o2.pl forum.o2.pl
poczta.o2.pl
E-mail 20GB
Pudelek.pl - plotki, zdjęcia, sensacje
Pudelek
Wrzuta.pl - video, muzyka, mp3
Wideo+mp3
Login: @o2.pl Hasło:
  Strona główna» forum Ogólne forum dla studentów
 » Odpowiedz na ten temat

Uczulenie na słońce

1 2 3 4 Strony tematu:
[24.05.2007] 19:03
ona123321
Czy ktoś z was ma uczulenie na słońce???Tzn, w miejscach odsłoniętych po kąpieli słonecznej wyskakuja małe zaczerwienione "krostki" które swędzą i pieczą??
Jeżeli ktoś ma taki problem to czym to leczycie żeby nie piekło i nie swędziało??

(Zgłoś do usunięcia)
IP i czas połączenia logowane.
[24.05.2007] 19:48
jagiena
Po pierwsze jeśłi uważasz, ze to od słońca, to go unikaj.

Po2 : Idz do dermatologa, on zbada Ci tą skórę i jeśli naprawdę jest źle, to coś ci zapisze.

Po3 Skoro już musisz się opalać stosuj kremy z filtrami fizycznymi co najmniej o faktorze SPF 15.

Pozdrawiam.

(Odpowiedz cytując)    (Link do tej wypowiedzi)    (Zgłoś do usunięcia)
IP i czas połączenia logowane. [10390267]
[24.05.2007] 20:00
wlatcamuszek
stosuj specjalne kremy, ale aby wiedziec jakie idz do dermatologa

---
Szalone http://tiny.pl/dvn3 http://tiny.pl/d3wv
---

IP i czas połączenia logowane. [10390366]
[24.05.2007] 21:50
ona123321
hmmm,tyle to ja wiem...
moze jeszcze jakies inne propozycje..??
jakich masci uzywac jak to juz wyskoczy??

IP i czas połączenia logowane. [10391374]
[24.05.2007] 22:28
jagiena
takie bez recepty to chyba jednynie na poparzenia albo kojące jak fenistil. ewentualnie kremy z aloesem.

IP i czas połączenia logowane. [10391693]
[21.11.2017] 07:13
[25.05.2007] 01:01
ikaa24
jak juz wyskoczy to tylko wapno!!!
i profilaktycznie tez wapno
a tak to kreemy z duzym filtrem
tez na to cierpie i tak sie zabezpieczam
a jesli juz naprawde mnie wysypie to tylko hydrokortizon ratuje
bo inaczej sie mozna zaskrobac na smierc

IP i czas połączenia logowane. [10392536]
[25.05.2007] 09:42
ona123321
ikaa24 (07.05.25 01:01):
jak juz wyskoczy to tylko wapno!!!
i profilaktycznie tez wapno
a tak to kreemy z duzym filtrem
tez na to cierpie i tak sie zabezpieczam
a jesli juz naprawde mnie wysypie to tylko hydrokortizon ratuje
bo inaczej sie mozna zaskrobac na smierc

Oj znam ten ból, tragedia, niby takie nic a dokucza jak nie wiem co..człowiek ani poopalać się nie może ani nic, a i ubrany musi chodzić po uszy..też kupiłam sobie hydrokortizon,wczoraj posmarowałam, a dziś już prawie śladu nie ma..fajnie..

IP i czas połączenia logowane. [10393401]
[25.05.2007] 09:45
ona123321
Ps: jeszcze słyszłam że profilaktycznie trzeba wcinać beta karoten, ponoć bardzo pomaga(tak od wczesnej wiosny trzeba zacząć) a w lato nie będzie problemów..

IP i czas połączenia logowane. [10393417]
[25.05.2007] 11:08
adelide sa
ona123321 (07.05.25 09:45):
Ps: jeszcze słyszłam że profilaktycznie trzeba wcinać beta karoten, ponoć bardzo pomaga(tak od wczesnej wiosny trzeba zacząć) a w lato nie będzie problemów..

też o tym słyszałam, ale to dość dziwne, bo ja nigdy nie miałam uczulenia na słońce, a tej wiosny zażywałam beta karoten (zaczełam jeszcze chyba w marcu) i co? i pierwszy raz w życiu uczuliło mnie słońce!! dostałam tej pipp.szonej wysypki pare dni temu i zejść nie chce.
Czy wy będąc uczulonymi na słońce wogóle sie nie opalacie? i co potem robi się z tymi krostkami? znikają i nie ma śladu? czy jakieś blizny zostają?

IP i czas połączenia logowane. [10393888]
[25.05.2007] 11:35
monia018
ja tez to mam ! myslalam ze tylko ja a jednak
ja tam tego nie lecze. staram sie nie dotykac i nirmalnie sie opalam. jak juz sie opale to samo znika i później sie juz nie pojawia.
pozdrawiam

IP i czas połączenia logowane. [10394051]
[25.05.2007] 12:46
ona123321
adelide sa (07.05.25 11:08):
ona123321 (07.05.25 09:45):

też o tym słyszałam, ale to dość dziwne, bo ja nigdy nie miałam uczulenia na słońce, a tej wiosny zażywałam beta karoten (zaczełam jeszcze chyba w marcu) i co? i pierwszy raz w życiu uczuliło mnie słońce!! dostałam tej pipp.szonej wysypki pare dni temu i zejść nie chce.
Czy wy będąc uczulonymi na słońce wogóle sie nie opalacie? i co potem robi się z tymi krostkami? znikają i nie ma śladu? czy jakieś blizny zostają?

IP i czas połączenia logowane. [10394418]
[25.05.2007] 12:58
ona123321
coś mi się nie chcą odp wpisywac..
a więc tak..
ta wysypka występuje nagle niezależnie od wieku
smaruj sie hydrokortizonem i nie drap tego.
Znika po paru dniach i już normalnie możesz sie opalać.Ale radze kupić wapno i pić je bądz łykać i nadal zarzywać beta karoten.
Jak wychodzisz na słońce z ta wysypka posmaryj sie kremem!!! nie olejkiem z wysokim faktorem najlepiej 25+
Poźniej jak to już zniknie, normalnie możesz sie oalać ale do opalania używaj kremów nie olejków z faktorem co najmniej 12
Ta wysypka to jest reakcja skóry na pierwsze promienie słoneczne!!
Więc później jak się już skówra do słońca przyzwyczai to już jest spoko..
Ależ się rozpisałam..Jednym słowem da się z tym żyć..
a jeszcze co zauważyłam dobrze przed latem pójść kilka razy na solarium żeby przyzwyczaić skóre do opalania..to wtedy wysypka nie będzie występowała..
Jak już raz jej dostałaś to niestety ale już co roku będziesz jej dostawała..niestety

IP i czas połączenia logowane. [10394500]
[25.05.2007] 13:11
adelide sa
dzięki za odpowiedź! pocieszyłaś mnie mocno, ale i trochę zmartwiłaś faktem, że będę mieć ten problem już co rok bo ja uwielbiam słońce i nigdy nie miałam problemów z cieszeniem się kąpielami słonecznymi, nawet poparzenia jakoś mi się nie zdarzały.. trudno!

IP i czas połączenia logowane. [10394574]
[25.05.2007] 14:41
ona123321
adelide sa (07.05.25 13:11):
dzięki za odpowiedź! pocieszyłaś mnie mocno, ale i trochę zmartwiłaś faktem, że będę mieć ten problem już co rok bo ja uwielbiam słońce i nigdy nie miałam problemów z cieszeniem się kąpielami słonecznymi, nawet poparzenia jakoś mi się nie zdarzały.. trudno!

Niestety ja też to mam od ok 3 lat, też nigdy nie miałam problemu z opalaniem, ale niestety coraz więcej osób ma z tym problem..za rok spróbuj z tym solarium, ja w tym roku zapomniałam i już mi wyskoczyła wysypka, ale rok temu opalałam się przed latem na solarium i nie miałam wysypki..

IP i czas połączenia logowane. [10395171]
[25.05.2007] 16:50
ikaa24
Ja w tym roku tez na wiosne zaczęłam chodzic na solarium
i na razie odpukac
nic nie wyskoczylo
wiec wapno na razie stoi ładnie na połce

duzo słonca zycze wszystkim uczulonym

IP i czas połączenia logowane. [10395948]
[14.05.2008] 20:12
kamila123342
Mam 25 lat pierwszy raz mam taka wysypke od słońca chodziłam wcześniej na solarium opalałam się i dopiero teraz takie coś mi wyszło.Zaczeło się to małymi chrostkami ale jest tego coraz wiecej bioręwapno już trzeci dzień i nic tą wysypkę mam na recach i klatce piersiowej swędzi mnie niewiem już co mam robić boje sie że mi to już niezejdzie co mam ro ić proszę o pomoc

IP i czas połączenia logowane. [12760377]
[05.06.2008] 10:08
wentyl14
Hej, jakieś 5 dni temu opalałam się, i chcąc zwiększyć efekty posmarowałam sie olejem.. takim normalnym :|
No i teraz od tych 5 dni na dekolcie i brzuchu < wogole na całym tułowiu> oprócz pleców mi wyskoczyła taka wielgachna wysypka ;/
Najpierw na dekolcie były to małe czerwone krostki, a teraz to plamy czerwone ;/
I STRASZNIE, ALE TO STRASZNIE SWęDZą..;/
Smaruję to fenistilem, piję wapno i nic..;/ + jakaś maść i tabletki na uczulenie
Jak mozna sie tego pozbyć?
Ludzie pomózcie bo nie wytrzymam ;( :

IP i czas połączenia logowane. [12876515]
[08.06.2008] 23:56
lemonka123
W tamty sezonie chcac chronic sie przed wysypka po opalaniu, pol roku wczesniej zaczelam lykac beta karoten i opalalam sie od dluuuuuugiego czasu na solarium. Niestety nic nie pomoglo....
teraz nie korzystam z solarium i niczym sie nie faszerujei juz mam wysypke i mam jej serdecznie dosyc
Uczulenie mam najbardziej widoczne na rekach, karku i dekolcie. Na nogach mam zawsze kilka krostek.

IP i czas połączenia logowane. [12898666]
[19.06.2008] 02:38
alfredr
Może to być Portfiria

IP i czas połączenia logowane. [12959014]
[20.06.2008] 22:37
tyaaaaa
wentyl14 (08.06.05 10:08):
Hej, jakieś 5 dni temu opalałam się, i chcąc zwiększyć efekty posmarowałam sie olejem.. takim normalnym :|
No i teraz od tych 5 dni na dekolcie i brzuchu < wogole na całym tułowiu> oprócz pleców mi wyskoczyła taka wielgachna wysypka ;/
Najpierw na dekolcie były to małe czerwone krostki, a teraz to plamy czerwone ;/
I STRASZNIE, ALE TO STRASZNIE SWęDZą..;/
Smaruję to fenistilem, piję wapno i nic..;/ + jakaś maść i tabletki na uczulenie
Jak mozna sie tego pozbyć?
Ludzie pomózcie bo nie wytrzymam ;(

a to się usmażyłaś... hihihi.. trzeba było sobie panierkę zrobić

IP i czas połączenia logowane. [12969811]
[20.06.2008] 23:53
alfredr
Zażyj jakieś tabletki na alergie Alertec lub Claritine może też zwykłe wapno wystarczy lub maść Elcom na alergie skórne

IP i czas połączenia logowane. [12970384]
[27.06.2008] 13:57
Luchaaa7
ja rowniez przesadzilam ze sloncem. posmarowalam sie olejem tak jak kolega widze... kolezanka polecila tyle ze ona ma inna skore... opala sie na brazowo. a ja sie poparzylam i to dosc mocno. przez pierwsze 2 dni pieklo i palilo, a przez kolejne 2 swedzialo... i to tak bardzo ze juz wole bol. szlo sie wsciec... w aptece pani mi polecila krem Alantan Plus. na drugi dzien juz nie pieklo powoli wracam do siebie
mam nauczke na przyszlosc... teraz juz wiem ze bede smarowala sie 20,30..

IP i czas połączenia logowane. [13008460]
[27.06.2008] 22:03
to ja ona123321
Do wszystkich uczulonych na słońce-jak już wam to wyskoczy smarujcie się hydrocortizonem!!Jak ręką odją!!!

IP i czas połączenia logowane. [13011266]
[17.07.2008] 18:55
aneri
to ja ona123321 (08.06.27 22:03):
Do wszystkich uczulonych na słońce-jak już wam to wyskoczy smarujcie się hydrocortizonem!!Jak ręką odją!!!

hydrokortyzon to steryd i niestety nie jest obojętny dla organizmu. kup sobie w aptece SANOFIL

IP i czas połączenia logowane. [13124552]
[29.07.2008] 12:20
Natalinka IRL
Ja dostalam wczoraj na całym ciele wysypki, twarz mam cala czerwona z wysypka i swedzi strasznie ;/ Byłam na słoncu pol godziny, ale kilka dni wczesniej bralam antybiotyki i mozliwe ze to od tego . Niewiem zabardzo jak sie tego pozbyć albo załagodzić. Slyszałam że może pomuc mycie sie w wodzie z sodą oczyszczona.. Co do wapna to nie pomaga, pije od wczoraj i nici . Postaram sie załatwić ten hydrokortizon , ale jak nie pomoże to niewiem co zrobie .

IP i czas połączenia logowane. [13185524]
[29.07.2008] 14:59
misiekj85
czesc ja mam uczulenie na slonce od dziecka i jak narazie to se z tym radzilam smarujac sie kremami z duzym filtrem okladami mokrym recznikiem i spaniem na podlodze pod oknem zeby wialo na mnie zimne powietrze mialam przy tym dreszcze i marzlam ale to normalne objawy. Ale najorsze jest to ze pierwszy raz mi sie zdazylo ze jak pojechalam nad moze na jeden dzien to nie wysiedzialam dlugo na plazy i musialam po pieciu minutach uciekac do cienia bo tak szybko mnie zaczelo piec i puchnac i siedzialam caly dzien w cieniu. A po tym dostalam wielki rumien na udach ktory zrobil sie bardzo goracy napuchniety iz wybroczynami krwawymi i tak sie mecze juz 4 dzien. w aptece dostalam zel w spreju termcool ktory mi troche to zlagodzil i jrst troszke lepiej ale jeszcze nie na tyle zeby wyjsc z domu i tes biore tabletki na uspokojenie i przeciwbulowe i spie na podlodze. Jednym slowem muwiac te osoby ktore maja uczulenie na slonce musza sie smarowac kremami z duzym filtrem i unikac slonca, w internecie sa dostepne juz nawet kremy z filtrem 100. Pozdrawiam Monika.

IP i czas połączenia logowane. [13186523]
[29.07.2008] 15:04
Natalimka Irl
Jak macie jakieś sposoby żeby zeszło szybko to piszcie , bo to jest masakra z ta wysypka gdzieś pujść. Mam to nawet na twarzy !!

IP i czas połączenia logowane. [13186550]
[30.07.2008] 00:35
alergina
Ha! opalam się w solarium cały rok,mniej więcej raz na dwa tygodnie, łykając przy tym beta-karoten. Nie pomaga.Mam 30 lat,pierwszy raz Tej wiosny objawiło mi się uczulenie na słońce i wcale nie występuje po bardzo intensywnym opalaniu, wystarczy spacer w słońcu ... Wysypka pojawia się tylko na rękach od ramion po nadgarstki. Nie pomaga ani wapno , ani claritine. Przyszedł czas na smarowanko, ale jak ten hydrocortizon też nie pomoże? Skąd to się właściwie bierze ta@@@ , w tym wieku?

IP i czas połączenia logowane. [13190206]
[30.07.2008] 02:13
plecostomus
filtr minimum 20 chociaż lepiej 25 ale osobiście nawet 55 to nic niezwykłego i możne cały dzień na słoneczku jeśli ktoś musi koniecznie a skórę mam bardzo wrażliwą na opalanie i unikam ale czasem trzeba wyjść w to piekło więc wtedy pomaga cokolwiek z filtrem ale mocnym a 15 dla mnie to za słaby

IP i czas połączenia logowane. [13190393]
[30.07.2008] 06:55
Załamana2401
Mam ten sam problem od pięciu dni walczę z wysypką. Wysypka pojawia się tylko na rękach od ramion po nadgarstki, a teraz już na nogach ale oczywiście tam gdzie nogi były odkryte podczas spaceru, nie pomaga mi wapno, ani leki na alergię. Pierwszy raz mi się takie coś pojawiło i nie wiem jak mam to zlikwidować, a w sobotę mam wesele Byłam u lekarza ale przepisał mi maść Laticort i kazał pić wapno i brać Aleric, biorę już dwa dni i żadnej poprawy nie ma a jest nawet gorzej Bardzo proszę o pomóżcie

IP i czas połączenia logowane. [13190514]
[30.07.2008] 15:01
nataleczka2111
ja mam na plecach nogach, dekolcie, rekach , dloniach.... dobrze ze z twarzy zeszlo, bo posmarowalam mascia betadermic. A dzisiaj zamierzam jeszcze cala sie wykapac w rumianku, a potem w wodzie z sodka oczyszczona... moze pomoze, najgorzej ze to swedzi ... wapno nic mi nie pomaga.... ahha i nie radze przesadzac z wapnem bo tez uczulać moze... tak 3 razy dziennie starczy.... pozdrawiam wszystkich uczulonych

IP i czas połączenia logowane. [13192366]

1 2 3 4 Strony tematu:
 » Odpowiedz na ten temat