o2.pl forum.o2.pl
poczta.o2.pl
E-mail 20GB
Pudelek.pl - plotki, zdjęcia, sensacje
Pudelek
Wrzuta.pl - video, muzyka, mp3
Wideo+mp3
Login: @o2.pl Hasło:
  Strona główna» forum Niepełnosprawni
 » Odpowiedz na ten temat

Umiarkowany stopień niepełnosprawności

1 «   3 4 5 6 7   » 10 Strony tematu:
[26.08.2009] 14:41
mefi100_77
Witam.
Niestety, nie jestem lekarzem A o tym, czy powód jest wystarczający aby dostać orzeczenie decyduje lekarz orzecznik. Jedno jest pewne: trzeba mieć schorzenie i "kartotekę" czyli dokumenty świadczące o tym, czy osoba ma jakieś zaburzenia (czy psychiczne czy też fizyczne -to bez znaczenia)- kartoteka w przychodni, wypisy ze szpitali, pobyty w sanatoriach, turnusach rehabilitacyjnych i inne tego typu rzeczy.
Pobiera się wniosek: bądź w ZUS, bądź w Miejskim/Powiatowym Ośrodku Orzekania o Niepełnosprawności (zależy od tego, gdzie się chce stawać na komisję i czy chce się starać o przyznanie renty inwalidzkiej z ZUS), należy go wypisać, zebrać w/w dokumentację, złożyć wniosek w w/w instytucjach i czekać na termin komisji.
To wszystko.

P.S. Osobiście jestem po przeszczepie nerki, więc schorzenie jest dość poważne, aby otrzymać orzeczenie o niepełnosprawności.

Pozdrawiam.

Dnia 26 sierpnia 2009 2:25 forum.o2.pl napisał(a):
pedro09 (09.08.26 02:25):
Mam pytanie. Z jakich powodów może być przyznany ten stopień niepełnosprawności? Jestem zdrowy fizycznie, psychicznie już mniej . Niby mam zdiagnozowane zaburzenia schizotypowe, jednak nic poza tym (żadnych upośledzeń, omam - nic w tym stylu). Czy to wystarczający powód?

(Odpowiedz cytując)    (Link do tej wypowiedzi)    (Zgłoś do usunięcia)
IP i czas połączenia logowane. [15394363]
[26.08.2009] 18:12
PanPiotr
mefi100_77 (09.08.26 14:41):
Witam.
Niestety, nie jestem lekarzem A o tym, czy powód jest wystarczający aby dostać orzeczenie decyduje lekarz orzecznik. Jedno jest pewne: trzeba mieć schorzenie i \"kartotekę\" czyli dokumenty świadczące o tym, czy osoba ma jakieś zaburzenia (czy psychiczne czy też fizyczne -to bez znaczenia)- kartoteka w przychodni, wypisy ze szpitali, pobyty w sanatoriach, turnusach rehabilitacyjnych i inne tego typu rzeczy.
Pobiera się wniosek: bądź w ZUS, bądź w Miejskim/Powiatowym Ośrodku Orzekania o Niepełnosprawności (zależy od tego, gdzie się chce stawać na komisję i czy chce się starać o przyznanie renty inwalidzkiej z ZUS), należy go wypisać, zebrać w/w dokumentację, złożyć wniosek w w/w instytucjach i czekać na termin komisji.
To wszystko.

P.S. Osobiście jestem po przeszczepie nerki, więc schorzenie jest dość poważne, aby otrzymać orzeczenie o niepełnosprawności.

Pozdrawiam.

Dnia 26 sierpnia 2009 2:25 forum.o2.pl napisał(a):

pedro09 (09.08.26 02:25):
Mam pytanie. Z jakich powodów może być przyznany ten stopień niepełnosprawności? Jestem zdrowy fizycznie, psychicznie już mniej . Niby mam zdiagnozowane zaburzenia schizotypowe, jednak nic poza tym (żadnych upośledzeń, omam - nic w tym stylu). Czy to wystarczający powód?

Moim zdaniem jak najbardziej!!! Jeśli masz stwierdzoną schizofrenię i ją leczysz, to leki niwelują objawy pozytywne. Pozostają jednak objawy negatywne takie jak zamknięcie w sobie, wycofanie się z życia, rozkojarzenie. Wg orzecznictwa Sądowego objawy negatywne upośledzają zdolność chorego do pracy i są przesłanką do przyznania renty inwalidzkiej i to z tytułu całkowitej niezdolności do pracy. Moim zdaniem możesz starac się o rentę i nie przejmować się " wymądrzaniem się" ZUSu. Wrazie czego sprawa oprze się o sąd ubezpieczeń społecznych i wygrasz. Ja tak wygrałam i teraz ZUS nie ma wyjścia. Co dwa lata mi przyznaje!!!

IP i czas połączenia logowane. [15395335]
[26.08.2009] 22:28
mefi100_77
Nigdy nie mogę zrozumieć jednego: dlaczego zawsze każdy kojarzy niepełnosprawność z zaburzeniami ruchu?? A ludzie np. po przeszczepach, głuchoniemi, niewidomi, po zawałach, wylewach itp, itd..... To TEŻ NIEPEŁNOSPRAWNI, mimo, że nie mają trudności w poruszaniu się!!!

villemo666 (07.10.10 21:06):
Niepełnosprawność umiarkowana moim zdaniem polega na tymże dana osoba porusza się o własnych siłach a mimo to ma ograniczoną sprawność fizyczną. Sam ma takie orzeczenie. Od dziecka choruje na chorobę perthesa co prawda nie chodzie już od dość dawana o kulach ale nie wolno mi biegać i takie tam.

IP i czas połączenia logowane. [15396670]
[30.08.2009] 08:32
JANEK38
witam mam pytanie zaliczylem sanatorium mam depresje w listopadzie konczy mi sie renta rehabilitacyjna wiec bede staral sie o jeszcze ponowne 6 miesiecy czuje sie okropnie w sanatorium bylo niezle zmiana otoczenia a tu znow szara rzeczywistosc slyszalem ze mozna sie starac o szpital bardzo chcialbym byc normalny nikt nie wie jakie to meczace zycie choroby nie widac a siedzi w srodku prosze mi powiedziec czy jest taka mozliwosc starac sie o szpital czy powinienem teraz czy dopiero jakby mi nie przyznali swiadczenia nie jestem w stanie pracowac jestem mlodym czlowiekiem 38 letnim i chce zyc a nie meczyc sie slyszalem tez ze sa takie terapie zajeciowe ktore zasepuja pobyt w szpitalu jesli ktos moze mnie pokieroowac gdzie powinnienem sie starac bede ogromnie wdzieczny

IP i czas połączenia logowane. [15412012]
[02.09.2009] 14:49
umiarek
Zachęcam wszystkich umiarkowanych do podjęcia studiów.
PFRON zwraca czesne za naukę i zakup pomocy naukowych, nadto uczelnia przyznaje niewielki stypendium z tytułu niepełnosprawności.
Mnie się w ten sposób udało skończyć płatne zaoczne studia i jeszcze troszkę mam na górce.
Pozdrawiam

IP i czas połączenia logowane. [15431169]
[23.11.2014] 00:32
[03.09.2009] 14:51
rolandking
Witam.
Właśnie odebrałem decyzje o umiarkowanym stopniu niepełnosprawności.
Chciałbym się dowiedzieć jakie mi przysługują zniżki na przejazdy???Czy jeśli mam powyżej 26lat i rozpocznę naukę to czy mam jakieś zniżki???

IP i czas połączenia logowane. [15436727]
[03.09.2009] 17:01
umiarek
rolandking (09.09.03 14:51):
Witam.
Właśnie odebrałem decyzje o umiarkowanym stopniu niepełnosprawności.
Chciałbym się dowiedzieć jakie mi przysługują zniżki na przejazdy???Czy jeśli mam powyżej 26lat i rozpocznę naukę to czy mam jakieś zniżki???
Mam znaaaaaacznie więcej niż 26 lat. Podjąłem studia zaoczne i już jestem magistrem. Całość studiów sfinansował mi PFRON z programu STUDENT. http://www.pfron.org.pl/portal/pl/82/670/Pro cedury_realizacji_oraz_zalaczniki.html

Najlepiej zresztą, jak sam zapoznasz się z programami: http://www.pfron.org.pl/portal/pl/111/110/Pr ogramy_PFRON.html Co do zniżek to chyba co miasto to inaczej. W 3mieście np masz 50% na komunikację miejską, ale na PKP to nie działa.

IP i czas połączenia logowane. [15437359]
[10.09.2009] 22:45
czarnuchlbn
cze. mam 29lat i lekki st. niepelnosp. 3 lata temu mialem opeacje tetniakow mozgu po ktorej od zusu otrzymalem calkowita nie zdolnosc do pracy na 1 rok( do czerwca), od panstwowego urzedu do spraw orzekania o niepelnosp. dostalem "papierek" o st. umiarkowanym, prace podjolem w lutym czyli 4 mies. przed koncem orzeczenia zus-u, grupe mialem przez 2 lata ( st. umiarkowany) ale w jakis sposob ozdrowialem i mi spadlo na lekki na 4 lata( a umierkowany mialem na 1 -rok co roku), wydaje mi sie ze nie ozdrowialem nadal mam zaniki pamieci, trzesa mi sie rece, jąkam sie, nie umiem stac prosto( kolysze sie)bole glowy, itp. pytam wiec jakim codem z 2 grupy mam 3 grupe??????? Ciesze sie ze zyje bo na ta chorobe umiera co 2-ga osoba, ale zastanawia mnie czym kieruje sie lekarz przy wystawianiu zaswiadczenia

IP i czas połączenia logowane. [15476968]
[11.09.2009] 12:41
PanPiotr
Nie mogę ci odpowiedzieć, czym kierował się ZUS zmniejszając ci grupę inwalidzką, bo ZUS kieruje się własną logiką niezrozumiałą dla ludzi normalnych. Jeżeli od wydania orzeczenia nie upłynął jeszcze miesiąc, możesz odwołać się do sądu pracy i ubezpieczeń społecznych. Sąd powoła biegłych do zbadania twojego stanu zdrowia. Powodzenia!!!

IP i czas połączenia logowane. [15479124]
[13.09.2009] 18:30
Michael Schudrich

IP i czas połączenia logowane. [15488800]
[21.09.2009] 16:32
Promyk0
Mam pytanie do pana PIOTRA, po usunięciu macicy przyznali mi stopień niepełnosprawności umiarkowany na stałe z zaznaczeniem praca lekka, ponieważ nie można ciężko pracować no i oczywiście dżwigać, tylko teraz taki powstał problem, że nie mogę nigdzie znależć pracy, składałam dokumenty na rentę chorobową oczywiście nie przyznali Czy mogła bym jeszcze raz składać papiery na komisję i starać się o RENTĘ CHOROBOWĄ albo o stopień NIEPEŁNOSPRAWNOŚCI całkowitą NIEZDOLNOŚĆ DO PRACY.
Z góry dziękuję

IP i czas połączenia logowane. [15522014]
[28.09.2009] 12:20
PanPiotr
Promyk0 (09.09.21 16:32):
Mam pytanie do pana PIOTRA, po usunięciu macicy przyznali mi stopień niepełnosprawności umiarkowany na stałe z zaznaczeniem praca lekka, ponieważ nie można ciężko pracować no i oczywiście dżwigać, tylko teraz taki powstał problem, że nie mogę nigdzie znależć pracy, składałam dokumenty na rentę chorobową oczywiście nie przyznali Czy mogła bym jeszcze raz składać papiery na komisję i starać się o RENTĘ CHOROBOWĄ albo o stopień NIEPEŁNOSPRAWNOŚCI całkowitą NIEZDOLNOŚĆ DO PRACY.
Z góry dziękuję

Jeżeli jeteś robotnikiem fizycznym, to jak najbardziej możesz składać do ZUSu dokumenty o rentę z tytułu całkowitej niezdolności do pracy. Całkowita niezdolność nie dotyczy niezdolności do jakiejkolwiek pracy / co czasami chce mam wcisnąć ZUS/, ale do pracy jaką powinno się wykonywać zgodnie ze swoim wyuczonym zawodem i którą w praktyce wykonujesz. Jeżeli jednak jesteś urzędniczką na uzyskanie renty, nawet z tytułu częściowej niezdolności do pracy nie masz szans. Praca za biurkiem nie obciąża organizmu, co jest przeciwskazaniem po wycięciu macicy i radioterapii. Przynajmniej taki jest stan prawny na dzień dzisiejszy.

IP i czas połączenia logowane. [15553901]
[28.09.2009] 19:16
kamil32-3
Witam.

A ja mam pytanie o zarobki przy rencie socjalnej. Ile aktualnie można dorobić do renty? Zastanawiam się, ponieważ studiuję i mógłbym dobrze zarabiać w przyszłości. W stopniu o niepełnosprawności mam napisane "stanowisko przystosowane". Proszę o odpowiedź i pomoc w tej sprawnie

IP i czas połączenia logowane. [15556080]
[02.10.2009] 19:51
lukasz lbn
Mialem przez 2 lata umiarkowany stopien, zus orzekl calkowita niezdolnosc do pracy bez prawa do rety z powodu braku wymaganych przepracowanych lat skladkowych, znalazlem w swoim miescie fundacje zalatwiajaca prace ludziom w jakims stopniu uposledzonym, w ciagu 3 dni mialem prace, pracodawca mial profity z tytulu mojej grupy inwalidzkiej, teraz mam stopien lekki ale pracodawca dalej ciagnie kase z PFRONU i obie strony sa zadowolone, ja w orzeczeniu mialem wpisane " warunki pracy chronionej", przy tym stopniu mozna pracowac max 35 godzin tygodniowo, ale pracowalem normalnie i w soboty tez moj szew to docenil, wracajac do tematy, przy recie socjalnej masz napewno jakies ograniczenia zarobkowe, dokladnie nie wiem jakie, w mojej firmie szef idzie na uklad tyle ile mozna przelewa na konto a reszte daje pod stolem, uwarzaj na to bo Ci rente zabiora!!!!

IP i czas połączenia logowane. [15576255]
[09.10.2009] 17:09
raj_mar
witam.
w grudniu miałam wypadek samochodowy ktoś wjechał w nasz samochód. w wypadku miałam zwichnięte kolano usuneli mi większą część rzepki i została ogromna blizna noga nie rusza się za bardzo pomimo tego iż prawie cały czas chodze na rehabilitację. poza tym jeszcze miałam złamaną rękę kość promieniową dokładnie zespolona jest blachą i śrubami a w dodatku wstrząśnienie mózgu. moje wykształcenie to opiekunka środowiskowa ale przed wypadkiem do końca grudnia pracowałam jako pomoc u stomatologa, sprzątanie i rejestracja. złożyłam wniosek o stopień niesprawności i dostałam lekki na rok nie cały nawet czyli w zasadzie nici jeszcze mi powiedziano że nie mam co liczyć na dofinansowanie turnusu rehabilitacyjnego bo niema na to pieniędzy.
myślałam że dostanę chociaż umiarkowany żebym mogła teraz łatwiej pracę znaleźć. teraz siedzę w domu i liczę chyba na cud że pracę będę mieć, czasem to nawet ciężko jest mi się przejść po domu a i tak cały czasz chodzę w stabilizatorze bez niego nie stanę nawet. czemu tylko lekki stopień i jakie mam prawa teraz? pewno takie jak przed orzeczeniem. straszne po prostu. pozdrawiam Renata

IP i czas połączenia logowane. [15609946]
[09.10.2009] 17:27
PanPiotr
raj_mar (09.10.09 17:09):
witam.
w grudniu miałam wypadek samochodowy ktoś wjechał w nasz samochód. w wypadku miałam zwichnięte kolano usuneli mi większą część rzepki i została ogromna blizna noga nie rusza się za bardzo pomimo tego iż prawie cały czas chodze na rehabilitację. poza tym jeszcze miałam złamaną rękę kość promieniową dokładnie zespolona jest blachą i śrubami a w dodatku wstrząśnienie mózgu. moje wykształcenie to opiekunka środowiskowa ale przed wypadkiem do końca grudnia pracowałam jako pomoc u stomatologa, sprzątanie i rejestracja. złożyłam wniosek o stopień niesprawności i dostałam lekki na rok nie cały nawet czyli w zasadzie nici jeszcze mi powiedziano że nie mam co liczyć na dofinansowanie turnusu rehabilitacyjnego bo niema na to pieniędzy.
myślałam że dostanę chociaż umiarkowany żebym mogła teraz łatwiej pracę znaleźć. teraz siedzę w domu i liczę chyba na cud że pracę będę mieć, czasem to nawet ciężko jest mi się przejść po domu a i tak cały czasz chodzę w stabilizatorze bez niego nie stanę nawet. czemu tylko lekki stopień i jakie mam prawa teraz? pewno takie jak przed orzeczeniem. straszne po prostu. pozdrawiam Renata

Cóż mogę Ci poradzić? Na wszechwładzę urzędu nie ma mocnych! Jeśli nie upłynęło jeszcze 14 dni od wydania decyzji, możesz się odwołać, a póżniej ewentualnie złożyć skargę do sądu administracyjnego / 30 dni/. Co do pracy. Sztywne kolano nie powinno przeszkadzać w pracy biurowej. Prawda jest jednak taka, że dzisiaj polscy szefowie wolą młode. zgrabne blondyny o obu nogach równych. Trzymam jednak za Ciebie kciuki i myślę, że znajdziesz pracę! Powodzenia!!!

IP i czas połączenia logowane. [15610000]
[09.10.2009] 19:16
raj_mar
Cóż mogę Ci poradzić? Na wszechwładzę urzędu nie ma mocnych! Jeśli nie upłynęło jeszcze 14 dni od wydania decyzji, możesz się odwołać, a póżniej ewentualnie złożyć skargę do sądu administracyjnego / 30 dni/. Co do pracy. Sztywne kolano nie powinno przeszkadzać w pracy biurowej. Prawda jest jednak taka, że dzisiaj polscy szefowie wolą młode. zgrabne blondyny o obu nogach równych. Trzymam jednak za Ciebie kciuki i myślę, że znajdziesz pracę! Powodzenia!!!

IP i czas połączenia logowane. [15610404]
[09.10.2009] 19:18
raj_mar
też mam nadzieję że znajdę pracę staram się cały czas. pozdrawiam

IP i czas połączenia logowane. [15610413]
[12.10.2009] 22:20
PanPiotr
UFPI.PL (09.10.12 21:50):
USŁUGI FINANSOWE PRZEZ INTERNETWWW.UFPI.PL
BEZ WYCHODZENIA DOMU WYPEŁNIASZ FORMULARZ
I KONSULTANT ODDZWANIA
ZAKŁADANIE KONT BANKOWYCH
KREDYTY(HIPOTECZNE,GOTÓWKOWE,SAMOCHODOWE,ITP)
POŻYCZKI
KARTY KREDYTOWE
INWESTYCJE
UBEZPIECZENIA
LEASING
OFERTA KILKADZIESIĄT BANKÓW I FIRM
ZAPRASZAMY

Czy kolega stara się o rentę?

IP i czas połączenia logowane. [15625592]
[15.10.2009] 14:57
hsi
Witam a ja mam 22 lata i jeszcze nie pracowałem mam stopien umiarkowany i chciałbym sie spytać do jakiej sumy mogę "dorobiać" i czy nie zabrali by mi jej gdybym podją sie pracy np. jako "stróż"

IP i czas połączenia logowane. [15638225]
[15.10.2009] 20:14
czarna86aga
Cześć mam 23 w 2007 roku stwierdzono u mnie toczeń trzewny a do tego w lutym tego roku doznałam silnego uszkodzenia wątroby(polekowego i jestem w ciągłym leczeniu)oraz żółtaczki(także polekowej).W maju tego roku złożyłam wniosek o przyznanie mi stopnia niepełnosprawności i lekarz przyznał mi umiarkowany stopień do maja 2012 z adnotacją, że jestem okresowo niezdolna do pracy (w okresach zaostrzenia choroby). Od tej pory staram się aby przyznano jakieś świadczenia gdyż moje leczenie znacznie przekracza moje możliwości finansowe (w granicach 600zł/mies.) a w chwili obecnej pobieram tylko zasiłek pielęgnacyjny w wysokości 153zł/mies. Przez okres 2 miesięcy ( od sierpnia do października t.r.) pracowałam, wszystko było w porządku do póki nie zachorowałam (na grypę) i nie poszłam na zwolnienie( jeśli się ktoś nie orientuje to moja choroba jest choroba zasadnicza immunologiczną i każde przeziębienie mimo iż nie są one częste, przechodzę bardzo źle) zaraz w dniu powrotu do pracy dostałam wypowiedzenie mimo iż mój szef był świadom tego iż choruję w momencie kiedy przyjmował mnie do pracy. Teraz zostałam bez środków do życia i brakuje mi na leczenie. Starałam się o przyznanie mi renty socjalnej, ale pan z ZUS-u stwierdził iż się nie kwalifikuje gdyż moja niepełnosprawność nie powstałam przed ukończeniem 18-go roku życia tylko później a w momencie jej stwierdzenia nie byłam już osoba uczącą się. Na zasiłek z pomocy społecznej kwalifikuje się ale potrzebuje zaświadczenia z biura pracy że jestem zarejestrowana jako osoba poszukująca pracy a nie jako bezrobotna, a w biurze pracy nie chcą mnie zarejestrować tak bo twierdzą, że nie mają podstaw do takiej rejestracji gdyż nie pobieram żadnego zasiłku ani nie mam żadnych świadczeń (takie kwadratowe koło ). Może ktoś się orientuje czy mogę się udać do jakiejś instytucji czy urzędu gdzie ktoś mi w końcu pomoże? i chciałam zapytać jeszcze czy wie ktoś czy po takim czasie (tj ponad 5 miesięcy) mogę złożyć wniosek o zmianę stopnia niepełnosprawności z umiarkowanego na znaczny. Jeśli nie teraz to po jakim czasie od ostatniej komisji mogę złoży taki wniosek? Bardzo proszę o radę...

IP i czas połączenia logowane. [15639811]
[29.10.2009] 20:27
brysiek333  brysiek681960@tlen.pl
bueroza (07.11.15 01:49):
gonga (07.11.14 14:44):
Coś się ci pomerdało (07.02.21 02:41):
Z tymi stopniami niepełnosprawności jest tak:
Znaczny stopień - całkowita niezdolność do pracy i samodzielnej egzystencji - 1 grupa
Umiarkowany stopień - całkowita niezdolność do pracy - 2 grupa
Leki stopień - częściowa niezdolność do pracy - 3 grupa.
Czyli: jak ktoś ma umiarkowany stopień niepełnosprawności, to znaczy że jest z nim na tyle źle, że nie nadaje się do pracy.

Sorry,ale to tobie sie coś pomyliło.Stopień umiarkowany oznacza problemy zdtowotne,ale bez przeciwskazań do pracy.Co najwyżej,ewentualnie,moga ci wpisać,że na stanowsku przystosowanym.Tylko znaczny,oznacza niezdolność do pracy.I wcale nie całkowitą.To ostatnie określa zawsze sam orzecznik.możesz mieć znaczny,a i tak nadawać sie do pracy

Widać po tym tekście, że nie masz żadnej styczności z ZUS - em i wypłacanymi przez niego świadczeniami.

IP i czas połączenia logowane. [15709764]
[29.10.2009] 20:30
brysiek333  brysiek681960@tlen.pl
Sawicki Piotr (09.10.11 16:26):
Ależ to prawda (07.02.23 01:08):
neuforia (07.02.21 20:30):
Nieprawda.
Umiarkowany stopień niepełnosprawności nie jest równoznaczny z niezdolnością do pracy. Absolutnie.

Pracuje w PEFRON - nie więc się w tej tematyce orientuję

zycze powodzenia po udaze mozgu ma stopien umiarkowany
a wasza instytucja to kpina i przeszkoda dla inwalidow
podrawiam inwalidow

IP i czas połączenia logowane. [15709799]
[16.11.2009] 15:41
tomasz7435  Tomasz74-35@tlen.pl
Witam.Mam umiarkowany stopień niepełnosprawności na stałe,jestem po wypadku samochodowym,jestem zarejestrowany w urzędzie pracy bez prawa do zasiłku bo już mi się skończył,a nie ma dla mnie pracy i nie mam żadnego dochodu,mam 35 lat,czy należy mi się coś z opieki społecznej,jakiś zasiłek itp?Proszę o radę.

IP i czas połączenia logowane. [15803574]
[17.11.2009] 01:13
niezapominajka.
czarnuchlbn (09.09.10 22:45):
cze. mam 29lat i lekki st. niepelnosp. 3 lata temu mialem opeacje tetniakow mozgu po ktorej od zusu otrzymalem calkowita nie zdolnosc do pracy na 1 rok( do czerwca), od panstwowego urzedu do spraw orzekania o niepelnosp. dostalem \"papierek\" o st. umiarkowanym, prace podjolem w lutym czyli 4 mies. przed koncem orzeczenia zus-u, grupe mialem przez 2 lata ( st. umiarkowany) ale w jakis sposob ozdrowialem i mi spadlo na lekki na 4 lata( a umierkowany mialem na 1 -rok co roku), wydaje mi sie ze nie ozdrowialem nadal mam zaniki pamieci, trzesa mi sie rece, jąkam sie, nie umiem stac prosto( kolysze sie)bole glowy, itp. pytam wiec jakim codem z 2 grupy mam 3 grupe??????? Ciesze sie ze zyje bo na ta chorobe umiera co 2-ga osoba, ale zastanawia mnie czym kieruje sie lekarz przy wystawianiu zaswiadczenia

Pracujesz, przecież, dlatego zmiejszyli Ci grupę. Zauważyłam, że jest dużo ludzi niepełnosprawnych z wcześniej orzeczoną całkowitą niezdolnością do pracy, a tymczasem oni pracują i są wielce zbulwersowani, gdy ZUS zabiera im grupę.

IP i czas połączenia logowane. [15806897]
[24.11.2009] 18:01
romciuu
Czesc mam 54 lata mieszkam w Tarnowie i mam umiarkowana grupe niepelnosprawnosci o symbolu (07-S) nie wiecie jakie sa moze ulgi i przywileje w zwiazku z ta grupa? Chodzi mi o jakies ulgi itp. bo chcialbym zalozyc firme lub sie zatrudnic a nasze prawa i ustawy zmieniaja sie jak w kalejdoskopie, i nie jestesm teraz na bierzaco. Czekam na jakies komentarze. Dziekuje

IP i czas połączenia logowane. [15845538]
[17.12.2009] 14:32
just26w
Mam pytanko. Czy osoba słabosłysząca- mam 40 % uszkodzonego słuchu- może ubiegać sie o lekki stopień niepelnosprawności?

IP i czas połączenia logowane. [15955160]
[18.12.2009] 19:12
Magda W.
palika22 (07.02.25 18:28):
Jaka całkowita niezdolnosc do pracy??????ktos chyba jest zle poinformowany,mam orzeczony umiarkowany stopien od kilku lat,nie czuje sie z tym zle, http://derimaifaza.az.pl/ mam z tego duzo przywilejow,zwłaszcza jako studentka.wiadomo lepiej byc całkowicie zdrowym niz posiadac orzeczenie...jest ok,zawsze mogłoby byc gorzej...Pozdrawiam wszystkich umiarkowanych

IP i czas połączenia logowane. [15960797]
[23.12.2009] 12:41
pyzia
Witam , mam taKIE pytanie mianowicie chodzi mi o to : jeżeli dziecko jest z 1993 roku i ma orzeczenie o umiarkowanym stopniu niepełnosprawności to czy zasiłek pielęgancyjny mu przysługuje.??? DZiekuje z góry za odpowiedz.Pozdrawiam.

IP i czas połączenia logowane. [15982244]
[23.12.2009] 16:23
czarna86aga
Każdemu kto ma umiarkowany stopień niepełnosprawności przysługuje, zasiłek pielęgnacyjny.
Pozdrawiam

IP i czas połączenia logowane. [15982961]

1 «   3 4 5 6 7   » 10 Strony tematu:
 » Odpowiedz na ten temat