o2.pl forum.o2.pl
poczta.o2.pl
E-mail 20GB
Pudelek.pl - plotki, zdjęcia, sensacje
Pudelek
Wrzuta.pl - video, muzyka, mp3
Wideo+mp3
Login: @o2.pl Hasło:
  Strona główna» forum Niepełnosprawni
 » Odpowiedz na ten temat

Umiarkowany stopień niepełnosprawności

1 2 3 4 5   » 10 Strony tematu:
[10.03.2009] 09:16
smutna 35
Na jakiej podstawie z zgrupa umiarkowana mozna sytarac sie o rente socjalna 02P wspomne ze ta osoba boi sie kontaktu z ludzmi jest zamknieta o pracy pza miejscem zamieszkania nie mammowy co powiinna zeobic i gdzie sie udac

(Odpowiedz cytując)    (Link do tej wypowiedzi)    (Zgłoś do usunięcia)
IP i czas połączenia logowane. [14515064]
[10.03.2009] 15:09
PanPiotr
Trochę boję się odpowiadać na to pytanie, żeby nie wpeowadzić w błąd. Nie zajmuję się sprawą na bieżąco i nie znam aktualnych przepisów. Podzielę się jednak tym, czego mnie nauczyli. Wybaczcie mi, jeśli się pomylę!
Żeby uzyskać rentę socjalną trzeba spełniać warunki do przyznania renty inwalidzkiej oprócz odpowiedniego staży pracy/ wymagany staż pracy do uzyskania renty inwalidzkiej to pięć lat lub pół roku, jeżeli można zaliczyć okres nauki/. Do uzyskania renty socjalnej potrzeba jeszcze posiadać odpowiedni wiek / ukończone 60 lat/. Warunki do uzyskania renty inwalidzkiej to stan zdrowia uniemożliwiający podjęcie pracy. Jeżeli mam coś pani pradzić, to poradzę, by ta osoba próbowała się starać o rentę inwalidzką. Z krótkiej charakterystyki przedstawionej przez panią wynika, że ta osoba cierpi na schorzenie psychiczne. Potrzebne jest tylko zaświadczenie psychiatry o niezdolności do pracy i można składać wniosek w ZUS.

IP i czas połączenia logowane. [14516703]
[10.03.2009] 17:16
smutna 35
Pan Piotr ...tak jest mloda kobieta leczona za dziecka ale niestety dawniej pani psychiatra nie zakladala kartoteki tylko wzeszycie zapiswala i niema zanego potwierdzenia ze byla leczona na nerwice pzniej troszke sie uspokoilo urodzila dziecko wyszla zamaz i pech alkocholizm mreza i takie sprawy doprowadzaly ja do choroby miala tylko mnie gdzyz nie ma zadnej rodziny a ja czuje sie winna bo bylam za granica jak wrocilam juz bylo strasznie rozwodzi sie teraz i leczy od dwoch lat u psychiatry pracowala dawniej ale wiecej bez zadnej umowy ostatnio w domu na komputerze przez 3 miesiace ale zwolnili bo dotacje im zabrali poszla na chorobowe no i pech po 2 miesiacach zus przyslal jej stawienie sie na komisje nie ma srodkow d zycia oprucz alimetow dziecka i tego zasilku 80zł z opieki to chorobowe dawalo jej srodki na lekarstwa i mogla jeszcze 4 miesiace pochorowac moze by cos sie znalazlo tylko ze ona jest taka lekliwa niewiem gdzie mam isc kogo pytac a widze ze pan orietuje sie troszke bede ogromnie wdzieczna za jaka kolwiek pomoc i porade z tego co wiem to ma jakies 5 lat przepracowane i placone skladki i w zus i krusie moze pan sie orietuje co w takiej sytuacji robic bo na prace w zakladzie miedzy ludzmi sie nie nadaje prosze o pomoc pozdrawiam

IP i czas połączenia logowane. [14517224]
[10.03.2009] 19:37
PanPiotr
smutna 35 (09.03.10 17:16):
Pan Piotr ...tak jest mloda kobieta leczona za dziecka ale niestety dawniej pani psychiatra nie zakladala kartoteki tylko wzeszycie zapiswala i niema zanego potwierdzenia ze byla leczona na nerwice pzniej troszke sie uspokoilo urodzila dziecko wyszla zamaz i pech alkocholizm mreza i takie sprawy doprowadzaly ja do choroby miala tylko mnie gdzyz nie ma zadnej rodziny a ja czuje sie winna bo bylam za granica jak wrocilam juz bylo strasznie rozwodzi sie teraz i leczy od dwoch lat u psychiatry pracowala dawniej ale wiecej bez zadnej umowy ostatnio w domu na komputerze przez 3 miesiace ale zwolnili bo dotacje im zabrali poszla na chorobowe no i pech po 2 miesiacach zus przyslal jej stawienie sie na komisje nie ma srodkow d zycia oprucz alimetow dziecka i tego zasilku 80zł z opieki to chorobowe dawalo jej srodki na lekarstwa i mogla jeszcze 4 miesiace pochorowac moze by cos sie znalazlo tylko ze ona jest taka lekliwa niewiem gdzie mam isc kogo pytac a widze ze pan orietuje sie troszke bede ogromnie wdzieczna za jaka kolwiek pomoc i porade z tego co wiem to ma jakies 5 lat przepracowane i placone skladki i w zus i krusie moze pan sie orietuje co w takiej sytuacji robic bo na prace w zakladzie miedzy ludzmi sie nie nadaje prosze o pomoc pozdrawiam
Czy przebywała wszpitalu albo w jakimś ośrodku leczenia odwykowego?

IP i czas połączenia logowane. [14517996]
[10.03.2009] 19:50
smutna 35
nie nigdzie nie przebywala poprostu dala sie namowic na wizyte i tylko to wskoralam leczy sie juz 2 lata to wszystko przez jej meza alkocholik przez te nerwy jest wciaz oslabiona a lekarstwa dzialaja oslabiajaca takze nawet jazda samochodem czy innym srodkiem jest dla niej nieprzyjemna

IP i czas połączenia logowane. [14518083]
[22.11.2014] 15:00
[10.03.2009] 23:04
PanPiotr
Ciężko jest uzyskacz prawo do renty bez leżenia w szpitalu, ale jest to możliwe. Wydaje mi się, że dwuletni okres leczenia u psychiatry wystarczy. Trzeba tylko poprosic lekarza, żeby wystawił zaświadczenie o niezdolności do pracy. Myślę, że o częściowej niezdolności wystarczy. Renta z tytułu częściowej niezdolności do pracy to już jest wyjście. Potem trzeba iść do ZUSu pobrać wniosek na rentę. Wypełnić ten wniosek i wraz z zaświadczeniem lekarza złożyć w ZUSie. ZUS wezwie na badanie przez Orzecznika Lekarskiego. Na badanie Orzecznik każe przynieść dokumentację z AKTUALNEGO leczenia. Na podstawie orzeczenia Orzecznika ZUS wyda decyzję o przyznaniu renty. Od odmownej decyzji przysługuje odwołanie i skarga do Sądu Pracy i Ubezpieczeń Społecznych.

IP i czas połączenia logowane. [14519379]
[11.03.2009] 07:56
smutna 35
Pan Piotr dzieki za rade musze isc do lekarza i zobaczyc co da sie zrobic wlasnie jutro staje na komisce w zus czy moze dalej chorowac zobaczymy jak sie sprawa potoczy , mysle ze odbiora jej prawo do chorobowego a jesli tak sie stanie to chyba nie ma sensu stawac na komisje ...jak pan mysli? boje sie tylko co bedzie dalej juz jest strasznie podenerwowana mimo lekarstw :-/ pozdrawiam

IP i czas połączenia logowane. [14520220]
[11.03.2009] 09:54
PanPiotr
Odebranie zasiłku chorobowego o niczym nie świadczy! Zasiłek chorobowy można pobierać tylko przez sześć miesięcy. póżniej już ...renta.

IP i czas połączenia logowane. [14520581]
[11.03.2009] 10:28
smutna 35
Pan Piotr ale ona choruje po ustaniu zatrudnienia i po 2 miesiacach choroby ma sie stawic na komisje wiec mysli pam ze nawet jak odrzuca jej chorobowe powinnam isc do lekarza zeby wybrac zaswiadczenie o niezdolnosci do pracy tylko czy lekarz bedzie chial mi wypisac ,ja przepraszam ze tak dopytuje ale niemam pojecia o takich sprawach jestem ogromnie wdzieczna ze pan mi podpwiada

IP i czas połączenia logowane. [14520770]
[11.03.2009] 15:14
PanPiotr
To że choroba wystąpiła dwa miesiące po ustaniu zatrudnienia nie ma znaczenia do otrzymania renty. Ważne, że ma przepracowany okres uprawniający do nabycia prawa do renty / 5 lat lub pół roku jeżeli można zaliczyć okres nauki/. Czy lekarz wyda zaświadczenie o niezdolności do pracy? Nie wiem. Decyduje sumienie lekarza. Jeżeli ta pani choruje na schizofrenię lub depresję lub chorobę dwubiegunową moim zdaniem nie ma przeciwskazań do wydania takiego zaświadczenia. Jeżeli na neurastenię, hmm, hmm może być ciężko. Ale nie niemożliwe!!!

IP i czas połączenia logowane. [14522100]
[11.03.2009] 15:53
smutna 35
wie pan co ja niemam pojecia za wiele o jej chorobie to moja serdeczna przyjaciolka az wstyd ale bylam za granica i tylko wiem ze miala straszna nerwice i leczy sie a co do pracy to wiem ze ma szkole krawiecka i pracowala roznie chyba wszystkiego przez 18 lat ma 5 lat pracy duzo na umowe zjecenie i jak to sie mowi na czarno ale ma chyba od ostatniej pracy ciaglosc skladkowa placila krus chorowala wie pan zeby oplacic skladki moz alkocholik nie miala za wiele z czego zyc do pracy tez jej nie pozwalal isc :-/ potem praca 3 miesiace i nie podpisali podobno jakies problemy z dotacjami na takie osoby mieli wiec poszla chorowac ale ciaglosc ma jakies 10 lat praca i skladki w krusie a teraz zus no niewiem szukam wszedzie dopytuje ale w urzedach to tylko na odczepne i to tak niezrozumiale ze szok zobacze co jutro orzeknie komisja zus pojade z nia jako opiekun TO napisze

IP i czas połączenia logowane. [14522325]
[12.03.2009] 18:04
smutna 35
witam ponownie uff udalo sie dostala przeluzenie chorobowego musze sie przyznac ze pierwszy raz bylam i stwierdzam z cala stanowczoscia czym bardziej wyksztalcony czlowiek tym bardziej pazerny i prostak w zyciu sie nie spotkalam z takim hamstwem ze strony lekarzy wyobraza sobie pan ze chorej osobie kaze sobie kupic krowe i kury zeby miala co jesc a nie obdzierac panstwo :-/ tylko ze na to panstwo to my jestesmy obdzierani i na ich pesje zeby mogli sie znecac nad takimi ludzmi nie do pomyslenia po tej wizycie chyba ja sie zaczne leczyc bo nerwy mnie ponosza ..pozdrawiam

IP i czas połączenia logowane. [14528459]
[13.03.2009] 09:54
pedromag
liliaa (08.04.22 09:38):
Hej.
Mam pytanie - moze moglibyście odpowiedzieć.
Znam dobrze pewna osóbke, która od dziecka ma duze problemy z widzeniem na jedno oko. Od zawsze, od dziecka udawała, że jest to tylko mała wada wzroku, a prawda jest taka, ze tym chorym okiem nie jest w stanie czytać prasy - nawet w okularach! Jest w stanie czytać nagłówki tylko... reszta tekstu to szlaczek. Drugie oko ma zdrowe. Wstydzi się tego, ze jest........ nie do końca zdrowa i boi, ze kiedys moze po porstu oślepnąć! NIe posiada żadnych papierów, ze jest niepełnosprawa czy że ma umiarkowany stopień niepełnosprawnosci - choć ja do tego namawiam - bo wtedy wszyscy się dowiedzą i będą się nad nia litować. Teraz skończyła studia (w zakresie ekonomii i zasobów ludzkich), ba ma nawet prawo jazdy w którym nawet nie ma zmianki, ze ma wadę wzroku(badanie lekarskie przeszła???) i musi znaleźć pracę... a wtedy skierowanie do leakarza i wyjdzie, żę ma niepełnosprawność zwiazana z wadą jednego oka i nie dosyc, ze nie moze pracować w np. banku.... czego chce, to jeszcze wstydu sie naje, zę tak długo to ukrywała, a moze inawet jakaś odpowiedzialnoś karna poniesie za to , ze tak długo to ukrywała i ma np. prawko choć chyba nie powienna. Teraz mam takie pytanie czy takie zaświadczenie moze zdobyć w miejscu innym niż miejsce zamieszakania? - tzn. zameldować sie tymczasowo gdzieś w innej miejscowości tam zdobyć to zaświadczenie o niepełnosprawnosci? i o jaką pracę moze sie starać? (moze pracować przy kompie?)
Pozdrawiam

IP i czas połączenia logowane. [14531349]
[13.03.2009] 09:58
pedromag
Mnie orzekli umiarkowany stopień niepełnosprawności.
Leczę się ładnych parę lat.
Na komisji proponują warsztaty taerapii zajęciowej lub jakieś prace typu sprzątanie.
Pozdrawiam wszystkich.
Piotr

IP i czas połączenia logowane. [14531370]
[13.03.2009] 16:53
PanPiotr
Ludzie zwracajcie uwagę do jakiej pracy Was kierują!!!
Orzeczenie o niezdolności do pracy nie oznacza, że jest to niezdolność do jakiejkolwiek pracy. Tzn, że jak jak np. jesteś informatykiem i lekarz orzeknie niezdoność do pracy to Ci ZUS renty nie przyzna, bo możesz zostac dozorcą lub kopać rowy. Niezdolność do pracy polega na niezdolności do odpowiedniej pracy, czyli takiej jaka jest zgodna z wykształceniem. Jesli nie możesz pracować jako informatyk, renta jak najbardziej się należy.

IP i czas połączenia logowane. [14533426]
[13.03.2009] 17:10
PanPiotr
pedromag (09.03.13 09:54):
liliaa (08.04.22 09:38):
Hej.
Mam pytanie - moze moglibyście odpowiedzieć.
Znam dobrze pewna osóbke, która od dziecka ma duze problemy z widzeniem na jedno oko. Od zawsze, od dziecka udawała, że jest to tylko mała wada wzroku, a prawda jest taka, ze tym chorym okiem nie jest w stanie czytać prasy - nawet w okularach! Jest w stanie czytać nagłówki tylko... reszta tekstu to szlaczek. Drugie oko ma zdrowe. Wstydzi się tego, ze jest........ nie do końca zdrowa i boi, ze kiedys moze po porstu oślepnąć! NIe posiada żadnych papierów, ze jest niepełnosprawa czy że ma umiarkowany stopień niepełnosprawnosci - choć ja do tego namawiam - bo wtedy wszyscy się dowiedzą i będą się nad nia litować. Teraz skończyła studia (w zakresie ekonomii i zasobów ludzkich), ba ma nawet prawo jazdy w którym nawet nie ma zmianki, ze ma wadę wzroku(badanie lekarskie przeszła???) i musi znaleźć pracę... a wtedy skierowanie do leakarza i wyjdzie, żę ma niepełnosprawność zwiazana z wadą jednego oka i nie dosyc, ze nie moze pracować w np. banku.... czego chce, to jeszcze wstydu sie naje, zę tak długo to ukrywała, a moze inawet jakaś odpowiedzialnoś karna poniesie za to , ze tak długo to ukrywała i ma np. prawko choć chyba nie powienna. Teraz mam takie pytanie czy takie zaświadczenie moze zdobyć w miejscu innym niż miejsce zamieszakania? - tzn. zameldować sie tymczasowo gdzieś w innej miejscowości tam zdobyć to zaświadczenie o niepełnosprawnosci? i o jaką pracę moze sie starać? (moze pracować przy kompie?)
Pozdrawiam

Przy zdobyciu zaświadczenia od lekarza o niepełnosprawności nie ma wymogu, iż lekarz musi być w miejscu zamieszkania. Zaświadczenie wystawia lekarz, który leczy nawet jeżeli jeżdzi się do niego na drugi koniec Polski. Jeśli zaś chodzi o Organ ZUSu, przed który wszczyna się sprawę to już inna sprawa. Wszczyna się przed organ właściwy ze względu na miejsce zamieszkania osoby uprawnionej. Póki co jeszcze decyduje stałe zameldowanie. Czy osoba prawie niewidoma na jedno oko może pracować przy komputerze? No cóż, jeśli widzi! Ale poważnie. Decyduje o tym okulista, jeśli nie widzi przeciwskazań i okulary skorygują wzrok. Przed przyjęciem do pracy przechodzi się badania lekarskie i lekarz decyduje, czy nadaje się do pracy. Póki co jest także jeszcze obowiązek przechodzenia co roku badań okresowych.

IP i czas połączenia logowane. [14533511]
[07.05.2009] 21:04
lul
Witam
jak myslicie czy osoba po nowotworze moze ubiegac sie stopien niepelnosprawnosci ?

IP i czas połączenia logowane. [14836952]
[07.05.2009] 21:21
PanPiotr
lul (09.05.07 21:04):
Witam
jak myslicie czy osoba po nowotworze moze ubiegac sie stopien niepelnosprawnosci ?

Niestety, z tej informacji, którą podałeś nie jestem w stanie Ci odpowiedzieć. Napisz, co to był za nowotwór i czy miałeś chemię albo naświetlania.

IP i czas połączenia logowane. [14837068]
[07.05.2009] 21:28
lul
Był to nowotwór jadra. miałem 3 serie chemioterapii. Lekarz twierdzi, że jest wszystko w porządku z moim zdrowiem, że jestem wyleczony, lecz mimo to czy w jakimś stopniu mogę starać sie o przyznanie niepełnosprawności?

IP i czas połączenia logowane. [14837130]
[07.05.2009] 22:19
PanPiotr
Myślę, że tak. Chemia nie pozostaje bez wpływu na stan zdrowia. A i można udowodnić, że operacja jądra miała wpływ na zdolność chodzenia. Myślę, że możesz się nawet starać o rentę inwalidzką.

IP i czas połączenia logowane. [14837565]
[07.05.2009] 22:43
lul
dziękuję za poradę

IP i czas połączenia logowane. [14837853]
[09.05.2009] 11:27
adam39
witam mam pytanie czy starajac sie o swiadczenie rechabilitacyjne jest jakas szansa na dostanie staram sie pierwszy raz choruje na depresje zlozylem juz wniosek i teraz czekam na odpowiedz z tego co wiem to staje sie na komisji i ona podobno przydziela do sanatorium moze ktos mial stycznosc z takimczyms i podpowie mi jak to wyglada czy moga odzucic moj wniosek czy przedloza chorobowe prosze o porade

IP i czas połączenia logowane. [14845882]
[18.06.2009] 10:56
LukrecjaBorgia
Jeśli cierpiałeś z powodów "czysto estetycznych" to chyba nie należy Ci się umiarkowany stopień niepełnosprawności!

A co do niezdolności do pracy, to osoba o UMIARKOWANYM STOPNIU NIEPEłNOSPRAWNOśCI Z DEFINICJI JEST CAłKOWICIE NIEZDOLNA DO PRACY.
Co prawda przepisy mówią też, że taka osoba może pracować 7 godzin dziennie, ale to już paradoks prawa (no bo 7 godzin to prawie tyle co zdrowy człowiek, a jeśli jesteśmy całkowicie niezdolni do pracy to trochę dziwne...)

IP i czas połączenia logowane. [15075165]
[18.06.2009] 11:10
LukrecjaBorgia
Kachaaaaaaaa (07.02.25 20:27):
hej ! tez jestem studentka, jakie sa przywileje?

Przywileje dla studentów z umiarkowanym stopniem niepełnosprawności jest sporo (z resztą dla studentów z lekkim czy znacznym stopniem też, ale o to się nie dowiadywałam dokładnie, bo ja mam umiarkowany stopień).
1.Przede wszystkim są specjalne STYPENDIA dla niepełnosprawnych studentów - ich wysokość zależy od uczelni, ale zazwyczaj jest to ok 200-300 zł, więc całkiem spora suma.
2. Są też duże ulgi w przejazdach, ale to zależy od miasta (np. w Warszawie studenci do 26 roku życia jeżdżą komunikacją miejską ZA DARMO - muszą mieć przy sobie tylko legitymacje osoby niepełnosprawnej.)
3. Można dostać dofinansowanie do kosztów nauki z PFRON - więcej na http://www.pfron.org.pl/portal/pl/82/83/Proc edury_realizacji_oraz_zalaczniki.html
4. Studentom jest też łatwiej dostać dofinansowanie do komputera (też z PFRON) - jeśli jest się studentem bądź uczniem nie ma znaczenia z jakiego powodu powstała niepełnosprawność.
5. Poza tym jest dużo programów, które mają na celu udogodnienie osobą niepełnosprawnym studia, więc warto szukać i pytać. (według badań wśród osób niepełnosprawnych, które mają podstawowe bądź gimnazjalne wykształcenie jest ogromne bezrobocie, a wśród niepełnosprawnych z wyższym wykształcenie to bezrobocie jest już nieduże)

Zachęcam Was do korzystania z tych przywilejów i dowiadywania się o inne możliwości - nie jestem z tych, którzy lubią się użalać i brać innych na swoją niepełnosprawność, ale na pewno jest nam łatwiej, więc skoro są programy, które mogą nam ułatwić życie to warto brać w nich udział.
Jeśli ktoś zna jeszcze jakieś przywileje to proszę pisać, sama jestem ciekawa

IP i czas połączenia logowane. [15075235]
[18.06.2009] 11:24
czarnamab
adam39 (09.05.09 11:27):
witam mam pytanie czy starajac sie o swiadczenie rechabilitacyjne jest jakas szansa na dostanie staram sie pierwszy raz choruje na depresje zlozylem juz wniosek i teraz czekam na odpowiedz z tego co wiem to staje sie na komisji i ona podobno przydziela do sanatorium moze ktos mial stycznosc z takimczyms i podpowie mi jak to wyglada czy moga odzucic moj wniosek czy przedloza chorobowe prosze o porade

Na depresje wszelkie zasiłki / zaświadczenia dają niechętnie, w związku z tym, że depresja w 90% przypadków jest chorobą wyleczalną i poprawa następuje zazwyczaj po kilku miesiącach leczenia.
Kiedy byłam w szpitalu jedna kobieta miała podobny problem do Ciebie. Była bardzo długo w szpitalu i skończyło jej się prawo do chorobowego. Starała się o świadczenie rehabilitacyjne i dostała je, ale starała się o nie ciągle będąc w szpitalu - to na pewno ułatwiło sprawę. Cierpiała właśnie na depresję.
W każdym razie starać się warto, bo na pewno jakąś szansę masz.
Jeśli masz stwierdzoną depresję nawracającą, byłeś w szpitalu i jeśli choroba nawracała już kilka razy możesz się starać o wydanie orzeczenia o stopniu niepełnosprawności. To zawsze sporo ulg i zasiłek pielęgnacyjny. Jeśli spełniasz te warunki, które podałam wyżej i w dodatku depresja wystąpiła u Ciebie jeszcze za czasów dzieciństwa / studiów możesz się starać o rentę socjalną.

IP i czas połączenia logowane. [15075313]
[18.06.2009] 11:38
czab
smutna 35 (09.03.10 09:16):
Na jakiej podstawie z zgrupa umiarkowana mozna sytarac sie o rente socjalna 02P wspomne ze ta osoba boi sie kontaktu z ludzmi jest zamknieta o pracy pza miejscem zamieszkania nie mammowy co powiinna zeobic i gdzie sie udac

O rente socjalną można się starać, jeśli choroba wystąpiłam przed 18stym rokiem życia albo podczas nauki w szkole ponadgimnazjanej / wyższej itp.
NIe ma tu znaczenia czy ta osoba pracowała, czy nie (jeśli pracowała może się starać o rentę chorobową)

Wkleje co jest napisane na stronie ZUS:

"Renta socjalna przysługuje osobie, która:

* jest pełnoletnia oraz
* jest całkowicie niezdolna do pracy z powodu naruszenia sprawności organizmu, które powstało:
o przed ukończeniem 18. roku życia albo
o w trakcie nauki w szkole lub w szkole wyższej - przed ukończeniem 25. roku życia albo
o w trakcie studiów doktoranckich lub aspirantury naukowej."

Potrzebne jest zaświadczenie od obecnie leczącego lekarza i jakaś historia chroby. Pisałaś, że może być z tym problem, ale trzeba spróbowac się o to dowiedzieć. Pamiętasz, gdzie leczyła się na początku? Trzeba tam pójść i poprosić o historie choroby, albo jakieś zaświadczenie. Lekarze MUSZĄ PROWADZIĆ HISTORIE CHOROBY. To tylko tak czasem wygląda, że bazgrają na kolanie w jakimś notesie, ale potem zawsze muszą opisywać stan pacjenta w historii choroby. Dotyczy to także lekarzy do których chodziło się prywatnie.
Nie wiem do końca jak to jest z terapeutami (takie zaświadczenie też by pomogło). Ostatnio zauważyłam, że w mojej historii choroby są też wpisy z sesji terapii - więc prawdopodobnie psycholodzy też mają taki obowiązek.
Musisz się postarać o jakiekolwiek zaświadczenie, że choroba wystąpiła przed zakończeniem nauki - inaczej nie ma szans na rentę socjalną.

Jeśli już uda Ci się coś takiego znaleźć, musisz poprosić o zaświadczenie od obecnie leczącego ją lekarza i z tym druczkiem udac się do ZUSu. U nich trzeba wypełnić kolejny druczek. Należy też dołączyć ksero orzeczenia o stopniu niepełnosprawności (pisałaś, że takie posiada, to się bardzo przyda) i kreso tych dokumentów, które uda Ci się zdobyć.
Poczytaj sobie co jest napisane na stronie ZUSu: http://www.zus.pl/default.asp?p=4&id=406

Jeśli nie uda Ci się znaleźć zaświadczenia, że leczyła się wcześniej, a ta osoba pracowała, spróbuj się dowiedzieć o rentę z tytułu niezdolności do pracy.

IP i czas połączenia logowane. [15075371]
[18.06.2009] 12:36
PanPiotr
Depresja Kliniczna nie jest całkowicie wyleczalna. Jest jak schizofrenia. Jeśli się je leki, to można uśpić jej objawy. Jeśli się leki przerwie, choroba wróci. Moja koleżanka na depresję kliniczną otrzymała rentę inwalidzką.

IP i czas połączenia logowane. [15075689]
[20.06.2009] 10:57
smutna 35
witam dawno mnie nie byloudalo sie zalatwic po chorobowym swiadczenie rehabilitacyjne na okres 6 miesiecy czyli do listopada mam czas na dalsze staranie sie dla przyjaciolki dostala tez skierowanie do sanatorium strasznie sie broni przed wyjazdem ale powoli ja namawiam wnioslam tez ponownie o grupe bo juz sie konczy niewiem czy zostanie jej przyznana taki sam status jak byl,,umiarkowana ; czy inny .Prosze mi teraz poradzic co powinnam dalej robic mam czas do listopada z tego co wiem mozna jeszcze raz starac sie o swiadczenie rehabilitacyjne alle nie jestem pewna jesli mozna to kiedy powinnam skladac dokumety i czy w tym sanatorum bedzie wydawana jakas opinia o chorobie prosze poradzic co powinnam teraz robic ,pozdrawiam wszystkich

IP i czas połączenia logowane. [15085819]
[20.06.2009] 11:18
adam39
dzień dobry wszystkim dostalem swiadczenie podobnie jak pani smutna i też mam skierowanie do sanatorium , pech chce że nie moge znależć nikogo kto mi wyda zaswiadczenie ze leczony bylem od dziecka , co za szpitale nie arhowizowały dawnych zapisow psychologow ,myślałem ze znajde tego lekarza no ale peszek nieżyje i dużo osob ktore leczył ma problemy z znalezieniem potwierdzenia , no nic będe sie starał jakos inaczej o ręte ,choć wolałbym byc zdrów , interesuje mnie porada dla pani samotnej mam podobny problem co po sanatorium .MIŁego dnia wszystkim i dużo zdrowia

IP i czas połączenia logowane. [15085878]
[21.06.2009] 17:23
AGA 38
witam wszystkich czytajacych .prosze mi odpowiedziec czy dziecko leczace sie na stany lekowe w wieku 16 lat . moze stawac na komisje i starac sie o zasilek .i jak dlugo powinno leczyc sie .moze dostane jakies wskazowki jak postepowac . bardzo prosze o porade w tej sprawie dziekuje za kazda wskazowke .

IP i czas połączenia logowane. [15091911]

1 2 3 4 5   » 10 Strony tematu:
 » Odpowiedz na ten temat