o2.pl forum.o2.pl
poczta.o2.pl
E-mail 20GB
Pudelek.pl - plotki, zdjęcia, sensacje
Pudelek
Wrzuta.pl - video, muzyka, mp3
Wideo+mp3
Login: @o2.pl Hasło:
  Strona główna» forum Ogólne forum dla studentów
 » Odpowiedz na ten temat

Co napisać w uzasadnieniu odwołania na studia?

[08.08.2006] 18:54
Umberta
No właśnie...nie mam pojęcia jak moge uzasadnić swoje odwołanie, co mam napisać?? POMOCY!!!

(Zgłoś do usunięcia)
IP i czas połączenia logowane.
[08.08.2006] 19:40
wlazł_kotek_na_płotek
najlepiej takie cos:

Urodzilam sie, bo musialam - innego wyjscia nie mialam. Urodzila mnie ciotka, bo mama jak zwykle miala pranie. Moja mama ma trzy wille - do sprzatania. Tata wyklada na uniwersytecie-podloge kafelkami. Siostra skonczyla prawo, a poszla na lewo. Brat otworzyl sklep jubilerski - trzema wytrychami i teraz wszyscy jestesmy za kratkami. A ja dzieki dobrej znajomosci jestem 5 min na wolnosci.

(Odpowiedz cytując)    (Link do tej wypowiedzi)    (Zgłoś do usunięcia)
IP i czas połączenia logowane. [7824531]
[08.08.2006] 19:47
Dzieciak33
Przerobiłbym dwa pierwsze zdania:

Urodziłem się, bo musiałem. Urodziła mnie ciotka, bo mama jak zwykle nie miała czasu.

Dalej coś równie wstrząsającego. Po czymś takim, gdybym to ja był dziekanem, wskakujesz od razu na drugi rok, z its'em, stypendium naukowym i socjalnym oraz zwrotem wydatków na narkotyki.
)) blabla... ble?

IP i czas połączenia logowane. [7824592]
[08.08.2006] 19:52
wlazł_kotek_na_płotek
spoko

IP i czas połączenia logowane. [7824632]
[08.08.2006] 20:46
Umberta
kiedy ja potrzebuję pomocy, a nie zgrywania się

IP i czas połączenia logowane. [7825291]
[27.11.2014] 18:04
[08.08.2006] 20:48
wlasnie...
ja tez
MOZE KTOS SIE ZLITUJE??

IP i czas połączenia logowane. [7825324]
[08.08.2006] 21:39
ana nana ana
napisz dlaczego chcesz studiować: nie pisz ze lubisz sie uczyc - to ściema, napisz ze nauka pomoże Ci zdobyc wykształcenie i zawód, ze to pozwoli Ci być produktywnym obywatelem kraju, ze tylko dzxieki wykształceniu możesz zdobyć dobrą pracę a potem załozyć rodzine, że jesytes (? nie wiem) z niezamoznej rodziny i na prywatne uczelnie Cie nie stac i ze chcesz sie uczyc tak poprostu.powodzenia

IP i czas połączenia logowane. [7826041]
[09.08.2006] 09:40
Dzieciak33
Sorki za zgryw.

Myślę, że coś takiego jak podaje ana nana ana może być. Do tego, jeżeli jesteś w stanie jakoś uzasadnić, że okres przed maturą i egzaminami był dla Ciebie stresujący, że nie mogłaś się dobrze przygotować (kłopoty ze zdrowiem, kłopoty rodzinne, osobiste, np. Od półtorej roku leję kompot w kanał. Cały czas jestem albo na haju, albo zbyt rozstrzęsiona, by zrobić cokolwiek. W związku z tym... eee, a może lepiej wymyś coś sama ). Generalnie wyraź to tak, iż jesteś świadoma, że miałaś pewne tyły, ale że były też obiektywne powody tych tyłów powstania. blabla... ble?

IP i czas połączenia logowane. [7829255]
[09.08.2006] 09:59
a czy..
...na UJ są wzory odwołań /tak jak na niektórych uczelniach/ czy trzeba samemu coś pisać?

IP i czas połączenia logowane. [7829363]
[09.08.2006] 10:13
przede wszystkim
aby kwalifikować się na studia trzeba nauczyć się wpierw takiego abecadła jak korzystanie z forumowej wyszukiwarki
http://forum.o2.pl/temat.php?id_p=4874437

IP i czas połączenia logowane. [7829480]
[09.08.2006] 10:26
a czy..
przede wszystkim (06.08.09 10:13):
aby kwalifikować się na studia trzeba nauczyć się wpierw takiego abecadła jak korzystanie z forumowej wyszukiwarki
http://forum.o2.pl/temat.php?id_p=4874437

po to idę na studia a zęby sie takich bajerów nauczyć, a jak je skończe to bede korzystać nei tylko z forumowej wyszukiwarki a nawet z internetowej !

IP i czas połączenia logowane. [7829582]
[09.08.2006] 11:17
pewnie nie...
...ale powielanie tematów może powodować domniemanie tępoty, a co za tym idzie, że nie poradzisz sobie na studiach

IP i czas połączenia logowane. [7830035]
[09.08.2006] 19:05
pomagamm
Odwołanie w sprawie przyjęcia na studia o kierunku: neofilologia- filologia angielska (dzienne). Uprzejmie proszę o rozpatrzenie mojego odwołania od decyzji komisji rekrutacyjnej odmawiającej przyjęcia mnie na I rok studiów na kierunku filologia angielska (studia dzienne).
UZASADNIENIE Prośbę swoją uzasadniam swym ogromnym zainteresowaniem językiem angielskim oraz kulturą i literaturą angielską. Język angielski jest moją pasją, dlatego chciałabym władać nim perfekcyjnie. Ponadto pragnę poszerzyć swą wiedzę w zakresie kultury związanej z tym językiem. Nie składałam dokumentów na żaden inny kierunek ani uczelnię, co jest dowodem na to, że swoją przyszłość wiążę tylko i wyłącznie z filologią angielską na Pomorskiej Akademii Pedagogicznej. Moje szkolne wyniki w nauce języka angielskiego były bardzo dobre, ponadto aby poszerzyć swoje umiejętności praktyczne, udzielałam korepetycji osobom młodszym i rówieśnikom. Byłam także uczestnikiem kursu języka angielskiego który ukończyłam z oceną bardzo dobrą. Po zakończonych studiach, chciałabym pracować z polską młodzieżą.
Pragnę także zaznaczyć, iż niezwykle mało punktów brakowało mi, aby móc studiować na Państwa Uczelni. Istotne jest również to, iż Pomorska Akademia Pedagogiczna znajduje się w mojej rodzinnej miejscowości, z którą wiążę przyszłość.
Bardzo proszę o pozytywnie rozpatrzenie mojego odwołania,

z poważaniem,

(nie moje... znalezione!)

IP i czas połączenia logowane. [7835014]
[26.07.2008] 17:17
prosi o odpowiedz
Mam pytanie do osob doswiadczonych, a konkretnie do tych , ktore skladaly odwolanie i sie z niego dostaly na studia. W jaki sposob zoistaliscie poinformowani o akceptacji waszego odwolania?, i w jakim odstepie czasu od wyslania waszego odwolania mialo to miejsce?

IP i czas połączenia logowane. [13171801]
[27.07.2008] 10:57
pytankomam
Witam! W systemie rekrutacji braklo mi 18 punktow na danym kierunku ;/ Wiem duzo ... ale nie robilabym z niczego problemu, gdyby nie fakt, ze po 1 turze rekrutacji panie z dziekanatu nie wiedzialy ile osob zostalo przyjetych i jaki byl prog punktowy ;/ W konsekwencji w niewiedzy przystapilam do do rekrutacji z rezerwy (mialam nadzieje ze sie dostane bo w zeszlym roku bylabym w srodku listy z moim wynikiem - jak widac poziom sie podniosl) ;/ Jak sie okazalo nie przeprowadzono jej ;/ co wedlug mnie wydaje sie smieszne watpie zeby na 300 osob przyjetych ( w koncu po turze z rezerwy podali progi), zadna nie zabrala papierow ;/

Mam pytanie do Was czy uczelnia nie zlamala prawa ? Czy powinna na poczatku podac jaki jest limit miejsc ? Poza tym nie podajac list przyjetych (TAK TAK, KAZDY INDYWIDUALNIE DOWIADYWAL SIE CO I JAK, W KONSEKWENCJI NIKT NIE WIEDZIAL, KTÓRE MIESJECE ZAJMUJE NA REZERWIE ;/) wydaje mi sie ze zlamano prawo o szkolnictwie wyzszym ... a mianowicie:

Art. 169. 9. Wyniki postępowania rekrutacyjnego są jawne.

Jak myslicie jak dostane list ze nie zosatlam przyjeta odwolywac sie ? Możecie napisać mi jak interpretujecie jawnosc w tym przypadku ? Czy jawnosc polega na tym, ze ja sama tylko poznaje swoj wynik i dowiaduje sie czy zostalam przyjeta ? A reszta nie powinna mnie interesowac ? Czy chodzi tu o wszystkich kandydatow, o znajomosc progow, limitow miejsc ?

Pozdrawiam !

IP i czas połączenia logowane. [13174843]
[04.08.2008] 14:18
sandraj89
Też zamierzam napisać takie odwołanie, jak tylko decyzja o nieprzyjęciu przyjdzie. Zabrakło mi 0,1 punktu, jak myślicie jakie mam szanse?

IP i czas połączenia logowane. [13214337]
[05.08.2008] 01:02
rach. prawdopodobieństwa
sandraj89 (08.08.04 14:18):
Też zamierzam napisać takie odwołanie, jak tylko decyzja o nieprzyjęciu przyjdzie. Zabrakło mi 0,1 punktu, jak myślicie jakie mam szanse?

szansa 1:2 - albo Cię przyjmą, albo nie

IP i czas połączenia logowane. [13217406]
[08.10.2008] 13:05
kozkot
JAK NAPISAĆ UZASADNIENIE?

IP i czas połączenia logowane. [13592018]
[20.08.2009] 10:54
sheenaz123
Do kogo należy adresować takie odwołanie? Do biura rekrutacji? Do dziekana?

IP i czas połączenia logowane. [15364549]
[14.07.2011] 19:06
lukasz231
CZESC mam taką wielką prośbę do was. Mam pytanie i prośbe o pomoc w napisaniu wniosku kandydata osoby-niepełnosprawnej o przyjecie po za limitem miejsc wiem ze na tom uczelnie na którą chcę iśc jest taka możliwość jeśli ktoś by mogł mi pomóc z tym z góry dziekuje.

IP i czas połączenia logowane. [18601335]

» Odpowiedz na ten temat