o2.pl forum.o2.pl
poczta.o2.pl
E-mail 20GB
Pudelek.pl - plotki, zdjęcia, sensacje
Pudelek
Wrzuta.pl - video, muzyka, mp3
Wideo+mp3
Login: @o2.pl Hasło:
  Strona główna» forum Niepełnosprawni
 » Odpowiedz na ten temat

Umiarkowany stopień niepełnosprawności

1 2 3   » 10 Strony tematu:
[23.01.2007] 16:59
bee_a
Podobno osoby z umiarkowanym stopniem niepełnosprawności mają ten problem że nie wiedzą do jakiej zaliczają się grupy bo ani nie są zupełnie zdrowi ani zupełnie chorzy. To może powodować większe bariery psychiczne niż fizyczna ułomność, mały problem ciała staje się ogromnym problemem duszy. Co sądzicie na ten temat, czy macie ten problem, jak sobie z tym radzicie

(Zgłoś do usunięcia)
IP i czas połączenia logowane.
[21.02.2007] 20:30
neuforia  neuforia@tlen.pl
Nieprawda.
Umiarkowany stopień niepełnosprawności nie jest równoznaczny z niezdolnością do pracy. Absolutnie.

(Odpowiedz cytując)    (Link do tej wypowiedzi)    (Zgłoś do usunięcia)
IP i czas połączenia logowane. [9687228]
[23.02.2007] 01:08
Ależ to prawda
neuforia (07.02.21 20:30):
Nieprawda.
Umiarkowany stopień niepełnosprawności nie jest równoznaczny z niezdolnością do pracy. Absolutnie.

Pracuje w PEFRON - nie więc się w tej tematyce orientuję

IP i czas połączenia logowane. [9698609]
[25.02.2007] 18:28
palika22
Jaka całkowita niezdolnosc do pracy??????ktos chyba jest zle poinformowany,mam orzeczony umiarkowany stopien od kilku lat,nie czuje sie z tym zle,mam z tego duzo przywilejow,zwłaszcza jako studentka.wiadomo lepiej byc całkowicie zdrowym niz posiadac orzeczenie...jest ok,zawsze mogłoby byc gorzej...Pozdrawiam wszystkich umiarkowanych

IP i czas połączenia logowane. [9721718]
[25.02.2007] 20:27
Kachaaaaaaaa
hej ! tez jestem studentka, jakie sa przywileje?

IP i czas połączenia logowane. [9722955]
[24.07.2014] 12:41
[27.02.2007] 21:40
Doinformowana
Niepełnosprawność umiarkowana jest przyznawana przez powiatowy urząd d/s osób niepełnosprawnych właściwy dla miejsca zamieszkania tym, których np. ZUS nie uznał za niepełnosprawnych. Umiarkowany stopień niepełnosprawności to jest to samo co zusowska całkowita niezdolność do pracy.
Osoba która tu podaje się za studentkę, pewnie ma na myśli to, że ma prawo do 50 % ulgi na przejazdy komunikacja miejską i do 27 r.ż prawo do 49 % ulgi na przejazdy koleją, studiujący niepełnosprawni o niskich dochodach mogą starać się o zasiłek. To wszystkie przywileje na jakie mogą liczyć niepełnosprawni, nie będący niewidomymi i niepełnosprawnymi ruchowo.

IP i czas połączenia logowane. [9740614]
[03.03.2007] 17:56
Adam48
Calkowicie potwierdzam twoje spostrzezenia,miałem ten problem od szkoly podstawowej,pózniej liceum -wypisalem sie z kółka teatralnego co zaczynalo byc moją pasja,z powodu defektu dłoni.Ta drobna ułomność nie przeszkadzala mi natomiast w żadnych czynnościach dnia codziennego.Cierpialem wiec z powodow czysto estetycznych.

IP i czas połączenia logowane. [9769717]
[03.03.2007] 18:27
palika22
witam ponownie,widze ze kazdy przedstawia swoja własna wersje,doinformowana:ulga na przejazd komunikacji miejskiej jest ustawowo 78%,na pociag nie jestem pewna bo nie jezdze,ale chyba jest tak samo

IP i czas połączenia logowane. [9770029]
[05.03.2007] 01:03
Doinformowana
palika22 (07.03.03 18:27):
witam ponownie,widze ze kazdy przedstawia swoja własna wersje,doinformowana:ulga na przejazd komunikacji miejskiej jest ustawowo 78%,na pociag nie jestem pewna bo nie jezdze,ale chyba jest tak samo

Co do przejazdów: jeśli chodzi o komunikacje miejską, to już zależy od miasta, np. w Gdańsku jest to 50 %, w Warszawie 48 %. Natomiast na PKP nie ma żadnej ulgi dla tej grupy inwalidzkiej, jedynie 2 x w roku można skorzystać z 50 % ulgi, ale wyłącznie gdy się posiada legitymację ze Związku Emerytów i Rencistów.

IP i czas połączenia logowane. [9780927]
[05.07.2007] 17:47
dagmar
DORADŹCIE!!!
mam lekki st niepełnosprawności, składałam papiery po tym jak po 2 porodzie w jakiejś tam części mózgu zrobił się skrzep. Hematolog zdiagnozował zespół anty... jakiśtam. Jestem na lekach p. zakrzepowych. Do tego leczę się u neurologa bo mam częste bóle i zawroty głowy. Niedawno zaczęły się duszności i teraz leczę się jeszcze u pulmonologa ze względu na astmę. Do tego mam skierowanie do ortopedy bo od września zaczęły mi "wysiadać" kolana. Od marca miałam 2 prace ale ciągle biegam po lekarzach albo mam L4 (na głupie wyrwanie zęba 8 dni, bo musiałam odstawić tabl. i prześć na zastrzyki). Nikt nie będzie mnie 3mał w pracy!!! Czy ktoś może mi powiedzieć, czy mi naprawde nie przysługuje umiarkowany stopień?

IP i czas połączenia logowane. [10710144]
[21.07.2007] 10:41
W smutku pogrążona
Ja mam całe ciało całe w głębokich bliznach i mi to nie pszeszkadza.
Co prawda na ulicy gapią się na mnie ale co z tego?
A założenie rodziny mnie nie interesuje.

IP i czas połączenia logowane. [10833013]
[10.10.2007] 13:34
krystek66
DLACZEGO UMIARKOWANY STOPIEŃ NIESPRAWNOŚCI NA STAŁE Z ZASIŁKIEM PIELEGNACYJNYM NIE MOŻE BYĆ ODPOWIEDNIKIEM zus CHOCIAŻ SĄ TABELE ZUS NIE TOLERUJE TEGO MOŻE POSŁOWIE ZROBIĄ USTAWĘ KTÓRA W ZUS BĘDZIE ODPOWIEDNIKIEM UMIARKOWANEGO STOPNIA NIESPRAWNOŚCI MYŚLĘ,ŻE ZUS NIE CHCE PRZYZNAWAĆ LUDZIOM UMIARKOWANYM STOPNIU CAŁKOWITEJ NIEZDOLNOŚĆI BO JEST TO ZWIĄZANE WYŻSZYM WYPŁACENIEM ŚWIADCZEBIA RENTOWEGO O 20 PROCENT.

IP i czas połączenia logowane. [11430505]
[10.10.2007] 21:06
villemo666
Niepełnosprawność umiarkowana moim zdaniem polega na tymże dana osoba porusza się o własnych siłach a mimo to ma ograniczoną sprawność fizyczną. Sam ma takie orzeczenie. Od dziecka choruje na chorobę perthesa co prawda nie chodzie już od dość dawana o kulach ale nie wolno mi biegać i takie tam. To co po nas zostanie jest najważniejsze

IP i czas połączenia logowane. [11433500]
[10.11.2007] 22:11
jar1
Ja mam umiarkowany stopień a zapieprzam jak zdrowy bo ZUS uznał ,że jestem "zdrowy" i ryję za 600zł w pseudofirmie o nazwie Zakład Pracy Chronionej ,która chroni właścicieli a nie niepełnosprawnego.

IP i czas połączenia logowane. [11625707]
[14.11.2007] 14:44
gonga
Coś się ci pomerdało (07.02.21 02:41):
Z tymi stopniami niepełnosprawności jest tak:
Znaczny stopień - całkowita niezdolność do pracy i samodzielnej egzystencji - 1 grupa
Umiarkowany stopień - całkowita niezdolność do pracy - 2 grupa
Leki stopień - częściowa niezdolność do pracy - 3 grupa.
Czyli: jak ktoś ma umiarkowany stopień niepełnosprawności, to znaczy że jest z nim na tyle źle, że nie nadaje się do pracy.

Sorry,ale to tobie sie coś pomyliło.Stopień umiarkowany oznacza problemy zdtowotne,ale bez przeciwskazań do pracy.Co najwyżej,ewentualnie,moga ci wpisać,że na stanowsku przystosowanym.Tylko znaczny,oznacza niezdolność do pracy.I wcale nie całkowitą.To ostatnie określa zawsze sam orzecznik.możesz mieć znaczny,a i tak nadawać sie do pracy

IP i czas połączenia logowane. [11649128]
[15.11.2007] 01:49
bueroza
gonga (07.11.14 14:44):
Znaczny stopień - całkowita niezdolność do pracy i samodzielnej egzystencji - 1 grupa
Czyli: jak ktoś ma umiarkowany stopień niepełnosprawności, to znaczy że jest z nim na tyle źle, że nie nadaje się do pracy.

Sorry,ale to tobie sie coś pomyliło.Stopień umiarkowany oznacza problemy zdtowotne,ale bez przeciwskazań do pracy.Co najwyżej,ewentualnie,moga ci wpisać,że na stanowsku przystosowanym.Tylko znaczny,oznacza niezdolność do pracy.I wcale nie całkowitą.To ostatnie określa zawsze sam orzecznik.możesz mieć znaczny,a i tak nadawać sie do pracy

Widać po tym tekście, że nie masz żadnej styczności z ZUS - em i wypłacanymi przez niego świadczeniami.

IP i czas połączenia logowane. [11653245]
[16.11.2007] 02:12
Ty deklu
Vlad the Impaler (07.11.15 11:43):
szczerze gardzę kalekami

Uważaj, żebyś ty nie został kaleką - "dziadek się śmiał i to samo miał"

IP i czas połączenia logowane. [11659778]
[18.11.2007] 22:25
e_nigmatyczna

nie nie nie, ja mam kolezanke z umiarkowany i nie ma cakowitej niezdolnisci do pracy:] wrecz przeciwnie kolezanko

IP i czas połączenia logowane. [11678528]
[19.11.2007] 13:19
Blueroza
e_nigmatyczna (07.11.18 22:25):

nie nie nie, ja mam kolezanke z umiarkowany i nie ma cakowitej niezdolnisci do pracy:] wrecz przeciwnie kolezanko

Czy to takie trudne do zrozumienia?
Umiarkowany stopień niepełnosprawności jest odpowiednikiem zusowskiej całkowitej niezdolności do pracy (tak, tak takie określenie niepełnosprawności obowiązuje w ZUS -ie), przy czym nie ma czegoś takiego jak zakaz pracy - osobiście znam przypadki osób ze stwierdzoną całkowitą niezdolność do pracy a pracujących.

IP i czas połączenia logowane. [11681429]
[20.12.2007] 19:37
b.angel
tym własnie sie różnią stopnie zusowskie od orzeczeń dla celów pozarentowych że nie rzutują na zdolność do podejmowania pracy zarobkowej .....
..... jestem po mastektomii prawostronnej, nie mam wężłłów chłonnych i z tego tytułu mam przyznany umiarkowany stopień niepełnosprawnosci od 3 lat , cały czas pracując ...... podobnie jak wiele moich koleżanek amazonek , równiez i tych ze znacznym stopniem niepełnosprawnosci ........

IP i czas połączenia logowane. [11887837]
[21.12.2007] 08:46
helga 031272
b.angel (07.12.20 19:37):
tym własnie sie różnią stopnie zusowskie od orzeczeń dla celów pozarentowych że nie rzutują na zdolność do podejmowania pracy zarobkowej .....
..... jestem po mastektomii prawostronnej, nie mam wężłłów chłonnych i z tego tytułu mam przyznany umiarkowany stopień niepełnosprawnosci od 3 lat , cały czas pracując ...... podobnie jak wiele moich koleżanek amazonek , równiez i tych ze znacznym stopniem niepełnosprawnosci ........

IP i czas połączenia logowane. [11890685]
[21.01.2008] 22:41
racisław
Siemka wszystkim mam pytanie do odwiedzajacych ta strone. Mam dziewczyne co ma stopien niepełnosprawnosci lekki i w maju 2008 bedzie miala 18 lat. Ja i ona chcemy zeby sie domnie przeprowadziła ale jej rodzice nam nie pozwalaja i strasza mnie sadem i ze niby moja dziewczyna musi mieszkac u nich caly czas i jej rodzice mowia ze jest taki przepis ze musi z nimi mieszkac ze ona nie moze sie z domu wyprowadzic i chciał bym sie dowiedziec czy na pewno jest taki przepis i jak by ona sie do mnie przeprowadzila czy sad moze mnie ukarac prosze was wszystkich o pilny kontakt na meila lub telefoniczny dziekuje wam i przepraszam ze troszke nie w temacie pisałem i bardzo szanuje osoby niepolnosprawne. To moj meil i nr telefonu: www.radzio1815@wp.pl nr tel. 503713491

IP i czas połączenia logowane. [12084817]
[26.02.2008] 15:46
tomex_23
inwalidzi spokuj
bez nerwow i spokuj ma tu byc
bo wam sie od tego pisania w dekelkach poprzewracalo

IP i czas połączenia logowane. [12298420]
[27.02.2008] 12:31
j24
Witam własnie odebrałem orzeczenie o Umiarkowanym Stopniu niepełonosprawności, jednocześnie zostałem poinformowany że jeśli choroba nie wystąpiła przed 16 rokiem życia nie przysługuje mi dodatek pielęgnacyjny. Więc jak to w koncu jest z tym dodatkiem ? mam 24 lata. Ogólnie z tego co mówiła pani, która dawała mi orzeczenie można było wywnioskować że dali mi je w razie braku papieru toaletowego w ubikacji.

IP i czas połączenia logowane. [12302989]
[29.02.2008] 19:15
ARAGON64
CI CO USTANAWIAJA GRUPY INWALIDZKIE SAMI SA PSYCHICZNIE ULOMNI MAM ULOMNOSC NIEWIDOCZNA ALE NIE MA TAKIEGO LEKARZA ABY PODPISAL MI SKIEROWANIE DO PRACY, MIALEM ORZECZONA GRUPE STALEGO INWALIDZTZWA,PO 7 LATACH KOMISJA STWIERDZILA ZE JESTEM PELNOSPRAWNY I ZE POPRZEDNIA KOMISJA BYLA NIELEGALNA.CZY W POLSCE MOZNA ZROBIC SOBIE PRZESZCZEP OKA?NAGRODA.NA POCHYBEL KOMISJOM LEKARSKIM

IP i czas połączenia logowane. [12315225]
[31.03.2008] 12:45
aldonaM
Doinformowana (07.02.27 21:40):
Osoba która tu podaje się za studentkę, pewnie ma na myśli to, że ma prawo do 50 % ulgi na przejazdy komunikacja miejską i do 27 r.ż prawo do 49 % ulgi na przejazdy koleją,

ULGA W KOMUNIKACJI MIEJSKIEJ ZALEZY OD MIASTA-DLA WSZYSTKICH STUDENTóW BEZ WZGLęDU NA WIEK,
JEDNAK Z PKP JEST ZUPEłNIE INACZEJ - ZNIZKA 78% DLA STUDENTóW DO 26 r.ż.
NA \"PRZEJAZD NA TRASIE SZKOłA-DOM\" (NIE MA LIMITU TAKICH PRZEJAZDOW! KAZDY STUDENT ZE STOPNIEM NIEPELNOSPRAWNOSCI MOZE Z TEGO KORZYSTAC W 2KL. WSZYSTKICH POCIAGOW GRUPY PKP )
LUB MIEJSCE ZAMIESZKANIA - SZPITAL/OśRODEK REHABILITACJI itp. jednak tylko 2 razy w roku

POZDRAWIAM

IP i czas połączenia logowane. [12500962]
[01.04.2008] 04:13
Afra
Nie.
Ulga PKP to 78% na wszystkie przejazdy z miejsca zamieszkania do miejsca nauki, lekarzy, sanatoriów, itd. Bez względu na ilość.

Ulgi w komunikacji miejskiej ustalają sobie odrębnie władze miast, komunikacji itp.

Co do umiarkowanego stopnia niepełnosprawności może, aczkolwiek nie musi wiązac się z niezdolnością do pracy.

Są różne rodzaje niepełnosprawności i różne systemy orzecznictwa.
Na potrzeby PRACY należy uzyskać odrębne orzeczenie z Zus, natomiast stopień umiarkowany przyznaje Powiatowa Komisja do spraw Orzekania o niepełnosprawności. www.pajacyk.pl

IP i czas połączenia logowane. [12505100]
[22.04.2008] 09:38
liliaa
Hej.
Mam pytanie - moze moglibyście odpowiedzieć.
Znam dobrze pewna osóbke, która od dziecka ma duze problemy z widzeniem na jedno oko. Od zawsze, od dziecka udawała, że jest to tylko mała wada wzroku, a prawda jest taka, ze tym chorym okiem nie jest w stanie czytać prasy - nawet w okularach! Jest w stanie czytać nagłówki tylko... reszta tekstu to szlaczek. Drugie oko ma zdrowe. Wstydzi się tego, ze jest........ nie do końca zdrowa i boi, ze kiedys moze po porstu oślepnąć! NIe posiada żadnych papierów, ze jest niepełnosprawa czy że ma umiarkowany stopień niepełnosprawnosci - choć ja do tego namawiam - bo wtedy wszyscy się dowiedzą i będą się nad nia litować. Teraz skończyła studia (w zakresie ekonomii i zasobów ludzkich), ba ma nawet prawo jazdy w którym nawet nie ma zmianki, ze ma wadę wzroku(badanie lekarskie przeszła???) i musi znaleźć pracę... a wtedy skierowanie do leakarza i wyjdzie, żę ma niepełnosprawność zwiazana z wadą jednego oka i nie dosyc, ze nie moze pracować w np. banku.... czego chce, to jeszcze wstydu sie naje, zę tak długo to ukrywała, a moze inawet jakaś odpowiedzialnoś karna poniesie za to , ze tak długo to ukrywała i ma np. prawko choć chyba nie powienna. Teraz mam takie pytanie czy takie zaświadczenie moze zdobyć w miejscu innym niż miejsce zamieszakania? - tzn. zameldować sie tymczasowo gdzieś w innej miejscowości tam zdobyć to zaświadczenie o niepełnosprawnosci? i o jaką pracę moze sie starać? (moze pracować przy kompie?)
Pozdrawiam

IP i czas połączenia logowane. [12618554]
[29.05.2008] 14:17
blue turtle
To, czy niepełnosprawny (bez względu na stopień) zna swoje prawa - to jedno; czy zna je otoczenie (w tym instytucje, od których zależy los i życie osoby niepełnosprawnej) - to zupełnie inna kwestia. Ja sam jestem niepełnosprawny od 11 lat (przez pierwsze 3 lata miałem orzeczony umiarkowany stopień, od ponad 7. lat występuję jako "lekko").
Co zmieniło się w ciągu tego czasu? Myślę, że mentalność urzędników uległa pewnej metamorfozie w kierunku "+"...

IP i czas połączenia logowane. [12840270]
[12.06.2008] 22:06
BARBARA123
Ależ to prawda (07.02.23 01:08):
neuforia (07.02.21 20:30):
Nieprawda.

Pracuje w PEFRON - nie więc się w tej tematyce orientuję

IP i czas połączenia logowane. [12920853]
[04.08.2008] 20:55
pedromag
mam umiarkowany stopień
przyznano mi rentę

IP i czas połączenia logowane. [13216116]

1 2 3   » 10 Strony tematu:
 » Odpowiedz na ten temat