o2.pl forum.o2.pl
poczta.o2.pl
E-mail 20GB
Pudelek.pl - plotki, zdjęcia, sensacje
Pudelek
Wrzuta.pl - video, muzyka, mp3
Wideo+mp3
Login: @o2.pl Hasło:
  Strona główna» forum Ogólne forum dla studentów
 » Odpowiedz na ten temat

Pedagogika

1 «   5 6 7 8 9   » 16 Strony tematu:
[03.08.2009] 16:33
siiiwa1
pedagogika???bardzo ciekawy kierunek mam juz rok za soba i jestem zadowolona

(Odpowiedz cytując)    (Link do tej wypowiedzi)    (Zgłoś do usunięcia)
IP i czas połączenia logowane. [15286460]
[03.08.2009] 21:39
kolorowa 87
hej a może ktoś studiuje, bądź studiował pedagogikę z logopedią? Proszę o jakieś info nt tej specjalności. pozdrawiam

IP i czas połączenia logowane. [15287860]
[04.08.2009] 11:29
olaaaaaa
siiiwa1
pedagogika???bardzo ciekawy kierunek mam juz rok za soba i jestem zadowolona

a gdzie studiujesz na jakiej uczelni?

IP i czas połączenia logowane. [15289658]
[07.08.2009] 19:36
sydzka  sydziuchna@tlen.pl
56565656 (07.06.21 12:09):
Ancia21 (07.06.21 11:47):
dralinka (07.06.03 20:36):
Powiedzcie mi na jakiej uczelni w Krakowie najlepiej studiowac pedagogike?
Na jakich studiujecie i czy jestescie zadowoleni?
Mnie szczegolnie interesuje pedagogika o specjalnosci spoleczno-opiekuncza. Z tego co zauwazylam nie wielu wybiera wlasnie te specjalizacje. Jednak moze jest ktos kto podziela moje zaintersowania?

Nastepnie mozliwosci pracy po tym kierunku.
Hmmmm...domy dziecka? Czy ktos ma jeszcze jakis pomysl? Gdzie najchetniej zatrudnia sie absolwetnow pedagogiki spoleczno-opiekunczej?
Pozdrawiam goraco

Ja też mimo tego że dopiero skończyłam pierwszą klase liceum, chce studiować pedgogike i to sołeczno-opiekuńczą
Właśnie gdzie mozna po tym znalezc prace? I tez bym chciala studiowac to w krakowie, njalepiej na Akademi Pedgogicznej

Nie polecam AP. Duzo by tu pisac o tej uczelni. Jesli chodzi o pedagogike to UJ jest rewelacyjny!
Po spoleczno-opiekunczej mozna pracowac w domach dziecka, domach samotnych matek, pomagac bezrobotnym. Poprostu pomagamy ludziom w trudnych sytuacjach. Pedagogike spoleczno-opiekuncza mozna w jakims stopniu porownac do resocjalizacji, jednak resocjalizacja zajmuje sie bardzo zdemoralizowanymi problemami. Ten kierunek jest bardzo rozlegly. Nie ma typowo okreslonej grupy wiekowej. Po pedagogice wczesnoszkolnej skazana jestes tylko i wylacznie na szkole, klasy poczatkowe. Spoleczno-opeikuncza daje wieksze mozliwosci pracy.

dlaczego nie polecasz AP?? odpisz, proszę ... bo mam zamiar wybrać się na studia podyplomowe na AP

IP i czas połączenia logowane. [15307123]
[08.08.2009] 15:52
pavl0
a Jak jest na Pracy Socjalne ja się wybieram na te studia czy warto ? fajnie bo jest socjologia i pomoc społeczna , proszę mi powiedzieć jak jest ?

IP i czas połączenia logowane. [15310761]
[26.10.2014] 06:54
[08.08.2009] 18:11
grok1
bez sensu, lepiej sie uczyć samemu :
http://www.taktykinauki.synergia.org.pl/a/de dukacje "

IP i czas połączenia logowane. [15311236]
[12.08.2009] 16:45
dadk
zapraszam więc nawww.dedukacje.pl

ppoloch.lua.pl (07.11.15 20:31):
Na tej stronie znajdziecie kogos kto odpowie na wasze pytania:

DORADZTWO PEDAGOGICZNE

To portal prowadzony przez prawdziwych pedagogów! Jesteśmy z powołania! Na studiach byliśmy dociekliwymi kujonami, nigdy nie ściągaliśmy i zawsze czytaliśmy od deski do deski zadane lektury. Nie identyfikujemy się z pseudo-pedagogami, którzy uprawiają za państwową kase WIELKĄ ŚCIEMĘ i od studiów nie dotknęli nowych podręczników. Czytamy: \\\"Psychologię w szkole\\\", \\\"Charaktery\\\", czasami Gazetę Wyborczą i jak trzeba to też słuchamy Radia Maryja. Nigdy nie mówimy: dopóki będę zarabiał 1000 zł nie będę przykładał się do pracy!!! Jesteśmy pedagogami z powołania: Nasze porady są darmowe. Pracujemy by służyć a nie zarabiać. Nasze motto: Nie bój się pytać! Do póki czegoś nie wiesz, nie możesz tego zmienić!

ppoloch@wp.pl
gg:4871588
Witaj na stronie Pawła Polocha. Strona obecnie jest w przygotowaniu. Przedmiotem serwisu będą między innymi:

* WYCHOWANIE
* OPIEKA
* DYDAKTYKA
* PEDEUTOLOGIA (NAUKA O NAUCZYCIELACH
* DORADZTWO ZAWODOWE
* DORADZTWO PERSONALNE
* PRACA SOCJALNA
* NPR
* POLITYKA OŚWIATOWA
* WSPÓŁCZESNE SYSTEMY WYCHOWANIA
*
NEWSY Z ZAKRESU PSYCHOLOGII I PEDAGOGIKI
*
PUBLIKACJE, NIETUZINKOWE I NIESPOTYKANE POGLĄDY NA ŚWIAT PEDAGOGIKI I PSYCHOLOGII

Serdecznie zapraszamy do współpracy! ppoloch@wp.pl

\\\"Po dwóch jednocześnie liniach rozwoju posuwa się nasze życie. Jedna w dół: [...] obniżanie lotu, zgoda na niedoskonałość, rosnący brzydki cynizm rozczarowania - i u kresu wszystkiego śmierć własna, poprzedzona śmiercią wszystkich nadziei. Druga: wysiłek, pęd w górę, oczyszczanie się, przezwyciężanie, coraz więcej dobrej woli, duszy, mądrości, i śmierć także, ale już inna: przez wyzbycie się obciążeń, przejście w stan lotny. [...] Od nas zależy, czy swoje osobiste \\\"tak\\\", swą samowiedzę, swoje \\\"jestem\\\" rzucimy na jedną z tych dróg rozwojowych, czy też na drugą\\\"
.

IP i czas połączenia logowane. [15329877]
[17.08.2009] 10:27
joluniag  jojola@tlen.pl
Celina9 (09.06.08 21:51):
agder (07.11.28 19:33):
Hej!

Pedagogika w łodzi jest jedynym miejscem gdzie ta specjalnośc jest integralnie powiązana tzn pedagogika przedszkolna z wszesnoszkolną. Studia sa przesympatyczne, dużo ciepła wnosza sami wykładowcy a to dlatego, ze wszystko skierowane jest pod kąt pracy z dzieckiem. Z dostaniem się nie ma problemu zawsze jest konkurencja 3 osoby na 1 miejsce ale wszystko jest dobrze.Serdecznie zapraszam Doris

Na Uś - u są też łączone specjalności - wczesnoszkolna jest połączona z przedszkolną, lub z nauczaniem informatycznym lub oligofrenopedagogiką - ja akurat na tej ostatniej jestem.

Na Uniwersytecie Opolskim, też jest taki kierunek - kształcenie wczesnoszkolne z wychowaniem przedszkolnym - właśnie jestem na V roku

IP i czas połączenia logowane. [15349313]
[21.08.2009] 21:32
SKA
joluniag (09.08.17 10:27):
Celina9 (09.06.08 21:51):
agder (07.11.28 19:33):
Hej!

Pedagogika w łodzi jest jedynym miejscem gdzie ta specjalnośc jest integralnie powiązana tzn pedagogika przedszkolna z wszesnoszkolną. Studia sa przesympatyczne, dużo ciepła wnosza sami wykładowcy a to dlatego, ze wszystko skierowane jest pod kąt pracy z dzieckiem. Z dostaniem się nie ma problemu zawsze jest konkurencja 3 osoby na 1 miejsce ale wszystko jest dobrze.Serdecznie zapraszam Doris

Na Uś - u są też łączone specjalności - wczesnoszkolna jest połączona z przedszkolną, lub z nauczaniem informatycznym lub oligofrenopedagogiką - ja akurat na tej ostatniej jestem.

Na Uniwersytecie Opolskim, też jest taki kierunek - kształcenie wczesnoszkolne z wychowaniem przedszkolnym - właśnie jestem na V roku

Najlepsza specjalnosć to ta która pozwala realizować się,daje pasję i radosć człowiekowi.

IP i czas połączenia logowane. [15371976]
[24.08.2009] 00:23
Mówią mi Małgoska
Ech zostałam przyjeta na pedagogike kamien z serca.....Bardzo sie ciesze, ale mam jedno pytanie.O ile mi wiadomo na I roku studiuje sie pedagogike ogolną, a na II roku wybiera sie specjalizację, ja do konca jeszcze nie wiem co chce wybrac, ale hmm w planie zajec ktory dostalam poczta z UWM trzeba wybrac sobie 2 przedmioty i dostrzegłam tam pedagogike z elementami logopedii,teraz zeby składac papiery na logopedie jest za pozno,ale tak sobie pomyslalam, ze skoro sa tutaj elementy logopedii to moze mozna ksztalcic sie w tym kierunku.Tylko ja teraz nie wiem jaka specjalizacje sobie wybraz zeby najbardziej nastawiona byla na ta logopedie..troszke wyprzedze czas chcialabym pisac magisterke z logopedii to juz wiem na 10000%, troszke za pozno sie obudzilam ztym kierunkiem, ale cóż. Doradzicie mi cos?? szczegolnie Ci, ktorzy wybieraja sie na pedagogike

IP i czas połączenia logowane. [15381323]
[27.08.2009] 14:04
misia1234
SKA (08.04.06 18:43):
ppalunia (08.04.05 23:46):
witam wszystkich mam pytanie. Co nalezy zdac na maturze zeby sie dostac na studia pedagogiczne interesuje mnie tutaj pedagogika opiekunczo-wychowawcza. Bo z tego co sie orientuje moglabym po takich studiach pracowac z dzicmi niepelnosprawnymi. problem w tym ze bardzo lubie biologie ale z historia jest u mnie tragicznie....

Na Pedagogikę trzeba zdawać j.pol.,j.obcy i do wyboru biologia,historia czy wos.Nie na wszystkich uczelniach tak jest na niektórych nie można wybrać biologii.

a nie mozna zdawać geografi, bo słyszałam, że niektóre osoby zdawały i bez problemu dostały się na pedagogike?

IP i czas połączenia logowane. [15399106]
[27.08.2009] 15:40
SKA
misia1234 (09.08.27 14:04):
SKA (08.04.06 18:43):
ppalunia (08.04.05 23:46):
witam wszystkich mam pytanie. Co nalezy zdac na maturze zeby sie dostac na studia pedagogiczne interesuje mnie tutaj pedagogika opiekunczo-wychowawcza. Bo z tego co sie orientuje moglabym po takich studiach pracowac z dzicmi niepelnosprawnymi. problem w tym ze bardzo lubie biologie ale z historia jest u mnie tragicznie....

Na Pedagogikę trzeba zdawać j.pol.,j.obcy i do wyboru biologia,historia czy wos.Nie na wszystkich uczelniach tak jest na niektórych nie można wybrać biologii.

a nie mozna zdawać geografi, bo słyszałam, że niektóre osoby zdawały i bez problemu dostały się na pedagogike?

Na prywatnych tak.Na państwowych to nie.Przynajmniej tak jest w Warszawie.

IP i czas połączenia logowane. [15399669]
[29.08.2009] 21:40
emila123456789
yoko666 (09.05.25 14:27):
plunia (09.02.05 15:14):
a co myslicie o kierunku arteterapia z gerpntopedagogika?? pozniej mam zamiar zrobic magisterskie opiekunczo wychowawcza no i jakies podyplomowe ale nie wiem jeszcze jakie.

Daj sobie spokój właśnie kończę licencjat z tego i się okazało, że żeby prowadzić arteTERAPIĘ trzeba być terapeutą, a żeby być terapeutą trzeba skonczyć psychologię i to by było na tyle jeśli chodzi o arteterapię trzy latka z głowy

psychologie żeby być terapeutą buahahahahahahaha
chyba spadłeś/aś z choinki. w przyszłości zamierzam być terapeutą w szpitalu psychiatrycznym a obecnie studiuje pedagogikę specjalną i wiem, że po tych studiach będę miała takowe kompetencję aby tam pracować. Poza tym jeden z moich wykładowców jest terapeutą w hospicjum a sam skończył ped. opiekuńczo-wych. ot taki sobie przykład jeden z wielu...

IP i czas połączenia logowane. [15410418]
[30.08.2009] 16:02
patu123
trudno jest się dostać na pedagogike przedszkolną/wczesnszkolną w krakowie? łatwiej na UJ czy AP

IP i czas połączenia logowane. [15413749]
[30.08.2009] 21:38
sydzka  sydziuchna@tlen.pl
patu123 (09.08.30 16:02):
trudno jest się dostać na pedagogike przedszkolną/wczesnszkolną w krakowie? łatwiej na UJ czy AP

polecam Ci UJ!! fajna atmosfera, wykladowcy nie są tragiczni,a na UP podobno traktują studentów przedmiotowo .... tak slyszalam!
pozdro

IP i czas połączenia logowane. [15415863]
[31.08.2009] 17:45
los.annas
Witam!
Wybieram się na studia do Łodzi i interesuje mnie kierunek pedagogiczny. Chciałabym później pracować w przedszkolu lub założyć własne. Piszę, żeby się dowiedzieć gdzie jest najlepiej studiować, jakie są warunki, co jest lepsze i jakie daje możliwości.
Poza tym gdzie jest się łatwo dostać, a gdzie jest się dostać najlepiej... Dosłownie wszystko co wiecie!
Proszę o wskazówki

IP i czas połączenia logowane. [15420290]
[07.09.2009] 16:11
K18a
Chciałabym studiowac na UAM pedagogikę-specjalność edukacja elementarna i język niemiecki. Czy ktoś moze powiedziec jak wygladaja takie studia i czy jest bardzo ciezko.

IP i czas połączenia logowane. [15458957]
[07.09.2009] 16:12
K18a
a... i co z egzaminem wstepnym z dykcji, uzdolnień muzycznych i plastycznych

IP i czas połączenia logowane. [15458972]
[14.09.2009] 19:22
miska.
czy z maturą podstawową z niemieckiego, biologi i matematyki napisaną na minimum 60% a polskim rozszerzonym na 50% mam jakieś szanse dostać się na UJ na pedagogike? trudno jest się dostać?

IP i czas połączenia logowane. [15492925]
[14.09.2009] 20:17
goldenka
Witam, gdzie najlepiej studiować pedagogikę w Łodzi? Myślę o szkole prywatnej. Co możecie polecić? Ja myślałam o pedagogice w Wyższej Szkole Edukacji Zdrowotnej, tam jest taka specjalizacja terapia ruchowa z gimnastyką korekcyjną. Wiecie coś o tym kierunku, szkole?

IP i czas połączenia logowane. [15493070]
[17.09.2009] 22:12
kajka000000
emila123456789 (09.08.29 21:40):
yoko666 (09.05.25 14:27):
plunia (09.02.05 15:14):
a co myslicie o kierunku arteterapia z gerpntopedagogika?? pozniej mam zamiar zrobic magisterskie opiekunczo wychowawcza no i jakies podyplomowe ale nie wiem jeszcze jakie.

Daj sobie spokój właśnie kończę licencjat z tego i się okazało, że żeby prowadzić arteTERAPIĘ trzeba być terapeutą, a żeby być terapeutą trzeba skonczyć psychologię i to by było na tyle jeśli chodzi o arteterapię trzy latka z głowy

psychologie żeby być terapeutą buahahahahahahaha
chyba spadłeś/aś z choinki. w przyszłości zamierzam być terapeutą w szpitalu psychiatrycznym a obecnie studiuje pedagogikę specjalną i wiem, że po tych studiach będę miała takowe kompetencję aby tam pracować. Poza tym jeden z moich wykładowców jest terapeutą w hospicjum a sam skończył ped. opiekuńczo-wych. ot taki sobie przykład jeden z wielu...

tak ten ktos piszac o arteterapii miał racje!!! ja tez wlasnie skonczylam licencjat z tego i zeby moc pracowac jako arteterapeuta to trzeba miec ukonczona psychologie a najlepiej jeszcze miec do tego mgr ze sztuki

IP i czas połączenia logowane. [15506572]
[21.09.2009] 14:19
rrrrrr
Hej czy pedagogika wczesnoszkolna z terapia pedagogiczna jest faja? Jaka po tym jest praca?

IP i czas połączenia logowane. [15521364]
[21.09.2009] 23:25
Misiaa0311
Witam Wszystkich. W tym roku zaczynam pedagogikę resocjalizacyjną na UG. Bardzo dużo ludzi, znajomych krytykowało mój wybór, bo co mi po takiej pedagogice. Ale nie interesuje mnie czyjeś zdanie i Wam też szczerze mówię - nie przejmujcie się tym co ktoś mówi... że to nieopłacalne, mało przyszłościowe, etc... Najważniejsze to mieć satysfakcję z tego co się robi i kochać to co się robi Mieć marzenia i dążyć do tego, aby je spełnić
Pozdrawiam Wszystkich Pedagogów, tych obecnych i tych przyszłych

IP i czas połączenia logowane. [15524210]
[22.09.2009] 15:35
olaaaaa12
Zgadzam sie z Toba w zupełnosci Najwazniejsze to miec satysfakcje z robienia tego co sie kocha
A moglabys napisac cos wiecej na temat rekrutacji na UG czy było trudno sie dostac?

IP i czas połączenia logowane. [15526860]
[22.09.2009] 22:35
Misiaa0311
Powiem Ci tak. Kiedy ogłosili listę wstępna, byłam 29 na liście. Przy ostatecznej wskoczyłam na 9 miejsce. Próg był baaaardzo wysoki, wyższy niż w poprzednich latach, ale potem bardzo dużo osób zrezygnowało i próg spadł jeszcze bardziej niż wzrósł Wymagane są 4 przedmioty - polski, obcy i dwa do wyboru. Ja zdawałam polski i WOS rozszerzony, a angielski i biologię podstawowe, wcale nie błysnęłam na maturze i bez problemów się dostałam Z racji tego, że matura z roku na rok niestety wypada coraz gorzej nie było ciężko się dostać. Wystarczy ją zdać na przyzwoitym poziomie i będzie OK

IP i czas połączenia logowane. [15528934]
[25.09.2009] 12:33
agatkaN
Bardzo chcialabym studiować logopedię.Niestety w Krakowie jest taka możliwość jedynie po maturze z biologi i chemii a niestety ja zdaje pol i wos rozsz. no i ang i mat podst. wiec chyba wybiore pedagogikę (jeszcze nie wiem jaką). czy jest w krakowie uczelnia ktora posiada kierunek; pedagogika z elementami logopedii? albo logopedię podyplomową dla absolwentow pedagogiki? błagam o pomoc bo nie chce zostac jedynie z pedagogiką.

IP i czas połączenia logowane. [15540877]
[05.11.2009] 21:42
mika1534
Cześć
chciałabym studiować pedagogikę opiekuńczo-wychowawczą albo wczesnoszkolną, najlepiej na Uniwersytecie Szczecińskim lub Wrocławskim. Możecie mi powiedzieć, jakie przedmioty muszę zdawać na maturze i na jakim stopniu(podstawowym czy rozszerzonym)?

IP i czas połączenia logowane. [15748420]
[05.11.2009] 21:50
gość77
ja studiowałam, ale przerwałam, bo stwierdziłam, że praca z dziećmi to nie to czego szukam.

IP i czas połączenia logowane. [15748469]
[06.11.2009] 08:30
mika1534
a co zdawałaś na maturze?
ciężko jest się dostać?

IP i czas połączenia logowane. [15749913]
[06.11.2009] 17:19
bezcukrowa
jak dla mnie zupełnie niepotrzebny, nieuczący niczego... jeśli chciałabyś jednak pracować w tego typu "działce", to już lepiej zainwestuj np. w psychologię... zresztą po pedgaogice może byc tez ciężko z pracą - jeśli oczywiście chciałabys pracować "w zawodzie" - pedagogika jest praktycznie na każdej prywatnej uczelni w trybie dziennym, wieczorowym czy zaocznym. o publicznych szkółkach juz nie wspomnę

IP i czas połączenia logowane. [15752022]

1 «   5 6 7 8 9   » 16 Strony tematu:
 » Odpowiedz na ten temat