o2.pl forum.o2.pl
poczta.o2.pl
E-mail 20GB
Pudelek.pl - plotki, zdjęcia, sensacje
Pudelek
Wrzuta.pl - video, muzyka, mp3
Wideo+mp3
Login: @o2.pl Hasło:
  Strona główna» forum Ogólne forum dla studentów
 » Odpowiedz na ten temat

zmiana nazwiska dziecka, czy jest mozliwa?

1 2
[12.01.2010] 15:35
ma21
jak napisać pozew o zamianie nazwiska dziecka na matki

(Odpowiedz cytując)    (Link do tej wypowiedzi)    (Zgłoś do usunięcia)
IP i czas połączenia logowane. [16088828]
[12.01.2010] 16:00
_bea_
witajcie
z tego co wiem zmiana nazwiska dzieck jest mozliwa i moze o nia wystapic jedna jak i druga strona
nazwisko dziecku mozna zmienic ale za zgoda obojga rodzicow
tak samo jak imie
przez pierwsze 6 mcy od daty rejestracji mozna to zrobic w USC
pozniej jedynie sadowo

IP i czas połączenia logowane. [16088933]
[12.01.2010] 16:07
_bea_
a ja mam teraz prosbe
chodzi mi rowniez o zmiane ale nie nazwiska a imienia dziecka
wiem ze mozna to rowniez zrobic w USC do 6 m cy od rejestracji bobasa
a pozniej natomiast sadowo
facet z ktorym mam dziecko
przy nadaniu mu imienia zastraszyl mnie ze jesli nie dam takiego jak wybrala jego babka to nie da swojego nazwiska
a ja chcac aby dziecko mialo nazwisko ojca zgodzilam sie i wiecie ci dziewczyny
NIE ROBCIE NIGDY TAK!!! poniewaz jesli nie bedziecie miec zgody partnera nie wazne czy jest mezem czy nie na zmiane imienia to nigdy tego nie osiagniecie,chyba ze sadowo
moja corka ma teraz rok
i skladam dokumenty do sadu o zmniane imienia dziecka na takie jak ja wybralam nie na to co wybrala jego babka
mam nadzieje ze wsystko skonczy sie dobrze
chce tylko powiedziec ze jego babka traktowala mnie strasznie jak bylam w ciazy
mowila ze urodze bachora i downa poniewaz ja sama jestem wczesniakiem
to on za jej namowa uparl sie na imie ktorym pozniej zagrozil co do nazwiska
ale ja nie ochrzcze mojej corki z tym imieniem to moje pierwsze dzicko i nie pozwole aby ktos obcy wybieral jej imie
a zreszta teraz po czasie to jest mi to obojetne czy bedzie dziecko nosic jego nazwisko czy nie
pozdrawiam

IP i czas połączenia logowane. [16088962]
[13.09.2010] 10:06
tweeety
Sprawa wygląda tak: Jeśli dziecko jest uznane przez ojca, ale ma nazwisko matki, to po ślubie matki z innym mężczyzną niż ojciec biologiczny zmiana nazwiska dziecku (na ojczyma) jest bardzo prosta. Wystarczy udać się razem z mężem do USC napisać odpowiednie oświadczenie i żadna zgoda ojca biologicznego nie jest tutaj wymagana. Jeśli natomiast dziecko było uznane i otrzymało nazwisko ojca biologicznego, to w tym przypadku niestety ale przy zmianie nazwiska na ojczyma (lub jeśli panna to na panieńskie matki) jest już wymagana zgoda ojca biologicznego. I jeśli nie chce się zgodzić, no to już niestety sąd...
I teraz tak: jeśli ojciec biologiczne w ogóle nie interesuje się dzieckiem to można wystąpić do sądu o ograniczenie praw rodzicielskich, (a jeśli dalej sie nie interesuje)- to potem o całkowite odebranie praw rodzicielskich (no bo na cholerę mu prawa skoro ma dziecko w nosie!!!) Tylko właśnie często jest tak że jak sie wnosi o ograniczenie to nagle tatuś zaczyna sie interesować dzieckiem!! (chwilowo, żeby zrobić na złość i przeszkodzić w pomyślnym dla matki rozwiązaniu rozprawy)
W każdym razie, jeśli już ojcu biologicznemu odbiorom prawa całkowicie, to wtedy jego zgoda na zmianę nazwiska dziecku (na ojczyma, lub jeśli jesteś panną to na panieńskie matki) nie jest już do niczego potrzebna a nawet jeśli były przyznane alimenty na dziecko, to itak ojciec biologiczny płacić je musi nadal. Odebranie praw rodzicielskich, nie ma nic do obowiązku alimentacyjnego.
No chyba że: ojcu biologicznemu odebrano całkowicie prawa do dziecka, a matka wyszła za mąż i ojczym chce przysposobić/adoptować dziecko (bo uznać nie może), to wtedy właśnie obowiązek alimentacyjny ojca biologicznego ustaje.. Jeśli ojczym przysposabia/adoptuje dziecko jako swoje, to jest równoznaczne z tym że bierze pełną odpowiedzialność za dziecko, -również finansową) Staje się opiekunem prawnym dziecka, ze wszystkimi prawami, obowiązkami i konsekwencjami z tym związanymi.
Można to przysposobienie dziecka zrobić polubownie, bez sądu (jeśli tatuś biologiczny jest ok) i wyrazi na to zgodę. Wtedy odbywa się to bez spięć, kłótni, rozpraw itp, on wyraża zgodę, czyli zrzeka się praw do dziecka na rzecz innego mężczyzny, wtedy ojczym przysposabia/adoptuje dziecko, staje sie jego opiekunem prawnym, a biologiczny ojciec przestaje płacić alimenty.
Wszystko super, szkoda tylko że Polskie prawo nie pozwala na weryfikacje danych w akcie urodzenia. Raz uznane dziecko przez ojca biologicznego, na zawsze będzie to widniało w akcie urodzenia dziecka... niestety ale tego się zmienić nie da Nawet jeśli ojciec biologiczny zrzeknie sie praw, ojczym dziecko przysposobi/adoptuje, to nieda sie ojczyma wpisać w akt urodzenia dziecka... tam zawsze będzie widniał ojciec biologiczny... Mam nadzieję że komuś pomogłam

IP i czas połączenia logowane. [17167441]
[04.11.2010] 14:23
ewaewa  ewa197361@tlen.pl
ma21 (10.01.12 15:35):
jak napisać pozew o zamianie nazwiska dziecka na matki

IP i czas połączenia logowane. [17376769]
[31.10.2014] 06:33
[09.12.2010] 16:17
Shrek\\
Prawie jak znawca (07.10.16 22:52):
@- Czarna_83, by zmienić nazwisko swojej córce na pewno potrzeba zgody trzech osób: Twojej, twojej Córki i jej biologicznego Ojca, jeśli ktokolwiek nie wyrazi zgody to nie ma szans.
Kobieto! Co za głupoty piszesz :| Po pierwsze: odpowiedzi są w ustawie z dnia 17 października 2008 r. o zmianie imienia i nazwiska (Dz.U. Nr 220, poz. 1414). Po drugie: zgoda dziecka jest potrzebna, ale jedynie, gdy ukończyło ono 13 lat w chwili zmiany (art. 8 ust. 2 ww. ustawy). Po trzecie: Kto Ci powiedział, że bez zgody ojca nie ma szans? Oczywiście, że są (choć nie będzie tak łatwo jak ze zgodą). "W przypadku braku porozumienia między rodzicami dziecka, każde z nich może zwrócić się do sądu opiekuńczego o wyrażenie zgody na zmianę nazwiska dziecka" (art. 8 ust. 3 ww. ustawy). Pozdrawiam

IP i czas połączenia logowane. [17536054]
[11.03.2011] 11:44
kojottt
z dziewczyną mam dziecko! w akcie urodzenia wpisano zamiast mego nazwiska,nazwisko panieńskie matki dziecka jako nazwisko ojca np.ona nazywa się kowalska to ojca wpisano kowalski! a ja mam inne nazwisko! place alimenty i władze rodzicielskie! problem w tym ze wzięła ślub i nie legalnie zmieniła nazwisko temu dziecku bez mej wiedzy i zgody na nazwisko jej męża.Czy nadal muszę płacić alimenty? W sądzie na sprawie alimentacyjnej sędzia powiedziała ze jeśli złoże wniosek o przywrócenie jej nazwiska panieńskiego to sprawę mam wygraną! jak teraz rozwiązać ten galimatias????????????

IP i czas połączenia logowane. [18126783]
[30.08.2011] 12:10
ktosiu
Jeżeli mężczyzna nie interesuje się dzieckiem to podaj go o pozbawienie praw rodzicielskich, wtedy nazwisko bedziesz mogla zmienic na jakie chcesz...ja nie mialam z tym problemu bo byly odrazu na sprawie o rozwod powiedzial ze zgadza sie na pozbawienie praw rodzicielskich i teraz juz sama decyduje o wszystkim zycze powodzenia...

IP i czas połączenia logowane. [18751965]
[07.10.2011] 11:28
ELLA
runa, mam prawie identyczną historię jak Twoja! też dałam sie zmanipulować surwielowi, który wmawiał mi jak bardzo mnie kocha i jak chce mieć ze mną dzieci, a kiedy zaszłam w ciąże po prostu mu sie odwidziało. w 8 miesiacu ciąży wrócił i bajerował jak to mu nas brakuje i jak to pragnie sie zmienić żeby wszystko było dobrze. przyjełam chama i do tej pory z nim mieszkam. maluszek ma 3 miesiace a on juz zdazyl sobie znalezc panienke na boku, spotyka sie z nia pokryjomu. wynajelam detektywa, dowiedzialam sie wszystkiego, kiedy mu wywalilam co wiem, to sie przyznal i zaczal romantykowac ze miedzy nami czegos brakuje i dlatego on nie umie sie odnalezc. Synka zarejestrowalismy razem, zalezalo mu zeby nosil jego nazwisko, a ja mialam nadzieje ze wreszcie sie ze mna ożeni i bedziemy rodziną, dlatego sie na to zgodziłam. teraz żałuje. bardzo! ale trudno zmienić nazwisko, a on sie na to nie zgodzi. muszę odebrać mu prawa, a z tym tez latwo nie bedzie. chciałabym Cię poznać, moze razem uda nam sie połączyć siły i pomóc sobie nawzajem. pozdrawiam.

IP i czas połączenia logowane. [18881723]
[29.12.2011] 09:35
sabina3456
Jaz zmieniłam mojemu dziecku nazwisko za zgodą sądu na moje i mojego obecnego męża.Posiadam pismo sądowe napisane przez prawnika zapłąciłam za nie 160 zł.Zainteresowanym mogę odsprzedać znacznie taniej.Proszę o kontakt sabi@poczta.onet.eu

IP i czas połączenia logowane. [19184052]
[11.01.2012] 17:54
natalka19821@wp.pl
Witam Was wsztstkich serdecznie.
Mam sześcio letniego synka, który nosi moje panieńskie nazwisko.W lutum biorę ślub i mój przyszły mąż pragnie mu nadac swoje nazwisko, to on praktycznie małego wychował.Ojciec biologiczny utrzymuje kontakt i płaci alimenty.Jakie prawa nabędzie ojczym i czy jakieś prawa zostaną ograniczone ojcu biologicznemu.

IP i czas połączenia logowane. [19225818]
[01.06.2012] 16:02
percy  percy@tlen.pl
------------------------------------------------------------ -------------------- Witam.Mamy 2,5 letniego synka, moj partner(jest ojcem dziecka)jest pochodzenia brytyjskiego,dziecko urodzilo sie w Polsce, po urodzeniu sie dziecka razem wybralismy sie do urzedu by zarejestrowac dziecko i nadac mu nazwisko ojca niestety pani w urzedzie powiedziala ze nie moze mu nadac nazwiska ojca ze wzgledu na to iz ojciec nie mowi po Polsku i nakazala nam przyjsc a tlumaczm przysieglym by potwierdzil ze ojciec dziecka rozumie na co sie zgadza..w tej chwili mieszkamy w uk dziecko ma nadal moje nazwisko, niedlugo wracamy do Polski czy jest jakas mozliwosc na zmiane(chcemy laczone nazwisko)nazwiska bez udzialu tlumacza??(Wiem ze bym mogla go nauczyc pare slow ale pani w urzedzie ostatnio podala mu kodeks prawny i kazala mu czytac po Polsku)Prosze o pomoc.dziekuje.

IP i czas połączenia logowane. [19585859]
[04.06.2012] 07:47
jankes4
witam mam taki problem iz ponad 5 lat temu poszlismy z owa matka dziecka mojego bo tak w sadzie przyznalem dziecko niema mojego nazwiska gdyz niejestem niebylem w zwiazku z ta owa pania ,5 lat temu poszlismy na ugode do sadu o zrzekniecie sie alimentow nieplacilem ponad 5 lat az nagle dostalem pozew do sadu na alimenty ona w tym czasie wyszla za maz dala nazwisko tego kolesia co z nim jest czy tak bylo mozna??? i czy po 5 latach wygasniecia alimentow moze znow mnie podac ,co mam robic jak to wszystko wyglada w sadzie z tym wygasnieciem alimentow pozdrawiam i czekam na odpowiedz

IP i czas połączenia logowane. [19592902]
[04.06.2012] 07:54
jankes4
witam mam taki problem iz 5 lat temu poszlismy na ugode o zamkniecie alimentow czy zrzekniecie sie neipamietam, na dziecko ,dziecko niemialo, nigdy mojego nazwiska niebylismy z ta matka w zadnym zwiazku ,sad poszedl z nami na ugode, matka dziecka w tym czasie wyszla za maz dali nazwisko temu dziecko tego goscia, co za niego wyszla czy tak mozna bylo???teraz po 5 latach dostalem ,ponowne wezwanie na rozpawe alimentacyjna czy jest to mozliwe ,mimo tego ze poszlismy, na ugode nieplacenia,gdzies wyczytalem ze przedawnia sie po 3 latach jak ja mam to wszystko rozumiec czy moze znow mnie podac

IP i czas połączenia logowane. [19592909]
[08.06.2012] 12:44
r e n a t a  renatka1909@tlen.pl
Witam!!
Mam syna ktory ma 2 lata nosi nazwisko ojca czy jest mozliwe przepisanie syna na moje nazwisko za wsumie porozumieniem ston w usc czy trzeba koniecznie podawac sprawe do sadu??
czekam na odpowiedz

IP i czas połączenia logowane. [19605074]
[04.01.2013] 21:56
oli$ka
Witam, jestem lekko zdezorientowana moze mi ktos pomoze uspokoi??
moja sytuacja wyglada tak ze jestem od 6 lat samotnie wychowujaca matka przecudnej coreczki ojciec biologiczny dziecka nie ma zadnych praw do niej w akcie urodzenia jest jako ojciec nieznany alimentow nie placi bo go nie sadzilam (co dla wiekszosci jest nie dopomyslenia) ale jednak pozostalam przy swoim.Aktualnie z narzeczonym planuje slub we wrzesniu i chcialam zeby corcia zmienila nazwisko po naszym slubie.
nie wiem jak to nazwac ale po 6 latach nieinteresowania sie dzieckiem ojciec biologiczny napisal do mnie ze zaklada mi sprawe w sadzie o prawa do dziecka i tu moje pytanie co on moze i czy nie pokrzyżuje nam planow??
Dziekuje za odpowiedzi
Pozdrawiam

IP i czas połączenia logowane. [20119980]
[04.01.2013] 22:10
oli$ka
Witam, jestem lekko zdezorientowana moze mi ktos pomoze uspokoi??
moja sytuacja wyglada tak ze jestem od 6 lat samotnie wychowujaca matka przecudnej coreczki ojciec biologiczny dziecka nie ma zadnych praw do niej w akcie urodzenia jest jako ojciec nieznany alimentow nie placi bo go nie sadzilam (co dla wiekszosci jest nie dopomyslenia) ale jednak pozostalam przy swoim.Aktualnie z narzeczonym planuje slub we wrzesniu i chcialam zeby corcia zmienila nazwisko po naszym slubie.
nie wiem jak to nazwac ale po 6 latach nieinteresowania sie dzieckiem ojciec biologiczny napisal do mnie ze zaklada mi sprawe w sadzie o prawa do dziecka i tu moje pytanie co on moze i czy nie pokrzyżuje nam planow??
Dziekuje za odpowiedzi
Pozdrawiam

IP i czas połączenia logowane. [20120019]
[15.01.2013] 07:37
zainteresowana000
Otoz, moj Partner, kiedy urodzilo sie nasze malenstwo, z odpowiednimi dokumentami poszedl do urzedu, w tym ze w szpitalu gdy sie urodzil podalam nazwisko ojca, jednakze w urzedzie kiedy poszlismy on zas nie mogl tego zrobic, bo nie byl zameldowany, podsumowujac, byl w urzedzie uznac dziecko ale nie mogl dac nazwiska, czy beda trudnosci w najblizszej przyszlosci zeby to uczynic, omijajac procedury sadowe? dla wyjasnienia nie boje sie sadu tylko nie mamy na to czasu, bo tutaj gdzie zyjemy dziecko kiedy konczy dwa i pol roku musi isc do szkoly, a nasz syn ma 16 miesiecy. Gdyby ktos umial pomoc bede wdzieczna

IP i czas połączenia logowane. [20144982]
[23.01.2013] 00:20
mixant
Marita121 (09.04.29 10:39):
Witam wszystkich...jestem tu nowa.Mam poważny problem i nie mam pojęcia jak go rozwiązać.Byłam z facetem...zaszłam w ciąże i urodziłam córke.Po jakimś czasie rozeszłam sie z jej ojcem.teraz jestem mężatką,przyjełam nazwisko męża..jednak córka nosi nazwisko ojca biologicznego,chciała bym zmienic nazwisko dziecka na takie jak mam ja..czy jest to możliwe?? chciała bym równierz pozbawic praw rodzicielski@@@ca biologicznego...i moj mąż chciłby przejąć prawa do opieki nad nią...czy jest to możliwe...ale bez utraty alimentów???
jak sobie to wyobrazasz ,ze zabierasz komus prawa do dziecka ale kase chcesz dostawac?
przeciez to normalne @@@stwo!!!

IP i czas połączenia logowane. [20168811]
[03.03.2013] 23:52
Babcia
Wiem że może pisze nie w temacie, ale już nie wiem gdzie pisać aby uzyskać jakąś pomoc;/ Może tu mi ktoś cokolwiek podpowie. Jestem babcia 6 miesięcznej dziewczynki, jej ojcem jest mój syn który w momencie narodzin jak i teraz przebywa w zakładzie karnym, dlatego dziecko nie ma jego nazwiska, a syn z matka dziecka żyje w związku nieformalnym(bez ślubu). Matka dziecka nieodpowiednio się nim zajmuje i chciała bym podjąć jakieś kroki w celu zabezpieczenia zdrowia dziecka, o to mi chodzi najbardziej aby bezmyślne i nieodpowiedzialne zachowania i decyzje matki nie miały wpływu na zdrowie i życie dziecka jak jest to w tej chwili. Nie będę dokładnie się rozpisywać na temat tych zachowań ponieważ jest ich zbyt dużo!;/ Pytanie brzmi co mogę zrobić jako babcia, jak zadziałać aby zabezpieczyć zdrowie i życie dziecka. Bardzo proszę o pomoc!!:/

IP i czas połączenia logowane. [20286824]
[04.03.2013] 10:57
asa23e
Wszystko można zmienić

IP i czas połączenia logowane. [20287322]
[06.03.2013] 17:49
lewasana
mam synka ma moje nazwisko panieńskie,ojciec dziecka ma pozbawione prawa rodzicielskie,mam przyznane alimenty których nie płaci (alimenty otrzymuje z funduszu alimentacyjnego.W czerwcu wychodzę za mąż chce dać dziecku nazwisko mojego przyszłego męża.czy alimenty będę otrzymywać nadal czy jest możliwość że je strace?

IP i czas połączenia logowane. [20294027]
[07.03.2013] 11:02
orty
Masz kasę wszystko się da zrobić

IP i czas połączenia logowane. [20296081]
[15.03.2013] 15:18
Natanaya
evva (09.05.29 10:16):
Witam, mam ten sam problem co wy dziewczyny, lecz gdy ponownie wyszłyście za mąż to pozostaje tylko kwestia formalna idziesz ze swoim obecnym mężem do urzędu stanu cywilnego i piszecie oświadczenie wystarczy zgoda tylko i wyłącznie Twojego obecnego męża na to aby zmienić dziecku nazwisko na jego, w tym momencie ojciec biologiczny nie ma nic do gadania, co do alimentów bez względu jakie ma nazwisko dziecko ojciec biologiczny musi płacić alimenty pozdrawiam.

EVVa czy jestes pewna ? ja jestem po rozwodzie 3 lata, mam męża i drugiego synka...pierwszemu chcemy zmienic nazwisko na nasze ale okazało sie ze bez zgody biologicznego ojca nie jest to możliwe chyba ze w sądzie a i tu można zgody nie dostac ..podobnie jak u innych dziewczyn ojciec przez ostatnie 3 lata widzial sie z synem 5 razy..teraz po mojej prosbie uruchoiminł mu sie syndrom wspaniałego ojca co walczy o syna....czy jest jakis przepis na to co napisałaś? czy znasz kogoś osobiście kto wyszedł za mąż i tak bez kłopotów zmianił nazwisko dziecku ...please help

IP i czas połączenia logowane. [20320864]
[16.03.2013] 12:29
derko
al po co ???

IP i czas połączenia logowane. [20323383]
[08.05.2013] 07:32
izma  ania123-1981@tlen.pl
Witam. Mam nadzieję, że ktoś mi pomoże i odpowie na nurtujące, by nie powiedzieć męczące mnie pytanie. Mianowicie: jestem już od ponad roku po rozwodzie z winy mojego byłego męża. Ma on ograniczenie praw do dwójki dzieci,nad którymi sprawuję opiekę do współdecydowania tylko o zdrowiu i wyborze szkoły. Nie interesuje się dziećmi w ogóle, nie płaci alimentów.Chciałabym zmienić nasze nazwisko przyjęte po NIM. Nie tylko ja uważam, dzieci także ale są jeszcze małoletnie. Nie wiem jednak czy to możliwe, jak to zrobić i dokąd się udać?
Z góry dziękuję za podpowiedź.

IP i czas połączenia logowane. [20470133]
[17.08.2013] 18:54
paulina882
@izma: "zmiana nazwiska obojga rodziców rozciąga się na małoletnie dzieci. Jeżeli zmiana nazwiska dotyczy tylko jednego z rodziców, rozciągnięcie jej na małoletnie dziecko wymaga zgody drugiego z rodziców, chyba że nie ma on pełnej zdolności do czynności prawnych, nie żyje lub nie jest znany albo jest pozbawiony władzy rodzicielskiej. Jeśli dziecko ukończyło 13 lat, potrzebna jest również jego zgoda". (http://www.eporady24.pl/zmiana_nazwiska_dzie cka_bez_zgody_ojca ,pytania,3,61,3511.html). Z tego wynikałoby, że jeśli ojciec ma ograniczone prawa rodzicielskie, nie jest potrzebna jego zgoda na zmianę nazwiska. Jeśli tak nie jest, to trzeba będzie chyba wystąpić do sądu. Najlepiej jednak przejść się do jakiegoś prawnika i o to zapytać. Pozdrawiam.

IP i czas połączenia logowane. [20680190]
[08.01.2014] 14:36
facet35
Ale wy jesteście wszystkie @@@nięte. Po pierwsze co za różnica czyje dziecko ma nazwisko ojca czy matki kiedy jest to córka i tak będzie miała pewnie po mężu a kiedy syn to powinien mieć po biologicznym ojcu bez względu czy ojciec dupek czy nie. Czasem jest tak, że ojciec jest ok a matka to kawał durnej siksy. Mężczyzna przekazuje wraz ze swoją krwią ród i przedłuża go możecie synowi zmieniać nazwiska na swoich nowych mężów i co jak będziecie mieć ich po drodze 3 to 3 razy mu zmieniać będziecie, aż skończy lat 18 czy ile i sie wkurwi i powie mój biologiczny tato był XXXKowalski to ja też wracam do nazwiska ojca a nie będę waszych mężów brał kiedy z nimi krwią nic wspólnego nie mam. Mam wielu kolegów, którym mamusie tak nazwiska zmieniały a teraz kumepl ma 30 lat i nosi nazwisko biologicznego ojca, który i tak mało się nim kiedyś interesował jak się okazało mamusi w tym udział był spory. Jednak matka 2 razy już za mąż wychodziła i sam mi powiedział, że on nie Pacynka. W końcu ojciec może prawdziwy nie był idealny ale w jego rodzinie dziadek może pradziadek czy ktoś inny pewnie znalazłby się taki, że był ok i on jest potomkiem tej rodziny a nie swojej matki. Krew idzie po linii ojca w rodowodach i tak tworzone jest drzewo genealogiczne. Nie moze twoj nowy maz kochas czy inny chloptas byc ojcem dziecka z nazwiska bo Pan kowalski go zrobil i sie nie interesuje nim. Tak czy siak dziecko nosi geny kowalskiego a nie nowego typa. Ja matce swojego dziecka dalem zgode w USC na przyjecie jej nazwiska bo plakala ze matka jej ktora mnie szczerze nie nawidzila bedzie ja wyzywaz i bedzie wstyd itd. Myslalem, ze do siebie wrocimy bo ja kochalem szkoda mi sie zrobilo machnalem reka stwierdzilem i tak Cie odzyskam i sie pobierzemy. Nie pobralismy sie nabuntowali ja do reszty na mnie i nie wazne ze kocham dziecko odwiedzam i martwie sie o niego i o nia tez i to ze ja kocham tez nie wazne. W dupie ona to ma a potem jak sobie wyobraze ze wezmie sobie jakiegos w koncu typa co sie mamie spodoba i sie z nim chajtnie i da mojemu synowi nazwisko jakiegos dziwolaga to sorki, ale poczekam az syn dorosnie a widzi ze jestem dobrym ojcem i mam nadzieje ze jej w piety pojdzie bo i tak wroci do nazwiska mojego. Gdyz to ja jestem jego tata i go kocham bezgranicznie a nie jakis pajac a poza tym jak sie mamie nie podobam juz i sie chce hukac to niech sie huka nie musi jednak odbierac godnosci ani mi ani mojemu synkowi. Wierze jednak ze ona mysli tak jak wy wszystkie aby mi dokopac bo tylko w tym jestescie dobre. Kochalyscie tych facetow macie dzieci cos popsulo sie. Wina zawsze lezy po srodku a teraz na odchamienie nazwisko dziecka zmieniac chcecie to moze odwroccie sytuacje gdybyscie to wy nie dostawaly odrazu dzieci Kobiety wy nie myslicie wcale o dzieciach zadna, ktora sie tu spowiada wcale wam o dzieci nie chodzi. Ktos pisze pojde na wywiadowke dziecko sie wstydzi bzdura. To ty sprowokowalas ze wstydzi sie nazwiska swojego ojca bo mu cale zycie wpajalas ze ojciec to dran. Nawet jak nim byl to dojrzala kobieta by powiedziala kochalam on mnie tez wierze w to cos poszlo nie tak odszedl ale mam Ciebie dzieki temu i Cie kocham. Kiedys sam zdecydujesz o tym by go poznac. Ile z was bylo zaborczych w zwiazkach, ile odmawialo wspolzycia i gadalo ze nie chce mi sie, olewalo facetow no ile. Jakbyscie sie czuly gdyby to ojcowie mieli prawo wychowywania dzieci i oni by sobie wzieli nowe laski zmienili na ich nazwisko swoje nazwisko i nadali waszym dzieciom. Jakie to uczucie? Kapuściane łby. Jak jest tu jakas dojrzala kobieta psychicznie a nie tylko fizycznie to moze niech sie wypowie czy to taki wielki problem, ze dziecko ma nazwisko ojca ktory je ma gdzies. A w woli wszystkiego jesli naprawde ma gdzies to jak dziecko ma 14 lat mozna go zapytac jak juz rozumie czy mu zmienic na nowego tate czy zostawic. Moja kolezanka miala nazwisko ojca biologicznego ktory jej nigdy nie odwiedzial i wlasnie tak bylo. Miala 14 lat mama jej zapytala wystapila do sadu i miala nazwisko nowego taty czyli owczesnego meza mamy, ale nie takiego co byl z nia 2-3lata. Oni byli juz 12 lata po slubie i nadal sie kochali a ze ona czula ze to jej tata chciala jego nazwisko tym bardziej ze tamten nigdy sie nie odezwal. Jednak ona i tak rodu nie przedluza. Jak moj synek dostanie nazwisko jakiegos frajera to jestem pewny ze i tak przyjmie moje a jesli nie bedzie zadnego pajaca a jego mamusia woli z babka siedziec to i tak mam nadzieje ze kiedys wezmie moje nazwisko i powie mamusi ze jest moim synem a nie nikogo innego a ja jego kochajacym ojcem i szacunek do mnie ma. Bo ona moze sobie zawsze zmienic na jakies ale on i moje wnuki powinni miec moje. Takie jest moje zdanie drogie klocace sie kobiety o to kto was dupczy i kogo akurat w tym roku kochacie bo i tak 70% z was po paru latach wezmie rozwod i powie ze kolejny to dran i cham co teraz jest coraz czesciej i nie chodzi tu o odwage tylko o glupote i ruchy feministek co im sie pomylilo rownouprawnienie w pracy i glosowaniu oraz zdobywaniu stanowisk. Dzis faceta wpychacie do prac kobiecych a jak nie bunt. Gdyby dzisiejsze kobiety jak wiaza sie z mezczyznami glupich kolezanek i matek nie sluchaly nie udawalu ze sa dorosle bo wiecej jest mamin corek niz mamin synkow to by zycie wygladalo inaczej.

IP i czas połączenia logowane. [20970952]
[01.02.2014] 20:51
magaku
ktosiu (11.08.30 12:10):
Jeżeli mężczyzna nie interesuje się dzieckiem to podaj go o pozbawienie praw rodzicielskich, wtedy nazwisko bedziesz mogla zmienic na jakie chcesz...ja nie mialam z tym problemu bo byly odrazu na sprawie o rozwod powiedzial ze zgadza sie na pozbawienie praw rodzicielskich i teraz juz sama decyduje o wszystkim zycze powodzenia...

A w jakim trybie odbywa się zmiana nazwiska dziecka na panieńskie nazwisko matki po odebraniu ojcu praw rodzicielskich?
Tzn. Mam iść do USC/ do sądu? Gdzie i co muszę im przedstawić?

IP i czas połączenia logowane. [21019495]

1 2
 » Odpowiedz na ten temat