o2.pl forum.o2.pl
poczta.o2.pl
E-mail 20GB
Pudelek.pl - plotki, zdjęcia, sensacje
Pudelek
Wrzuta.pl - video, muzyka, mp3
Wideo+mp3
Login: @o2.pl Hasło:
  Strona główna» forum Inne
 » Odpowiedz na ten temat

Miłośnicy Fantasy!!!!!!!!!!!!

[21.03.2007] 17:25
Zirrael
Wszystkim miłośnikom fantasy chciałabym polecić tę oto stronkę:www.zakonswiatla.pun.pl Jesli chcesz oderwać się od szarej codzienności i zatopić się w krainie, w której możesz być bohaterem, czarodziejem, wojownikiem, uzdrowicielem, elfem, aniołem, smokiem i dużo by tu jeszcze wymieniać...Tpo miejsce jest właśnie dla Ciebie. Wykreuj swoją postać, poznaj inych ludzi i graj w zabawne sesje RPG, w których reguły są bardzo proste i inne niż wszytskie. Włącz swoją wyobraźnię i działaj
Czekamy własnie na Ciebie!
Pozdrowienia i do zobaczenia w Zakonie

(Zgłoś do usunięcia)
IP i czas połączenia logowane.
[02.03.2011] 09:22
SzalonyJanek
Uwielbiam produkcje Bagińskiego i książki Tolkiena.
---
projektowanie stron internetowych
http://e-czytelnicy.pl/projektowanie-stron/

(Odpowiedz cytując)    (Link do tej wypowiedzi)    (Zgłoś do usunięcia)
IP i czas połączenia logowane. [17908073]
[27.03.2011] 22:30
okaniook
Polska Strona Miłośników Fantasy http://milosnicyfantasy.cba.pl/news.php

IP i czas połączenia logowane. [18192487]
[12.09.2011] 17:31
Iluzjon  marlezja@tlen.pl
KINO ADAPTUJE LEMA.
Przegląd w 90. rocznicę urodzin i 5. rocznicę śmierci Stanisława Lema 12 września mija 90. rocznica urodzin Stanisława Lema. W marcu minęła 5. rocznica jego śmierci. Warto zatem raz jeszcze sięgnąć po filmowe pokłosie dorobku tego wybitnego pisarza, choć należy przy tym pamiętać, iż filmowcom rzadko udawało się osiągnąć głębię oryginału. Stąd też pozostaje ono jedynie swego rodzaju ciekawą próbą dotarcia do istoty przesłania wielkiego pisarza. O popularności dorobku Lema świadczy fakt, że jego książki zostały przetłumaczone na 41 języków i osiągnęły łączny nakład ponad 27 milionów egzemplarzy. Jest najczęściej tłumaczonym polskim pisarzem, a w pewnym okresie był najbardziej poczytnym nieanglojęzycznym pisarzem science fiction. Główna część jego dorobku pisarskiego obejmuje jednak dzieła z dziedziny filozofii i futurologii, poświęcone w szczególności rozważaniom na temat technologii, natury inteligencji, trudnościom w przekazywaniu informacji i we wzajemnym zrozumieniu się istot inteligentnych, ograniczeniom gatunku ludzkiego oraz miejscu człowieka we Wszechświecie. Spora część tych filozoficznych rozważań jest ujęta w sztafaż narracji futurologicznej, co czyni je łatwiejszymi w odbiorze, omijając problem dyskursu akademickiego. Z tego powodu w świecie literatury Lem bywał niedoceniany jako filozof i jest kojarzony głównie jako autor z dziedziny fantastyki naukowej. Wpływ Lema na światową literaturę science fiction przyrównywany jest przez krytyków do klasyków gatunku, jak H. G. Wells czy Olaf Stapledon.
W przeglądzie trwającym w dniach 12 19 września Iluzjon Filmoteki Narodowej zaprezentuje 9 adaptacji dzieł Lema a wśród nich stanowiące już kanon kina science fiction Solaris w dwóch odsłonach według Tarkowskiego oraz Soderbergha Test Pilota Pirxa Piestraka czy Szpital Przemienienia Edwarda Żebrowskiego. PLAN PROJEKCJI
12. IX; g. 19.30SOLARIS (Solaris) r. Andriej Tarkowski, ZSRR 1972 165
13. IX; g. 18.00MILCZĄCA GWIAZDA / DER SCHWEIGENDE STERN r. Kurt Maetzig, Polska/NRD 1959 93
14. IX; g. 18.00TEST PILOTA PIRXA r. Marek Piestrak, Polska/ZSRR 1978 99
15. IX; g. 18.00SZPITAL PRZEMIENIENIA r. Edward Żebrowski, Polska 1978 93
16. IX; g. 18.15KARIA XB 1 (Ikarie XB 1) r. Jindich Polk, Czechosłowacja 1963 86
17. IX; g. 18.30WYCIECZKA W KOSMOS r. Krzysztof Dębowski, Polska 1961 10 / PROFESOR ZAZUL r. Marek Nowicki, Polska 1965 23 / PRZEKŁADANIEC r. Andrzej Wajda, Polska 1968 37
19. IX; g. 20.00SOLARIS (Solaris) r. Steven Soderbergh, USA 2002 122 Kino Iluzjon Filmoteki Narodowej
Biblioteka Narodowa, al. Niepodległości 213, wejście A Bilety do nabycia w kasie kina Iluzjon w cenie 11 zł
tel.: 22 646 12 60 (czynny na pół godziny przed pierwszym seansem)

IP i czas połączenia logowane. [18797107]
[31.08.2012] 18:55
tamlin1125
Witam, w ramach autopromocji chciałbym polecić wam blog, a właściwie opowiadanie, którego jestem twórcą, autorem, bazgrolistą i tak dalej, a którego fragmencik zamieszczam poniżej
"Odwróciłem się szybko i łapiąc za pośladek (pulchny niczym dorodny bochen chleba) przy wtórze chichotu obłapianej i pośród złożeczeń gawiedzi (że taki skur... im dziewkę podbiera i jeszcze z bękartem ostawi) na tyły poszełem, po drodze miecza i sakwę zgarniając. Weszliśmy do jakiejś ciemnej izby, wyglądała jak obora, ale trochę bardziej ogarnięta. pod ścianami stały beczki z miejscowym trunkiem, na ścianach suszyły się jakieś dziwne liście, a pod sufitem wisiało solone mięso. Na środku izby stało prymitywne leżę, bo łożem bym tego nie nazwał. Ślicznotka powoli podeszła do niego, musnęła moją dłoń swoją dłonią, odebrała mi miecz i powoli odłożyła go na bok, cały czas patrząc mi w oczy. Rozpiąłem kubrak i usiadłem na leżu. wziąłem ostatni łyk piwa i odrzuciłem kufel na podłogę. -Chodź tu śliczna, dawnom kobity nie miał, a chuć mam taką że bym nawet łoszę wychędorzył. -Aś zać narwany. A te twarzyczke kto Ci tak ślicznie przyfasadził?- zaśmiała się dotykając mojej blizny, ciągnącej się od lewego ucha do nosa. -Wilkołak Księcia waszmości Księstwa Krakowskiego, psubrat zapłacić nie chciał i stworem poszczuł. Aliści niech szczeźnie, dość mam gadania!- po czym chwyciłem ją mocno i przyssałem się do jej ust. Dłoń wbiłem w jej krocze i zerwałem jej suknię, poszło nadzwyczaj łatwo, jakby szwy i materiał tylko czekały na rozerwanie, wpadliśmy oboje w obłąkańczy szał ciał... Pamięć płata mi figle co się wtedy działo, grunt że trwało to całą noc chyba. Przynajmniej, tak oceniam po pianiu kura jak już schodziłem z niej po całym misterium. Spałem jak niemowlę..." Zainteresowanych serdecznie zapraszam.
http://dziwnysiwat.blog4u.pl/

IP i czas połączenia logowane. [19811325]

» Odpowiedz na ten temat