o2.pl forum.o2.pl
poczta.o2.pl
E-mail 20GB
Pudelek.pl - plotki, zdjęcia, sensacje
Pudelek
Wrzuta.pl - video, muzyka, mp3
Wideo+mp3
Login: @o2.pl Hasło:
  Strona główna» forum Historia
 » Odpowiedz na ten temat

Józef Piłsudski.Naga Prawda

1 2 3
[10.01.2007] 17:47
Odbrązawiacz
Nie wiem czy w ogóle zaczynać pisać, bo zaraz nazwą mnie endekiem albo komunistą. Nie jestem ani jednym, ani drugim, kiedyś też wielbiłem marszałka, ale poznałem prawdę o nim, która czyni go jedną z podlejszych postaci w polskiej historii. Józef P. był człowiekiem chorym na władzę, zawistnym, mściwym, pozbawionym kultury osobistej watażką. Zaczynał jako socjalista - bojówkarz. Był agentem austriackiej HK-Stelle, a później cesarstwa niemieckiego (są na to dowody, pokwitowania odbioru pieniędzy). Gdy nie mógł dowodzić legionami (bo i z jakiej racji, nie posiadał żadnego wyszkolenia wojskowego), działał na ich szkodę, utrudniał nabór i ciągle intrygował. Po internowaniu w Magdeburgu, gdy wojna zbliżała się do końca, zawarł pakt z dyplomatą niemieckim, przedstawicielem państwa niemieckiego Harym Kessler, który dotyczył nie domagania się przez Polskę Pomorza, Wielkopolski i Śląska, w zamian za oddanie władzy w Polsce Piłsudskiemu. Jak pokazały następne lata Piłsudski realizował te zobowiązania nie udzielając pomocy powstaniu wielkopolskiemu i opóźniając przybycie do Polski armii Józefa Hallera, która wyzwoliła Pomorze. Józef P. wdał się w awanturniczą wyprawę na wschód. Nie wspomógł Denikina i Judenicza w walce z bolszewikami, przyczyniając się do zaistnienia tego zbrodniczego systemu. Po klęsce Denikina Armia Czerwona ruszyła na zachód. Piłsudski spanikował, załamał się i na początku sierpnia już miał sobie strzelić w głowę, ale zapobiegł temu gen. Tadeusz Rozwadowski (gdyby znał przyszłość z pewnością by tego nie zrobił, ale cóż jak się ma dobre serce, to w tym świecie nie za dobrze się na tym wychodzi). Następnie Piłsudski złożył dymisję z funkcji państwowych, wyjechał do Bobowej, gdzie siedział na walizkach wraz z późniejszą żoną i przygotowywał się do wyjazdu do Szwajcarii (potwierdza to w pamiętnikach Aleksandra Piłsudska). Tam dowiedział się, że gen. Rozwadowski wygrał bitwę warszawską, więc ruszył znad Wieprza i jakby nigdy nic znowu występował w roli naczelnego wodza, odbierając przy najbliższym spotkaniu od Witosa swoją dymisję. Po zakończeniu wojny poczuł nienawiść do oficerów, którzy odparli nawałę bolszewicką - Hallera, Sikorskiego, Zagórskiego, Latinika, a nade wszystko Rozwadowskiego. W następnych latach robił wszystko, aby zawłaszczyć dla siebie zwycięstwo 1920 roku. W Biurze Historycznym umieścił swoich ludzi, wśród których brylował Kazimierz Świtalski. Wynosili oni dokumenty i dokonywali fałszerstw. W 1926 roku Józef P. wszczął wojnę domową. Po przejęciu władzy rozprawił się ze swoimi przeciwnikami. Przede wszystkim trzeba było usunąć tego przeklętego Rozwadowskiego, nie wystarczyło go jednak tylko zabić (to okazało się dla piłsudczyków łatwe), trzeba było jeszcze wymazać go i jego dokonania z historiografii, z pamięci narodu (Jak widać zrobili to dosyć skutecznie). Zgładzono także Zagórskiego, a represje spadły na Hallerów, Sikorskiego, Lamezana, Andersa, Malczewskiego. Usunięcie tych ludzi z armii było dla niej tragiczne. Zastąpiono ich miernotami, nie mającymi pojęcia o funkcjonowaniu nowoczesnej armii, zamkniętymi na reformy karierowiczami. Trzeba było też uporać się z opozycją. 1930 roku Piłsudski kazał uwięzić i znęcać się nad polskimi patriotami Wincentym Witosem, Wojciechem Korfantym, Aleksandrem Dubois i Hermanem Liebermannem (ci dwaj ostatni co ciekawe byli socjalistami). Dosyć intrygująco prezentuje się stosunek Piłsudskeigo do III Rzeszy, co prawda od niego wyszła idea wojny prewencyjnej, ale czy nie przemawiał przez niego Hitler, który badał grunt i reakcję na ten pomysł zachodu? Wydaje sie to bardzo prawdopodobne, zwłaszcza mając w pamieci reakcję Hitlera na śmierć Piłsudskiego. Fuhrer widział w Józefie P. swojego sojusznika. Na wieść o śmierci Piłsudskiego Hitler ogłosił w Niemczech żałobę narodową, jedyny raz oficjalnie uczestniczył w mszy świętej (za dusze zmarłego), a po zajęciu Polski w 1939 roku Wehrmacht wystawił wartę honorową przed grobem Piłsudskiego. Czy to nie mówi wszystkiego? Niestety prawda w tym kraju jest ukrywana, a historia fałszowana. O ile mój post się ukaże to proszę zanim zaczniecie wylewać na mnie kubeł pomyj zapoznajcie się z faktami, oczywiście nie z książek pisanych przez naszych w większości piłsudczykowskich historyków, ale zapoznajcie się z dokumentami, rozkazami operacyjnymi, relacjami świadków tamtych czasów, z pamiętnikami, bo to w nich leży prawda. Ja wiem, że Polacy lubią bajki i legendy, ale myślę, że warto poznać prawdę.

(Zgłoś do usunięcia)
IP i czas połączenia logowane.
[10.01.2007] 23:35
+ak
Ty nie jesteś ani endekiem ani komunistą.
Ty jesteś po prostu głupi.
Amen.
Mam nadziejęm, że nikt z takim głąbem nie podejmie dyskusji w świetle jego rewelacji. ...mówią o mnie źle a więc żyję...

(Odpowiedz cytując)    (Link do tej wypowiedzi)    (Zgłoś do usunięcia)
IP i czas połączenia logowane. [9293909]
[11.01.2007] 01:01
gowno prawda ak
koles jeszcze zapomnial dodac ze wszedl w uklady z tzw "magnatami" hodowcami koni, dzieki czemu mielismy wspaniala kawalerie a nie lotnictwo. facet byl jelopem i tyle w temacie, a jak chcesz to go sobie wielb

IP i czas połączenia logowane. [9294655]
[11.01.2007] 13:22
Bravo100
ktoś napisał w końcu prawde .Generał Rozwadowski jest nie docenianym bohaterem.

IP i czas połączenia logowane. [9297445]
[11.01.2007] 13:26
skrzypek na haju in oranż
+ak (07.01.10 23:35):
Ty nie jesteś ani endekiem ani komunistą.
Ty jesteś po prostu głupi.
Amen.
Mam nadziejęm, że nikt z takim głąbem nie podejmie dyskusji w świetle jego rewelacji.

Widze że, zabrakło ci argumentów i dlatego obrazasz

IP i czas połączenia logowane. [9297491]
[28.03.2017] 04:20
[11.01.2007] 13:29
skrzypek na haju in oranż
Widze że, zabrakło ci argumentów i dlatego obrazasz.Najlepiej jakby wypowiedział sie Domen bo ta opowieśc nieźle brzmi i jest prawdopodobna.A co np było z wymordowaniem załogi warszawskiej gazowni w czasie przewrotu majowego?jak wiadomo złożyli broń!Kto kazał ich zabić?

IP i czas połączenia logowane. [9297530]
[11.01.2007] 14:48
Amaritius
Niektóre z tych sensacji są rzeczywiście prawdziwe ... a inne to nie wiem
No i nie wiem czy nie ma tutaj miejsca nadinterpretacja pewnych faktów.

Może +ak zamiast rzeczywiście ubliżać wskazałbyś jakieś przekłamania albo przeinaczenia faktów w sposób rzeczowy.

IP i czas połączenia logowane. [9298581]
[12.01.2007] 01:15
+ak
Zastrzezenie na początku iż będzie się atakowanym bo ......., no właśnie, ponieważ.

>Józef P. był człowiekiem chorym na władzęzawistnym, mściwym, pozbawionym kultury osobistej watażką.<
Takie bzdety można by napisać o każdym. Ciekawe, jak opisywać się będzie premierostwo Kaczyńskiego? Jak opisywać je będą historycy lewicujący a jak prawicowi a jeszcze jak go opiszą pragmatyczni. Wskaż jakiś przykład świadczący iż porywczość Piłsudskiego, jego chamstwo, mściwość nie miały jeśli już uzasadnienia w postępowaniu to chociaż udowodnij, że można było inaczej.

>Zaczynał jako socjalista - bojówkarz.
Był agentem austriackiej HK-Stelle, a później cesarstwa niemieckiego (są na to dowody, pokwitowania odbioru pieniędzy).
bo i z jakiej racji, nie posiadał żadnego wyszkolenia wojskowego
. Po internowaniu w Magdeburgu, gdy wojna zbliżała się do końca, zawarł pakt z dyplomatą niemieckim, przedstawicielem państwa niemieckiego Harym Kessler, który dotyczył nie domagania się przez Polskę Pomorza, Wielkopolski i Śląska, w zamian za oddanie władzy w Polsce Piłsudskiemu. Jak pokazały następne lata Piłsudski realizował te zobowiązania nie udzielając pomocy powstaniu wielkopolskiemu i opóźniając przybycie do Polski armii Józefa Hallera, która wyzwoliła Pomorze.
>>>>>Józef P. wdał się w awanturniczą wyprawę na wschód. Nie wspomógł Denikina i Judenicza w walce z bolszewikami, przyczyniając się do zaistnienia tego zbrodniczego systemu.W 1926 roku Józef P. wszczął wojnę domową.

IP i czas połączenia logowane. [9305594]
[12.01.2007] 16:49
+ak
Jakoś zżarło mi kawałek postu.
Mała poprawka.
>>>>>>Józef P. wdał się w awanturniczą wyprawę na wschód. Nie wspomógł Denikina i Judenicza w walce z bolszewikami, przyczyniając się do zaistnienia tego zbrodniczego systemu. ...mówią o mnie źle a więc żyję...

IP i czas połączenia logowane. [9310386]
[12.01.2007] 17:18
myslalem ze jestes madrzejszy
+ak (07.01.12 16:49):
Mała poprawka.
>>>>>>Józef P. wdał się w awanturniczą wyprawę na wschód. Nie wspomógł Denikina i Judenicza w walce z bolszewikami, przyczyniając się do zaistnienia tego zbrodniczego systemu.

a ty jestes najprawdziwszy moher historii...

IP i czas połączenia logowane. [9310643]
[13.01.2007] 14:33
+ak
myslalem ze jestes madrzejszy (07.01.12 17:18):
Mała poprawka.
>>>>>>Józef P. wdał się w awanturniczą wyprawę na wschód. Nie wspomógł Denikina i Judenicza w walce z bolszewikami, przyczyniając się do zaistnienia tego zbrodniczego systemu.

W tym przypadku potraktuję to jako komplement.
Odpowiedziałem na zaczepke a ty nadal starasz się prowokować nie podejmując dyskusji i w tym momencie jesteś nikim innym jak klakierempotakiewiczem bez własnego zdania.
A może to ty jesteś autorem topiku i sam soioe bijesz brawo? No! przyznaj się. ...mówią o mnie źle a więc żyję...

IP i czas połączenia logowane. [9319465]
[13.01.2007] 17:29
czym odpowiedziales
+ak (07.01.13 14:33):
myslalem ze jestes madrzejszy (07.01.12 17:18):
Mała poprawka.

W tym przypadku potraktuję to jako komplement.
Odpowiedziałem na zaczepke a ty nadal starasz się prowokować nie podejmując dyskusji i w tym momencie jesteś nikim innym jak klakierempotakiewiczem bez własnego zdania.
A może to ty jesteś autorem topiku i sam soioe bijesz brawo? No! przyznaj się.

? cytujac podrecznik do klasy 6 podstawoswki? facet nie gnij bagiety

IP i czas połączenia logowane. [9321058]
[14.01.2007] 16:21
+ak
Jak wytrzeźwiejesz to pogadamy.
Zbij moje argumenty. Potrafisz? Zastanów się jeszcze raz nad jednym tylko aspektem wstępnego postu: Oskarżeniem Piłsudskiego o powstanie komunizmu. Jarzysz o co chodzi czy nie? ...mówią o mnie źle a więc żyję...

IP i czas połączenia logowane. [9329726]
[14.01.2007] 17:18
Póki co Piłsudczyk i Sikorski
Odrązawiacz jeśli już stawiasz tak poważne zarzuty to podaj ich źródła, tak aby każdy mógł samemu sięprzekonaćo tych "rewelacjach".

IP i czas połączenia logowane. [9330340]
[15.01.2007] 15:44
+ak
Póki co Piłsudczyk i Sikorski (07.01.14 17:18):
Odrązawiacz jeśli już stawiasz tak poważne zarzuty to podaj ich źródła, tak aby każdy mógł samemu sięprzekonaćo tych \"rewelacjach\".

Te "źródła" to w większości paszkwile rozpowszechniane przez endeków, którym zabrał sprzed ryja koryto. ...mówią o mnie źle a więc żyję...

IP i czas połączenia logowane. [9339423]
[08.06.2007] 15:43
Odbrązawiacz
+ak (07.01.15 15:44):
Póki co Piłsudczyk i Sikorski (07.01.14 17:18):
Odrązawiacz jeśli już stawiasz tak poważne zarzuty to podaj ich źródła, tak aby każdy mógł samemu sięprzekonaćo tych \\\"rewelacjach\\\".

Te \"źródła\" to w większości paszkwile rozpowszechniane przez endeków, którym zabrał sprzed ryja koryto.

Bardzo proszę o to źródła:
Maximilian Ronge "dwanaście lat służby wywiadowczej", pokwitowania odbioru pieniędzy od austriackiej HK - Stelle z podpisami Piłsudskiego, wspomnienia Denikina, pamiętniki Aleksandry Piłsudskiej i Harrego Kesslera. Dokumenty z Osterreich Staatsarchiv w Wiedniu, dokumenty polsko-niemieckiej konferencji dotyczącej marszałka Piłsudskiego, Sprawozdania ROP.

Nazywasz piłsudczyku +ak endecką agitką, coś co jest faktem. Piłsudski nie wspomógł powstania wielkopolskiego, tak jak nie pomógł oblężonemy Lwowu. Haniebne potraktowanie hallerczyków po wojnie o granice mówi chyba wszystko. Ludzie przelewający krew za ojczyznę, żołnierze nie mieli czego szukać w piłsudczykowskiej armii, część z nich rozgoryczona wróciła do USA.

>Zaczynał jako socjalista - bojówkarz.
Możesz napisać jakie poparcie miał wówczas zamachowiec Piłsudski

IP i czas połączenia logowane. [10496798]
[09.06.2007] 02:05
de Payens
Mała poprawka.
No i chwała Bogu, że nie wspomógł Judenicza i Denikina. Korczaka też.
Ładnie dziś byśmy wyglądali pod władzą stokrotnie potężniejszej Rosji (tylko ograniczenia natury ideologicznej nie pozwoliły na to ZSSR).
Dobrze się stało, że na lewicy wtedy był choć jede mądry człowiek.
Dziś niestety w tym zakątku brak choćby jednego normalnie myślącego... Volenti non fit iniuria

IP i czas połączenia logowane. [10501538]
[09.06.2007] 10:01
l_o_l
Widze ze odbrazawiacz czytal Pajaka.
Ale ciekawe jest to ze to wszytko prawda i Ciezko sie nie zgodzic iz obecnie komentraze do podreczikow pisza pilsudczycy.
Jozek tak wysterowal nasym krajem i takim miernotami obsadzil nasza armie ze przerypalismy jak idioci w 1939 ( ale czego sie mozna bylo spodziewac)

Wiem ze to kij w mrowisko ale Gen. Jaruzelski to przy jozku ze swoim puczem majowym nic nie znaczaca postac.
Ilu ludzi zginelo podczas tak "popieranego " przez narod megalomana.
Panowie Nie mozna usprawiedliwiac podbuzania wojska przeciwko legalnej wladzy bo wtedy nic nie jest przestepstwe.

Nasz Jozek i stalin stosowali identyczne metody wzgledem swoich oponentow szkoda ze tylko ganimy tego drugiego a nie obu.

Jednak dziwi mie calkowite zaklamanie w kwestii jozka

IP i czas połączenia logowane. [10502194]
[09.06.2007] 19:21
de Payens
l_o_l (07.06.09 10:01):
Ale ciekawe jest to ze to wszytko prawda i Ciezko sie nie zgodzic iz obecnie komentraze do podreczikow pisza pilsudczycy.
Jozek tak wysterowal nasym krajem i takim miernotami obsadzil nasza armie ze przerypalismy jak idioci w 1939 ( ale czego sie mozna bylo spodziewac)

Wiem ze to kij w mrowisko ale Gen. Jaruzelski to przy jozku ze swoim puczem majowym nic nie znaczaca postac.
Ilu ludzi zginelo podczas tak \"popieranego \" przez narod megalomana.
Panowie Nie mozna usprawiedliwiac podbuzania wojska przeciwko legalnej wladzy bo wtedy nic nie jest przestepstwe.

Nasz Jozek i stalin stosowali identyczne metody wzgledem swoich oponentow szkoda ze tylko ganimy tego drugiego a nie obu.

Pomijając nieciekawą ortografię - przesłanie merytoryczne też dość liche.
Czy pisząc 'Józek' masz na myśli marszałka Piłsudskiego? Wódeczkę z Nim piłeś albo w piaskownicy się z Nim bawiłeś?
Czy może raczej należysz do tego typu prymitywów, że jak kogoś, kto nie może się już bronić, zlekceważysz, to od razu czujesz się lepiej? Volenti non fit iniuria

IP i czas połączenia logowane. [10505976]
[10.06.2007] 11:22
Odbrązawiacz
de Payens (07.06.09 19:21):

Ilu ludzi zginelo podczas tak \\\"popieranego \\\" przez narod megalomana.

Czy pisząc \'Józek\' masz na myśli marszałka Piłsudskiego? Wódeczkę z Nim piłeś albo w piaskownicy się z Nim bawiłeś?
Czy może raczej należysz do tego typu prymitywów, że jak kogoś, kto nie może się już bronić, zlekceważysz, to od razu czujesz się lepiej?

Znalazł się obrońca kanalii. Wyobraź sobie, że w tym kraju żyją ludzie dla, których watażka z wąsami nigdy nie będzie bohaterem narodowym, bo to zwykły Nikodem Dyzma, łajdak, którego tępi, nierozumni Polacy sami wywindowli na piedestał. Mogę mówić jak najgorzej o człowieku mającym na rękach polską krew, bo póki co w Polsce nie obowiązuje jak za sanacji ustawa o nienaruszaniu czci marszałka.

IP i czas połączenia logowane. [10510712]
[10.06.2007] 19:16
de Payens
Odbrązawiacz (07.06.10 11:22):
de Payens (07.06.09 19:21):

Ilu ludzi zginelo podczas tak \\\\\\\"popieranego \\\\\\\" przez narod megalomana.

Czy pisząc \\\'Józek\\\' masz na myśli marszałka Piłsudskiego? Wódeczkę z Nim piłeś albo w piaskownicy się z Nim bawiłeś?
Czy może raczej należysz do tego typu prymitywów, że jak kogoś, kto nie może się już bronić, zlekceważysz, to od razu czujesz się lepiej?

Znalazł się obrońca kanalii. Wyobraź sobie, że w tym kraju żyją ludzie dla, których watażka z wąsami nigdy nie będzie bohaterem narodowym, bo to zwykły Nikodem Dyzma, łajdak, którego tępi, nierozumni Polacy sami wywindowli na piedestał. Mogę mówić jak najgorzej o człowieku mającym na rękach polską krew, bo póki co w Polsce nie obowiązuje jak za sanacji ustawa o nienaruszaniu czci marszałka.

Zdecyduj się na jednego nicka - wtedy rozmowa będzie łatwiejsza.

Oczywiście, że masz prawo mieć złe zdanie o Piłsudskim. Powiem więcej - nie razi mnie, kiedy piszesz o nim per 'kanalia'. Razi mnie, kiedy piszesz 'Józek' - świadczy o o Twojej małości.

Na marginesie powiem, że śmiertelnym wrogiem marszałka była przed wojną Endecja. Dziś reaktywowana pod wodzą starego i młodego Giertycha. Volenti non fit iniuria

IP i czas połączenia logowane. [10514191]
[11.06.2007] 16:22
QAT
Pilsudski do 1920r. agient finansowany przez Niemcy i Austrie.Zmuszony do odejscia przez ówczesny uklat polityczy.Po zamachu majowym to bezwolna kamaryla w lapach pijakow,ktorzy poza wlasnym nochalem świata nie widzieli.Chlaniem i zyciem ponad stan doprowadzili do klęski wrzesniowej.Bohater narodowy?Narod musi mieć bohaterow,papier wszystko przyjmie.

IP i czas połączenia logowane. [10520595]
[27.07.2007] 20:49
Zależy od patrzenia
Historie piszą zwyciężcy. Z jakiś czas Marszałek może byc przeklinany.
Obecnie nie. Moja babcia opowiadała taki wierszyk zagadke z okresu między wojennego.
"Co to za zwierze
mieszka na Maderze
Orzeszki se chrupie
A polske ma w dupie"
Odpowiedź brzmi Marszałek Piłsudzki.

IP i czas połączenia logowane. [10888771]
[27.07.2007] 22:22
Walter
Zacznę od pytania. Panie Odbrązwiacz, rozumiem że Pan korzystał ze tych źródeł, do których odsyła pan swoich potencjalnych adwersarzy?
Druga sprawa. Śmieszy mnie ten ton sensacji, w który Pan wpadasz opisując oczyiwste sprawy znanne każdemu kto trochę zna historii XX-lecia międzywojennego, a napewno takie rzeczy powinni znać maturzyści zdający historię, bo to są podstawowe wiadomości, zawarte w każdym opracowaniu dotyczącym II RP. Więc nie wiem po co ten trud Pana szukania tych informacji w źródłach, skoro pisał o tym i Garlicki, i Nałęcz, i Ajnenkiel,i wielu innych. A więc to nie jest żadna sensacja a tym bardziej nie można mówić o jakimś spisku Piłsudczyków, tajemnej sile Masonów, która niewygodne fakty dotyczące Komendanta wycinaja i uniemożliwia ich poznanie społeczeństwu polskiemu.
Całą energię poświęcił Pan na demaskowanie spisków historyków, natomiast nie silił się Pan na jakąkolwiek obiektywną opinię dotyczącą postaci Piłsudskeigo, to dyskwalifikuje Pana jako obiektywnego badacza życiorysu opisywanej postaci i świadczy o tym iż jest Pan typowym amatorem, który to mając negatywny stosunek do bohatera narodowego wynikający z jakiś irracjonalnych przesłanek szukał potwierdzenia i oczywiście znalazł, bo na każdego znajdzie się jakieś kwity, ale to nie jest żadna analizam, ale amatorski bełkot.
Nie chcę się wdawać w szczegóły, ale w ogóle nie zauważył Pan, że Piłsudski stał się typem męża opatrznościowym, dzięki któremu udało się opanować zamęt w kraju zjednoczonym po 123 latach z części funkcjonujących w odmiennych organizmach państwowych z wieloma liderami mającymi ambicje decydowania o losach kraju, a w dodatku Polska była zagrożona powrotem do Niemiec przez swoje terytorium 2 mln zdemoblizowanych żołnierzy Ober-Ost. Poza tym niepewna była sprawa Śląska, Wielkopolski. Znalazł się jednak człowiek, który podźwignął ten ciężar, a zarazem miał taki autorytet, że jego najwięksi adwersarze oddali mu władzę. Więc musiał mieć w sobie jakąś energię siłę dzięki której skupiał wokół siebie rzesze społeczeństwa i elity.
Na koniec mam prośbę do Pana Odbrązowiacza, proszę o większą rozwagę podczas pisania na forum, to dla Pana dobra. Po co się ośmieszać?
Życzę wiecej rozawgi i obiektywizmu

IP i czas połączenia logowane. [10889650]
[28.07.2007] 09:40
ja tez sadze ze dobrze rzadzil
dzieki jego decyzjom przed smiercia (obsada stanowisk, rozwoj armii) juz w 1939 stalismy sie pelnoprawnym czlonkiem UE

IP i czas połączenia logowane. [10891718]
[28.07.2007] 09:55
jerry_25  jerry_25@tlen.pl
gowno prawda ak (07.01.11 01:01):
koles jeszcze zapomnial dodac ze wszedl w uklady z tzw \"magnatami\" hodowcami koni, dzieki czemu mielismy wspaniala kawalerie a nie lotnictwo. facet byl jelopem i tyle w temacie, a jak chcesz to go sobie wielb
napisałeś o sobie - ale po co tak dosadnie 1 jerry

IP i czas połączenia logowane. [10891765]
[28.07.2007] 09:58
jerry_25  jerry_25@tlen.pl
Walter (07.07.27 22:22):
Zacznę od pytania. Panie Odbrązwiacz, rozumiem że Pan korzystał ze tych źródeł, do których odsyła pan swoich potencjalnych adwersarzy?
Druga sprawa. Śmieszy mnie ten ton sensacji, w który Pan wpadasz opisując oczyiwste sprawy znanne każdemu kto trochę zna historii XX-lecia międzywojennego, a napewno takie rzeczy powinni znać maturzyści zdający historię, bo to są podstawowe wiadomości, zawarte w każdym opracowaniu dotyczącym II RP. Więc nie wiem po co ten trud Pana szukania tych informacji w źródłach, skoro pisał o tym i Garlicki, i Nałęcz, i Ajnenkiel,i wielu innych. A więc to nie jest żadna sensacja a tym bardziej nie można mówić o jakimś spisku Piłsudczyków, tajemnej sile Masonów, która niewygodne fakty dotyczące Komendanta wycinaja i uniemożliwia ich poznanie społeczeństwu polskiemu.
Całą energię poświęcił Pan na demaskowanie spisków historyków, natomiast nie silił się Pan na jakąkolwiek obiektywną opinię dotyczącą postaci Piłsudskeigo, to dyskwalifikuje Pana jako obiektywnego badacza życiorysu opisywanej postaci i świadczy o tym iż jest Pan typowym amatorem, który to mając negatywny stosunek do bohatera narodowego wynikający z jakiś irracjonalnych przesłanek szukał potwierdzenia i oczywiście znalazł, bo na każdego znajdzie się jakieś kwity, ale to nie jest żadna analizam, ale amatorski bełkot.
Nie chcę się wdawać w szczegóły, ale w ogóle nie zauważył Pan, że Piłsudski stał się typem męża opatrznościowym, dzięki któremu udało się opanować zamęt w kraju zjednoczonym po 123 latach z części funkcjonujących w odmiennych organizmach państwowych z wieloma liderami mającymi ambicje decydowania o losach kraju, a w dodatku Polska była zagrożona powrotem do Niemiec przez swoje terytorium 2 mln zdemoblizowanych żołnierzy Ober-Ost. Poza tym niepewna była sprawa Śląska, Wielkopolski. Znalazł się jednak człowiek, który podźwignął ten ciężar, a zarazem miał taki autorytet, że jego najwięksi adwersarze oddali mu władzę. Więc musiał mieć w sobie jakąś energię siłę dzięki której skupiał wokół siebie rzesze społeczeństwa i elity.
Na koniec mam prośbę do Pana Odbrązowiacza, proszę o większą rozwagę podczas pisania na forum, to dla Pana dobra. Po co się ośmieszać?
gratulacje za Głos -szkoda , że tak rzadko na forum !!!!!!!! jerry

IP i czas połączenia logowane. [10891779]
[28.07.2007] 11:22
leoncio okrutny
Jest troche powodow ,by nie idealizowac marszalka. Chocby sprawa generala Wlodzimierza Zagórskiego na kiedy po rocznym i jak dzis wiemy bezprawnym uwięzieniu wyszedl na wolnośc i rozplynął sie we mgle ,a general Rozwadowski rowniez bezprawnie uwięziony zmarl w niewyjasnionych okolicznościach.

IP i czas połączenia logowane. [10892137]
[28.07.2007] 16:06
Walter
Trudno jest prowadzić dyskusję, kiedy większośc tematów podejowana jest przez ćwierćinteligentów, którzy albo nie mają pojęcia o podejmowanym temacie, albo są zbyt ograniczeni żeby był sens prowadzić z nimi dyskusję.
Ale dzięki za opinię dotyczącą mojej wypowiedzi. Świadczy to o tym że jednak wyjątki się zdarzają na tym forum, ale zalane masą bezmyślności i głupoty.
Pozdrawiam.

IP i czas połączenia logowane. [10893911]
[28.07.2007] 18:57
osser
Walter (07.07.28 16:06):
Trudno jest prowadzić dyskusję, kiedy większośc tematów podejowana jest przez ćwierćinteligentów, którzy albo nie mają pojęcia o podejmowanym temacie, albo są zbyt ograniczeni żeby był sens prowadzić z nimi dyskusję.
Ale dzięki za opinię dotyczącą mojej wypowiedzi. Świadczy to o tym że jednak wyjątki się zdarzają na tym forum, ale zalane masą bezmyślności i głupoty.
Pozdrawiam.

Mamo chwala nas. A kto?. Wy mnie a ja was

IP i czas połączenia logowane. [10895009]
[30.07.2007] 12:26
QAT
Walter (07.07.27 22:22):

Myslę,ze najbardziej obiektywną opinie o Piłsudskim wydal Rydz-Śmigły.Opinię ta zanotowal gen.Kordian Zamorski pod data 13 lipca 1932r.w swoim pamiętniku,cytat:;Piłsudski to człek nienormalny,co ukryć sie nie da,uważać nas będa za trzodę głupców,ześmy tego nie spostrzegli"-koniec cytatu.Przypomne tylko,ze Rydz-Śmigły był faworytem marszałka.

IP i czas połączenia logowane. [10906886]

1 2 3
 » Odpowiedz na ten temat