o2.pl forum.o2.pl
poczta.o2.pl
E-mail 20GB
Pudelek.pl - plotki, zdjęcia, sensacje
Pudelek
Wrzuta.pl - video, muzyka, mp3
Wideo+mp3
Login: @o2.pl Hasło:
  Strona główna» forum Niepełnosprawni
 » Odpowiedz na ten temat

Umiarkowany stopień niepełnosprawności

1 «   8 9 10 Strony tematu:
[08.05.2014] 21:01
mxpoz
mmala89 (11.07.2011.25 00:09):
neuforia (07.02.21 20:30):
Nieprawda.
Umiarkowany stopień niepełnosprawności nie jest równoznaczny z niezdolnością do pracy. Absolutnie.

Umiarkowany stopień niepełnosprawności nie powinien jakoś szczególnie przeszkadzać w życiu prywatnym i zawodowym. Przecież jest na portalach ogłoszeniowych wiele anonsów dla osób, które taki stopień niepełnosprawności posiadają. Należy takie osoby jak najbardziej tolerować i darzyć należytym szacunkiem.
Zapraszam na stronkę http://linkaturs.com/news0041.php

Gdzie masz tą prace.Ja szukam.a jak słyszą że mam orzeczenie z ps.to mówią że oddzwonią.

(Odpowiedz cytując)    (Link do tej wypowiedzi)    (Zgłoś do usunięcia)
IP i czas połączenia logowane. [21168988]
[25.05.2014] 00:37
Marlen1986
Orzecznictwo w Polsce to jedna wielka patologia. Kilku ludzi, w zaleznosci od swojego widzimisie ustala, czy ktos w jednej chwili staje sie sprawny lub niepelnosprawny. Taka "uznaniowosc" w kwalifikowaniu ludzi do okreslonego stopnia niepelnosprawnosci sprawia, ze Ci, ktorzy na prawde sa chorzy nagle staja sie zdrowi, bo lekarz orzecznik (czesto ze specjalizacja zupelnie nie zwiazana ze schorzeniem osoby skladajacej wniosek) dojdzie do wniosku, ze skoro ktos potrafi rozmawiac, sam przyjsc, ubrac sie i umyc, to jest zdrowy. Inny z kolei z zupelnie błahym schorzeniem (jak np krzywy kregoslup zupelnie nie majacy wplywu na funkcjonowanie)dostanie ten stopien. Duze znaczenie ma tez region Polski. Na terenach biedniejszych, z wyzszym bezrobociem o wiele czesciej lekarze przyznaja stopien, a z kolei w duzych miastach jest o to trudniej. Ja np mam duzo schorzen, z ktorych wiodacym sa problemy ze wzrokiem. Ale lekarz ktory mnie badal na komisji (ortopeda), stwierdzil, ze skoro czytam 2 rzad, na komisje przyszlam sama, do tego mam wyzsze wyksztalcenie, potrafie sama sie umyc i ubrac, to nie nalezy mi sie zaden stopien.

IP i czas połączenia logowane. [21191672]
[24.06.2014] 12:08
kottecekk
dużo odpowiedzi możecie uzyskać na stronie i telefonicznie od stowarzyszenia http://celestyn.pl/. Oni pomagają walczy o swoje prawa i przywileje

IP i czas połączenia logowane. [21236078]
[05.07.2014] 22:13
marta11mb
Witam, mam takie pytanko czy mozna korzystać z pomocy pfron bedac na zwolnieniu chorobowym w krus-ie??

IP i czas połączenia logowane. [21251905]
[26.10.2014] 09:58
blanka571
villemo666 (07.10.2007.10 21:06):
Niepełnosprawność umiarkowana moim zdaniem polega na tymże dana osoba porusza się o własnych siłach a mimo to ma ograniczoną sprawność fizyczną. Sam ma takie orzeczenie. Od dziecka choruje na chorobę perthesa co prawda nie chodzie już od dość dawana o kulach ale nie wolno mi biegać i takie tam.

czy bez problemu przyznali Ci rentę? ja również w dzieciństwie chorowałam na perthesa teraz mam problem znowu ponieważ znów zaczyna mi się ścierac panewka i ból jest okropny czekam na wizytę do ortopedy ale przez ból nogi nie mogę pracować ponieważ nie wystoje 8 godzin.

IP i czas połączenia logowane. [21417629]
[22.11.2017] 22:57
[13.11.2014] 12:05
Sebon
Dzień dobry,
pracuję nad pionierskim projektem aktywizacji zawodowej osób niepełnosprawnych. Chodzi o narzędzie umożliwiające osobom niepełnosprawnym skuteczne uczenie się inwestowania na giełdzie. Byłaby to praca, którą niepełnosprawni mogliby wykonywać z domu.
Za pozwoleniem właściciela forum przeprowadzam wstępne badanie zainteresowania rozwiązaniem wśród osób niepełnosprawnych. Czy zgodziłby się Pan/zgodziłaby się Pani odpowiedzieć na parę pytań ankietowych? (link do ankiety poniżej). Pana/Pani odpowiedzi byłyby nieconioną pomocą w rozwoju projektu.
Ankieta: https://docs.google.com/forms/d/1dXc3XD2K9lB LDotuGE2cYkQcWayeawjzhoawt2ZAKYw/viewform
Czy ewentualnie byłby Pan/byłaby Pani w stanie rozesłać te ankiety do paru swoich znajomych z prośbą o wypełnienie ankiety?

IP i czas połączenia logowane. [21447488]
[13.11.2014] 12:09
Sebon
Szanowni Państwo,
nazywam się Sebastian Król, pracuję nad pionierskim projektem aktywizacji zawodowej osób niepełnosprawnych. Chodzi o narzędzie umożliwiające osobom niepełnosprawnym skuteczne uczenie się inwestowania na giełdzie. Byłaby to praca, którą niepełnosprawni mogliby wykonywać z domu.
Za pozwoleniem właściciela forum przeprowadzam wstępne badanie zainteresowania rozwiązaniem wśród osób niepełnosprawnych. Czy zgodziłby się Pan/zgodziłaby się Pani odpowiedzieć na parę pytań ankietowych? (link do ankiety poniżej). Pana/Pani odpowiedzi byłyby nieconioną pomocą w rozwoju projektu.
Ankieta: https://docs.google.com/forms/d/1dXc3XD2K9lB LDotuGE2cYkQcWayeawjzhoawt2ZAKYw/viewform

IP i czas połączenia logowane. [21447497]
[18.11.2014] 18:58
atram_1990
Hej mam takie pytanie. To może zacznę od tego że w w 2012 r. miałam wypadek samochodowy ( wpadłam pod samochód) . Miałam uszkodzone 2 nogi , 2 krwiaki na mózgu i na nerce , złamany bark , połamaną miednice , zmiany w mózgu ( np. myliłam prawą str z lewą stroną) , nie mówiłam i mam sruby w i nogach i kręgosłup mnie cały czas bolał. A teraz cęść z tych dolegliwosci zostały . Np. kręgosłup , nogi , śruby w nogach , zmiany w mozgu i do tego mam czesto bole nadgarstka promieniujące do łokcia i dretwiejącą reke. I to ciągłe zmeczenie. Na początku otrzymałam 2 lata niepełnosprawności znacznej , pozniej dziesieć miesięcy niepełnosprwności znacznej , i nie wiem co moze być następne. Prosze o odpowiedz.

IP i czas połączenia logowane. [21456654]
[19.11.2014] 15:15
RDS
W Twoim przypadku dalej może być tylko "lepiej".
Lepiej tzn.dalej możesz otrzymać st.znaczny pod jednym ale istotnym warunkiem. Musisz chodzić po lekarzach, jakieś rehabilitacje może sanatorium etc. Zbierać dokumenty m.in. że Twoje rokowania są niepewne a nawet wręcz nie ma możliwości poprawy.
I głowa do góry, nie ma się czym martwić na zapas. Potem będziesz myślała co dalej a możliwości jest wiele.
Przerabiałem już to wszystko przez wiele lat i teraz dopiero wiem jak z takim urzędem postępować.
Pozdrawiam

IP i czas połączenia logowane. [21458074]
[04.12.2014] 10:12
HANCOK

IP i czas połączenia logowane. [21484808]
[04.12.2014] 19:20
kasiaa 22
Witam! Jestem studentką pracy socjalnej, na zaliczenie przedmiotu muszę przeprowadzić rozmowę z osobą niepełnosprawną, która pracuje. Czy mógłby mi ktoś pomóc i udzielić odpowiedzi na kilka pytań? Byłabym bardzo wdzięczna, z góry dziękuję za jakąkolwiek pomoc.

IP i czas połączenia logowane. [21485686]
[09.12.2014] 10:21
mama-pomocy
Witam! Mam niepełnasprawną córeczkę w stopniu umiarkowanym. Oprócz podstawowego schorzenia jakim jest dziecięce porażenie mózgowe, przeszła operację ganglioneuromy oraz skoliozy kręgosłupa. Nadmieniam, że ze względu na swoją chorobę chodzi do szkoły specjalnej, a badania głównie robione są w znieczuleniach ogólnych, wymaga stałej pomocy osoby drugiej. Po zmianie przepisów dot. kart parkingowych stanęłam na ponowną komisję lekarską. Wczoraj odebrałam nowe orzeczenie. Załamałam się, wg komisji moja córka nie tylko nie ma problemów z poruszaniem się, ale została wyleczona niemalże ze wszystkich chorób, oprócz onkologicznej. Pomóżcie! W tej chwili nie kwalifikuje się do szkoły do której chodzi, nie może mieć badań w znieczuleniu ogólnym itd. To jakaś paranoja! Jak walczyć z bezdusznością urzędników?! Nadmieniam, że poprzednie orzeczenie było ważne do ukończenia 16-tego r.ż., teraz nagle cudownie ozdrowiała wg tej samej komisji. Pomóżcie. Złożyłam odwołanie, ale ręce mi wczoraj opadły...

IP i czas połączenia logowane. [21493671]
[12.12.2014] 16:39
Lukasz_m
Czesc wszystkim prowadze coachingi dla osob niepelnosprawnych - jak usmiechnac sie w chorobie
Sam mam problem z nogami niepelnosprawnosc umiarkowana
Jezeli ktos by nawet chcial pogadac
Piszcie smialo
mameluc20@gmail.com

IP i czas połączenia logowane. [21500893]
[09.03.2015] 14:19
Wojtek1991
Mam pytanie czy mając Kat "A" w książecce wojskowej a potem stopień niepełnosprawności umiarkowany mogę iść do zawodowej służby wojskowej? Nie mogę nigdzie tego wyczytać. Dodam że orzeczenie ma charakter okresowy na 2 lata wcześniej też miałem na 2 lata. Proszę o odpowiedź

IP i czas połączenia logowane. [21661263]
[01.04.2015] 16:49
Agusia1994
Witam wszystkich, mam 21 lat i umiarkowany stopień
niepełnosprawności 2-P i 6-E. Pobieram zasiłek
pielęgnacyjny w wysokości 153 zł. Mieszkam z rodzicami. I tu moje pytanie jakie jeszcze świadczenia mi przysługują? Dodam, że od października chcę zacząć studia i przeczytałam artykuły z 2013 i 2014 roku i PFRON dofinansowywał studia osobom z umiarkowanym i znacznym stopniem. Wie ktoś jak to się teraz odbywa?
Z góry dziękuję za odpowiedzi

IP i czas połączenia logowane. [21698603]
[04.05.2015] 14:22
mwg
Witam, czy mając wadę +9 na oba oczy mam szansę na rentę. Moja praca polega na stałym siedzeniu przed komputerem i okulista powiedział mi, że wada przy tak intensywnym obciążaniu oczu może się pogłębiać. Mam 45 lat. Z góry dziękuję za odpowiedź.

IP i czas połączenia logowane. [21753269]
[09.04.2016] 13:08
PięknaiMądra
Polecam - oprócz rzeczy oczywistych, jak ruch, ćwiczenia, rehabilitacja i jak najmniej siedzenia - zakupić sobie odpowiedni materac. Ja mam zaufanie do Art Medic - materace i poduszki są rewelacyjne. Z pianki, dostosowują się do naturalnych kształtów i mają zmienną twardość.

IP i czas połączenia logowane. [22265683]
[07.09.2016] 12:17
Matylkau
Może komuś przydadzą się informacje na temat świadczenia rehabilitacyjnego? Na http://www.portalkadrowy.pl/swiadczenie-reha bilitacyjne-808 są ciekawe artykuły na ten temat. Solidna i sprawdzona wiedza.

IP i czas połączenia logowane. [22436638]
[05.09.2017] 13:33
Rozall
Jeśli chodzi o prace, to osoby niepełnosprawne mają czasem bardziej w czym przebierać niż zupełnie zdrowe http://pomorskie-praca.pl/praca-dla-osob-nie pelnosprawnych-w-sztumie/ , a do tego będąc zarejestrowanym w urzędzie można korzystać z bonów szkoleniowych, bonów na przesiedlenie itd.

IP i czas połączenia logowane. [22799246]
[05.09.2017] 15:52
czemu zmieniasz nicki
i wymyślasz idiotyczne historie wstawiając linki do tych stron? Przecież i tak wiadomo, że umieszcza je na forach o2 ta sama osoba.

IP i czas połączenia logowane. [22799294]
[08.09.2017] 14:55
torencik8
calkiem przydatne informacje wiec nie ma się co oburzac

IP i czas połączenia logowane. [22800708]
[08.09.2017] 15:42
umiesz czytać ze zrozumieniem?
torencik8 (17.09.2017.08 14:55):
calkiem przydatne informacje wiec nie ma się co oburzac

Kto kwestionuje przydatność tych informacji?

IP i czas połączenia logowane. [22800728]

1 «   8 9 10 Strony tematu:
 » Odpowiedz na ten temat