o2.pl forum.o2.pl
poczta.o2.pl
E-mail 20GB
Pudelek.pl - plotki, zdjęcia, sensacje
Pudelek
Wrzuta.pl - video, muzyka, mp3
Wideo+mp3
Login: @o2.pl Hasło:
  Strona główna» forum Niepełnosprawni
 » Odpowiedz na ten temat

jaskra i jeszcze coś....

1 2 3
[23.04.2007] 22:15
waleria100  waleria@tlen.pl
Czy znajde tu osoby chorujące na jaskre???

(Zgłoś do usunięcia)
IP i czas połączenia logowane.
[23.10.2007] 22:13
elka_1964
hej mam syna chorego na jaskre chcesz wiedziec cos konkretnego?chetnie porozmawiam pozdrawiam

(Odpowiedz cytując)    (Link do tej wypowiedzi)    (Zgłoś do usunięcia)
IP i czas połączenia logowane. [11512963]
[24.10.2007] 13:02
waleria22
witam, tak - proszę opowiedz - interesuje mnie jak często kontroluje ciśnienie galkowe, jak się jaskra objawiła, jak z tym zyje itp pozdrawiam

IP i czas połączenia logowane. [11515672]
[24.10.2007] 20:11
traalalaaaaa
http://forum.o2.pl/cenzor.php

IP i czas połączenia logowane. [11518359]
[14.11.2007] 14:50
zielonookaaaaaa
Ja też mam jaskre.Tak naprawde to przez przypadek dowiedziałam się o tym że mam aż tak duże ciśnienie.Kontroluje co miesiąc.Oczywiście biore krople na zmiejszenie ciśnienia pozdr

IP i czas połączenia logowane. [11649166]
[25.06.2017] 03:58
[14.11.2007] 16:25
waleria22
witam. interesuje mnie jak zyjesz z jaskrą??czy pracujesz, jak pole widzenie sie kształtuje,?? ja jestem po operacji obu oczu, ciężko mi z tym..pozdrawiam

IP i czas połączenia logowane. [11649653]
[15.11.2007] 20:10
zielonookaaaaaa
Podwyższone ciśnienie miałam już dawno.Tyle , że miałam takiego okulistę , że w ogóle nie leczył mi tego ciśnienia.Tak naprawde to ja nie czuje czy mam wysokie ciśnienie czy nie.Nie sprawia mi to róznicy.Ja nie miałam operacji na razie leczę to farmakologicznie póki się da.Jak z tym żyje normalnie.chociaż nie wiem czy właśnie temu ciśnieniu tak duzej wady wzroku jaką mam.Jeżeli chodzi o pole widzenie jest bardzo dobre jak powiedziała moja okulistka.Jak sie z tym żyje ??? normalnie jest mi ciężko żyć z moją wadą wzroku a co do jaskry to nie wiadomo jak bęzdie postępować.Ale uszy do góry.Będzie dobrze

IP i czas połączenia logowane. [11657792]
[30.07.2008] 00:12
Jaskrowiec
Ja też mam jaskrę bardzo długo ale jakoś z tym żyje, czy jest inne wyjście?, nie ma, trzeba jakoś żyć

IP i czas połączenia logowane. [13190098]
[24.09.2008] 22:46
oko z okienka
mam pytanie czy majac jaskre można jezdzic konno? czy te wszystkie podskoki i wstrzasy na koniu nie poteguja choroby? tzn nie zwiekszaja cisnienia?

IP i czas połączenia logowane. [13519681]
[16.10.2008] 01:05
pillsxp
oko z okienka (08.09.24 22:46):
mam pytanie czy majac jaskre można jezdzic konno? czy te wszystkie podskoki i wstrzasy na koniu nie poteguja choroby? tzn nie zwiekszaja cisnienia?

Myślę że na pewno nie, ale pogadaj o tym z lekarzem, on ci doradzi, bo jeszcze kwestia nerwu wzrokowego dochodzi.

IP i czas połączenia logowane. [13639434]
[02.02.2009] 13:11
renia2121
Mam jaskre od 6 lat biore krople ostatnio biore xalacom raz dziennie
od roku powracajace bóle glowy i oka,pole widzenia dobre okulista uwaza ze to nie od jaskry,nie wiem czy jestem wlasciwie leczona.

IP i czas połączenia logowane. [14309816]
[16.04.2009] 22:26
aga211
witam. miesiąc temu okulistka stwierdziła u mnie jaskrę. Złe pole widzenia i zmiany w nerwach. cisnienie oka prawidłowe.biorę trusept.trochę ciężko mi się z tym pogodzić. może p[owinnam to skonsultować z innym okulistą

IP i czas połączenia logowane. [14719422]
[19.04.2009] 23:39
pillsxp
Jeśli masz obawy to skonsultuj, ale jest to nie wylecalna choroba która wyniszza powoli.

IP i czas połączenia logowane. [14735119]
[23.05.2009] 16:17
xxx15xxx
Mam jaskrę, oprócz tego mam zeza, wczoraj gadałam o operacji na zeza z profesorem i powiedział, że on by nie ryzykował, bo trzeba by było naciągać 4 mięśnie i on później nie wie, jakby było po tym, czy by mi później ciśnienie nie skakało, czy coś, a oczopląs i tak by się do końca nie wyeliminował... Czy to co on mówił, jest prawdą, czy on po prostu się boi tej operacji mi przeprowadzić, i apropo czy zna ktoś jakiegoś dobrego lekarza, co zajmuje się likwidacją oczopląsu, ja mam 15 lat, jak coś . Jaskre mam od 2 roku życia, chyba, urodziłam się ze zaćmą, nie wiadomo czemu, lekarze wyleczyli mi zaćmę, tylko tak, że zamiast zaćmy mam jaskrę. Na jaskrę trzeba uważać i unikać wysiłku przede wszystkim, gdy oko jest przemęczone to boli mnie głowa i oko też, zapomniałam dodać, że jaskrę mam w jednym oku tylko.. Najbardziej wkurza mnie ten zez, właśnie spowodowany jaskrą i astygmatyzmem (tj. niedowidzenie), jestem w okresie dojrzewania i chciałabym się go poznać, ale nie wiem, czy mi to nie zaszkodzi taka operacja na zeza, która co prawda jest operacją kosmetyczną tylko.. Jeśli ktoś wie coś na ten temat, to proszę o odpowiedz. Z góry wielkie dzięki. Pozdrawiam! I życzę zdrowia!

IP i czas połączenia logowane. [14926321]
[17.11.2009] 19:26
ja077
mi jaskre obu oczu wykryli gdy mialam 18 lat
Objawy u mnie to tylko bóle oczu i głowy
Biorę lumigan, miałam kilka razy laserowe zabiegi na otwarcie kontu przesączu (czy jak to sie nazywa)Pole widzenia ok, tomografia oka też. Jestem pod stałą kontrolą pani prof. Janickiej z Centrum Leczenia Jaskry i Chorób Oka w Warszawie. Kosztowne to- ale na zrowiu nie mam zamiaru oszczędzać. Wszystkim polecam panią profesor!!!

IP i czas połączenia logowane. [15810053]
[19.12.2009] 22:38
violett
ja077 (09.11.17 19:26):
mi jaskre obu oczu wykryli gdy mialam 18 lat
Objawy u mnie to tylko bóle oczu i głowy
Biorę lumigan, miałam kilka razy laserowe zabiegi na otwarcie kontu przesączu (czy jak to sie nazywa)Pole widzenia ok, tomografia oka też. Jestem pod stałą kontrolą pani prof. Janickiej z Centrum Leczenia Jaskry i Chorób Oka w Warszawie. Kosztowne to- ale na zrowiu nie mam zamiaru oszczędzać. Wszystkim polecam panią profesor!!!

witam. Z jakiego powodu polecasz pania profesor, cay sa zauwazalne efekty leczenia ? Ja rowniez lecze sie w Centrum leczenia jskry.

IP i czas połączenia logowane. [15966070]
[27.12.2009] 12:58
alutka_1954
renia2121 (09.02.02 13:11):
Mam jaskre od 6 lat biore krople ostatnio biore xalacom raz dziennie
od roku powracajace bóle glowy i oka,pole widzenia dobre okulista uwaza ze to nie od jaskry,nie wiem czy jestem wlasciwie leczona.

IP i czas połączenia logowane. [15997232]
[27.12.2009] 13:04
alutka_1954
Witam, ja tez mam jaskre lecZe sie od ok 6 lat, musialam sie dowiedziec jaki mam kat przesaczenia i kazdy okulista mi mowil ze mam inny. Wkoncu udalam sie do poradni jaskrowej gdzie mne dokladnie przebadano (oczywiscie kosztowalo to nie malo) no i okazalo sie ze mam waski kat przesaczenia. Bardzo czesto mnie bolala glowa i oczy. Teraz wiem, ze przy tak waskim kacie przesaczenia nie mozna spac na brzuchu, myc glowy nad wanna i nie wykonyac zadnych cwiczen wysilkowych, poniewaz cisnienie wzrasta i zweza sie kat przesaczenia. Jeszcze musze spytac czy moza plywac?

IP i czas połączenia logowane. [15997253]
[29.12.2009] 15:58
alutka_1954
alutka_1954 (09.12.27 13:04):
Witam, ja tez mam jaskre lecZe sie od ok 6 lat, musialam sie dowiedziec jaki mam kat przesaczenia i kazdy okulista mi mowil ze mam inny. Wkoncu udalam sie do poradni jaskrowej gdzie mne dokladnie przebadano (oczywiscie kosztowalo to nie malo) no i okazalo sie ze mam waski kat przesaczenia. Bardzo czesto mnie bolala glowa i oczy. Teraz wiem, ze przy tak waskim kacie przesaczenia nie mozna spac na brzuchu, myc glowy nad wanna i nie wykonyac zadnych cwiczen wysilkowych, poniewaz cisnienie wzrasta i zweza sie kat przesaczenia. Jeszcze musze spytac czy moza plywac?

Jescze jedno mam pytanie, czy siedzenie przy komputerze zle wplywa na jaskre?

IP i czas połączenia logowane. [16010336]
[27.08.2010] 19:51
sabinka175
Choruję na jaskrę 18 lat, jestem pod stałą kontrolą, po 2 operacjach i 6 zabiegach laserowych, jaka jest moja przyszłość?

IP i czas połączenia logowane. [17102680]
[27.11.2010] 08:19
nerwosol
Czy biorąc krople " Lumigan " mozna pic alkohol ?
Bo nigdzie tego nie moge znaleźć...tzn ze nie ?

IP i czas połączenia logowane. [17479505]
[17.12.2010] 23:23
stonka1
Ja dowiedziałam się o mojej jaskrze miesiąc temu, mam za wysokie ciśnienie. Głowa mnie ciągle boli i oczy też. Mam 15 lat. Biorę krople.Lekarze nic nie chcą mówić. Gdy byłam w szpitalu na badaniach ani słowa mi nie powiedzieli o tej jaskrze. niewiem kompletnie co mam o tym mysleć.

IP i czas połączenia logowane. [17577162]
[23.12.2010] 13:20
nova91  nova91@tlen.pl
Mam 19 lat i od 10 lat byłam na obserwacji pod kontem jaskry. W końcu zdiagnozowali u mnie tę chorobę. Objawy choroby nie są typowe dla wszystkich: mam prawidłowe ciśnienie oczne, wyniki badania pola widzenia są niezmiennie dobre, nie noszę okularów, nie mam bólów głowy ani mgiełki przed oczami, w mojej rodzinie nikt nigdy na nią nie chorował, a jednak ja jestem chora. Dlatego apeluje do wszystkich ludzi, którzy też są pod obserwacją, by nie rezygnowali z kontaktów z okulistą z nadzieją, że skoro choroba nie jest zdiagnozowana to znaczy, że się jest zdrowym. Mnie też mówili, że zmiany powinny zajść w przeciągu 2-3 lat i wszyscy lekarze powtarzali, że najprawdopodobniej mam taką "urodę oczu" skoro postępu choroby nie było przez tak długi okres czasu. Na szczęście medycyna w przeciągu ostatnich 10 lat poszła z postępem i w Polsce są już dostępne urządzenia, które bardzo dokładnie potrafią zdiagnozować przypadłość. Jaskra jest bardzo podstępna, najpierw rozwija się w jednym oku, potem atakuje drugie, a wzrok można stracić nawet w przeciągu kilku godzin.Z tego co wiem istnieje mnóstwo odmian tej choroby, jedne można leczyć kroplami, drugie operacyjnie. Jest to choroba, której nie da się wyleczyć, można tylko zatrzymać jej postęp, by nie utracić całkowicie wzroku. Nie warto też kierować się opinią, że spotyka tylko ludzi starszych, bo jestem przykładem na to, że nawet 9 letnie dziecko może być chore. Warto się zainteresować tą sprawą, bo wzrok ma się tylko jeden i jeśli go zaniedbamy możemy już nigdy go nie odzyskać. Pozdrawiam

IP i czas połączenia logowane. [17600426]
[05.02.2011] 16:52
chmurkaX
Witam wszystkich serdecznie.
Odsprzedam za polowe ceny krople Xalatan 0,05mg/ml. Wartosc rynkowa leku to 64 zl. Opakowanie jest oryginalnie zamkniete, nigdy nie otwierane. data waznosci leku do 05/2013r. Krople przepisal mi lekarz, jednak nigdy ich nie uzylam. kontakt pod nr gadu gadu 23126068.
pozdrawiam i zycze duzo zdrowia

IP i czas połączenia logowane. [17801011]
[11.02.2011] 16:36
Dr_Jeep  optotech@tlen.pl
Hej, przede wszystkim, jeżeli możecie uniknąć kropelek - unikajcie. Kropelki to szereg działań niepożądanych - czerwone oczy, spadek libido, kłopoty kardiologiczne, pulmunologiczne, etc. A jak zapomnicie wziąć kropelki, lub wkropicie źle, nie trafiając w oko, to jaskra Wam się rozwija (czyli ślepniecie) polecam fragment Dr House - http://www.youtube.com/watch?v=JW_Q3T2qsJU Polecam terapię laserową. Pozdrawiam
Andrzej

IP i czas połączenia logowane. [17826224]
[01.03.2011] 20:57
tbg
To nie prawda ze krople szkadza ja choruje na jaskre i biore krople Combigan. One tylko stabilizuja cisnienie galki ocznej a nie szkadza jak zapwomnie sie je wziasc.

IP i czas połączenia logowane. [17906611]
[24.04.2011] 10:20
Dr_Jeep
Hej, do poczytania o jaskrze:www.jaskraslt.pl Pozdrawiam
A

IP i czas połączenia logowane. [18302700]
[31.05.2011] 09:49
Kat
Widze że z tym można żyć... tylko trzeba trafić na odpowiednich lekarzy... proponuje też poczytać trochę o jaskrze na jaskra.choroby-oczu.com.pl

IP i czas połączenia logowane. [18436408]
[02.06.2011] 17:23
monika00
Witam. Mam 17 lat. Od kilku dni mam mocne bóle głowy, zawroty, mdłości i nudności. Często pojawiają się zaczerwienienia oczu. Czy to może być jaskra? Proszę o odpowiedź.

IP i czas połączenia logowane. [18445509]
[30.07.2011] 16:17
-Kamla-
Witam!Temat jaskry nie jest mi obcy stale czytam na temat tej choroby, ponieważ moja mama choruje na jaskrę od kilku lat. Na jedno oko praktycznie nie widzi, ponieważ choroba zbyt pozno została wykryta i dodatkowo operacja nie udała się. Drugie oko operowano jej w szpitalu wojskowym we Wrocławiu - tym razem trafiła pod dobre ręce. Jest pod stałą kontrolą lekarzy. Ja rowniez 2 razy do roku badam cisnienie w oku, bo jak twierdzą lekarze moge nabyc chorobę genetycznie. Nie ukrywam, że strasznie boje sie o mame..

IP i czas połączenia logowane. [18652737]
[07.09.2011] 18:04
Kichi
monika00 (11.06.02 17:23):
Witam. Mam 17 lat. Od kilku dni mam mocne bóle głowy, zawroty, mdłości i nudności. Często pojawiają się zaczerwienienia oczu. Czy to może być jaskra? Proszę o odpowiedź.
Tak głupio, ale masz objawy jakby to była ciąża. A tak na serio to idź do okulisty, bo możesz mieć po prostu zapalenie spojówek. Ja się dowiedziałam 3h temu, że jest u mnie prawdopodobna jaskra....mam 19 lat...

IP i czas połączenia logowane. [18779479]

1 2 3
 » Odpowiedz na ten temat