o2.pl forum.o2.pl
poczta.o2.pl
E-mail 20GB
Pudelek.pl - plotki, zdjęcia, sensacje
Pudelek
Wrzuta.pl - video, muzyka, mp3
Wideo+mp3
Login: @o2.pl Hasło:
  Strona główna» forum Historia
 » Odpowiedz na ten temat

Józef Piłsudski.Naga Prawda

1 2 3
[03.11.2009] 20:33
czy ty jerry potrafisz
nie obrażać adwersarzy czy raczej masz to już we krwi?

A możesz podać mi przyczyny dla których Piłsudski chciał więcej władzy, więcej władzy wykonawczej?
Może jednak był na tyle przewidujący, że nie godził się z politykierstwem na które jak widział nic nie może poradzić.

Czyżby nie miał wówczas racji?

(Odpowiedz cytując)    (Link do tej wypowiedzi)    (Zgłoś do usunięcia)
IP i czas połączenia logowane. [15737054]
[28.04.2010] 17:07
antypis
A co to za odkrycie? Dzika propaganda PiS-udczyków może namącić laikom w głowie. Ale każdy, kto przeczytał jakąś biografię tego dyktatora, wie to wszystko co napisałeś.
Natomiast skrajnie głupue są ataki na autora tekstu, który napisał tak oczywiste rzeczy, że nie sposób pojąć, za co jest krytykowany.

IP i czas połączenia logowane. [16596040]
[30.05.2010] 12:42
zagloba 23
W sumie w ten artykuł za bardzo nie wierze ponieważ tak jak wtedy była walka między patiami i jedna drugiej świnie pokładła. Niezapominajmy też o zasługach dla polski przez Józefa Piłsudskiego dla narodu polskiego

IP i czas połączenia logowane. [16734783]
[17.01.2011] 15:58
Tomek z Sosnowca
Moim zdaniem nie godzi się nam Polakom, którzy nie mamy zielonego pojęcia co to znaczy żyć w niewoli pod obcym władaniem szkalować bohaterów którzy wyzwolili nasz kraj. Dzięki m.in. Marszałkowi Piłsudskiemu nasz kraj w ogóle powstał. W tym czasie brytyjska kanalia Lloyd George wprost twierdził że "Polska to byt przejściowy" Oczywiście nie był On bez grze@@@ak każdy z nas. Na pewno błędem było aresztowanie Wojciecha Korfantego, czy Wincentego Witosa i wielu innych. Jeżeli jednak ktoś z Was śmie szkalować imię Marszałka i nie tylko Jego, niech najpierw poda literaturę, tekst źródłowy , konkretny z imieniem i nazwiskiem autora, a nie tylko chłam z net-u. Podaj bracie tekst, poczytamy i wtedy będziemy polemizować. Takie niesprawdzone ścierwo jedynie jest pożywką dla palantów, którzy np. bezkarnie plują na m.in. czesława Miłosza, Bronisława Geremka, Lecha Wałęsę, Władysława Bartoszewskiego, Jana Nowaka Jeziorańskiego,Tadeusza Bora -Komorowskiego i ostatnio Bronisława Komorowskiego. Większość plujących to tchórze, którzy baliby się sprzeciwić systemowi. Tak czy nie???

IP i czas połączenia logowane. [17715859]
[26.02.2011] 17:29
Lijo
No cóż czytam to wszystko co zostało napisane o Piłsudskim i co i mam wrażenie, że jesteście wsyscy opentani jednostronną wizją albo na tak albo na nie.
Moim zdaniem prawda jest gdzieś pośrodku. Jako dowódca miał dużo szczęścia, a do tego był bezlitosny nie tylko w stosunku do swoich wrogów ale i przyjaciół. Czy zrobił coś dobrego dla polski - napewno tak ale czy inni nie zrobili by więcej gdyby Piłsudski się nie pojawił... poza tym stawiam pytanie gdzie ci wszyscy chwalący go widzą jakiś olśniewający geniusz - dla mnie wielkim wodzem był Żółkiewski. Piłsudski poprostu nie spiepszył sytuacji do wygrania bitew i w gruncie rzeczy wojny za co mu chwała.
A co do jego życia prywatnego - totalne dno człowiek bez zasad moralnych zdolny do wszystkiego, kochający chyba tylko siebie, ateista. Zdaniem kościoła nie powinien spoczywać tam gdzie spoczywa - moim zresztą też.
Nie każdy kto coś zrobi dla kraju jest wielkim człowiekiem - czasem wielcy ludzie smażą się w piekle. Ps. Nie odnosze się do faktów historycznych - moim celem było tylko nakreślenie etycznego aspektu.

IP i czas połączenia logowane. [17894337]
[25.05.2017] 16:20
[27.03.2011] 15:49
Kachna
Witam ! Potrzebuje inforrmacji dotyczacych pewnych win Jozefa Pilsudskiego . Musze przedstawic zarzuty przeciwko niemu . Bede w szkole robic scenke , a w internecie nie moge znalezc informacji , w bibliotece bylam i nic . Pardzo prosze o pomoc , z gory dziekuje .

IP i czas połączenia logowane. [18190570]
[13.05.2011] 14:08
strategX
Piłsudski ideałem nie był.
Był miernym politykiem, nie miał określonej wizji państwa i to była jego
wielka słabość, słabo też znał się na ludziach.
W 1920r odniósł spektakularne zwycięstwo ale nie potrafił tego politycznie wykorzystać, nawet nie odebrał Czechom Zaolzia, nie mówiąc o zrobieniu porządku w kraju.
Był na pewno wybitnym bojownikiem niepodległościowym i mężem opatrzności dla narodu polskiego.

IP i czas połączenia logowane. [18376925]
[14.11.2011] 10:13
nathan 1982
Mówienie o historii jest dość trudne. Możemy bazować na wielu wątkach i wielu źródłach. Jednak, aby dowiedzieć się prawdy o naszych przodkach i naszej historii, wystarczy popatrzeć na dzisiejsze wydarzenia. Myślicie, że Polacy aż tak bardzo się zmienili po okresie miedzy-wojennym.?
Nie sądzę żeby tak było. Już od czasów pierwszych królów Polska była zakłamana i oszukiwana. Starając się czynić dobrze sobie, a nie ogółowi.
Przykładem dla nas mogą być Niemcy. Nie mam tu na myśli ich zbrodniczych działalności, bo to jest bezsprzeczne. Natomiast należy popatrzeć jak szybko potrafili się odbudować po 1 wojnie, a potem po drugiej. Jak byśmy to my byli na ich miejscu to pewnie czekali by wszyscy kolejne 120 lat na odzyskanie niepodległości. Odpowiedzią na to jest jedno słowo. Jedność narodowa, której u nas brak. Tak było od wieku i trwa aż po dzień dzisiejszy. Obecnie rządzący to typowi Polacy.
Zachwycamy się Piłsudskim nie znając prawdy. Powtarzamy po prostu to co nam inni mówią.

IP i czas połączenia logowane. [19025656]
[19.11.2011] 09:12
rotmistrz  Harcerz1@tlen.pl
Człowieku ! napisałeś na prawdę bardzo dobry artykuł , Jestem z zawodu nauczycielem ale uważam , ż historię trzeba wycofać ze szkolnictwa i na zwać " bajki o historii naszego kraju"
Pozdrawiam ! to jest temat
na -tydzień

IP i czas połączenia logowane. [19045112]
[02.04.2012] 14:17
normalny
Walter (07.07.27 22:22):
Zacznę od pytania. Panie Odbrązwiacz, rozumiem że Pan korzystał ze tych źródeł, do których odsyła pan swoich potencjalnych adwersarzy?
Druga sprawa. Śmieszy mnie ten ton sensacji, w który Pan wpadasz opisując oczyiwste sprawy znanne każdemu kto trochę zna historii XX-lecia międzywojennego, a napewno takie rzeczy powinni znać maturzyści zdający historię, bo to są podstawowe wiadomości, zawarte w każdym opracowaniu dotyczącym II RP. Więc nie wiem po co ten trud Pana szukania tych informacji w źródłach, skoro pisał o tym i Garlicki, i Nałęcz, i Ajnenkiel,i wielu innych. A więc to nie jest żadna sensacja a tym bardziej nie można mówić o jakimś spisku Piłsudczyków, tajemnej sile Masonów, która niewygodne fakty dotyczące Komendanta wycinaja i uniemożliwia ich poznanie społeczeństwu polskiemu.
Całą energię poświęcił Pan na demaskowanie spisków historyków, natomiast nie silił się Pan na jakąkolwiek obiektywną opinię dotyczącą postaci Piłsudskeigo, to dyskwalifikuje Pana jako obiektywnego badacza życiorysu opisywanej postaci i świadczy o tym iż jest Pan typowym amatorem, który to mając negatywny stosunek do bohatera narodowego wynikający z jakiś irracjonalnych przesłanek szukał potwierdzenia i oczywiście znalazł, bo na każdego znajdzie się jakieś kwity, ale to nie jest żadna analizam, ale amatorski bełkot.
Nie chcę się wdawać w szczegóły, ale w ogóle nie zauważył Pan, że Piłsudski stał się typem męża opatrznościowym, dzięki któremu udało się opanować zamęt w kraju zjednoczonym po 123 latach z części funkcjonujących w odmiennych organizmach państwowych z wieloma liderami mającymi ambicje decydowania o losach kraju, a w dodatku Polska była zagrożona powrotem do Niemiec przez swoje terytorium 2 mln zdemoblizowanych żołnierzy Ober-Ost. Poza tym niepewna była sprawa Śląska, Wielkopolski. Znalazł się jednak człowiek, który podźwignął ten ciężar, a zarazem miał taki autorytet, że jego najwięksi adwersarze oddali mu władzę. Więc musiał mieć w sobie jakąś energię siłę dzięki której skupiał wokół siebie rzesze społeczeństwa i elity.
Na koniec mam prośbę do Pana Odbrązowiacza, proszę o większą rozwagę podczas pisania na forum, to dla Pana dobra. Po co się ośmieszać?
Życzę wiecej rozawgi i obiektywizmu
No widzę że ty szczególnie znasz zasługi piłsudskiego dla Wielkopolski... no wprost pędził im z pomocą. Co do argumentów że nie mógł itd. to pewnie kiedy już powstanie okazało się zwycięskie, to też nadal nie mógł? Piłsudskiemu naprawdę daleko było do męża stanu.Nprawdę widać żeś specjalista jak z Warszawy na Krym. W wypadku tego marszałka w najlepszym wypadku byłoby powiedzieć(napisać) że prawda i wina leżą pośrodku

IP i czas połączenia logowane. [19441830]
[14.05.2012] 01:14
Rozwaga
Historycy nie mają wiedzy,że ze strachu przed sowietami,Piłsudski złożył
rezygnację z funkcji Naczelnika Państwa premierowi Witosowi przed Bitwą
Warszawską 12.08.1920 r i tej rezygnacji nie upublicznił,a będąc we
współpracy Witos z generałami:Rozwadowskim,Sosnkowskim,Hallerem,
Sikorskim,Weygandem obronę Warszawy zorganizował i 15.08.1920 r.cud nad
Wisłą zaistniał,gdyż sowieci zostali spod Warszawy odparci,a nie biorąc udziału w tym dniu Piłsudski dziecko p.Minkiewiczów w Puławach do Chrztu podawał.Następnego dnia premier Witos tj.16.08.1920 r-jak gdyby nic-prerogatywy dalszych operacji Piłsudskiemu oddał i niech nie pierdzielą wszyscy ignoranci i nie znający tych faktów historycznych,że Piłsudski był obrońcą Warszawy,bo nim nie był,a po zamachu majowym w1926 r wszystkich rzeczywistych obrońców Warszawy w więzieniach pozamykał i doprowadził do śmierci 379 Polaków,bo był zazdrosny o to,by to jemu zwycięstwo w Bitwie Warszawskiej przypisać i też jak Jaruzelski krew polskich patriotów na swoich rękach posiadał.
To nie wódz,który swój naród na śmierć skazywał.
Ponadto bardziej Żydom niż Polakom sprzyjał,bo jego druga żona-żydówka
dobrze jego głową kręciła i nic dziwnego,że za jego panowania Żydów były kamienice,a Polaków ulice i jeden z największych kryzysów 1933 r.
Żadnego stopnia nie posiadał i I Marsząłkiem Polski został i jak Stalin bez stopni generalissimusem ZSRR został.
jed

IP i czas połączenia logowane. [19541822]
[03.03.2013] 14:56
Kowel
Niestety dopiero teraz trafiłem na te bzdety i ciekawi mnie. Czy autor tych wypocin myśli samodzielnie czy tylko przepisuje bezmyślnie to co inny idiota napisał. Napisane jest to tak jakby autor nie posiadał żadnej wiedzy po za to którą przedstawił nam w tym temacie. Wypisuje jakie to błędy popełnił Marszałek Piłsudski ale nie podaje żadnych argumentów które by nawet częściowo wyjaśniały dlaczego było to szkodliwe dla Polski. Tekst jest całko wicie negatywny do osoby Marszałka Piłsudskiego zero obiektywizmu. Popiera swoje racie czym? Dokumentami wątpliwej autentyczność i wypowiedziami osób które jak dla mnie nie mają żadnej wiarygodności. Obwinia Marszałka Piłsudskiego o zaistnienie komunizmu bo nie wspomógł Denikina i Judenicza w walce z bolszewikami. Tylko że w tamtym czasie Polska nie miała żadnego powodu aby im pomagać w jakikolwiek sposób. Jeśli ktoś jest winny zaistnienia komunizmu to tylko i wyłącznie Deninkin który mógł sam pobić komunistów gdyby tylko pomyślał trochę o ludziach i ich potrzebach. Więc brak pomocy militarnej dla białych w owym czasie nie było błędem tym bardziej że alianci naciskali na Marszałka aby ten wspomógł białych a że Deninkin proponował Marszałkowi Piłsudskiemu granice Księstwa Warszawskiego to został olany. Co do powstania wielkopolskiego powstanie wybuchło zbyt wcześnie. Nie powinno rozpoczynać się gdy Polska była zajęta walkami na wschodzie. Które miały większe znaczenie z tego powodu że ziemie wschodnie były zamieszkiwane nie tylko przez polaków ale i też Ukraińców oraz Białorusinów którzy chętnie przechodzili na stronę polską co stwarzało większe możliwość w tworzeniu nowych wojsk, zaś na zachodzie oprócz polaków byli Niemcy którzy nie byli skorzy do współpracy. Zaś granice zachodnie nie były zagrożone a o wschodnie toczyła się walka. Przewrót majowy. Przeciwnicy Marszałka Piłsudskiego i przewrotu zawsze syczą to samo że rząd był legalny i tak dalej. Tylko że żaden szmaciarz nie pokusi się aby dowiedzieć się czegoś o rządach Stanisława Wojciechowskiego i jego złodziejskiej bandy która jedyne co robiła to kradła a gabinety potrafiły zmieniać się nawet kilka razy w ciągu trzech miesięcy zaś bogaci się bogacili a biedni popadali w jeszcze większą biedę (jeszcze dwa lata temu rozmawiałem z człowiekiem który pamiętał tamte czas potwierdzał to co mój pra dziadek opowiadał mojemu ojcu o poprawie życia po roku 1926). Poprawa nastąpiła w polityce zagranicznej. Przed przewrotem Brytyjczycy nie uznawali ówczesnego rządu za wiarygodna a nasi sąsiedzi zachodni nazywali Polskę państwem sezonowym chcąc zagarnąć ziemie zachodnie oraz prowadzili wojnę celą w której polska przegrywała, ze wschodu zagrażali nam komuniści którzy dążyli do rozpowszechnienia się komunizmu w Polsce i Niemczech. Po 1926 roku wszystko się zmieniło. Co do więzienia i likwidacji przeciwników to samo zrobiła by strona rządowa z Piłsudczykami gdyby wygrali tylko że oni nie ograniczyli by się do oficerów i Piłsudskiego. Odbrązawiacz twierdzi że wysokie stanowiska wojskowe zostały obsadzone przez miernoty. Co ten kretyn wypisuje kto był miernoto według niego chyba jedynie Rydz-Śmigły bo poza nim kto był miernoto gen. Sosnkowski , gen.Kutrzeba żaden z nich nie poparł Marszałka Piłsudskiego w czasie przewrotu i obaj dostali awansy. Stosunki Marszałka Piłsudskiego z Niemcami wyglądały tak że od zakończenia I wojny światowej Piłsudski przestrzegał przed Niemcami bo wiedział że znowu ruszą na Europę to samo wiedzieli alianci tylko że oni to olewali najlepiej o tym świadczy stosunek aliantów do wojny prewencyjnej. Oczywiście Hitler widział w Marszałku Piłsudskim sojusznika przeciwko ZSRR a Piłsudski widział wroga w Hitlerze i Stalinie. Prawdo podobnie Hitler darzył wielkim szacunkiem Marszałka Józefa Piłsudskiego pewnie dla tego że w nim widział swojego największego sojusznika albo wroga. Tym bardziej że Marszałek dążył aby armia była dobrze uzbrojona to właśnie za jego życia rozpoczęły się prace nad nową bronią i taktyką i to właśnie wtedy mieliśmy jedno z najnowocześniejszych rami na świecie dopiero po śmierci Marszałka wszystko zaczęło się walić. Więc pisanie o Marszałku Józefie Piłsudskim takich bzdet jest karygodne tym bardziej że opiera się na dokumentach które mogły zostać kilko kronie sfałszowane nie ukrywając doku męty były fałszowane przez piłsudczyków tak samo jak i przeciwników Piłsudskiego a w czasie PRL to już oczywiste co się działo z doku mętami a wspomnienia karzy morze napisać co chce i o kim chce. A mówienie o Marszałku że był nienormalny zapewne tak twierdzili idioci kruży nie rozumieli idei Międzymorza.

IP i czas połączenia logowane. [20285226]
[30.05.2013] 12:04
trynta  trynta@tlen.pl
Możliwe że mam za mało wiedzy żeby wypowiadać się na ten temat jednak uważam że na pewno nie można mówić że Polska odzyskała niepodległość tylko dzięki Piłsudzkiemu.....
przytoczę też co mówił mój dawno już nie żyjący dziadek który pamiętał czasy o których mówicie: ,,Piłsudzki nie był tak wspaniałym człowiekiem jak opisują go, swoich żołnierzy miał za nic.... za to że ktoś myślał inaczej bądź nie posłuszeństwo były bardzo surowe kary... a to co zrobił na Ukrainie w swoim czasie odbiło się na nas w II wojnie światowej...był podłym draniem ,, zapewne więcej powiedzieli by moi rodzice, bądź dziadek który już nie żyje... ja byłam za mała żeby szerzej mówił o historii....

IP i czas połączenia logowane. [20519783]
[29.08.2013] 19:35
jac
Posiadam przekaz orginalny na temat naszego Józefa to co piszesz to
prawda zapomniałeś dodać że wiele informacji jest zapisanych
w księdze parafialnej Diecezji Warszawskiej

IP i czas połączenia logowane. [20706325]
[11.02.2014] 10:17
nie mam nicka
jsz (07.08.11 00:40):

to po co się odzywasz?

IP i czas połączenia logowane. [21036521]
[11.02.2014] 10:33
nie mam nicka
jerry_25 (07.08.25 08:41):
<cytat>vaderjedi (07.08.25 00:08):
Jedna podstawowa rzecz kochani!Generał był i będzie wielką osobą dla narodu polskiego!Aby ocalić całe państwo trzeba czasami robić żeczy które sa według was chaniebne!Więc prosze niegadać głupot o braku pomocy dla lwowa,śląska i reszty....!!!!Bo można bybyło wrucić do lat powstań na ukrainie i też mieć do nich wielką pretensje i żal przez całe życie że wystąpili przeciwko Polsce osłabiając ją!!!!!!!!!!!!!!!
</cytat>
"braku pomocy dla lwowa,śląska i reszty" - takie zarzutY świadczą o kompletnym braku wiedzy i są dywagacjami dzieciaków !

nie zrozumiałeś o co chodziło autorowi cytatu...czytaj zawsze wypowiedź do końca...

IP i czas połączenia logowane. [21036536]
[20.01.2015] 19:58
monshyrdschotiz1987xojwz
skrzypek na haju in oranż (07.01.2007.11 13:26):
&lt;cytat&gt;+ak (07.01.10 23:35):
Ty nie jesteś ani endekiem ani komunistą.
Ty jesteś po prostu głupi.
Amen.
Mam nadziejęm, że nikt z takim głąbem nie podejmie dyskusji w świetle jego rewelacji.&lt;/cytat&gt;
Widze że, zabrakło ci argumentów i dlatego obrazasz

Jasne http://sqmin.tk/l

IP i czas połączenia logowane. [21572564]
[21.01.2015] 19:26
lenskensbestpo1976iyvyi
de Payens (07.06.2007.09 02:05):
&lt;cytat&gt;+ak (07.01.12 16:49):
Jakoś zżarło mi kawałek postu.
Mała poprawka.
&gt;&gt;&gt;&gt;&gt;&gt;Józef P. wdał się w awanturniczą wyprawę na wschód. Nie wspomógł Denikina i Judenicza w walce z bolszewikami, przyczyniając się do zaistnienia tego zbrodniczego systemu.&lt;/cytat&gt;No i chwała Bogu, że nie wspomógł Judenicza i Denikina. Korczaka też.
Ładnie dziś byśmy wyglądali pod władzą stokrotnie potężniejszej Rosji (tylko ograniczenia natury ideologicznej nie pozwoliły na to ZSSR).
Dobrze się stało, że na lewicy wtedy był choć jede mądry człowiek.
Dziś niestety w tym zakątku brak choćby jednego normalnie myślącego...

Jasne http://bp7.org/9

IP i czas połączenia logowane. [21574750]
[24.01.2015] 08:39
gristerdesrprob1984bnwzv
de Payens (07.06.2007.09 02:05):
&lt;cytat&gt;+ak (07.01.12 16:49):
Jakoś zżarło mi kawałek postu.
Mała poprawka.
&gt;&gt;&gt;&gt;&gt;&gt;Józef P. wdał się w awanturniczą wyprawę na wschód. Nie wspomógł Denikina i Judenicza w walce z bolszewikami, przyczyniając się do zaistnienia tego zbrodniczego systemu.&lt;/cytat&gt;No i chwała Bogu, że nie wspomógł Judenicza i Denikina. Korczaka też.
Ładnie dziś byśmy wyglądali pod władzą stokrotnie potężniejszej Rosji (tylko ograniczenia natury ideologicznej nie pozwoliły na to ZSSR).
Dobrze się stało, że na lewicy wtedy był choć jede mądry człowiek.
Dziś niestety w tym zakątku brak choćby jednego normalnie myślącego...

Jasne http://GET7.pw/fcrM

IP i czas połączenia logowane. [21579082]
[26.01.2015] 17:06
quechenedis1978iyrfk
Póki co Piłsudczyk i Sikorski (07.01.2007.14 17:18):
Odrązawiacz jeśli już stawiasz tak poważne zarzuty to podaj ich źródła, tak aby każdy mógł samemu sięprzekonaćo tych "rewelacjach".

Jasne http://ppbw.de/r

IP i czas połączenia logowane. [21584050]
[28.01.2015] 02:05
racorchaden1978hiebo
Amaritius (07.01.2007.11 14:48):
Niektóre z tych sensacji są rzeczywiście prawdziwe ... a inne to nie wiem
No i nie wiem czy nie ma tutaj miejsca nadinterpretacja pewnych faktów.
Może +ak zamiast rzeczywiście ubliżać wskazałbyś jakieś przekłamania albo przeinaczenia faktów w sposób rzeczowy.

Jasne http://517.at/go/bQp6

IP i czas połączenia logowane. [21587742]
[19.05.2015] 22:01
historyk
+ak (07.01.2007.10 23:35):
Amen.
Mam nadziejęm, że nikt z takim głąbem nie podejmie dyskusji w świetle jego rewelacji.

Głupi to ty jesteś a nie ten co pisał ten artykuł poczytaj historie a później się wypowiadaj bo jak narazie nic mądrego nie napisałeś tz.wodz to zdrajca ktory sprzedał Polskę i tyle.

IP i czas połączenia logowane. [21775038]
[12.07.2015] 03:42
poiuyt
prostitutka

IP i czas połączenia logowane. [21866026]
[13.07.2015] 21:51
rafał zawada
historyk (15.05.2015.19 22:01):
Amen.
Mam nadziejęm, że nikt z takim głąbem nie podejmie dyskusji w świetle jego rewelacji.

Głupi to ty jesteś a nie ten co pisał ten artykuł poczytaj historie a później się wypowiadaj bo jak narazie nic mądrego nie napisałeś tz.wodz to zdrajca ktory sprzedał Polskę i tyle.

A komu sprzedał Polskę, łaskawco? I za ile?

IP i czas połączenia logowane. [21869132]
[11.11.2015] 20:15
XXL
Amen.

PiSowska menda,..

IP i czas połączenia logowane. [22059162]
[25.11.2016] 22:48
pis-uar
...jak agent obcych wywiadów został wykreowany przez oszołomstwo na bohatera.Wykształcenie- gimnazjum,stopień wojskowy- szeregowy, ciągoty do wódy- alkoholik, kontrola moczu - brak, powód śmierci - marskość wątroby od chlania Agent służb specjalnych Austrii,Prus i Japonii.

IP i czas połączenia logowane. [22533134]
[25.02.2017] 21:39
ccda
czytam i czytam i nie mogę ogarnąć waszej obłudy i dezinformacji,źródła panowie proszę źródła bo idiotów z siebie robicie.

IP i czas połączenia logowane. [22658656]

1 2 3
 » Odpowiedz na ten temat