o2.pl forum.o2.pl
poczta.o2.pl
E-mail 20GB
Pudelek.pl - plotki, zdjęcia, sensacje
Pudelek
Wrzuta.pl - video, muzyka, mp3
Wideo+mp3
Login: @o2.pl Hasło:
  Strona główna» forum Niepełnosprawni
 » Odpowiedz na ten temat

Wrzodzejące zapalenie jelita grubego-porada

1 2 3   » 5 Strony tematu:
[05.07.2006] 09:13
kalaka
hej!!!czy sa wsrod as osoby chorujące na tego typu chorobe? jak sobie z tym radzicie?ja dosc czesto jestem z tego powodu w szpitalu,niedługo znowu bede miała wykonywane badanie.. Pozdrawiam

(Zgłoś do usunięcia)
IP i czas połączenia logowane.
[11.06.2007] 22:24
ipg
hej tez mam ta okropna chorobe, wykryli ja u mnie w styczniu 2007, po trwajacej 3 miesiace biegunce. leczylam sie ale z mojej glupty po 3 miesiacach leczenia gdy przeszly mi dolegliwosci przestalam brac tabletki (salofalk 500) no i wszystko wrocilo z duzo gorszymi objawami. Teraz jestem w czasie leczenia, o chorobie dowiaduje sie wiecej z internetu niz od lekarzy, moze ktos zna dobrego lekarza w łodzi. na razie jest mi ciezko, tym bardziej ze jestem aktywna zawodowo i czasami jest to bardzo krepujace gdy trzeba sprintem leciec do kibelka. nie wiem co moge a czego nie moge jesc, wogole cokolwiek zjem czuje sie okropnie, mam 27 lat a juz mnie dopadla choroba, ktora ma sie na cale zycie, po prostu musze sie z tym pogodzic.

(Odpowiedz cytując)    (Link do tej wypowiedzi)    (Zgłoś do usunięcia)
IP i czas połączenia logowane. [10523824]
[13.06.2007] 22:26
kalaka
hej,byłam pewna ze juz nikt do tego tematu nie wroci....a jednak...choruje juz około 5 lat,ja takze zeby sie dowiedziec cos wiecej o tej chorobie musiałam poszukac w necie,wkurza mnie ze zaden lekarz nie potrafi powiedziec nic konkretnego...Uwierz mi najgorsze sa paczatki..z tym naprawde da sie w miare mozliwosci normalnie zyc,przy nawrocie choroby przyjmuje Sulfasalazin,jest bardzo skuteczny,w stanie ostrym zwiekszam dawke i po około 3 dniach jest wyrazna poprawa.choroba ta dotyka głownie kobiety w młodym wieku takie jak my..nie wiadomo dokładnie jakie sa przyczyny choroby,zalicza sie ona do chorob nieswoistych,czyli nieznanego pochodzenia..jezeli masz jakikolwiek pytania podaj mi nr gg lub e-maila,chetnie odpowiem

IP i czas połączenia logowane. [10538445]
[19.08.2008] 08:11
Kieziu
U mnie chorobe zdiagnozowano w styczniu. Ciagle biegunki, bole brzucha, zle samopoczucie. W pracy efektywnosc spadla do zera. Angielski lekarz poczatkowo leczyl mnie na hemoroidy. Dopiero w Polsce przeprowadzono wszystkie niezbedne badania i sie okazalo, co sie okazalo. lecze sie juz od wielu miesiecy i od czasu do czasu widze poprawe. ale wszystko zawsze wraca.
A jak wy sobie radzicie?

IP i czas połączenia logowane. [13295961]
[25.08.2008] 18:23
Heper
Wiecie,
ja tutaj znalazlem troche porad i ludzi o podobych problemach:
http://www.doctormed.pl/board/viewforum.php? f=149
Dobrze wiedziec ze nie jestesmy sami ...
rozmowa czasem pomaga, czlowiek staje sie choc odrobine mocniejszy.

IP i czas połączenia logowane. [13335948]
[27.07.2017] 02:29
[30.09.2008] 22:30
50janmaria
Zyję od wielu lat z tą chorobą \"Wrzodzejące zapalenie jelita grubego\"
i terz nie mam szczęścia, kto by mi doradził co mam robić.
Mam momęty tragiczne i miałam nikłe nadzieje, że będe wsród żywych.
Już te gastroskopie śniją mi się w nocy, nie mam nadziei.
Kto mi da nadzieję, czy jest nadzieja może gdzieś za granicą.

Maria

IP i czas połączenia logowane. [13551845]
[23.11.2008] 11:30
doli2100
Cześć
Ja dowiedziałam się o tej chorobie w styczniu podczas pobytu w szpitalu,częste biegunki i ból w podbrzuszu,koszmar.Mam dość tej choroby mam 24 lata,pracuje w żłobku,staram się żyć normalnie,ale się nie da.Stosuję dietę nie jem nic smażonego,mlecznego,wzdymającego.
Boję się tej choroby,bo całe życie przed nami,a gdzie dziecko,ciekawa jestem jak będzie w czasie ciąży.

IP i czas połączenia logowane. [13878558]
[23.11.2008] 14:35
doli2100
Widzę że ktoś ma świetny humor............i nie zdaje sobie sprawy,co My wszyscy przeżywamy!!!!i takiego typu komentarze są nie na miejscu!!!!

IP i czas połączenia logowane. [13879565]
[23.11.2008] 20:30
marek408
widzę,że Pani-podobnie jak ja-padła ofiarą jakiegoś idioty,który czerpie satysakcję ze"zgnojenia"kogoś... Pozdrawiam i życzę zdrowia!

IP i czas połączenia logowane. [13881974]
[30.11.2008] 23:58
doli2100
Piszcie jak Wasze zdrowie,pozdrawiam

IP i czas połączenia logowane. [13926833]
[04.12.2009] 23:38
andzia2386
Witam!
JA JAKIEś DOBRE 6 LAT TEMU,ZACZEłAM MIEć LEKKIE BóLE BRZUCHA,KRWAWIENIE Z CZASEM NASILAłO SIE,NAJPIERW BYłY TABLETKI,POTEM BADANIA-KOLONOSKOPIA WKOńCU MIAłAM ZAPALENIE JELITA GRUBEGO.
LEKARZE WYSYłALI MNIE DO POZNANIA NA DALESZE BADANIA,BYłAM I PRYWATNIE...
ALE WSZęDZIE MóWILI TO SAMO,PRZEPISYWALI TE SAME TABLETKI,CZOPKI.
WKOńCU ODPUśIAłAM SOBIE I POMYśLAłąM NIECH SIE DZIEJE CO CHCE....
MYśLAAłAM żę JUż MI NIKT NIE JEST W STANIE POMóC...
POTEM ZASZłąM W CIążę,BAłAM SIE BARDZO żE COś MOżE GROZIć MOJEJ CóRCE,ALE URODZIłAM PIęKNą I ZDROWą CóRECZKę
TERAZ BYłAM NA KOLEJNYM BADANIU,BO STRASZNIE MI SIE POGORSZYłO.TAK STRASZNIE MNIE BOLAłO NADBRZUSZE,NAWET DOCHODZIłO DO TEGO żE NIE MOGłAM SIE PODNIEść,SCHUDłAM,WCIąż CZUłAM SIE PEłNA,W łAZIEńCE POTRAFIłAM W CIąGU CAłEGO DNIA BYć KILKANAśCIE RAZY,MIAłąM BIEGUNKI PRZEWAżNIE TO LECIAłA MI SAMA KREW...CO MNIE PRZERAżAłO WCIąż MAM WZDęCIA,TO JEST TRAGEDIA
...CIężKIE JEST TO...NO I JAK OKAZAłO SIE NA TYCH BADANIACH TO MóJ STAN SIE POGORSZYł BO Z ZAPALENIA ZROBIłO MI SIE WZJG.
MAM TAK żę W CIąGU DNIA DUżO O TYM MYśLę,NIKT NIE WIE OD CZEGO TO SIE ROBI,PODOBNO SłYSZłąM żE OD NERWóW,ALE CZY TO JEST PRAWDA.
OGóLNIE DOSTAłAM TERAZ TABLETKI I CZPOKI PO KTóRYCH CZUJę SIE JUż TROCHę LEPIEJ.
CHCę SIE CZUć DOBRZE BO MAM CóRECZKę I ONA POTZREBUJE MNIE A JA DZIęKI NIEJ TAK MOCNO SIE NIE ZAłąMUJę...
CZYTAłAM JEDEN KOMENTARZ CHłOAPAKA,KTóRY NIE PRZECHODZI TEGO CO MY A TAK SIE WYśMIEWA Z TEGO JAK DRUGA OSOBA CIERPI,ALE NIECH PAMIęTA żE W żYCIU NIE WIADOMO CO MOżE SPOTKAć DRUGą OSOBE.
POZDRAWIAM

IP i czas połączenia logowane. [15895520]
[06.01.2010] 05:01
zimzum00
Witam w 2001 roku trafilem do szpitala z objawami wyrostka. Wczesniej przez kilka lat nikt nie mogl mi pomuc z okropnymi bulam brzucha a w szczegolnosci podczas brania antybiotykow. Oki wracajac do tematu wiec kiedy trafilem do szpitala stwierdzili wyrostek ale kiedy zaczeli operacje okazalo sie ze to nie wyrostek. Lekarska diagnoza rak wiec od razu usuneli spory kawalek jelita grobego wraz z katnica, wezly chlonne w prawej pachwinie i przy okazji uszkodzili glowny nerw w prawej nodze (banda partaczy). Po operacji powiedzieli \"sorki synek ale masz raka\". WoW w wieku 21 lat rak mysle to juz koniec ale po miesiacu zmienili diagnoze na chorobe Crohna. Dali tabletki Salofalk 500 i przez 6 lat bralem tabletki. Teraz jak narazie nie biore zadnych tabletek nie stosuje zadnej diety dalej pale papierosy i trawe pije alkochol i jakos zyje (zadnych obiaw choroby). Nie dalem sie zdolowac tej chorobie i postanowilem nie zmieniac swojego zycia pod dyktando chorobie. Moze robie zle ale ludzie nie pozwolcie aby ta choroba zniszczyla wasze zycie psychiczne bo tak tez robi. Z tym mozna zyc i to calkiem niezle. Prawie zupelnie jak i przed diagnoza. pozdrowionak

IP i czas połączenia logowane. [16053731]
[31.01.2010] 21:05
diablo7 89  diablo7_89@tlen.pl
Witajcie ja mam 21 lat dopadla mnie ta choroba na wakacjach. bylem 2 tygodnie w szpitalu. Chcieli mi wyciac jelito grube bo juz ciezki stan byl. bralem encorton 10 mg 6 tabletek dziennie, asamax 6 tabletek dziennie, porplazol 20mg raz dziennie,falvit dla kobiet wciazy,acudim foliacum 5mg raz dziennie. ze wychodzilo mi 480 tabletek miesiecznie do brania. i mialem scisla diete przez miesiac po szpitalu. a tera jem wszystko jak normalni zdrowi ludzie i dobrze sie czuje. tylko jak jestem przeziebiony to sie lekko pogarsza. A i jesz cze jakby ktos nie wiedzial to nie mozna nabialu jesc bo to pogarsza. jak pilem mleko z to masakra byla.Pozdrawiam

IP i czas połączenia logowane. [16192844]
[02.02.2010] 20:07
SiwyTom  gerard-1948@tlen.pl
diablo7 89 diablo7_89@tlen.pl
Witam!
Ja napiszę tak miałem dramat rodzinny spalił się dom i trzy osoby zostały poszkodowane, w związku z tym byłem zmuszony być wiecznie w podróży własnym samochodem.
W ten sposób spędzałem życie od marca do grudnia, nie było dnia świątek piątek, w ciągłym zapomnieniu, stresie nigdy nie miałem czasu na porządne wypróżnienie.
Gdy ustały moje wyjazdy, jelita o sobie dały znać zaczął boleć dość często brzuch, pojawił się dyskomfort wypróżniania po dłuższym stanie poszedłem do lekarza rodzinnego, który mi zaaplikował od razu leki na raka jelita grubego i odbytu.
Po wykupieniu leków przeczytaniu ulotek zirytowałem się, włączyłem komputer i poszukałem na tę przypadłość leków, znalazłem lek o nazwie Colon C stosowałem około trzy tygodnie, wszystko wróciło do normy, na koniec mała uwaga nie myśleć o problemach zdrowotnych. Serdecznie Pozdrawiam
SiwyTom
Skuteczna Wiedza
http://tnij.org/et7j

IP i czas połączenia logowane. [16204093]
[18.02.2010] 01:25
asssiras
Nie jest to powód do pogardy-osoby chore nie mogą być wykluczone. Każdy kto choruje wie doskonale że musi brac np.Asamax by choroba nie rozwinęła się w raka.

IP i czas połączenia logowane. [16280667]
[28.03.2010] 21:54
Naire
Witam. Mam 18 lat i też wykryli u mnie tą nieszczęsną chorobę Na szczęście mam małe objawy (tylko krwawienie) i nic mnie nie boli.
Czy mógłby ktoś napisać coś więcej na temat diety jaką trzeba przestrzegać? Od lekarzy jakoś nie dowiedziałam się niczego, poza tym żeby nie jeść smażonych potraw.
Biorę Salofalk 500 już od 2 miesięcy po 6 tabletek dziennie i raczej nie ma żadnej poprawy. Podobno jest jakieś leczenie biologiczne (zastrzyk raz na miesiąc), ale ma strasznie dużo skutków ubocznych. Czy ktoś może korzystał z takiego rodzaju leczenia i może mi coś powiedzieć na ten temat?

IP i czas połączenia logowane. [16462260]
[01.05.2011] 11:45
gab77
pijcie magnez z witaminą B6 przechodzi...........

IP i czas połączenia logowane. [18329732]
[01.05.2011] 11:52
gab77
witam .mamwzjg jakiś 2lata chodziłem do lekrzy ,tabletki ,czopki troche poprawy ale krwawienie cały czas,kupiłemmagnez z wit b6 takie w tubce w slepie pije w kazy dziedz i objawy wzjg ustapiły ,powaga jak ktoś sprubuje i bedą efekty prosze dać znać.powodzenia

IP i czas połączenia logowane. [18329749]
[12.06.2011] 23:53
absty
a jakie leki są najlepsze? ja biorę asamax! najgorsze że nie można tego wyleczyć tylko zaleczyć

IP i czas połączenia logowane. [18482196]
[20.06.2011] 08:22
aceras
chyba nie można mówić o najlepszych lekach , bo każdy ma mesalazynę?

IP i czas połączenia logowane. [18509473]
[24.07.2011] 15:27
katty1962
Witam, jestem nowa na tym forum. Na wrzodziejące jelito choruję ok 10 lat. Objawy zawsze takie same tzn wzdęcia i krwawienie. U mnie są to nawroty choroby co kilka miesięcy a nawet, jak ostatnio, do dwóch lat. Teraz uderzyło we mnie ze zdwojoną siłą jakby. Chodzę wręcz z podpaską bo tak krwawię. Kiedyś brałam Sulfasalazinum EN ale źle się po tym czułąm a poprawy żadnej.....tak jak samo przychodziło, tak samo po 2-3 miesiącach odchodziło. Teraz mnie trzyma już półtora miesiąca ale jestem niecierpliwa jak nigdy. Zapisałam się na kolonoskopię bo wiem, że to może zrakowieć.
Lekarz prywatnie przepisał mi Colitan i go biorę ale wiem, że są jeszcze inne leki, jak Asamax czy Solfen 500. Jutro idę do gastrologa i nie wiem o co go poprosić. Wiem, że ten rzut choroby musi mi minąć sam ale chciałabym żeby to było jak najprędzej....
Proszę, powiedzcie czy odczuwacie jakiś ból?.....bo ja żadnego, mam tylko duże wzdęcia i wręcz zatwardzenie bo biegunka to tylko w postaci krwi. Zauważyłam, że jak się raz na jakiś czas trochę wypróżnię to krwawienie ustępuje....może to te toksyny tam tak źle działąją na jelito.......Zauważyłam także że po nabiale objawy się nasilają więc nie jem ale już tak naprawdę to sama nie wiem co szkodzi najbardziej i co jeść a czego nie....Pozdrawiam.

IP i czas połączenia logowane. [18633353]
[03.10.2011] 18:52
portoryczko
a co ma w sobie takiego asamax, ze tyle o nim piszecie? O co chodzi z ta chemprewencją?

IP i czas połączenia logowane. [18868556]
[12.04.2012] 23:57
Eda_jala
Ja mam też problemy z jelitami. Niestety mój styl życia i stres wykończyły moje jelita Tej choroby nie można wyleczyć, można ją tylko zaleczyć. Jak tylko zejdę z drogi zdrowego odżywiania, spokoju, uprawiania sportu znów dolegliwości wracają Niestety trzeba zmienić sposób myślenia o życiu i jego jakości. Dużą ulgę i pomoc przynosi mi też picie suplementu Floradix ochrona jelit. To fajna mieszanka naturalnych ziół, które przyczyniają się do prawidłowego działania naszego układu pokarmowego

IP i czas połączenia logowane. [19468189]
[20.04.2012] 10:43
chory z pomoca dla chorych
Zachorowałem ,byłem w szpitalu i wiecie co mi pomaga? Musująca tabeletka z silną witaminą C - łagodzi objawi na jelicie ,doprowadza stolec do normalnego wyglądu ,likwiduje szczypanie jelit,likwiduje nadmierne gonienie do toalety!
Zauważyłem to przypadkiem teraz piję tą witamine kilka razy dziennie nawet z posiłkami które wcześniej wzmagały objawy i jest poprawa!

IP i czas połączenia logowane. [19486924]
[20.04.2012] 13:52
Eda_jala
Moim sylem zycia był mocny seks analny z wieloma partnerami
I to wykończyło moje jelito

IP i czas połączenia logowane. [19487305]
[21.09.2012] 13:58
alexis500
Witam, kilka miesięcy temu także otrzymałam taką diagnozę, wykupiłam lek, jednak okazało się że to nie to i lekarze wciąż szukają przyczyny moich dolegliwości. Zostało mi jednak opakowanie Asamaxu 500, 90 tabletek, termin przydatności do 2016. Gdyby ktoś był zainteresowany chętnie sprzedam.
pozdrawiam, trzymajcie się!

IP i czas połączenia logowane. [19864402]
[08.10.2012] 15:50
barwis  barwis54@tlen.pl
witajcie. jestem poza granicami kraju i tez zdiagnozowano u mnie to wredne schorzenie i tez lekarze przepisali mi salofalk 500.o asamaxie dowiedzialam sie z forum. pozdrawiam wszystkich cierpiacych i uprawiajacych yoging w kierunku toalety. schudlam 12 kg ale po przeczytaniu wszystkich wpisow na forum troche innym okiem spojrzalam na ta chorobe. faktycznie stres nasila objawy.Barbara

IP i czas połączenia logowane. [19908029]
[09.11.2012] 20:05
typonika
ja też o asamaxie dowiedziałam się z forum, ponieważ wcześniej ZUPEŁNIE NIESKUTECZNIE leczono mnie salofalkiem, a okazało się, ze polipy mam w jelicie grubym, a to tutaj asamax się rozpuszcza i działa

IP i czas połączenia logowane. [19989328]
[19.11.2012] 11:33
okoprorocze
na jednym z for poświęconych CU dowiedziałem się, że asamax jest jednak najskuteczniejszy i najlepiej tolerowany [przez chorych.

IP i czas połączenia logowane. [20010975]
[26.11.2012] 08:07
zaloog
Chyba wiem, o czym mówisz, faktycznie sporo info o asamaxie

IP i czas połączenia logowane. [20026886]
[19.12.2012] 13:55
edekMZ
Witam, mam 51 lat i choruję juz 25 lat. Bywa różnie, teraz biorę AZATHIOPIRYNĘ VIS i czuję się bardzo dobrze, nie odmawiam sobie niczeg
Kochani nauczcie się żyć z tą chorobą. Zyczę wszystkim zdrowia !

IP i czas połączenia logowane. [20079998]

1 2 3   » 5 Strony tematu:
 » Odpowiedz na ten temat