o2.pl forum.o2.pl
poczta.o2.pl
E-mail 20GB
Pudelek.pl - plotki, zdjęcia, sensacje
Pudelek
Wrzuta.pl - video, muzyka, mp3
Wideo+mp3
Login: @o2.pl Hasło:
  Strona główna» forum o2.pl / Opinie czytelników do artykułów
 » Odpowiedz na ten temat

Zbudować dom? Łatwo powiedzieć

1 2 3 4 Strony tematu:
[16.05.2007] 13:08
Redakcja o2.pl
Zapraszamy do komentowania artykułu:

Gospodarka podobno rozwija się świetnie, mamy różne boomy, w tym budowlany. Tylko, cholera, dlaczego wszystko jest takie drogie? Ytong w supermarkecie kosztuje ponad 17 zł za sztukę, to samo ze zwykłymi pustakami - cena z pięciu skoczyła na 15 złotych za sztukę. Kogo stać na zbudowanie domu?

http://wiadomosci.o2.pl/?s=513&t=8891 --
Redakcja o2.pl

(Zgłoś do usunięcia)
IP i czas połączenia logowane.
[16.05.2007] 20:20
jak juz sie zbuduje...
...to sie go potem rujnuje (ten dom oczywiscie). Pozdroweczka dla Ogrzewacza.ha,ha,ha...

(Odpowiedz cytując)    (Link do tej wypowiedzi)    (Zgłoś do usunięcia)
IP i czas połączenia logowane. [10334422]
[17.05.2007] 00:18
nie prawda za 200 tys
mozna postawic fajna chalupe z wyposazeniem

IP i czas połączenia logowane. [10335289]
[17.05.2007] 02:03
Berner
PRZECIEŻ ODPOWIEDZ DLACZEGO TAK JEST, JEST BARDZO PROSTA, WRĘCZ BANALNA

ponieważ polska to taki dziwny kraj gdzie ceny są europejskie a zarobki polskie, polska tylko pod względem cen jest w unii

IP i czas połączenia logowane. [10335566]
[17.05.2007] 02:06
Jacko Wszechobecny
Berner (07.05.17 02:03):

ponieważ polska to taki dziwny kraj gdzie ceny są europejskie a zarobki polskie, polska tylko pod względem cen jest w unii

ba, niedługo ceny będą pnad europejskie bo juz opłaca sie kupowac materiały za granicą

IP i czas połączenia logowane. [10335569]
[28.05.2017] 03:15
[17.05.2007] 02:18
sounia
"...Ustawa taka ma wielu zwolenników, jednak urzędnicy twierdzą, że jest szkodliwa, bo wtedy można będzie budować różne koszmarki godzące w dobry smak i gust. Można będzie naginać tradycję budowlaną regionów i stawiać na przykład góralskie chatki na Mazowszu ..." TYLKO GDZIE SA CI URZĘDNICY KIEDY W STARYCH,DREWNIANYCH,STYLOWYCH DOMACH LUDZIE WSTAWIAJĄ PLASTIKOWE OKNA ??? ALBO JEDNA POŁÓWKA BLIŹNIAKA MA INNY KOLOR ŚCIAN, INNE OKNA, INNY DACH NIŻ DRUGA? ALBO W JEDNYM BLOKU KAŻDY WSTAWIA SOBIE PRZERÓŻNE OKNA; JEDEN BRĄZOWE, DRUGI BIAŁE, TRZECI DREWNIANE, CZWARTY DZIELONE,PIĄTY DZIELONE ZŁOTRYMI PODZIAŁKAMI...

IP i czas połączenia logowane. [10335582]
[17.05.2007] 02:55
jacek 77
Moj zanajomy prowadzi hurtownie budowlana i takiego zapotrzebowania na materialy budowlane jeszcze nie widzial, cegly np sprowadzane sa z Czech i Niemiec i sprzedawane sa za kazda cene.Mam nadzieje, ze ceny wzcesniej czy pozniej zaczna sie stabilizowac i wtedy mogl sobie wybudowac dom.

IP i czas połączenia logowane. [10335603]
[17.05.2007] 03:32
xxlboss
czlowiek piszac myli pojecia..
....stek bzdur...

IP i czas połączenia logowane. [10335623]
[17.05.2007] 06:38
Budowniczy
Panie Wesołowski pan jest tanim dziennikarzynom i marnym siewca paniki.
Jak Pan nie zna cen to niech pan nie wypisuje bzdur o kolosalnych cenach materiałów.
ceny pustaków wachają sie w granicach 50, - do góra ale to góra 1 zł. Chyba że pan widział "firmowe pustaki z logo NIKE lub Adidasa".
Następna sprawa co za bzdury pan wypisuje o zwiększeniu kosztów budowy z 5 tys. do 19. Zawsze były takie ceny i tylko zależy to od "fachowców".
jak pan wynajmie DREAM TEAM pod wezwaniem majstra megalomana to pan płaci i nawet z 30 tyś.
Nie mogę uwierzyć, że pan i panu podobni wypisują takie bzdury aby sieć panikę u przyszłych inwestorów. Jedz pan po normalnych hurtowniach nie w centróm wielkich miast i przed napisanie pańskich wypocin dowiedz się pan jakie są ceny.
jeśli byłem za ostry bardzo przepraszam, ale już kilka razy przeczytałem takie bzdury i mnie puściło.

IP i czas połączenia logowane. [10335744]
[17.05.2007] 06:58
melo
Budowniczy (07.05.17 06:38):
Jak Pan nie zna cen to niech pan nie wypisuje bzdur o kolosalnych cenach materiałów.
ceny pustaków wachają sie w granicach 50, - do góra ale to góra 1 zł. Chyba że pan widział \"firmowe pustaki z logo NIKE lub Adidasa\".
Następna sprawa co za bzdury pan wypisuje o zwiększeniu kosztów budowy z 5 tys. do 19. Zawsze były takie ceny i tylko zależy to od \"fachowców\".
jak pan wynajmie DREAM TEAM pod wezwaniem majstra megalomana to pan płaci i nawet z 30 tyś.
Nie mogę uwierzyć, że pan i panu podobni wypisują takie bzdury aby sieć panikę u przyszłych inwestorów. Jedz pan po normalnych hurtowniach nie w centróm wielkich miast i przed napisanie pańskich wypocin dowiedz się pan jakie są ceny.
jeśli byłem za ostry bardzo przepraszam, ale już kilka razy przeczytałem takie bzdury i mnie puściło.

Ha, ha, ha, budowniczy, w Tworkach chyba, albo BoB budowniczy. Wyjedź z tego swojego Parzęczewa i zobacz co się na świecie dzieje. Pustaki za złotówkę, to chyba teraz tylko w Kazachstanie.

IP i czas połączenia logowane. [10335760]
[17.05.2007] 07:44
raqv
Budowniczy (07.05.17 06:38):
ceny pustaków wachają sie w granicach 50, - do góra ale to góra 1 zł. Chyba że pan widział \"firmowe pustaki z logo NIKE lub Adidasa\".
Następna sprawa co za bzdury pan wypisuje o zwiększeniu kosztów budowy z 5 tys. do 19. Zawsze były takie ceny i tylko zależy to od \"fachowców\".
Piszesz głupoty kolego.Budowa domu dla przeciętnie zarabiającego człowieka w Polsce, to koszty nie do przeskoczenia.Oczywiście można zaciągnąć kredyt na trzy pokolenia, ale jeśli się go nie spłaci, to można mieć filię banku w ogrodzie.

IP i czas połączenia logowane. [10335825]
[17.05.2007] 08:44
mamamija
Jacko Wszechobecny (07.05.17 02:06):

ba, niedługo ceny będą pnad europejskie bo juz opłaca sie kupowac materiały za granicą

i to nie tą wschodnią...

IP i czas połączenia logowane. [10335951]
[17.05.2007] 08:59
marta chol
do Redakcja o2.pl

Wypisujecie bzdury tak samo jak wp.pl , Sami młodzi ludzie tam siedzą chyba , nic nie wiedza o życiu i realiach , no ale piszą , bo coś muszą robić.

IP i czas połączenia logowane. [10336000]
[17.05.2007] 09:05
Michsss  michalsss80@tlen.pl
mamamija (07.05.17 08:44):
Jacko Wszechobecny (07.05.17 02:06):

i to nie tą wschodnią...

Paradoksem będzie to, że nie tylko materiały budowlane, ale i siłę \"budującą\" będziemy nabywać z krajów naszej poczciwej, starej i dobrodusznej UE. Pozdrawiam.

IP i czas połączenia logowane. [10336021]
[17.05.2007] 09:16
kaja-g
nie prawda za 200 tys (07.05.17 00:18):

Zgadzam sie.W sierpniu zaczynam swoja budowe domu.I jestem pewna ze 150 tys w zupelnosci mi wystarczy zeby sie wprowadzic! Ceny poszly w gore owszem ale mozna znalezc kazy material taniej.Pomalu rozgladac sie i porownywac ceny.Budowlancow tez trzeba zamowic wczesniej i ustalic cene.Mi zbuduja dom 160 metrowy za 25 tys zl.Pomoc znajomych i troche wlasnej pracy tez obcina koszty.BUDOWA NIE JEST AZ TAK STRASZNA!

IP i czas połączenia logowane. [10336056]
[17.05.2007] 09:49
zonka budowlanca
hmmm, na pewno jest duzo prawdy w tym artykule ale tak serio to przy dobrych kontaktach nie ma wiekszych problemow z zalatwiniem materialow.trzeba sie dosc nagimnastykowac, podzwonic ale da sie. fakt materialy sa drozsze ale czy az takie drogie jak pisza w artykule???eee chyba nie. Z jednym sie zgodze w 100% o dobrych budowlancow jest bardzo ciezko a wiem to poniewaz moj maz ma firme budowlano-remontowa. jeszcze rok temu sam wisial godzinami nad gazetami i dzwonil pod ogloszenia typu -przyjme wykonawcow na remont poddasza...dzis wisi ale na telefonie i w kolko mowi jedno-przykro mi ale wolny termin dopiero zimą

Ja i moj maz tez zaczynamy wlasnie budowe. papierki juz mamy i wlasciwie formalnosci sa gotowe-procz pradu w artykule dosc sporo jest na ten temat-zgodze sie ze jest to meka zalatwic prad, na szczescie zalatwiaja to moi rodzice bo ja na pewno nie bylabym w stanie sie w tym polapac
jednak nie jest dokonca tak jak pisze w artykule-z rokiem 2007 przepisy sie zmienily i energetyka juz nie daje produ docelowego na budowe domu- owszem daje ale dop w momencie gdy dom stanie w stanie surowym chore ale prawdziwe! nam pozostal wiec zakup agregatu poniewaz nie mamy mozliwosci podciagniecia prdu na budowe domu np od najblizszego sasiada.

Poki co dajemy rade bez kreddytu, mamy nadzieje ze z pomoca finansowa rodzicow jakos postawimy dom w stanie surowym (nasza brygada za post domku w stanie surowym zaspiewala 25tys-dom ma 160pow uzytk)
kredyt wezmiemy mam nadzieje tylko na wykonczenie-mamy o tyle komfortowa sytuacje ze nie bedzie nas to az tyle kosztowalo bo maz ze swoja ekipa (nie dream team zrobi czesc wykonczenia prawie za friko

No wiec krodko mowiac moim zdaniem- nie taki wilk straszny jak go maluja

pozdro!

IP i czas połączenia logowane. [10336189]
[17.05.2007] 09:54
Jahoo
kaja-g (07.05.17 09:16):

IP i czas połączenia logowane. [10336210]
[17.05.2007] 10:23
poczatkujący inżynier
Panie Tomaszu Wesołowski (autor artkułu) obawiam że nie wie Pan oczym pisze! Pozwolenie na budowę może jest ważne 2 lata ale w przypadku gdy zgłosi się rozpoczęcie prac budowlanych ustanowi kierownika budowi który dokona wpisu w dzienniku budowy o jej rozpoczęciu TO BUDOWA MOżE TRWAć W NIESKOńCZONOść!!! więc proszę nie wprowadzać internautów w bład niepotrzebnie

z Poważaniem
początkujący inżynier

IP i czas połączenia logowane. [10336341]
[17.05.2007] 10:33
wonsu
Oj kolega autor to amator i raczej nie powinien sie wypowiadac... pragne poinformowac kolege ze cos takiego ja wrunki zabudowy i zagospodarowania terenu, to nie swistek stwierdzajacy stan faktyczny tylko informacja co i jak mozna wybudowac na działce, czyli cos dzieki czemu pan w urzedzie moze wywalic twoj projekt, ktory kupisz za 2000 PLN i ktory nie jest zgodny WZZT...

IP i czas połączenia logowane. [10336383]
[17.05.2007] 10:39
motyl1973
Marny dziennikarz sieje tanią sensację, bo projekt domu kosztuje 1200-1800 zł, a nie \"kilka tysięcy\". Owszem, może tyle kosztować, ale INDYWIDUALNY robiony od zera na zamówienie, a ludzie przeważnie kupują gotowe projekty w cenie poniżej 2000 zł.
Robocizna już dawno tyle kosztowała, za kilka tysięcy to brało sie Ukraińców , ale 8 lat temu...
A z Ytonga po 15 zl niech sie budują milionerzy, nikt normalny tego nie kupował i nie kupuje.

IP i czas połączenia logowane. [10336401]
[17.05.2007] 10:52
bob budowniczy 1
Autor chyba nie wie o czym mowi. Za 150 000 PLN dom (bez wykonczenia). Dom to wydatek minimum 300 000 PLN do 750 000 PLN - mowie o domach o pow. od 100m2 do 250m2, bez wykonczenia .

IP i czas połączenia logowane. [10336470]
[17.05.2007] 11:19
tosek
bob budowniczy 1 (07.05.17 10:52):
Autor chyba nie wie o czym mowi. Za 150 000 PLN dom (bez wykonczenia). Dom to wydatek minimum 300 000 PLN do 750 000 PLN - mowie o domach o pow. od 100m2 do 250m2, bez wykonczenia .

CZYLI DALSZA BEZNADZIEJA NADESZLA... DEBILE PODNOSZO CENY I CHCA ZROBIC WSZYSTKO ABY BYLY TAKIE JAK NA ZACHODZIE PRZY CZYM ZAROBKI ZE WSCHODU...
TO TAKIE POLSKIE... 300 CZY 700 CO ZA ROZNICA JAK KTOS MA 25TYS ROCZNIE BRUTTO.. TO SOBIE NAMIOT MOZE KUPIC I ROZBIC GDZIES ZA ODPOWIEDNIA OPLATA CZYT 200..
I KTO TA GOSPODARKE NAPEDZA???
KTO MA TE FIRMY? WSZYSTKO W RODZINIE
POWODZENIA

IP i czas połączenia logowane. [10336612]
[17.05.2007] 11:25
tyż prowda
Budowniczy i jego żonka budują domy w Afganistanie. Tam może materiał kosztuje tyle ile napisali. W Polsce cena cementu w małych miasteczkach w tym roku poszła w górę o ponad 30% a ma być jeszcze wyżej. Właśnie zapłaciłam za tonę 450 zł (miesiąc temu 350). Sprzedawca powiedział, że za miesiąc czasu cement ma kosztować po 500-600 zł za tonę. Trzeba zamawiać z dużym wyprzedzeniem, bo na składach brak materiału. Moim zdaniem taki stan utrzyma się jeszcze bardzo, bardzo długo, tak długo jak wszyscy ci co wyjechali na zachód będą pompować kasę w polskie budownictwo. Wiadomo, człowiek się dorobił to i rozbudowuje dom, mieszkanie. Stąd ten boom w budownictwie. Czy przeciętnego Polaka, który w Polsce zarabia 1000 zł (zawyżam oczywiście) stać by było na zapłacenie 450 zł za tonę cementu? Chcecie przykładów, proszę bardzo: 2 kg fugi 30zł, metr bieżący płytek 40-50zł, smoła dachowa 1kg 2,6 (z jednego kg to sobie można...) etc. etc. Ceny może troszkę obnizą się w zimie o ile będzie mroźna Na wiosnę, lato materiał idzie bardzo mocno w górę.

IP i czas połączenia logowane. [10336643]
[17.05.2007] 11:39
też buduję
kaja-g (07.05.17 09:16):
nie prawda za 200 tys (07.05.17 00:18):

Zgadzam sie.W sierpniu zaczynam swoja budowe domu.I jestem pewna ze 150 tys w zupelnosci mi wystarczy zeby sie wprowadzic! Ceny poszly w gore owszem ale mozna znalezc kazy material taniej.Pomalu rozgladac sie i porownywac ceny.Budowlancow tez trzeba zamowic wczesniej i ustalic cene.Mi zbuduja dom 160 metrowy za 25 tys zl.Pomoc znajomych i troche wlasnej pracy tez obcina koszty.BUDOWA NIE JEST AZ TAK STRASZNA!

ja zacząłem w 2005 r. i powoli kończę projekt WB-3945 z pracowni agrobisp. Ściana 3-w cegła k-3, 12 cm wełny i u-220, częściowe podpiwniczenie, garaż jednostanowiskowy, poddasze użytkowe, stropy terriwa. W 2006 r. kupowałem pustak U-220 klasy 15 za 1,73 zł, cegłę k-3 za 1,53 zł, cement za 310 zł a potem stopniowo coraz drożej (poszło około 40 ton), cegłe zwykłą czerwona za 55-60 gr, blachodachówka szwedzka po 26 zł za metr, dekarz po 8 zł za metr krycia i 8 zł za metr bieżący obróbki, ogrzewanie mam węglowe piec bez podajnika, majstrowie za murakę wzięli około 15 tys. tynki cem. wap. po 10 zł za metr, posadzka z miksokreta też po 10 zł, poddasze ocieplone narazie 14 cm wełny, drewno z własnego lasu - koszt transportu i przetarcia około 3 tys. zł i ja w tym momencie wydałem juz około 175 tys. zł łącznie z wod kan 4000 dla ZUK, 2500 zł za przydział mocy dla zakł. en. o instalatorach nie mówie już. Może i można budować z tańszych materiałów i samemu coś robić ale ja wiele rzeczy zrobiłem przed tymi szalonymi podwyżkami i już wydałem tyle kasy więc jestem bardzo sceptyczny co do domu za 150 tys. zł. Takich cen jak ja podaję to juz się nie znajdzie na żadnym składzie. A ten Pan redachtor to faktycznie nie za bardzo sprawdził co i jak bo np. za samo pozwolenie nie płaciłem nic, starostwo wydało je bezpłatnie. Druga sprawa to dlaczego ja mam czekać 2 lata na prąd jak mogę wykopać fundamenty i zalać je z gruszki, na budowie wystarczy ruszyć palcem i zrobić wpis do dziennika i już termin wygaśnięcia pozwolenia się wydłuża, tylko trzeba byle co zrobić i to wpisać. Są sąsiedzi ktorych czasem warto poprosić o prąd a potem elegancko podziękować a wszystko może być dobrze. Jak ktoś sobie chce stawiać dom w szczerym polu to niech się nie spodziewa, że zaraz tam będzie en. el. i wod kan. + gazociag. A projekty gotowe to mozna kupić za powiedzmy 15 zł wiec o jakich kilku tysiacach mowa? Jak komus pasuje indywidualny to proszę bardzo tylko wtedy nie ma co stękać tylko płacić i budować.

IP i czas połączenia logowane. [10336738]
[17.05.2007] 11:46
też buduję
poprawka projekt nie 15 a 1500 zł

IP i czas połączenia logowane. [10336793]
[17.05.2007] 11:50
ajjjjcccc
jak to czyytam to sie plakac chce- jestem pol roku po slubie- narazie mieszkam kątem u rodzicow - jak czytam to co piszecie to zal sciska serce ze nigdy najprawdopodobniej nie bede miala wlasnego malego dokmu z ogrodkiem idelany bylby taki o powierzchni ok 70-80 m2

IP i czas połączenia logowane. [10336824]
[17.05.2007] 11:55
też buduję
Dom za 10 tys. zł? Po pierwsze ten domek jest bardzo malutki i nie wiadomo jaka byłaby cena gdyby miał mieć powierzchnię o jakich mówimy czyli przeciętnie 150 m kw. po drugie to jakby nie patrzeć drewno też w nim jest potrzebne na więżbę dachową czyli kilka metrów sześciennych potrzeba kupić, może podłogę (parkiet, panele, płytki deski), jakaś stolarka, trochę prądu też by się przydało, może jakaś łazienka z prysznicem, wodę trzeba podprowadzić i wyprowadzić ścieki, im dłuższy odcinek tym więcej kasy, robotnicy za darmo nic nie zrobią... rozpędziłem się za mocno bo tych 10 tys. to już daaaaawno nie ma.

IP i czas połączenia logowane. [10336854]
[17.05.2007] 11:58
też buduję
ajjjjcccc (07.05.17 11:50):
jak to czyytam to sie plakac chce- jestem pol roku po slubie- narazie mieszkam kątem u rodzicow - jak czytam to co piszecie to zal sciska serce ze nigdy najprawdopodobniej nie bede miala wlasnego malego dokmu z ogrodkiem idelany bylby taki o powierzchni ok 70-80 m2

ja buduję dom dwa razy większy. Taki o jakim myślisz to inny rząd wydatków więc trochę więcej optymizmu. podstawa to mieć działkę i to w miarę ustawną czyli żeby można było przymierzyć różne warianty.

IP i czas połączenia logowane. [10336881]
[17.05.2007] 12:04
Janek56
Polska złodziejska.Wzrost koniunktury=Wzrost cen.
A nie produkcji jak na całym świecie.

IP i czas połączenia logowane. [10336924]
[17.05.2007] 12:05
Tomasz Witkowski  TomaszWitkowski@tlen.pl
Szanowni Państwo,

Mam serdeczną prośbę do Państwa.

Jestem mężczyzną niepełnosprawnym od urodzenia.

Choruję na porażenie mózgowe.

Ostatnio kupiłem sobie podnośnik do wózka inwalidzkiego, który wciąga mnie po schodach do domu. Kupiłem ten podnośnik, ponieważ sytuacja mnie do tego zmusiła!

Podnośnik kosztował mnie dokładnie 19795,00 złotych.

Teraz jestem zadłużony w moim Banku PKO INTELIGO w Zduńskiej Woli. Wziąłem pożyczkę w wysokości dokładnie: 3000 złotych.

Chciałbym szybciej spłacić tę pożyczkę.

Bez Państwa pomocy to mi się nie uda.

Swój apel kieruję szczególnie do ludzi dobrej Woli, którzy chcą mi pomóc spłacić pożyczkę szybciej nie przez okres pięciu miesięcy.

Za pomoc serdecznie Państwu dziękuję;-}

Aby dokonać przelewu na moje konto bankowe w Banku PKO INTELIGO. Muszą znać Państwo mój numer Banku.

Oto ono:

Bank PKO INTELIGO W ZDUŃSKIEJ WOLI.

NUMER: 58102034370000160200700898.

Na tym kończę, i serdecznie Państwa pozdrawiam dziękując za pomoc;-} Tomasz W.

IP i czas połączenia logowane. [10336934]
[17.05.2007] 12:31
ccccccccccccccccc
Od kiedy tarcza z widią jest do drewna (chyba raczej do betonu), nic dziwnego ze mu piła w płomieniach stanęła, drodzy autorzy artykułu uważajcie na to co piszecie, a jak sie nie znacie to nie piszcie o tym o czym nie macie zielonego pojecia. Bo cięcie widią drewna to tak samo jak robienie wykopu pod kanalizacje łopatą.

IP i czas połączenia logowane. [10337169]

1 2 3 4 Strony tematu:
 » Odpowiedz na ten temat