o2.pl forum.o2.pl
poczta.o2.pl
E-mail 20GB
Pudelek.pl - plotki, zdjęcia, sensacje
Pudelek
Wrzuta.pl - video, muzyka, mp3
Wideo+mp3
Login: @o2.pl Hasło:
  Strona główna» forum Niepełnosprawni
 » Odpowiedz na ten temat

Wrzodzejące zapalenie jelita grubego-porada

1 2 3 4 Strony tematu:
[09.06.2015] 18:18
Wika636
Miał ktoś z was przeprowadzaną endoskopię jelita? bardzo się boję...

(Odpowiedz cytując)    (Link do tej wypowiedzi)    (Zgłoś do usunięcia)
IP i czas połączenia logowane. [21806927]
[09.06.2015] 18:39
Aura56
do przeżycia, ważne jest oddychanie i rozluźnienie pacjenta. Na szczęście trafiłam na bardzo delikatnego lekarza Możesz liczyć na znieczulenie. Badanie trwa może 5 minut. Ja przeprowadzałam endoskopię w Będzinie w intermedzie. 3mam kciuki!

IP i czas połączenia logowane. [21806969]
[12.06.2015] 21:43
z tego co się orjętuję
na wrzodzenie jelita jelita grubego czy dwunastnicy pomaga arnika/
zalana czystym naturalnym spirytusem w dawce trzy razy dziennie po łyżeczce od herbaty co powoduje wrzodów wysuszenie albo poddać się zabiegowi co ułamkiem jelito skróci ale nie powiedziane czy dalej
nowy powstanie,też trzeba zrobić badania wszystkich podstawowych badań krwi z rozmazem i wykluczeniem TSH3

IP i czas połączenia logowane. [21812827]
[29.09.2015] 10:34
martyna1608
Ja choruje już dwa lata ;-( od tej pory nie było ani jednego dnia bez ubikacji ( od 6-12 wypróżnień) w zaleznosci od dnia. Jestem załamana.Boje się gdziekolwiek wyjść, nic nie jem... Biore 2x2 Asamax........

IP i czas połączenia logowane. [21991065]
[30.09.2015] 16:49
Józef
ipg (07.06.2007.11 22:24):
hej tez mam ta okropna chorobe, wykryli ja u mnie w styczniu 2007, po trwajacej 3 miesiace biegunce. leczylam sie ale z mojej glupty po 3 miesiacach leczenia gdy przeszly mi dolegliwosci przestalam brac tabletki (salofalk 500) no i wszystko wrocilo z duzo gorszymi objawami. Teraz jestem w czasie leczenia, o chorobie dowiaduje sie wiecej z internetu niz od lekarzy, moze ktos zna dobrego lekarza w łodzi. na razie jest mi ciezko, tym bardziej ze jestem aktywna zawodowo i czasami jest to bardzo krepujace gdy trzeba sprintem leciec do kibelka. nie wiem co moge a czego nie moge jesc, wogole cokolwiek zjem czuje sie okropnie, mam 27 lat a juz mnie dopadla choroba, ktora ma sie na cale zycie, po prostu musze sie z tym pogodzic.

IP i czas połączenia logowane. [21993332]
[27.03.2017] 02:48
[16.10.2015] 00:21
bona10
Czy jest ktos uczulony na salicylany? Jakie wtedy brac lekarstwa i co w czopkach jest najlepsze tzn. takie co nie powoduje zapalenia pozostałej cześci jelit?
bardzo prosze o pomoc, bo nie moge brac tych leków salicylowych, o mało mnie nie zabiły...

IP i czas połączenia logowane. [22017146]
[16.10.2015] 01:34
eternarado
bona10 (15.10.2015.16 00:21):
Czy jest ktos uczulony na salicylany? Jakie wtedy brac lekarstwa i co w czopkach jest najlepsze tzn. takie co nie powoduje zapalenia pozostałej cześci jelit?
bardzo prosze o pomoc, bo nie moge brac tych leków salicylowych, o mało mnie nie zabiły...

Na pewno nikt tak nie doradzi jak lekarz . Jedno co ja moge Tobie powiedziec ,to pij olej lniany i aloes . Sa to rzeczy latwo dostepne w Polsce . Ja osobiscie biore leki od wielu lat salofalk a od 3 lat wlasnie pije olej i aloes i od wlasnie 3 lat nigdy nie mialem nawrotu choroby. Nie wiem na ile to pomoze Tobie ale potestowac mozna . Zycze powodzenia.

IP i czas połączenia logowane. [22017194]
[16.10.2015] 07:40
col
Ludzie. Od 5 lat sie z tym męczę. Od roku nie mam objawów. Pomogła PENTASA i rezygnacja z soli z antyzbrylaczem (żelazocyjanek potasu...) - objawy przedawkowania to wypisz-wymaluj waszego/nasze zapalenie jelita grub

IP i czas połączenia logowane. [22017261]
[13.11.2015] 19:46
justyxxx
Witam kochani piszcie na temat choroby wzjg na forum na fb chetnie poczytam waszych histori i podziele sie z wami moja .Pozdrawiam

IP i czas połączenia logowane. [22062386]
[13.11.2015] 19:48
justyxxx
wpisujac w wyszukiwarce na fb wrzodziejace zapalenie jelita grubego

IP i czas połączenia logowane. [22062389]
[01.12.2015] 21:20
szycmarek
Lekarz podejrzewa u mnie ZJG i dostałem skierowanie na kolonoskopię. niestety boję się bolu i dlatgeo na badanie idę prywatnie do interemedu w będzinie. Tam dostanę narkozę Czy ktoś może powiedzieć mi,czy po zabiegu można wrócić odrazu do domu?

IP i czas połączenia logowane. [22089622]
[01.12.2015] 22:45
eternarado
szycmarek (15.12.2015.01 21:20):
Lekarz podejrzewa u mnie ZJG i dostałem skierowanie na kolonoskopię. niestety boję się bolu i dlatgeo na badanie idę prywatnie do interemedu w będzinie. Tam dostanę narkozę Czy ktoś może powiedzieć mi,czy po zabiegu można wrócić odrazu do domu?

Normalnie ja dostaje 100 mg Fentanyl i 10 mg verJezelised , po podaniu usypiam natychmiast , budze sie w innym pomieszczeniu i po krotkim spotkaniu z moim gastrologiem jade do chaty . Oczywiscie podpisuje oswiadczenie ze nie bede prowadzil w tym dniu . Osobiscie odradzam prowadzenia auta rowniez . Jezeli to pierwszy raz to radze byc z kims . Ja juz przeszedlem 30 takich badan tak ze na pewno reakcja jest inna .Jezeli badanie zaczyna sie o 8.oo rano o 13.oo jestem w domu . Zycze powodzenia . Na zywca ponoc w Polsce robia , jak dla mnie odpada . Zbyt duzy bol i wkladanie do rectum to nie moja domena

IP i czas połączenia logowane. [22089784]
[01.12.2015] 22:47
eternarado

Wdarl sie blad mialo byc versed 10 mg sorry

IP i czas połączenia logowane. [22089795]
[25.12.2015] 10:56
bozena3333
Sama coś o tym wiem dlatego własnie stosuje suplement Revital Hair i po 2mc kuracji jestem naprawde bardzo zadowolona z efektow.

IP i czas połączenia logowane. [22121347]
[15.01.2016] 13:25
seba sz
a co powiecie o cortiment mmx lekarz mi przepisał dobry lek na wrzodziejące???

IP i czas połączenia logowane. [22153477]
[28.02.2016] 20:40
esjot54
Lena79 (14.08.2014.23 15:32):
Witam,
mogę skutecznie pomóc w przypadku chorób jelit.
Zajmuję się medycyną chińską. Leczenie polega na usuwaniu przyczyny choroby, a nie na "gaszeniu objawów"- tak, jak to robią leki przeciwzapalne typu Pentasa czy Methotrexate. Leczenie medycyną zachodnią polega na zwiekszaniu dawek leków chemoterapeutycznych, co prowadzi do jeszcze większego upośledzenia funkcji układu trawiennego. Często leczenie kończy się wycięciem kawałka jelita.
W razie potrzeby proszę pisać na maila pomoczdrowie@tlen.pl
Odpowiem na wszelkie pytania, pomogę w leczeniu, jak również ustalę odpowiednią dietę.
Pozdrawiam serdecznie

WITAM! PROSZĘ

IP i czas połączenia logowane. [22216855]
[19.03.2016] 13:31
smmmmmm
Choruje na wzjg juz czwarty rok.. lekarz zlekceważyl objawy, leczyl mnie na c=hemoroidy jakies bakterie.. stan sie pogorszyl, ciagle krwawienia, bóle brzucha, znaczna utrata wagiii... zapalenie stawów, rumień guzowaty, zapalenie jamy ustnej... czekałąj na kolonoskopie przez miesiąc nie mogłam ruszyc sie zdomu, zrobiono kolonoskopie, na wyniki czekałam znowu dwa tygodnie. wkoncu wzjg. Asamax 2x4 plus sterydy. Wow poprawa...na jakis czas... wystarczyło ze zmniejszałam dawke objawy powracałyy... mimo brania leków do łazienki chodziłam do 5 razy dziennie...ale jak nie było bólu i krwi to juz sie cieszyłam.. jakos funkcjonowałąm..myślałam ze juz gorzej być nie mogło...a jednak.. niedawno urodziłam dziecko..na poczatku ciąży krew biegunki, zwiększona dawka sterydów... 5, 6 miesiąc pierwszy raz chyba od paru lat czułam sie dobrze.. stolec normalnie dwa razy na dzien , góra trzy. wszystko do czasu.. dwa miesiące po porodzie zacżeły sie biegunki i tak ostre bóle brzucha, przypominające troche mocne bóle przedmiesiączkowe, troche bóle przy zatruci...ból jest tak mocny ze mozna zemdlec...sterdydy juz nie pomagaja, leki typu debutir, jakies osłonowe, juz nawet nie chce mi sie wymieniac bo brałam chyba wszytsko nic nie pomagaja, cortiment mmx tez nie..biegunki trwaja juz 4 miesiące schudłam 12 kg. najgorsze jest to ze nikt nie jest w stanie mi pomoc..mam miec robione kolonoskopie. czy mial ktos podobne objawy.. czy to aby na pewno to??

IP i czas połączenia logowane. [22241140]
[23.03.2016] 23:39
marcin synergia
Witam, mój problem jest taki, że walczę z jelitem nadwrażliwym i mam w związku z tym częste biegunki, które zaskutkowały hemoroidami i ciągłymi zapaleniami odbytu. Na te zapalenia nie pomagaja zadne czopki a od hydrokortyzonu dostaje uczulenia Pomagają jedynie bardzo drogie czopki pentasa ktore bez refundacji kosztuja majątek a refundacja jest tylko dla osób z zdiagnozowanym zapaleniem jelit . I tu prośba dla tych nieszczesników którzy mają zdiagnozowana tą chorobę jestem zainteresowany zakupem paru opakowań penatsy 28szt w jakiejs rosadnej cenie 30 - 50zł gdyby ktoś mógł mi pomóc prosze o kontakt synergia.poland@gmail.com

IP i czas połączenia logowane. [22246316]
[28.03.2016] 09:24
Amant Wszech Czasów k.awaryjna
W przypadku bakcyli powinien pomóc nadtlenek wodoru .,Poza tym polecam lewatywę i głodówkę .Jak nie pomoże czekać na moje dalsze porady .

IP i czas połączenia logowane. [22250407]
[14.04.2016] 02:32
IlCBia0mtY8  vhPOtFAv95@tlen.pl
Stay inavomftire, San Diego, yeah boy!

IP i czas połączenia logowane. [22271751]
[14.04.2016] 03:46
ccmmjmhE9  u4dcu6t8M@tlen.pl
I think you hit a buesylle there fellas!

IP i czas połączenia logowane. [22271832]
[13.07.2016] 11:48
CUdaki
smmmmmm (16.03.2016.19 13:31):
Choruje na wzjg juz czwarty rok.. lekarz zlekceważyl objawy, leczyl mnie na c=hemoroidy jakies bakterie.. stan sie pogorszyl, ciagle krwawienia, bóle brzucha, znaczna utrata wagiii... zapalenie stawów, rumień guzowaty, zapalenie jamy ustnej... czekałąj na kolonoskopie przez miesiąc nie mogłam ruszyc sie zdomu, zrobiono kolonoskopie, na wyniki czekałam znowu dwa tygodnie. wkoncu wzjg. Asamax 2x4 plus sterydy. Wow poprawa...na jakis czas... wystarczyło ze zmniejszałam dawke objawy powracałyy... mimo brania leków do łazienki chodziłam do 5 razy dziennie...ale jak nie było bólu i krwi to juz sie cieszyłam.. jakos funkcjonowałąm..myślałam ze juz gorzej być nie mogło...a jednak.. niedawno urodziłam dziecko..na poczatku ciąży krew biegunki, zwiększona dawka sterydów... 5, 6 miesiąc pierwszy raz chyba od paru lat czułam sie dobrze.. stolec normalnie dwa razy na dzien , góra trzy. wszystko do czasu.. dwa miesiące po porodzie zacżeły sie biegunki i tak ostre bóle brzucha, przypominające troche mocne bóle przedmiesiączkowe, troche bóle przy zatruci...ból jest tak mocny ze mozna zemdlec...sterdydy juz nie pomagaja, leki typu debutir, jakies osłonowe, juz nawet nie chce mi sie wymieniac bo brałam chyba wszytsko nic nie pomagaja, cortiment mmx tez nie..biegunki trwaja juz 4 miesiące schudłam 12 kg. najgorsze jest to ze nikt nie jest w stanie mi pomoc..mam miec robione kolonoskopie. czy mial ktos podobne objawy.. czy to aby na pewno to??

Witam! Ja choruje na wzjg od 6 lat (od ok. 2010 roku). Zdiagnozowano u mnie to dosc szybko. Biegunka, krew, sluz w kale. Przez rok czasu szukali dobrego leku dla mnie, bo nic nie pomagalo, w koncu dostalam sterydy, do tego odpowiedni lek i objawy ustapily, 3.5 roku remisja...
W listopadzie 2014 zaczelo sie wszystko na nowo. Du toalety chodzilam poczatkowo 3 razy na dzien, do tego doszly potworne bóle podbrzusza, okolic nerek, pecherza. Bóle te trwaja do dzisiaj, czesto ląduje w szpitalu na dozylnym podaniu lekow przeciwbolowych, czasem morfina. Biegunki wzrosly do 15-20 razu na dzien. Dostawalam kolejne leki, sterydy, po czym w lipcu zeszlego roku podali mi lek biologiczny. Przyjmuje lek do dzis, Wciaz dochodze do siebie, pozniewaz przez ten czas schudlam 13 kg. Jest o niebo lepiej, ale bóle czasem przychodza... Biegunek i kkrwi nie ma.
Mam pytanie, czy jak bylas w ciazy to mialas remisje, czy zaostrzenie choroby...?

IP i czas połączenia logowane. [22376694]
[30.10.2016] 11:08
esemes
Witajcie!
Niestety w Polsce UC jest ignorowany , zaczolem miec dolegliwosci bol I biegunki, duze boloace bable na pleach .
Lekarz internista zazwyczaj odsylal mnie bo to grypa jelitowa , zla dieta etc...Bylo to klopotliwe , potrzeba wyproznienia byla nagla I niespodziewana , musialem szukac toalety szybko kilka razy dziennie .
Na wakacjach lub poza domem musialem miec opanowana mape toilet w okolicy .
Zazwyczaj biegunka byla wodnista z malymi dodatkami krwi .
Bylem wiecznie zmeczony I wyczrpany ( anemia zrobila tez swoje) .
Na szczescie zyje za granica w UK na ta chorobe cierpi 150 tys ludzi , od ponad roku sie lecze , z poczatku zrobiono mi kolonoskopie I gastroskopie pod znieczuleniem ogolnym .
Stwierdzono UC I anemie oraz przepukline przelykowa.
Dostalem tabletki meselazine 800mg na zlagodzenie objawow.
Po pol roku obserwacji choroby na wizycie sprawdzajacej w szpitalu zrobiona mala kolonoskopie I pobrano wyinki .
Stwierdzono ze mesalazyna nie pomaga ( nadal biegunki z kriwa I bol brzuch po lewej stronie) przepisano mi tabletki sterydowe pochodna prednisonu - Prednisolene 5g .
Leczenia zaczolem od 7 tebletek dziennie 35g , I zmniejszalem co tydz .
Od razu poczulem sie lepiej , zginely mi bable z plecow , biegunka .
Coprawda mialem efekty uboczne jak bezesnnosc, zgaga , wzdecia , mdloasci ale czulem sie dobrze jak nigdy.
Co prawda steryd zaleczyl wszystkie zapalenia w organizmie jednak bylem bezbronny na wirusy , ujawnil mi sie wirus HPV czyli brodawczaka ludzkiego , paskudne bable wokol gnitalii leczone zamrazaniem cieklym azotem w szpitalu raz w tygodniu .
Troszke niemila procedure ( pokzaywanie dolnych czesci ciala obej wielkiej babie ) ale lepsze to niz bable .
Po 35 dnia strydow wizyta kontrolna I mala kolonoskopia potwierdzjaca brak zapalenia .
Hurra czuje sie lapiej teraz biore Ascaol lub Mezavant - czyli Mesalazyne tyle ze w maksymalnej dawce 4.8 grama na dzien 4-6 tabletek aby utrzymac remisje choroby.
Niestety na mesalazynie bede do konca zycia .
Mam nadzieje ze zapalenia nie powroci szybko .
Dziekuje mojej kobiecie za pomoc I cierpliwosc w tym paskudnych czasach choroby .
Mam ndzieje ze cokolwiek Wam sie przyda z opisu moich doswiadczen z choroba .
Pozdrawiam

IP i czas połączenia logowane. [22498612]
[30.10.2016] 11:19
esemes

Mozesz wrocic do domu , zazwyczaj wypuszcza Cie po pol godz ale nie powinienes prowqadzic pojazdow I miec kogos z soba...

IP i czas połączenia logowane. [22498624]
[20.12.2016] 18:12
alinka1967
Są dwa sposoby na trwałą remisję we wrzodziejącym zapaleniu jelita grubego oto jedne z nich:
Tutaj jest opisane jak uzyskać remisję we wrzodziejącym zapaleniu jelita grubego http://forum.poradnikzdrowie.pl/showthread.p hp?30350-Immunomodulin-na-chorob%C4%99-zapaln%C4%85-jelita

IP i czas połączenia logowane. [22566778]
[16.03.2017] 09:25
Chory
martyna1608 (15.09.2015.29 10:34):
Ja choruje już dwa lata ;-( od tej pory nie było ani jednego dnia bez ubikacji ( od 6-12 wypróżnień) w zaleznosci od dnia. Jestem załamana.Boje się gdziekolwiek wyjść, nic nie jem... Biore 2x2 Asamax........

Ja biorę asamax 500 2x4tabletki plus raz dziennie kwas foliowy i cortiment mm 9mg i jest trochę lepiej. Chodzę do ubikacji 2/3razy dziennie, biegunka ustąpiła ale stolec oddaje w towarzystwie żółtej wody . Rano oczywiście wzdęcia .... masakra

IP i czas połączenia logowane. [22679643]
[23.03.2017] 10:20
chory kamyk
Chory (17.03.2017.16 09:25):
martyna1608 (15.09.2015.29 10:34):

Ja biorę asamax 500 2x4tabletki plus raz dziennie kwas foliowy i cortiment mm 9mg i jest trochę lepiej. Chodzę do ubikacji 2/3razy dziennie, biegunka ustąpiła ale stolec oddaje w towarzystwie żółtej wody . Rano oczywiście wzdęcia .... masakra

HEJ,
MI LEKARZ PRZEPISAŁ OPRÓCZ STANDARDOWO ASAMAX I SALOFALK WŁASNIE STERYD CORTIMENT ORAZ LEK METRONIDALOZ.
JAK DŁUGO BRAŁAS TEN STERYD? BOJE SIE EFEKTÓW UBOCZNYCH - JA MAM BRAC GO 3MIESIĄCE.
BEDE WDZIECZNA ZA ODPOWIEDZ.
I ZDROWIEJ

IP i czas połączenia logowane. [22687800]

1 2 3 4 Strony tematu:
 » Odpowiedz na ten temat