o2.pl forum.o2.pl
poczta.o2.pl
E-mail 20GB
Pudelek.pl - plotki, zdjęcia, sensacje
Pudelek
Wrzuta.pl - video, muzyka, mp3
Wideo+mp3
Login: @o2.pl Hasło:
  Strona główna» forum Zdrowe życie
 » Odpowiedz na ten temat

Czy łuszczyca jest zaraźliwa?

1 2
[05.08.2006] 14:01
ziom88
można sie tym zarazić?

(Zgłoś do usunięcia)
IP i czas połączenia logowane.
[05.08.2006] 14:31
Pawel-_
nie! czytaj: http://luszczyca.info/viewtopic.php?t=6

(Odpowiedz cytując)    (Link do tej wypowiedzi)    (Zgłoś do usunięcia)
IP i czas połączenia logowane. [7792353]
[06.08.2006] 15:51
ziom88
jakos mnie to nie przekonuje

IP i czas połączenia logowane. [7802901]
[07.08.2006] 15:33
ziom88
ktos inny wie??

IP i czas połączenia logowane. [7811096]
[07.08.2006] 15:38
metamen
raczej nie jest, gdyby była to już bym miał bo brat i ojciec ma a mieszkamy razem

IP i czas połączenia logowane. [7811157]
[22.08.2014] 07:53
[08.08.2006] 15:18
metamen
razem sie tez kąpiemy i pomimo tego sie nie zaraziłem

IP i czas połączenia logowane. [7821803]
[29.10.2007] 01:08
ppatUsiaa
ja mam i nie jest zarazliwa a mam 14 lat i raczej ktos by mial ? wspolzyje z moim parnetem juz prawie 2 rok i tez jakos nie ma wiec to nie jest k.va zarazliwe i irytuja mnie takie pytania tzn pytanie jak pytanie to nie ale skoro nie dowierzasz to po ch.ja sie pytasz ? ehhh

IP i czas połączenia logowane. [11545696]
[29.10.2007] 01:09
ppatUsiaa
chcialam piowiedziec ze luszczyce mam 14 lat a ogolnie to maml at 17 i to jest meka nie jest zarazliwe ale jest wkur...iajace

IP i czas połączenia logowane. [11545700]
[03.04.2008] 17:07
Marlenkaa
heh jasne a ja sie zarazilam

IP i czas połączenia logowane. [12518517]
[03.04.2008] 17:10
StaSiio
Ludzie to nie mozliwe ze sie zarazilas to jest nie prawda sam mam łuszczyce i wiem jak jest !

IP i czas połączenia logowane. [12518530]
[02.05.2008] 19:07
monikan
jestem 11 lat po slubie moj maz ma luszczyce i ani ja ani nasz syn sie nie zarazilismy -to pewne

IP i czas połączenia logowane. [12679627]
[02.05.2008] 21:58
łuszczyca to
choroba z autoagresji!!!
nie można się nią zarazić podobnie jak chorobami genetycznymi
to tak coś, jak nie można się zarazić złamaniem nogi!

IP i czas połączenia logowane. [12680694]
[18.09.2008] 12:13
gooość
Oczywiście że NIE MOŻNA!
"U podstaw łuszczycy, choroby absolutnie nie zakaźnej, leży przeistoczenie genetyczne, które jest przekazywane dziedzicznie, oraz działanie pobudzające jej pojawienie czynników środowiskowych i psychogennych."

IP i czas połączenia logowane. [13474400]
[17.01.2009] 13:51
fekwgfchkjdvbhhvfc
to dlaczego osoby, które cierpią na luszczyce nie mogą być krwiodawcami??

IP i czas połączenia logowane. [14208304]
[04.06.2009] 13:31
Maki22222
gooość (08.09.18 12:13):
Oczywiście że NIE MOŻNA!
\\\"U podstaw łuszczycy, choroby absolutnie nie zakaźnej, leży przeistoczenie genetyczne, które jest przekazywane dziedzicznie, oraz działanie pobudzające jej pojawienie czynników środowiskowych i psychogennych.\\\"

Pewnie że nie można ,nie ma czego się obawiać!!Mój Dziadek ma łuszczyce 18 lat i się nie zaraziłam.Na dodatek teraz mieszka u nas Teść który też ma łuszczyce,i nadal jestem zdrowa!!

IP i czas połączenia logowane. [14997210]
[09.09.2009] 23:27
JEzuspl33
są różne odmiany niektore zarazliwe niektore nie :] pozdro

IP i czas połączenia logowane. [15471759]
[02.11.2009] 19:56
niewaznekto
chyba ktos kto pisze ze jest zarazliwa sie yli..;// bo ja chrujee na luszczycee i jakos nikt z mojego otoczenie sie nie zarazil a wy ludzie pomyslcie trochee jak ktos moze sie poczuc czytajac to jak ktos bluzga kogos kto jest na nia chory.. ;/

IP i czas połączenia logowane. [15730839]
[22.11.2009] 14:53
sulphur
Witam

Przez ten temat chcę rozpowszechnić informację nt. Szamponu leczniczego Zdrój wskazanego w leczeniu chorób skóry głowy takich jak łuszczyca i łojotokowe zapalenie skóry głowy (ŁZS).

W pierwszej kolejności chcę zwrócić uwagę, że ZDRÓJ jest lekiem (produktem leczniczym) tak więc zarówno jego skuteczność jak i ew. przeciwwskazania / działania niepożądane (takich nie stwierdzono) zostały przebadane przed dopuszczeniem do obrotu.

Po drugie: jest jednym z niewielu szamponów leczniczych (obecnie w Polsce zarejestrowane są 3 szampony lecznicze) oraz jedynym szamponem leczniczym wskazanym w leczeniu łuszczycy oraz łojotokowego zapalenia skóry głowy.

Więcej informacji zamieściliśmy na naszej nowej stronie: http://sulphur.com.pl/szampon_leczniczy_zdro j.php

Oczywiście zachęcam do dyskusji dzielenia się uwagami i zadawania pytań.

IP i czas połączenia logowane. [15834495]
[17.06.2010] 10:10
Natka:*
Ludzie łuszczyce nie jest zaraźliwa jestem z chłopakiem który ma łuszczyce i jestem z nim około 3 lat i jeszcze, żadnych obiadów nie mam!! ostatnio dostałam opryszczkę, na dolnej i na górnej wardze a kumpela już mi gadała ze to jest łuszczyca nie dość ze mnie obraziła to jeszcze mojego chłopaka (chora)!! Naprawdę łuszczyca nie jest zaraźliwa i nie obawiajcie się ze może się zarazić... jeśli mi nie wierzycie możecie iść do pierwszego lepszego lekarza on, Wam to samo powie!! Łuszczyca jest tylko wstydliwa dla drugiej osoby ale nie zaraźliwa... przebywam z moim chłopakiem praktycznie codziennie tak samo moim rodzice i nie zauważyłam zęby był jakieś obawy!!!!! wiec normalnie możecie przebywać z druga osoba która ma łuszczyce... bez obaw pozdrawiam wszystkich a najbardziej te osoby które chorują na łuszczyce !!

IP i czas połączenia logowane. [16807097]
[31.08.2010] 12:19
majka_
też się dołączę do zapewnień o niezaraźliwości łuszczycy. Nie można się nią zarazić, bo to choroba autoimmunologiczna a nie jakieś drobnoustrojowe paskudztwo. Z drugiej strony rozumiem też wszystkie obawy, jak widzimy takie nieciekawe zjawiska na czyjejś skórze to staramy się do niej nie zbliżać i trudno ten lęk pokonać - normalny atawizm.
W każdym razie łuszczycą nie można się zarazić, można na nią zachorować, jeśli ma się ją zakodowaną w genach, nic poza tym
ps opryszczka za to jest zaraźliwa pozdrawiam ____________________________
http://luszczycaleczenie.net.pl

IP i czas połączenia logowane. [17117878]
[05.09.2010] 21:34
hales2
Łuszczyca nie jest zaraźliwa, ale bardzo dokuczliwa z różnych względów. Nie znam takiego kto wyleczył łuszczycę farmakologicznie. Jest uleczalna tylko receptorologią i odpowiednią dietą tj prawidłowym żywieniem za min półtora roku. Trwa to bardzo długo. Farmaceutycznie można tylko zaleczyć tzn.wygoić skórę na jakiś czas. po jakimś czasie pojawia się w większym obszarze.

IP i czas połączenia logowane. [17140416]
[15.11.2010] 21:42
wierawu
witam wszystkich
drodzy, mój partner cierpi na łuszczycę chciałabym się dowiedzieć jak mogłabym mu pomóc. może znacie jakieś preparaty na łuszczyce skóry głowy? wiem że jest to wstydliwe dla chorych, ja nie mam z choroba problemu, ani z jej zaakceptowaniem ale chciałabym mu pomóc.
jeśli cos wiecie, lub znacie jakąś diete lub preparat prosze o radę

IP i czas połączenia logowane. [17428210]
[01.12.2010] 12:07
agga291
wierawu (10.11.15 21:42):
witam wszystkich
drodzy, mój partner cierpi na łuszczycę chciałabym się dowiedzieć jak mogłabym mu pomóc. może znacie jakieś preparaty na łuszczyce skóry głowy? wiem że jest to wstydliwe dla chorych, ja nie mam z choroba problemu, ani z jej zaakceptowaniem ale chciałabym mu pomóc.
jeśli cos wiecie, lub znacie jakąś diete lub preparat prosze o radę
Ja stosuję szampon Ocerin PTZ... to chyba jedyny szampon który nie pogarsza mojej łuszczycy głowy a wręcz zauważam zmniejszenie objawów. Próbowałam różnych szamponów i praktycznie po każdym jeszcze bardziej sypała mi się łuszczyca z głowy. http://luszczyca.org Łuszczyca i grzybica to bardzo uciążliwe dermatologiczne schorzenia skóry. A hemoroidy to bardzo bolesna przypadłość.

IP i czas połączenia logowane. [17497176]
[01.12.2010] 13:19
lupusik31
Nie słyszałam o tym, że można się zarazić łuszczyca, ale ludzie wierzą w jakieś dziwne plotki. Łuszczycę teraz można już nawet w skuteczny sposób leczyć, choć wiele osób wierzy w to, ze jest to schorzenie nieuleczalnie. W Vimedzie leczy się coś takiego za pomocą indywidualnego programu żywieniowego i jest to bardzo skuteczna metoda.

IP i czas połączenia logowane. [17497543]
[07.12.2010] 07:01
kak
Łuszczyca to schorzenie, którym w żaden sposób nie można się zarazić. Nie dostaniemy jej jeśli będziemy korzystać z tych samych ręczników, sztućców, czy z tej samej wanny. Łuszczyca nie pojawi się również, gdy będziemy spać z osobą chorą. Przyczyny łuszczycy nie są do końca poznane, ale większość zdań naukowych wskazuje na czynniki genetyczne, jako przyczynę.
Łuszczyca może występować w różnych postaciach. Może to być na przykład łuszczyca łuszczyca pospolita, która najczęściej pojawia się na kolanach, łokciach, a także na plecach - w okolicy krzyżowej, na owłosionej skórze głowy. Bardzo poważną odmianą choroby jest łuszczyca stawowa, która atakuje stawy rak i nóg. Łuszczycy pospolitej towarzyszy czasem łuszczyca paznokci. Objawia się najczęściej żółtobrunatnym zabarwieniem płytki paznokciowej, a także podłużnymi wgłębieniami.
Na zakończenie dodam, że łuszczycę można leczyć, jednak jest to długotrwałe leczenie. Trwa ono niemal całe życie. Całkowite wyleczenie się z łuszczycy jest raczej nie możliwe. Można tylko wydłużyć okresy bez łuszczycy, jak też zmniejszyć objawy tej choroby. Więcej o łuszczycy można dowiedzieć się ze strony http://luszczyca.edu.pl/2010/07/19/czym-jest -luszczyca/

IP i czas połączenia logowane. [17524721]
[05.03.2011] 22:27
nieistniejaca
Witam, Luszczyca nie mozna sie zarazic gdyz jest to przypadlosc genetyczna. Zadko wystepuje w pierwszej linii (po rodzicach) aczkolwiek moze sie zdarzyc. W moim przypadku niestety wystapila w pierwszej linii jeszcze kiedy bylam dzieckiem. Pamietam jak mama nakladala na mnie okropne geste masci ktorych skora nie chciala wchlaniac. Jednak nie przynosily efektow. W pewnym momencie moja mama zdaje sie, ze sie poddala. Jednak luszczyca po jakims czasie 'ustapila' na jakis czas. Zdaje sie, ze to przyszlo wraz z moja decyzja o przejsciu na wegetarianizm. O ile pamietam przez ten caly okres nie mialam zadnych objaw.
Ponownie powrocila jakies 2 lata temu i teraz sie z nia mecze. Od kilkau lat nie jestem na diecie wegetarianskiej. Najwazniejsze przy luszczycy jest jej nawilzanie bez wzgledu na to czy sa to mascie ktore sie nie wchlaniaja czy dobrze wchlaniajace przez skore. Dodam, ze luszczyca bardzo zadko wystepuje w okolicach ust i powiekach jednak u mnie wystapila a w krotce po tym na calej twarzy w takim stopniu, ze bylam cala czerwona i wlasciwie nie moglam mowic ani sie usmiechnac bo twarz strasznie bolala. Bez konsultacji z lekarzem wiedzialam co jest przyczyna bo luszczyca w moim przypadku jest dosc uciazliwa. Jednak kiedy nie moglam mowic troche spanikowalam i zrobilam research w internecie. Na jednej z grup dyskusyjnych znalazlam, ze sol morska lagodzi luszczyce. Po pracy pobieglam do apteki i kupilam sol morska. Szczerze mowiac bylam dosc sceptyczna jednak zdesperowana. Po powrocie do domu pierwsze co zrobilam to kapiel w soli. I ... efekt byl widoczny! Bylam w szoku. Przez kolejne dwa dni kilkanascie razy dziennie przemywalam twarz sola morska gdy po weekendzie wracalam do pracy na mojej twarzy nie bylo sladu. Jednak sol tylko pomaga zlagodzic luszczyce a nie leczy jej. Jednak od tamtego czasu uzywam mydla z soli morskiej a kapiele stosuje 1-2 razy w tygodniu. Dodatkowo stosuje silne nawilzacze i slaby steroid na twarz tylko na miejsca zajete luszczyca. Dodam, ze luszczya u mnie wystepuje duzej pratii ciala, dlatego miejscowe leczenie jest dosc uciazliwe.
W moim przypadku sol morska pomogla zlagodzic skutki jednak zaznaczam, ze nie wylecza i leczenie jest pomocne. Moja prace jest dosc stresujaca a stress nie jest pomocny w przypadku luszczycy, dlatego stosuje tez samo-hypnoterapie maja na celu zredukowanie poziomu stresu. Praktycznie wyrzucilam ze swojej diety czerwone mieso, owoce morza, ostre przyprawy, nabial, makarony, make, ziemniaki i ryz, slodycze ktore zaostrzaly stany luszczycy. Z mojego doswiadczenia wiem, ze takze piwo jest przyczyna wysiewu jak rowniez produkty z dodatkiem serwatki czyli nabial. Zycie z luszczyca wymaga stalej stalej obserwacji pod kontem diety, sytuacji zyciowej i sprawnosci fizycznej. Cwiczenia sa dosc wazna pratia jednak silne pocenie wzmaga luszczyce dlatego bezposrednio po wysilku fizycznym nalezy wziac prysznic i dokladnie osuszac skore jednak nie pocierajac. Zalaczam pomocne linki, jednak sa w jezyku angielskim:
http://www.psoriasis.org/NetCommunity/Page.a spx?pid=1336
http://www.psoriasis-help.org.uk/Psoriasis_T reatments.html

IP i czas połączenia logowane. [18104685]
[21.04.2011] 16:08
ppatuusiaa
i teraz po kilku latach znow napisze mam 20 lat a od 17 lat mam to paskudztwo i zarazliwe nie jest bo gdyby bylo to moj poprzedni partner z ktorym bylam 4 lata i moj obecny z ktorym jestem ponad rok i wszyscy inni i znajomi i rodzina tez by mieli - nie maja.. powod? ta choroba zarazliwa nie jest i jak nie wiecie to sie nie wypowiadajcie: co to a bzdura ze jest odmiana zarazliwa? jestes taki madry to idz na medycyne i daje ci 100 % ze nie zdasz.. bo nie ma zaraznych odmian tej choroby mimo ze odmian jest ponad 100 to nie ma zarazliwej bo to jest podloze genetyczne.. glupi przyklad czy rakiem sie idzie zarazic? nie.. jest genetyczny.. i tak mozna by bylo prowadzic debate cale wieki.. przykre jest tylko to ze nie znajace cie mondzioly wypowiadaja sie na forum i uprzykrzaja zycie innym w realu tak samo.. ja np na dwor nie wychodze w oogle od 10 lat sie kisze w domu raz na pare tygodni wyjde a dlaczego? bo w zime mnie wszystko boli a w lato nie mam jak pokazac ciala bo ludzie sie marszcza smieja i pier**dola wlasnie takie glupoty jak ten jeden co to twierdzi ze luszczyca jest zarazliwa.. a pomyslcie jakby wam mowiono ze jestescie syfem a to nie wasza wina.. mile ? nie ku*wa nie jest to mile. cya

IP i czas połączenia logowane. [18293769]
[22.04.2011] 14:29
jarekkolinski
ja nie spotkalem sie z info zeby mozna sie bylo zarazic od kogos luszyca ale kto wie. w kazdym razie wg mnie nie

IP i czas połączenia logowane. [18296909]
[02.06.2011] 22:42
kasiek87....
Dobra mam pytanko. Powiedzmy że mialam kontakt z osobą ktora miała łuszczyce. Czy jest to mozliwe bym mogła się "zarazić" wtedy gdy miałam niewielka ranke na palcu??

IP i czas połączenia logowane. [18446855]
[29.06.2011] 00:02
Kurabura
jezu istoto nierozumna - NIE MOZNA SIE LUSZCZYCA ZARAZIC!!!! czy jest cos w tym zdaniu czego nie rozumiesz? ani przez rane ani przez sex ani przez kichniecie ani przez inną pierdołę która powstała w twojej pustej głowie. Czizus jak ja nie cierpie jak ktos nie czyta 100 postów w danym temacie i z gruszki i pietruszki wywala pytanie na które ma powyżej juz 99 odpowiedzi. A tak z innej beczki to czy ktos z was używał szamponu Clobex na łuszczyce skóry głowy? Jakie są efekty? Podzielcie się.

IP i czas połączenia logowane. [18543702]
[31.07.2011] 14:47
Mikoss
Łuszczyca nie jest zaraźliwa ale nie da się jej wyleczyć można zaleczyć objawy. Nie wiadomo dokładnie jaka jest przyczyna ale uznawana jest za chorobę autoagrsyjną (nieprawidłowe funkcjonowanie limfocyytów T). Ja ma zaleczoną łuszczycę głowy (zaleczona clobexem) więc wiem, że żyć z tym można tylko trzeba uważać. Ja najbardziej boje się, że choroba może się rozwinąć na resztę ciała.

IP i czas połączenia logowane. [18655768]

1 2
 » Odpowiedz na ten temat