o2.pl forum.o2.pl
poczta.o2.pl
E-mail 20GB
Pudelek.pl - plotki, zdjęcia, sensacje
Pudelek
Wrzuta.pl - video, muzyka, mp3
Wideo+mp3
Login: @o2.pl Hasło:
  Strona główna» forum Zdrowe życie
 » Odpowiedz na ten temat

Aparat ortodontyczny stały

1 «   3 4 5 6 7   » 130 Strony tematu:
[20.06.2007] 23:57
ojkl
JA jutri mam mieć założony aparta i boje sie że kumple bedą sie ze mnie śmiać

Powiedźcie cośna ten temat.PROSZE!!!!!!!!!!!

(Odpowiedz cytując)    (Link do tej wypowiedzi)    (Zgłoś do usunięcia)
IP i czas połączenia logowane. [10593135]
[23.06.2007] 00:31
meczk
szukam dobrego ortodonty w lublinie! możecie mi kogos polecić

IP i czas połączenia logowane. [10609286]
[23.06.2007] 11:28
aparatka
hej ja mam apraacjik od wczroraj! jak narazie jest tragicznie.... nie moge nic jesc.jedynie w płynie troche mi przeszkadza mam nadzije ze niedlugo mi przejdzie i nie nie bedzie mnie nic bolalo bo jak tak ma byc tio zaluje ze go wogile założyłam. najchetniej to bym go juz zdjeła a tu jeszcze 2 latka , jak ja to wytrzymam
pozdrawiam

IP i czas połączenia logowane. [10610573]
[23.06.2007] 11:30
aparatka
do ojkl!
po załozeniu apratu nic nie boli, nawet mozna jesc a wiezorem o myslalam ze umre, tak samo est dzisaj. ale dala mi taki wosk jak mnie bedzie cos bolalo to mm soebie przykladac mam nadzieje ze pomoze

IP i czas połączenia logowane. [10610589]
[25.06.2007] 23:36
madgazet_92
OPISZĘ WSZYSTKO CO DZIEJE SIĘ PRZY APARATACH STALYCH!!!!
Najpierw to rejestracja do pani ortodontki, i pierwsza wizyta, ona ogląda zęby, i mówi wszystko o tym czy wada nadaje się na aparat stał czy ruchomy, opowiada o płatnościach, i jeżeli ktoś chce to może mieć robione wyciski już na pierwszej wizycie(wyciski to gipsowy odlew szczęki), a następna wizyta to już aparat. Więc ja mam wadę taką, że wystają mi dwie dwójki w górnej szczęce. Biadoliłam rodzicom, biadoliłam, to się zgodzili na aparat. Pani ortodontka wstępnie powiedziała mi, że napewno jakieś zęby trzeba będzie wyrwać bo mam za małą szczękę na tyle zębów. Dała skierowanie na prześwietlenie, pojechałam do Jeleniej góry, bo u nas w Kowarach nie ma(:/) zabuliła mama 120zł chyb a coś takiego. wyszło, że będę miała wyrywane 2 piątki górne. No kij, jak mus to mus. umówiłyśmy się na wizytę też do jeleniej...Mnóstwo znieczulenia i rozpychanie zębów, i piowiem wam że nie bolało wcale, tylko takie rozpychanie czyć w buzi, ale się zmęczyłą pani dokor. I jej asystentka zauważyła, że ja nie mam wsadzonych gumek rozpychających zęby, by pierścienie się mogły zmieścić, no to wcisnęła, po chyba 4 próbach się udało, bo się łamały takie mam zęby twarde , gumki rozpychające wyglądają jak zszywki do zszywacza, tylko są z plastiku chyba tak mi się wydaje...moje były niebieskie. Dojechałąm do domu i miałam takie krwawienia po wyrwaniu, że aż się bałam, ale zleciało to co miało zlecieć i ustało. Normalnie mogłabym jeść, gdyby nie te gumki rozpychające...jaki ból...jezu...okropnie nic twardego, no to jogurciki aha i pierwsza wizyta u ortodonty to 50zl+wyciski100zł. I czekanie na aparat. Nadszedł dzien i poszlysmy z mama moją. Na leżącco włąsciwie mi zakładała. najpierw wyjęła mi te gumki, to myślałąm, że ją ukocham przestało boleć i włożyła mi pierścienie, które były za duże, wiec musiala mi tam gipsu napchać, żeby jakby zwiększyć ząb...i kazała mi mozno zagryźć.......bolało nie powiem, reszta to sen, piękny, bezboleśnie...pzykleiła zamki, zamocowałą łuk, gumki. Mam w kolorze kości słoniowej, bo powiedziała, że na pierwszy raz zawsze daje neutralny kolor, ale później będę mogła sama wybierać ...nic twardego zalecała przez cał okres kuracji czyli 2 lata, no i pierwsze dni się męczę, ale myślałam, że on będzie bardzo odstawał, a wcale nie...właściwie go nie czuję , tylko muszę poczekać, aż minie ból przy gryzieniu twardych rzeczy...jest poniedziałek, aparat mam od soboty a właściwie funkcjonuję normalnie jak bez aparatu, oprócz tego, że uwiera mnie pierścień od wewnątrz, ale na to sobie wosk przykleiłam(bo zapomniałąm dodać, że dostałam również malutkie opakowanie wosku, ktory kiedy cos uwiera w aparacie to ten wosk sie nakleja na to miejsce) i dostalam rowniez probke pasty do zebow polecana specjalnuie dla osob z aparatami stałmi I taki mój los czekać na piękny uśmiech pastę dostanę później, bo akurat wtedy nie miały, ale wydaje mi się że nie mogę do końca zagryźć zębó nie stykają się wszystkie, ale może to minie jak ściągnie mi te za duże pierścienie:]

IP i czas połączenia logowane. [10629731]
[23.10.2014] 06:28
[26.06.2007] 15:48
aparatka
do madgazet_92
ty tez masz tylko na górną szczeke? bo ja tak, yzn y=tak mi powiedziala moja ortodontka ze narazie nie bede musiala zakladac na dół, chyba ze cos sie niepoprawnie ułozy ja mam aparat od piątku. robie postepy juz w jedzeniu ale narazie nie biore sie za chleb bo mnie jedynki najgorzej bolą ale mam nadzieje ze juz niedlugo i wszystko wroci do normy minelo 4 dni a ja juz widz epoprawe w mich zabkach- jedynki juz sa proste ja tez mam nawalone tego bialego w srobach po jednej stronie i tez mam takie wrazenie ze mi sie nie do konca moge zgryźć zebow

IP i czas połączenia logowane. [10634560]
[27.06.2007] 10:06
aga.19
mam pytanko. nie wiecie czy ortodontka/ dentystka może spiłować zęby?? słyszałam żę to możliwe ale według mnie nie. czy ktoś wie coś na ten temat??

IP i czas połączenia logowane. [10640011]
[27.06.2007] 11:10
ferry
aga.19 (07.06.27 10:06):
mam pytanko. nie wiecie czy ortodontka/ dentystka może spiłować zęby?? słyszałam żę to możliwe ale według mnie nie. czy ktoś wie coś na ten temat??

Jest to możliwe. Jestem tego przykładem. Mam aparat na górze, zęby były dość ciasno i jeden zostal lekko wypchniety. Ortodontka stwierdziła, że nie będzie konieczne usuwanie a tylko spiłowanie w razie gdyby się nie mieścił. Noszę aparat od 3 miesięcy i mam jestem już prawie na finiszu. Moja wada nie byla wielka i dlatego wszytsko naprostowało się w ciągu miesiąca do dwóch. Przy ostatniej wizycie miałam lekko spiłowane zęby (2) by wszytsko idealnie się mieściło. Nie wiem za to czy dentystka ma takie kompetencje, ale chyba nie.

IP i czas połączenia logowane. [10640499]
[27.06.2007] 18:10
aga.19
wielkie dzięki za odpowiedź. ja właśnie mam podobny problem z zębami ale jeszcze nie byłam u ortodontki. niedługo mam pierwszą wizytę. a bardzo bolały cię zęby zaraz po założeniu aparatu??

IP i czas połączenia logowane. [10644896]
[27.06.2007] 20:47
ferry
Hmm... Szczerze mówiąc to nie jest ból jako taki, lecz tak jakby dyskomfort... Ale wiem, że im większa wada tym większy dyskomfort, czy może i nawet ból odczuwasz. Zęby są bardzo wrażliwe. Przez piersze dni jadłam jogurty i rzeczy o rzadkiej konsystencji. Z czasem wracało wszytsko do normy. Jednak pierwszą kanaprkę zjadłam mniej wiecej po 2-3 tygodniach hehe

IP i czas połączenia logowane. [10646161]
[29.06.2007] 14:25
Rączek
Ja nosze aparat od marca najpierw musiałam zrobić sobie zdjęcia co mnie wyniosło około 80zł pierwsza wizyta kosztowała 30 zł miałam robione odciski, z odcisków ortodontka zrobiła mi odlew szczęki. Na następnej wizycie nałożyła mi takie gumki pomiędzy zęby a żeby pierścienie mogły wejść .Takie coś nosiłam tydzień potem mi założyła normalnie stały aparat, góra kosztowała 1500zł, za wizytę płace 100zł, tydzień temu założono mi aparat na dół i jestem zadowolona bo już dziś widać rezultaty ale ząbki boolą. No cóż trochę trzeba pocierpieć jeżeli chce się mieć ładny uśmiech

IP i czas połączenia logowane. [10660260]
[29.06.2007] 22:24
m....
ja nosze apart od tygodnia i juz w srode zjadlam wymoarzona kanapke.... do tej pory odczowam lekki bol pzry gryzieniu czegos twardszego ale da sie wytrzymac juz sie przyzwyczaiłam

IP i czas połączenia logowane. [10664080]
[03.07.2007] 13:44
Ancia21
Noszę aparat od dwóch tyg.na górnej szczęce kosztował mnie 2100 z tym że za wizyty juz nie place. Leczenie ma trwac 1.5 roku. Fakr pierwsze 3 dni sa najgorsze pozniej juz lepiej.

IP i czas połączenia logowane. [10688858]
[03.07.2007] 21:06
megi23
ja mam aparat od dzis takie roszerzadlo bo mam za mala szczeke gorna i zgryz krzyzowy staly metalowy mam na dol o herax bodajze tak to sie mow na gore zeby mi sie szczeka rozszerzala a potem pewnie staly na gore hm.. szukam gdziekolwiek co mozna jesc, co nie, zeby byly pokarmy wymienione naczytalam sie sporo juz nawet moja orto mi dala ulotki ale nic konkretnie podkreslia co twarde skorki od chleba i te podtawowe informacje ja bym chciala jakas liste pokarmow jezlei ktos wie gdzie moge to znalezc bede wdzieczna dzieki

IP i czas połączenia logowane. [10692323]
[03.07.2007] 21:22
megi23
aa no zapomnialam dodac ze moje leczenie startowalo od zrobie odlewu szczeki potem rentgen zeby stwierdzic ktore zeby usunac ja myslalam ze inne mi usunie kly na gorze i wogole a ole ona przeciez wie lepiej potem usuniecia 4 zabkow 2 na gorze - 4 i na dole 4 i 5 , gdzie u obu byl stan zapalny i leczenie trwalo 2 tyg potem wziela odcisk cena 30 zl szczeki na gore ale technik cos ulamal i znowu sie przedluzylo no i dzis juz w koncu doszlo do zalozenia tych 2 rzeczy uff nareszcie kosztowalo mnie 500 - herax i aparat gorny 1000 jeszcze mnei czeka na gore aparat tez 1000 a to rozszerzadlo mam nosic od 2 miesiecy do pol roku codziennie przekrecac srubke - to nie boli tylko czuje sie przez moment rozpieranie bo sama mi dzis przekrecila ale od jutra juz moja mama to bedzie robic bo nie chce mi sie do mojej orto latac codziennie

IP i czas połączenia logowane. [10692486]
[04.07.2007] 19:04
Roksaaa
Klijo (07.05.04 21:40):
Do Katarzyny 21111
Cześć jesli jesteś z okolic Katowic to mogę ci podać namiary na super dobrą ortodątkę a jeśli nie to z kontaktuj się z ortodątą u siebie

Witam
Mamy pytanie czy macie jakies namiary na dobrego ortodonne z okolic katowic???

IP i czas połączenia logowane. [10700996]
[05.07.2007] 10:23
Jacek_siewierz
dr Michal Tarnawski. Za jeden aparat placisz 2000zl, ale bez problemu dogadasz sie na jakis upust.
Jesli wybierasz sie do niego na pierwsza wizyte to musisz miec koniecznie zdjecie pantomograficzne i cefalometryczne.

tel. kontaktowy: 32-2763333

IP i czas połączenia logowane. [10705883]
[05.07.2007] 13:04
abcde
Melania (06.06.14 19:57):
A wiec ja za aparacik płaciłam 1000zł ale tylko na górną szczękę(na dolną taka sama cena). Jest to taki metalowy z kolorowymi gumeczkami na pierścieniach, które zmieniasz co miesiąc.Możesz wybrać sobie kolor(tych gumeczek) jaki tylko zechchesz.Aparacik metalowy jest najbardziej skuteczny i wcale nie psuje usmiechu a wręcz przeciwnie dodaje mu uroku Ja noszę go dopiero pół roku a zalecone mam na 2 lata(czas noszenia zależy od twojej wady). Co 1,5 miesiąca przychodzę na wymiane gumeczek(poniewaz są konieczne) i za kazdą wizytę płacę 50zł oraz co pół roku na wymianę drutu za co zapłaciłam 150zł.
Jestem zadowolona z aparatu, szybko można się przyzwyczaić absolutnnie nie przeszkadza w jedzeniu i żuciu gumy Niestety przez pierwsze dwa tygodnie bolą ząbki ale po tym czasie ból całkowicie mija i nawet nie czujesz że nosisz aparat A więc polecam bo warto;]

A gdzie zakładałaś? 1000 zł to bardzo tanio!!!

IP i czas połączenia logowane. [10707431]
[05.07.2007] 13:48
Asieńka94
Mi zakładają dziś aparacik o 17 mam wizyte czyli jeszcze tylko 2 godzinki i 15 miutek bez ciała obcego na ząbkach. Aparat będę nosiła 2 latka. Hmm.. Zastanawiam się jaki kolor gumek wybrać na początek, DORADŹCIE! (buziaki dla wszystkich co doradzą) =* xD

IP i czas połączenia logowane. [10707947]
[05.07.2007] 13:56
Asieńka94
Jeszcze jedno pytanko. Czy te gumki rozpychające mogą bardziej boleć od aparatu? Czy może bolą mniej? Proszę powiedzcie! (bo ja yteraz mam te gumki, bolą koszmarnie i nie wiem czy z aparatem bedzie tak samo...) PISZCIE!

IP i czas połączenia logowane. [10708011]
[06.07.2007] 13:56
megi23
heloll moge wam wszysktim cos polecic na pierwsze dni bolaczki noszenia aparatu mi przez 3 dni dalo popalic ale bylam w aptece i kolezanka mamy doradzila mi zel specjalnie wlasnie na apraciki rewelacja.. a nazywa sie . nie wiem czy autoreklamy nie zrobie ale co tam Protefix Dental Protec- jest to żel kojąco - regenerujacy kosztuje 12 zl 07 gr sachol sie chowa i inne tez ja juz dzis mam nawet nawet smaruje sobie po kazdym jedzeniu jak zabki myje i czuje ulge

IP i czas połączenia logowane. [10717269]
[06.07.2007] 14:00
megi23
sorki za blad pelna nazwa tego zelu to Protefix Dental Protect polecam

IP i czas połączenia logowane. [10717304]
[09.07.2007] 12:45
Elaine
Witam,
noszę aparat już dziewięc miesiecy i mam pytanie. Ja miałam wysuniętą górną szczękę dosyc mocno (zęby kończyły mi sie stykac już na 4) a oprócz tego miałam przerwę miedzy jedynkami. Usunięto mi górne 4 i myslałam ze teraz po prostu zeby bedą sie wsuwać az znikiną dziury po czwórkach. Ale moja ortodontka założyła mi takie gumeczki, które przez pół roku odciągnęły mi trójki na miejsce dawnych czwórek i teraz wychodzi na to ze jestem pozbawina trójek! Miał ktos kiedyś podobny problem? Pytam sie bo jestem ciekawa co dalej sie bedzie działo z moimi zebami Czy teraz bedzie wsuwać na raz jedynki i dwójki czy jak?

IP i czas połączenia logowane. [10740997]
[09.07.2007] 13:18
Jucha143
Witam wszystkich...piszecie ze bol zebow po zalozeniu aparatu mija po 1-2 tygodni (juz sie nie moge doczekac).Juz same przygotowania do zalozenia aparatu to droga przez druty kolczaste.mialam chirurgicznie usuwane dwie ósemki i szostke.Przez 1,5 tygodnia chodzilam spuchnieta jak balon o jedzeniu nie bylo mowy,nawet jogurty sprawialy mi ogromny bol.3 dni temu zalozono aparat( luk gorny).Zakladanie aparatu bolao jak cholera gdyz jeszcze mam troszke opuchniete dziasla po usuwaniu zebow a na dodatek bardzo male zeby na ktorych zalozono mi glowne zamki wiec bol jest niesamowity.za aparat placilam bardzo drogo bo 2500zl za sama gore( i na dodatek metalowy) podobno dlatego tak duzo bo lepszy aparat ale ja czuje w tym naciaganie.wizyta co miesiac bedzie mnie kosztowac 140 zl. z tego co piszecie to czuje sie oszukana przez swojego ortodonte. za tyle pieniedzy trzeba sie tak nameczyc eeeeeeeeeeeh......ratunku mam nadzieje ze sie wszystko uspokoi bo jestem gotowa zdjac to cale pier....rusztowanie Pozdrawiam wszystkich ciepiacych i tych ktorzy ciesza sie juz pieknym usmiechem

IP i czas połączenia logowane. [10741255]
[09.07.2007] 20:17
xkreskax
Ja sciagnelam aparat z gornego luku 4 dni temu i jak sie zobaczylam to stwierdzilam ze nie wygladam dopiero dzisiaj doszlam do wniosku ze jest dobrze ale to jest straszny szok bo ja nosilam metalowy a moje zabki sa dosc male wiec aparat aparat prawie cale je zaslanial;/nosze jeszcze na dolnym luku, dziwie sie co ludzie pisza ze boli mnie boli tylko na nastepny dzien po zmianie drutu ale da sie wytrzymac nie jem tylko wtedy twardych rzeszy
Pozdrowionka dla wszystkich zadrutopwanych

IP i czas połączenia logowane. [10744600]
[10.07.2007] 12:25
fhadnrgbvd
Hej Ma ktoś może aparat ligwalny? Jeśli tak, to ile on kosztuje i czy mówi się ,, w miarę normalnie"??

IP i czas połączenia logowane. [10749294]
[10.07.2007] 14:31
klacia
czytałam w internecie o aparacie lingwalnym (językowym). Jeden łuk kosztuje 5 000 zł. Myślę, że nie jest on tak popularny jak aparaty tradycyjne. Kiedyś ortodontka powiedziała mi że istnieje coś takiego, ale ona rzadko zakłada taki aparat. Ja mam od 4 m-cy na obu szczękach aparat tradycyjny. Na górnej preźroczysty, na dolnej metalowy. Za całość zapłaciłam 4 000 zł. Leczę się w Krakowie i już widzę efekty. Myślę, że warto choć wygoda to to nie jest. Wiele wyrzeczeń i utrata kilku kilogramów co w moim przypadku jest katastrofą bo z 47kg zeszłam na 44kg przy wzroście 165cm. Bleee

IP i czas połączenia logowane. [10750486]
[10.07.2007] 20:43
LaUrA =
Siemka! ja mam miec aparat za tydzin i sie boje bo dwa dni po zalozeniu mam zawody i boje sie ze przez ten bol nie dam rady powiedzcie mi tylko czy bardzo i dlugo boli ? i czy czuje sie tez aparat? czekam na odpowiedz pozdruffka buziol

IP i czas połączenia logowane. [10753195]
[11.07.2007] 11:02
Elaine
Ból zalezy od wady, mnie np właściwie prawie nie boloało, też byłam przerażona czytając rózne wypowidzi, że np, ktoś nie mógł spać przez ten bół, ciągle brał tabletki... U mnie tak strasznie nie było...

IP i czas połączenia logowane. [10757186]
[11.07.2007] 13:29
megi23
LaUrA = (07.07.10 20:43):
Siemka! ja mam miec aparat za tydzin i sie boje bo dwa dni po zalozeniu mam zawody i boje sie ze przez ten bol nie dam rady powiedzcie mi tylko czy bardzo i dlugo boli ? i czy czuje sie tez aparat? czekam na odpowiedz pozdruffka buziol

hej na bol moge Ci polecic Protefix Dental Protect - to zel kojaco - regenerujacy to specjalnie na aparaty ja mialam straszne bole przez 3 dni smarowalam po kazdym jedzeniu i przynosilo ulge.. a nosze juz tydzien aparat i teraz spoko nie boli juz nic chodz dalej jestem na plynnych posilkach pozdrawiam

IP i czas połączenia logowane. [10758433]

1 «   3 4 5 6 7   » 130 Strony tematu:
 » Odpowiedz na ten temat