o2.pl forum.o2.pl
poczta.o2.pl
E-mail 20GB
Pudelek.pl - plotki, zdjęcia, sensacje
Pudelek
Wrzuta.pl - video, muzyka, mp3
Wideo+mp3
Login: @o2.pl Hasło:
  Strona główna» forum Ogólne forum dla studentów
 » Odpowiedz na ten temat

UG czy UKW? Pomóżcie w wyborze uczelni prosze.

[24.08.2006] 00:17
paweu87
Witam.
Mam dylemat dotyczący wyboru uczelni. W gre wchodzi Uniwersytet Gdanski i Uniwersytet Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy. Każde miasto ma swoje plusy i minusy. Wybrałem kierunek "Informatyka", dzienne, dwustopniowe.Dotąd uczyłem sie w podstawówce, gimnazjum, liceum, na korkach głównie niemieckiego i ten jezyk mam znacznie bardziej opanowany. Jestem z Włocławka.

Gdańsk: Dobre miasto, właściwie to trójmiasto. Dużo pracy, perspektyw. UG w rankinu WPROST 2006 stoi wyżej niż UKW (8 i 18 miejsca). Raczej dostane akademik. Alee.. daleko jest Gdańsk od Włocławka. Mam tylko lektorat z angielskiego-za niemiecki płaciłbym od 600 do 1500 zł/ semestr w zależności od wielkości grupy (4-10 osób). W gdańsku jestem po pięciu latach "tylko" magistrem.

Bydgoszcz:UKW stoi nisko w rankingach, bo istnieje od niedawna. Dokładnie od roku. Tutaj dostane tytuł mgr inż., ale to kosztem fizyki, której dokładnie nie rozumie... Bedę blisko domu, ale fizyka odstrasza. Co z mieszkaniem? nie wiem.. poradze sobie. nie skłądałem wniosku o akademik. miałem mieszkać z dziewczyną, ale tą historie juz zapominam i jest nieaktualna. Język - będę kontynuował niemiecki z liceum. To mi sie podoba.

(Zgłoś do usunięcia)
IP i czas połączenia logowane.
[24.08.2006] 18:00
MonikA123
wybierz bydgoszcz. pomęczysz sie, a przecierz nie prestiz sie liczy, tylko Twoja wiedza. powodzenia.

(Odpowiedz cytując)    (Link do tej wypowiedzi)    (Zgłoś do usunięcia)
IP i czas połączenia logowane. [7992325]
[27.08.2006] 10:58
Kasicek
ja proponuje UWM w olsztynie!!! sama tam studiuje i jest fajniutko. co prawda nie orientuje sie na jakim poziemie stoi tu fizyka ale... klimat Kortowa jest niepowtarzalny a chyba nie tylko nauka czloweik zyje, no nie???

IP i czas połączenia logowane. [8016833]
[27.08.2006] 13:16
wybierz w tym momecie
Uniwersytet Szczeciński gdyż - jest w rankingu między Gdańskim a Bydgoskim, taka sama odległość z Bydgoszczy jak i do Gdańska, Szczecin jest miatem portowym jak Gdańsk plus przypływają do niego barki z Bydgoszczy Nawet nie wiesz ile dla Ciebie szukalem tej opcji wiec mam nadzieję, że to docenisz

IP i czas połączenia logowane. [8017849]
[27.08.2006] 13:39
pawel87_
ludzie, prosze was.. nie chodzi o to co proponujecie, tylko o wybor pomiedzy tymi dwoma.. jestem na granicy zalamania..

IP i czas połączenia logowane. [8018023]
[16.01.2018] 18:09
[27.08.2006] 13:44
to sie zalam
tylko nie pekaj przy tym

IP i czas połączenia logowane. [8018066]
[27.08.2006] 14:10
haquim
Lepiej jechać do gdańska
1)Taki inżynier po Uniwersytecie to jak humanista po Politchnice
2)Bez znajmości angielskiego zwłaszcza na informatyce to jak bez ręki
3)Żeby zostać inżynierm informatyki sama fizyka nie wystarczy jest jeszcze teoria obwodów i elektronika
4)Jeśli chcesz pracować w Polsce to lepiej studiować w Gdańsku

IP i czas połączenia logowane. [8018293]
[27.08.2006] 14:11
B_zyCzEk
Co do UKW, ja sie wybieram co prawda na pedagogike , ale czytałam duzo o szkole i zasiegałam wiele opini aby sie upewnic czy dobrze robie idąc tam studiowac. Szkoła tak jak mowisz jest nowa (funkcjonuje ok 30 lat , wielkrotnie zmieniała nazwe ostatnio była akademia bydgoska , od 2005 posiada status uniwersytetu). O szkole mowi sie rozne , zomawiałam ze studentami UKW i nauczycielami mojego LO jedni mowią mi ze to bardzo dobra uczelnia ale nie doceniana , inni , zebym lepiej poszła do szkoły z tradycjami i wyrobiona juz renoma. Tez stałam na rozdrozu tak jak ty i zdecydowałam sie na UKW. Czy dobrze zrobiłam okaze sie juz na miejscu
Aaa co do mieszkania , musze przyznac ze truno znalesc cos rozsadnego. Dziewczyny mają lepiej .... taka prawda a i tak nie było łatwo :| z około 20 ogłoszen spisanych z internetu i tablicy ogłoszeń na UKW tylko 2 [!!] oferty były naprawde ciekawe!
Nie mam zdania co do UG , bo w tej kwestii nie orientuje sie ani troche :]
Pozdrawiam serdecznie

IP i czas połączenia logowane. [8018301]
[01.09.2006] 11:56
talka5wp.pl
Bzyczek... idziesz na pedagogikę na UKW? Heh a na jaką specjalność? Pytam, bo ja też się wybieram na pedagogikę na UKW... jeśli możesz to proszę odpisz na maila.

IP i czas połączenia logowane. [8068952]
[01.09.2006] 15:32
B_zyCzEk
talka5wp.pl (06.09.01 11:56):
Bzyczek... idziesz na pedagogikę na UKW? Heh a na jaką specjalność? Pytam, bo ja też się wybieram na pedagogikę na UKW... jeśli możesz to proszę odpisz na maila.

nie podłaś e-maila
Ja wybrałam sp. doradztwo zawodowe i przedsiębiorczość
A ty na jaka sie zdecydowałaś??
pozdrawiam

IP i czas połączenia logowane. [8071286]
[01.09.2006] 19:02
ooowieczka
no ja mialam 2 lata temu ten sam problem czy UG czy UKW a wtedy to jeszcze nawet Akademia Bydgoska. Wybralam Bydgoszcz i szczerze muszę powiedzieć że nie żaluję! Może jestem troszeczkę nie obiektywna ale polecam UKW! jest to nowy uniwerek więc cały czas stara sie wyrobić sobie renomę i dlatego wykładowcy na prawdę sie starają (oczywiście są wyjątki ale tacy zawsze sie znajdą ) z mieszkaniem jest troche szukania - sama jestem jeszcze na etapie szukania czegoś nowego dla siebie - ale nie jest tak źle.A zawsze jak co można pomieszkać w internacie gdzie dla studentów są osobne piętra. Powodzenia w wyborze

IP i czas połączenia logowane. [8073210]
[15.01.2007] 15:42
-1554324067
http://tinyurl.com/ukjjx

IP i czas połączenia logowane. [9339399]
[12.05.2007] 17:40
garld
zdecydowanie gdansk i to juz!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
ja prawie bym wpadl na ukw dopiero kolega mi uswiadomil co jest warta ta uczelnia teraz siedze na KULu w lublinie (ale to akurat zasluga ZSK "dlugosz" jestes z wlocka wiec wiesz o co chodzi i nikt tu nawet niewie co to jest UKW no i miast tez niema co poruwnywac

IP i czas połączenia logowane. [10302504]
[17.10.2009] 21:33
bydgoszczanka_87
garld (07.05.12 17:40):
zdecydowanie gdansk i to juz!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
ja prawie bym wpadl na ukw dopiero kolega mi uswiadomil co jest warta ta uczelnia teraz siedze na KULu w lublinie (ale to akurat zasluga ZSK \\\\\\\"dlugosz\\\\\\\" jestes z wlocka wiec wiesz o co chodzi i nikt tu nawet niewie co to jest UKW no i miast tez niema co poruwnywac

nie ma co powórnywać racja, bo gdańsk do Bydgoszczy sie nie umywa, a paweu87 przedstawił skrót UKW więc chyba wszyscy odpowiadający na post więdzą co to za uczelnia, a skoro Ty nie wiesz to sie najpier czytać naucz, mogę Ci paweu87 polecić tą szkołę z całą odpowiedzialnością, w kwestiach technicznych uczelnia została odremontowana, są w niej nowe pracownie z nowym sprzętem, posiada włąsną dużą biblioteke w osobnym budynku, poszczególne wydziały znajdują się w róznych częściach miasta, wydział Informatyki jest na chodkiewicza 30 w budynku głównym, kadra dydaktyczna jest naprawde fachowa i wymagającą, poziom wysoki a dyplom uznawany przez pracodawców i nie tylko, jeśli pokrywa się to z Twoimi zainteresowaniami to polecam Uniwersytet Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy

IP i czas połączenia logowane. [15649673]
[17.10.2009] 21:54
paweu87_
dostalem maila że ktoś odpowiedział na mojego posta.

Sprostuję: mój post (pierwszy w temacie) jest sprzed 3 lat. Studiuję w poznaniu. i zapraszam wszystkich na iniwersytet im. adama mickiewicza

IP i czas połączenia logowane. [15649772]
[13.01.2010] 18:01
Patryk S.
Kierunki typu – pedagogika, dziennikarstwo, politologia – tylko UKW. To właśnie dzięki temu, że uniwersytet nie stoi wysoko w (IMHO niezbyt miarodajnych) rankingach, nie ma tu rzeszy zadufanych w sobie buraków, którzy wyżej (srrrrrrrr) niż (Y) mają.
Kadra w większości jest „ludzka”, a i sami studenci luzaccy.

Na prawo – UWM w Olsztynie. No, chyba że ktoś jest masochistą i lubi być obrażany na egzaminach przez pewnego pana, co to często występuje w telewizji – wtedy UMK

UG i UŁ – masochistom jak najbardziej polecam
A co do samych miast: Łodzi i Gdańska. Z odległości mogą się wydawać super. Dużo galerii handlowych i praca czeka na każdym kroku… ha
Tylko pomieszkajcie sobie z miesiąc w którymś z nich, a od razu zatęsknicie za rodzinną Bydgoszczą.

IP i czas połączenia logowane. [16094918]
[19.07.2010] 19:21
Artemis Fowl
Cześć. Ja sam stoję przed trudnym wyborem uczelni. Myślę o biotechnologii na UKW, jednak nie wiem czy dobrze zrobię wybierając ją.Słyszałem różne opinie o tej szkole.Jak myślicie czy ,UKW zapewni mi odpowiedni rozwój w tej dziedzinie?Czekam na wszelkie komentarze.

IP i czas połączenia logowane. [16940245]
[19.07.2010] 20:52
Qlka
Patryk S. (10.01.13 18:01):
Kierunki typu pedagogika, dziennikarstwo, politologia tylko UKW. To właśnie dzięki temu, że uniwersytet nie stoi wysoko w (IMHO niezbyt miarodajnych) rankingach, nie ma tu rzeszy zadufanych w sobie buraków, którzy wyżej (srrrrrrrr) niż (Y) mają.
Kadra w większości jest ludzka, a i sami studenci luzaccy. Na prawo UWM w Olsztynie. No, chyba że ktoś jest masochistą i lubi być obrażany na egzaminach przez pewnego pana, co to często występuje w telewizji wtedy UMK UG i UŁ masochistom jak najbardziej polecam
A co do samych miast: Łodzi i Gdańska. Z odległości mogą się wydawać super. Dużo galerii handlowych i praca czeka na każdym kroku ha
Tylko pomieszkajcie sobie z miesiąc w którymś z nich, a od razu zatęsknicie za rodzinną Bydgoszczą.
UŁ to masochizm? chłopie sam nie wiesz co mówisz. bardzo dobra uczelnia, powstaław 1945 roku czyli swoje latka i renomę wyrobioną już ma. pracy w Łodzi też jest dużo, nie ma co narzekać. ja dostałam się na UMK do Torunia i na Uniwersytet Jaggieloński a jednak wybrałam UŁ. a wracając do tematu, mgr. imż. napewno będzie bardziej doceniane przez pracodawcę tym bardziej w zawodzie informatyka. poza tym pamiętaj,to nie uczelnia a Twoje chęci i Twoje możliwości otwierają furtki. zależy jak bedziesz dobry w tym co robisz, a uczelnia może tylko w jakimś minimalnym stopniu pomóc, ale to raczej kwestia wyposażenia i możliwości uczelni a nie miejsca w rankingu

IP i czas połączenia logowane. [16940740]
[19.07.2010] 22:43
Bla, bla, bla
Dostałaś się na UMK i UJ?!Raczysz sobie żartować-chyba na jakieś zaoczne...Walisz takie orty, że aż oczy bolą-ja się zastanawiam, czy Ty w ogóle masz maturę...

IP i czas połączenia logowane. [16941308]
[21.07.2010] 10:23
asiar89
UKW istnieje od 2005 roku... xD (A tak naprawde to ponad 40 lat)

IP i czas połączenia logowane. [16947583]
[21.07.2010] 18:15
Qlka
Bla, bla, bla (10.07.19 22:43):
Dostałaś się na UMK i UJ?!Raczysz sobie żartować-chyba na jakieś zaoczne...Walisz takie orty, że aż oczy bolą-ja się zastanawiam, czy Ty w ogóle masz maturę...
Nie wyobraź sobie. Na UJ na WBiNoZ a na UMK na WSzP i na studia DZIENNE. Ja już poza tym nie tylko mam maturę ale za rok bedę mieć już inżyniera geodezji, więc Ty nie racz żartować i zacznij wyrażać swe przemyślenia w bardziej cywylizowany sposób.

IP i czas połączenia logowane. [16949587]
[21.07.2010] 20:43
Bla, bla, bla
Oj, widzę, że zabolało,hehehe.A Ty bądź mniej nadęta, bo grozi to eksplozją.

IP i czas połączenia logowane. [16950167]
[25.07.2010] 16:54
Qlka
Bla, bla, bla (10.07.21 20:43):
Oj, widzę, że zabolało,hehehe.A Ty bądź mniej nadęta, bo grozi to eksplozją.

mnie chamskie, i nie na poziomie teksty z równowagi nie wyprowadzą. po prostu najpierw doczytaj, popytaj studentów innych uczelni a dopiero potem oceniaj.
a co do Twojej wrodzonej zapewne bezczelnej wulgarności, to radzę Ci abyś najpierw myślał a dopiero potem mówił cokolwiek, bo ja na pewno jestem starsza i co za tym idzie mądrzejsza od Ciebie a jeśli nie to tylko świedczy o Tobie. ciao.

IP i czas połączenia logowane. [16966036]
[25.07.2010] 18:56
Bla, bla, bla
Przykro mi, ale odpowiadanie na moje prowokacje naprawdę stanowi niezbity dowód twojego niskiego ilorazu inteligencji.Niestety, starsza ode mnie też nie jesteś, ale głupsza, owszem, jesteś-to chyba dosyć oczywiste.Btw-"ciao"?!WTF?!-tak mówicie do siebie na pożegnanie ty i twoje koleżanki tipsiary z remizy?Ale pustak...

IP i czas połączenia logowane. [16966545]
[16.09.2011] 15:48
ilem
Witam, ja jestem tego zdania, że jesli ktoś chce wynieść wiedzę ze studiów to nie trzeba kończyć super prestizowych uczelni....Liczy się to, co ma się w głowie, a nie nazwa uczelni.

IP i czas połączenia logowane. [18811128]
[16.09.2011] 16:10
ilem
Odpowiadając na postawione pytanie: Jeśli ważniejszy jest dla Ciebie prestiż uczelni to wybierz UG.
Osobiście uważam, że to,jak inni nas postrzegają, zależy, tylko od nas.
Czy absolwent UG, czy UKW może zdobyć dobrą pracę, jeśli tylko bedzie potrafił zaistnieć na rynku pracy - liczy się wiedza, kreatywnośc i profesjonalizm - nie trzeba być absolwentem prestiżowej uczelni, aby być inteligentnym. Wszędzie na uczelniach trzeba realizować program nauczania....poza tym bardzo często, to ci "tytułowani" z prestiżowych uczelni... nie potrafią przekazać studentom wiedzy..., są tak w sobie zadufani, że nic poza czubkiem swojego nosa nie widzą

IP i czas połączenia logowane. [18811217]
[23.06.2012] 18:47
nicka
Uważam, że UKW nie jest dobrą uczelnią. Stypendium można tam dostać za nic, godzin jest mało i egzaminy są mega proste - tak, to uczelnia dla nierobów i obiboków. Taką opinię wyrobiłam sobie patrząc na moich znajomych-nieuków, którzy na UKW osiągają nadzwyczaj zadowalające wyniki. Mówi to samo za siebie. W Gdańsku natomiast jest dużo zajęć, egzaminy są trudne, a o stypendium można zapomnieć. Tak, UG jest dla masochistów, ale przynajmniej świadczy to o ambicji człowieka. Pozdrawiam

IP i czas połączenia logowane. [19641988]
[08.02.2013] 00:53
intrigue
nicka- Dlaczego mówisz tak o swoich znajomych? Może dają sobie świetnie radę na UKW, bo się po prostu uczą Studiuję 2 kierunki na UKW, wiem, że łatwo nie jest. Egzaminu chyba tam nie pisałaś, więc może daruj sobie ocenianie jak on wygląda.
Jeżeli ktoś wybiera się na pedagogikę, psychologię itd. to serdecznie polecam UKW. Kiedyś to głównie uczelnia pedagogiczna, także w tych dziedzinach naprawdę 'na tak' . Co do reszty-nie wypowiem się, bo NIE WYPOWIADAM SIĘ O CZYMŚ O CZYM NIE MAM POJĘCIA Fakt, UKW to generalnie brak organizacji, ale cała reszta w porządku. STUDENCIAKI, nie zrażajcie się opiniami, że to młoda uczelnia bez renomy, każdy zaczynał od początku. Powodzenia !

IP i czas połączenia logowane. [20218111]
[20.12.2016] 10:47
poptel
U mnie ani ta, ani ta, ale ja akurat szukałem administracji. Skończyłem na http://www.wsp.szkolymydlowskiej.pl/ gdzie moim zdaniem mieli zdecydowanie najlepszy program i kadrę. Co mam na myśli z tą kadrą? Przede wszystkim ludzi, którzy mają pojęcie o temacie, mają doświadczenie, nie są teoretykami. A niestety na uczelniach pracuje głównie rodzina rektorów - całkowicie teoretycy.

IP i czas połączenia logowane. [22566217]
[10.01.2018] 14:32
Pablek29x
Wybór jakiejś dobrej uczelni jest naprawdę poważnym wyzwaniem, od siebie polecam wejśc tutaj https://uczelnia.tumblr.com i sprawdzić jak wybrac najlepszą uczelnie dla siebie.

IP i czas połączenia logowane. [22865402]

» Odpowiedz na ten temat