandczycy maja lepiej ale z nimi line manager moze sie dogadac zawsze a z polakami roznie to bywa, szczegolnie tymi z agencji. miedzy pracownikami zatrudnionymi przez MSVC niema duzej roznicy. w fonthill strajkowali glownie pracownicy agencji (spl, multiflex, industrial temps....) i mieli racje. za nadgodziny niemaja placone bo maja nie normowany czas pracy wiec nie przysluguja im nadgodziny. jak ktos nie kuma to tlumacze czasem pracuja 3 dni w tygodniu, zdarza sie ze po 12 godzin i co? daje to tylko 36 a my czasmi pracujemu po okolo 50! agencja ma bardzo duzo wolnych dni i moga po rekawiczki sobie do swojego pracodawcy pojechac. nie twierdze oczywiscie ze msvc jest idealna firma bo do tego im daleko ale jak juz cos piszecie to zbadajcie sprawe dokladniej. pzdro

IP i czas połączenia logowane. [10601358]
[22.06.2007] 01:57
ruski stalker
Rozumiem ze jestes tylko robolem w Anglii, ale pisz w miare skladnie bo sie tego czytac nie da...

IP i czas połączenia logowane. [10601379]
[22.06.2007] 02:15
gość..1
po cholere tam się pchacie głupie polaczki żeby z was szydzili i drwili?
tylko najgorsze bydło tam jedize pracować!! najlepiej u siebie w domu i między polakami a nie wyjeżdżacie sobie! patrioci za dychę!!!!!! a teraz macie nauczkę jak chcecie tyrać to tyrajcie i poniżajcie się!!! tylko nam Polakom wystawiacie opinię złą!!!! wracać ku..wa wszyscy do kraju!!!!

IP i czas połączenia logowane. [10601407]
[22.06.2007] 02:25
leeds
a ty nie tyrasz polaczku u siebie!!?? pewnie gruba kase trzepies za 8 godz pracy pajacu!! ty to dopiero jestes wolem tylko ze u swojego pana a ja pracuje w angli u cudzego ale mam godziwe zycie

IP i czas połączenia logowane. [10601411]
[22.06.2007] 02:25
seba1984
jakie czarnuchy? jesli zna sie jezyk to niema zadnego problemu i nikt niejest traktowany gorzej,i mam gdzies patriotyzm i patriotow wypowiadajacych sie na forum a prawda jest taka ze w polsce niemial bym nawet polowy z tego co tutaj,a tak to sobie latam do pracy pod krawatem moja sportowa honda i leje na takch jak wy,pozdro dla odwaznych szukajacych swojej szansy w zyciu

IP i czas połączenia logowane. [10601412]
[22.06.2007] 02:31
legwana10
kumpelka217 (07.06.22 01:08):
..dziwie sie, ze tylu ludzi nadal tu przyjezdza, wiedzac, ze co roku wybuchaja afery... wkurza mnie to, ze ktos zarabia na naszej naiwnosci...

Masz racje i dlatego tez o takich sprawach trzeba mowic glosno( tym bardziej ze prawo i przepisy sa po naszej stronie).
Wg. mnie w danym zakladzie wystepuje ogolny niedowlad organizacyjny skoro ludzie musza przychodzic do pracy ze swoimi rekawicami lub jesli pojecie czasu pracy jest dla pracodawcy niezrozumialy.
Ja znam taki zaklad ktory miał klopoty z pozyskiwaniem pracownikow dlatego tylko ze byl nie fer w stosunku do zalogi.
Mam nadzieje ze moi rodacy w Irandii ucza sie jezyka ang. i takie niemiłe incydenty wynikajace min. z tego ze, no coz jestesmy troche ubozsi o ich slogany,będa tylko wspomnieniem.Wszystkiego naj...
Dokladnie, pracowalam przez 6 miesiecy w pogotowiu weterynaryjnym - jedynym w okolicy Grand Strand - brak konkurencji najwyrazniej sprawial, ze klinika nie przypominala tej, znanej z programu Emergency Vets z Animal Planet... Chropowate, wiecznie niedomyte podlogi, zacieki na suficie, na ktorych szerzyly ekspansje strzepki plesni, zapach, o ktorym nawet nie jestem w stanie pisac...to tylko czesc prawdy, obalajacej farse American Dream... Rekawice ochronne dostepne byly tylko dla doktora, ja pracowalam na stanowisku recepcjonistki, ale czesto przejmowalam obowiazki technikow - w tempie ekspresowym musialam nauczyc sie wszystkiego, co nie nalezalo do zakresu moich obowiazkow; radiograf, zakladanie kroplowek, snap testy... wszystko dlatego, ze brakowalo im kadry... nie dziwie sie, bo nikt nie chcialby pracowac w takim syfiastym miejscu, za stawke rowna ze stawka kasjerki z Wal- Martu... na koniec zdarzyl sie wypadek - zostalam ugryziona przez kota brzmi absurdalnie, ale uwierzcie - kicius potrafi UGODZIC TAK FATALNIE, ZE MOZNA STRACIC REKE!!! Nie musze chyba pisac, ze nie otrzymalam workers' comp, na dodatek ze spuchnieta PRAWA gorna konczyna kazali mi zostac samej na zmianie -- zostalam, ale dwa tygodnie pozniej zlozylam wypowiedzenie i jak wroce do Polski, to skorzystam na przyjacielu i opublikuje wszystkie ciekawe razacych naduzyc i zaniedban, ktorych bylam swiadkiem w tym zalosnym kraju - nie mam zamiaru zostawiac na nikim suchej nitki;/

IP i czas połączenia logowane. [10601421]
[22.06.2007] 02:34
legwana10
legwana10 (07.06.22 02:31):
kumpelka217 (07.06.22 01:08):

Dokladnie, pracowalam przez 6 miesiecy w pogotowiu weterynaryjnym - jedynym w okolicy Grand Strand - brak konkurencji najwyrazniej sprawial, ze klinika nie przypominala tej, znanej z programu Emergency Vets z Animal Planet... Chropowate, wiecznie niedomyte podlogi, zacieki na suficie, na ktorych szerzyly ekspansje strzepki plesni, zapach, o ktorym nawet nie jestem w stanie pisac...to tylko czesc prawdy, obalajacej farse American Dream... Rekawice ochronne dostepne byly tylko dla doktora, ja pracowalam na stanowisku recepcjonistki, ale czesto przejmowalam obowiazki technikow - w tempie ekspresowym musialam nauczyc sie wszystkiego, co nie nalezalo do zakresu moich obowiazkow; radiograf, zakladanie kroplowek, snap testy... wszystko dlatego, ze brakowalo im kadry... nie dziwie sie, bo nikt nie chcialby pracowac w takim syfiastym miejscu, za stawke rowna ze stawka kasjerki z Wal- Martu... na koniec zdarzyl sie wypadek - zostalam ugryziona przez kota brzmi absurdalnie, ale uwierzcie - kicius potrafi UGODZIC TAK FATALNIE, ZE MOZNA STRACIC REKE!!! Nie musze chyba pisac, ze nie otrzymalam workers\' comp, na dodatek ze spuchnieta PRAWA gorna konczyna kazali mi zostac samej na zmianie -- zostalam, ale dwa tygodnie pozniej zlozylam wypowiedzenie i jak wroce do Polski, to skorzystam na przyjacielu i opublikuje wszystkie ciekawe razacych naduzyc i zaniedban, ktorych bylam swiadkiem w tym zalosnym kraju - nie mam zamiaru zostawiac na nikim suchej nitki;/
mialo byc "ciekawe przyklady tudziez przypadki razacych naduzyc i zamiedban..."

IP i czas połączenia logowane. [10601424]
[22.06.2007] 02:42
legwana10
gość..1 (07.06.22 02:15):
po cholere tam się pchacie głupie polaczki żeby z was szydzili i drwili?
tylko najgorsze bydło tam jedize pracować!! najlepiej u siebie w domu i między polakami a nie wyjeżdżacie sobie! patrioci za dychę!!!!!! a teraz macie nauczkę jak chcecie tyrać to tyrajcie i poniżajcie się!!! tylko nam Polakom wystawiacie opinię złą!!!! wracać ku..wa wszyscy do kraju!!!!
grrrr,

nie wiem, jak Tobie, ale mnie jest o wiele latwiej zniesc ponizenia ze strony obcych niz swoich... Twoja wypowiedz tylko potwierdza, ze interakcje miedzy rodakami oparte sa na chorej agresji - wracac??? po to, zeby wysluchiwac codziennie takich wypowiedzi??? nie dam sie skusic...

IP i czas połączenia logowane. [10601435]
[22.06.2007] 02:59
sESESESESEEsEseEs
hahahahahahahahahaha! pracuuje w Irlandii od 9 miesiecy i moge powiedziec tylko jedno: jak ktos sie daje wykorzystywac w tym kraju to jest cholernym niedorozwojem! przyjezdza takich mnostwo z malych wioseczek na obzezach Polski,nie znaja jezyka i mysla ze ktos tu bedzie czekal na nich z praca na talerzu! nie dziwie sie irlandczykom ze sie smieja z takich burokow!

IP i czas połączenia logowane. [10601443]
[22.06.2007] 03:10
Samael79
Jak sie jest jelopem bez jezyka to sie bedzie w pupe ryckanym non stop.Tez pracuje,przez agencje i mialem rozne problemy,ale nigdy niemialem problemow z kasa za nadgodziny itp.Jak nie placa to trza spieprzac ,a nie siedziec na dupie i narzekac i robic halo.O tym strajku to juz dawno slyszalem,ale jak widac nasz kraj jest 100 lat za murzynami,bo sprawa zaczela sie z dobry miesiac temu.A Ci co tak sie madrza i psiocza na emigracje to powiem tylko tyle - moze i zarabiam mniej niz Irlanczyk,ale przynajmniej mnie tu szanuja i doceniaja to co robie.W Polsce - maksimum godzin, minimum wyplaty.Tu sam pytam o overtime\'y,bo wiem jaka kase za to wezme i nawet przy malej stawce godzinowej za 8h nadgodzin mam ok 100 euro,a nie 200zl ochlap rzucony z łaska i czesto nie w terminie.Tu mam kase regularnie co tydzien,bez proszenia sie...Daje sobie reke uciac ,ze Ci najbardziej krzyczacy tutaj to zwykli nieudacznicy,ktorzy zwyczajnie zazdroszcza innym,ze im sie powiodło.Niesety to nasza cecha narodowa - jak sie komus cos udalo to trzeba go nienawidziec.Poza tym nawet przy zarobkach 2000-2500 ile jestescie w stanie odlozyc madrale ??!! Ja przy normalnym zyciu po oplaceniu wszystkiego odkladam prawie 2 razy tyle co zarabia przecietny kierownik w Polsce,ale tylko glaby nie potrafia tego przekalkulowac.Czasami jest cos kosztem czegos i nie mowie tu o szmaceniu sie,bo tak nie jest,ale nie chce mi sie nikogo na sile przekonywac...

IP i czas połączenia logowane. [10601447]
[22.06.2007] 03:28
Czarli
Witam wszystkich Sceptyków i Optymistów ...

Wszystkie wypowiedzi są tak przejaskrawione i mocno skrajne ... bardzo to charakterystyczne dla wszechwiedzących pyszałków ...

Jestem w Irlandii dwa lata , moi wszyscy znajomi od 1-2 do 7 lat

Mam naprawdę bardzo wielu znajomych zaczynających tu od zera, samotnie, bez pomocy z zewnątrz ... Nie słyszałem w bardzo dużej większości przypadków o takich faktach wykorzystania ... Jakby tak było to nikt by tu do Irlandii nie przyjeżdżał, a masowo by wyjeżdżali ..., a jest wręcz odwrotnie ... W Polsce też są firmy, które źle traktują pracowników ... jest od tego prawo i związki zawodowe ... Jeżeli czujesz się wykorzystywany zmień pracę ... jest jej dużo ... tylko trzeba szukać, a nie udawać że się szuka ... Trochę wysiłku ... pracodawca nie wie że Ty właśnie przyjechałeś do Irlandii, a niektórym tak właśnie się wydaje ... i następnie winą za swoje zaniedbanie obarczają cały świat ... W Irlandii nie tylko pracują Polacy ... nie są pępkami Świata !!! Dobrze pracują i tylko dlatego ich cenią ... zapamiętajcie to właśnie !!! Pracują tu ludzie z całego świata i potrafią rozwiązywać takie problemy, a nie wciąż dywagować i filozofować ... Irlandzkie prawo jest bardzo przychylne życiu Wszelkiej Emigracji na Zielonej Wyspie ... Wszyscy tu przechodzą te same procedury bez wyjątków, a następnie legalnie zaczynają pracę ... Praca jest różna jak na całym świecie. Ty wybierasz gdzie składasz swoje CV i to TY, a nie ktoś inny podpisuje Umowę z Pracodawcą. I ty tam pracujesz, więc wybrałeś i nie narzekaj ... Jeżeli coś jest niezgodne z prawem to zgłoś to. Są instytucje, które takimi sprawami się zajmują i tylko czekają na temat do działania ... jesteś w Europie ... ucz się języka angielskiego - komunikacja !!! ... tak jak chcesz wejść do wody -naucz się pływać to takie proste, nie skręcaj !!! ... Powodzenia !!!
Dobranoc ... bo jutro idę do Normalnej Dobrej Pracy
P.S. Nie wykorzystują mnie w niej ... jest Ok

IP i czas połączenia logowane. [10601452]
[22.06.2007] 05:15
ktos-ireland
i co emigranci raczej czarnuchy... jedziecie nieudacznicy bez jezyka i kwalifikacjii. Ja skonczyłem studia otworzyłem firme( mała bo mała) ale stac mnie na wczasy srednie auto i mam w dupie emigracje ....a wy co smieciami tam jestescie ...a u nas jak przyjada wielkie pany hahaha smiechu warte...

Sam jestes czrnuchem i nieudacznikem w swojej firmie....zarabiam wiecej niz ty wyciagniesz w tej swojej malej firmie wiec co sie z tym wiaze, mam lepsze auto niz ty i odwiedzam kazdy zakatek swiata kiedy tylko zapragne...wiec sie zastanow co piszesz smieciu...a na emigracji nie dal bys sobie rady bo jestes za glupi...

IP i czas połączenia logowane. [10601490]
[22.06.2007] 05:38
kiniu25

Wiesz co koleś przestań przesadzać z tym \'redbullem\' bo zaraz pofruniesz...
Ja też prowadzę firmę - małą bo małą - ale jakoś nie widzę w tym jakiejś nie wiadomo jakiej nobilitacji że jeżdżę średniej klasy autem i stać mnie na większość rzeczy...
Ciekaw jestem czy masz rodzine na utrzymaniu ?

pozdrawiam

IP i czas połączenia logowane. [10601509]
[22.06.2007] 07:06
Jon Shannow
Nie zdziwił bym się....Nam się wydaje że wszystko nam się należy...a g***. Z resztą co, mają Irlandczyków wyzyskiwać a Polaków po głowach głaskać bo z biednego kraju przyjechali?

Irlandczyka, Francuz, Niemiec, Anglik...chyba kazdy woli swoich wspierać niż obcych, nie? A mi bardzo przykro, że nasi rodacy wogóle muszą jak pachołki tyrać w innych kracjach zamiast móc, tu pracować za godziwą pracę i w godziwych warunkach

IP i czas połączenia logowane. [10601544]
[22.06.2007] 07:17
TYTAN PRACY
tekst wykradziony z GW więc brak jakiejkolwik inwencji twórczej aautora ...jestem zmolestowana przez papużki nierozłączki...

IP i czas połączenia logowane. [10601560]
[22.06.2007] 07:30
26111985
A ja bardzo dziekuje tym, którzy wyjechali! Dzięki Wam w końcu zrobiło się tu luźniej i szanse dostali Ci co co naprawde chcą pracowac i się rozwijać. Nigdy nie wyjade pracować do Irlandii czy Anglii i robic tzw. "karierę na zmywaku". Jest mi tu bardzo dobrze. Kończe kolejne studia, pracuje, do tego mam swoja firme i cały czas sie rozwijam. A zarobki mam bardzo dobre i caly czas wzrastają. Ale ciekaw jestem co będzie jak wrócicie do Polski. W pewnym momencie kasa sie skończy. I co wtedy? Ja nigdy nie zatrudnie osoby, która wyjechała zarabiac i poniżać sie w obcym kraju!!!! jeśli w życiu wszystko traci sens musisz zaufać temu co jest bez sensu..

IP i czas połączenia logowane. [10601582]
[22.06.2007] 07:50
melo
TYTAN PRACY (07.06.22 07:17):
tekst wykradziony z GW więc brak jakiejkolwik inwencji twórczej aautora

A nie wpadło ci do głowy, że ci strajkujący dali po prostu cynk wszystkim mediom w Polsce, które były tym zainteresowane, żeby nagłośnić sprawę? I od wszystkich rozesłały raport z danymi na temat dyskryminacji? Tytan pracy? Może. Tytan intelektu - na pewno nie. Ot mały frustracik (dlaczego to nie ja)

IP i czas połączenia logowane. [10601619]
[22.06.2007] 08:35
Kurant78
KILKA DNI TEMU BYł NA GAZETA.PL !!!!
ulfberht (07.06.22 01:03):
przeciez ten atrykul jest zerzniety z gazety wyborczej, kilka tygodni temu ten tekst ukazal sie w Duzym Formacie
to ze ktos sparafrazuje tekst to nie znaczy ze go nie kradnie!!

IP i czas połączenia logowane. [10601726]
[22.06.2007] 08:45
Edie
26111985 (07.06.22 07:30):
A ja bardzo dziekuje tym, którzy wyjechali! Dzięki Wam w końcu zrobiło się tu luźniej i szanse dostali Ci co co naprawde chcą pracowac i się rozwijać. Nigdy nie wyjade pracować do Irlandii czy Anglii i robic tzw. \"karierę na zmywaku\". Jest mi tu bardzo dobrze. Kończe kolejne studia, pracuje, do tego mam swoja firme i cały czas sie rozwijam. A zarobki mam bardzo dobre i caly czas wzrastają. Ale ciekaw jestem co będzie jak wrócicie do Polski. W pewnym momencie kasa sie skończy. I co wtedy? Ja nigdy nie zatrudnie osoby, która wyjechała zarabiac i poniżać sie w obcym kraju!!!!

Co za popapraniec z Ciebie,rzeczywiście takich młotów nam trzeba, BRAWO. Pozdrawiam

IP i czas połączenia logowane. [10601769]
[22.06.2007] 09:02
nie polak  blair007@tlen.pl
Jesli komu sie nie podoba za granica pracowac to niech s@@@a do Polski...a potem niech pomysli czy w Polsce pracujac za 500zl/mies. bedzie mu lepiej niz za 10eu/h w irlandii czy w jakiej innej dupie...
Jesli ktos wyjechal tylko zarobic troche kasy to nich i pocierpi pracujac taka prace a jesli wyjechal na stale to nich poszuka drugiej pracy, przeciez niebedzie cale zycie produkty w lodowce ladowac...
Polacy sami stworzyli takie warunki pracy zagranica to niech i teraz sie ciesza...

IP i czas połączenia logowane. [10601865]
[22.06.2007] 09:06
phpworker  phpworker@tlen.pl
no i Polacy znów burzą mury, tym razem te w UE. A swoją drogą ciekawe jak tam żyje się polskim informatykom, bo że szukają takowych w Irlandii to słyszałem...

IP i czas połączenia logowane. [10601884]

1 2 3   » 6 Strony tematu:
 » Odpowiedz na ten temat