o2.pl forum.o2.pl
poczta.o2.pl
E-mail 20GB
Pudelek.pl - plotki, zdjęcia, sensacje
Pudelek
Wrzuta.pl - video, muzyka, mp3
Wideo+mp3
Login: @o2.pl Hasło:
  Strona główna» forum Sprzęt
 » Odpowiedz na ten temat

Czy jest sens kupować komputer z dwoma procesorami

[12.08.2006] 22:32
yoyooooy
jak w temacie

(Zgłoś do usunięcia)
IP i czas połączenia logowane.
[12.08.2006] 23:26
Najlepsze są kompy dualne
które składają się z nastepujących podzespołów:
-dwie płyty główne
-dwa procesory
-dwie stacje FDD

Pozostałe elementy w/g uznania.

(Odpowiedz cytując)    (Link do tej wypowiedzi)    (Zgłoś do usunięcia)
IP i czas połączenia logowane. [7870084]
[13.08.2006] 08:46
Bartek______
Komputery z dwoma procesorami pracuja podwujnie szybciej dlatego jest sens kupowania takich komputerów z dwoma procesorami bo pracuja szybciej niz komputery z jednym procesorem

IP i czas połączenia logowane. [7871579]
[13.08.2006] 13:05
Bartek______
Są tez dwie osobne płyty głowne w każdej po jednym procesorze mozna je połaczyć szeregowo i wtedy mamy komputer z dwoma procesorami

IP i czas połączenia logowane. [7873195]
[13.08.2006] 13:16
jak jeszcze raz wymyślisz
taka głupotę jak podwójna szybkość procesora dwurdzeniowego to daj znać I przy okazji zwróć uwagę na pisownię wyrazu "podwójnie"
A jeżeli chodzi o opłacalność zakupu i posiadania procesora dwurdzeniowego to ogłaszam wszem i wobec, że taki zakup to porażka!
UZASADNIENIE!!!
Jeżeli procesor dwurdzeniowy nie osiągnie wydajności o 100% większej niż procesor jednordzeniowy to gdzie jest logika się pytam? Trzydzestoprocentowy wzrost wydajności można uzyskać przetaktowująć procesor jednordzeniowy.

IP i czas połączenia logowane. [7873303]
[26.05.2017] 20:55
[13.08.2006] 16:41
jak nie chcesz mieć zwisów
przy 100% obciażenia to kupuj ATHLONA! Te procesory zostały stworzone do cieżkiej pracy, a nie jak do multimedialnego baraszkowania jak P4 i im pochodne.

IP i czas połączenia logowane. [7875148]
[13.08.2006] 22:22
Bartek______
zwis to męski krawat baranie

IP i czas połączenia logowane. [7878408]
[14.08.2006] 01:15
jak sia warażasz
ty sparchana psia końcówo!

IP i czas połączenia logowane. [7880203]
[14.08.2006] 17:28
Widzę głęboki sens
w kupowaniu komputerów dwuprocesorowych!!!
Nawet samolotach i promach kosmicznych komputery są dublowane, więc dla czego nie w domu?

IP i czas połączenia logowane. [7885258]
[14.08.2006] 19:22
Bartek______
W samolotach to sa po trzy komputery musi być liczba nieparzysta bo dwa podejmują decyzje za pilota a trzeci jest wtedy nieważny. Komputery w samolotach mają procesory gorszego gatunku no bo nie trzeba lepszych.Programy pilotowe samolotowe pisane są w basicu

IP i czas połączenia logowane. [7886238]
[14.08.2006] 20:12
tak masz rację
bo policjanci też chodza po trzech, tzn. dwóch i pies. Tych dwóch robi na szcazeblu decyzyjnym a ten trzeci za-pi-er-da-la za złodziejem.

IP i czas połączenia logowane. [7886866]
[14.08.2006] 22:30
Ja pie.rdole
Widzę głęboki sens (06.08.14 17:28):
w kupowaniu komputerów dwuprocesorowych!!!
Nawet samolotach i promach kosmicznych komputery są dublowane, więc dla czego nie w domu?

Możesz wstawić sobie 5 procków tylko po ch.uj?? To nie daje nic
i nie myl tumanie dublowania ze wzgłedu na bezpieczeństwo z dwqoma prockami na jednej płytce

IP i czas połączenia logowane. [7888673]
[14.08.2006] 23:19
help88
Jest.
Sam właśnie piszę z takiego komputera.
Ma 2 Celerony po 500MHz i choć to niby nie wiele to rzeczywiście można obciążyć jeden procesor na 100% jakimś długo trwającym zadaniem i robić jednocześnie coś innego.
Kiedy jeszcze używałem Windowsa to przeglądanie stron www z pracującym Nortonem (wiadomo jak obciąza komputer zapora i antywirus) była wygodniejsza niż na komputerze z 2GHz procesorem - na obu komputerach był WinXPPro(obsługuje 2 fizyczne procesory) i po 256MB RAMu.

IP i czas połączenia logowane. [7889278]
[15.08.2006] 00:06
mam taką konfigurację
Athlon na płycie i Duron w szufladzie co sprawia, że czuję się świetnie
Dwa proce to zawsze więcej niż jeden proc

IP i czas połączenia logowane. [7889883]
[16.08.2006] 09:29
pompkuj
Moim zdaniem to pytanie jest źle postawione. Równie dobrze można zadać pytanie: "Czy jest wogóle sens kupować komputer?" Nie jestem już szczęśliwym człowiekiem. Straciłem miłość mojego życia. Moje życie jest już koszmarem.
http://pompkuj.republika.pl

IP i czas połączenia logowane. [7901676]
[16.08.2006] 16:47
jest sens
ale w twoim przypadku to porażka

IP i czas połączenia logowane. [7906538]
[18.08.2006] 21:02
Drakeee
Wygląda to tak: jeżeli pytasz czy warto kupować taki sprzęt, jestem w 100% przekonany że nawet nie wiedziałbyś jak go wykożystać. Co do procesorów dwurdzeniowych - to nie to samo co 2 procesory.

Chciałbym jeszcze sprostować kogoś kto tu pisał że dual cora narazie nie warto, bo obsługują go 2 czy 3 gry. Well... to nie procki do zabawy, a przynajmniej nie w gry. Do gier w zupełności starczy ci athlon, lepiej nadwyżkę kasy wydać na porządny układ graficzny. Zdecydowanie lepiej na tym wyjdziesz. A co do samego działania dwóch rdzeni... Trochę ponad 3 lata temu intel wprowadził na rynek pierwsze procki HT - wielopotokowe. (Wtedy też się w taki zaopatrzyłem, wydałem całą kasę jaką miałem, i do dziś jestem z niego dumny ) Idea była taka - procesor jednordzeniowy fizycznie, logicznie widziany przez system jako dwu. Co to miało dać? Większa możliwość procesów przerabiana jednocześnie. Jak to wygląda w praktyce? Owszem, jeżeli odpalamy jakiś program, przyrost mocy nie jest ogromny. Wszystko nabiera jednak znaczenia gdy program jest napisany z uwzględnieniem tego typu technologii (i dzisiaj jest to praktycznie każdy ważniejszy i obszerniejszy program). Wtedy dostajemy przyrost mocy nawet do 15-30%, co jest naprawdę dużą ilością. A tak naprawdę klasę sprzęt pokazuje po jednoczesnym odpaleniu 2 (lub więcej) konkretnych aplikacji, wtedy nie liczy się już jak zostały napisane, działają po prostu o wiele szybciej. Jak się to ma do dwurdzeniowców? Ta sama idea, ale o krok dalej. Zamiast 2 logicznych rdzeni, mamy tu 2 rdzenie fizycznie.

Nie wiem ilu z was chciało się to czytać, streszczę jedynie: czasy gdy procek odgrywał dużą rolę w grach minęły, teraz jeżeli kupujesz kompa \"na gwiazdkę\" zeby zaszpanować grami przez kumplami, weź porządną grafę, i tańszy procek (Athlona albo Celerona D).

IP i czas połączenia logowane. [7929767]
[19.08.2006] 00:27
Srakeee
Na jednordzeniowym Athlonie wielowątkowe programy też chodzą szybciej o te 10-15% na Winrar od wersji 3.6 wzwyż.
A co do procesorów wielowątkowych czy dwurdzeniowych to jest sens a w szczególności dwurdzeniowych, jak często komputer coś robi np skanuje dyski to wtedy nie jest się niewolnikiem takich czynności albo ozgrozo defragmentacja która trwa przy solidnym defragmentowaniu nawet kilka godzin, lub niektóre profesjonalne programy do rendeingu ale to już dla wąskiego grona użytkowników.

Co do HT w Pentium to w innych prockach jest coś takiego jak priorytety tasks i można przydzielić zadania, ja na ustawiłem niski priorytet dla antyvirka i gra chodziła w miare normalnie nie z lekkimi przycięciami. HT to chyba właśnie coś podobnego tyle że od razu jest już podzielone na 2 zresztą HT w niektórych operacjach spowalnia nawet o te 10-20%

A co do Kart Graficznych to zależy jaki masz monitor itp jak grasz w rozdzielczości 800 x 600 i 1024 x 768 bez włączonych teksturowania, AA Anizo i takich tam detale... to procesor ma tu dużo do gadania nawet w 40-60% a nawet przy rozdzielczości 1280 na 1024 będzie to 20-30% procesora bez dodatkowych fajerwerków graficznych. Jak grasz na rozdzielczości 1600 x 1280 i najczęściej z włączonymi bajerami to wtedy proc ma niewiele do gadania.

IP i czas połączenia logowane. [7932533]
[19.08.2006] 01:04
za chwilę znowu się okarze
że producenci softu dla procesorów dwurdzeniowych są tak samo przygotowani jak ci od softu dla procesorów sześćdziesięciocztero bitowych. Ostatnie trzy lata w zasadzie nic nowegonie wniosły w tej dziedzinie, oprócz chyba niewielkiego wzrostu wydajności najnowszych jednostek. Cała para poszła w gwizdek! Zmieniają się technologie wykonania CPU, zmieniają się sockety, do tego dorabia się nowe pamięci i co to daje!? Dokładnie gówno! Czteroletni komputer może zrobić dokladnie to samo co ten kupiony wczoraj, jednak z ta róznicą, że zrobi to trochę szybciej, ale nie w każdej dziedzinie zastosowań - na szczęście. Producenci sprzętu zajęci są li tylko waleniem klienta w rogi i prześciganiem się w wymyślaniu coraz to nowszych akcji marketingowych.

IP i czas połączenia logowane. [7932832]
[19.08.2006] 10:21
Drakeee
@up
Bullshit, nic się nie zmienia? Może pora wymienić sprzęt i zobaczyć co się dzieje? Niedawno pracowałem na 3ghz dual corze i widziałem ogromną różnicę między nim a moim 2,4ghz htkiem.

@2up
A kto kupuje nowego kompa pod kątem gier z myślą o graniu w 800x600? Teraz nawet 1024 przestaje być standardem, 1600x1200 stała się zwyczajnie cenowo przystępna, nie potrzeba już grubego szmalu żeby pograć w takiej rozdziałce.
Coś mi się wydaje że nie do końca czaisz ideę HT. Mówisz że na Athlonie aplikacje chodzą ci szybciej o 10-15%. Od czego? Nie możesz powiedzieć "Coś jest bardziej", dokończ wypowiedź. Oj, coś mi tu pie***licie. A co do skanowania/defraga dysku... Procek możesz mieć z najwyższej półki, cała praca będzie jednak i tak wykonywana tak szybko (a raczej wolno), jak szybki masz dysk. To jest coś, czego nie obejdziesz mocnym CPU.

IP i czas połączenia logowane. [7933945]
[04.09.2006] 13:36
niedobrykrzysiu
Skład zestawu komputerowego: cena:1665zł
1.Procesor:AMD Sempron 3300+ BOX (S754, 64-bit) 253zł
2.Wentylator: BOX (komplet z procesorem)
3.Płyta główna: ASRock K8NF4G-VSTA, GF6100, VGA, DDR400, SATA2, RAID, LAN, VGA, mATX 187zł
4.Napęd FDD: Napęd FDD 1,44 MB 3,5" 24zł
5.Pamięci 2x) DDR-SDRAM DIMM DDR400 512MB Kingston 376zł
6.Dysk twardy: Samsung 120 GB, SATA/300, 8MB, NCQ 225zł
7.Karta dźwiekowa: Realtek ALC883 (zintegrowana)
8.Karta sieciowa: (zintegrowana)
9.Karta graficzna: GeForce 6600 Gigabyte 256MB DDR, TV& VI, PCI-E, Silent-Pipe 309zł
10.Obudowa:Tracer Snake TRO-222 400W 154zł
Nagrywarka DVD: LG GSA-H10A DVD±R 16x, DVD±RW 6/8x, CD-RW 32x, DVD+R DL 8x, OEM 137zł
####################################################
Co o tym myślicie? A co o twardym i czy warto stawiać na SATA? A graficzna jak? Pamiętać że komp ma być w takiej granicy cenowej!

IP i czas połączenia logowane. [8100213]
[16.03.2017] 17:34
gonka8
Jak dla mnie nie ma to większego sensu. Na rynku są procesory, które świetnie sobie radzą z wieloma procesami na komputerze. Zobaczcie: https://www.morele.net/procesor-amd-ryzen-7- 1800x-3-6ghz-yd180xbcaewof-976366/ W takim razie po co dwa procesory?

IP i czas połączenia logowane. [22680326]

» Odpowiedz na ten temat