o2.pl forum.o2.pl
poczta.o2.pl
E-mail 20GB
Pudelek.pl - plotki, zdjęcia, sensacje
Pudelek
Wrzuta.pl - video, muzyka, mp3
Wideo+mp3
Login: @o2.pl Hasło:
  Strona główna» forum o2.pl / Opinie czytelników do artykułów
 » Odpowiedz na ten temat

Cała prawda o dentystach

1 2 3   » 9 Strony tematu:
[20.04.2007] 13:20
Redakcja o2.pl
Zapraszamy do komentowania artykułu:

Trzęsiecie się przed gabinetem, w którym borują i wyrywają, co? Jasne, każdy się trzęsie. Czasy się co prawda zmieniły, nie pochyli się już nad wami osobnik wyglądający jak Luca Brasi z filmu "Ojciec chrzestny", nie będzie was uspokajał, przytrzymując żelazną łapą za kark (drugą w tym czasie zawsze nerwowo szukał jakiegoś narzędzia). Jest inaczej. Trochę stra@@@ednak zostało.

http://wiadomosci.o2.pl/?s=512&t=8754 --
Redakcja o2.pl

(Zgłoś do usunięcia)
IP i czas połączenia logowane.
[21.04.2007] 07:30
Sithicus
Ale z ciebie idiota.

(Odpowiedz cytując)    (Link do tej wypowiedzi)    (Zgłoś do usunięcia)
IP i czas połączenia logowane. [10143890]
[23.04.2007] 00:22
Justy_sia
Dobrze jest trafić na prawdziwego specjaliste,a nie na partacza zdzierajacego pieniądze niestety takich nie brakuje...wiem po sobie zdarzają się często lekarze niedouczeni albo psują to co jest dobre byleby tylko zarobić kase.Moja koleżanka była u denstysty który wynalazł jej ubytek a tak naprawde wcale go nie miała tak sie okazało u innego dentysty.

IP i czas połączenia logowane. [10158177]
[23.04.2007] 00:24
mięsozerna
www.zieloni.w.pl (07.04.21 12:59):
O2 I ARTYKUŁ NIE O SEKSIE ALBO ZBRODNI ?

NO TAK DENTYSCI - BÓL, STRACH, KREW I PRZEMOC

A WEGETARIANOM NIE PSUJĄ SIĘ NAWET ZĘBY,

TO PRZEZ MIĘSO– ZMIENIAJACE NATURALNY ZASADOWY ODCZYN SLINY NA KWASNY POJAWIA SIE PRÓCHNICA.
haha ale za to maja je zólte jak krowy osły i jelenie...moze i miesa nie jedza ci wegetarianie, ale chodzą w skorzanych butach i paskach..to juz nie lepeij zjesc niz nosic martwe zwierze na sobie..

IP i czas połączenia logowane. [10158197]
[23.04.2007] 00:26
Luna.
Oj, jak ja nie cierpię chodzić do dentysty. Na szczęście mam mocne zęby Mój znak to księżyca blask

IP i czas połączenia logowane. [10158206]
[22.07.2017] 00:33
[23.04.2007] 01:03
TERRORIZER
Palacz Centralnego Ogrzewania (07.04.20 23:48):

.....w ogóle wszytko w białym kitlu to to samo dentysta, lekarz, rzeźnik

dentysta = komunista
nawet fajnie się rymuje

sympatyk prawicy = impotent bez mózgownicy
to się rymuje fajniej GayHunter - Pierwszy Pokemon Czwartej Rzeczypospolitej zaprzeczający powszechnej opinii, że człowiek w 3/4 składa się z wody; GayHunter w 3/4 składa się z tłuszczu.
Pozostała 1/4 to skóra spływająca z podbródka na cycki, z cycków na brzuch a z brzucha na PiS. dę.
-----
Najlepsza warstwa geologiczna:
- Warstwa piachu
- Warstwa katolików
- Warstwa wapna gaszonego
- Warstwa piachu

IP i czas połączenia logowane. [10158337]
[23.04.2007] 01:34
Roxx
Moje kielce są zdrowe jak ryba, że tak powiem. Zawdzięczam to mojemu dawnemu dentyście w Niemczech. W 1995 r. po raz ostatni musiałem je reperować, po czym usłyszałem "Nie tyle szczotkowanie jest ważne, co nitkowanie". I miał facet rację. Oczywiście mycie nie jest bez znaczenia, choćby dla uroku osobistego, ale odkąd zacząłem traktować swoją klawiaturę nitką, nie mam z nią absolutnie żadnych problemów.
Natomiast co do naiwnego pytania, czy to dobrze, że stomatologia jest już wyłącznie prywatna: popatrzcie sobie, jak działa państwowa służba zdrowia i sami sobie odpowiedzcie. I nie wyjeżdżać mi z durnymi argumentami typu "darmowa", "każdy może skorzystać" itd. Twierdzę, że jest zdecydowanie droższa od prywatnej, bo musimy płacić na nią horrendalne haracze - eee... podatki - przez cały czas, podczas gdy prywatnych lekarzy opłacamy tylko okazyjnie. Gdyby te pieniądze zostały w naszych, ich prawowitych właścicieli, kieszeniach, spokojnie moglibyśmy pozwolić sobie w razie czego nawet na bardzo kosztowne zabiegi w prywatnych placówkach. A tak jesteśmy zdani na łaskę łowców skór. Znów państwowych - prywatni lekarze nigdy nie posunęliby się do morderstwa.
Podsumowując: 1. szczotkować kły co najmniej 2 razy dziennie; 2. nitkować nie za rzadko, wedle uznania; 3. na pohybel państwowej służbie zdrowia; 4. oddawać mi moje składki zdrowotne!

IP i czas połączenia logowane. [10158414]
[23.04.2007] 02:11
Piotrek89
Przecież NFZ refunduje leczenie zębów! Kto pisał ten artykuł? Chyba matoł jakiś:/ Do 18 roku życia wszystko jest bezpłatne,a po 18 tylko za kanałowe trzeba płacić! Inne ubytki jak np. mała dziurka idzie na fundusz i szare oraz białe plomby są za darmo,a do 18 roku życia w 1 i 2 plomba z materiału światłoutwardzalnego (w kolorze zęba) też jest refundowana ... Bez komentarza!

IP i czas połączenia logowane. [10158442]
[23.04.2007] 07:37
załamany pń
Ja nadal boje sie dentysty ,a to moze dlatego ze wczesniej niebylo takich nowych urzadzen i znieczulen , kiedys sie niebalem ale do pewnego czasu jak musialem wyrwac zab . Mialo to byc niby super znieczulenie a to byl jakis zwykly szajs , popsikala mi jakims gów.. to mialo niby zamrozic i nic niemialo bolec, ale mnie oklamala mama i dentystka bolala jak diabli i od tej pory jak mam isc do dentysty to ide ale dopiero jak mnie boli , a to podobno niedobrze .Poprostu jak wchodze do gabinetu to mi odrazu slabo duszno masakra , niewiem moze wkoncu ktos mnie przekona bo jak narzie to mam nadal takeigo stracha, slyszalem ze teraz juz sa nowe gadzety i dobre znieczulenia , i laserem juz robia ,a niezapomne tego wolnego wiertla doslownie caly sie trzeslem od tego . Dentysci to dobra sprawa ale musza byc mili , a niektorzy to poprostu rzeznicy pozdrawiam

IP i czas połączenia logowane. [10158527]
[23.04.2007] 08:28
astaferay
..roxx podzielam zdanie i pozdrawiam.. ....

JA chodzę od lat do jednej dentystki...p. Tyszka z Ciechanowa...i najmocnij przepraszam...ale kobieta działa na mnie tak uspakajająco jak kropelki na serce..ostatnio musiała mnie deczko przebudzać bo zaczynałem zasypiać w czasie borowania...(sic!).. ...co do cen...jest chyba najdroższa w Ciechanowie..to fakt..ale ja wolęzapłacić..i mieć zęba zrobionego dobrze...niż płacić mniej i sięzastanawiać czy kobitka mi nie zostawi jakiejśszczelinki żebym za 2m-ce musiał wrócić na poprawkę......jak chcecie mieść zrobione dobrze zęby to musisie zapłacić....takie są prawa rynku...gdybym znał równie dobrego dentystę połowe tańszego..to poszedłbym do tamtego....ale niestety nie ma... ....

IP i czas połączenia logowane. [10158615]
[23.04.2007] 08:29
wiślak2
mam 36 lat i mam ogromny żal do mamy że nie nauczyła mnie systematycznie myć zębów.W ósmej klasie nie miałem już jedynki.Widziała jaka jest sytuacja a olewała chodzenie ze mną do dentysty

IP i czas połączenia logowane. [10158620]
[23.04.2007] 08:31
studentstom
Kurcze co wy ludzie piszecie?
Ludzie są niewyedukowani i tak to wygląda. Pewnie nikt z was nie wie jak poprawnie myć zęby co widzę po waszych postach !!

Najbardziej mnie rozbiło stwierdzenie
\"A WEGETARIANOM NIE PSUJĄ SIĘ NAWET ZĘBY,
TO PRZEZ MIĘSO– ZMIENIAJACE NATURALNY ZASADOWY ODCZYN SLINY NA KWASNY POJAWIA SIE PRÓCHNICA.\"

Wiesz ile cukrów jest w owocach?? Pewnie wiele z nas nie zdaje sobie z tego sprawy (rodzynki, chipsy itp. to najlepsza pożywka dla bakterii)

IP i czas połączenia logowane. [10158627]
[23.04.2007] 08:42
Piotrek89
melo (07.04.23 08:24):
Piotrek89 (07.04.23 02:11):
Przecież NFZ refunduje leczenie zębów! Kto pisał ten artykuł? Chyba matoł jakiś:/ Do 18 roku życia wszystko jest bezpłatne,a po 18 tylko za kanałowe trzeba płacić! Inne ubytki jak np. mała dziurka idzie na fundusz i szare oraz białe plomby są za darmo,a do 18 roku życia w 1 i 2 plomba z materiału światłoutwardzalnego (w kolorze zęba) też jest refundowana ... Bez komentarza!

To sobie idź z dzieckiem to tego pańśtwowego dentysty pajacu, siedź trzy godizny w kolejce, a potem kiedy ząd jest rozborowany pani zapyta: chce pan dla synka zwykła plombę czy taką lepszą, ale za lepszą trzeba będzie dopłacić? I co weźmiesz dziecku gorszą plombę tak, bo NFZ ci to gwarantuje? Zastanów się co mówisz synu.

Wiesz,chodzę do państwowego dentysty i naprawdę nie siedze 3 godz. w kolejce i w życiu nie powiedziałbym złego słowa o jakości wykonywanych tam zabiegów.Owszem pani dentystka pyta jaką plombe ma założyć,bo plomba w kolorze zęba jest płatna (chyba że mówimy o dziecku wtedy nie w 1 i 2),ale bierz pod uwage że szara,biała czy srebrana jest za darmo,więc jest REFUNDOWANA przez NFZ,a nie tak jak autor napisał w artukule.Poza tym jak pójdziesz prywatnie to nie masz wyjścia,tylko musisz płacić za plombę w kolorze zęba i nie ma wyproś i jeszcze płać za diagnoze i wizyte.Nie wiem czemu masz takie złe wyobrażenie denasty państwowego,polecam po prostu myć zęby i wtedy nie chodzi się za często Synku.

IP i czas połączenia logowane. [10158671]
[23.04.2007] 08:51
melo
Piotrek89 (07.04.23 08:42):

To sobie idź z dzieckiem to tego pańśtwowego dentysty pajacu, siedź trzy godizny w kolejce, a potem kiedy ząd jest rozborowany pani zapyta: chce pan dla synka zwykła plombę czy taką lepszą, ale za lepszą trzeba będzie dopłacić? I co weźmiesz dziecku gorszą plombę tak, bo NFZ ci to gwarantuje? Zastanów się co mówisz synu.

Wiesz,chodzę do państwowego dentysty i naprawdę nie siedze 3 godz. w kolejce i w życiu nie powiedziałbym złego słowa o jakości wykonywanych tam zabiegów.Owszem pani dentystka pyta jaką plombe ma założyć,bo plomba w kolorze zęba jest płatna (chyba że mówimy o dziecku wtedy nie w 1 i 2),ale bierz pod uwage że szara,biała czy srebrana jest za darmo,więc jest REFUNDOWANA przez NFZ,a nie tak jak autor napisał w artukule.Poza tym jak pójdziesz prywatnie to nie masz wyjścia,tylko musisz płacić za plombę w kolorze zęba i nie ma wyproś i jeszcze płać za diagnoze i wizyte.Nie wiem czemu masz takie złe wyobrażenie denasty państwowego,polecam po prostu myć zęby i wtedy nie chodzi się za często Synku.

Rozumiem, że twoi rodzice są "państwowymi" dentystami? Stąd to zacietrzewienie?

IP i czas połączenia logowane. [10158713]
[23.04.2007] 09:03
leila..
Znam panią dentystkę, która ma gabinet prywatny na wsi. Tak dobrze robi zeby, że plomba najdłużej wytrzymuje tydzień, chyba, że ktoś ma szczęście i nie wypadnie. Oczywiście każdy idzie na poprawkę, oczywiście nie będąc świadomym tego, że owa poprawka powinna być za darmo w ramach czegos takiego jak reklamacja. A pani dentystka rozwierca dalej i z małej dziurki, robi sie niezła jama i oczywiście potzreba wiecej plomby do jej załatania i tez kosztuje więcej taka naprawa poprawkowa. Wszędzie w okolicy sztuczne szczeki na kase chorych robią z oczekiwaniem około pól roku. Ona wszystkim opowiada, że czeka się pięć lat, ale ona za opłata zrobi w kilka tygodni. Jej siostra jest protetykiem i nagania jej klientów z zyskiem dla siebie. A ten ciemny lud w dobie samochodów tłumaczy się tym, że chodzą do niej bo jest na miejscu. Śmiech mnie ogarnia.

IP i czas połączenia logowane. [10158769]
[23.04.2007] 09:21
Piotrek89
melo (07.04.23 08:51):
Piotrek89 (07.04.23 08:42):

Rozumiem, że twoi rodzice są \"państwowymi\" dentystami? Stąd to zacietrzewienie?

Nie nie są,ale nie widze powodu żeby oczerniać pańswtowych dentystów,bo są tak samo dobrymi lekarzami jak prywatni.Nie widzę powodu żeby płacić za wizyte 90 zł + za plombe 90 zł prywatnue (nie wiem czy tyle dokładnie) jak moge zapłacić za plombe 60 zł i nic więcej mając tak samo dobrze zrobionego zęba.I nigdy nie jestem w kolejce dłużej niż 20 minut,a jak jestem dłużej to tylko lepiej świadczy o tym lekarzu bo stara się jak najlepiej wykonać swoją prace przy pacjencie przez którego nie wchodze jeszcze do gabinetu ... A może Twoi rodzice są prywatnymi dentystami?

IP i czas połączenia logowane. [10158798]
[23.04.2007] 09:41
lordoftheboard
jak w kazdym zawodzie sa kretacze, ale tak sie sklada ze nasza stomatologia stoi na o wiele wyzszym poziomie niz ta w europie zachodniej, kto byl ten wie

IP i czas połączenia logowane. [10158854]
[23.04.2007] 09:49
ewa64
jak nie zaplacisz i to slono , to chodzisz z zepsutymi zebami
w przychodni nie chca leczyc bo to za darmo,a jezeli chodzi o dzieci to5 lat chodzilam z dzieckiem i prosilam zeby sie zajeto prochnica zebow u mojej 6 letniej corki, i nic .Zupelnie nie dawno trafilam na b dobra stomatolog z tzw podejsciem do dzieci,na wstepie mnie opieprzyla ze nie dbam o malej zeby a pozniej okazalo sie ze sie nie trawimy nawzajem.Znosze rozne niemile uwagi z pokora .Czego sie nie robi dla dziecka.Nadmieniam ze nie mam innego wyjscia jak leczyc dziecko u Niej poniewaz od 2 lat jestem bezrobotna i samotna matka i nie stac mnie na placenie za leczenie.

IP i czas połączenia logowane. [10158877]
[23.04.2007] 10:42
madame0001
Jakiś czas temu moja znajoma poszła poszła do państwowego dentysty z małym ubytkiem i dentystka jej powiedziała że "dziura jest za mała żeby ją leczyć, trzeba jeszcze poczekać aż będzie większa", poszła prywatnie i wyleczono jej bez problemu.
Ja sobie bardzo cenię prywatne wizyty, ponieważ ząb jest zrobiony bardzo dobrze i plomby nie widać. Do tych co chwalą publiczne gabinety: wybaczcie, jeśli miała bym dostać za darmo czarną jak noc plombę i potem wstydzić się uśmiechać, żeby przypadkiem nie było widać, to dziękuję, mój kumpel ma taką i wygląda jak z zębem w stanie definitywnego rozkładu.

IP i czas połączenia logowane. [10159129]
[23.04.2007] 10:54
Piotrek89
madame0001 (07.04.23 10:42):
Jakiś czas temu moja znajoma poszła poszła do państwowego dentysty z małym ubytkiem i dentystka jej powiedziała że \"dziura jest za mała żeby ją leczyć, trzeba jeszcze poczekać aż będzie większa\", poszła prywatnie i wyleczono jej bez problemu.
Ja sobie bardzo cenię prywatne wizyty, ponieważ ząb jest zrobiony bardzo dobrze i plomby nie widać. Do tych co chwalą publiczne gabinety: wybaczcie, jeśli miała bym dostać za darmo czarną jak noc plombę i potem wstydzić się uśmiechać, żeby przypadkiem nie było widać, to dziękuję, mój kumpel ma taką i wygląda jak z zębem w stanie definitywnego rozkładu.

Ja chodzę do państwowego dentysty.Moja pani stomatolog jest świetna i zawsze się bardzo stara dobrze naprawić ząb,może dlatego nie mam zastrzeżeń do państwowego dentysty.Chodze dopiero teraz,wcześniej chodziłem jak byłem mały i nie pamiętam jacy byli moi wcześniejsi dentyści,dlatego mam dobry obraz państwowej stomatologii.Co do plomb zgadzam się są nieestetyczne dlatego zawsze biorę te płatne,ale jeżeli kogoś nie stac na taką to cóż lepiej mieć chyba ząb wyglądający jak w stanie rozkładu niż ząb rozkładający się prawda? Poza tym na małe ubytki stosuje się plomby białe,które widać dopiero jak się przyjrzy i są refundowane.A co do dziury,że powiedziała znajomej że "trzeba poczekac aż będzie większa" to serdecznie współczuje znajomej,teraz jak ten ząb jej się nadpsuje to będzie miała syf jak nie wiem z wyciąganiem plomby "doborowywaniem" i właśnie dlatego trzeba poczekać i tu jest obraz prywatnego dentysty - zapłacisz to Ci zrobi wszytsko nawet to co nie trzeba byle zarobić ...

IP i czas połączenia logowane. [10159189]
[23.04.2007] 11:05
B42
Jestem studentem medycyny. Szczerze mowiac obraza mnie stwierdzenie, ze dentysci robia to samo co lekarze na pierwszych 3 latach. Roznica jest doscy oczywista. Zajecia dla stomy w prosektorium to smiech na sali do tego co my robimy. Sam asystent unas sie smial, ze ludzie ze stomy twierdza, ze mamy np. 4 aorty albo ze przelyk przechodzi przez foramen magnum.

Wyrazam sprzeciw wobec nazywania dentysty lekarzem. Ich studia sa znacznie prostrze, niz lekarskie. No i po studiach nie dosc ze wiecej zarabaiaja to jeszcze maja mniejsza odpowiedzialnosc.

IP i czas połączenia logowane. [10159247]
[23.04.2007] 11:41
Justynkaaa
Ja mam sprawdzonego dentystę...kiedyś się bałam tych lekarzy a teraz siadam bez żadnego stresu na fotel...i nie straszne mi borowanie i różne takie zabiegi Właśnie dzisiaj ide do dentysty...

IP i czas połączenia logowane. [10159428]
[23.04.2007] 11:42
wojtek72
B42 (07.04.23 11:05):
Jestem studentem medycyny. Szczerze mowiac obraza mnie stwierdzenie, ze dentysci robia to samo co lekarze na pierwszych 3 latach. Roznica jest doscy oczywista. Zajecia dla stomy w prosektorium to smiech na sali do tego co my robimy. Sam asystent unas sie smial, ze ludzie ze stomy twierdza, ze mamy np. 4 aorty albo ze przelyk przechodzi przez foramen magnum.

Wyrazam sprzeciw wobec nazywania dentysty lekarzem. Ich studia sa znacznie prostrze, niz lekarskie. No i po studiach nie dosc ze wiecej zarabaiaja to jeszcze maja mniejsza odpowiedzialnosc.

IP i czas połączenia logowane. [10159432]
[23.04.2007] 11:56
wojtek72

Witaj Szanowny Przyszły Panie Doktorze / Lekarzu

nie wiem na jakiej "exkluzywnej" uczelni studiujesz, natomiast ręczę Ci, iż koledzy z tzw "Ogólnolekarskiego" z czasów moich studiów stomatologicznych pletli koszmarne bzdury, nie tylko podczas ćwiczeń z anatomii. Chętnie podejmę z Tobą, przyszły Kolego, polemikę na temat topografii dołu łokciowego, kanału kostki przyśrodkowej, bukietu Riolana, budowy histologicznej siatkówki, Immunodiagnostyki AIDS, raka jasnokomórkowego itd. Nie sądzę jednak byśmy mogli porozmawiać na temat efektów synaptycznych przewodzenia antydromicznego we włóknach WDR, na temat ośrodkowych efektów wzbudzeniowych przy bólach heterotopowych, nie wspominając o periodontopatiach przy chemoterapii nowotworów, zjawisku dryftu mezjalnego (chodzi o dynamikę zwarcia, czyli o zęby), zabiegu Obwegeser'a-Dal Ponte'a itd., nie wspominając o żywicy Bis-GMA, czy module sprężystości łuków CuNiTi. Masz prawo pewnych przytoczonych tu pojęć nie rozumieć, ponieważ będziesz LEKARZEM a nie zaledwie dentystą, prawda? Dlatego zalecałbym delikatnie nieco więcej respektu dla studiujących inne kierunki na Akademiach Medycznych i nie tylko, jako że tak prymitywnie pogardliwa postawa (spowodowana być może kompleksami) skrajnie nie licuje z zawodem czy może raczej pozycją społeczną LEKARZA.
By zrozumieć powyższe,przytoczone przeze mnie pojęcia, proponuję, przyszły Panie Doktorze, sięgnąć do podręczników i skryptów przeznaczonych dla studentów stomatologii i dentystów.

Wszystkiego najlepszego i satysfakcji zawodowej

Dr n.MED.,
Wojtek 72
L E K A R Z dentysta

IP i czas połączenia logowane. [10159494]
[23.04.2007] 11:59
semiologia
ja od miesiąca leczę zęba kanałowo nie chciałam się tego podjąć, bo wiedziałam jaki to ból ale w wieku 23 lat trochę szkoda wyrywać czwórkę. Więc się podjęłam tego zadania, na szczęście w prywatnej klinice a mój dentysta to najwspanialszy dentysta na świecie. he !!! na początku trochę bolało, potem było już ze znieczuleniem. najgorsze jednak jest to, że NFZ nie refunduje u dorosłego \"kanałowego\" leczenia i zrobienie tego jednego zęba na gotowe będzie mnie kosztowało łącznie 300 złotych... i nie gadajcie, że ludzie nie dbają o zęby, bo nie chodzą do dentysty, bo ja nie chodziłam, bo mnie nie było stać i tak jest w przeważającej liczbie przypadków.... niestety płacimy ubezpieczenie zdrowotne, a u dentysty państwowego dostaniemy plombę, która wypadnie jak ugryzie się jabłko. Szkoda słów, pozdrawiam

IP i czas połączenia logowane. [10159509]
[23.04.2007] 12:30
dfghjlkl
skończ stome, otwórz swój gabinet w owej wsi i kasa sama będzie sie pchac
leila.. (07.04.23 09:03):
Znam panią dentystkę, która ma gabinet prywatny na wsi. Tak dobrze robi zeby, że plomba najdłużej wytrzymuje tydzień, chyba, że ktoś ma szczęście i nie wypadnie. Oczywiście każdy idzie na poprawkę, oczywiście nie będąc świadomym tego, że owa poprawka powinna być za darmo w ramach czegos takiego jak reklamacja. A pani dentystka rozwierca dalej i z małej dziurki, robi sie niezła jama i oczywiście potzreba wiecej plomby do jej załatania i tez kosztuje więcej taka naprawa poprawkowa. Wszędzie w okolicy sztuczne szczeki na kase chorych robią z oczekiwaniem około pól roku. Ona wszystkim opowiada, że czeka się pięć lat, ale ona za opłata zrobi w kilka tygodni. Jej siostra jest protetykiem i nagania jej klientów z zyskiem dla siebie. A ten ciemny lud w dobie samochodów tłumaczy się tym, że chodzą do niej bo jest na miejscu. Śmiech mnie ogarnia.

IP i czas połączenia logowane. [10159660]
[23.04.2007] 12:47
stomatolog
Cala prawda do KIERAT !
Stomatologia to KIERAT, wiem bo sam to robie.
Jak sie przyjmie 30 osob dzienie, to sie mozna powiesci po pracy.
A jak ktos mysli ile to zarabiam, to jest on w bledzie.
Nigdy w zyciu nie wybralbym jeszcze raz tego zawodu, a teraz za pozno.

IP i czas połączenia logowane. [10159736]
[23.04.2007] 12:49
zab
stomatolog (07.04.23 12:47):
Cala prawda do KIERAT !
Stomatologia to KIERAT, wiem bo sam to robie.
Jak sie przyjmie 30 osob dzienie, to sie mozna powiesci po pracy.
A jak ktos mysli ile to zarabiam, to jest on w bledzie.
Nigdy w zyciu nie wybralbym jeszcze raz tego zawodu, a teraz za pozno.

Swieta Prawda !
Ludzie sobie nie uswiadamiaja jakie to garowanie za marne pieniadze.

IP i czas połączenia logowane. [10159747]
[23.04.2007] 13:02
Piotrek89
semiologia (07.04.23 11:59):
ja od miesiąca leczę zęba kanałowo nie chciałam się tego podjąć, bo wiedziałam jaki to ból ale w wieku 23 lat trochę szkoda wyrywać czwórkę. Więc się podjęłam tego zadania, na szczęście w prywatnej klinice a mój dentysta to najwspanialszy dentysta na świecie. he !!! na początku trochę bolało, potem było już ze znieczuleniem. najgorsze jednak jest to, że NFZ nie refunduje u dorosłego \\\"kanałowego\\\" leczenia i zrobienie tego jednego zęba na gotowe będzie mnie kosztowało łącznie 300 złotych... i nie gadajcie, że ludzie nie dbają o zęby, bo nie chodzą do dentysty, bo ja nie chodziłam, bo mnie nie było stać i tak jest w przeważającej liczbie przypadków.... niestety płacimy ubezpieczenie zdrowotne, a u dentysty państwowego dostaniemy plombę, która wypadnie jak ugryzie się jabłko. Szkoda słów, pozdrawiam

Idź więc do dentysty państwowego i to samo leczenie kanałowe będziesz mieć za 150 zł,a nie za 300 zł ... poza tym nie opowiadaj,że plomby wypadają jak się ugryzie jabłko,a jak Tobie akurat wypadaja to jeszcze 160 za plombe i masz za 210 zł zęba gotowego a nie za 360 zł ...

IP i czas połączenia logowane. [10159822]
[23.04.2007] 13:13
MiŚKU
Ach ta wiedza o nas samych...
pani dentystka z artykułu nie ma racji :
1. stomatologia to nie termin wschodni a wzięty z łaciny
2. stomatologia to nauka o chorobach jamy ustnej ( wraz z zębami i przyzębiem) a dentystyka -to nauka o chorobach zębów ( z łac. dent=ząb)
3. to,że w UE są sami dentyści i dentystki -to problem UE, w naszym kraju
są zarówno dentyści jak i stomatolodzy.
4. czy ktoś słyszał o stomatologii zachowawczej ,chirurgii stomatologicznej ?-to są specjalizacje wyższego stopnia dla dentystów po ukończeniu Wydziału Stomatologii AM
a czy je zrobią ? czy zostaną t y l k o dentystami-to ich zmartwienie.

>> i to byłoby na tyle

IP i czas połączenia logowane. [10159891]
[23.04.2007] 13:27
student stomatologii
wojtek72 (07.04.23 11:56):

Witaj Szanowny Przyszły Panie Doktorze / Lekarzu

nie wiem na jakiej \"exkluzywnej\" uczelni studiujesz, natomiast ręczę Ci, iż koledzy z tzw \"Ogólnolekarskiego\" z czasów moich studiów stomatologicznych pletli koszmarne bzdury, nie tylko podczas ćwiczeń z anatomii. Chętnie podejmę z Tobą, przyszły Kolego, polemikę na temat topografii dołu łokciowego, kanału kostki przyśrodkowej, bukietu Riolana, budowy histologicznej siatkówki, Immunodiagnostyki AIDS, raka jasnokomórkowego itd. Nie sądzę jednak byśmy mogli porozmawiać na temat efektów synaptycznych przewodzenia antydromicznego we włóknach WDR, na temat ośrodkowych efektów wzbudzeniowych przy bólach heterotopowych, nie wspominając o periodontopatiach przy chemoterapii nowotworów, zjawisku dryftu mezjalnego (chodzi o dynamikę zwarcia, czyli o zęby), zabiegu Obwegeser\'a-Dal Ponte\'a itd., nie wspominając o żywicy Bis-GMA, czy module sprężystości łuków CuNiTi. Masz prawo pewnych przytoczonych tu pojęć nie rozumieć, ponieważ będziesz LEKARZEM a nie zaledwie dentystą, prawda? Dlatego zalecałbym delikatnie nieco więcej respektu dla studiujących inne kierunki na Akademiach Medycznych i nie tylko, jako że tak prymitywnie pogardliwa postawa (spowodowana być może kompleksami) skrajnie nie licuje z zawodem czy może raczej pozycją społeczną LEKARZA.
By zrozumieć powyższe,przytoczone przeze mnie pojęcia, proponuję, przyszły Panie Doktorze, sięgnąć do podręczników i skryptów przeznaczonych dla studentów stomatologii i dentystów.

Wszystkiego najlepszego i satysfakcji zawodowej

Dr n.MED.,
Wojtek 72
L E K A R Z dentysta
zgadzam sie z Panem Wojtkiem, nie rozumiem skąd u studentów lekarskeigo ta bufonada, drogi studencie lekarskiego, keirunek studiow wybrałes sobie SAM, jak Ci sie nei podoba, to dostań sie na stomatologie, wydaje mi sie, że głównym motorem takich wypowiedzi jest zazdrość, i tyle... a jak bedziesz miec problemy z zębami, to najlepiej idź do kowala, w koncu tez rzemieslnik jak dentysta, prawda?

pozdrawiam

IP i czas połączenia logowane. [10159971]

1 2 3   » 9 Strony tematu:
 » Odpowiedz na ten temat