o2.pl forum.o2.pl
poczta.o2.pl
E-mail 20GB
Pudelek.pl - plotki, zdjęcia, sensacje
Pudelek
Wrzuta.pl - video, muzyka, mp3
Wideo+mp3
Login: @o2.pl Hasło:
  Strona główna» forum Po 30-tce - ogólna dyskusja
 » Odpowiedz na ten temat

Pogrzeb Anny Jantar

1 2
[13.05.2006] 23:38
Komandosik
Czy na tym forum są osoby które były na pogrzebie Anny Jantar 25 marca 1980 roku w Warszawie na Cmentarzu Wawrzyszewskim.

(Zgłoś do usunięcia)
IP i czas połączenia logowane.
[14.05.2006] 01:06
Tolek_Banan
Ja byłem. Ale miałem wtedy 4 latka i mało pamiętam Nie wierz mu - zaśmiała się Karioka. - On co drugie słowo buja.

(Odpowiedz cytując)    (Link do tej wypowiedzi)    (Zgłoś do usunięcia)
IP i czas połączenia logowane. [7027153]
[14.05.2006] 08:11
To co tu robisz mając 22 lata
spójrz na nazwę topiku po 30-tce sio mi stąd.

IP i czas połączenia logowane. [7027889]
[14.05.2006] 08:21
Nieznajomy zza Szafy
Tolek_Banan (06.05.14 01:06):
Ja byłem. Ale miałem wtedy 4 latka i mało pamiętam

tia, tia... nie 4 , a 24 latka..

tylko dlaczego mało pamiętasz ?

czy jest sens ?

IP i czas połączenia logowane. [7027904]
[14.05.2006] 08:33
Komandosik
Nikt więcej nie był?

IP i czas połączenia logowane. [7027919]
[31.08.2014] 10:15
[14.05.2006] 08:39
La Soudaine Mort
W 1980 miałem lat 4 i bardziej interesowało mnie, z jakiego powodu urwane w samochodziku kółko nie chce sie trzymać

IP i czas połączenia logowane. [7027924]
[14.05.2006] 11:54
urocza pokraka hahaha
...jakie to niesamowite Anna Jantar ...tyle lat a wciąż żyje.Kto z Was prócz mnie jeszcze jej słucha?
jeszcze jej słucha?

IP i czas połączenia logowane. [7028966]
[14.05.2006] 12:29
heidi
Ja słucham piosenek Anny Jantar bo potrafią poprawić mi humor, to są tak pogodne piosenki że aż chce się ich słuchać, pozdrawiam wiernych słuchaczy Anny Jantar!

IP i czas połączenia logowane. [7029251]
[14.05.2006] 18:30
Komandosik
Ja słucham piosenek bo są po prostu świetne

IP i czas połączenia logowane. [7032168]
[14.05.2006] 18:44
Nadszyszkownik Cicho
Jestem w posiadaniu perełki-singla(na winylu)- Anna Jantar i Stanisław Sojka w piosence You`re The One That I Want
Sraj albo złaź z nocnika!

IP i czas połączenia logowane. [7032278]
[14.05.2006] 18:45
calm voice
zasadniczo - Szyszko - chwalipięta
[nie mam nic do powiedzenia]
a ja czerwienieję z zazdrości

IP i czas połączenia logowane. [7032292]
[14.05.2006] 18:59
Nadszyszkownik Cicho
Jest czego
Ten klimat czarnej płyty
I młodzieńcze wtedy jeszcze głosy Ani i Staszka
Świetny piosenka
Świetny duet

Może kiedyś skopiuję to w mp3
I puszczę w sieć...
Sraj albo złaź z nocnika!

IP i czas połączenia logowane. [7032423]
[14.05.2006] 19:11
Dynus1969
Miałem wtedy 11lat ale pamiętam że wtedy chodziły pogłoski o tym że to nie była zwykła katastrofa.Mówiono coś o bąbie Tylko szczęśliwi dają szczęście,tylko radośni dają radość

IP i czas połączenia logowane. [7032548]
[14.05.2006] 19:20
bejbe61
piosenki Anny Jantar są świetne, dobrze pamiętam jej piosenki puszczane w "Lecie z radiem", są to piosenki mojej młodości.
I chociaż piosenki jej córki też lubię(myślę że za sprawą tembru głosu Natalii który jest podobny do głosu matki) to Jantarka jest niepowtarzalna.

IP i czas połączenia logowane. [7032648]
[14.05.2006] 19:29
Anna Jantar
Kochani tak się cieszę, ze o mnie pamiętacie.
Ten pogrzeb to mistyfikacja, miałam dość Jarka i jego skamlenia o seks, tak naprawde to czarna wołga wywiozła mnie wtedy do Moskwy ale za Gorbaczowa udało mi się schronić na Alasce, skąd bardzo serdecznie Was pozdrawiam.

IP i czas połączenia logowane. [7032756]
[14.05.2006] 19:58
z pracy zabral mnie...
...nasz boss,jedziemy w tym samym kierunku.Ma 54 lata,jak wsiadl wlaczyl..-pewnie tasme,lub plyte ,a tam Anna śpiewa.."Przetanczyc z Toba chce całą noc....

IP i czas połączenia logowane. [7033070]
[14.05.2006] 20:26
*terakurdeja*
http://members.tripod.com/anna_jantar/ Nie chcem ale muszem

IP i czas połączenia logowane. [7033407]
[19.04.2007] 13:48
myszofox
hej ten LIK nie dziala szkoda
uwielbiam Anne Jantar ma ona piekne piosenki szkoda ze jej juz niema wielka szkoda

IP i czas połączenia logowane. [10129472]
[12.12.2007] 18:42
palcia
ja ją słucham i ją kocham za to jaka była w jednym z wywiadów poweidziała że jej autorytetem jest niemen bo pozostał sobą a teraz ona jest moim autorytetem bo też do końca została sobą

IP i czas połączenia logowane. [11834762]
[12.12.2007] 18:44
ale ale ale
palcia (07.12.12 18:42):
ja ją słucham i ją kocham za to jaka była w jednym z wywiadów poweidziała że jej autorytetem jest niemen bo pozostał sobą a teraz ona jest moim autorytetem bo też do końca została sobą

skąd możesz to wiedzieć?
znałas ją osobiście?

IP i czas połączenia logowane. [11834774]
[12.12.2007] 19:09
twoje autortrety
palcia (07.12.12 18:42):

to niestety trupy.Poszukaj żywych.

IP i czas połączenia logowane. [11834877]
[01.03.2008] 18:37
sebastian 3
Tak ja bylem ja wiemco zescie zrobil.Gdy Anna zmarla mialem wtedy 15 lat .bylem w tedy w 8 klasie.Na muzyce spiewalismy jej piosenki np.
WY MUTANCKIE SCIERWA>NIE ZALUJCIE DZIEWCZYNY SERC>TULE SLONCA W CALYM MIESCIE>.jej piosenki byly dla mnie drogowskazem zycia w calyn zzyciu . Moi koledzy ze starszych klas kochali sie wniej ale ona juz byla mezatkom.

PODPISAL
Andrzej Pacyga
,MAKOW DOLNY'

IP i czas połączenia logowane. [12319831]
[01.03.2008] 18:39
sebastian 3
http://forum.o2.pl/temat.php?id_p=4801137&st art=0
http://moto.allegro.pl/18483_sportowe_yamaha .html

IP i czas połączenia logowane. [12319843]
[01.03.2008] 18:44
MOLIKI
1950 r. – dziesiątego czerwca w Poznaniu na świat przychodzi Anna Maria Szmeterling, jak się później okaże, jedna z najbardziej popularnych polskich piosenkarek lat 70 – tych, a także wszech czasów.
1965 – 1969 – Anna pobiera nauki w poznańskim Liceum Ogólnokształcącym i w Średniej Szkole Muzycznej w Poznaniu.
1967 – 1968 – rozpoczęcie współpracy z kabaretami poznańskimi „Nurt” i „Od nowa”. Właśnie w tym środowisku w Annie budzi się pragnienie bycia wokalistką.
1968 r. - udział w Festiwalu Piosenki i Piosenkarzy w Krakowie, gdzie otrzymuje wyróżnienie za wykonanie piosenki „A lipiec grał”.
16.12. Debiut w poznańskim radiu piosenką „Po ten kwiat czerwony”.
1969 – zdobycie wyróżnienia na festiwalu FAMA w Świnoujściu za utwór „Łąka bez kwiatów”.
1969 – 1971 – Anna współpracuje z zespołem „Waganci”, który prowadzi jej przyszły mąż – Jarosław Kukulski.
1970 r. – 15.08. w Urzędzie Stanu Cywilnego w Poznaniu Anna Szmeterling zawiera związek małżeński z Jarosławem Kukulskim.

Wylansowanie przeboju „Co ja w tobie widziałam”, który zajmuje pierwsze miejsca we wszystkich rozgłośniach radiowych w Polsce i zostaje „Piosenką Roku 1970”.

Występ z zespołem „Waganci” na VIII Krajowym Festiwalu Piosenki Polskiej w Opolu z piosenką „Szła noc” i na IV - tym Festiwalu Piosenki Żołnierskiej, gdzie zdobywa nagrodę "Polskich Nagrań".
Występ w komedii muzycznej "Milion za Laurę" i wykonanie utworu "Czujna straż".
1971 r. – 11.04. ceremonia ślubu w kościele św. Anny w Poznaniu.
1972 r. – 01.02. po zdaniu egzaminu, Anna (już pod nazwiskiem Jantar), otrzymuje uprawnienia do wykonywania zawodu piosenkarki. Wydaje pierwszą płytę, tzw. „Czwórkę”.
1973 r. – V. udział na Festiwalu Młodych Kompozytorów Piosenek w Sofii (Bułgaria), gdzie daje swój mini recital.
Na XI - tym Krajowym Festiwalu Piosenki Polskiej w Opolu Anna, reprezentując „barwy” wrocławskiego „Impartu” wystąpiła w koncercie „Interpretacje” (23.VI), śpiewając „Nocne myśli” i „Najtrudniejszy pierwszy krok”. Występ nie zostaje zauważony przez opolskie jury, jednak spotkał się z owacyjnym przyjęciem publiczności. Drugi utwór został pierwszym wielkim przebojem Artystki i piosenką lata. Anna Jantar rozpoczyna swą niezwykle udaną karierę estradową.

VII. występ na X - tym Światowym Festiwalu Młodzieży i Studentów w Berlinie. Od tej pory Anna zacznie często wyjeżdżać do naszych zachodnich sąsiadów, gdzie będzie bardzo popularna.

1974 r. – utwór „Żeby szczęśliwym być” zdobywa tytuł „Radiowej Piosenki Miesiąca”.
"Nagroda Publiczności” na XI - tym Festiwalu w Opolu za utwór „Tyle słońca w całym mieście”. Ponownie utwór Anny Jantar nie zostaje dostrzeżony przez opolskie Jury. W późniejszym czasie staje się przebojem tej imprezy.

Udział na VIII - mym Festiwalu Piosenki Żołnierskiej w Kołobrzegu, na którym Anna w dniu „Premier” zaśpiewała dwa utwory: „Kiedy żołnierze wracają” i „Nie żałujcie serca, dziewczyny”. Ta druga piosenka została nagrodzona nagrodą Polskich Nagrań, a fotoreporterzy wybrali Annę na Miss Obiektywu.

(VI) - Nagranie pierwszej płyty długogrającej „Tyle słońca w całym mieście” wydanej przez „Polskie Nagrania”

Na stoiskach płytowych podczas festiwalu sopockiego został zaprezentowany pierwszy longplay Anny.
"Tyle słońca w całym mieście” zostaje radiową piosenką lata i jesieni.
Zdobycie wyróżnienia na festiwalu w Ljubljanie za „Czas jest złotem”. Owacyjne przyjęcie przez publiczność piosenki „Żeby szczęśliwym być” , którą Artystka kilkakrotnie bisowała. W finałowym koncercie gwiazd zaspiewała "Najtrudniejszy pierwszy krok".
Premiera pierwszego programu telewizyjnego nagranego przez Piosenkarkę dla TV Katowice wg scenariusza A. Kuryły, a także udział w audycjach telewizyjnych, m.in: "Melodie z filmów i musicali", gdzie śpiewa "Rewolucję francuską", "Piosenki Piotra Figla" - "Kto wymyślił naszą miłość"
III - cia nagroda za piosenkę „Tak wiele jest radości” na IX Konkursie Międzynarodowej Piosenki "Cisco 74" w Castelbar (Irlandia) spośród 32 utworów piosenkarzy z całego świata.

Zdobycie, wspólnie z Marianną Wróblewską i Tadeuszem Woźniakiem, III - ciej nagrody na „Coupe d’Europe w Villach (9 – 15. IX). Przed polską ekipą znalazły się tylko zespoły: belgijski i austryjacki. Anna Jantar śpiewała „Najtrudniejszy pierwszy krok” w języku niemieckim i „ Polubiłam pejzaż ten” w języku polskim.
"Tyle słońca w całym mieście” zwycięża w radiowym plebiscycie na „Piosenkę Roku 1974 r.”
Koncertowanie po Polsce wraz z zespołami: Partita i Sezam z programem estradowym „Najtrudniejszy pierwszy krok”.
Znane piosenki: „Kto wymyślił naszą miłość”, „Nie żałujcie serca, dziewczyny”, „Tak wiele jest radości”, „Tyle słońca w całym mieście”, „Żeby szczęśliwym być”.

1975 r. – II. wznowienie przez Polskie Nagrania pierwszej płyty długogrającej Wokalistki ze zmienioną obwolutą, którą opatrzono tytułem „Tyle słońca w całym mieście”.

Udana interpretacja utworu Abby „Ha

IP i czas połączenia logowane. [12319872]
[01.03.2008] 18:47
a umiesz liczyć
To co tu robisz mając 22 lata (06.05.14 08:11):
spójrz na nazwę topiku po 30-tce sio mi stąd.

????????????

IP i czas połączenia logowane. [12319890]
[01.03.2008] 21:24
tate ma racje
Szmeterling to po niemiecku motyl.
Tak samo w Jidiszu.
Ale zydowskie rysy wyszly bardziej u corki.

Lata 70 to ogromny tryumf naszych w mediach.
Zrozumieli po 68mym, ze nie wolno zaniedbywac tej branzy. Kofta, Osiecka, German, Rosiewicz, Krajewski, Wajda, Gruza i cala armia z zaplecza. Kto mial napletek, nie liczyl sie w Radiokomitecie. Polacy zostali znowu wyruchani bo byli bardziej zajeci piciem wodki.

IP i czas połączenia logowane. [12320898]
[24.10.2009] 00:27
Hiwicka
urocza pokraka hahaha (06.05.14 11:54):
...jakie to niesamowite Anna Jantar ...tyle lat a wciąż żyje.Kto z Was prócz mnie jeszcze jej słucha?
jeszcze jej słucha?

Słucham Anny Jantar od ZAWSZE!!!! I tak już zostanie!!!!!!!!!!!!!!!
pozdrawiam fanów!!!!!!!!!!!!!

IP i czas połączenia logowane. [15680781]
[24.10.2009] 00:31
Hiwicka
Hiwicka (09.10.24 00:27):
urocza pokraka hahaha (06.05.14 11:54):
jeszcze jej słucha?

Słucham Anny Jantar od ZAWSZE!!!! I tak już zostanie!!!!!!!!!!!!!!!
pozdrawiam fanów!!!!!!!!!!!!!

Kurcze, podczepił mi się czyjś tekst! JESTEM FANKA ANI, NIGDY ZLEGO SŁOWA O NIEJ NIE POWIEM!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

IP i czas połączenia logowane. [15680797]
[24.10.2009] 00:41
Miło posłuchać
http://www.youtube.com/watch?v=I3DAN_6imLg
Anna Jantar Stanisław Soyka
http://www.youtube.com/watch?v=eCUR_Ku90Pc&f eature
Jantar i Jacek Poniedziałek
http://www.youtube.com/watch?v=9YNrKxVOVos&f eature
Anna Jantar & Zbigniew Hołdys
http://www.youtube.com/watch?v=MySFSOVnzdM&N R=1
Anna Jantar i Boguslaw Mec
http://www.youtube.com/watch?v=MkV9AZRAGm4&f eature

IP i czas połączenia logowane. [15680825]
[24.10.2009] 00:43
Miło posłuchać
http://www.youtube.com/watch?v=D3FIC_kSvT4&f eature=related

IP i czas połączenia logowane. [15680834]
[15.10.2010] 15:32
torsolin24
zobacz też tutaj: http://poradnik-pogrzebowy.blogspot.com

IP i czas połączenia logowane. [17294743]

1 2
 » Odpowiedz na ten temat