o2.pl forum.o2.pl
poczta.o2.pl
E-mail 20GB
Pudelek.pl - plotki, zdjęcia, sensacje
Pudelek
Wrzuta.pl - video, muzyka, mp3
Wideo+mp3
Login: @o2.pl Hasło:
  Strona główna» forum Ziemia - zasoby, ekologia, ludność
 » Odpowiedz na ten temat

ekologi a żarówki

1 2
[09.03.2007] 20:02
ryszard_5a
wiadomo żeby świeciły trzeba coś spalić ,nierozumie jerzeli mamy oszczedzać energie ,jak to się ma ze światłami w samochodach w dzień.policja sobie wymyśliła by łatwiej łapać ludzi i karać bo sie zagapili ,już pasy mamy obowiazkowe ,ingerecja w naszą wolność ,tym razem za spalone litry paliw kto bedzie sie tłumaczył ,zbedne zasmiecanie atmosfery która itak czeka na oczyszczenie ,dalej zatruwana ,ja niechce znieczyszczac atmoswery wiec jestem przeciw zbednego zapalania siwiateł w dzień.trzeba byc konsekwetnym panie prezydecie nie rozmawiać o ekologi ,tylko robić coś by świat był czystrzy .mandatów i tak dość zbierają ,a bespieczeństwo zależy od nas samych jak ostroznie jeżdzimy .

(Zgłoś do usunięcia)
IP i czas połączenia logowane.
[09.03.2007] 21:49
ryszard_5a
ciekaw jestem unia karze gasic zarówki zbedne co zrobi prezydent ,pajace z sejmu podesłali kukułcze jajo zapal żarówke nawet w dzien co cię unia obchodzi ,wolnosc tomku w swoim domku ,a smród z wiatrem na wschód pójdzie ,.ALE WRUCI I TU SIE Z UNIA ZGADZAM .

(Odpowiedz cytując)    (Link do tej wypowiedzi)    (Zgłoś do usunięcia)
IP i czas połączenia logowane. [9818069]
[10.03.2007] 11:00
ryszard_5a
solary z watem czy bez czysta energia słoneczna szczegulnie powinna byc promowana ,szczegół po szczegule i siwiat oczyszczamy .politycy spiom zamiast zmniejszac zuzycie energi ,to nam światła każa w dzień palić ,nierozumie czy to jest głupota czy złośliwość,PO wymysliło ,co ten TUSK
chce zwojować .miał złoty rug ,jeno ostał mu sie .......

IP i czas połączenia logowane. [9820492]
[12.03.2007] 09:40
co za stado
widać że jesteście idealistycznymi gimnazjalistami i żaden z Was nie jest kierowcą. Czy zdajecie sobie sprawę z kosztów wypadków, które się wydarzają dlatego, że ktoś był mało widoczny?
włączone światła w samochodzie = jestem widoczny

IP i czas połączenia logowane. [9835689]
[04.10.2012] 23:21
mama77
A ja uważam, że nalezy dbać o nasze środowisko i dobrałam oświetlenie do danego pomieszczenia. Oczywiście wymiana żarówek na energooszczędne w całym domu jest droga i trzeba to robić systematycznie, ale jest to dobry pomysł zarówno dla naszego portfela jak i naszego środowiska. Nie rozumiem tylko jednego, dlaczego ludzie się tak przed tym bronią...

IP i czas połączenia logowane. [19899497]
[28.05.2017] 03:15
[05.10.2012] 11:48
Ato8989
Wymiana na inne źródło światła niż żarówka to nie jest taki zły pomysł, skoro samochody powoli przechodzą na oświetlenie diodowe to dlaczego nie miałoby się ono sprawdzić w domu ? Wydajne, niedrogie i nieawaryjne- warto chyba spróbować

IP i czas połączenia logowane. [19900255]
[06.10.2012] 14:08
dewcc
używanie energooszczędnych żarówek na pewno sprzyja ekologii. Zużywamy mniej prądu, oszczędzamy kasę. LEDy świecą kilka lat, nie trzeba co chwila kupować żarówki, mają niski pobór enrgii

IP i czas połączenia logowane. [19903127]
[06.10.2012] 19:56
Ato8989
Ostatnio coś szukałem i są specjalne żarówki LED- wystarczy wkręcić w miejsce tradycyjnej i gotowe, nie trzeba nic od początku montować.

IP i czas połączenia logowane. [19903963]
[07.10.2012] 11:06
dewcc
Ato8989 (12.10.06 19:56):
Ostatnio coś szukałem i są specjalne żarówki LED- wystarczy wkręcić w miejsce tradycyjnej i gotowe, nie trzeba nic od początku montować.

zgadza się, trzeba tylko pamiętać żeby sprawdzić oznaczenie gwintu, zazwyczaj w domu mamy E27

IP i czas połączenia logowane. [19905035]
[19.10.2012] 09:47
ekoman
niby każdy ma prawo świecić czym chce i jak długo cchce, ale ci bardziej świadomi ludzie nie będą tracić prądu i kasy tylko pomyślą trochę o naszej planecie. Warto szukać ekologicznych rozwiązań

IP i czas połączenia logowane. [19933587]
[22.10.2012] 15:20
youngrose  youngrose@tlen.pl
nowoczesne i ekologiczne rozwiązania dla domu to takie, które nie niszczą środowiska a tanio energie pozyskują, hm, więcej o tym na pewno będzie na targach inteligentny dom w Warszawie - zastanawia się właśnie czy trzy dni tam być czy tylko 1, hmmm

IP i czas połączenia logowane. [19940730]
[23.10.2012] 14:03
ekoman
youngrose - jestem jak najbardziej za ekologicznymi rozwiązaniami, te targi wydają się ciekawe, ciekawa jest też ta koncepcja inteligentnego domu.

IP i czas połączenia logowane. [19943150]
[28.10.2012] 21:15
dariooo
Ja też w praktycznie całym domu mam już ledy. Pod szafkami w kuchni, pod wanną w łazience, żarówki w lampach. Uważam to za dobrą inwestycję na przyszłość A teraz powoli myślę o solarach w jakimś systemie ogrzewania, kalkulacja oszczędności mnie powaliła (można policzyć tu http://www.makroterm.pl/produkty/kolektory-t urbosolar# ) na to też są dopłaty

IP i czas połączenia logowane. [19957808]
[29.10.2012] 16:23
sasandal
Myślę, że ten pomysł nie jest taki zły. Całą akcje wymiany żarówek w jakiś instytucjach można by było finansować albo współfinansować z funduszy europejskich, wtedy byłby kolejny dowód na to, że są one obecne w naszym codziennym zyciu:
http://www.youtube.com/watch?v=ACx2Pxexfms

IP i czas połączenia logowane. [19959468]
[30.10.2012] 08:48
mamcia77.77
Ja też właśnie jestem na etapie wymiany oświetlenia w mieszkaniu na ledowe. Jest to nie tylko oszczędnośc dla nas, ale również jest to świadome dbanie o nasze środowisko. Pozatym można stworzyć super aranżacje do mieszkania. Wybór takiego oświetlenia jest rewelacyjny, tylko trzeba uważać i wybierać produkty porządnej firmy.

IP i czas połączenia logowane. [19960816]
[02.11.2012] 11:03
uranika
sasandal (12.10.29 16:23):
Myślę, że ten pomysł nie jest taki zły. Całą akcje wymiany żarówek w jakiś instytucjach można by było finansować albo współfinansować z funduszy europejskich, wtedy byłby kolejny dowód na to, że są one obecne w naszym codziennym zyciu:
http://www.youtube.com/watch?v=ACx2Pxexfms

Całkiem niezły filmik!

IP i czas połączenia logowane. [19968987]
[06.11.2012] 08:06
ekoman
fajnie by było jakby unia dopłacała do wymiany żarówek na świetlówki itd. niestety na razie musimy to zrobić na własną rękę ale myślę że w dłuższej perspektywie się opłaci, oczywiście jeśli zdecydujemy się na dobrej jakości produkty

IP i czas połączenia logowane. [19979290]
[06.11.2012] 23:07
mamcia77.77
Unia nie dopłaci niestety, a to tylko nasz wybór czy zależy nam na ochronie środowiska i naszego portfela, czy mamy to gdzieś i nadal zawzięcie wkręcamy stare żarówki. Nie dziwie się babciom, ale współczesne pokolenie powinno woedzieć co jest lepsze i wydajniejsze.

IP i czas połączenia logowane. [19981565]
[07.11.2012] 00:24
mahjongo
ekoman (12.11.06 08:06):
fajnie by było jakby unia dopłacała do wymiany żarówek na świetlówki itd. niestety na razie musimy to zrobić na własną rękę ale myślę że w dłuższej perspektywie się opłaci, oczywiście jeśli zdecydujemy się na dobrej jakości produkty

Myślę, że w jakiś instytucjach, szkołach itp. mogło to być finansowane- patrz na tym filmiku, mogliśmy tego nawet nie zauważyć

IP i czas połączenia logowane. [19981822]
[07.11.2012] 09:01
ekoman
mamcia77.77 (12.11.06 23:07):
Unia nie dopłaci niestety, a to tylko nasz wybór czy zależy nam na ochronie środowiska i naszego portfela, czy mamy to gdzieś i nadal zawzięcie wkręcamy stare żarówki. Nie dziwie się babciom, ale współczesne pokolenie powinno woedzieć co jest lepsze i wydajniejsze.

myślę, że często starsze osoby bardziej dbają o ochronę środowiska i interesują się takimi nowinkami jak "świetlówki i ledy" niż młodsze. Młodzi ludzie nie myślą jeszcze przyszłościowo na ekologię. A oszczędzać prąd trzeba

IP i czas połączenia logowane. [19982052]
[10.11.2012] 21:57
Ato8989
Nie mam się za jakieś okrutne wapno ale szukałem drogi na obcięcie rachunków za prąd I po poszukiwaniach trafiłem na diody LED.
Okazują się lepszym rozwiązaniem od żarówek, nawet tych energooszczędnych. Tyle form,kolorów i mocy nie zaoferują tradycyjne metody oświetlenie

IP i czas połączenia logowane. [19992142]
[13.11.2012] 22:32
mamcia77.77
Dobrze, że jeszcze ktoś myśli o naszym biednym środowisku. Takie zachowanie pomoże też nam bo będziemy mieli mniejsze rachunki i nie wierzę, że to nic nie da. Firmy prześcigają się w różnych pomysłach aby nam umilić wnętrza światłem i na pewno nie mogą sobie pozwolić na oszustwa. Ja oczywiście wypowiadam się o produktach porządnych firm, a nie o chińskich podróbach.

IP i czas połączenia logowane. [19999935]
[14.11.2012] 16:04
Aramis00
Ja tam postawiłem na krajowe LED-y.
Sprawdzają się dobrze, nie ma problemu z oddaniem kolorów czy ciemnymi pokojami. A i rachunki chociaż trochę się zmniejszyły.

IP i czas połączenia logowane. [20001306]
[20.11.2012] 13:24
tarantin833
Aramis00 (12.11.14 16:04):
Sprawdzają się dobrze, nie ma problemu z oddaniem kolorów czy ciemnymi pokojami. A i rachunki chociaż trochę się zmniejszyły.

i tak co by nie mówić, zwykłe wolframowe żarówki mają światło najbardziej zbliżone do naturalnego. ekologicznie C-zero http://www.citroen.pl/citroen-c-zero/

IP i czas połączenia logowane. [20013519]
[21.11.2012] 10:44
mamcia77.77
Ja również uważam, że nasze krajowe produkty dą bardzo dobre. Ostatnio kupiłam lampy led firmy ActiveJet i jestem zadowolona. Przystępna cena a jakośc produktu odpowiada dokładnie informacjom na opakowaniu. Jest także gwarancja ewentualnego zwrotu produktu.

IP i czas połączenia logowane. [20015746]
[23.11.2012] 09:08
ekotom
tarantin833 (12.11.20 13:24):
Aramis00 (12.11.14 16:04):

i tak co by nie mówić, zwykłe wolframowe żarówki mają światło najbardziej zbliżone do naturalnego.

myślę, że różnica między nowoczesnymi świetlówkami a zwykłymi żarówkami w barwie światła robi się minimalna. Producenci starają się zbliżyć jak najbardziej barwę do naturalnej, sam pamiętam jak kiedyś świeciły świetlówki a jak świecą teraz - niedawno wymieniałem (na wspomniane active jet) i barwa jest bardzo zbliżona do żarówkowej

IP i czas połączenia logowane. [20020173]
[27.11.2012] 08:47
mamcia77.77
oczywiście, że masz rację. Producenci prześcigają się w pomysłach na efektownośc swoich produktów i wprowadzają produkty dobrej jakości. Ja też miałam wątpliwości, ale kupiłam porządne ledy i jestem bardzo zadowolona

IP i czas połączenia logowane. [20029264]
[30.11.2012] 20:11
gosccccc

[nie mam nic do powiedzenia]

IP i czas połączenia logowane. [20036945]
[03.12.2012] 07:14
mamcia77.77
Nie trzeba za wiele mówić tylko rozsądnie przyznac, że oświetlenie ledowe jest oszczędne, przyjazne środowisku i efektowniejsze od tradycyjnego

IP i czas połączenia logowane. [20041965]
[11.12.2012] 14:12
tarantin833
mamcia77.77 (12.12.03 07:14):
Nie trzeba za wiele mówić tylko rozsądnie przyznac, że oświetlenie ledowe jest oszczędne, przyjazne środowisku i efektowniejsze od tradycyjnego

a żaróweczki są drogie... ekologicznie C-zero http://www.citroen.pl/citroen-c-zero/

IP i czas połączenia logowane. [20060786]
[29.12.2012] 09:04
mamcia77.77
Nie rozumiem niechęci do ledów, do żarówek energooszczędnych. Zastanawiam się dlaczego. Przecież to jest udokumentowane, a z faktami nie ma co dyskutować. Są naprawdę sprawdzone i duużo lepsze od tradycyjnych żarówek.

IP i czas połączenia logowane. [20102291]

1 2
 » Odpowiedz na ten temat