o2.pl forum.o2.pl
poczta.o2.pl
E-mail 20GB
Pudelek.pl - plotki, zdjęcia, sensacje
Pudelek
Wrzuta.pl - video, muzyka, mp3
Wideo+mp3
Login: @o2.pl Hasło:
  Strona główna» forum Proza i poezja
 » Odpowiedz na ten temat

Jak napisać książkę ??????

1 2 3   » 89 Strony tematu:
[10.07.2006] 17:08
jak napisac ksiazke
Jak napisać książkę? ? ? Zawsze, kiedy próbowałam wychodziły mi takie.... dziwne, mało ,,kolorowe". Jak można zaciekawić czytelnika??? Wie ktoś coś o tym? Może ktoś z Was napisał jakąś książkę???

(Zgłoś do usunięcia)
IP i czas połączenia logowane.
[13.07.2006] 21:35
Cthulhu87
bierzesz kartke papieru i piszesz slowo "ksiazka" Opowiadania autorskie:
http://mstachelski.prv.pl ... Zapraszam

(Odpowiedz cytując)    (Link do tej wypowiedzi)    (Zgłoś do usunięcia)
IP i czas połączenia logowane. [7567586]
[15.07.2006] 17:44
_Kasiunia_
opisz najlepiej swoja historię, dorzuc troszki od siebie i bedzie historia oparta na faktach tez pisałam ksiazke ale zgubiła zeszyt :/
tu znajdziesz moje wierszyki: http://forum.o2.pl/temat.php?id_p=4865717

IP i czas połączenia logowane. [7583858]
[13.08.2007] 23:47
SilentAssassin
Z tymi opisami to się nie zgodzę, trzeba robić spore opisy, bo inaczej nie zrobi się dobrego "klimatu". I moje rady:
1. nie staraj się stworzyć idealnego bohatera, bo to starnard,
2. jak najwięcej mieszaj w fabule żeby nie była oczywista,
3. staraj się jak najbardziej pokazywać działające emocje bohaterów
4. opisy rób obszerne, ale bez przesady, żeby nie nudziły,
5. wprowadź troche tajemniczości, np. nie wyjaśniaj wszystkiego, żeby czytelnik się musiał nad tym zastanowić
6. wymyśl dobry tytuł, bo dużo osób się nim sugeruje
7. korzystaj z tego, że możesz pisać jaki moment chcesz, wcale nie musisz zaczynać od wstepu itp, może jak juz będziesz miał część to przyjdzie ci pomysł na wstęp.
8. pisz to co czujesz,prosto z serca, przelewaj uczucia na bohaterów
9. nie pisz tak, żeby tylko szybko napisać, pośpiech może tylko zaszkodzić, pisz tylko wtedy kiedy czujesz, że tekst bedzie najlepszy na jaki cie stac

Nie wiem czy moje porady ci się przydadzą, ja z tych zasad korzystam i jakoś idzie(powolutku). Jak bedziesz miała jeszcze jakieś pytania to postaram się pomóc. Jeżeli chcesz np. zupełnie szczerych komentarzy np. dotyczących jakiegos fragmentu,lub calego tekstu,i nie wiesz czy jest np. dość dobry, a nie chcesz go upubliczniać, możesz podać mi e-maila i sie dogadamy

IP i czas połączenia logowane. [11021123]
[14.08.2007] 00:11
Erato
Napisanie dobrej książki wymaga odpowiedniego stopnia dojrzałości emocjonalnej, wiedzy i umiejętnego konstruowania zdań. Ponadto słynnej wyobraźni i zdolności przetwarzania rzeczywistości odnośnie własnych wyobrażeń i celów. Inaczej - nie ma o czym mówić... "A co ma być, i tak będzie: słońce wzejdzie bezlitośnie nad murami umarłego miasta..."

IP i czas połączenia logowane. [11021294]
[19.04.2014] 16:51
[27.08.2007] 22:57
Dolit
szczerze to nie mam pojecia ale polece to co polecil mi moj przyjaciel ktory cos o tym wie bo jego prace zostaly docenione.polecil mi sprobowac malych form,opowiadan,nawet abstrakcji czy czegos w stylu Rolanda Topora,nie jest to wielka sprawa ale na poczatek daje sporo do myslenia i podejmowania decyzji co do tresci,bohatera,zwlaszcza gdy nie wie sie jak cos zakonczyc lub staje sie przed wyborem ktory zmieni cala akcje.

IP i czas połączenia logowane. [11127776]
[22.09.2007] 17:47
jagissa
daj jakas zla osobe z ktora ktos bedzie walczyl....i opisuj ta walke tak dramatycznie...bedzie ciekawe...tez pisze ksiazke

IP i czas połączenia logowane. [11313059]
[23.09.2007] 00:38
Angel Nr8
Erato (07.08.14 00:11):
Napisanie dobrej książki wymaga odpowiedniego stopnia dojrzałości emocjonalnej, wiedzy i umiejętnego konstruowania zdań. Ponadto słynnej wyobraźni i zdolności przetwarzania rzeczywistości odnośnie własnych wyobrażeń i celów. Inaczej - nie ma o czym mówić...

i po przeczytaniu tego typu postów głupieje... i nie wiem co mam myśleć o autorce... kłamie mnie czy nie?
Choć z treścią trudno się nie zgodzić...

IP i czas połączenia logowane. [11315940]
[29.10.2007] 14:12
No.Angel
Napisalam 6 ksiazek w tym 5 takich dla nastolatek o milosci Jedna bardziej powazna o narkomanie, ale z racji tego ze jest to temat trudny ciagle ja poprawiam...
Jak napisac ksiazke?
Nie wiem... Ja to robilam tak:
Najpierw ukladalam sobie w glowie (np. jak nie moglam zasnąć) jakies historie. wyobrazalam sobie bohaterow (czasami sama siebie jako bohaterke i sytuacje.
Potem spisywalam te "urywane" mysli do brudnopisu a nastepnie "szlifowalam" i przepisywalam do komutera "czemu się smutek rzeką na ludzi toczy?"
- Kazimierz Przerwa-Tetmajer

IP i czas połączenia logowane. [11547730]
[09.11.2007] 18:29
Bellatrix1313
SilentAssassin (07.08.13 23:47):
Z tymi opisami to się nie zgodzę, trzeba robić spore opisy, bo inaczej nie zrobi się dobrego "klimatu". I moje rady:
5. wprowadź troche tajemniczości, np. nie wyjaśniaj wszystkiego, żeby czytelnik się musiał nad tym zastanowić
7. korzystaj z tego, że możesz pisać jaki moment chcesz, wcale nie musisz zaczynać od wstepu itp, może jak juz będziesz miał część to przyjdzie ci pomysł na wstęp.
9. nie pisz tak, żeby tylko szybko napisać, pośpiech może tylko zaszkodzić, pisz tylko wtedy kiedy czujesz, że tekst bedzie najlepszy na jaki cie stac

Nie wiem czy moje porady ci się przydadzą, ja z tych zasad korzystam i jakoś idzie(powolutku). Jak bedziesz miała jeszcze jakieś pytania to postaram się pomóc. Jeżeli chcesz np. zupełnie szczerych komentarzy np. dotyczących jakiegos fragmentu,lub calego tekstu,i nie wiesz czy jest np. dość dobry, a nie chcesz go upubliczniać, możesz podać mi e-maila i sie dogadamy

Zgadzam się z tym wsystkim. Ale dodała bym tu jedną zasade. Pierwsza strona musi być bardzo tajemnicza i wciągająca-jak pierwsza strona zaciekawi w księgarni to ta osoba ją kupi.

IP i czas połączenia logowane. [11617362]
[11.11.2007] 14:54
Martiqa
Ja właśnie zaczynam pisać "małą" książkę" i robię tak samo jak No.Angel, czyli układam sobie historie wieczorem jak nie mogę zasnąć. Wtedy najlepiej mi to wychodzi a na koniec tygodnia spisuję wszystkie w jednym miejscu. Spróbuj tak!!! P.S. No.Angel chciałabym przeczytać jakąś twoją książkę. Gdzie można je znaleźć? Są wydane?

IP i czas połączenia logowane. [11628932]
[13.11.2007] 20:53
Nicolas_89
Napisanie dobrej książki jest bardzo dużym wyzwaniem. Na pewno nie da sie tego zrobić samemu. Sporą rolę w wielu książkach odgrywa rodzina i przyjaciele, dzięki którym wpadamy na naprawdę dobre pomysły i rozwiązania. Książka powinna być pewnego rodzaju mieszanką myśli, uczuć i czynów wielu osób, dzięki czemu nie jest monotonna.
Sam właśnie zaczynam prace nad moja pierwszą powieścią fantasy. I mam pewnego rodzaju dylemat. Nie mogę sie zdecydować czy osadzić jej akcję w świecie forgotten realm's czy też stworzyć własny niepowtarzalny świat. Obie możliwości są straszliwie kuszące. Ciężkie jest życie autora... .

IP i czas połączenia logowane. [11644904]
[17.11.2007] 23:14
SilentAssasin
Nicolas_89 (07.11.13 20:53):
Napisanie dobrej książki jest bardzo dużym wyzwaniem. Na pewno nie da sie tego zrobić samemu. Sporą rolę w wielu książkach odgrywa rodzina i przyjaciele, dzięki którym wpadamy na naprawdę dobre pomysły i rozwiązania. Książka powinna być pewnego rodzaju mieszanką myśli, uczuć i czynów wielu osób, dzięki czemu nie jest monotonna.
Sam właśnie zaczynam prace nad moja pierwszą powieścią fantasy. I mam pewnego rodzaju dylemat. Nie mogę sie zdecydować czy osadzić jej akcję w świecie forgotten realm's czy też stworzyć własny niepowtarzalny świat. Obie możliwości są straszliwie kuszące. Ciężkie jest życie autora... .

Tu niestety nie moge się do końca zgodzić. Tak na dobrą sprawę książka to twoje uczucia, które chcesz wyrazić za pomocą jakichś postaci. Ja np. nie korzystam i nie chce korzystać z niczyjej pomocy, chce żeby to było moje dzieło. A tak wracając do porad to dobrze jest też mieszać troche style, np. epike, przeplatać liryką, choć ostrzegam że to nie jest łatwe. I tu do kolegi którego cytuję, lepiej postaraj sie stworzyć własny świat, to napewno bardziej zaciekawi osobę czytającą, ja też piszę fantasy, ale świat całkowicie wymyślam.

Jak płatek śniegu niesiony podmuchami wiatru,
Delikatna, zwiewna, nadzwyczajnie subtelna,
Niesiona przez wiatr życia,
Znika między innymi płatkami,
Aby udać się w nikomu nieznaną podróż,
Zabierając ze sobą moje serce,
Przepełnioną jej idealnym blaskiem duszę,
Zostawiając mnie samego i pustkę we mnie.

To taki fragmencik myśli bohatera, który dodałem do tekstu.

IP i czas połączenia logowane. [11672273]
[01.12.2007] 01:23
Stocek
SilentAssassin (07.08.13 23:47):

IP i czas połączenia logowane. [11757103]
[07.12.2007] 00:22
Kacpero17
Pisanie książki to nie jest łątwa sprawa najpierw dobrze jest przemyślęć całą sprawę od zewnątrz. Jeśli masz talent nie musisz opierać się na stereotypach pisarzy tu chodzi o wewnętrzną więź pomiędzy czytelnikiem a pisarzem. Ciężko jest ustalić dla jakiej grupy wiekowej książkę chcemy napisać bo żadko się zdarza ,że sięgną po nią wszystkie subkultury i czytelnicy w różnych grupach wiekowych. Ja sam piszę pierwszą książke ,nie jest łatwo. Zadowala mnie jednak fakt ,że mogę robić błędy ortograficzne nie martwiąc się ,że ktoś mi zwróci uwagę. Pisarz powinien opierać si na własnej wyobrażni stworzyć swój obraz struktury dzieła literackiego. Ustalanie jakiejś listy co jest w książce dobre a co złe jest błędem. Przyplatanka retrospekcji czy inna struktura... czy to ważne książka jest umysłem autora i to jego fenomen przesądzi o tym czy książka się sprzeda czy nie. Napewno zadowoli jego samego kiedy będzie odbiciem jego oddczuć

IP i czas połączenia logowane. [11798028]
[07.12.2007] 01:11
chwila prawdyy
dobry pisarz powinien być oczytany, powinien być wręcz erudytą, inaczej nie stworzy nic przekonywującego. Przepisywanie odczuć to dobre dla poetów

IP i czas połączenia logowane. [11798231]
[07.12.2007] 10:33
Bejbuś
A moim zdaniem książka nie jest aż tak trudna jak mogłoby się wydawać
Mam na swoim koncie kilka tomów jednego cyklu, kilka nawet już wydanych.
RADA dla WSZYTKICH: jesli chcecie WYDAĆ książkę to przygotujcie się na szok - ceny są kosmiczne --> ja znalazłam sponsora, któremu spodobały się moje dzieła. Poza tym zna on wpływowych krytyków, którzy stwierdzili, iż moje książki mają szansę zabłysnąć. Mój pierwszy tom pt "Sen truskawki" zdobył same świetne opinie. Nie liczę na zysk --> pisanie sprawia mi przyjemność. Najlepiej wybrać banalny tytuł i przejmującą historię w środku.
Mile widziana jest umiejętność "czytania między wierszami", czyli stworzenie czegoś,nad czym czytelnik będzie mógł się zastanawiać. Ta rola "ukrytego sensu" może nam się przydać przy pisaniu o narkomanii, powieści fantasy, horrorów, kryminałów.
No właśnie --> prawdziwemu pisarzowi nie zależy na kasie --> on musi kochać to co tworzy
I napewno nie zgodzę się ze stwierdzeniem iż "uczucia są dla poetów" --> książka bez odrobiny liryki jest NICZYM.

To tak na marginesie... Pozdrawiam pisarzy

Nie Oceniaj Ksiązki Po Okładce

IP i czas połączenia logowane. [11799088]
[19.12.2007] 22:35
Aniusiiek9o
mam takiepytanie .. napisz mi Twojego @ wysle ci kawalek mojego tekstu i zobaczymy co powiesz ok czekam pozdrawiam

IP i czas połączenia logowane. [11883185]
[24.12.2007] 21:47
goska-koszykarka
Jak napisać książkę? To proste! Pisz o tym co myślisz, o tym w czym chcesz brać udział. Po prostu pisz o sobie. Twoim bohaterem możesz być ty! Tylko radze nie używać swojego imienia. Właśnie kończę prace nad własną książką. Moim krytykiem jest moja koleżanka, której się to podoba. A co do książki pisz o: życiu, marzeniach, miłości i rzeczach które mogą się zdarzyć. Pisz o świecie!!! Jeżeli ktoś ma jakieś wonty niech mi znać goska_h1995@buziaczek.pl Czekam na informacje.

IP i czas połączenia logowane. [11911325]
[25.12.2007] 02:32
O...
Jestem porąbany. Zaraz napiszę książkę. Jutro ją sprzedam za grube pieniądze i się urżnę. I coś tam sobie zwalę, n.p. Waldka. Waldek to mój misiu. Lubię misie. Misię one podobajom, bejbi!
Dobre, co?

IP i czas połączenia logowane. [11912723]
[27.12.2007] 09:44
andy531
Hej też chcę napisać książkę, myślicie że tytuł \"Maska Kapłana\" będzie dobry?? Mato być opowieść o: Aztecka Maska posiadająca wielką moc(jeszcze nie wymśliłem jaką jest kilka opcji, niszcząca moc, przewidywanie przyszłości, albo nieśmiertelność, albo wszystko naraz ;-p), czarny charakter który chce zdobyć tę moc i bochater ratujący świat ma do tego nie dopuścić. A oprócz tego podróże, rzeźnia Corteza i kobieta na dodatek.

IP i czas połączenia logowane. [11924496]
[27.12.2007] 10:50
andy531
P.S. Według mnie najlepiej pisać to o czym sami chcielibyśmy przeczytać ;-p

IP i czas połączenia logowane. [11924793]
[28.12.2007] 15:36
Dzanek
zostawcie pisanie pisarzom Sprzedam puste dni bez wyjsciowych drzwi

IP i czas połączenia logowane. [11933127]
[29.12.2007] 11:09
josew
Dzanek (07.12.28 15:36):
zostawcie pisanie pisarzom

a po czym poznać pisarza?
poza tym uważam, że co ciekawe i odkrywcze zostało już napisane i nie ma sensu zawracać sobie głowy niczym innym; w pewnym wieku przestajesz czytać tzw. literaturę i wolisz jakieś wspomnienia, dzienniki itp. wymyślanki nudzą.

IP i czas połączenia logowane. [11938335]
[02.01.2008] 10:15
SilentAssasin
"w pewnym wieku przestajesz czytać tzw. literaturę i wolisz jakieś wspomnienia, dzienniki itp. wymyślanki nudzą"

To może jest Twoje odczucie, a to nie znaczy że wszystkich, spójrzmy na taki książki jak chociażby "Władca pierścieni" czy saga o wiedźminie Sapkowskiego. Są można powiedzieć wymyślankami, ale i tak miliony ludzi, nawet starszych je czyta.
Moim zdaniem każdy powinien pisać to co chce, może wyjdzie lepiej, może gorzej, ale zawsze zostanie satysfakcja, a poza tym jeżeli każdy przestanie próbować, nigdy nie powstanie coś "nowego" a teksty typu pisanie zostawcie pisarzom są conajmniej nie na miejscu.

Ps: gdyby ktoś chciał poznać ocenę innych na temat swojej pracy a nie ma nikogo obiektywnego to może śmiało pisać na: silentassassin44@interia.pl

IP i czas połączenia logowane. [11962820]
[02.01.2008] 13:26
kapil
ja niestety pisać nie potrafię, ale podobno tu jest kilka cennych rad http://zlotemysli.pl/mcl.php?c=4main&idEbook =77

IP i czas połączenia logowane. [11964050]
[12.01.2008] 00:48
Stocek
Powiem tak ... ja chce napisać książkę FANTASTY... ale nie mogę wykombinowć oczym on ma być ... niechce aby na byla ALEGOIOM ... chce napisać dugom opowieść która będzie ciekawila czytyników , podniecala a niekiedy nawet wzruszała... A weic czy ktoś może poradzi mi oczym mugłbym napisac tu dodaje muj nume GG - 330978 ...

IP i czas połączenia logowane. [12025170]
[12.01.2008] 00:50
Stocek
tu chce dodać ze moja wypowiedzi jest niewyraźna gdysz pisze ją o pużnej godzinie

IP i czas połączenia logowane. [12025191]
[13.01.2008] 17:12
Yow 3321789
silent assasin macalkowita racjee zgadzam sie sama niedawno napisalam ksiazke i okazalo sie po kilku muiesiacach ze jest beznadziejna wiec od dzisiaj wzielam sie za pisanie nowej w ty m samym klimacie ale o juz nie o tak banalnej fabule trzymajcie kciukii!!!

IP i czas połączenia logowane. [12033538]
[15.01.2008] 17:54
Stocek
Yow 3321789 , mam nadzieje że ci sie uda

IP i czas połączenia logowane. [12045379]
[16.01.2008] 19:26
Yow 3321789
dzięki Stocek trzymam kciuki za Ciebie i za twoja ksiazke nad moja trwaja juz prace jestem juz w trzecim... hmm.. jakby to powiedziec... rozdziale?? nop niekoniecznie w kazdym razie dobrze mi idzie i oby tak dalej pozdr dla Ciebie i reszty

IP i czas połączenia logowane. [12051356]

1 2 3   » 89 Strony tematu:
 » Odpowiedz na ten temat