o2.pl forum.o2.pl
poczta.o2.pl
E-mail 20GB
Pudelek.pl - plotki, zdjęcia, sensacje
Pudelek
Wrzuta.pl - video, muzyka, mp3
Wideo+mp3
Login: @o2.pl Hasło:
  Strona główna» forum Sprzęt
 » Odpowiedz na ten temat

drukarka HP PSC 1510 - strona testowa, pomocy!!!

1 2
[10.09.2006] 12:20
jastrzab. . .
hej, mój kumpel ma drukarkę formy HP, model: PSC 1510 All-in-one czy jakoś tak. Gdy chce cokolwiek wydrukować drukuje mu stronę testową. Ma WinXP. Jak można temu zapobiec, żeby nie drukował tego za każdym razem. Próbowaliśmy przeinstalować sterowniki i nic... Proszę o szybką pomoc, jeszcze dziś najlepiej

(Zgłoś do usunięcia)
IP i czas połączenia logowane.
[10.09.2006] 12:44
Tens
Kiedy ostatnio wymieniał pojemniki z tuszem?

(Odpowiedz cytując)    (Link do tej wypowiedzi)    (Zgłoś do usunięcia)
IP i czas połączenia logowane. [8152870]
[10.09.2006] 12:54
settings
o ile się nie mylę to gdzieś w opcjach jest możliwość ustawienia drukowania bądź nie strony testowej

IP i czas połączenia logowane. [8152954]
[10.09.2006] 13:05
Tens
settings (06.09.10 12:54):
o ile się nie mylę to gdzieś w opcjach jest możliwość ustawienia drukowania bądź nie strony testowej

To ciekawe... Tak się składa, że mam to urządzenie wielofunkcyjne i jakoś nigdy nie udało mi się znaleźć takiej opcji.

No więc jastrzab kiedy ostatnio twój kolega wymieniał pojemniki z tuszem?

IP i czas połączenia logowane. [8153039]
[10.09.2006] 22:46
jastrzab. . .
Kiedy wymieniał?
Hooo, hooo, hoo albo jeszcze dawniej.
Ale ostatnio sami coś dolewaliśmy.

IP i czas połączenia logowane. [8157802]
[21.12.2014] 16:47
[11.09.2006] 07:59
Tens
W takim razie będę miał jeszcze jedno pytanie. Ponieważ HP PSC 1510 drukuje kilka rodzajów stron testowych (kalibracja itp.) opisz możliwie najdokładniej jak wygląda ta strona, która jest ciągle drukowana. Miejmy nadzieję, że to pomoże wyjaśnić dlaczego tak się dzieje.

IP i czas połączenia logowane. [8159223]
[11.09.2006] 19:53
jastrzab. . .
ta moja ostatnia wypowiedź to nie była moja :/ jakiś debil się po prostu pode mnie podszył... ale mniejsza z tym, na stronie są takie niebieskie paski, ciemne i jasne, na przemian. Tusz był wymieniany niedawno ale się skończył, dał nowy i nic nie pomogło... http://armageddonteam.mofeforum.net

IP i czas połączenia logowane. [8164572]
[11.09.2006] 21:18
Tens
Wygląda na to, że chodzi o to:
http://img124.imageshack.us/img124/7489/skan 0001hb1.jpg

To jest strona testowa drukowana po wymianie pojemników z tuszem. Aby się jej pozbyć trzeba postąpić zgodnie z instrukcją zamieszczoną właśnie na niej (można to również znaleźć w Pomocy HP).
Właśnie poniżej zamieszczam fragment z tematu Pomocy HP "Wymiana pojemników z tuszem":
-------------------------------------------------------- ------
- Jeśli pojemnik z tuszem instalowany jest po raz pierwszy, urządzenie HP All-in-One rozpocznie drukowanie arkusza wyrównywania dla pojemnika z tuszem.
- Ułóż arkusz wyrównywania pojemnika w prawym przednim rogu szyby górną krawędzią strony na prawo.
- Naciśnij przycisk Skanuj.

Urządzenie HP All-in-One wykona wyrównywanie pojemników z tuszem. Arkusz wyrównywania pojemnika wyrzuć lub zostaw do ponownego zadrukowania. Więcej informacji na temat wyrównywania pojemników z tuszem można znaleźć w części "Wyrównywanie pojemników z tuszem".
Mam nadzieję, że to rozwiązuje problem z drukującą się ciągle stroną. Po prostu musisz zeskanować (przycisk "Skanuj" na urządzeniu) tą wydrukowaną kartkę

IP i czas połączenia logowane. [8165510]
[12.09.2006] 01:20
+ dla mnie
tak to jest jak się nie czyta instrukcji obsługi hahahahaha

IP i czas połączenia logowane. [8167583]
[12.09.2006] 16:07
jastrzab. . .
no wiesz, po co ją czytać skoro obsługa drukarki to tylko przycisk "Drukuj" w Wordzie... mam nadzieje że to kumplowi pomoże, jak coś to napisze... http://armageddonteam.mofeforum.net

IP i czas połączenia logowane. [8171603]
[25.02.2008] 18:33
asia90  asia90@tlen.pl
HEJ MAM TA DRUKARKE HP 1510 I ROBIE TAK JAK TRZEBA I NIC MI TO NIE DAJE !! POMOCY JUZ MAM DOSC STRONY Z WYROWNANIA POJEMNIKOW.
Tens (06.09.11 21:18):
Wygląda na to, że chodzi o to:
http://img124.imageshack.us/img124/7489/skan 0001hb1.jpg

To jest strona testowa drukowana po wymianie pojemników z tuszem. Aby się jej pozbyć trzeba postąpić zgodnie z instrukcją zamieszczoną właśnie na niej (można to również znaleźć w Pomocy HP).
Właśnie poniżej zamieszczam fragment z tematu Pomocy HP \"Wymiana pojemników z tuszem\":
- Jeśli pojemnik z tuszem instalowany jest po raz pierwszy, urządzenie HP All-in-One rozpocznie drukowanie arkusza wyrównywania dla pojemnika z tuszem.
- Ułóż arkusz wyrównywania pojemnika w prawym przednim rogu szyby górną krawędzią strony na prawo.
- Naciśnij przycisk Skanuj.

Urządzenie HP All-in-One wykona wyrównywanie pojemników z tuszem. Arkusz wyrównywania pojemnika wyrzuć lub zostaw do ponownego zadrukowania. Więcej informacji na temat wyrównywania pojemników z tuszem można znaleźć w części \"Wyrównywanie pojemników z tuszem\".

IP i czas połączenia logowane. [12293487]
[25.02.2008] 20:51
Tens
Wszystko w tym temacie jest wyżej napisane. Jeśli poprawnie wykonasz wskazówki strona już się nie powinna drukować. Nic więcej nie poradzę.

IP i czas połączenia logowane. [12294319]
[25.03.2008] 18:28
TuReX
Tens (08.02.25 20:51):
Wszystko w tym temacie jest wyżej napisane. Jeśli poprawnie wykonasz wskazówki strona już się nie powinna drukować. Nic więcej nie poradzę.

nic nie daje...po wyl. drukarki znowu wciąga kartke i drukuje to swoje gówno...;/

IP i czas połączenia logowane. [12467712]
[03.04.2008] 01:03
KingAVE
Ja także posiadam te cudowną drukarkę.
By nie ponawiał trzeba wydrukować stronę( musi być kolorowa)
i położyć według tego jak pokazane jest na wydruku tej strony dokładnoie tak na szybie w rogu.

Ja znowu mam inny problem, bo ostatnio za którymś doładowaniem tego samego pojemnika z czarnym tuszem chyba sie uszkodził bo pisze ze został naruszony i nie mogę drukować na kolorowo. Musze kupic nowy ale nie wiem kiedy to bedzie.

A skoro nie mam kolorowego to nie moge położyc na szybie skanera bo i tak nic to nie daje bo kaze wyrównac pojemniki z tuszem w kółko.

Ja już tak planowałem jak tu dostać się do tego @@@...go \"systemu\" mojej drukarki i pozmieniać w niej jakieś opcje.Oczywiście ja sie nie znam na tym i wątpię by było by to możliwe bo moze byc to jak z płyta CD-R a CD-RW że po prostu nawet jak był by sposób na dostanie sie do tego programu i zrobić coś w stylu rejestru systemu (opcje 1 zmienić na opcję 0 hipotetycznie bo nie wiem jak to tam jest zapisane) to nie zapisał bym zmian. Ale to wszystko to tylko moje żałosne teorie.

IP i czas połączenia logowane. [12515761]
[05.04.2008] 17:53
fazers
Trzeba było wybrać, to co większość firm na całym świecie - postawnakolor.pl następnym razem jak Ci się znudzi kombinowanie...

IP i czas połączenia logowane. [12529487]
[12.04.2008] 13:00
magic255
kupiłem wlaśnie zamienniki tuszu do tej drukarki.po rozpakowaniu kardidżu pisze przeprowadz proces kalibracji dysz głowicy. o co w tym chodzi? ktoś wie?

IP i czas połączenia logowane. [12561708]
[12.04.2008] 18:11
Nie jestem pierdoła
magic255 (08.04.12 13:00):
kupiłem wlaśnie zamienniki tuszu do tej drukarki.po rozpakowaniu kardidżu pisze przeprowadz proces kalibracji dysz głowicy. o co w tym chodzi? ktoś wie?

kalibrację mirników przeprowadza się kręcoąc wkrętem miernika (kolor czerwony) w lewo lub w prwo tak aby wskazówkę miernika nacelowac na zero.. Potem to mozna zrobić pomiary napięcia prądu w kablu itd. A jaki masz miernik do kalibracji?

IP i czas połączenia logowane. [12562703]
[13.04.2008] 11:18
blazen
fazers ma racje, jak kupujesz xerox, to nei masz tkaich problemow. tak ejst jak kupisz jakis szajs.

IP i czas połączenia logowane. [12566148]
[14.04.2008] 00:59
iga S
Dla mnie sprawa jest prosta. Sprzęt, albo działa, albo nie. Innej możliwości nie ma. Poza tym, wychodzą tutaj pewne zapędy małego-majsterkowicza autora topicu. Już zaoszczędziłeś? Jeżeli jeszcze nie, to tnij koszty i kup sobie porządnego phasera...

IP i czas połączenia logowane. [12570520]
[20.04.2008] 12:23
adikosek
ja niewiem jak wydrukować tę stronkę. może powie mi jak ją wydrukować

IP i czas połączenia logowane. [12605399]
[20.04.2008] 12:36
Tens
adikosek (08.04.20 12:23):
ja niewiem jak wydrukować tę stronkę. może powie mi jak ją wydrukować

Co takiego? Przecież ta strona sama się drukuje po wymianie tuszów.

IP i czas połączenia logowane. [12605466]
[20.04.2008] 17:44
adikosek
ja wymieniłem tusze i niechce się wydrukować

IP i czas połączenia logowane. [12607325]
[20.04.2008] 17:47
Tens
A drukuje normalnie? Jeśli tak to nie ma się czym przejmować.

IP i czas połączenia logowane. [12607339]
[21.04.2008] 20:31
adikosek
Drukuje ale są niewyraźne kolory

IP i czas połączenia logowane. [12615356]
[21.04.2008] 23:24
Tens
Spróbuj zeskanować taką, jaka jest. Jeśli to nie pomoże - oczyść ręcznie lub wymień kolorowy tusz, żeby wydruk wyglądał porządnie.

IP i czas połączenia logowane. [12617136]
[22.04.2008] 19:37
Adikosek
Dobra spróbuje

IP i czas połączenia logowane. [12626083]
[22.04.2008] 20:51
nie jestem pierdoła
Adikosek (08.04.22 19:37):
Dobra spróbuje

co spróbujesz? Lemoniady???

IP i czas połączenia logowane. [12627321]
[24.04.2008] 22:32
terakurdeja*
HPki mają ten zgrzyt,że po wymianie tusznika na firmowy robią testową raz a jak dajesz tusznik innej firmy,zastepczy to to bydle kombinuje w ten sposób.Szczególnie nie lubią InkJetów. nie chcem ale muszem

IP i czas połączenia logowane. [12642592]
[26.04.2008] 13:31
airam5
Miałam ten sam problem i cholera mnie brała.
Teraz już wiem, że wymieniając dwa pojemniki - strona testowa drukuje się raz. Wymieniając jeden - drukuje po każdym włączeniu drukarki. Przez parę miesięcy nie wyłączaliśmy drukarki, żeby nie tracić tuszu. Aż spróbowałam wymieniając jeden pojemnik - wyjąć też drugi i włożyć go z powrotem (ten sam). U mnie problem zniknął !!!!
Już mogę wymieniać pojedyncze pojemniki i nie denerwować się. Polecam do wypróbowania.

IP i czas połączenia logowane. [12649476]
[30.11.2008] 19:14
nikolej
Ja tak zrobiłem, własnie kilka miesięcy, dzisiaj przychodzę coś zeskanować, a tu zonk, moja drukarka wyłaczona i w ogóle nie chce sie włączyć. O co chodzi? Prosze o jakies rady!

IP i czas połączenia logowane. [13924812]
[30.11.2008] 20:41
brodzik55
witem. mam pewien problem. chodzi o to ze u mnie zaraz po zainstalowaniu NIE CHCE sie rozpoczac drukowanie strony testowej. prosze o pomoc.

IP i czas połączenia logowane. [13925433]

1 2
 » Odpowiedz na ten temat