o2.pl forum.o2.pl
poczta.o2.pl
E-mail 20GB
Pudelek.pl - plotki, zdjęcia, sensacje
Pudelek
Wrzuta.pl - video, muzyka, mp3
Wideo+mp3
Login: @o2.pl Hasło:
  Strona główna» forum Fotografia
 » Odpowiedz na ten temat

na jakie trzeba isc studia zeby byc zawodowym fotografem?

[10.07.2006] 15:43
strzalka
jest jakas uczelnia ktora ma taki kierunek?

(Zgłoś do usunięcia)
IP i czas połączenia logowane.
[14.07.2006] 19:49
Malin  malin1988@tlen.pl
Witam! Jeżeli chcesz zostać zawodowym fotografem nie musisz być po takich studiach. Wystarczy że umiesz robić dobre zdjęcia, i przypadek że ktoś dostrzeże fotki Twojego autorstwa. Osobiście znam wiele osób które pracują jako reporterzy w gazetach, i raczej licża się ich umiejętnośc a nie studia. Nawet nie wiem czy istnieje taki kierunek. Jeżeli wiecie coś na ten temat pisać bo sam ejstem tym zainteresowany. Pozdrawiam i zapraszam na stronkę z fotkami mojego autorstwawww.malin1988.deviantart.pl

(Odpowiedz cytując)    (Link do tej wypowiedzi)    (Zgłoś do usunięcia)
IP i czas połączenia logowane. [7576549]
[14.07.2006] 20:26
strzalka
aha szkoda tylko ze narazie moje umiejetnosci sa zadne ale za to checi wielkie... tylko niew iem jak sie tego wszystkiego moge nauczyc

IP i czas połączenia logowane. [7576903]
[14.07.2006] 20:35
Malin  malin1988@tlen.pl
Rób dużo zdjęć poprostu. I będzie coraz lepiej. Ja tez mam spore chęci, i nie wiem co z tego wyjdzie. Wiem ze mam mało wiedzy jeszcze Ale własnie szperam w necie stron na których jest bardzo dużo informacji. Tak więc nie ma co się przejmować tylko się szkolić we własnym zakresie. A później ewentualnie jakies studia;] Ja mam w tym roku maturkę, więc myśle że może się uda i pójdę w kierunku fotografi. Pozdro

IP i czas połączenia logowane. [7576996]
[15.07.2006] 20:46
strzalka
o widzisz tez mam w tym roku maturke i tez licze ze jakos pojdzie ok a duzo zdjeci to ja juz robie ale to tak sobie robie i nic wiecej

IP i czas połączenia logowane. [7585436]
[15.12.2017] 01:40
[17.07.2006] 13:40
Wszechobecny
Do strzalka:
Gdybyś naprawdę myślała o studiowaniu fotografii, to taką możliwość daje większość Akademii Sztuk Pięknych w kraju....nie wiedziałaś?

Dla przykładu masz tu adres Katedry Fotografii ASP w Poznaniu:
www.fotografia.asp.poznan.pl Wszechobecny-opiekun dziewcząt,miłośnik czystości pomimo psychicznego uprzedzenia do koloru białego. Jeśli jesteś zakłopotaną dziewczyną, przyjdź do mnie-pożałuję Cię, pogłaszczę a nade wszystko postaram się pomóc.

IP i czas połączenia logowane. [7600410]
[17.07.2006] 13:42
Wszechobecny
Wszechobecny (06.07.17 13:40):
Do strzalka:
Gdybyś naprawdę myślała o studiowaniu fotografii, to taką możliwość daje większość Akademii Sztuk Pięknych w kraju....nie wiedziałaś?

Dla przykładu masz tu adres Katedry Fotografii ASP w Poznaniu:
www.fotografia.asp.poznan.pl

Adres wchodzi tylko bez tego www. z przodu Wszechobecny-opiekun dziewcząt,miłośnik czystości pomimo psychicznego uprzedzenia do koloru białego. Jeśli jesteś zakłopotaną dziewczyną, przyjdź do mnie-pożałuję Cię, pogłaszczę a nade wszystko postaram się pomóc.

IP i czas połączenia logowane. [7600435]
[18.07.2006] 17:48
strzalka
dzieki wyobraz sobie ze nie wiedzialam! nikt z moich znajomych nie podziela moich zainteresowan a sama jakos dotychczas nigdy nie myslalam o Akademi Sztuk Pieknych bo nie wydawalam sie zbyt zdolna ale warto sprobowac Dziekuje Ci bardzo!

IP i czas połączenia logowane. [7610516]
[05.08.2006] 10:26
mmon
istnieją licea sztuk plastycznych (z kierunkiem m.im. fotografia)
oraz szkoły policealne zajmujące się tym samym kierunkiem www.rejestracja.photoblog.pl - zapraszam

IP i czas połączenia logowane. [7789852]
[18.08.2006] 22:36
Mith
Jeśli chcesz iść na ASP musisz się liczyć z tym, że na egzaminie wstępnym karzą Ci pokazać również rysunki. W Krakowie np. fotografia jest jako specjalizacja po grafice warsztatowej (!) Ale uzbrój się w cierpliwość - napewno coś dla siebie znajdziesz powodzenia
/Jeśli mieszkasz na południu Polski to dobrą renomą cieszy się czeska Opawa/ www.zamek.broniszow.prv.pl
www.broniszow.ukryta.pl

IP i czas połączenia logowane. [7931091]
[17.07.2012] 23:55
soledAD
Moim zadniem - chcieć, to móc. Sama zrobiłam kurs fotografii, po czym postanowiłam założyć działalność gospodarczą. Jak to zwykle w życiu bywa, na początku z kasą bywało krucho, więc pierwszy sprzęt musiałam wypożyczyć, na szczęście to nic trudnego, są wypożyczalnie jak np. CAMRENT, wszystko można zamówić online.

IP i czas połączenia logowane. [19704917]
[16.11.2012] 23:22
astalawista.1987
Głównie to najważniejsze jest, żeby mieć dobre oko i umieć uchwycić "to coś" w bardzo szczególny sposób ;p czasem też przydaje się dobry sprzęt ;p a tak na serio, to jeśli koniecznie chcesz studia, to coś z ASP lub grafika, a żeby szlifować techniki fotografii wystarczy jakiś kurs i ćwiczyć, ćwiczyć i ćwiczyć ;p

IP i czas połączenia logowane. [20006723]
[08.01.2013] 06:36
kololovanka
można być i zawodowcem bez wykształcenia jak się ma "to coś" w oku, to sobie poradzisz bez dyplomu. no ale wiadomo, dyplom dobrej uczelni o czymś jednak świadczy...

IP i czas połączenia logowane. [20128182]
[26.02.2013] 11:15
Janina34
Najlepiej przed wyborem studiów zrobić sobie testy predyspozycji zawodowych , żeby wiedzieć czy się do tego nadajemy. Fajna baza to tomastest. Ostatnio mają jeden test za damo

IP i czas połączenia logowane. [20268811]
[07.03.2013] 00:25
kololovanka
te pseudopsychologiczne testy nie zawsze są miarodajne... a jeśli chodzi o fotografowanie - najważniejsze to po prostu fotografować i się w tym zakochać, bez tego szkoda kasy na jakąkolwiek szkołę..

IP i czas połączenia logowane. [20295662]
[26.03.2013] 00:55
Malwina001
wydaje mi się, że nie należy w 100% sugerować się takimi testami typu tomastest ale czasem mogą nam one wiele rozjaśnić..jeśli chodzi o fotografowanie to faktycznie trzeba to czuć aby być w tym dobrym

IP i czas połączenia logowane. [20351755]
[26.03.2013] 13:26
reklam heyah
studia są niewskazane, chyba, że z innego względu.Kursy, warsztaty owszem, można też sobie je zrobić własnoręcznie.Miliony dobrze fotografują- na przykład #Flickr#. Podstawa to talent, bystrość i orientacja, sprawny wzrok, ręce, wyczucie kompozycji i kontaktu.Prosta recepta na dobry biznes(zawodowy) to inwestycja pieniędzy, jak najszersza oferta dostosowana do zapotrzebowania, płynność finansowa i usług.

IP i czas połączenia logowane. [20352581]
[26.05.2013] 19:47
astalawista.1987
Apropo wcześniejszego wpisu o kursach, trafiłam na jeden. Studio Absynt w Poznaniu organizuje warsztaty z fotografii, głównie ze studyjnej oraz warsztaty strobistyczne, które polegają na synchronizacji wielu lamp więcej informacji na ich stronie : http://kursfoto.edu.pl/

IP i czas połączenia logowane. [20512524]
[29.05.2013] 21:40
m.kowalski
Widzę już wybrałaś co chcesz robić w życiu moge ci pomóc w taki sposób: podam ci stronę internetowąwww.kierunki.net/lupa . Znajdziesz tutaj opisy tego jak się studiuje na konkretnym kierunku na konkretnej uczelni. Bardzo pomocne w wyborze Zobacz

IP i czas połączenia logowane. [20518843]
[30.05.2013] 02:07
dysku
na żadne. rób co lubisz, ucz się sam- ucz się od lepszych. wystarczy.
http://www.youtube.com/watch?v=zsUstRKllCQ

IP i czas połączenia logowane. [20519341]
[15.06.2013] 16:35
marcinek995
Polecam ci sprawdzić stronęwww.kierunki.net/wybor-kierunku-studiow Pełna lista kierunków studiów dla niezdecydowanych . Pozdrawiam

IP i czas połączenia logowane. [20552862]
[03.01.2014] 13:47
nosleep1
poszperaj na stronie http://www.uczelnie.pl/

IP i czas połączenia logowane. [20960149]
[16.02.2014] 10:06
Gensar
Umiejętności można szlifować poprzez podpatrywanie mistrzów w pracy, dlatego osobiście polecam wam sprawdzić tą stronę:
http://piotrblawicki.com/fotoblog/

IP i czas połączenia logowane. [21045459]
[28.02.2014] 09:38
a_malczewska123
A zastanawiam się czy to nie jest tak, że lepiej zrobić jakiś porządny kurs? Czy myślicie, że to jednak za mało? Mam kilku znajomych, którzy zajmują się fotografią (chociaż w przypadku niektórych z nich to za dużo powiedziane) i parę zdolnych jednostek jest, a nie kształcili się w tym kierunku. Wydaje mi się, że dużo zależy od tego w jakim kierunku chce się iść - w przypadku fotografii ślubnej liczy się porządne portfolio a zlecenia same się pojawią. W nieco bardziej ambitnej fotografii (nie ujmując nic fotografii ślubnej bo to również sztuka) chyba już bardziej liczy się technika. Strona startowa dla Ciebie http://www.startbook.com/

IP i czas połączenia logowane. [21067519]
[16.05.2014] 14:51
karl544
świetnym fotografem można być bez studiów, chociaż studia mogą wiele pomóc, liczy się najbardziej to byś był zaangażowany, ja robię non stop zdjęcia, inwestuję w dobry sprzęt m.in z http://panoramichead-shop.com/ i to daje dobre efekty

IP i czas połączenia logowane. [21179767]
[07.07.2014] 09:21
klaudia123
Ja nauczyłam się wiele o fotografii na blogu http://piotrblawicki.com/fotoblog/ Znalazłam tam wiele ciekawych informacji o robieniu zdjęć i wiele przydatnych sztuczek

IP i czas połączenia logowane. [21253911]
[17.07.2014] 16:23
Mmmmmm1213
Na śląsku znajdziesz tutaj może coś dla siebie http://studia.slask.pl/

IP i czas połączenia logowane. [21270216]
[09.05.2015] 17:53
Opilatry
Na żadne. Popatrz http://zipnews.pl/2015042815785-jak-fotograf owac-ludzi Naucz się jak robić zdjęcia i je rób. Jak najwięcej zdjęć. Do tego nie trzeba studiów. W Internecie jest wszystko!

IP i czas połączenia logowane. [21760820]
[04.10.2016] 15:32
Kowalik32
Fotografia to przede wszystkim pasja. Polecam Ci iść do szkoły fotografii, możesz się bardzo dużo nauczyć, a potem zawalczyć o siebie pokazując swoje najlepsze zdjęcia na wystawach i czekać aż ktoś Cię zauważy Osobiście mogę polecić tą szkołę fotografii https://www.akademianikona.pl/ .

IP i czas połączenia logowane. [22464992]

» Odpowiedz na ten temat