o2.pl forum.o2.pl
poczta.o2.pl
E-mail 20GB
Pudelek.pl - plotki, zdjęcia, sensacje
Pudelek
Wrzuta.pl - video, muzyka, mp3
Wideo+mp3
Login: @o2.pl Hasło:
  Strona główna» forum Ogólne forum dla studentów
 » Odpowiedz na ten temat

Jakie studia po maturze z geografii?

1 2 3 4 Strony tematu:
[08.09.2008] 10:24
gaya
po geografii można iść na europeistykę

(Odpowiedz cytując)    (Link do tej wypowiedzi)    (Zgłoś do usunięcia)
IP i czas połączenia logowane. [13417402]
[10.09.2008] 01:07
tralalala7548
na TiR patrza czesto na jezyki obce.nie tylko gera sie liczy

IP i czas połączenia logowane. [13427953]
[12.09.2008] 11:00
włącz telewizor ...
…….założyłem 27 kwietnia 1997. Prawie 12 lat temu, dla Internetu archaiczne czasy. W Polsce Internet działał ledwo od 3 lat. Wielu rzeczy dzisiaj oczywistych jeszcze nie było: nie było Googli (wystartowały w 1998), PHP (dopiero pracowano nad nim), Wikipedii (2001). Strony internetowe przeważnie każdy robił sam, w „gołym” HTML’u. Pochwalę się, że nauczyłem się go w dwa dni. Nad Siecią unosił się w tamtych latach duch amatorstwa i elitarności (jeszcze!).

IP i czas połączenia logowane. [13440577]
[12.09.2008] 16:07
Jaroooo83
Po geografii to polecam iść na turystykę lub zarządzanie w turystyce np tutaj:
http://www.wsotih.edu.pl

IP i czas połączenia logowane. [13442090]
[15.09.2008] 18:26
kwiatek607
Ja polecam europeistykę

IP i czas połączenia logowane. [13458601]
[24.07.2014] 03:49
[18.09.2008] 16:44
Kejti...  kasia_klim@tlen.pl
A ja właśnie myślę nad maturą... I tak sobie pomyślałam, że geografia rozszerzona i biologia podst albo wos podst. Z języków podst angielski. Na jaki kierunek mogę się po tym wybrać?? Interesuje mnie wyłącznie Kraków... Pomóżcie!!

IP i czas połączenia logowane. [13475925]
[24.09.2008] 17:09
Tegoroczna maturzystka
witam W tym roku bede pisala maturę. Bardzo chcialabym iść na studia na kierunek: " Hotelarstwo i Obsługa Ruchu Turystycznego " Lub " Turystyka i Rekreacja " w Kielcach Mam pytanie: czy jak bede zdawala na maturze: POLSKI- podstwa, ang podstwa i geografia rozszerzona to mam szanse na te kierunki próbowac? Zdawalabym ang rozszerzony ale nie za bardzo czuje sie na silach ehh Prosze o rady jakieś Albo gdzie moge iść po zdawaniu takich przediotow?? Z góry dziekuje za info

IP i czas połączenia logowane. [13517217]
[22.10.2008] 19:48
Marcin1819
Cześć ja mam ten sam problem bo nie wiem na jakie studia mogę iść po zdaniu matury z geografii.Zdaję sobie sprawę, że każda uczelnia przyjmuje inaczej.Wydaje mi się, że bardzo ciekawym kierunkiem jest inżynieria środowiska na Politechnice Łódzkiej tylko nie wiem czy się tam dostanę.Może ktoś kto jest na takim kierunku napisałby coś na ten temat? Bardzo bym o to prosił. Z góry dzięki za odpowiedzi

IP i czas połączenia logowane. [13680504]
[05.12.2008] 10:05
geografkaanka
Jezeli geografia was nie interesuje, to nie macie co isc na te studia. U mnie na roku bylo mnostwo takich osob, ktore na geo poszly bo sie nie dostaly gdzie indziej....i juz nie studiuja, za ciezko im bylo;] Tak to jest z geografia studia cięzkie, ale ciekawe a pracy po tym za cholere;P Pamietajcie geogr to studia dla pasjonatow
Ja np zaczynam drugi kierunek tj architektura krajobrazu...wieczny student.
a co do geodezji...dostac sie ciezko studia ciezkie i po skonczeniu tego kierunku geodeta sie nie jest, bo trzeba zdac strasznie trudny egzamin na uprawnienia
pozdr;p

IP i czas połączenia logowane. [13953687]
[05.12.2008] 20:30
nelly855
no rzecz jasna geografia uber alles studia ogółem bomba nie licząc przeklinania niektórych przedmiotów ale za to wspomnienia z ćwiczeń terenowych niezastąpione tyle że jak ktoś sobie wyobraża że geografia to tylko geografia to lepiej niech sobie odpuści bo zmierzyć z matmą, chemią itp też się trzeba. na mojej uczelni stosunki międzynarodowe nic wspólnego z geografią nie mają a że ja nie trawię historii więc nie polecam.

IP i czas połączenia logowane. [13957008]
[19.01.2009] 20:03
Kwiatussssek
Polecam EUROPEISTYKĘ

IP i czas połączenia logowane. [14222260]
[25.01.2009] 13:16
pit3ter
witam. a co możecie mi doradzic jak w tym roku zdaje roz. gegre ang pod. i pol pod. we wrocławiu, z góry dzięki

IP i czas połączenia logowane. [14256698]
[25.01.2009] 15:46
dr Abdul
Jak wybierasz przedmioty pod kątem wyboru studiów i chcesz iść na studia państwowe, to podstawowa matura nie otwiera Ci drzwi na żadną uczelnię.

IP i czas połączenia logowane. [14257674]
[25.01.2009] 17:12
BasiaChronowska
aha

IP i czas połączenia logowane. [14258165]
[25.01.2009] 19:21
kasjopeja_26
dobre , jakie było moje zdziwienie gdy faktycznie sprawdziłam stan konta, jest na nim o 100 zł więcej. Nic się nie dzieje za darmo, bo trzeba było wysłać sms by dokończyć grę, ale fakt jest taki, że zyskałam 100 zł jeśli ktoś ma ochotę na miłą niespodziankę to zapraszam http://wygraj100.com.pl/?t=2317345 http://bitmails.info/pages/ptp.php?refid=kas jopeja

IP i czas połączenia logowane. [14258839]
[26.08.2009] 17:02
skyservis
Bardzo chciałbym dostac sie na WAT= Woskowa Akademia Techniczna.Jest tam kierunek geodezyjny jak i infrastruktura obronna czy dało by rade sie tam dostac jesli zdaje mature z geo. roz wos pod,polski pod. matma pod. ang rozszerzenie???

IP i czas połączenia logowane. [15395017]
[26.08.2009] 18:28
studentka_geologii
Ja zdawałam mature rozszerzoną z geografii było mnóstwo osób które też geo.zdawały tyle że ich to nie interesowało i nie pozdawali... Teraz dostałam się na moją wymarzoną geologię i mam zamiar robić spec. z budonictwa podziemnego lub kartografii geologicznej... A'propos politechnika łódzka, wiesz Marcin1819 ja jestem spod Łodzi, wcale na poli nie składałam. Na tą inżynierię środowiska dostała się moja koleżanka która nie zdała maty na maturze a przyjęli ją tylko z 70% z niemca na podstawie, także dostaje się każdy. Ale po geografii najlepiej iść właśnie na geodezję, kartografię lub geologię. Polecam

IP i czas połączenia logowane. [15395417]
[26.08.2009] 20:19
kobietka_pani
Dzieci kochane jak mozecie zadawac pytanie JAKIE STUDIA PO MATURZE Z GEOGRAFII? Przedmioty maturalne wybiera sie pod katem wymagan na dany kierunek a nie odwrotnie Chce studiowac prawo, a wiec pewnie interesuje sie historia i ona tez najczesciej wymagana podczas rekrutacji i ja wybieram na maturze Chce studiowac ekonomie, finanse czy rachunkowosc, musze byc dobry z matmy i ja wybieram na maturze Chce studiowac medycyne,pewnie interesuje sie bilogia, lubie chemie i je wybieram na maturze i te wlasnie przedmioty wymagane sa podczas rekrutacji A jesli wybieracie sobie kierunek na ktory wymagana jest na przyklad matematyka a jestescie lewi z matmy to sobie ospuscie ten kierunek, bo chocbyscie zdali ta mature, nie poradzicie sobie na studiach Szkoda fatygi

IP i czas połączenia logowane. [15395899]
[27.08.2009] 11:50
studentka_geologii
kobietka_pani (09.08.26 20:19):
Dzieci kochane jak mozecie zadawac pytanie JAKIE STUDIA PO MATURZE Z GEOGRAFII? Przedmioty maturalne wybiera sie pod katem wymagan na dany kierunek a nie odwrotnie Chce studiowac prawo, a wiec pewnie interesuje sie historia i ona tez najczesciej wymagana podczas rekrutacji i ja wybieram na maturze Chce studiowac ekonomie, finanse czy rachunkowosc, musze byc dobry z matmy i ja wybieram na maturze Chce studiowac medycyne,pewnie interesuje sie bilogia, lubie chemie i je wybieram na maturze i te wlasnie przedmioty wymagane sa podczas rekrutacji A jesli wybieracie sobie kierunek na ktory wymagana jest na przyklad matematyka a jestescie lewi z matmy to sobie ospuscie ten kierunek, bo chocbyscie zdali ta mature, nie poradzicie sobie na studiach Szkoda fatygi

Kolejna mądra wypowiedź, gratuluję rozwagi i mądrości

IP i czas połączenia logowane. [15398513]
[02.09.2009] 16:16
Anonym
Jakie studia mógłbym wybrać po napisaniu matury z:
-języka polskiego (poziom podstawowy)
-języka angielskiego (poziom podstawowy)
-matematyki (poziom podstawowy)
-geografii (poziom rozszerzony)

IP i czas połączenia logowane. [15431694]
[09.09.2009] 15:43
NoIGdzie
JA zdaje mat,gegre,polski i angielski na podst. , gdzie sie dostane ?

IP i czas połączenia logowane. [15469105]
[15.09.2009] 21:16
svin
Ja mam wielki problem. Czuje się niedowartościowany w szkole i bym chciał geografię też zdawać.
Będę zdawał podstawy- angielski, polski i matmę, i rozszerzone- biola, chemia, fiza. I tak właśnie się zastanawiałem nad geografią, czy podstawowa geografia da mi coś w ogóle?

IP i czas połączenia logowane. [15496773]
[16.09.2009] 12:02
Karolinaaaaaa20
Jelsi nie sciemniasz i mowisz prawde to po jaka cholere chcesz zdawac geo skoro zdajesz na rozszerzeniu biol, fiz i chem, z takimi pr5zedmiotami masz szanse ( o ile dobrze zdasz) dostac sie na wiele medycznych i nie tlyko kierunkow... wiec po co ta geo? lepiej skupic sie na tych 3 i matme tez radze dopuscic bo sie NIE przypada, bo tam gdfzie wymagane scisle prtzedmioty to sa wymienne cyzli np jak chca biologie obowiazkowe do doadtkowo geo, matma lub fizyka.. wybierasz sobie i podajesz ten co zdajesz bo i tak mozna podac im tlyko wyunik z jednego dodatkowego... ech takze po co sobie zycie utrudniac?
chybam,ze.... w gre wchodzi ambicja :]

IP i czas połączenia logowane. [15498509]
[16.09.2009] 13:08
studentka_geologii
Poza tym coś kręcisz bo z tego co się orientuje na maturze max. można zdawać 5 przedmiotów w tym 2 jesteś zmuszony na rozszerzeniu bo są jako przedmioty dodatkowe LoL maturę chcą zdawać anie wiedzą z ilu mogą przedmiotów... poza tym nikt przy zdrowych zmysłach nie bierze tylu przedmiotów na maturze chyba że rzeczywiście jest orłem totalnym i geniuszem.

IP i czas połączenia logowane. [15498713]
[16.09.2009] 14:35
sowin
nom, to chyba ambicja, a może i raczej z nudów

IP i czas połączenia logowane. [15499121]
[16.09.2009] 14:37
sowin
są 3 przedmioty obowiązkowa (matma, polski i język) i można 6 dodatkowych, obojętnie na jakim poziomie- nowa matura studentko geologii ;p

IP i czas połączenia logowane. [15499133]
[16.09.2009] 14:50
agnieszka124
Zapisz się na darmowy angielski 30 pierwszych osób uczy się za darmo!!! Jeśli Ci się nie uda dostaniesz 50% zniżki!!
-> http://darmowyangielski.xn.pl

Zapisałam się, dzwonił konsultant i mówi że już się nie załapałam ;-(
To pewnie tylko takie zagranie, ale zaproponowali 50% zniżki

i się zastanawiam warto??

IP i czas połączenia logowane. [15499230]
[16.09.2009] 14:55
Karolinaaaaaa20
sowin (09.09.16 14:35):
nom, to chyba ambicja, a może i raczej z nudów

nuda ? hm.. ciekawe. Ambicja, ok ale w tym wypatle zupelnie bez powodu i bez efektow. Chyba,ze brak zdecydowania co chce sie sudiowac.. wtedy rzucanie sie na wszystko i zostanie z niczym ;/ Ja bym radzila skupic sie na samej biologi, chemii i fizyce. Studiuje fizjoterapie i naprawde kierunki medyczne sa ok zreszta z tymi przedmiotami to i na UM mozna startowac jak i na UR. ( na medyczna i rolniczą )

IP i czas połączenia logowane. [15499274]
[16.09.2009] 15:20
sowin
Heh, dzięki, potrzebowałem żeby ktoś mi powiedział coś konkretnego, bo wcześniej wszyscy tylko "rób jak chcesz". W sumie podstawa to by było pójście na łatwiznę, a na rozszerzony trochę mało czasu (muszę zrobić sam 2 lata fizyki, bo w szkole dupna była i tylko podstawy), biologii w ogóle się nie boję, a chemia.. hm.. to zależy co wymyślą ale nie mam zamiaru schodzić pon 85% chociaż nie lubie chemii. Tak chciałem się dowiedzieć tylko czy geografia daje jakiekolwiek perspektywy jeśli się dołoży ją do tych 3 przedmiotów. I tak na stome się wybieram, ale zawsze lepiej zrobić więcej niż potem żałować że się czegoś nie zrobiło.

IP i czas połączenia logowane. [15499409]
[16.09.2009] 17:05
Karolinaaaaaa20
hehe kolego drogi, skoro wybierasz sie na stome to naprawde po co ten pomysl z geo? wydajesz sie inteligentny skoro planuejsz dawac chem, biol i fiz...a o geo myslisz ech... no ale moze to ta młodośc taki wiem wiem glupi wiek to i glupie pomysły hehehe
Pozdrawiam

IP i czas połączenia logowane. [15499815]

1 2 3 4 Strony tematu:
 » Odpowiedz na ten temat