o2.pl forum.o2.pl
poczta.o2.pl
E-mail 20GB
Pudelek.pl - plotki, zdjęcia, sensacje
Pudelek
Wrzuta.pl - video, muzyka, mp3
Wideo+mp3
Login: @o2.pl Hasło:
  Strona główna» forum Niepełnosprawni
 » Odpowiedz na ten temat

Umiarkowany stopień niepełnosprawności

1 2 3 4 5 6   » 10 Strony tematu:
[25.06.2009] 19:24
AGA 38
Witam ponownie prosze odpwiedziec na pytanie to dla mnie wazne prosze

(Odpowiedz cytując)    (Link do tej wypowiedzi)    (Zgłoś do usunięcia)
IP i czas połączenia logowane. [15115442]
[25.06.2009] 20:44
PanPiotr
AGA 38 (09.06.21 17:23):
witam wszystkich czytajacych .prosze mi odpowiedziec czy dziecko leczace sie na stany lekowe w wieku 16 lat . moze stawac na komisje i starac sie o zasilek .i jak dlugo powinno leczyc sie .moze dostane jakies wskazowki jak postepowac . bardzo prosze o porade w tej sprawie dziekuje za kazda wskazowke .

Przede wszystkim powinna się pani zapytać lekarza leczącego dziecko, czy stan jego zdrowia jest taki, że dziecko może starać się o stopień niepełnosprawności. Jeżeli lekarz wyda stosowne zaswiadczenie, to to nie przesadza o uzyskaniu przez dzieko prawa do zasiłku. Jak pani pisze dziecko ma szesnaście lat, a obowiązek łożenia na dziecko do osiemnastu lat spoczywa na rodzicach, jeśli ich ma. Nieco inna jest sytuacja, kiedy dziewczyna skończyła szesnaście lat i wyszła za mąż.

IP i czas połączenia logowane. [15115866]
[25.06.2009] 20:55
marta5852
witam mam ważne pytanie i chciałabym aby ktoś mi pomógł... matka mojego chłopaka ma orzeczony stopien niepełnosprawnosci umiarkowany 02-p. czy to moze miec jakiś wpływ na jego osobe w przyszłości lub na nasze dzieci?? bardzo prosze o odpowiedz..

IP i czas połączenia logowane. [15115938]
[25.06.2009] 22:19
PanPiotr
Stopień niepełnosprawności to nie choroba!!!

IP i czas połączenia logowane. [15116428]
[26.06.2009] 10:11
marta5852
a ten symbol przyczyny 02-p? podobno sa to choroby psychiczne.. ja nie znam zadnych szczegółów bo znalazłam kartke z taka informacją przypadkiem a chłopak ze mną o tym nie rozmawia chycialabym sie dowiedziec jak najwięcej na ten temat.

IP i czas połączenia logowane. [15118187]
[23.10.2014] 09:55
[26.06.2009] 10:49
PanPiotr
Nie wiem, co oznacza ten symbol. Choroby psychiczne nie są dziedziczne. Dziedziczy się tylko zdolność do zachorowania. Jak wystapią sprzyjające warunki można zachorawać, ale nie musi się. Nawet Aisheimer nie jest chorobą genetyczną.

IP i czas połączenia logowane. [15118309]
[26.06.2009] 23:24
ojciec bez praw czy tez nie
ja wam moge powiedziec dlaczego niektorzy uciekaja od takich ludzi opowiem wam moja swieza historie z zycia i sami ocencie.
ozenilem sie z chora dziewczyna w stopniu umiarkowanym ktora mniala zaniki pamieci (pamietala raczej to co chciala)jej rodzice byli przeciwni urodzilo nam sie 1 dziecko wszytko bylo dobrze po urodzenia 2 dziecka zaczely sie powazniejsze problemu typu ze uciekala do matki a powiem wam szczerze ze jestem osoba lubiaca spokuj i niepijacam alkoholu wogule moim 1 nalogiem jest internet a watpie by taka jedan rzecz mogla zniszczyc zwiazek 8 letni i rozbic rodzine z 2 dzieci . pewnego dnia przyszla od matki bez dzieci i powiedziala ze odchodzi bo ja jej niekocham a nieche byc ciezarem dla mnie czy taki powod moze zniszczyc malzenstwo z 2 dzieci.kazda nasza szczera rozmowa nic niedawal nadal uciekala do matki a oni ja namawiali by odeszla az do tego dnia gdy to gdy przyjechala po swoje rzeczy zabrala wszystko loduwke gazowke telewizor itd. ja jestem osoba ktora niebedzie przeszkadzala zeby zabrala co jej jezeli naprawde nieche byc zemna bardziej mnie martwi los dzieci z taka osoba dodam ze 3 miesiace poslubie bedac na sezonowym doropku ja pracowalem po 10 godz. i soboty wszystkie .dowiedzialem sie ze calowala sie z 1 gosciem od niej poniewaz domyslam sie ze ktos znajomy ja widzial i sie bala ze sie dowiem od kogos .jutro ide zglosic fakt iz osoba chora w stopniu umiarkowanym z 2 dzieci zaginela bo jej rodzice twierdza ze jej niema u nich.zona ma opiekuna ktory dowiedzial sie wszystkiego odemnie ze odeszla i niewidomo gdzie jest ocencie ta syatuacje czy tacy ludzie chorzy powinni sprawowac opieke nad 2 dzieci ? bo jezeli tak to polska jes dziwnym krajem gdzie prawo jest tylko dla czesci ludzi reszta to sa podludzie niestety najwidoczniej tak jest jak dowiem sie czy ona moze tak zrobic dam wam znac ale na moje raczej nie i to na zdrowy rozsadek.

IP i czas połączenia logowane. [15121989]
[26.06.2009] 23:57
PanPiotr
Kobieta chora psychicznie, która się leczy i bierze regularnie leki funkcjonuje normalnie i może być bardzo dobrą matką. Od męża w takim przypadku wymaga się więcej cierpliwości i wyrozumiałości. W końcu na ślubie przysięgali sobie być ze sobą na dobre i na złe.

IP i czas połączenia logowane. [15122184]
[29.06.2009] 09:14
AGA 38
PanPiotr (09.06.25 20:44):
AGA 38 (09.06.21 17:23):
witam wszystkich czytajacych .prosze mi odpowiedziec czy dziecko leczace sie na stany lekowe w wieku 16 lat . moze stawac na komisje i starac sie o zasilek .i jak dlugo powinno leczyc sie .moze dostane jakies wskazowki jak postepowac . bardzo prosze o porade w tej sprawie dziekuje za kazda wskazowke .

Przede wszystkim powinna się pani zapytać lekarza leczącego dziecko, czy stan jego zdrowia jest taki, że dziecko może starać się o stopień niepełnosprawności. Jeżeli lekarz wyda stosowne zaswiadczenie, to to nie przesadza o uzyskaniu przez dzieko prawa do zasiłku. Jak pani pisze dziecko ma szesnaście lat, a obowiązek łożenia na dziecko do osiemnastu lat spoczywa na rodzicach, jeśli ich ma. Nieco inna jest sytuacja, kiedy dziewczyna skończyła szesnaście lat i wyszła za mąż.
TAK LEkarz wyda takie zaswiadczenie ktore powinno sie skladac na komisje o uzyskanie stopnia , prosze mi powiedziec bo slyszalam ze jesli dziecko ma taki stopien to moze starac sie o rente socjalna czy to prawda , jesli pan moze cos przyblizyc mi w tej kwesti bede wdzieczna , czy tylko nalezy sie jakis zasilek pielegnacyjny czy cos innego , dziekuje za kazda odpowiedz

IP i czas połączenia logowane. [15132520]
[29.06.2009] 11:03
PanPiotr
Wg. mojej wiedzę, rentę socjalną przyznaje się, jak uprawniony ukończy sześdziesiąt lat. Mogę się jednak mylić, bo na codzień nie zajmuję się ubezpieczeniami społecznymi. Najlepiej, jak pani pójdzie do dobrej firmy adwokackiej znajdującej się przy ZUSie. I jeszcze jedno do prawa do renty zalicza się okres nauki w szkole, ale dopiero, gdy uprawniony przepracował pół roku.

IP i czas połączenia logowane. [15132904]
[29.06.2009] 18:59
marek40X
A ja mam problem leczylem sie od dziecka czyli od 9 lat na nerwice i stany lekowe i okazuje sie ze nie ma kartoteki poniewaz lekarz prowadzacy zapisywal sobie w notesie :-/ rece opadaja i jak udowodnic ze bylem leczony moze ktos mi poradzi gdzie mam sie udac mam za swiadka swoja wiekowa babuszke ktora mnie tam leczyla od paru lat znow mam nawroty choroby nie moge pracowac nigdy bym nie pomyslal ze tak nerwy czy jak to fachowo okreslaja stany lekowo-depresyjna moga tak zniszczyc i oslabic czlowieka jestem wrakiem gdybym mogl znalezc kartoteke mialbym rente niewielka ale zawsze a tak ehh moze ktos poradzi mi na to cos zawiedziony

IP i czas połączenia logowane. [15135038]
[29.06.2009] 22:48
PanPiotr
Poproś lekarza, u którego się leczysz, żeby ci dał skierowanie do szpitala psychiatrycznego. Zaświadczenie ze szpitala jest najbardziej wiarygodne jeśli chodzi o przyznanie renty.

IP i czas połączenia logowane. [15136399]
[02.07.2009] 20:32
marek40X
hmmm czy to niesmaczny zart byl nie jestem psychicznie chory zeby isc do szpitala i zeby zrobiono ze mnie glupka ja pytam powaznie a pan robi sobie smiech jesli sie pan orietuje to na tle nerwowym sa zaburzenia ze nie mozna ciezko roacowac czlowiek jest oslabiony i wciaz zmeczony ja potrafie nawet pol dnia wymiotowac czuje sie urazony taka odpowiedzia nie kazdy chce udawac czubka bardzo mi przykro ze tak pan traktuje ludzi

IP i czas połączenia logowane. [15150099]
[03.07.2009] 23:01
aaaa900
LukrecjaBorgia (09.06.18 11:10):
Kachaaaaaaaa (07.02.25 20:27):
hej ! tez jestem studentka, jakie sa przywileje?

Przywileje dla studentów z umiarkowanym stopniem niepełnosprawności jest sporo (z resztą dla studentów z lekkim czy znacznym stopniem też, ale o to się nie dowiadywałam dokładnie, bo ja mam umiarkowany stopień).
1.Przede wszystkim są specjalne STYPENDIA dla niepełnosprawnych studentów - ich wysokość zależy od uczelni, ale zazwyczaj jest to ok 200-300 zł, więc całkiem spora suma.
2. Są też duże ulgi w przejazdach, ale to zależy od miasta (np. w Warszawie studenci do 26 roku życia jeżdżą komunikacją miejską ZA DARMO - muszą mieć przy sobie tylko legitymacje osoby niepełnosprawnej.)
3. Można dostać dofinansowanie do kosztów nauki z PFRON - więcej na http://www.pfron.org.pl/portal/pl/82/83/Proc edury_realizacji_oraz_zalaczniki.html
4. Studentom jest też łatwiej dostać dofinansowanie do komputera (też z PFRON) - jeśli jest się studentem bądź uczniem nie ma znaczenia z jakiego powodu powstała niepełnosprawność.
5. Poza tym jest dużo programów, które mają na celu udogodnienie osobą niepełnosprawnym studia, więc warto szukać i pytać. (według badań wśród osób niepełnosprawnych, które mają podstawowe bądź gimnazjalne wykształcenie jest ogromne bezrobocie, a wśród niepełnosprawnych z wyższym wykształcenie to bezrobocie jest już nieduże)

Zachęcam Was do korzystania z tych przywilejów i dowiadywania się o inne możliwości - nie jestem z tych, którzy lubią się użalać i brać innych na swoją niepełnosprawność, ale na pewno jest nam łatwiej, więc skoro są programy, które mogą nam ułatwić życie to warto brać w nich udział.
Jeśli ktoś zna jeszcze jakieś przywileje to proszę pisać, sama jestem ciekawa

Mogłbyś napisać wiecej szczegółów gdzie trzeba pójść zeby załatwić sytpedium i zeby załatwć to zeby jeżdzic za darmo komunikacją? Byłabym wdzięczna

IP i czas połączenia logowane. [15154951]
[03.07.2009] 23:15
PanPiotr
Bardzo ładnie napisane. Niepełnosprawni studiujcie!!! Na pewnym etapie pracodawca nie zwraca uwagi na to, że kandydat do pracy jeżdzi na wóżku inwalidzkim lub jest niewidomy lub głuchoniemy, ale patrzy na jego zalety umysłu. Więcej wiary w siebie, a wiara przenosi góry!!!

IP i czas połączenia logowane. [15155058]
[13.07.2009] 01:33
monika104
marta5852 (09.06.26 10:11):
a ten symbol przyczyny 02-p? podobno sa to choroby psychiczne.. ja nie znam zadnych szczegółów bo znalazłam kartke z taka informacją przypadkiem a chłopak ze mną o tym nie rozmawia chycialabym sie dowiedziec jak najwięcej na ten temat.

Sorry że się wcinam,ale symbol 02-p to nie choroba psychiczna tylko choroby układu oddechowego np;astma.

IP i czas połączenia logowane. [15193680]
[13.07.2009] 18:27
ulotnadusza
Ja mam umiarkowany stopień niepełnosprawności na kręgosłup i np. w trakcie studiów otrzymuje się tzw. stypendium dla niepełnosprawnych studentów (w wysokości ok. 250zł miesięcznie-ilośc kasy zależy od uczelni, ale waha się w granicach 250zł miesięcznie), do tego ok. 153zł zasiłku pielęgnacyjnego. I jak się jedzie pociągiem w określonym celu-do szpitala, na rehabilitację czy w roku szkolnym do szkoły czy uczelnię-to przysługuje 78% zniżki na bilet na pociąg, a jak się jedzie z opiekunem, to wtedy opiekun też ma 78% zniżki na pociąg (tylko, że to musi byc wagon 2 klasy-ale czy to pociąg osobowy czy Inter City, to już obojętne). Nie wiem jak to jest w innych miastach, ale we Wrocławiu dostaje się taką legitymację i jak się jeździ komunikacją miejską to trzeba miec taką legitymację wraz z dokumentem tożsamości w którym jest wklejone zdjęcie i wtedy za darmo ma się przejazd komunikacją miejską i w razie kontroli w autobusie czy tramwaju pokazuje się tą legitymację wraz z jakimś dokumentem potwierdzającym tożsamośc (wiem, bo sama mam stopień niepełnosprawności gdzieś od 6 roku życia)

IP i czas połączenia logowane. [15196288]
[14.07.2009] 10:36
wanda61
a czy dziecko w wieku 17 lat majac stopiem 02-P to jest depresja ma jakies znizki i czy w szkole tez by cos dostalo

IP i czas połączenia logowane. [15198672]
[14.07.2009] 14:15
ulotnadusza
Jeśli dziecko ma umiarkowany albo znaczny stopień niepełnosprawności, to napewno dostanie zasiłek pielęgnacyjny (ok. 153zł miesięcznie). I powinno miec darmowy przejazd komunikacją miejską (ale nie we wszystkich miastach tak jest. W jednych ma się np. 70% zniżki na komunikację miejską 78% zniżki na pociągi, w innych miastach jest tak, że ma się 100% zniżki na komunikację miejską, czyli jeździ się całkiem za darmo 78% zniżki na pociągi. Najlepiej się zapytac np. w MOPS-ie, gdzie przyznają takie stopnie o to czy w danej miejscowości przysługuje darmowy przejazd komunikacją miejską). A dopiero jak ktoś zacznie studia, to dostaje stypendium dla studentów niepełnosprawnych, bo z tego co się orientuję, w liceum czy gimnazjum nie ma czegoś takiego. Ale zawsze jest zasiłek pielęgnacyjny

IP i czas połączenia logowane. [15199812]
[14.07.2009] 20:30
wanda61
ulotnadusza (09.07.14 14:15):
Jeśli dziecko ma umiarkowany albo znaczny stopień niepełnosprawności, to napewno dostanie zasiłek pielęgnacyjny (ok. 153zł miesięcznie). I powinno miec darmowy przejazd komunikacją miejską (ale nie we wszystkich miastach tak jest. W jednych ma się np. 70% zniżki na komunikację miejską 78% zniżki na pociągi, w innych miastach jest tak, że ma się 100% zniżki na komunikację miejską, czyli jeździ się całkiem za darmo 78% zniżki na pociągi. Najlepiej się zapytac np. w MOPS-ie, gdzie przyznają takie stopnie o to czy w danej miejscowości przysługuje darmowy przejazd komunikacją miejską). A dopiero jak ktoś zacznie studia, to dostaje stypendium dla studentów niepełnosprawnych, bo z tego co się orientuję, w liceum czy gimnazjum nie ma czegoś takiego. Ale zawsze jest zasiłek pielęgnacyjny

dzieki za odpowiedz a powiedz mi bo slyszalam ze o rente tez mozna sie starac ..i czy aby dostac taki zasilek to gdzie powinnam isc bede wdzieczna za porade

IP i czas połączenia logowane. [15201311]
[15.07.2009] 12:16
PanPiotr
Ja na miejscu odpowiednich organów nie szafowałabym tak diagnozą depresja. Nie każda depresja to choroba psychiczna. A z mojej praktyki zawodowej wynika, że dzisiaj depresja jest modna wśród młodzieży szkolnej. Każdy gimnazjalista ma depresję, zwłaszcza...gdy mu każą pokój sprzątać.

IP i czas połączenia logowane. [15203493]
[15.07.2009] 14:40
ulotnadusza
Renta którą można dostac to tzw. renta socjalna i ostatnio sama się pytałam co trzeba zrobic, żeby dostac taką rentę i babka z ZUS-u powiedziała, że bym musiała zgłosic się do ZUS-u na komisję lekarską, gdzie lekarz orzecznik stwierdziłby całkowitą niezdolnośc do pracy, a przy stopniu umiarkowanym, to nie ma co się starac, bo z chorym kręgosłupem można pracowac jako np. prawnik, nauczyciel, ekonomista itp., to w takim wypadku lekarz nie może orzec całkowitej niezdolności do pracy, a bez orzeczenia lekarza o całkowitej niezdolności do pracy nie można dostac renty
A o zasiłek pielęgnacyjny należy się starac w miejscu gdzie przyznano stopień niepełnosprawności

Do użytkownika o nicku: PanPiotr-jak ta Pani napisała, że dziecko ma stopień niepełnosprawności z powodu depresji, to znaczy, że lekarze musieli to stwierdzic, a lekarze orzecznicy, którzy przyznają stopnie niepełnosprawności to nie rozdają ot tak wszystkim dookoła stopni niepełnosprawności, tylko naprawdę problem zdrowotny musi byc poważny i to, żeby był stopień umiarkowany, to naprawdę coś musi się dziac, żeby go miec, to napewno nie jest wymysł dziecka, jak komisja lekarska przyznała stopień niepełnosprawności

IP i czas połączenia logowane. [15204135]
[15.07.2009] 15:18
PanPiotr
Całkowita niezdoność do pracy to nie jest jak się większości ludzi wydaje / w tym niestety także parcownikom ZUSu/ niezdolność do jakiejkolwiek pracy tylko do pracy w wyuczonym i wykonywanym zawodem. Błedne jest stanowisko, że jak ktoś jest np. prawnikiem i nie może wykonywać swojego zawodu to nie dostanie renty, bo może...być dozorcom. Jak ze względu na stan zdrowia nie może wykonywać zawodu prawnika, renta mu się jak najbardziej należy. Ludzie, szukajcie pomocy w Sądach Pracy i Ubezpieczeń Społecznych!

IP i czas połączenia logowane. [15204310]
[15.07.2009] 17:47
DOMINIKA1972
PanPiotr (09.07.15 15:18):
Całkowita niezdoność do pracy to nie jest jak się większości ludzi wydaje / w tym niestety także parcownikom ZUSu/ niezdolność do jakiejkolwiek pracy tylko do pracy w wyuczonym i wykonywanym zawodem. Błedne jest stanowisko, że jak ktoś jest np. prawnikiem i nie może wykonywać swojego zawodu to nie dostanie renty, bo może...być dozorcom. Jak ze względu na stan zdrowia nie może wykonywać zawodu prawnika, renta mu się jak najbardziej należy. Ludzie, szukajcie pomocy w Sądach Pracy i Ubezpieczeń Społecznych!

CZyli z tego co zrozumialam z zawodu jestem krawcowa ale mimo to pracowalamw roznych firmach tez mam stopien umiarkowany z symbolem 02-p i jestem na rehalilitacyjnym swiadczeniu na okres 6 miesiecy wiec co powinnam zrobic gdy sie skonczy? czy moge wnosic starac sie o rente i co mam przedlozyc jakies zaswiadczenie ze nie moge wykonywac zawodu krawcowej? prosze mi to wytlumaczyc .

IP i czas połączenia logowane. [15204886]
[22.07.2009] 18:59
DOMINIKA1972
PAN PIOTR czy odpowie mi pan na pytanie bo ciagle pan pisze ,,ludzie zwracajcie uwage ..... wiec prosze mi wytlumaczyc te kwestie ......niezdolność do jakiejkolwiek pracy tylko do pracy w wyuczonym i wykonywanym zawodem. Błedne jest stanowisko, że jak ktoś jest np. prawnikiem i nie może wykonywać swojego zawodu to nie dostanie renty, bo może...być dozorcom. Jak ze względu na stan zdrowia nie może wykonywać zawodu prawnika, renta mu się jak najbardziej należy. Ludzie, szukajcie pomocy w Sądach Pracy i Ubezpieczeń Społecznych!.............wiec jak mamy walczyc o swoje prosze o odpowiedz jest pan w tym bardzo dobry to prosze wytlumaczyc tak na chlopski rozum

IP i czas połączenia logowane. [15234307]
[23.07.2009] 08:08
carlos1970
Posiadam umiarkowany stopień niepełnosprawności.Pytanie moje jest proste-czy przysluguje mi jakas ulga na bilety w przejazdach PKP lub PKS-jesli tak to jaka??

IP i czas połączenia logowane. [15236450]
[23.07.2009] 14:46
ulotnadusza  alunia_90@tlen.pl
Na umiarkowany stopień przysługuje 78% zniżki-napewno tak jest z pociągami, ale jak z PKS-ami, to nie wiem, ale trzeba miec np. papier od lekarza, że jedzie się do szpitala w innej miejscowości czy jedzie się np. do szkoły-przynajmniej ja jak jechałam do ortopedy do Warszawy (a mieszkam we Wrocławiu), to musiałam załatwiac papier z przychodni od lekarza pierwszego kontaktu, że w takim a takim dniu jadę na kontrolę do ortopedy. I babka w ZUS-ie mówiła, że trzeba miec papier, że jedzie się pociągiem w jakimś konkretnym celu i np. jak mam znajomą, co też ma umiarkowany stopień na kręgosłup i jechała sobie pociągiem do innej miejscowości, bo chciała kupic sobie ciuchy, a w małych miejscowościach jest mało sklepów, to jechała do większego miasta i kupiła bilet ze zniżką 78%, to później jak opowiadała, to miała niezły cyrk w pociągu, bo nie miała papierka, że jedzie np. do lekarza czy do szkoły i że jak się jedzie np. zrobic zakupy czy kogoś odwiedzic, to trzeba wpłacic pełną opłatę, a jak się jedzie do innej miejscowości w sprawie leczenia-czyli do szpitala, na kontrolę do lekarza, do sanatorium itp. czy jak ktoś się uczy w innej miejscowości, to wtedy ma zniżkę-może trochę zagmatwałam itp.

IP i czas połączenia logowane. [15238334]
[05.08.2009] 13:03
santer
Witam. Prosze o porade. Mam orzeczony lekki stopien niepelnosprawnosci na stale, wczesniej 3 razy mialam umiarkowany okresowy. Zastanawiam sie czy sie odwolywac od tej decyzji, mimo ze mam podstawy, stan mojego zdrowia nie ulegl zmianie. Mam niesprawna reke z powodu wypadku w dziecinstwie. Jednak moje obawy zwiazane sa z tym, czy prowadzac dzialalnosc, wymagajaca sprawnosci reki, moge posiadac stopien umiarkowany i nikt sie nie doczepi. I czy faktycznie duzo wiecej zyskam prowadzac dzialalnosc z wyzszym stopniem niz posiadam. Prosze o porade i z gory dziekuje.

IP i czas połączenia logowane. [15295378]
[18.08.2009] 19:05
Mefi100_77
Nieprawda, że \\\"umiarkowani\\\" nie mają większych przywilejów.
Mam umiarkowany stopień niepełnosprawności. W ZPCHR gdzie pracuję mam zagwarantowane:
- opłaty za leki;
- zwrot kosztów dojazdu do pracy;
- refundację czesnego za studia;
- refundację środków rehabilitacji.
Na uczelni mam:
- stypendium specjalne;
- zasiłek na podręczniki;
- zasiłek na dojazdy na uczelnię;
- dotację na wyżywienie.
Wystarczy dobrze popytać i skorzystać z rady Uczelnianego Specjalisty d/s Niepełnosprawnych, a z pewnością odpowiednio pokieruje.

Czy to mało??? Pozdrawiam \\\"dwójkowiczów\\\"!!!

IP i czas połączenia logowane. [15356529]
[26.08.2009] 02:25
pedro09
Mam pytanie. Z jakich powodów może być przyznany ten stopień niepełnosprawności? Jestem zdrowy fizycznie, psychicznie już mniej . Niby mam zdiagnozowane zaburzenia schizotypowe, jednak nic poza tym (żadnych upośledzeń, omam - nic w tym stylu). Czy to wystarczający powód?

IP i czas połączenia logowane. [15392308]

1 2 3 4 5 6   » 10 Strony tematu:
 » Odpowiedz na ten temat