o2.pl forum.o2.pl
poczta.o2.pl
E-mail 20GB
Pudelek.pl - plotki, zdjęcia, sensacje
Pudelek
Wrzuta.pl - video, muzyka, mp3
Wideo+mp3
Login: @o2.pl Hasło:
  Strona główna» forum Niepełnosprawni
 » Odpowiedz na ten temat

Umiarkowany stopień niepełnosprawności

1 «   4 5 6 7 8   » 10 Strony tematu:
[28.12.2009] 10:49
AGA73
dzien dobry mam pytanie do PANA PIOTRA ... mam umiarkowany stopien PO2 ZOSTALAM ZWOLNIONA Z PRACY chorobowe potem sw. rehabilitacyjna na 6 miesiecy, sanatorium .stawalam na komisje o ponowne ale odzucono mi nawet lekarz orzecznik nie byl laskay zobaczyc do kartoteki .mialam tez przeswietlenie kregoslupa z powazna wada mamisc na operacje mam odchylenie 11mm na drutowanie nie nadaje sie do zadnej pracy bol jest okropny (rwa kolszowa) nie wolno mi podniesc wiecej jak 5 kil ,mimo to odmowiono mi swiadczenia ,wnioslam odwolanie i tez odmowiono ,jestem na zasilku dla bezrobotnych ,nie moge znalezc pracy ,nie jestem wstanie sie poruszac nawet chodzenie sprawia mi bol ,na ekg kregoslupa czekac musze do konca marca take sa kolejki jak mam zyc i z czego ,,prosze miporadzic czy powinnam i jak starac sie o rente jestem mloda 39 lat mam 5 lat legalnie przepracowane reszta umowy zlecienia i zagranica mamciaglosc lat skladkowych bardzo prosze PANA PANIE PIOTRZE O POMOC

(Odpowiedz cytując)    (Link do tej wypowiedzi)    (Zgłoś do usunięcia)
IP i czas połączenia logowane. [16002003]
[28.12.2009] 11:06
PanPiotr
AGA73 (09.12.28 10:49):
dzien dobry mam pytanie do PANA PIOTRA ... mam umiarkowany stopien PO2 ZOSTALAM ZWOLNIONA Z PRACY chorobowe potem sw. rehabilitacyjna na 6 miesiecy, sanatorium .stawalam na komisje o ponowne ale odzucono mi nawet lekarz orzecznik nie byl laskay zobaczyc do kartoteki .mialam tez przeswietlenie kregoslupa z powazna wada mamisc na operacje mam odchylenie 11mm na drutowanie nie nadaje sie do zadnej pracy bol jest okropny (rwa kolszowa) nie wolno mi podniesc wiecej jak 5 kil ,mimo to odmowiono mi swiadczenia ,wnioslam odwolanie i tez odmowiono ,jestem na zasilku dla bezrobotnych ,nie moge znalezc pracy ,nie jestem wstanie sie poruszac nawet chodzenie sprawia mi bol ,na ekg kregoslupa czekac musze do konca marca take sa kolejki jak mam zyc i z czego ,,prosze miporadzic czy powinnam i jak starac sie o rente jestem mloda 39 lat mam 5 lat legalnie przepracowane reszta umowy zlecienia i zagranica mamciaglosc lat skladkowych bardzo prosze PANA PANIE PIOTRZE O POMOC

Moim zdaniem powinnaś otrzymać rentę z ZUSu przynajmniej trzeciej grupy. Ale to nic pewnego, bo ZUS jest nieprzewidywalny. Tyle że od decyzji ZUSu możesz się odwołać do sądu ubezpieczeń społecznych, a sąd powołuje biegłego i...inaczej patrzy na sprawę niż organ administracyjny.

IP i czas połączenia logowane. [16002063]
[28.12.2009] 18:54
niezapominajka.
Aga: O ile wiem, pracując na umowę zlecenie, pracodawca nie płaci składki zusowskiej. ZUS ma wymagania odnośnie składek, 5 lat to za mało jak na Twój wiek. Na rentę socjalną ze względu na wiek się nie kwalifikujesz. Nie wiem, skoro ZUS odmawia Ci prawa do renty, może spróbowałabyś z PFRON-em?

IP i czas połączenia logowane. [16004766]
[29.12.2009] 09:42
AGA73
niezapominajka. (09.12.28 18:54):
Aga: O ile wiem, pracując na umowę zlecenie, pracodawca nie płaci składki zusowskiej. ZUS ma wymagania odnośnie składek, 5 lat to za mało jak na Twój wiek. Na rentę socjalną ze względu na wiek się nie kwalifikujesz. Nie wiem, skoro ZUS odmawia Ci prawa do renty, może spróbowałabyś z PFRON-em?

WITAM z pefronem ? a mozesz jasniej bo niewiem o co chodzi

IP i czas połączenia logowane. [16008162]
[29.12.2009] 09:44
AGA73
PanPiotr (09.12.28 11:06):

Moim zdaniem powinnaś otrzymać rentę z ZUSu przynajmniej trzeciej grupy. Ale to nic pewnego, bo ZUS jest nieprzewidywalny. Tyle że od decyzji ZUSu możesz się odwołać do sądu ubezpieczeń społecznych, a sąd powołuje biegłego i...inaczej patrzy na sprawę niż organ administracyjny.

WITAM PANA PIOTRA czyli powinnam zlozyc dokumety na rente ?

IP i czas połączenia logowane. [16008174]
[25.10.2014] 04:46
[29.12.2009] 11:01
PanPiotr
AGA73 (09.12.29 09:44):
PanPiotr (09.12.28 11:06):

WITAM PANA PIOTRA czyli powinnam zlozyc dokumety na rente ?

Jeżeli do okresu składkowego zaliczą ci okres nauki w szkole, to wystarczy, że masz przepracowane pół roku. Myślę, że załapiesz się na najniższą rentę.

IP i czas połączenia logowane. [16008482]
[06.01.2010] 16:22
Maniek m
Mam chory kregoslup cukrzyca II stopnia jestem na insulinie slaby wzrok szkla =5.5 i6 zacme zwyrodnienie stawow niedotlenienie muzgu duza nadwaga 140 kg jestem od 14 lat na rencie III grupy w 2006 roku zabrali mi II grupe teraz zachorowalem na serce mam wstrzepiony rozrusznik czy nalezy mi sie umiarkowana zdolnosc do pracy jako niepelnosprawny mam 58 lat 25 lat pracy

IP i czas połączenia logowane. [16055882]
[07.01.2010] 00:28
Ewelina248
Witam,mam 23 lata od prawie trzech mam problemy z kręgosłupem,bóle były umiarkowane i wystarczyły mi leki przeciwbólowe kilka m-cy temu się pogłębiły,czasem tak ciężkie, że nie mogę normalnie się poruszać. Od niedawna zaczęłam leczenie i czekam na diagnozę lekarską. Teraz póki co od lekarki słyszę tylko, że jest niewesoło i nic więcej.Chciałabym się w niedalekiej przyszłości starać o orzeczeniu o stopniu niepełnosprawności ponieważ z tym zawsze łatwiej. Problem w tym, że nie znam nikogo kto mógłby mi poradzić gdzie mam się z tym udać i jakie ewentualnie dokumenty muszę dostarczyć by takie orzeczenie otrzymać. Będę wam ogromnie wdzięczna za odpowiedź.

IP i czas połączenia logowane. [16058652]
[07.01.2010] 23:50
ViolettaBa
Mam 36 lat od wielu lat choruje na agorafobie z lekiem napadowym, depresja, fobia spoleczna. Od 15 lat lecze sie non stop (mam wszelkie dokumenty), biore leki,terapia ale poprawy nie ma. Pierwsze oznaki choroby pojawily sie jak mialam 15 lat... w wielu 16 lat zostala zalozoona moja kartoteka w poradni zdrowia psyhicznego, zaliczylam jeden szpital (krotko bo zle sie tam czulam)Nie pracowalam. Za kilka dni bede miec orzekany stpien niepelnosprawnosci. Czy mam szanse, czy bede mogla starac sie o jakies zasilki? Prosze o pomoc.

IP i czas połączenia logowane. [16063897]
[18.01.2010] 11:26
ada29
witam przepraszam ze tutaj zadaje takie pytanie ale nie wiem gdzie je powinnam wpisac na jakim forum MAM2 ST NIEPELNOSPRAWNOSCI I JESTEM NA ZASIŁKU DLA BEZROBOTNYCH CZYLI KURONIOWKA CHCIALAM SIE DOWIEDZIEC CZY TO PRAWDA ZE MOZNA CHOROWAC obilo mi sie o uszy ze wlasnie z druga grupa mozna czy to prawda?

IP i czas połączenia logowane. [16119969]
[26.01.2010] 14:03
Daymos
Witam mam orzeczenie o umiarkowanym stopniu niepelnosprawnosci. chcialem dowiedziec sie czy przysluguja mi jakies ulgi na przejazdy pkp i pks. prosze o odpowiedz tu lub na maila. poniewaz nigdzie nie moge tego znalezc. z gory dziekuje.

IP i czas połączenia logowane. [16163150]
[26.01.2010] 17:03
elka55
witam ja mam przyznany umiarkowany stopien niepelnosprawnosci mam 55 lat czy moge starac sie o rente socjalna moj maz pracuje mam przepracowane 12 lat moze ktos mi odpowie dziekuje .

IP i czas połączenia logowane. [16164121]
[07.02.2010] 11:44
misiek627
Doinformowana (07.02.27 21:40):
Niepełnosprawność umiarkowana jest przyznawana przez powiatowy urząd d/s osób niepełnosprawnych właściwy dla miejsca zamieszkania tym, których np. ZUS nie uznał za niepełnosprawnych. Umiarkowany stopień niepełnosprawności to jest to samo co zusowska całkowita niezdolność do pracy.
Osoba która tu podaje się za studentkę, pewnie ma na myśli to, że ma prawo do 50 % ulgi na przejazdy komunikacja miejską i do 27 r.ż prawo do 49 % ulgi na przejazdy koleją, studiujący niepełnosprawni o niskich dochodach mogą starać się o zasiłek. To wszystkie przywileje na jakie mogą liczyć niepełnosprawni, nie będący niewidomymi i niepełnosprawnymi ruchowo.

IP i czas połączenia logowane. [16228283]
[07.02.2010] 14:35
ulotnadusza
A mam np. przeskanowac legitymację studencką i tutaj wrzucic, żeby udowodnic, że jestem studentką? We Wrocławiu jest tak, że jak ktoś ma znaczny stopień niepełnosprawności, to ma darmowe przejazdy komunikacją miejską, a jeżeli u kogoś niepełnosprawnośc istnieje od dzieciństwa, to darmowe przejazdy są też na umiarkowany stopień niepełnosprawności i jest to niezależne od tego czy ktoś pracuje czy studiuje czy może się uczy. MOPS wydaje taką legitymację dla osoby niepełnosprawnej. Jak mój przedmówca nie wierzy, to może sobie zadzwonic do Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej we Wrocławiu (jest na ul. Strzegomskiej we Wrocławiu-gdzie wydawano mi stopień niepełnosprawności). Ale z tego co mi mówiła znajoma ze szpitala (która mieszka w Poznaniu), to np. w Poznaniu nie ma całkowitej ulgi na przejazdy komunikacją miejską, tylko tam dają 70% zniżki na bilety. Więc praktycznie w każdej miejscowości może byc inaczej, więc jak ktoś mówi, że ja kłamię, bo w innym mieście jest inaczej, to niech taka osoba sobie zadzwoni do MPK we Wrocławiu czy istnieją darmowe przejazdy dla niepełnosprawnych i jeszcze niech sobie przedzwoni do Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej we Wrocławiu i zapyta się w odpowiednim ,,dziale" o takie legitymacje dla osób niepełnosprawnych, dzięki którym we Wrocławiu ma się darmowe przejazdy i proszę podkreślic czy jak u kogoś niepełnosprawnośc istnieje od dzieciństwa i ma umiarkowany stopień niepełnosprawności to czy wydają legitymacje i są darmowe przejazdy. To sobie taka osoba zobaczy, że ja dobrze mówię. To przynajmniej się wyjaśni, że ja mówię prawdę, bo jak ja mówię prawdę, to nie lubię jak ktoś mi wmawia, że ja kłamię

IP i czas połączenia logowane. [16229146]
[10.02.2010] 11:31
alex7801
witam
mam pytanie czy mogę starac sie o stopień niepełnosprawności z powodów cisnienia i migrenowych bólów głowy co jest potrzebne do takiego orzeczenia proszę o pomoc

IP i czas połączenia logowane. [16245424]
[10.02.2010] 12:07
O RANY
Niepełnosprawność umiarkowana jest przyznawana przez powiatowy urząd d/s osób niepełnosprawnych właściwy dla miejsca zamieszkania tym, których np. ZUS nie uznał za niepełnosprawnych. Umiarkowany stopień niepełnosprawności to jest to samo co zusowska całkowita niezdolność do pracy.
Osoba która tu podaje się za studentkę, pewnie ma na myśli to, że ma prawo do 50 % ulgi na przejazdy komunikacja miejską i do 27 r.ż prawo do 49 % ulgi na przejazdy koleją, studiujący niepełnosprawni o niskich dochodach mogą starać się o zasiłek. To wszystkie przywileje na jakie mogą liczyć niepełnosprawni, nie będący niewidomymi i niepełnosprawnymi ruchowo.

STEK BZDUR!!! TAKAŚ DOINFORMOWANA JAK JA ŚWIĘTA!!!!

IP i czas połączenia logowane. [16245599]
[10.02.2010] 23:40
niezapominajka.
O RANY (10.02.10 12:07):

STEK BZDUR!!! TAKAŚ DOINFORMOWANA JAK JA ŚWIĘTA!!!!

Co ty nie powiesz? Ja potwierdzam co Doinformowana napisała, ale ciekawi mnie gdzie ty widzisz bzdury?

IP i czas połączenia logowane. [16249395]
[10.02.2010] 23:48
niezapominajka.
ulotnadusza (10.02.07 14:35):
A mam np. przeskanowac legitymację studencką i tutaj wrzucic, żeby udowodnic, że jestem studentką? We Wrocławiu jest tak, że jak ktoś ma znaczny stopień niepełnosprawności, to ma darmowe przejazdy komunikacją miejską, a jeżeli u kogoś niepełnosprawnośc istnieje od dzieciństwa, to darmowe przejazdy są też na umiarkowany stopień niepełnosprawności i jest to niezależne od tego czy ktoś pracuje czy studiuje czy może się uczy. MOPS wydaje taką legitymację dla osoby niepełnosprawnej. Jak mój przedmówca nie wierzy, to może sobie zadzwonic do Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej we Wrocławiu (jest na ul. Strzegomskiej we Wrocławiu-gdzie wydawano mi stopień niepełnosprawności). Ale z tego co mi mówiła znajoma ze szpitala (która mieszka w Poznaniu), to np. w Poznaniu nie ma całkowitej ulgi na przejazdy komunikacją miejską, tylko tam dają 70% zniżki na bilety. Więc praktycznie w każdej miejscowości może byc inaczej, więc jak ktoś mówi, że ja kłamię, bo w innym mieście jest inaczej, to niech taka osoba sobie zadzwoni do MPK we Wrocławiu czy istnieją darmowe przejazdy dla niepełnosprawnych i jeszcze niech sobie przedzwoni do Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej we Wrocławiu i zapyta się w odpowiednim ,,dziale\" o takie legitymacje dla osób niepełnosprawnych, dzięki którym we Wrocławiu ma się darmowe przejazdy i proszę podkreślic czy jak u kogoś niepełnosprawnośc istnieje od dzieciństwa i ma umiarkowany stopień niepełnosprawności to czy wydają legitymacje i są darmowe przejazdy. To sobie taka osoba zobaczy, że ja dobrze mówię. To przynajmniej się wyjaśni, że ja mówię prawdę, bo jak ja mówię prawdę, to nie lubię jak ktoś mi wmawia, że ja kłamię

No cóż, powiem Ci tyle, że co miasto to ma inne przepisy. Np. w Gdańsku jest tak, że darmowe przejazdy mają następujące osoby (nie chce mi się tego przepisywać wiec wkleję link:
http://www.ztm.gda.pl/tar_ul.html

IP i czas połączenia logowane. [16249431]
[11.02.2010] 00:49
czarna86aga
Ja także mam umiarkowany stopień niepełnosprawności mam 23 lata i posiadam jedynie zniżki na przejazdy komunikacja miejską i to tylko do 24 roku życia gdyz nie jestem studentką. Gdybym nią była to miała bym zniżki do 27 roku życia, natomiast na pociągi i inne środki transportu nie posiadam zniżek. Więc nie wiem skąd "poinformowana" bierze takie wyssane z palca informacje i wprowadza ludzi w błąd!

IP i czas połączenia logowane. [16249681]
[11.02.2010] 12:43
niezapominajka.
czarna86aga (10.02.11 00:49):
Ja także mam umiarkowany stopień niepełnosprawności mam 23 lata i posiadam jedynie zniżki na przejazdy komunikacja miejską i to tylko do 24 roku życia gdyz nie jestem studentką. Gdybym nią była to miała bym zniżki do 27 roku życia, natomiast na pociągi i inne środki transportu nie posiadam zniżek. Więc nie wiem skąd \"poinformowana\" bierze takie wyssane z palca informacje i wprowadza ludzi w błąd!

Jak już pisałam, Doinformowana widocznie pisała o swoim mieście. Widocznie założyła, że w całej Polsce obowiązują takie same przepisy. Tak że jeśli ktoś pyta się o jakieś zniżki powinien uściślać o jakie miasto mu chodzi.Powtarzam jeszcze raz: co miasto, to ma inne przepisy.

IP i czas połączenia logowane. [16251030]
[24.02.2010] 12:44
pysia22
Witam w 2007 r miałam poważny wypadek samochodowy (miałam wtedy 18 lat i kończyłam liceum). Przez ok 2lata miałam rentę socjalna z Zus-u, z tym że z chwila gdy stanęłam na własnych nogach mi ją odebrali ponieważ ich zdaniem już nie jestem całkowicie niezdolna do pracy;/ ale to nic że ubezpieczenie wyliczyło 73%STAŁEGO USZCZERBKU NA ZDROWIU!!! Czuje się pokrzywdzona w tym przypadku bo mam stopień umiarkowany(2lata miałam znaczny) na okres lat 3 i jedyne moje dochody to zasiłek pielęgnacyjny nie wiem co mam już robić gdzie szukać jakiejkolwiek pomocy czy sprawiedliwości (choć o to w dzisiejszych czasach siężko:/).
Boje się o swoja przyszłość bo na dzień dzisiejszy czuje się w miarę dobrze(uczę się żyć z bólem który jest konsekwencja obrażeń po wypadku) ale nie mam pojęcia co to będzie za kilka lat gdzie z wiekiem będą się ujawniały coraz to gorsze konsekwencje. Doradźcie co mam robić i co mi przysługuje z PFRON-u z tym stopniem niepełnosprawności.

IP i czas połączenia logowane. [16307988]
[26.02.2010] 12:38
elka15301972
monika104 (09.07.13 01:33):
marta5852 (09.06.26 10:11):
a ten symbol przyczyny 02-p? podobno sa to choroby psychiczne.. ja nie znam zadnych szczegółów bo znalazłam kartke z taka informacją przypadkiem a chłopak ze mną o tym nie rozmawia chycialabym sie dowiedziec jak najwięcej na ten temat.

Sorry że się wcinam,ale symbol 02-p to nie choroba psychiczna tylko choroby układu oddechowego np;astma.

to się nie wcinaj bo nie masz pojęcia co wypisujesz i wprowadzasz marte w błąd symbol 02-p oznacza na orzeczeniu chorobę psychiczną a nie astmę-skąd ty wytrzasnąłeś te informacje

IP i czas połączenia logowane. [16316491]
[26.02.2010] 18:08
niezapominajka.
Elka masz racje. Ja pójdę dalej i wypiszę Wam wszystkie symbole chorób jakimi posługuje się PFRON:
1. 01-U - upośledzenie umysłowe;
2. 02-P - choroby psychiczne;
3. 03-L - zaburzenia głosu, mowy i choroby słuchu;
4. 04-O - choroby narządu wzroku;
5. 05-R - upośledzenie narządu ruchu;
6. 06-E - epilepsja;
7. 07-S - choroby układu oddechowego i krążenia;
8. 08-T - choroby układu pokarmowego;
9. 09-M - choroby układu moczowo-płciowego;
10. 10-N - choroby neurologiczne;
11. 11-I - inne, w tym schorzenia: endokrynologiczne, metaboliczne, zaburzenia enzymatyczne, choroby zakaźne i odzwierzęce, zeszpecenia, choroby układu krwiotwórczego.

IP i czas połączenia logowane. [16317606]
[26.02.2010] 22:03
Fundacja-Razem-Do-Celu
USTAWA z dnia 27 sierpnia 1997 r. o rehabilitacji zawodowej i społecznej oraz zatrudnianiu osób niepełnosprawnych (tekst jednolity):

Art. 4. 2. Do umiarkowanego stopnia niepełnosprawności zalicza się osobę z naruszoną sprawnością organizmu, niezdolną do pracy albo zdolną do pracy jedynie w warunkach pracy chronionej lub wymagającą czasowej albo częściowej pomocy innych osób w celu pełnienia ról społecznych.

Art. 5. Orzeczenie lekarza orzecznika Zakładu Ubezpieczeń Społecznych
o:
2)całkowitej niezdolności do pracy, ustalone na podstawie art. 12 ust. 2 ustawy wymienionej w pkt 1, jest traktowane na równi z orzeczeniem o umiarkowanym stopniu niepełnosprawności;

Oczywiście nie oznacza to, że osoba z umiarkowanym stopniem nie może pracować.

Serdecznie pozdrawiam www.razem-do-celu.org.pl
fundacja.razemdocelu@wp.pl
http://forum.gazeta.pl/forum/f ,95488,Niepelnosprawni_Bialystok.html

IP i czas połączenia logowane. [16318578]
[26.02.2010] 22:27
Fundacja-Razem-Do-Celu
alex7801 (10.02.10 11:31):
witam
mam pytanie czy mogę starac sie o stopień niepełnosprawności z powodów cisnienia i migrenowych bólów głowy co jest potrzebne do takiego orzeczenia proszę o pomoc

Starać się o orzeczenie zawsze można.

Podstawą do orzekania o niepełnosprawności lub stopniu niepełnosprawności jest Rozporządzenie Ministra Gospodarki, Pracy i Polityki Społecznej w sprawie orzekania o niepełnosprawności i stopniu niepełnosprawności z dnia 15 lipca 2003 r. (Dz.U. Nr 139, poz. 1328)

Ubiegając się o stopień niepełnosprawności należy złożyć do właściwego zespołu orzekającego następujące dokumenty: wniosek, zaświadczenie lekarskie o stanie zdrowia wydane przez lekarza ubezpieczenia zdrowotnego prowadzącego pacjenta, stwierdzające aktualny stan zdrowia wnioskodawcy, posiadaną dokumentację medyczną, wszystkie orzeczenia komisji do spraw inwalidztwa i zatrudnienia ZUS, KRUS, lekarza orzecznika ZUS, komisji branżowych.

Przy orzekaniu o stopniu niepełnosprawności bierze się pod uwagę:
1) zaświadczenie lekarskie zawierające opis stanu zdrowia, rozpoznanie choroby zasadniczej i chorób współistniejących potwierdzone aktualnymi wynikami badań diagnostycznych, wydane przez lekarza, pod którego opieką lekarską znajduje się osoba zainteresowana, oraz inne posiadane dokumenty mogące mieć
wpływ na ustalenie stopnia niepełnosprawności;
2) ocenę stanu zdrowia wystawioną przez lekarza - przewodniczącego składu orzekającego, zawierającą opis przebiegu choroby zasadniczej oraz wyniki dotychczasowego leczenia i rehabilitacji, opis badania przedmiotowego, rozpoznanie choroby zasadniczej i chorób współistniejących oraz rokowania odnośnie do
przebiegu choroby;
3) wiek, płeć, wykształcenie, zawód i posiadane kwalifikacje;
4) możliwość całkowitego lub częściowego przywrócenia zdolności do wykonywania dotychczasowego lub innego zatrudnienia - poprzez leczenie, rehabilitację lub przekwalifikowanie zawodowe;
5) ograniczenia występujące w samodzielnej egzystencji i uczestnictwie w życiu społecznym;
6) możliwość poprawy funkcjonowania osoby zainteresowanej w samodzielnej egzystencji oraz w pełnieniu ról społecznych - poprzez leczenie, rehabilitację, zaopatrzenie w przedmioty ortopedyczne, środki pomocnicze, środki techniczne, usługi opiekuńcze lub inne działania.

Stopień niepełnosprawności osoby zainteresowanej orzeka się na czas określony lub na stałe.

Od orzeczeń miejskich/powiatowych zespołów orzekających - organów I instancji przysługuje odwołanie do wojewódzkiego zespołu – organ II instancji.

Odwołanie należy złożyć za pośrednictwem zespołu, w którym Pani będzie się ubiegać o orzeczenie w terminie 14 dni od daty jego otrzymania.

Natomiast od orzeczenia wojewódzkiego zespołu przysługuje odwołanie do Sądu Pracy i Ubezpieczeń Społecznych w terminie 30 dni od dnia doręczenia orzeczenia. Odwołanie wnosi się za pośrednictwem wojewódzkiego zespołu, który wydał orzeczenie.

Postępowanie w sprawach odwołań jest wolne od kosztów opłat sądowych. www.razem-do-celu.org.pl

IP i czas połączenia logowane. [16318701]
[26.02.2010] 22:41
Fundacja-Razem-Do-Celu

Proszę próbować z rentą. Nawet jeśli z powodu braku lat pracy ZUS nie będzie płacić świadczenia, to warto mieć orzeczenie, gdyż może kiedyś Pani uzupełni brakujące okresy.
Żeby ZUS wypłacał świadczenie, to należy mieć 5 lat pracy w ciągu ostatnich 10 lat i oczywiście trzeba posiadać orzeczenie wydane przez orzecznika ZUS o niezdolności do pracy.

"1. Warunek posiadania wymaganego okresu składkowego i nieskładkowego, w myśl art. 57 pkt. 2, uważa się za spełniony, gdy ubezpieczony osiągnął okres składkowy i nieskładkowy, wynoszący łącznie co najmniej:

1 rok - jeżeli niezdolność do pracy powstała przed ukończeniem 20 lat,
2 lata - jeżeli niezdolność do pracy powstała w wieku powyżej 20 do 22 lat,
3 lata - jeżeli niezdolność do pracy powstała w wieku powyżej 22 do 25 lat,
4 lata - jeżeli niezdolność do pracy powstała w wieku powyżej 25 do 30 lat,
5 lat - jeżeli niezdolność do pracy powstała w wieku powyżej 30 lat.
2. Okres, o którym mowa w ust. 1 pkt 5, powinien przypadać w ciągu ostatniego dziesięciolecia przed zgłoszeniem wniosku o rentę lub przed dniem powstania niezdolności do pracy; do tego dziesięcioletniego okresu nie wlicza się okresów pobierania renty z tytułu niezdolności do pracy, renty szkoleniowej lub renty rodzinnej." Ponadto może Pani ubiegać się o zasiłek stały z pomocy społecznej, o ile spełni Pani kryterium dochodowe.

W razie pytań proszę pisać na maila.

Serdecznie pozdrawiam. www.razem-do-celu.org.pl

IP i czas połączenia logowane. [16318784]
[26.02.2010] 22:47
Fundacja-Razem-Do-Celu
Ewelina248 (10.01.07 00:28):
Witam,mam 23 lata od prawie trzech mam problemy z kręgosłupem,bóle były umiarkowane i wystarczyły mi leki przeciwbólowe kilka m-cy temu się pogłębiły,czasem tak ciężkie, że nie mogę normalnie się poruszać. Od niedawna zaczęłam leczenie i czekam na diagnozę lekarską. Teraz póki co od lekarki słyszę tylko, że jest niewesoło i nic więcej.Chciałabym się w niedalekiej przyszłości starać o orzeczeniu o stopniu niepełnosprawności ponieważ z tym zawsze łatwiej. Problem w tym, że nie znam nikogo kto mógłby mi poradzić gdzie mam się z tym udać i jakie ewentualnie dokumenty muszę dostarczyć by takie orzeczenie otrzymać. Będę wam ogromnie wdzięczna za odpowiedź.

Ewelinko, już odpisałam na ten temat dla alex 7801
Jeśli będziesz potrzebować więcej informacji, to pisz na maila lub na forum, do którego link jest poniżej www.razem-do-celu.org.pl

IP i czas połączenia logowane. [16318807]
[26.02.2010] 22:54
Fundacja-Razem-Do-Celu
ViolettaBa (10.01.07 23:50):
Mam 36 lat od wielu lat choruje na agorafobie z lekiem napadowym, depresja, fobia spoleczna. Od 15 lat lecze sie non stop (mam wszelkie dokumenty), biore leki,terapia ale poprawy nie ma. Pierwsze oznaki choroby pojawily sie jak mialam 15 lat... w wielu 16 lat zostala zalozoona moja kartoteka w poradni zdrowia psyhicznego, zaliczylam jeden szpital (krotko bo zle sie tam czulam)Nie pracowalam. Za kilka dni bede miec orzekany stpien niepelnosprawnosci. Czy mam szanse, czy bede mogla starac sie o jakies zasilki? Prosze o pomoc.

Tak. Jeśli otrzyma Pani znaczny stopień niepełnosprawności lub umiarkowany stopień z wpisem, że niepełnosprawność istnieje od dzieciństwa (powstała przed 16 r.ż.) to będzie przysługiwał zasiłek pielęgnacyjny. Natomiast jeżeli otrzyma Pani jeden z powyższych stopni i spełni kryterium dochodowe, to będzie przysługiwał zasiłek stały z pomocy społecznej.

Jeśli będzie Pani potrzebowała dalszej pomocy, proszę pisać na maila lub na forum, do którego link jest poniżej (trzeba wstawić spację)oraz na stronie podanej niżej. www.razem-do-celu.org.pl

IP i czas połączenia logowane. [16318841]
[26.02.2010] 23:03
Fundacja-Razem-Do-Celu
Daymos (10.01.26 14:03):
Witam mam orzeczenie o umiarkowanym stopniu niepelnosprawnosci. chcialem dowiedziec sie czy przysluguja mi jakies ulgi na przejazdy pkp i pks. prosze o odpowiedz tu lub na maila. poniewaz nigdzie nie moge tego znalezc. z gory dziekuje.

Tu Pan znajdzie interesujące Pana informacje:
http://www.mopr.bialystok.pl/niep_uprawnieni a.html www.razem-do-celu.org.pl

IP i czas połączenia logowane. [16318880]
[26.02.2010] 23:12
Fundacja-Razem-Do-Celu
pysia22 (10.02.24 12:44):
Witam w 2007 r miałam poważny wypadek samochodowy (miałam wtedy 18 lat i kończyłam liceum). Przez ok 2lata miałam rentę socjalna z Zus-u, z tym że z chwila gdy stanęłam na własnych nogach mi ją odebrali ponieważ ich zdaniem już nie jestem całkowicie niezdolna do pracy;/ ale to nic że ubezpieczenie wyliczyło 73%STAŁEGO USZCZERBKU NA ZDROWIU!!! Czuje się pokrzywdzona w tym przypadku bo mam stopień umiarkowany(2lata miałam znaczny) na okres lat 3 i jedyne moje dochody to zasiłek pielęgnacyjny nie wiem co mam już robić gdzie szukać jakiejkolwiek pomocy czy sprawiedliwości (choć o to w dzisiejszych czasach siężko:/).
Boje się o swoja przyszłość bo na dzień dzisiejszy czuje się w miarę dobrze(uczę się żyć z bólem który jest konsekwencja obrażeń po wypadku) ale nie mam pojęcia co to będzie za kilka lat gdzie z wiekiem będą się ujawniały coraz to gorsze konsekwencje. Doradźcie co mam robić i co mi przysługuje z PFRON-u z tym stopniem niepełnosprawności.

W związku z tym, że sytuacja jest bardzo złożona, proszę pisać na maila.
Czy Pani się odwoływała od decyzji ZUS?
Jaki jest dochód na osobę w rodzinie, bo może przysługuje Pani zasiłek stały?
Czy jest Pani studentką (może przysługuje Pani dofinansowanie do opłat za studia)? www.razem-do-celu.org.pl

IP i czas połączenia logowane. [16318946]

1 «   4 5 6 7 8   » 10 Strony tematu:
 » Odpowiedz na ten temat