o2.pl forum.o2.pl
poczta.o2.pl
E-mail 20GB
Pudelek.pl - plotki, zdjęcia, sensacje
Pudelek
Wrzuta.pl - video, muzyka, mp3
Wideo+mp3
Login: @o2.pl Hasło:
  Strona główna» forum Metal / Hardcore
 » Odpowiedz na ten temat

Ojowiec

[12.05.2007] 23:36
Shian
Kto to jest ojowiec oi! chodzi o subkulture,potrzebna mi definicja, zachowania ,ubiór , preferowana muza , ideologia itp all o tej subkulturze w necie nic nie znalazłem ;/

(Zgłoś do usunięcia)
IP i czas połączenia logowane.
[13.05.2007] 15:33
jvhkhvbkjbl
Zle szukałes

(Odpowiedz cytując)    (Link do tej wypowiedzi)    (Zgłoś do usunięcia)
IP i czas połączenia logowane. [10308779]
[13.05.2007] 22:42
klaun szyderca
Ojowiec... hmmm, czy czasem nie chodzi o punk rockowca który preferuje kapelę: Uliczny Opryszek Oj?!?!?!?

IP i czas połączenia logowane. [10312240]
[15.05.2007] 11:13
tzytzoman
Ojowiec to skin słuchajacy muzyki Oj.Muzycznym przedstawicielem jest np. kapela Blitz.

IP i czas połączenia logowane. [10322175]
[23.05.2007] 15:27
665
Oi!, street punk (punk uliczny) – podgatunek w obrębie muzyki punk, zapoczątkowany w Wielkiej Brytanii pod koniec lat 70. XX w., będący połączeniem klasycznej stylistyki wczesnych zespołów punkowych (The Clash, The Ramones) i rockowych, takich jak The Rolling Stones, The Who; także określenie subkultury młodzieżowej z nim związanej, jednoczącej punków i skinheadów.

Oi! wykształcił się jako rodzaj opozycji wobec artystycznych eksperymentów części zespołów punkowych, jak również nazbyt politycznej postawy innych. W zamierzeniu miał podtrzymywać proste, "uliczne" korzenie punkrocka i dawać wyraz solidarności członków subkultury ze środowiskiem wielkomiejskich robotników, z którego w większości się wywodzili. Związek ten podkreślała sama jej nazwa. Pierwotne określenie street punk zostało wyparte przez słowo Oi!, w robotniczym slangu oznaczające coś niespodziewanego, używane również jako pozdrowienie. Po raz pierwszy użył go, jako nazwy ruchu, dziennikarz muzyczny Garry Bushell we wczesnych latach 80., zainspirowany piosenką zespołu The Cockney Rejects: "Oi! Oi! Oi!".

Za najważniejsze zespoły oi! (czy też ojowe) w początkowej fazie jego istnienia uważa się m.in.: Cock Sparrer, The Cockney Rejects, Skrewdriver, Angelic Upstarts, Slaughter and the Dogs, Anti-Nowhere League czy Sham 69. Ich następcami byli m.in.: The Business, The Last Resort, The 4-Skins, Infa-Riot i inne.

Jednym z założeń ideologicznych ruchu było promowanie jedności między punkami i skinheadami (wyrazem tego było hasło: Punx and Skins unite and win). Ponieważ z czasem część skinheadów stała się zwolennikami skrajnych organizacji, muzyka oi! zaczęła być często utożsamiana z ideologią rasistowską czy neonazistowską. Generalnie jednak żadnego z wczesnych zespołów oi! nie należy łączyć z takimi przekonaniami. Przeciwnie, duża część angielskich zespołów oiowych była tradycyjnie związana z socjalistyczną lewicą (Sham69) i ruchem red skins. Za wyjątek może uznać wspominany już zespół Skrewdriver, który od połowy lat 80. związał się z neonazistowską sceną rockową (we wczesnym okresie działalności tylko lider grupy wyrażał takie poglądy, pozostali członkowie zespołu odżegnywali się od nich). Negatywną opinię o oi! podsycały również różne wydarzenia, jak np. starcia publiczności z okolicznymi mieszkańcami – Azjatami, które miały miejsce podczas jednego z koncertów w Londynie w czerwcu 1981.

Muzyka, jak i cała subkultura z nią związana, zdobyła największą popularność w Wielkiej Brytanii, Japonii i Ameryce Północnej, aczkolwiek lokalne sceny powstawały wszędzie tam, gdzie docierała muzyka punk, także w Polsce. Amerykańską odpowiedzią na ekspansję oi! był rozwój hardcore, który, podobnie jak oi! odwołując się do pierwotnej punkowej ekspresji, zdobył jednak większą popularność wśród szeroko pojętej klasy średniej.

Od połowy lat 90. XX w. obserwuje się ponowny wzrost zainteresowania oi!, m.in. powstały nowe grupy grające tę muzykę. Obecni przedstawiciele gatunku to: Condemned 84, Combat 84, Midgards Soner, The Templars, The Wretched Ones, Those Unknown, The Lager Lads, The Unseen, Oxymoron, Discipline, Deadline czy Hard Skin. W Europie znany jest też niemiecki zespół Jezus Skins. Polskie zespoły zaliczające się do gatunku Oi! to między innymi The Flat Caps , All Bandits, Bachor, Skunx, The Analogs, The Gits, Rezystencja, Awantura, Sztorm 68, Zbeer, Bulbulators, Ramzes & The Hooligans, Lumpex'75, The Junkers, Kombinat 86 czy The Niters. Współcześni sympatycy subkultury często deklarują apolityczność.

IP i czas połączenia logowane. [10380492]
[20.11.2017] 19:55
[23.05.2007] 17:42
665
A jak tam niby jest napisane?

IP i czas połączenia logowane. [10381465]
[18.12.2007] 08:27
punkraQ
SKrevdriwer, przeciez to skrajni faszysci ?!?!?!

IP i czas połączenia logowane. [11871832]
[22.02.2008] 14:02
asica69
oi jest apolityczny i nie przyjmuje zadnej ideologii.alkohol, dobra zabawa, dziewczyny, tatuaze, pilka nozna. to jest oi. punx & skins united win!

IP i czas połączenia logowane. [12274927]
[19.04.2008] 17:00
łódi77
i to jeste cala prawda , nie interesuje nas polityka twoje ideologie , zadne znaki , liczy sie tylko piwo futbol , dziewczyny i tatuaze !!

IP i czas połączenia logowane. [12601486]
[25.04.2008] 01:55
krzyś nic nie wie
ja nie wiem, ja sie nie znam, mi jakoś oi zajeżdza rasizmem
a po co wogóle identyfikować się z jakąkolwiek subkulturą? słucham czego chce, myśle jak chce, nikt mi niczego nie narzuca, brzydze nie naziolami itp.
czy oi to niechęć do innej rasy??
czy kazdy skin to rasista??

IP i czas połączenia logowane. [12643302]
[13.05.2008] 22:10
ogoor69
sami znawcy sie wypowiadaja. skrewdriver najpierw byl oi! a potem donaldson (wokalista) zaczal chore jazdy robic i sie zaczel skrewdriver nazi. prawdziwy skin nie jest rasista, bo ma czarne korzenie. tak @@@ ma czarne korzenie i zaden naziol mi nie powie ze jest inaczej. oi nie bawi sie w polityke, ale wiadomo kazdy ma swoje poglady. aczkolwiek...punk rock jest bialy jak spiewal ramzes. co pan zrobisz.
po co sie identyfikowac z subkultura? to od czlowieka zalezy, moze dlatego aby moc sie spotykac z ludzi o podobnych gustach muzycznych czy podobnym spojrzeniu na swiat i podobne sprawy ?

IP i czas połączenia logowane. [12755034]
[12.03.2009] 15:29
gaga88
ogoor69, a czy nie wiesz, ze byly 3 fale ruchu skinheaD ? I bodajze w drugiej fali ruchu skinhead skinheadzi wyplemniaja swoje czarne korzenie. I tworza miedzynarodowe organizacje naziostowsko - rasistowskie ?

IP i czas połączenia logowane. [14527587]
[12.03.2009] 17:04
trzeba miec dobry beton
w główce,zeby reprezentowac subkulture Skinheads

IP i czas połączenia logowane. [14528185]
[16.03.2009] 14:58
ogoor
a jeszcze wiekszy zeby takie rzeczy pisac ;]

IP i czas połączenia logowane. [14547556]
[16.03.2009] 21:48
oj oj oj oj oj oj
ogoor (09.03.16 14:58):
a jeszcze wiekszy zeby takie rzeczy pisac ;]

chyba komuś żyłka wyszła

IP i czas połączenia logowane. [14550119]
[14.06.2009] 22:28
damian11113
http://www.youtube.com/watch?v=DvCmw_yQJWw

polecam dla wyjasnienia

IP i czas połączenia logowane. [15055410]
[13.08.2009] 02:44
apostasy
"i to jeste cala prawda , nie interesuje nas polityka twoje ideologie , zadne znaki , liczy sie tylko piwo futbol , dziewczyny i tatuaze !!"
czyli ogólnie bezsensowne, bezwartościowe życie. co to ma wspólnego z PUNKIEM!?

"a po co wogóle identyfikować się z jakąkolwiek subkulturą? słucham czego chce, myśle jak chce, nikt mi niczego nie narzuca, brzydze nie naziolami itp. "
ja też tak do tego podchodzę. chcę alkoholu, dobrej zabawy, dziewczyn - kupuję alkohol i idę się dobrze bawić z dziewczynami. tatuaże też lubię, i kolczyki i te sprawy. tylko po co mam golić pałę i zakładać "mundurek" (bo wszyscy wyglądają tak samo)? nie potrzebuję subkultury by być sobą. subkultury ograniczają i to właśnie one dzielą ludzi, zamiast jednoczyć. oiowcom wydaje sie że wiedzą wszystko o punku i go reprezentują, a na prawdę reprezentują nurt ignorantów, który nie ma wiele wspólnego z punkiem, bo punk to nie tylko rozp... zabawa i chlanie, punk to postawa życiowa, reprezentująca coś więcej niż nihilizm i hedonizm. Dobrym przykładem są zespoły anarcho-punkowe i hardcore-punkowe.

IP i czas połączenia logowane. [15332398]
[06.04.2010] 21:27
bartekoj888
asica69 (08.02.22 14:02):
oi jest apolityczny i nie przyjmuje zadnej ideologii.alkohol, dobra zabawa, dziewczyny, tatuaze, pilka nozna. to jest oi. punx & skins united win!

OJ OJ OJ MUZYKA PIWO I ŚPIEW NIE RASIZM FASZYZM I INNE GÓWNO!!!!GOOD NIGHT WHITE PRIDE!!!

IP i czas połączenia logowane. [16500727]
[05.08.2012] 10:42
Mały Punk.
Słucham wszystkiego co mi w ucho wpadnie, piszę teksty opierające sie na naszym życiu, dobrej zabawie, bólu, krwi przelanej za swoich, gramy Oi. Dla mnie to jest życie, Skini są z nami w zgodzie, Panczury też, z Metalowcami vóde pijemy, żyjemy chwilą, bo życie już pare razy w mordę dało.

IP i czas połączenia logowane. [19747076]
[06.02.2013] 01:30
Informacja Turystyczna
apostasy (09.08.13 02:44):
"i to jeste cala prawda , nie interesuje nas polityka twoje ideologie , zadne znaki , liczy sie tylko piwo futbol , dziewczyny i tatuaze !!"
czyli ogólnie bezsensowne, bezwartościowe życie. co to ma wspólnego z PUNKIEM!?
"a po co wogóle identyfikować się z jakąkolwiek subkulturą? słucham czego chce, myśle jak chce, nikt mi niczego nie narzuca, brzydze nie naziolami itp. "
ja też tak do tego podchodzę. chcę alkoholu, dobrej zabawy, dziewczyn - kupuję alkohol i idę się dobrze bawić z dziewczynami. tatuaże też lubię, i kolczyki i te sprawy. tylko po co mam golić pałę i zakładać "mundurek" (bo wszyscy wyglądają tak samo)? nie potrzebuję subkultury by być sobą. subkultury ograniczają i to właśnie one dzielą ludzi, zamiast jednoczyć. oiowcom wydaje sie że wiedzą wszystko o punku i go reprezentują, a na prawdę reprezentują nurt ignorantów, który nie ma wiele wspólnego z punkiem, bo punk to nie tylko rozp... zabawa i chlanie, punk to postawa życiowa, reprezentująca coś więcej niż nihilizm i hedonizm. Dobrym przykładem są zespoły anarcho-punkowe i hardcore-punkowe.

Tylko, że Anarchia to nie komunizm z doczepioną literką A a właśnie nihilizm i hedonizm
Coś jeszcze hippisie?
PS: zainteresowanym polecam ultrarasistowską kapelę Perkele.

IP i czas połączenia logowane. [20211745]
[04.04.2013] 03:07
Pan Kolega
Perkele ultrarasistowska powiadasz? ;]

IP i czas połączenia logowane. [20378455]
[25.03.2015] 04:55
5pUHKOLqdfFP  u6Kd3r16JYU@tlen.pl
Knwedolge wants to be free, just like these articles!

IP i czas połączenia logowane. [21686265]

» Odpowiedz na ten temat