o2.pl forum.o2.pl
poczta.o2.pl
E-mail 20GB
Pudelek.pl - plotki, zdjęcia, sensacje
Pudelek
Wrzuta.pl - video, muzyka, mp3
Wideo+mp3
Login: @o2.pl Hasło:
  Strona główna» forum Polonia, czyli Polacy poza granicami kraju
 » Odpowiedz na ten temat

Bolesna prawda o emigracji

1 2 3   » 46 Strony tematu:
[11.12.2006] 18:08
Pani Madzia
Ile osob stoczylo sie na dno w poszukiwaniu lepszego bytu na obczyznie. Ilu zyje na poziome zwyklego Azylanta i wegetuje z dnia na dzien. Jesli ma ktos zaledwie troche godnosci w sobie jest w stanie cala ta prawde opowiedziec. Co wam daje chwalenie czegos,czego wogole nie ma! i nie macie? Czy wyjechaliscie tylko po to aby spelniac swoje marzenia i opowiadac o nich na forum a w ralnosci zyjecie bo tylko musicie?
jak to z wami jest tak naprawde droga polonio????? Czasami odnosze wrazenie ze ludzie w Polsce weselej i godniej zyja! "Kochajmy mężczyzn, tak szybko głupieją..." w koncu bez kobiet nie byłoby mężczyzn troche godnosci, nie jestesmy gorsze

(Zgłoś do usunięcia)
IP i czas połączenia logowane.
[11.12.2006] 20:01
bez loga
czy godniej zyja ? tego akurat nie jestem pewien a ,ze weselej to fakt.Mysle,ze wszystko zalezy dlaczego wyjechalismy ,co nami kierowalo,dlaczego tam a nie gdzie indziej.Powiem Ci jedno mi osobiscie wcale lepiej nie zyje sie w Ameryce ,jak zylem w Polsce.Czy czegos materialnego mi brakuje ?nie ale i w Polsce tez mi nie brakowalo,wyjechalem bo tak sie potoczylo moje prywatne zycie,powiem Ci osobiscie,ze wolalbym byc teraz w Polsce a to chociazby ze wzgledu na Rodzine ale tutaj tez mam Rodzine a sytuacja w jakiej w tej chwili jestesmy calkowicie uniemozliwia nam wyjazd do Polski,moze jak sie zmieni na lepsze badz chociaz ustabilizuje na poziomie umozliwiajacym wyjazd do Polski,uwierzcie mi wracamy do Polski,przepraszam ale nie ma w tej chwili wiecej czasu aby opisac wszystkie za i przeciw,postaram sie to zrobic pozniej,pozdrawiam wszystkich i tam i tu i w kazdym miejscu na Ziemi

(Odpowiedz cytując)    (Link do tej wypowiedzi)    (Zgłoś do usunięcia)
IP i czas połączenia logowane. [8971167]
[12.12.2006] 15:05
Pawlak z Chicago
Ty sie szykuj w tym bagnie na podwyzki.
W USA zyje sie na luzie i na wszystko starcza.

18 lat temu wyjechalem z tego gnoju i nie slyszalem jeszcze by cos zeszlo w dol z cenami w tym gnoju.

http://wiadomosci.o2.pl/?s=260&t=305809

IP i czas połączenia logowane. [8978008]
[15.12.2006] 02:50
321543524321432
ja tez chce wracac ale jak jestem tydzien w Polsce to mam dosyc tej ciemnoty, tego syfu i zaklamania no i niby z czego bym tam miala zyc i gdzie mieszlac jako pielegniara-chyba w jakims przytulku.

IP i czas połączenia logowane. [9007193]
[15.12.2006] 05:09
crabe  roboa@tlen.pl
no niestety trzeba nam chyba skoczyc na tej "emigracji" bo w polandzie to nawet za 50lat dobrze nie bedzie
i nie mowie tu tylko o kasie
ale o sposobie bycia mentalnosci itd (polonia wie o czym mowie)
pozdro z zabolandi

IP i czas połączenia logowane. [9007247]
[29.03.2017] 13:12
[16.07.2007] 20:39
Pani Madzia
Potrafia zyc biedniej ale szczesliwiej. "Kochajmy mężczyzn, tak szybko głupieją..." w koncu bez kobiet nie byłoby mężczyzn troche godnosci, nie jestesmy gorsze

IP i czas połączenia logowane. [10797801]
[16.07.2007] 20:43
Ojro
Pani Madzia (07.07.16 20:39):
Potrafia zyc biedniej ale szczesliwiej.

bo wedlug ciebie "lepsze polskie gow.no w polu niz fiolki w Neapolu
smieszna jestes i zenujące masz przekonania,
przypuszczam ze sie uzalasz bo juz nikt nie chce tyrac dla ciebie za 600pln / msc... www.martineden.republika.pl

IP i czas połączenia logowane. [10797827]
[16.07.2007] 20:44
Joro 31
bo ich prawda boli, dziady nie daliby rady w obcym kraju sobie życie ułożyć, więc wolą najeżdżać na Polaków mieszkających zagranicą, to jest zwykła polska zawiść.

IP i czas połączenia logowane. [10797839]
[16.07.2007] 20:50
Pani Madzia
Joro 31 (07.07.16 20:44):
bo ich prawda boli, dziady nie daliby rady w obcym kraju sobie życie ułożyć, więc wolą najeżdżać na Polaków mieszkających zagranicą, to jest zwykła polska zawiść.

Wiele prawdy w tym co piszesz. "Kochajmy mężczyzn, tak szybko głupieją..." w koncu bez kobiet nie byłoby mężczyzn troche godnosci, nie jestesmy gorsze

IP i czas połączenia logowane. [10797894]
[16.07.2007] 21:00
tia1
Joro 31 (07.07.16 20:44):

A kto chce zazdroscic harowki codziennej od switu do nocy? Puknij sie jesli masz w co.

IP i czas połączenia logowane. [10797978]
[16.07.2007] 21:37
kelvin o0
to sie nazywa cwaniactwo, a pamietaj, ze uczciwoscia dorobisz sie tylko bolu glowy, kto ma okazje niech korzysta, ja gdybym mial taka szanse to tez bym pierrdoldal robota i poszedl na panstwowy urlop.

IP i czas połączenia logowane. [10798315]
[16.07.2007] 22:01
siedze sobie na Hartz4
zmusza, chyba nie wiesz co mowisz, zmusic to se moga takich pajacow jak ty do szkoly, bo kurrwa nie potrafisz sie wyslowic tepoto umoslowa buhahahaha

IP i czas połączenia logowane. [10798504]
[23.07.2007] 00:56
Narwa
chyba w Bangladeszu (06.12.12 15:01):
No to az 10 milionow (06.12.12 14:57):
Amerykanow pochodzenia polskiego ci odpisalo.

Polska to syf gorszy od Bangladeszu.

nie byles !

Jak moze jezdzic gdziekolwiek przywiazany do lopaty

IP i czas połączenia logowane. [10845103]
[23.07.2007] 11:36
kicior99  kicior99bis@tlen.pl
Przede wszystkim żyję godniej za granicą. Urzędnik nie unieszczęśliwi mnie żadna niesprawiedliwa decyzją bo musi podac reference number i jest wpełni kontrolowany. Nikt nie powie że na moje miejsce pracy jest trzech - bo to jawna nieprawda, szkolenie na moje miejsce pracy trwa około roku i firma zdaje sobie z tego sprawę. Najważniejsze osoby w państwie nie obrażają obywateli nazywając ich wykształciuchami i Bóg wie jak jeszcze. malwersanci w rodzaju pana Rydzyka są w więzieniach. Zatem czego jeszcze chcieć? Jakoś nie tęsknie za krajem, a mieszkam za granicą już prawie 5 lat. * Krzyżówka dla szpiegów?
* Wojna polsko - angielska
* Oset - tajna broń

IP i czas połączenia logowane. [10846891]
[23.07.2007] 11:39
emigrant__
kicior99 (07.07.23 11:36):
Przede wszystkim żyję godniej za granicą. Urzędnik nie unieszczęśliwi mnie żadna niesprawiedliwa decyzją bo musi podac reference number i jest wpełni kontrolowany. Nikt nie powie że na moje miejsce pracy jest trzech - bo to jawna nieprawda, szkolenie na moje miejsce pracy trwa około roku i firma zdaje sobie z tego sprawę. Najważniejsze osoby w państwie nie obrażają obywateli nazywając ich wykształciuchami i Bóg wie jak jeszcze. malwersanci w rodzaju pana Rydzyka są w więzieniach. Zatem czego jeszcze chcieć? Jakoś nie tęsknie za krajem, a mieszkam za granicą już prawie 5 lat.

Ja mieszkam 12 lat za granica, i mam podobne zdanie do Twojego.

pozdro.

IP i czas połączenia logowane. [10846910]
[23.07.2007] 12:52
to dlaczego jeśli jest dobrze
To dlaczego ślęczycie na tym głupim topiku badając bez przerwy czy nam jest gorzej jak wam?
To skąd się biorą te wszystkie niepokoje, podpalenie samochodów, terroryzm, morderstwa, afery u was, w takim raju?

IP i czas połączenia logowane. [10847601]
[23.07.2007] 14:01
Raj to bedzie moze po
smierci ale pewnie nie dla wszystkich,pamietaj ,,nie ma wysp szczesliwych" i w kazdym miejscu na Swiecie znajdziesz dobre i zle strony zycia a w to co tu wypisuja radze Ci nie wierz,za duzo demagogi i kazdy uwaza ,ze ma racje,malo jest obiektywizmu,pozdrawiam

IP i czas połączenia logowane. [10848298]
[23.07.2007] 18:37
myślę podobnie
Bardzo rzeczowa odpowiedź, szczególnie ta ostatnia.

IP i czas połączenia logowane. [10850693]
[25.07.2007] 06:37
bardzo skromnym zdaniem
acha i jeszcze jedno, jestem pedziem

IP i czas połączenia logowane. [10863777]
[26.07.2007] 08:24
to dlaczego jeśli jest dobrze (07.07.23 12:52):
To dlaczego ślęczycie na tym głupim topiku badając bez przerwy czy nam jest gorzej jak wam?
To skąd się biorą te wszystkie niepokoje, podpalenie samochodów, terroryzm, morderstwa, afery u was, w takim raju?

skąd bierzesz takie informacje? Zmien gazetę bo ta Cię oszukuje. U mnie jest spokojnie.
http://kicior99.blox.pl http://kicior99.blox.pl

IP i czas połączenia logowane. [10873404]
[27.07.2007] 05:34
ćwicz oral (07.07.26 18:59):
Imigranci ćwiczcie oral i ósemki, za granicą jak znalazł.

Rozróżniasz imigrację od emigracji? Bo na oralu widzę znasz się świetnie... http://kicior99.blox.pl

IP i czas połączenia logowane. [10881529]
[27.07.2007] 07:12
emigrant__
a ja wyjeżdżałem wyjeżdżałem (07.07.27 06:55):
Debilu,
\"polscy imigranci w cudzych krajach\"
To ja się nie dziwię, ze taki młot jak ty musiał wyjechać z własnego kraju.

Trochę kulturki matołku nie zaszkodziłoby Ci

IP i czas połączenia logowane. [10881565]
[27.07.2007] 07:35
a ja wyjeżdżałem wyjeżdżałem
"kulturki" do kogo?
Chyba nie Ciebie młocie pariaski?

IP i czas połączenia logowane. [10881596]
[27.07.2007] 09:22
emigrant__
a ja wyjeżdżałem wyjeżdżałem (07.07.27 07:35):
\"kulturki\" do kogo?
Chyba nie Ciebie młocie pariaski?

Widać, że wieśniactwo jeszcze z ciebie nie wyszło abderyto

IP i czas połączenia logowane. [10882078]
[27.07.2007] 11:43
łowca troglodytów
Ty emigrancki troglodyto nie czytaj greckich bajek tylko bierz się do roboty chamie bo twój nowy pan - hindus znowu cię wywali na zbitą mordę ze zmywaka i będziesz bezdomnym głodnym śmieciarzem.

IP i czas połączenia logowane. [10883330]
[29.07.2007] 20:52
ciekawski ja
Czy jesli pojade do Japonii to bede Japonczykiem, kto juz jest.

IP i czas połączenia logowane. [10902625]
[29.07.2007] 20:56
Onkel aus Germany
ciekawski ja (07.07.29 20:52):
Czy jesli pojade do Japonii to bede Japonczykiem, kto juz jest.

tego to nie wiem,
ale ty napewno do dupy pojechales i gowno widziales,
matole !!!

IP i czas połączenia logowane. [10902677]
[30.07.2007] 09:19
Czy ktoś zna innego Japonczyka
No polskojęzyczni menele, buahaha "niemcy, francuzi, amerykanie, anglicy, belgowie" czy kto zna polskiego "szwajcara" albo polskiego "japończyka" a może ktoś widział polskiego araba albo chociaż poslkiego murzyna takiego na wzór ujka onkela?
Ja się zabiję, sam siebie śmiechem, a polski chińczyk to co gips?

IP i czas połączenia logowane. [10905435]
[02.08.2007] 17:47
gea
Panowie,a może porozmawiajmy jak ludzie cywilizowani? Wyzwiska i gulgoty niczego nowego w temat nie wnoszą,a sprawa będzie dotyczyła coraz większej liczby ludzi-Polaków-Wszyscy,którzy wyjechali, wyjeżdżają tak tłumnie obecnie i którzy wyjadą z Polski w przyszłości zabierają ze sobą swój strach przed nowym i nieznanym,swoje nadzieje na poprawę swego losu,swoją determinację i głód..na to,co czeka za progiem..
Pamiętajcie-zabieracie przede wszystkim SIEBIE..a przy okazji,może zabrzmi to naiwnie-zabieracie OjczyznęPolszczyznę..
Czy warto jest pakować do bagażu coś czym się gardzi,co zawadza,co przeszkadza?
Szanujcie siebie,swój wysiłek w szukaniu Nowego,swoją pracę nad stworzeniem własnej twarzy,własnej wartości,własnych osiągnięć.Dla nas wszystkich świat jest miejscem pożyczonym na krótko..
I pamiętajcie-z emigracji nie wraca się NIGDY.Dlaczego? Bo już nigdy nie będziecie PASOWALI do środowiska które opuszczacie.Wyjazd wymusza dopasowywanie się do reguł innych niż te które znaliście dotychczas,a to zmieni was nieodwołalnie.Dojrzałością,egzaminem WAS SAMYCH i tego co zapakowaliście na drogę jest poradzenie sobie w sposób GODNY-nie łajdactwem,szwindlem,bezlitością.Wtedy będziecie WIEDZIEC co jestescie warci,i żaden ujadający zawistnik nie zachwieje wami.
Niezależnie gdzie-gdzieśtam w świecie czy na starych śmieciach.
Wiem co mówię..
Porozmawiajmy..

IP i czas połączenia logowane. [10936173]
[03.08.2007] 04:12
ixidixi
gea (07.08.02 17:47):
Panowie,a może porozmawiajmy jak ludzie cywilizowani? Wyzwiska i gulgoty niczego nowego w temat nie wnoszą,a sprawa będzie dotyczyła coraz większej liczby ludzi-Polaków-Wszyscy,którzy wyjechali, wyjeżdżają tak tłumnie obecnie i którzy wyjadą z Polski w przyszłości zabierają ze sobą swój strach przed nowym i nieznanym,swoje nadzieje na poprawę swego losu,swoją determinację i głód..na to,co czeka za progiem..
Pamiętajcie-zabieracie przede wszystkim SIEBIE..a przy okazji,może zabrzmi to naiwnie-zabieracie OjczyznęPolszczyznę..
Szanujcie siebie,swój wysiłek w szukaniu Nowego,swoją pracę nad stworzeniem własnej twarzy,własnej wartości,własnych osiągnięć.Dla nas wszystkich świat jest miejscem pożyczonym na krótko..
I pamiętajcie-z emigracji nie wraca się NIGDY.Dlaczego? Bo już nigdy nie będziecie PASOWALI do środowiska które opuszczacie.Wyjazd wymusza dopasowywanie się do reguł innych niż te które znaliście dotychczas,a to zmieni was nieodwołalnie.Dojrzałością,egzaminem WAS SAMYCH i tego co zapakowaliście na drogę jest poradzenie sobie w sposób GODNY-nie łajdactwem,szwindlem,bezlitością.Wtedy będziecie WIEDZIEC co jestescie warci,i żaden ujadający zawistnik nie zachwieje wami.
Wiem co mówię..
Porozmawiajmy..

Pierwszy od trzech lat madry tekst - bardzo trafne stwierdzenie
..."z emigracji nie wraca sie nigdy, bo nie bedziecie pasowali do srodowiska , ktore oposciliscie..."
Bardzo madre stwierdzenie.
Brawo

IP i czas połączenia logowane. [10940423]
[03.08.2007] 06:56
emigrant__
gea (07.08.02 17:47):
Wiem co mówię..
Porozmawiajmy..

Tutaj nie znajdziesz odpowiednich ludzi do dyskusji na ten temat, tu piszą tylko zawistni mali ludkowie zaszyci gdzie w swoich wiochach, ludki, którzy nosa za swojej wiochy nie wychylili ze strachu przed obcym, ludki, którzy tu na forum Polonii piszą z zamiarem poniżania i obrażania Polaków mieszkających zagranicą, ludki, którym sprawia przyjemność szkalowanie Polonii! Także wątpię, aby ktoś rozpoczął z Tobą dyskusją, nawet gdyby znalazł się taki forumowicz, szybko by zrezygnował, bo mali ludkowie zaraz zaczęliby go w prostacki sposób obrzucać inwektywami.

Pozdrawiam

IP i czas połączenia logowane. [10940479]

1 2 3   » 46 Strony tematu:
 » Odpowiedz na ten temat