o2.pl forum.o2.pl
poczta.o2.pl
E-mail 20GB
Pudelek.pl - plotki, zdjęcia, sensacje
Pudelek
Wrzuta.pl - video, muzyka, mp3
Wideo+mp3
Login: @o2.pl Hasło:
  Strona główna» forum Historia
 » Odpowiedz na ten temat

Powstanie Warszawskie Głupota Czy Bohaterstwo?

1 2 3 4 Strony tematu:
[10.09.2009] 19:39
onazjeziora
Napisane bardzo ładnie.
Ostatnio w radiowej Trójce słuchałam audycji o stereotypach wzajemnych Polaków i Czechów. My pogardzamy ich brakiem męstwa, a ONI mają -po prostu- gdzieś TE SPRAWY.
I tu nie znajdziesz wspólnego mianownika.
Mojej koleżanki mama mówiła:" Jak wróg mniejszy to walcz, jak większy- uciekaj.To, co zostało wyżej napisane, jest w naszej "skazanej na zagładę naturze".
Podoba mi się takie podejście. No cóż, za dużo tych pięknych osobowości zginęło( patrz: Kamienie na szaniec), by tak -po prostu-zakwestionować ich TRUD. Żal serce ściska, ile by zrobili dla Polski, gdyby żyli.
Ale...jestem kobietą. ..i widzę siebie, jako matkę z dziećmi "wrzuconą " w wir wydarzeń...czy kogoś w ogóle obchodzi takie szare istnienie...
..........
Nie bawię się w bycie Emancypantką, ale..czy wiecie ilu artystów miało wspaniale matki????????????????????

(Odpowiedz cytując)    (Link do tej wypowiedzi)    (Zgłoś do usunięcia)
IP i czas połączenia logowane. [15475651]
[11.09.2009] 19:27
komilo
Ja nie napisałem ,że jesteśmy skazani na zagładę . Powtarzam . Polska jest narodm , który będzie walczył do ostatniej kropli krwi ale się ni podda . Mogę tu wymieniać tyle bietw . Tyle ich było . Polacy z malutką siłą szli na mocarstwa . Albo przegrywaliśmy albo odnosiliśmy wiktorię . Ale nadal trwamy . Mimo Wiednia mimo Grunwaldu mimo Cecory mimo Powstania Warszawskiego . Te bitwy pokazały nasą wielkość .Wracając do Powstania . Gdyby nie ono dziś nie było by Polski .

IP i czas połączenia logowane. [15480675]
[11.09.2009] 22:11
ambitny na miarę kamilo
W jednym masz kamilo rację. Niemcy, tak jak i Rosjanie, chcieli wyniszczyć polską inteligencję. Jak czytam twe posty to dochodzę do wniosku, że się im to udało nad wyraz skutecznie.
Powstanie warszawskie, a właściwie decyzja o jego wybuchu, było rezultatem przegranej sprawy na aren ie międzynarodowej i odzwierciedleniem fobii niektórych dowódców - chyba najbardziej Okulicki mający, jakbyśmy dzisiaj powiedzieli, ogromne parcie na ekran tv. Dlaczego uległ mu Bór-Komorowski nie potrafię powiedzieć. Przeciwni powstaniu byli: Wódz Naczelny, premier nakazujący ustalenie terminu z KRN i RJN. Dlaczego nie posłuchano Jeziorańskiego-Nowaka?

Kwestia przegranych bitew, które jakoby miały tworzyć Polskę i jej historię. Historię tworzyły ale Polskę powoli wymazywały z mapy. Śmieszny jesteś z takimi wnioskami kamilo gdy piszesz, że przegrane bitwy pokazywały naszą wielkość. Cecora - wiało bractwo jakby im kto w portki węgli nasypał. Gdzie tu honor polskiego żołnierza. Ujście - przykład wręcz szaleńczej odwagi gdy poi kilkunastu godzinach wymiany ognia poddano się praktycznie bez walki. Chwała tchórzom.
Chcesz więcej kamilo?

IP i czas połączenia logowane. [15481649]
[12.09.2009] 21:53
komilo
ambitny na miarę kamilo (09.09.11 22:11):

Kwestia przegranych bitew, które jakoby miały tworzyć Polskę i jej historię. Historię tworzyły ale Polskę powoli wymazywały z mapy. Śmieszny jesteś z takimi wnioskami kamilo gdy piszesz, że przegrane bitwy pokazywały naszą wielkość. Cecora - wiało bractwo jakby im kto w portki węgli nasypał. Gdzie tu honor polskiego żołnierza. Ujście - przykład wręcz szaleńczej odwagi gdy poi kilkunastu godzinach wymiany ognia poddano się praktycznie bez walki. Chwała tchórzom.
Chcesz więcej kamilo?

Przepraszam bardzo . Ale pod cecorom zginął wielki hetman żółkiewski . Proponowano mu aby odszedł i się poddał On wolał zginąć . Polska mimo tylu bitew jeszcze trwa . Dlatego nie zgadzam się z Tym , że te bitwy wymazywały Polskę .

IP i czas połączenia logowane. [15485824]
[13.09.2009] 11:20
ambitny na miarę kamilo
...i zamiast ratować armię wolał ją zgubić i samemu stracić głowę. Czyżby stracił ją zanim go ścięto?
A reszta dowódców jak zachowała się pod Cecorą kamilo? Czyżby książę Korecki dawał w czasie tej wyprawy dowody roztropności i męstwa przynosząc chwałę polskiemu orężowi? Co dało poświęcenie Żółkiewskiego oprócz tego, że stracił głowę i prawie całą armię? Czyżby każda przegrana bitwa czy wojna wzmacniały Rzeczpospolitą czy ją osłabiały?
A może lepiej było wszystkie wojny przegrywać co uczyniłoby Polskę potęgą światową?

IP i czas połączenia logowane. [15487296]
[27.06.2017] 08:57
[08.11.2009] 16:20
komilo
Jeśli tak przectawiasz sprawe to zapytam się ciebie o 2 sprawy . Odpowiedz tylko szczerze . Na miejscu ludzi którzy podjęli decyzje o wszczęciu powstania co byś zrobił ? To piersze pytanie a drugie . Czy wszystkie powstania Polski były złe i czy nleżało je zaczynać

IP i czas połączenia logowane. [15761008]
[08.11.2009] 16:27
onazjeziora
Napisano w mądrych książkach: jedyne zwycięskie to Wielkopolskie. Nieprawda!
Powstania śląskie dały Polsce 1/3 Śląska i ważne zakłady..a poza tym...zachowały w świadomości Polaków to, ze Śląsk może być polski..

IP i czas połączenia logowane. [15761041]
[08.11.2009] 17:38
+ ak
Pozwolę sobie na drobne wtrącenie.
Powstania śląskie chyba nie. Powstanie trzecie chyba tak a i tak o tyle o ile wymuszono na Niemcach ustępstwa i zawieszenie broni. Bez pomocy Francji - chyba pierwszy i ostatni w XX wieku pomogła nam naprawdę - stracilibyśmy chyba cały Górny Śląsk.
Jeszcze jedna sprawa. Było sobie jeszcze jedno zwycięskie powstanie o którym nie mówi się chyba wcale. Powstanie sejneńskie. Założone cele osiągnięte w 100%. Mówią o mnie źle, a więc żyję.

IP i czas połączenia logowane. [15761402]
[09.11.2009] 13:08
komilo
Sami widzicie . Niektóre powstania nie były głupotą ale bohaterstwem . Powstanie wielkopolskie też było zwycięskie .

IP i czas połączenia logowane. [15765470]
[09.11.2009] 16:51
onazjeziora
Bardzo proszę o słów parę o tym powstaniu sejneńskie. aż wstyd a nie wiem, o czym mowa!

ps. dodam, że i w Powstaniu Wielkopolskim też chyba nam trochę zbieg okoliczności pomógł, bo -z tego ,m co wiem - Niemcom nakazano przerwanie walk.

IP i czas połączenia logowane. [15766664]
[09.11.2009] 23:18
+ ak
onazjeziora (09.11.09 16:51):
Bardzo proszę o słów parę o tym powstaniu sejneńskie. aż wstyd a nie wiem, o czym mowa!

ps. dodam, że i w Powstaniu Wielkopolskim też chyba nam trochę zbieg okoliczności pomógł, bo -z tego ,m co wiem - Niemcom nakazano przerwanie walk.

Co do powstań mogę Cię upewnić: żadnego śląskiego nie wygraliśmy i j/w.
Wielkopolskie zostało wygrane ale z zastrzeżeniem j/w.
I powstanie sejneńskie. Ani wielkie ani długie ale za to przemilczane jak tylko poprawność polityczna może nakazać milczenie.
Nie pisano o nim ani w Polsce międzywojennej i darmo np. szukać go w ówczesnych encyklopediach. Nie ma o nim w książkach A. Alberta z lat 80-tych z których chyba uczyłaś się wówczas historii ucząc w szkole bo to była "żelazna pozycja".
Krótko.
31 sierpnia 1920 roku wobec ofensywy sowieckiej już powstrzymanej. o czym Litwini jeszcze nie wiedzieli, zaatakowali Sejny. Po tygodniowych walkach, w których w pierwszych trzech dniach główny trzon po stronie polskiej stanowiło miejscowe POW weszły oddziały wojska polskiego i Litwinom skopano tyłki. Stracili 400 żołnierzy regularnej armii i kilki tzw. ochotników. Walki ustały ostatecznie 6 września i decyzja Rady Ambasadorów ustaliła granicę na tzw. linii Focha z lipca 1919 roku.
Jeśli chcesz więcej to po 16 mogę coś dodać więcej. Mówią o mnie źle, a więc żyję.

IP i czas połączenia logowane. [15769086]
[13.11.2009] 08:29
koszyk ciekawostek
Kaczyniak123 (09.11.12 23:05):
Głupota z z premedytacją. Cielaki którzy pchali się do rzeżnika!

A mowa polska być taka prosta.

IP i czas połączenia logowane. [15786200]
[17.11.2009] 20:28
koszyk ciekawostek
Wesoły Diabeł (09.11.13 13:54):
Powstanie Warszawskie to głupota i bohaterstwo.

Nie da się tu pominąć ani głupoty ani bohaterstwa. Jedno i jedno i drugie to główne cechy powstania.

Nie obrażaj powstańców. Oni byli żołnierzami i o nich możesz pisać jako o bohaterach, o żołnierzach, którzy wypełnili swą powinność.
Czym innym natomiast jest decyzja o wybuchu powstania. Kto ją podjął? Możesz napisać Bór-Komorowski i napiszesz niby poprawnie. Przeciwny i to wyraźnie był Wódz Naczelny gen. Sosnkowski. Siłą sprawczą wybuchu powstania był gen. Okulicki. Pomijając kwestię zasadności awansowania go do tego stopnia - złe zdanie o nim miał np. gen. Anders - Okulicki nie miał żadnych predyspozycji do tego by stać się przywódcą jak stało się to po kapitulacji powstania. Czyżby Okulicki chciał przez cierpiętnictwo, licząc na swą śmierć w powstaniu zmyć jakieś winy? A może chciał zatrzeć znamię zdrady?
I modek, naprawdę nie ma sensu kasować tego postu bo go wkleję za każdym razem od nowa.

IP i czas połączenia logowane. [15810461]
[30.05.2010] 13:34
zagloba 23
Jeśli chodzi o powstanie warszawskie to uważam że była to walka bohaterska. Nie zapominajmy warszawiacy dzielnie przystąpili do walki faktem jest ze byli gorzej uzbrojeni od Niemców ale za to mieli zapaał do walki po prostu mieli dość okupanta niemieckiego. Broń też potrafili pomysłowa skonstruować taką jak słynne katapulty które wyrzucały pociski możemy taka zobaczyć w muzeum wojska Podolskiego. Wprawdzie sojusznicy zawiedli co było do przewzbudzenia. Nie za pominajmy że to była dobrowolna walka i do szczegółowy wstępowały też dzieci oraz kobiety.
Nie-zapominajmy że Polacy w historii uczestniczyli w kilku powstaniach nieprawdzie nie do końca były udane ale przez ich czas trwania Polacy czuli że są wolni a i opinia publiczna na świecie dowiadywała o Polsce
Polacy w powstaniach wykazywali swój patriotyzm tak było też i w powstaniu warszawskim

IP i czas połączenia logowane. [16735017]
[03.08.2012] 17:34
prawda w oczy...
a jakie niby to bohaterstwo skoro nic nie zdziałali a w efekcie tego zginęło tak wielu warszawiaków, bo ok.190oooo tysięcy, a ich tylko 18000 i czym tu się chwalić?

IP i czas połączenia logowane. [19743802]
[04.08.2012] 20:53
strateg-z
Powstanie warszawskie było aktem szaleństwa dowództwa AK i najprawdopodobniej aktem zdrady Rządu Londyńskiego, który był bezmózgą marionetką angoli.
Angolom chodziło o pozbycie się niepotrzebnego już sojusznika !

IP i czas połączenia logowane. [19746369]
[10.08.2012] 21:23
Famer
Powstanie, głupota czy nie? dobre pytanie Jak tak oglądam te polskie filmy wojenne o powstaniu to śmiechu warte jest to wszytko pare pistoletów, karabinów, granatów i i tzw. męstwo miały wystarczyć do uwolnienia miasta z rąk niemców. Polska co tu dużo pisać zawsze dostawała podupie patrząc na historię i tak będzie dalej jak długo będziemy żyli. Polacy potrafią tylko dużo gadać i ukazywać jacy to jesteśmy bohaterami. Gdzie byli ci bohaterowie wielcy? pouciekali do Londynu, Rumuni gdzie zakładali tzw polskie rządy na uchodztwie. Czemu nie wrócili do swojej ojczyzny i nie walczyli.

IP i czas połączenia logowane. [19759598]
[06.08.2013] 10:01
Jurand
Nie ma co mówić, czy powstanie było błędem, czy nie. Lepiej pamiętać o tym wydarzeniu i opowiadać wszystkim, szczególnie młodym, żeby wiedzieli po co czcimy to wydarzenie i dlaczego jest takie ważne.
Na znak pamięci kupiliśmy sobie koszulkę Surge Polonia na której jest znak kotwicy - Polski walczącej.
Moja żona twierdzi, że mam chopla na tym punkcie, a ja jej mówię, że tak trzeba.

IP i czas połączenia logowane. [20658910]
[06.08.2013] 14:55
Oporo
Jurand (13.08.06 10:01):
Nie ma co mówić, czy powstanie było błędem, czy nie. Lepiej pamiętać o tym wydarzeniu i opowiadać wszystkim, szczególnie młodym, żeby wiedzieli po co czcimy to wydarzenie i dlaczego jest takie ważne.
Na znak pamięci kupiliśmy sobie koszulkę Surge Polonia na której jest znak kotwicy - Polski walczącej.
Moja żona twierdzi, że mam chopla na tym punkcie, a ja jej mówię, że tak trzeba.

Opowiadać, edukować, pokazywać, nie bać się nosić koszulek z kotwicą!

IP i czas połączenia logowane. [20659520]
[03.11.2013] 16:48
Kowel
Wódz naczelny Gen. Kazimierz Sosnkowski był przeciwny powstaniu poza tym nie przepadał za angolami . Mimo to powstanie wybuchło dlaczego? Może dla tego że nasi wierni sojusznicy Anglicy chcieli w ten sposób wykończyć AK aby strona polska nie miała za wiele do powiedzenia.
Pewne jest jedno Powstanie Warszawskie było klęsko narodu Polskiego.

IP i czas połączenia logowane. [20841859]
[23.08.2016] 08:58
ogniomistrz kaleń
http://imgur.com/3g9FgRj

IP i czas połączenia logowane. [22420446]
[28.08.2016] 15:17
myszata
osobiście uważam, że największym skandalem jest fakt, że Ci co zadecydowali o wybuchu powstania nigdy nie ponieśli konsekwencji za swoje decyzje

IP i czas połączenia logowane. [22426299]

1 2 3 4 Strony tematu:
 » Odpowiedz na ten temat