o2.pl forum.o2.pl
poczta.o2.pl
E-mail 20GB
Pudelek.pl - plotki, zdjęcia, sensacje
Pudelek
Wrzuta.pl - video, muzyka, mp3
Wideo+mp3
Login: @o2.pl Hasło:
  Strona główna» forum Niepełnosprawni
 » Odpowiedz na ten temat

Umiarkowany stopień niepełnosprawności

1 2 3 4   » 10 Strony tematu:
[07.08.2008] 08:29
monisza
wITAM,WAS.JA TYLKO CHCE DODAC ZE KAZDY CZłOWIEK JEST INNY I INACZEJ TO ODCZUWA.NIE ROZUMIE TYLKO JEDNEGO.DLACZEGO POłOWA TYCH ISTOT NA ZIEMI(MAM NAMYSLI LUDZI) UWAZA NAS ZA NIEUDACZNIKóW.CAłKIEM NIE DAWNO SPODKAłAM SIE Z TAKIM PRZYPADKIEM.POZNAłAM KOGOS W INTERNECIE.ALE GDY TYLKO USłYSZAł OD KOGOS ZE JESTEM TAKA OSOBA JAK TU PISZECIE OD RAZU UCIEKł I NA ODCHODNIE KAZAł MI SPADAC.POWIEDZIAł ZE NIE TRZYMA Z ''TAKIMI LUDZMI"Z WIAZKU Z TYM POJAWIA SIE PYTANIE.CO MACIE NA MYSLI MóWIAC Z TAKIMI??A MY TO NIE JESTESMY LUDZMI??TO NIE JEST MIłE UCZUCIE GDY KTOS TAK MóWI O WAS.ALE TYLKO OSOBA KTóRA MA Z TYCZNOSC Z TA CHOROBA MOZE TAK NAPRAWDE O TYM MóWIC BO WIE PRZEZCO PRZECHODZI.MONISZA.TO CO NAS CZASEM SPOTYKA PRZECHODZI LUDZKA GRANICE. LUBIE:MUZYKE,SPACERKI,PIEKNA SłON.POGODE,łADNIE ALE SKROMNIE SIE UBIERAC,ZWIERZETA,SERIALE,FILMY,KABARETY,SłODYCZE,PISAC NA GG,CZASEM LAMPKE WINA CZERW.,NOCNE POGADUSZKI,SMIAC SIE,DZIECI,PRZYRODE,WODE-PLAZE,I WIELE INNYCH RZECZY.

(Odpowiedz cytując)    (Link do tej wypowiedzi)    (Zgłoś do usunięcia)
IP i czas połączenia logowane. [13228880]
[08.08.2008] 22:24
Smutek_
Zastanawiam się czy nikt tutaj nie ma normalnej, wypracowanej renty z ZUS-u?

IP i czas połączenia logowane. [13240111]
[08.08.2008] 22:29
Smutek_
monisza (08.08.07 08:29):
wITAM,WAS.JA TYLKO CHCE DODAC ZE KAZDY CZłOWIEK JEST INNY I INACZEJ TO ODCZUWA.NIE ROZUMIE TYLKO JEDNEGO.DLACZEGO POłOWA TYCH ISTOT NA ZIEMI(MAM NAMYSLI LUDZI) UWAZA NAS ZA NIEUDACZNIKóW.CAłKIEM NIE DAWNO SPODKAłAM SIE Z TAKIM PRZYPADKIEM.POZNAłAM KOGOS W INTERNECIE.ALE GDY TYLKO USłYSZAł OD KOGOS ZE JESTEM TAKA OSOBA JAK TU PISZECIE OD RAZU UCIEKł I NA ODCHODNIE KAZAł MI SPADAC.POWIEDZIAł ZE NIE TRZYMA Z \'\'TAKIMI LUDZMI\"Z WIAZKU Z TYM POJAWIA SIE PYTANIE.CO MACIE NA MYSLI MóWIAC Z TAKIMI??A MY TO NIE JESTESMY LUDZMI??TO NIE JEST MIłE UCZUCIE GDY KTOS TAK MóWI O WAS.ALE TYLKO OSOBA KTóRA MA Z TYCZNOSC Z TA CHOROBA MOZE TAK NAPRAWDE O TYM MóWIC BO WIE PRZEZCO PRZECHODZI.MONISZA.TO CO NAS CZASEM SPOTYKA PRZECHODZI LUDZKA GRANICE.

Bo ja wiem, czy kogoś niepełnosprawnego czy przewlekle chorego można nazwać nieudacznikiem? A takimi co tak twierdzą nie warto się przejmować. To jakieś półmózgi. Kretyn zmieni zadanie gdy sam zachoruje.

IP i czas połączenia logowane. [13240140]
[11.08.2008] 08:55
sloneczko dla ciebie*
witam, ja chciałabym się dowiedzieć jaką trzeba mieć wadę wzroku aby uzyskać stopień niepełnosprawności?

IP i czas połączenia logowane. [13250550]
[11.08.2008] 09:46
Punkxp
Wady cie nie powiem bo jest ich masa, ciężko wszystkie spamiętać.

IP i czas połączenia logowane. [13250754]
[23.10.2014] 08:39
[11.08.2008] 09:47
sloneczko dla ciebie*
ja mam wadę -7 na prawym i -6,5 na lewym.

IP i czas połączenia logowane. [13250762]
[12.08.2008] 15:38
Miodek miodzio
tomex_23 (08.02.26 15:46):
inwalidzi spokuj
bez nerwow i spokuj ma tu byc
bo wam sie od tego pisania w dekelkach poprzewracalo

analfabeto spokój
bez nerwów tumanie, na lekcjach nie uważałeś!
spokój tu ma być i żadnych \"byków\"!
bo Ci od takiego \"bykowania\" w deklach poprzewraca!

IP i czas połączenia logowane. [13258988]
[05.09.2008] 20:42
Deborka_  nkatsu@tlen.pl
A ja mam takie zapytanie... czy jesli osoba pracuje sobie 2 lata i dostała orzeczenie o niepelosprawnosci to moga ja zwolic tego samego dnia jak dostarczyla papier..bez wypowiedzenia czy tez odprawy chociaż??

IP i czas połączenia logowane. [13404967]
[05.09.2008] 22:06
felus
nie ma takiej możliwości, a jak by to zrobili to można ich skarżyć.

IP i czas połączenia logowane. [13405689]
[05.09.2008] 22:08
felus
sloneczko dla ciebie* (08.08.11 09:47):
ja mam wadę -7 na prawym i -6,5 na lewym.

łapiesz się na orzeczenie, ale jeszcze to zależy od komisji a oni są różni.

IP i czas połączenia logowane. [13405710]
[01.10.2008] 22:07
Simus
Witam a ta ulga na pociągi do 26 r.ż jest do dnia urodzin ?

IP i czas połączenia logowane. [13556450]
[02.10.2008] 19:20
elka2
Mam przyznany lekki stopień niepełnosprawności, czy należy mi się w pracy dodatkowy urlop 10 dni, czy mam zniżkę na MPK, PKS PKP.
Jak jest z wyjazdami na rehabilitację czy sama wybieram sobie ośrodek i czy należy mi się zwrot,jak jest ze sprzętem rehabilitacyjnym.

IP i czas połączenia logowane. [13560585]
[12.12.2008] 11:39
jesuis42
ARAGON64 (08.02.29 19:15):
CI CO USTANAWIAJA GRUPY INWALIDZKIE SAMI SA PSYCHICZNIE ULOMNI MAM ULOMNOSC NIEWIDOCZNA ALE NIE MA TAKIEGO LEKARZA ABY PODPISAL MI SKIEROWANIE DO PRACY, MIALEM ORZECZONA GRUPE STALEGO INWALIDZTZWA,PO 7 LATACH KOMISJA STWIERDZILA ZE JESTEM PELNOSPRAWNY I ZE POPRZEDNIA KOMISJA BYLA NIELEGALNA.CZY W POLSCE MOZNA ZROBIC SOBIE PRZESZCZEP OKA?NAGRODA.NA POCHYBEL KOMISJOM LEKARSKIM

mnie tez po 15 latach odebrano stałą grupę inwalidzką,a było to kilka lat temu,kiedy zaczęto przewracac w rentach-cuuudownie ozdrowiony człowiek ze mnie,tylko dlaczego w związku z tym nadal latam po tych samych specjalistach,cały czas biorę te same leki i z roku na rok czuję sie coraz gorzej,bo choroba(przepraszam:UZDROWIENIE)sukcesywnie wyniszcza mój"zdrowy"organizm

IP i czas połączenia logowane. [13993554]
[02.01.2009] 20:42
1misia
palika22 (07.02.25 18:28):
Jaka całkowita niezdolnosc do pracy??????ktos chyba jest zle poinformowany,mam orzeczony umiarkowany stopien od kilku lat,nie czuje sie z tym zle,mam z tego duzo przywilejow,zwłaszcza jako studentka.wiadomo lepiej byc całkowicie zdrowym niz posiadac orzeczenie...jest ok,zawsze mogłoby byc gorzej...Pozdrawiam wszystkich umiarkowanych

Mój siostrzeniec ma orzeczony umiarkowany stopień niepełnosprawnosci z powodu utraty calej lewej reki. Ma 19 lat. Jakie ulgi czy przywileje mu przysluguja - orientujesz sie ...? Pozdrawiam
1misi@vp.pl

IP i czas połączenia logowane. [14112552]
[03.01.2009] 18:17
nikiiio
http://zzsk.p2a.pl/index.php

IP i czas połączenia logowane. [14118219]
[03.01.2009] 22:22
dsd
sloneczko dla ciebie* sama krótkowzroczność nie daje podstaw do przyznania renty, dopiero choroba ktora spowodowała krótkowzroczność może to spowodować. Porozmawiaj najlepiej z okulistą, najlepiej z dobrym okulistą. pozdrawiam

IP i czas połączenia logowane. [14119997]
[05.01.2009] 22:10
felisiti 86
Witam.
Mam pytanie czy mogłyby ktoś mi pomoc … poszukuję osoby w wieku 16-19 lat, uczącej się do wypełnienia kwestionariusza….. proszę… podam swojego maila jeśli ktoś będzie chciał mi pomoc przęśle kwestionariusz na maila… was to nic nie kosztuje a mnie uratuje …pozdrawiam

IP i czas połączenia logowane. [14133517]
[12.01.2009] 11:12
agga34  szaga1974@tlen.pl
witam wszystkich.Ja mam dziecko z autyzmem ale "niby"zalicza się do umiarkowanego stopnia niepełnosprawności.Na komisji lekarskiej pani kazała jej(córce)przejść się po gabinecie i stwierdziła że PRZECIEŻ! jest sprawna RUCHOWO. Dobre co? Zobaczyła moją mine i dopiero zapytała na czym ten autyzm polega.Innym razem pani z PEFRONU nieprzyznała nam środków pieniężnych bo dziecko ma TYLKO autyzm i o co nam chodzi.Kiedyś mnie to wkurzało ale jak tu walczyć z głupotą? *

IP i czas połączenia logowane. [14174615]
[23.01.2009] 19:53
kikis  aleandra_san@tlen.pl
Nie da się walczyć z głupotą.
No, chyba, że zna się prawo wobec takich osób. I stosuje się odwołania typu "zgodnie z kodeksem prawa... balababa".
Chyba tylko tak można postępować, mając z nią do czynienia. Goistka
http://goistka.blogspot.com -> blogasek;*
http://edukacyjnie.socjum.pl -> coś dla kogoś, kto lubi dzieci i naukę
http://go.art.pl

IP i czas połączenia logowane. [14248191]
[01.02.2009] 12:51
umiarkowana
pedromag (08.08.04 20:55):
mam umiarkowany stopień
przyznano mi rentę

IP i czas połączenia logowane. [14302965]
[03.02.2009] 22:34
PanPiotr
Temat, o którym piszę, przyszedł mi do głowy, gdy zaczęłam analizować sytuację gospodarczą naszego kraju. Wzrósł deficyt budżetowy. Rząd szuka oszczędności. Znajdzie je jak zwykle w ...ZUSie. Bo to najłatwiej. Poza tym renciści nie będą protestować, gdyż nie mają form protestu, a nawet gdy zaprotestują, to nikt się tym nie przejmie/ brak oddżwięku/. A teraz dwa przykłady działania ZUSu, kiedy dostał z góry rozkaz oszczędzania.
Mój znajomy choruje na płuca, ma je bardzo słabe i szybko się męczy. Ponadto choruje na kręgosłup. Gdy powiedział, że nie może pracować fizycznie / jest budowlańcem/, ZUS mu powiedział:
- Śpiewać pan może. - I renty nie dostał.
Ja starałam się o rentę z powodu schizofrenii. Też nie dostałam. Urzędnik powiedział, że " nie rzucam się na niego." Sprawa oparła się o sąd i orzeczenie niezależnego od urzędu biegłego. Teraz mam mocne papiery i ZUS już nie odważa się podważać wyroku sądowego.
Jak będzie, gdy rząd ogłosi, że znalazł oszczędności? Zobaczymy.

IP i czas połączenia logowane. [14319299]
[03.02.2009] 22:45
PanPiotr
jesuis42 (08.12.12 11:39):
ARAGON64 (08.02.29 19:15):
CI CO USTANAWIAJA GRUPY INWALIDZKIE SAMI SA PSYCHICZNIE ULOMNI MAM ULOMNOSC NIEWIDOCZNA ALE NIE MA TAKIEGO LEKARZA ABY PODPISAL MI SKIEROWANIE DO PRACY, MIALEM ORZECZONA GRUPE STALEGO INWALIDZTZWA,PO 7 LATACH KOMISJA STWIERDZILA ZE JESTEM PELNOSPRAWNY I ZE POPRZEDNIA KOMISJA BYLA NIELEGALNA.CZY W POLSCE MOZNA ZROBIC SOBIE PRZESZCZEP OKA?NAGRODA.NA POCHYBEL KOMISJOM LEKARSKIM

mnie tez po 15 latach odebrano stałą grupę inwalidzką,a było to kilka lat temu,kiedy zaczęto przewracac w rentach-cuuudownie ozdrowiony człowiek ze mnie,tylko dlaczego w związku z tym nadal latam po tych samych specjalistach,cały czas biorę te same leki i z roku na rok czuję sie coraz gorzej,bo choroba(przepraszam:UZDROWIENIE)sukcesywnie wyniszcza mój\"zdrowy\"organizm

Ja znam przypadek, że facetowi przyznano rentę pierwszej grupy i dodatek pielęgnacyjny, bo nie miał jednej nogi. Po dwóch latach / do sześdziesiątego roku życia rentę przyznaje się na dwa lata/ rentę i zasiłek mu cofnięto. Z uzasadnienia orzeczenia ZUSu: " stopień niepełnosprawności przestał istnieć. Uprawniony jest zdolny do pracy". Ja się pytam: z jedną nogą, do jakiej? Dodam że był przed kalectwem pracownikiem fizycznym.

IP i czas połączenia logowane. [14319417]
[04.02.2009] 00:37
Neville
ZUS wszystkich uzdrawia, ale z kieszeni więc nie dziwcie się.

IP i czas połączenia logowane. [14320373]
[04.02.2009] 15:09
PanPiotr
Mój mąż ma dyskopatię. Czasami tak go boli kręgosłup, że nie może się podnieść. Ciężko jest mu nawet nosić dzieci, a na barana je nie weżmie. Do tego miał zawał. Kiedyś gdy go zwolnili z pracy i nie mógł jej znależć, starał się o rentę. Odmówiono mu. Na dyskopatię nikt renty nie daje. Teraz mu mówię, by spróbował jeszcze raz. Jak przedstawi zdjęcie kręgosłupa i nogi i na badanie pódzie z laską to powinien otrzymać. Jeśli nie ZUS, to sąd na pewno mu przyzna. Już oczami wyobrażni widzę tę wizję polskiej rodziny: dwóch rencistów i czternaścioro dzieci.

IP i czas połączenia logowane. [14322803]
[05.02.2009] 20:12
kika21  mloda217@tlen.pl
Witam wszystkich,mam 21 lat,od roku choruje na cukrzyce typu 1 i mam orzeczenie o umiarkowanym stopniu niepełnosprawnosci, ale nie oznacza to ze nie jestem zdolna do pracy, osoby o umiarkowaym stopniu niepełnosprawnosci nie maja przeciwskazan do pracy,zalecana jest tzw. praca lekka, ponadto nalezy sie zasiłek pielegnacyjny w wysokosci 153zł(przynajmniej w moim przypadku)co miesiąc!Oraz maja prawo do legitymacji na bezpłatne przejazdy mzk!!!

IP i czas połączenia logowane. [14331163]
[05.02.2009] 21:48
PanPiotr
racisław (08.01.21 22:41):
Siemka wszystkim mam pytanie do odwiedzajacych ta strone. Mam dziewczyne co ma stopien niepełnosprawnosci lekki i w maju 2008 bedzie miala 18 lat. Ja i ona chcemy zeby sie domnie przeprowadziła ale jej rodzice nam nie pozwalaja i strasza mnie sadem i ze niby moja dziewczyna musi mieszkac u nich caly czas i jej rodzice mowia ze jest taki przepis ze musi z nimi mieszkac ze ona nie moze sie z domu wyprowadzic i chciał bym sie dowiedziec czy na pewno jest taki przepis i jak by ona sie do mnie przeprowadzila czy sad moze mnie ukarac prosze was wszystkich o pilny kontakt na meila lub telefoniczny dziekuje wam i przepraszam ze troszke nie w temacie pisałem i bardzo szanuje osoby niepolnosprawne. To moj meil i nr telefonu: www.radzio1815@wp.pl nr tel. 503713491

Osoba niepełnosprawna i ta której niepełnosprawność orzekł ZUS i ta z organu poza zusowskiego nie ma obowiązku mieszkać z opiekunem. Od tego należy odróżnić osobę całkowicie ubezwłasnowolnioną, ale ono dotyczy tylko chorób mózgu i to takich, które czynią osobę tak nieświadomą, że jest niezdolna do życia.

IP i czas połączenia logowane. [14331950]
[14.02.2009] 03:38
inw
Jakie warunki trzeba spełnić, aby otrzymać umiarkowany stopień niepełnosprawności? Mam taki stopień, nie mam natomiast żadnej usterki fizycznej (żadnego inwalidztwa ani złamania itp.), jedynie stwierdzone \"schorzenia schizotypowe\".

IP i czas połączenia logowane. [14383594]
[14.02.2009] 20:57
szmalcownik
Doinformowana (07.02.27 21:40):
Niepełnosprawność umiarkowana jest przyznawana przez powiatowy urząd d/s osób niepełnosprawnych właściwy dla miejsca zamieszkania tym, których np. ZUS nie uznał za niepełnosprawnych. Umiarkowany stopień niepełnosprawności to jest to samo co zusowska całkowita niezdolność do pracy.
Osoba która tu podaje się za studentkę, pewnie ma na myśli to, że ma prawo do 50 % ulgi na przejazdy komunikacja miejską i do 27 r.ż prawo do 49 % ulgi na przejazdy koleją, studiujący niepełnosprawni o niskich dochodach mogą starać się o zasiłek. To wszystkie przywileje na jakie mogą liczyć niepełnosprawni, nie będący niewidomymi i niepełnosprawnymi ruchowo.

Jest tego ciut więcej http://www.poznan.pisz.pl/index.php?p=1_29_K szta-cenie-w-szko-ach-wy-szych

IP i czas połączenia logowane. [14387007]
[04.03.2009] 14:01
smutna 35
witam czy ze stopniem 02P sa jakies ulgi i czy nalezy sie zasilek opiekunczy jesli tak to na jakiej podstawie ta osoba ma 40 lat i dostala zasilek stalu 88 zł

IP i czas połączenia logowane. [14483691]
[05.03.2009] 17:11
PanPiotr
Trzeba odróżnić niezdolność do pracy orzekaną przez Orzecznika Lekarskiego ZUSu a stopień nie pełnosprawności orzekany przez inny organ. Orzecznik Lekarski orzeka trzy rodzaje niezdolności do pracy: częściową, całkowitą oraz całkowitą i wymagającą pomocy osoby trzeciej. Organ poza rentowy orzeka stopień niepełnosprawności. Stopień niepełnosprawności może pokrywać się z niezdonością do pracy ale nie musi. Orzekają dwa odrębne organy. Przy stopniu niepełnosprawności Organ Pomocy Społecznej przyznaje rentę socjalną lub przy braku podstaw do przyznania renty zasiłek stały. Przy orzeczeniu niezdolności do pracy ZUS przyznaje rentę inwalidzką. Mamy dwie grupy renty inwalidzkiej. Przy orzeczeniu trwałej niezdolności do pracy wymagającej opiekuna / dawna I grupa inwalidzka/ przyznaje się rentę pierwszej grupy i dodatkowo zasiłek opiekuńczy. Dodam, że nie można pobierać jednocześnie renty socjalnej i renty inwalidzkiej. Rencistom inwalidzkim przysługują ulgi na przejazd komunikacją miejską i PKP. Inwalidom pierwszej grupy przysługują ulgi na przejazdy PKS. Od tego należy odróżnić zwrot kosztów poniesionych na dojazd do orzecznika osoby wezwanej. Zwraca zarówno ZUS jak i zwykły urząd.

IP i czas połączenia logowane. [14490107]

1 2 3 4   » 10 Strony tematu:
 » Odpowiedz na ten temat