o2.pl forum.o2.pl
poczta.o2.pl
E-mail 20GB
Pudelek.pl - plotki, zdjęcia, sensacje
Pudelek
Wrzuta.pl - video, muzyka, mp3
Wideo+mp3
Login: @o2.pl Hasło:
  Strona główna» forum Zwierzęta
 » Odpowiedz na ten temat

Moja dwumiesięczna kotka nie chce jeść surowego mięsa!

1 2
[19.02.2011] 13:19
bonnybeans
Jak czytam co tu niektórzy pisza to aż się rzygac chce. Po pierwsze tak maleńki kotek nie może jeść surowego mięsa. Powinien jeść mleko i tylko mleko, ewentualnie wode, karme dla małego kotka - tak jak napisano powyżej JUNIOR. Jest napisane wyraźnie na jedzonku dla jakiego to kotka, bodajże od 5 miesiaca, ale skoro twoj kotek ma dopiero 2 to powinien jest tylko mleko! Po drugie nie wolno ! nie wolno! i jeszcze raz NIEWOLNO zmuszac kotka to jedzenia, tym bardziej surowego miesa którego kotom BEZ WZGLĘDU NA WIEK jeśc nie wolno!

(Odpowiedz cytując)    (Link do tej wypowiedzi)    (Zgłoś do usunięcia)
IP i czas połączenia logowane. [17860679]
[19.02.2011] 13:27
...a ja tak sobie myślę
że gdybyście mieli rację, to należałoby wegetariańską krowę karmić mięchem!
Skoro drapieżnikowi nie wolno jeść mięsa, to wegetarianom nie wolno trawki!
A jeść przecież coś muszą! Karmmy więc krowy mięsem, a koty trawą! Może w tym coś jest!

IP i czas połączenia logowane. [17860714]
[19.02.2011] 13:29
...a ja tak sobie myślę
same bzdury (11.02.19 11:48):
Nie ma kotów domowych. Kot zawsze był i pozostanie kotem. Żyjące na wolności mają takie same żołądki jak i te żyjące w domach.
Kot jest drapieżnikiem i jest naturalne, że je głównie mięso. Ze względu na zagrożenie bakteryjne należy je przed podaniem zamrozić, a po odmrożeniu podawać. Wskazana jest wołowina, indyk, kaczka, gęś. Kotu nie podaje się mięsa wieprzowego!
Mięso możemy mieszać z saszetkami mięsno-warzywnymi które zawierają inne potrzebne witaminy i składniki. Mleko nie jest kotu potrzebne. Koty nie trawią niektórych białek, brak enzymu w żołądku, i po mleku mogą dostać biegunki, w rezultacie odwodnienia organizmu i zejścia. Mleko jest rzeczywiście zabójcze dla kotów!
Jedynie mleko kotki jest ok, częściowo kozie, ale nigdy mleko krowie!
Kot powinien bezwzględnie mieć stały dostęp do czystej wody! To mu wystarcza. Ten wet który opowiadał bzdury, powinien się dokształcić.
Z was wszystkich ten głos jest najbardziej rozsądny i logiczny.
Dodałbym tylko trochę karmy suchej na odkłaczanie lub wysiewaną trawkę o podobnym działaniu. pzdr,

IP i czas połączenia logowane. [17860723]
[19.02.2011] 14:12
(071) 337-36-36
Nie dawaj kotu surowego miesa! nie wolno!

IP i czas połączenia logowane. [17860881]
[19.02.2011] 14:24
(0801) 123 123 45
Nie dawaj krowie trawy! nie wolno!

IP i czas połączenia logowane. [17860910]
[19.09.2017] 21:06
[19.02.2011] 14:28
Ani koniowi siana!
Nie wspomnę o owsie! Nie znam się na kotach, ale odnoszę wrażenie jakby tu ścierały się interesy producentów karm.
Zaraz pojawi się reklama karmy dla kotów!

IP i czas połączenia logowane. [17860923]
[19.02.2011] 14:36
(071) 337-36-36
...a ja tak sobie myślę (11.02.19 13:29): Z was wszystkich ten głos jest najbardziej rozsądny i logiczny.
Dodałbym tylko trochę karmy suchej na odkłaczanie lub wysiewaną trawkę o podobnym działaniu. pzdr,
a kto ty ku** jesteś , że śmiesz oceniac kto ma racje a kto nie?

IP i czas połączenia logowane. [17860942]
[21.02.2011] 09:48
To ciekawy problem
Od wielu lat mam dwa kocury i jedną kotkę, Jednego kocurka najstarszego, ma około sześciu lat, z przytuliska a drugiego i kocurkę z *ulicy* jak były jeszcze oseskami. Takie zwykłe kochane *dachowce*
Ich podstawowym pożywieniem jest mięso wołowe i saszetki. Jako uzupełnienie dostają karmę suchą, stoi zawsze w miseczce i mogą jeść ją do woli. Z moich obserwacji wynika, że preferują mokrą karmę, pokrojoną ligawę zmieszaną z saszetką. Czasem zamiast wołowiny dostają indyka i sporadycznie kurczaka. Zauważyłem, że najwięcej suchego pożywienia je kotka, kocury tylko czasem. Wszystkie są zdrowe, mają śliczną sierść, nie są otyłe, a u weta bywam z nimi tylko rutynowo na odrobaczenie czy szczepienia.
Jak były małe dostawały mleko dla kotów ale niechętnie je piły, więc zrezygnowałem. Cały czas mają wodę i lepiej im smakuje niż to mleko.
Jednak nie chcę tu generalizować czy też uchodzić za eksperta. Każdy kot to indywidualista, nie ma chyba dwóch kotów o takim samym charakterze. Być może są koty które lubą mleko, nawet to krowie. Może to być związane z brakiem innego pożywienia, zwierzę z głodu zje wszystko.
Pozdrawiam wszystkich opiekunów naszych milusińskich

IP i czas połączenia logowane. [17870049]
[21.02.2011] 21:17
ospaa
Koty mięso jedzą, jeśli lubią można im podawać.
Zamrozić, potem rozmrozić i takie mięsko o temp. pokojowej można dawać.
Byle by nie była to wieprzowina lub kurczak.
Dla podawania kotom krowiego mleka - zdecydowane NIE (bez względu na wiek).
Zdecydowana większość kotów nie trawi laktozy zawartej w krowim mleku, co w szybkim czasie objawia się biegunką. A moje koty i tak wolą świeże myszki http://www.siedem-zyczen.sklep.pl
sklep zoologiczny http://www.siedem-zyczen.com
hotel dla psa i kota

IP i czas połączenia logowane. [17873256]
[10.06.2011] 08:15
face_to_face1
Nio nie ma sensu zmuszać tak małego kotka do jedzenia mięsa, zwłaszcza, że takie maluchy raczej go nie jedzą. Nie przejmuj sie tym więc i podawaj jakieś jedzonko z puszek albo karmy dla kociaków - http://www.e-karma.pl/product-pol-362-NUTRA- GOLD-HOLISTIC-Kitten.html - coś na pewno zasmakuje

IP i czas połączenia logowane. [18472278]
[21.07.2011] 12:00
Carmen
Koty w ogóle nie powinny jeść surowej wątróbki - wątroba zawiera szkodliwe substancje: antybiotyki, toksyny i wszystko to co zwierze zjadło przed trafieniem do ubojni, lepsze są nerki, serca, płucka. Odnośnie surowego mięsa... mięso drobiowe zawsze trzeba ugtować lub sparzyć, mięso wieprzowe bezwzględnie powinno być ugotowane - mogą one zawierać pasożyty którymi możesz zarazić kotka, co nie znaczy że kot w ogóle nie powinien jeść surowego mięska - owszem, może i nawet powinien, ale wyłącznie mięso WOŁOWE (również cielęcinę) które jest bezpieczne dla kotka. Nie dawaj kotu whiskasa i kitekata zawierają tylko 4% mięsa a kot to drapieżnik. Lepiej samemu przygotowywać mu jedzenie. Gotowane mięsko bez soli i przypraw, ciapka z gotowanej marchwi, mocno ugotowany ryż. I nie dawaj kotu mleka - nie trawią laktozy

IP i czas połączenia logowane. [18623565]
[21.07.2011] 13:28
truskawkowapolewa
To prawda, że takie małe kociaki nie przepadają za tego rodzaju przysmakami. Teraz jednak jest taki duży wybór karm dla kotów, że na pewno uda ci się odpowiednią dobrać. Zajrzyj sobie na krakvet.pl Tam do każdej karmy jest dołączony obszerny jej opis więc na pewno pomoże ci to w wyborze.

IP i czas połączenia logowane. [18623944]
[31.07.2013] 14:50
mikasinka
małe kotki nie jedzą jeszcze surowego mięsa w takiej postaci - matki karmią je mlekiem, a mięso uzupełnia to tylko, więc lepiej na początek albo je ugotuj i rozdrobnij albo dawaj gotowe karmy. Dobre karmy dla małych kociąt kupowałam na domowypupil.pl, bo whiskas i te inne, reklamowane to jednak najlepsze nie są ;/

IP i czas połączenia logowane. [20648088]
[24.09.2013] 23:39
zoha
agusik (07.10.08 15:58):
Kotu w zupełności wystarczy karma dla kotów. Są w niej zawarte wszystkie potrzebne mu składniki. Puszka plus sucha karma (no i woda) to podstawa. Do tego od czasu do czasu trochę jogurtu naturalnego i mleka dla kotów. Weterynarze odradzają mięso drobiowe (zwłaszcza kurczaka), ponieważ są one faszerowane hormonami żeby szybciej rosły i takie mięso może kotu zaszkodzić. Koty nie powinny też dostawać pożywienia zawierającego cukry proste.
Jeśli uważasz, że kotce czegoś brakuje, to dodatkowo możesz jej podawać witaminy dla kotów (radzę to jednak skonsultować z weterynarzem).

Niespójne to. Karma dla kotów też jest z drobiem. Czyli ta karma tak a kurczak nie? I wołowiny nie? To co?

IP i czas połączenia logowane. [20760736]
[10.10.2013] 17:16
macinpifetnak23
Co powiecie o tych karmach dla kota ?www.centrumzoologiczne.eu/18-karma-sucha-dla -kota

IP i czas połączenia logowane. [20794084]
[14.11.2015] 13:36
anabell08
Koty w ogole nie powinny jeść surowego mięsa

IP i czas połączenia logowane. [22063549]
[14.11.2015] 13:40
Barbara233
Dokładnie. Ja ostatnio gdzieś znalazłam listę jedzenia, które szkodzi kotom. Najlepiej dawać karmę przeznaczoną specjalnie dla kotków. Mój dostaje karmę dla juniorków póki co i bardzo mu smakuje. Po niedzieli chyba kupię mu jakieś nowe smaki. Widziałam też że na http://allezoo.com.pl/suplementy-diety/10407 -TRIXIE-Trawa-dla-kota-w-foremce-100g.html jest dostępna trawa dla kota. Kot mojej mamy ją uwielbia i dla mojego kotełka chyba też wezmę

IP i czas połączenia logowane. [22063562]
[02.01.2016] 18:54
nikoś
Młody kot ma jeszcze czas, aby jeść surowiznę. Mój dostał takie jedzenie ok 11 miesiąca życia. Dostawał http://prevital.eu/produkt/super-premium-kit ten , mleko dla kociąt. Kiedy skończył 4 miesiące saszetki. Upewnij się, jak z tym jest u weterynarza.

IP i czas połączenia logowane. [22133930]
[26.03.2017] 17:34
Maryjka88
Koty jak najbardziej powinny jeść surowe mięso. Większość powszechnie dostępnych karm zawiera zboża, ziemniaki i bardzo mało mięsa, jest mało odżywcza i niezdrowa dla kota, dlatego kota najlepiej żywić dobrą, bezzbożową suchą karmą, ale do tego koniecznie właśnie surowym mięsem. Tak mi powiedział też mój weterynarz http://agrowet.com.pl/ a mam do niego duże zaufanie.

IP i czas połączenia logowane. [22691639]

1 2
 » Odpowiedz na ten temat